Never Leave Me

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Never Leave Me"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.7. sezon
9. bölüm
YönetmenDavid Solomon
Senarist
 • Drew Goddard
Prodüksiyon no.7ABB09
Yayın tarihi26 Kasım 2002 (2002-11-26)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
 • Danny Strong, İlk/Jonathan Levinson rolünde
 • Adam Busch, İlk/Warren Mears rolünde
 • Tom Lenk, Andrew Wells rolünde
 • Cynthia Lamontagne, Lydia rolünde
 • Oliver Muirhead, Phillip rolünde
 • Kris Iyer, Nigel rolünde
 • Harris Yulin, Quentin Travers rolünde
 • D.B. Woodside, Müdür Robin Wood rolünde
 • Donald Bishop, Butcher rolünde
 • Camden Toy, Übervampir (Turok-Han) rolünde
 • Bobby Brewer, Hoffman rolünde
 • Roberto Santos, Grimes rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Sleeper"
Sonraki →
"Bring on the Night"
Buffy the Vampire Slayer (7. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Never Leave Me" (ya da Türkçe adıyla Beni Asla Terk Etme), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin yedinci sezonunun dokuzuncu bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm, Scoobylerin Summersların evini onarmasıyla başlar. Anya, Spike'ın yeniden eski haline dönmesinden korkmaktadır. Jonathan'ı öldüren Andrew, deri bir ceketle sokakta boş boş dolanmaktadır. Warren yanına gelir ve ona yapacak çok işleri olduğunu söyler. Bu sırada Buffy ise Spike'ı dışarı çıkmaması için bir sandalyeye bağlamaktadır. Spike ona daha sıkı bağlamasını, dışarı çıkarsa birilerinin öleceğini söyler. Ertesi gün Dawn, Müdür Wood'un odasına gider ve Buffy'nin çok hasta olduğunu, okula gelemeyeceğini abartarak anlatır. Müdür Wood ise Buffy'nin okulu dert etmemesini, bir an önce iyileşmeye bakmasını söyler. Buffy, Gözetmenler Konseyi'ni arar ve hemen Giles'ı bulmaları gerektiğini söyler. Gözetmenler Konseyi, Buffy'nin cinayetlerden haberi olmadığını anlar ve Giles'ı bulmak için kolları sıvar. Spike haftalardır insan kanıyla beslendiği için ciddi krizler geçirmektedir. Buffy ise hayvan kanı bulmak için uğraşmaktadır. Willow da ona yardım eder. Bu sırada Warren, Andrew'a bir domuzu öldürmesi için cesaret vermektedir. Andrew onu öldüremez ve kasaptan kan almaya gider. İhtiyacı olduğu kadar kanı bulmuştur, dışarı çıkarken Willow ile çarpışır ve elindeki torbayı yere düşürür. Willow kanları görür ve onu sıkıştırır. Tehdit edip onu Summersların evine götürür. Willow ve Anya onu sorguya çekerler. Buffy ise Spike'ı hayvan kanıyla, kendi elleriyle beslemektedir.

Anya ve Xander, sorguda ayarı iyice kaçırmıştır. Andrew avazı çıktığı kadar bağırınca Buffy, Spike'ın yanına döneceğini söyleyerek onların yanına gider. Buffy çıkar çıkmaz İlk Kötü gelir ve Spike'ı etkisi altına alır. Buffy geldiğinde Spike'a bir şey olduğunu anlar fakat Spike normal davranarak karnının acıktığını ve masanın üstündeki kan torbasını getirip getiremeyeceğini sorar. Buffy şüpheli bir şekilde, gözlerini Spike'tan ayırmadan masaya gider. Spike, Buffy'nin bir anlık dalgınlığından yararlanır ve bağlı olduğu sandalyeyi kırar. Yan odada duvara dayalı duran Andrew'u duvarın içinden geçirerek yanına çeker ve onu ısırır. Xander ve Anya bu sahne karşısında şoke olurlar ve hemen Buffy'ye yardıma giderler. Buffy Andrew'u kurtarır ve Spike'ı bayıltır.

Scooby Gang alt katta olanlar hakkında konuşmaktadırlar. Buffy, Spike'ın onunla işi olmadığını, onu kenara itip duvara saldırdığını söyler. Bu da Spike'ın yaptıklarını, kendinde olmadan yaptığı anlamına gelmektedir. Buffy, Spike'ın bir şarkıdan bahsettiğini söyler. Xander ise o şarkının bir tetik olduğunu, o şarkıyı her duyduğunda birdenbire değiştiğini söyler. Buffy ise harekete geçer. Willow ve Dawn'a bu şekilde kontrol gücü olan bütün iblisleri, hayaletleri, ruhları araştırmalarını ve neyle karşı karşıya olduklarını bilmek istediğini söyler. Bu sırada Müdür Wood işini bitirmiş, okuldan çıkmaktadır. Yolunu değiştirip okulun bodrumuna iner ve Danzalthar'ın Mührü'nün üstünde Jonathan'ın cesedini bulur.

Scooby Gang, Spike'ı bodrumda zincirlemişlerdir. Buffy bodruma inip Spike'ın yaralarını siler. Spike ise ondan kendisini öldürmesini ister ve bunun için birçok sebep sunar. Fakat Buffy yapmayacağını söyler. Spike ise bunun sevgi olmadığını sadece kendisini inciten erkekleri sevdiğini çünkü avcılık için buna ihtiyaç duyduğunu söyler. Buffy, Spike'ın ruhunu geri aldığı için yaşadığını ve ona inandığını söyler. Tam bu sırada son zamanlarda cinayetleri işlerken görünen siyah elbiseli kişiler evin her tarafından içeri girip Xander'ı bayıltırlar. Müdür Wood ise Jonathan'ın cesedini gömmektedir. Tüm Scooby Gang'e saldırırlar. Scoobyler hepsini etkisiz hale getirdikten sonra Xander, sayılarının daha fazla olduğunu fark edince Buffy hemen Spike'a koşar. Bodruma gittiklerinde Spike'ın kaçırılmış olduklarını görürler. Buffy etkisiz hale getirdiklerini incelemeye başlar ve onlarla daha önce savaştığını hatırlar. Ve o anda neyle karşı karşıya olduğunu anlar: İlk.

Gözetmenler Konseyi'nde ise işler karışmıştır. Dosyaları çalınmış, kayıtları silinmiştir. Konsey başkanı herkesi sankinleştirmek için her şeyin yolunda olduğunu söyler. Taşınmaya hazır olmalarını ve Cehennem Ağzı'na gideceklerini söyler. Tam bu sırada gözetmenler konseyi patlar. Spike'ı kaçıran örgüt, Spike'a işkence etmektedir. Vücuduna çeşitli şekiller çizerek onu Danzalthar'ın Mührü'nün üzerinde havada tutarlar. Spike'ın kanı mühre akar ve kapı açılır. İçindense bir yaratık çıkar.

Devam etmekte olan olaylar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Spike, Andrew'un kim olduğunu sorduğunda Willow ona; "Tucker'ın kardeşi" yanıtını vermiştir. Ama Spike, Tucker ile hiç tanışmamıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]