Pangs

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Pangs"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.4. sezon
8. bölüm
YönetmenMichael Lange
Senarist
  • Jane Espenson
Prodüksiyon no.4ABB08
Yayın tarihi23 Kasım 1999 (1999-11-23)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Bachelor Party"
Sonraki →
"I Will Remember You"
Buffy the Vampire Slayer (4. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

Pangs (ya da Türkçe adıyla Acı), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin dördüncü sezonunun sekizinci bölümü.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Ortağı Doyle’ın, Buffy’nin başının dertte olduğuna dair bir imge görmesi üzerine, Angel onun iyi olup olmadığına bakmak için gizlice şehre gelir. Kolejin yeni kültür merkezinin açılış töreninde Xander, kutsal bir Kızılderili mezarlığına düşer ve Sunnydale bölgesinin ilk yerleşimcileri olan Chumash Kızılderilileri’nden kalma Hus adlı intikamcı ruhun tekrar canlanmasına sebep olur. Bu arada Buffy evde geleneksel bir Şükran Günü geçirmek istemektedir ancak Xander ne olduğu belirsiz gizemli bir hastalığa yakalanmıştır ve kültür merkezi ile ilgili herkes birbir ölmeye başlar.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu bölüm, 23 Kasım 1999'da yayınlanmıştır ve David Boreanaz, Angel rolüyle Buffy the Vampire Slayer'a konuk oyuncu olmuştur. Aynı zamanda, aynı gün yayınlanan Angel dizisine de Sarah Michelle Gellar, Buffy Summers rolünde konuk oyuncu olmuştur. Eş zamanlı, farklı mekanlı giden iki dizinin de bu tarihli bölümündeki tek fark, bu bölümde Buffy, Angel'ı görmemiştir, ancak Angel'da ise Angel ve Buffy görüşmüştür. Ve, diğer bölümde Buffy, Willow'la mezarlıkta dolaşırken Angel'ı L.A.'de ziyaret ettiğini ve o büyük acıyı yeniden hissettiğini söylemiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]