Prophecy Girl

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
"Prophecy Girl"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no. 1. sezon
12. bölüm
Yönetmen Joss Whedon
Senarist Joss Whedon
Yayın tarihi 2 Haziran 1997 (1997-06-02)
Konuk oyuncular

David Boreanaz (Angel)
Mark Metcalf (Master)

Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Out of Mind, Out of Sight"
Sonraki →
"When She Was Bad"
Buffy the Vampire Slayer bölümleri listesi

"Prophecy Girl", Buffy the Vampire Slayer adlı Amerikan televizyon dizisinin ilk sezonunun on ikinci bölümü. Aynı zamanda sezon finali.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Birinci sezon, Buffy'nin 1000 yaşındaki vampir lideri Master ve onun destekçileri ile olan ilk karşılaşması ve dövüşüne sahne olur. Buffy, Master'ın ellerinde öleceğine dair bir kehaneti öğrenir ve Sunnydale'i terk etmeye karar verir. Fakat Willow okulda ölü insan bedenleri bulunca kalmakta karar kılar. Ama etkisiz hâle getirilir ve Master'ın barınağında, su dolu bir havuza atılır. Onun ölümüyle Cehennem Ağzı açılır ve Master tekrar özgür kalır. Ama Angel ve Xander zamanında yetişirler ve Xander onu diriltir. Daha da güçlenerek dönen bir Buffy, Master'ı Sunnydale Lisesi'nin çatısına kapatır.

Buffy, istemeden Giles'in Angel'a söylediği kehaneti duyar. Eğer Buffy, Master ile kavgaya tutuşursa ölecektir. Buna rağmen Master ve Anointed One'nın peşinden gider. İkisi Buffy'yi öldürür, ama Xander'ın verdiği hayat öpücüğü ve Angel'ın gücü onu tekrar hayata döndürür. Buffy de Master'ı yener ve onu Cehennem Ağzı'na gönderir. Bu bölümde Cehennem Ağzı'nın kütüphanenin altında olduğunu öğrenen Buffy, Xander'ın çıkma teklifini de reddeder.