İçeriğe atla

Flooded

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Flooded"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.6. sezon
4. bölüm
YönetmenDoug Petrie
Senarist
  • Jane Espenson
  • Doug Petrie
Prodüksiyon no.6ABB04
Yayın tarihi16 Ekim 2001 (2001-10-16)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Carpe Noctem"
Sonraki →
"Fredless"
Buffy the Vampire Slayer (6. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Flooded" (ya da Türkçe adıyla İstilaya Uğramak), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin altıncı sezonunun dördüncü bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Buffy'nin bodrum katında damlayan su borusunu tamir etmeye çalışmasıyla başlar. Damlayan su borusunu yeterince sıktığında diğer tüm su borularından sular fışkırır. Tamirci çağırdıklarında ise büyük bir sorun olduğu ortadadır. Annesinin ölümünün ardından ve işsiz geçen aylar sonrasında Buffy, evi döndürecek paralarının kalmadığı gerçeğiyle yüzleşir. Daha da kötüsü bir grup büyücü, Buffy’nin kredi almayı planladığı bankayı soyması için bir iblis gönderir.Buffy iblisle dövüşür fakat iblis kaçar.

Giles, İngiltere'den döner ve Buffy'yi görünce çok mutlu olur. Daha sonra Dawn'ın araştırması sonucu buldukları iblisi kimin kontrol edebileceğini merak eder. Cevap bellidir. Warren, Andrew ve Jonathan, Sunnydale'in yeni adamları olmak üzere bir araya gelmişlerdir ve Trid Nero (veya Troika)'yı oluşturmuşlardır. (Anlamı "Zeki Üçler"'dir. Warren'ı I Was Made to Love You'dan, Jonathan'ı da Superstar'dan tanıyoruz.)Zeki üçlünün ilk planı ise, Buffy'yi öldürmesi için, en büyük tehditleri olduğuna inandıkları M'Fashnik iblisini göndermektir. İblis Trid Nero'ya onların istediklerini yaptığını, onların da kendi istediğini yapmaları gerektiğini söyler. İstediği ise Avcı'nın ölmesidir. Bunu yapamayacaklarına karar veren Warren, iblise Buffy'nin adresini verir ve ölmesini istiyorsa gidip kendisinin yapmasını söyler.

Giles, Buffy'nin evinde kalmaktadır. Uyumadan önce mutfağa gider ve orada Willow ile karşılaşır. Onu azarlar çünkü yaptığı büyü büyük tehlike taşımaktadır ve Willow bunun farkında bile değildir. İblis eve gelir, Buffy onu bodrumdaki su yığınının içinde öldürür. Ertesi gün Scooby Gang evdeki yıkımı onarmaya çalışırken, Angel arar. Buffy onu görmesi gerektiğini söyler ve evden çıkar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]