Beauty and the Beasts

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Beauty and the Beasts
Bölüm No 3. sezon, 4. bölüm
Yazar Marti Noxon
Yönetmen James Whitmore, Jr.
Konuk Oyuncu(lar) Eliza Dushku
   (Faith)
Fab Filippo
    (Scott Hope)
Çekim Tarihi 20 Ekim 1998
Önceki Bölüm Faith, Hope & Trick
Sonraki Bölüm Homecoming

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Oz, kafesinden kaçtıktan sonra, etrafta vahşi katillerin dolaştığından şüphelenmektedir. Buffy ise Angel'ın geri dönüşünü anlamaya çalışmaktadır. Nihayet, Scoobies katilin sınıf arkadaşlarının serseri erkek arkadaşı Pete olduğunu anlar.

Genişletilmiş Anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu bölümde olaylar Scott'ın arkadaşları Pete ve Debbie'nin çevresinde dönüyor. Ama üç yıpratıcı ilişki konu ediliyor. Üç ilişkinin üç kurbanı da kızdır. İlki, Angel'ın dönüşüyle yüzleşmeye çalışan ve bunu arkadaşlarından saklayan Buffy; diğeri Pete'in sevgilisi ve kurbanı Debbie, diğeri ise Oz'un bir katil olması ihtimaliyle karşı karşıya kalan Willow'dur. Debbie, Pete'in sert ve 'maço' olmasını istemiştir. Pete ise bunu, kimyasal maddelere başvurarak başarmıştır. Ama artık ilaç alması bile gerekmez, kendiliğinden yırtıcı bir yaratığa dönüşebilmektedir. Pete'in işlediği cinayetler, Oz'un üzerine kalır. Çünkü kurtadama dönüştüğü bir gece, kütüphanedeki kafesinin penceresi açık kalmıştır. Bölümün sonunda, Pete, Buffy'ye her şeyi anlattığını zannedip Debbie'yi öldürür. Angel da Pete'i öldürüp, Buffy'yi kurtarır. Bu bölümde, Buffy okulun psikoloğuna gitmeye başlıyor. Adam, beklediğinin aksine, akıllı ve sıradışı bir adamdı. Ama o da Pete'in kurbanlarından biri oldu.

Detaylar[değiştir | kaynağı değiştir]

Unutulmayacak replikler :

> In my experience, there are two types of monster. The first can be redeemed, or more importantly, wants to be redeemed. The second is void of humanity, cannot respond to reason... or love. (Giles, Buffy'ye söyler.)

> Great. Now I’m gonna be stuck with serious thoughts all day. (Cordelia, bölümün sonunda söyler.)