Entropy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Entropy"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.6. sezon
18. bölüm
YönetmenJames A. Contner
Senarist
  • Drew Z. Greenberg
Prodüksiyon no.6ABB18
Yayın tarihi30 Nisan 2002 (2002-04-30)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"The Price"
Sonraki →
"A New World"
Buffy the Vampire Slayer (6. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Entropy" (ya da Türkçe adıyla Entropi), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin altıncı sezonunun on sekizinci bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Jonathan, Warren ve Andrew'un devriyesiyle başlar. Tabii ki başarısız olurlar. Onların kovaladığı vampirleri Buffy öldürür onlarsa Buffy fark etmeden peşinde oldukları diski alırlar. Xander Anya'yı terk ettiği için çok üzgündür. Anya ise gizli gizli Xander'ı izlemektedir. Willow, Tara'nın dersten çıkmasını bekler ve birlikte yürürlerken ertesi gün kahve içmeye karar verirler.

Buffy, Dawn’la başbaşa güzel vakit geçirir. Bu sırada Warren ve arkadaşları yine bir iş peşindedir. Tekrar intikam iblisine dönüşen Anya kendine verdiği acıdan dolayı Xander’ı cezalandırmaya karar verir, ancak bunu kendi yapamaz. Dilediği hiçbir şey gerçek olmaz. Bunu Halfrek'e anlattığında ise Halfrek ona kendi adına intikam alamayacağını söyler. Buffy, Dawn'la zaman geçirmek için çalışmalarına devam eder. Dawn ona devriyeye çıkmak istediğini söyleyince Buffy bunun mümkün olmadığını söyler. Kahve içmek üzere bir araya gelen Willow ve Tara ilişkilerini düzeltmeye çalışacaktır. Bu sırada Anya onların yanına gelir. Xander'dan kendi intikam alamadığı için birkaç eski arkadaşına yani Scooby Gang'a başvurur ancak işler umduğu gibi gitmez. Anya, Xander'dan intikam almak ister ve aynı duyguya sahip birini daha bulur: Spike. Buffy ise bu arada evini gözetleyen kameranın kimin olduğunu bulmaya çalışır. Spike olmadığını biliyordur ve geriye tek seçenek kalır: Warren ve arkadaşları. Buffy onları bulmak istediğini söyler. Spike'la Anya birlikte olurlar. Xander ise bu düşüncesiz ilişkiyi tesadüfen kamerada görür. Buffy ve Dawn görüntüden sonra hızla evden çıkarlar. Xander'da bir süre sonra evden çıkar, Willow evde Xander'ı ararken silah sandığının açıldığını görür. Hemen sonra Xander elinde baltayla sokakta görünür. Xander Magic Box'a gider ve Spike'ı dövmeye başlar. Bu sırada Anya dışarı çıkar ve ondan intikam aldığını söyler. Xander ise Anya'ya onun midesini bulandırdığını söyler. Spike bu arada Buffy ile olan ilişkisini de Xander'a söyler. Xander oradan çekip gider. Tara, Willow' un odasına gelir ve öpüşüp barışırlar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]