Kullanıcı mesaj:Nosferatü

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Seçkin ve kaliteli içerik tartışmaları

  Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları

  Söğütlüçeşme Hamamı · 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Finali · 2020 FA Cup Finali · 1940 Filistin Mandası-Lübnan futbol maçı · Eduard Streltsov · AC Monza · Halkett botu · Nuckelavee · The Colossus of Rhodes · Nesko Şebinkarahisar Maden İşletmesi felaketi · 2009 FIFA Konfederasyonlar Kupası Finali · 2008 Brezilya Grand Prix · Yüksek hızlı demiryolu · Subaraknoid kanama


  Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları

  Robin van Persie'nin attığı millî takım golleri listesi · Türk Silahlı Kuvvetleri genelkurmay başkanları listesi · Aşk'ın (film, 2013) aday gösterildiği veya kazandığı ödüller listesi · Ermenistan'daki Dünya Mirasları listesi · Christopher Nolan filmografisi · En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü · Aynı yıl içinde iki Akademi Ödülü'ne aday gösterilen oyuncular listesi


  Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları

  Flickr - Government Press Office (GPO) - Soldiers Shower Near Eilat.jpg


  Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları

  1963 Suriye Darbesi · Yusuf el-Azma · Dinozor · İbrahim Erkal · SCP Vakfı · 2002 Kış Olimpiyatları'nda Bosna-Hersek · Erhard Heiden · Marduk Heykeli · Los Pollos Hermanos · Johann Joachim Winckelmann · Türk Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi · 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Tuvalu · 2016 Yaz Olimpiyatları'nda Tuvalu · Kütüphaneci · Neptün · 1976 Yaz Olimpiyatları'nda Nepal · 2018 Kış Olimpiyatları'nda Ermenistan · Abdullah el-Battal · Bob Lazar · Kaşkalar · Bask Bölgesi arması · 2002 Kış Olimpiyatları'nda Fiji · Willa Brown · Canton Sinagogu · 2008 Yaz Olimpiyatları'nda Benin · İsrail'de Rusça · Lewis Hamilton


  Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemesi

  Çin nehir yunusu · Kalite maliyetleri · Beyoncé

  Vista-file-manager.png
  Daha eski tartışmaları görmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki arşivlere bakınız.
  Arşiv1 | Arşiv2
  Selam Nosferatü[kaynağı değiştir]

  Don't del these!

  Araba sektöründe çalışıyormuşsun.2 gün önce fiat palio 1.6 multijet aldım.Ama pişman oldum.Arabayı aldığımın ikinci günü (dün) arabanın yağ yaktığını gördüm.Bunun nedeni nedir? Bilirsen söyler misin?--Iğdırlı76 10:15, 7 Ekim 2007 (UTC) Don'Don'Don't Don'Don't del these!t del these!del these!t del these!t del these!

  götürdüm[kaynağı değiştir]

  Servise götürdüm.Ama adamlar kullanıcı hatası dedi.Arabaya daha yağ bile koyamadım.Ama tamirci arkadaşım yardım edebilir.Teşekkürler--Iğdırlı76 10:24, 7 Ekim 2007 (UTC)

  Ne demek o???[kaynağı değiştir]

  sen ne diye benim yaptığım işlere karışıyorsun.Bu imzasız yazı Ucbayhan1993 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  silemessin[kaynağı değiştir]

  her kullanıcı sayfaddan alıyor.sende silemessin!--İlker76 18:38, 11 Ekim 2007 (UTC)

  Bayram Tebrikleri[kaynağı değiştir]

  Bayramınız kutlu olsun.Baklavalar süperr ;) --ahmetdemirciogluileti 05:31, 13 Ekim 2007 (UTC)

  Selam[kaynağı değiştir]

  Buraya bir göz atmanızı rica ediyorum.
  Euthygenes EPISTVLA 00:15, 25 Ekim 2007 (UTC)

  • Emin misin onun o olduğuna Nosferatü? Vikisözlükte de farkettim var bi hengame ama bu derece ciddi bi durum sezinlememiştim. Onun o olduğuna eminsen bi kukla davası açmanda yarar var. Kolay gele... --maderibeyzamsj 14:18, 26 Kasım 2007 (UTC)
  Selamlar Nosferatü denetçi isteğini gördüm.Sayfada ufak bir değişiklik yaptım ayrıca nacizane tavsiyem biraz daha kanıt sunmam davaya bakacak denetçiye kolaylık sağlayacak ve sonuca ulaşmasına yardımcı olacaktır.İyi çalışmalar kolay gelsin.--Eldarionileti 16:05, 26 Kasım 2007 (UTC)

  Kullanıcı:Babababa hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Uğur Kullanıcı:Babababa hakkında Vikipedi:Denetçi isteği sayfasına denetleme isteği bırakmıştım. Ayrıca Vikipedi:Köy çeşmesi (ilginize)# Vikipediye ve iyi niyetli kullanıcılara saldırı yapan kullanıcı sayfasınada bir alt başlık açtım. 3210 vikipedideki iyi niyetli kullanıcılara karşı sinsi bir faaliyet göstermekte idi son saldırdığı kişi Özgürdü Vikipedi:Yöneticilik başvurusu#Dbl2010 sayfasından bu daha iyi gözüküyor. http://groups.google.com.tr/group/vikipedi?hl=tr adresindeki bloktada aynı kullanıcı vikipedideki iyi niyetli kullanıcıları rencide etmektedir. Son kullandığı ismi ile özellikle Susurluk skandalı ve Kemalizm sayfalarındaki değişiklikleri göz önüne alındığında özellikle dini sayfalarda yaptığı değişikliklere bakılacak olursa hale iyi niyette olmadığı anlaşılacaktır. Aktif bir kullanıcı ve yönetici olduğundan bilgin olması gerektiğini düşündüm--Nosferatu 21:14, 26 Kasım 2007 (UTC)

  Merhaba Nosferatü, söylediğin şeyleri dikkate alacağım. Ancak şu anda 3210'un son katkısı 1 sene kadar öncesine ve bu sebeple zaten böyle bir kontrol çalışmayacaktır. En mantıklı harekette değişikliklerinin incelenmesi ile olacaktır. Şayet senin bu konuda daha iyi bilgi varsa bize bunların bağlantısını, bir sayfada toplayarak verebilirsen daha net konuşabiliriz. İlgin için teşekkür ederim. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 21:19, 26 Kasım 2007 (UTC)
  Kullanıcının Vikisözteki 3210 ismiyle değiştirdiği maddeler ve vikipedideki Babababa adlı kullanıcının değiştirdiği maddeler eşgüdümlü olarak gitmektedir. Selanik maddesi buna bir örnektir. Susurluk skandalı maddesinde ise Vikisöz, vikikaynak, vikipedi peşpeşe kullanılmıştır. Yine Kemalizm maddesinde de vikisöz ve vikipedi beraber kullanılmış olup vikipedideki kullanıcılar Babababa'nın katkılarını tekrar değiştirip kullanıcıyı uyarırken diğer projelerde ben de sayfaları silmek ya da düzenlemek zorunda kaldım. Benzerlikler bununla kalmamakta 3210 ve Babababa'nın çizgisi de aynı şekilde devam etmektedir.--Nosferatu 21:32, 26 Kasım 2007 (UTC)
  Nosferatü bu bağlantıları aslında bir şikayet sayfasında veya bir tartışma sayfasında ayrıntılı olarak belirtsen çok daha faydalı olabilir. Ek bir bilgi olarak meatpuppet da olabilir, benzer konularla ilgilenen. Bu nedenle denetçi isteğinden çok bir tartışma ortamı bu tür olaylar için en verimlisidir. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 21:36, 26 Kasım 2007 (UTC)
  • Sevgili Nosferatü, tartışma sayfama bıraktığın mesajdan sonra durumu inceledim, ve takipçisi olacağız, uyarın için teşekkürler... Sevgilerimle, iyi çalışmalar... --Elmacenderesi E=mc2 13:50, 28 Kasım 2007 (UTC)

  Vikikitap logosu[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Uğur , küçük bir problemim var b: vikikitabın logosunu görmüşsündür biraz kötü duruyor b:Kullanıcı:Serhat güzel bir logo tasarlamış b:Resim:Viki kitap.png fakat ben yerleştirmeyi beceremedim. Yardımcı olursan sevinirim--Nosferatu 20:55, 9 Aralık 2007 (UTC)

  Merhaba Nosferatu, özel işlerimden dolayı birkaç gündür yeterli ilgiliyi gösteremedim. Yeni logoyu b:Resim:Wiki.png sayfasının üzerine yüklemeyi denedin mi hiç. Bu şekilde yaptığında çalışması gerekiyor. Resmi yükledikten sonra sayfanı bir yenilersen çalışır sanırım. Çalışmazsa farklı şekillerde yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin --Ugur Basakmesaj 07:04, 12 Aralık 2007 (UTC)

  Şablon:Dede Korkut[kaynağı değiştir]

  Selam Nosferatü, gecen gun gezerken bu hikayeler karsima cikti. Bunlarin yeri Vikikaynak/kitap degil mi? Bir bakar misin? Citrat 20:31, 12 Aralık 2007 (UTC)

  Haklisin bazilarinda ara baglanti yapilmamis; goremedigim icin o kaniya vardim. Gene de burada kitap iceriginden cok "hakkinda" bilgi olmasi gerekirdi. Bu hali ile pek uygun durmuyor Vikipedi'ye. Aslinda silinmeleri de belki dogru olur; hepsine Dede Korkut maddesinden Vikikaynak'a baglanti verilebilir. Yoksa gelismeleri icin birakalim mi? Ne dersin? Citrat 03:56, 13 Aralık 2007 (UTC)

  3210 mevzusu[kaynağı değiştir]

  • Merhabalar,
  • Farkındayım... bu uygunsuz bir değişiklik geri almayı planlıyorum. Kapatılmış davaya karşı böyle davranması davranışsal iz örneğidir; birisi kukla davası açsa iyi olur sanırım birçok katkıyı birleştirip. 3210 burada çok önceden engellendiği için sistemde IP bilgileri vs. bulunmamakta (zaman aşımına uğramış durumda) bu sebeple bir ihtimal varsa dahi denetleme ile saptamamız mümkün olmayacak. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - - noumenon ʘ mesaj 22:19, 14 Ocak 2008 (UTC)
  Selamlar.Mskyrider benden önce davranmış.Bildirdiğiniz için teşekkürler.Kolay gelsin.--Eldarionileti 22:22, 22 Mart 2008 (UTC)

  Merhaba belirtmiş olduğunuz madde içeriksiz olduğu için silindi yani sadece taksokutu içeriyordu herhangi bir bilgi yoktu vede çalışma var şablonu olmadığından silinmesi normal. Eğer içerisine metin ekleyeceksiniz geri getirebilirim. Bu haliyle kalması mümkün değil. --Karduelismsj 11:47, 4 Mayıs 2008 (UTC)

  Engellendi.Bildirdiğiniz için teşekkürler.İyi çalışmalar.--Eldarion 08:46, 29 Eylül 2008 (UTC)

  Telifli içerik?[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Beyşehir Gölü Millî Parkı maddesi telifli içerik içeriyordu geri aldım. Bir yanlışlık mı oldu acaba? Teşekkürler Cat msj 13:58, 4 Ekim 2008 (UTC)

  Teşekkür[kaynağı değiştir]

  Özellikle otomotiv konusunda yaptığı güzel katkılarından dolayı bu "Gümüş jant" yıldızı, kabul etmesi dileğiyle Nosferatü'ye sunulmuştur. Levent Abi ileti 07:02, 5 Ekim 2008 (UTC)

  Kızılkapı, Bor[kaynağı değiştir]

  Merhaba, sayfayı eksik görünce taslak haline getirmek için küçük bir çalışma yapıyordum, siz de o sırada sayfa içeriği uygun değil şablonu koydunuz sanırım. :)--Dr.tolga 19:51, 25 Ekim 2008 (UTC)

  Sayfayı oluşturan ben değilim. Lütfen sayfa içeriği yapım aşamasındayken "uygun değil" şablonu eklemeyiniz.--Dr.tolga 19:54, 25 Ekim 2008 (UTC)

  SİLDİĞİN RESMİ GERİ KOY!![kaynağı değiştir]

  rezilliğine bakSultanahmet resmini niye sildin ne hakla, yaptığımız katkı seni dürtüyor mu?O resmi acilen geri koymanı istiyorum.--Yusuf 1907ileti 12:47, 28 Ekim 2008 (UTC)

  buraya tıklayınızbunu iki kez yapmışsınız.Türkiye sayfasındaki din bölümüne ben sultan ahmet camii'ni eklemiştim ama siz koyduğum resmi iki kez tekrarlayarak sildiniz.Bunu yapmamanızı rica ediyorum:::(((-- Yusuf 1907ileti 15:25, 29 Ekim 2008 (UTC)

  Soru??[kaynağı değiştir]

  • Neden Türkiye sayfasına Rus ortodosks kilisesi resmi ekliyorsun.Türkiye müslüman bir ülkedir.Oraya o resmi eklemen maddenin kalitesini bozuyor.Çünkü maddeyle fazla bir alakası yok.Bu resimleri silmem gerekiyor.Lütfen sildikten sonra bir daha geri koyma.Ayrıca ben oraya Allah'ın ismi yazan bir resim ve bir de selimiye cAmii nin resmini koymuştum onuda gene silmişsin.Bunları da silmemeni rica ediyorum.Anlayış göstereceksindir eminim.--Face-smile.svg Yusuf 1907ileti 16:36, 30 Ekim 2008 (UTC)
   • Özür dileyerek nosferatu ile aranızda geçen konuşmalara dahil olacağım. Öncelikle, Nosferatü çok dikkatli ve çok objektif bir arkadaşımızdır. İkincisi, burada (yalnız burada da değil genel geçer nezaket kuralları çerçevesinde her yerde) kimseye emir veren "koy", "al", "kaldır", "kaldırma" gibi ifadelerle konuşulmaz. Konuşulduğu takdirde buna izin verilmez. (Bknz:Nazik olun). Üçüncüsü, sürekli kaldır, koy işlemine girerseniz engelenemilirsiniz (Bknz:Vikipedi:Üç geri-dönüş kuralı). Dördüncüsü, burası sahip olduğunuz fikirleri dayatma yeri değildir. Objektif ve tarafsız bir ansiklopedidir. Beşincisi, Türkiye nüfusunun büyük çoğunluğu müslüman laik bir ülkedir ve ülkemizdeki kiliseler, havralar, tarihi eserler de tarihimizin bir parçasıdır. Lütfen uslubunuza biraz dikkat ediniz. --Zeynepmsj 16:47, 30 Ekim 2008 (UTC)

  Anlaşalım[kaynağı değiştir]

  Türkiye maddesini haftanın seçkin madde adayı yapalım mı?İstersen incele karar ver eksikleri varsa tamamlıyalım aday yapalım.Cevabını bekliyorum.--Face-smile.svg Yusuf 1907ileti 13:38, 31 Ekim 2008 (UTC)

  Anladım olsun biz gene de eksiklerini giderelim ve kendi memleketimizi seçkin madde adayı yapalım.--Face-smile.svg Yusuf 1907ileti 14:38, 4 Kasım 2008 (UTC)

  Oy kullanabilirsiniz[kaynağı değiştir]

  oy kullanmak için tıklayınızbu benim resim adayım oy kullanabilirsiniz.--Yusuf 1907ileti 11:44, 6 Kasım 2008 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Nosferatü merhaba, Türkiye maddesi için şöyle bir tartışma açtım. Değişikliğiniz üzerine sizi bilgilendirmek istedim. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Kolay gelsin.--temaileti 08:07, 3 Aralık 2008 (UTC)

  SMA[kaynağı değiştir]

  İyi günler. Ankara (isim) maddesi ile ilgili çalışmalarınız son halini aldı mı acaba? Geçmişindeki bir düzenlemede ve SMA oylamasında kaynaklar ve eklemelere devam edilecek demişsiniz de, tamamlandı mı çalışmanız? Sevgiler --Math34 ileti 08:57, 5 Aralık 2008 (UTC)

  Teşekkür[kaynağı değiştir]

  Değerli desteğiniz için teşekkür ederim. --Manco Capac 11:08, 5 Aralık 2008 (UTC)

  SMA[kaynağı değiştir]

  Selamlar Nosferatü, {{SM}} olması için önerdiğin Ankara (isim) maddesi Vikipedi topluluğunca bir konsensusa varılamadığı için SM olamamıştır.

  Saygılar, iyi çalışmalar.--Machiavelli' msj 19:29, 7 Aralık 2008 (UTC)

  Kurban Bayramı[kaynağı değiştir]

  Kurban Bayramı'nız kutlu olsun. --Kerem 233ileti 08:10, 8 Aralık 2008 (UTC)

  Değişiklik savaşı uyarısı[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Devridaim makinası maddesinde yaptığınız değişiklikler değişiklik savaşı yaratmış durumda. Biliyorsunuz, bu gibi durumlarda en doğrusu, sorunu maddenin tartışma sayfasında tartışarak çözme yoluna gitmek ve güvenilir kaynaklarla argümanları desteklemektir. Lütfen değişiklik savaşını sürdürmekten kaçının. Teşekkürler. (Bu mesaj her iki kullanıcıya aşağı yukarı aynı şekilde yazılmıştır.) --Yabancımsj 13:30, 11 Aralık 2008 (UTC)

  • Yukarıdakinin biraz erken bir uyarı olduğunu kabul ediyorum. Ancak birbirine zıt değişiklikler yapan kullanıcıların, konuyla ilgili tartışma sayfalarına not düşmeleri gerektiğini düşünüyorum. Şu durumda maddede bir değişiklik savaşı yok (açıkçası mesajı yazmadan hemen önce sizin de maddede bir değişiklik yaptığınızı zannederek bu uyarıyı yazdım, gördüğüm değişikliği sizin önceden yapmış olduğunuzu sonradan farkettim, kusura bakmayın), ancak mesajınızda açıkladığınız hususları benimle değil, ilgili değişiklikleri yapan kullanıcıyla tartışmanız daha iyi olur. Zira bu gidişle diğer kullanıcı sizin değişikliklerinizi geri almayı sürdürecek, siz de onunkileri. Tartışma sayfasında uzlaşmayı çalışmanın daha iyi sonuç vereceğini umduğumu belirtir, iyi çalışmalar dilerim. --Yabancımsj 18:40, 11 Aralık 2008 (UTC)

  İlgilenir misiniz?[kaynağı değiştir]

  İsteinternet adlı kullanıcının adının uygun olmadığını düşünüyorum. İlgilenir misiniz? --Kerem 233ileti 08:23, 12 Aralık 2008 (UTC)

  Devridaim makinası[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Khutuck Devridaim makinasına katkın olmasından dolayı sana da yazıyorum bu sürümünün daha uygun olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerini tartışma sayfasında belirttim ben maddeye müdahale etmek istemiyorum değişiklik savaşı olmaması için rica etsem maddeyi yeniden inceleyebilirmisin--Nosferatu 09:21, 12 Aralık 2008 (UTC)

  Oradaki cümlelerin biri bile anlamlı değil, neyin savunulduğunu anlamak imkansız. Maddeyi adam etmek gerekli. Eski hali daha iyiymiş. Khutuckmsj 20:31, 12 Aralık 2008 (UTC)

  Kaliteli madde yazarı ödülü/Ankara (isim)[kaynağı değiştir]

  Nosferatü, bir kaliteli maddeye çok büyük oranda katkı sağlamış bir Vikipedisttir. Katkılarının devamı dilekleriyle.
  Mızrakmsj 08:09, 30 Aralık 2008 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü, Türk Lirası maddesinin geçmişine baktım. Geçmişindeki en son değişiklikler senden gelmiş. Demek ki maddeyle ilgileniyorsun (diye düşünüyorumFace-smile.svg). Bu maddedin çalışması bittiğinde bu maddeyi SMA yapmak istiyorum. Ben bir katkı sağlayamayacağım çünkü; paralarımızla ilgili birşey bilmiyorum. O yüzden sadece maddede çalışmanın bitmesini bekliyorum. Bittiğinde bana haber verebilir misiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar... --Dolphinileti 16:49, 11 Ocak 2009 (UTC)

  • Cevabınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar... --Dolphinileti 17:02, 11 Ocak 2009 (UTC)
  • Selam Nosferatü. Bu haftaçi aklıma geldi ama okuldaydım yazamdım. Ben bu Türk Lirası maddesini SM yapmak istiyorum ya, bence bu madde SL olabilir. Bunun hakkında düşündüklerinizi yazınız. Teşekkürler, iyi çalışmalar... --Dolphinileti 12:58, 17 Ocak 2009 (UTC)
  Teşekkürler, iyi çalışmalar... --Dolphinileti 15:41, 17 Ocak 2009 (UTC)
  Kağıt paraların kaynağını şablonun altındaki en alttaki yazıdan buldum, inceledim. Ben kağıt paralarımızın resimlerini yükleyeyim, sen de maddeye koy. Anlaştık mı? İyivikiler... --Dolphinileti 08:43, 19 Ocak 2009 (UTC)
  • Bir sorun var, lisansı bulamadım. Lisans ne? Face-smile.svg --Dolphinileti 08:46, 19 Ocak 2009 (UTC)

  Haksızlık Yapma!!!![kaynağı değiştir]

  Sen kim oluyorsunda bana sayfalara cami resmi dolduruyorsun dersin. lütfen buraya tıklayınıztıklayıp açınız. Alt başlıklarından din metnine bak papanın resmiyle kilise resmi bulunuyor. Ama niye oraya sadece kilise resmi konuyor.Almanya'da 2.500.000(2,5 milyon)Türk var.Yani sadece hristiyanlar yok. Müslümanlarda var. Eğer senin dediğin gibi olsaydı Camii resmide olması gerekirdi. Bu yüzden senin dediğin çok saçma. Senin dediğin:"Yok Türkiye'de Sadece Müslümanlar değil hristiyanlarda var."Bu yüzden Türkiye maddesinin Din altbaşlığında sadece cami resmi olması gerekir." Bence Sinagog ve kilise resimleri çok saçma. İşte bu yüzden bana her yeri cami resmiyle dolduruyorsunuz diyemezsiniz.*****--♪♫Yusuf 1907ileti 16:50, 3 Şubat 2009 (UTC)

  Sen resimleri niye sildin arkadaşım. Ben sana nedenini yukarıda düzgünce izah etmedim mi? Haklı değil miyim yukarıda ki anlattıklarımda... Lütfen o resimleri geri koyar mısın?Lütfen yukarıdaki yazdığım yazıda haklı değil miyim?Lütfen bir cevap ver.--♪♫Yusuf 1907ileti 15:11, 4 Şubat 2009 (UTC)

  Ayrıca şimdi farkediyorum bana vandalizm yapma demişsin. Ne zamandan beri maddelere katkıda bulunmak vandalizm oluyor. Kendine gelmeni tavsiye ederim.--♪♫Yusuf 1907ileti 11:50, 6 Şubat 2009 (UTC)

  Kullanıcı:Hacker 38[kaynağı değiştir]

  Kullanıcı:Hacker 38 - kullanıcı ismi hakkında uyarmak istedim--Nosferatu 16:07, 17 Şubat 2009 (UTC)

  Aynı saniyeler içerisinde :).. Selamlar. --M. M. ileti 16:09, 17 Şubat 2009 (UTC)

  Ne kuklasi[kaynağı değiştir]

  Ben o kullanicinin kuklasi degilim, nerden çikardin bunu ??--82.236.107.61 15:25, 28 Şubat 2009 (UTC)

  Yunan İsyanı[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Size bir sorum olacaktı. Yunan İsyanı ve Yunan Bağımsızlık Savaşı maddeleri birleştirilmeli bence. en:Greek War of Independence'de de Türkçe karşılığının Yunan İsyanı olduğu söyleniyor fakat interwikilerde Türkçesi Yunan Bağımsızlık Savaşı. Fikriniz nedir?--Gökçє Yörük mesaj 12:11, 15 Mart 2009 (UTC)

  Ben konunun Yunan İsyanı adıyla birleştirilmesinden yanayım. Türkçe de en yaygını budur. Ders kitaplarında filan hep Yunan İsyanı diye geçer. İngilizce viki de öyle demiş zaten.--Gökçє Yörük mesaj 12:23, 15 Mart 2009 (UTC)

  Devam etmiyor mu?[kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü. Türk Lirası maddesinin çalışması devam etmeyecek mi? En kısa sürede cevap ver. --Dolphinileti 12:41, 28 Mart 2009 (UTC)

  Devam etmiyor mu?[kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü. Türk Lirası maddesinin çalışması devam etmeyecek mi? --Dolphinileti 13:11, 24 Nisan 2009 (UTC)

  Kullanılmayan Adil Resim[kaynağı değiştir]

  Onur Kayabaşı sms 16:28, 3 Mayıs 2009 (UTC)

  Nüfusuna göre göre iller listesi[kaynağı değiştir]

  Bu listenin gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  1.İl denince akla ilin tamamı gelir. Oysa bu liste il merkezlerine ilişkin.

  2.Üstelik il merkezleri arasında (yanlış saymadıysam) 27 tane de ilçe merkezi var.(Tarsus,İskenderun,Ceyhan, İnegöl vb.)

  3.İlçe merkezlerinin bir bölümü merkeze bağlı ilçe (Turgutlu gibi) Bir bölümü ise metropoliten ilçe (Beylikdüzü gibi) Oysa, metropoliten ilçelerin nüfusları aynı zamanda büyükşehir nüfusu içinde de görülür. Mesela Mezitli nüfusu Mersin nüfusunun bir bölümünü oluşturur. Yani aynı nüfus listenin iki ayrı maddesinde de yer alır ve ortaya sanal nüfus çıkar.

  4.Kaldı ki, madem metropoliten ilçeler gösteriliyor, o zaman niçin Çankaya, Karşıyaka ya da ya da Beyoğlu gibi ilçeler gösterilmemiş ?

  5. Liste 79 satırlık. Oysa Türkiye'de 81 il merkezi var. İlçeler de çıkınca, demek ki, 30 a yakın il merkezi listede gösterilmemiş.Mesela Sinop ya da Burdur nerede ?

  Listenin sadece il merkezlerini gösterecek biçimde yenilenmesi ve metrololiten ilçe nüfuslarının büyükşehir içinde gösterilmesinde yarar var.

  Esenlikler dilerim.

  Nedim Ardoğa

  Lütfen Üç geri-dönüş kuralını ihlal etmeyiniz.[kaynağı değiştir]

  Uyarı
  Lütfen diğer kişilerin değişikliklerini hemen geri almaktan kaçının. Devam ederseniz, kimsenin 24 saat içinde bir maddeyi üç defadan fazla eski haline çeviremeyeceğini belirten üç geri dönüş kuralı ihlal etmeniz nedeniyle Vikipedi'de değişiklik yapmanız engellenebilir.

  Not: Buna ayrıca maddenin eski bir halini geri getirmek de dahildir. Teşekkürler, iyi değişiklikler! --M.M. ileti 21:33, 18 Mayıs 2009 (UTC)


  Öbür Dünyadan Selamlar[kaynağı değiştir]

  J. R. R. Tolkien'in biyografisini geçmiş zaman içinde silmişsiniz, biyografi sitesini tıkladım ve sitenin anasayfasının en altında şöyle bir yazı görülüyor:

  Kaynak göstermek kaydıyla, sitenin herhangi bir biyografisini kullanmanın herhangi bir telif hakkı ihlali olmadığı ortada. Merak ettiğim şu; biyografiyi silerken şöyle demişsiniz: birebir alıntı silindi. Eğer alıntı birebir olunca silinmesi gerektiğini emreden bir Vikipedi yönergesi varsa bilmem lazım, yoksa biyografiyi geri ekleyeceğim. Saygılar...--Tuleytula 18:36, 14 Haziran 2009 (UTC)

  Merhabalar Tuleytula ben de o yazıyı okumamıştım fakat genelde alıntı olduğu zaman alıntı yapılan sitelerden © Copyright ibaresi ararım eğer varsa telif düşünerek alıntı derim aynı sitede http://www.biyografi.info/kisi/john-ronald-reuel-tolkien sayfasının sol altında © ibaresini görünce alıntılı kısmı sildim . Şimdi senin dikkati çektiğin kısmı da gördüm sana da hak verdim bu siteden alıntılar için köy çeşmesinde bir başlık açmaya ne dersin bir de topluluğa sormakta fayda var--Nosferatu 19:37, 14 Haziran 2009 (UTC)

  Evet soralım derim, başlık açarsan bildirirsen sevinirim ayrıca yönergeyle ilgili de bir sorum vardı, o konuda birşey biliyor musun?--Tuleytula 20:09, 14 Haziran 2009 (UTC)

  Köy çeşmesinin ilginize kısmında mı yönetmelik kısmında mı açmalı başlığı?--Tuleytula 20:10, 14 Haziran 2009 (UTC)

  Başlığı açtım, nasıl olmuş? İyi çalışmalar--Tuleytula 20:58, 14 Haziran 2009 (UTC)

  Buyrun Ankara maddesine istediğiniz başlığı açın. Benden bu kadar. Yok Nevzat Tandoğan yok bilmem ne. Kitap yazmıyorum ben. Herkes birşeyler talep ediyor ve her gelen talebi değerlendiriyorum. Bu kadar ayrıntısına kadar isteyip maddeyi 300.000 bayta taşıyabilecekseniz buyrun sizilgilenin. Bana ister troll diyin ister başka bir şey. Benden bu kadar.--Veritas ileti 08:56, 17 Haziran 2009 (UTC)

  Katılmak isterseniz Vikiproje:Vikipedi Türkiye Buluşması sayfasında oyunuzu bekliyoruz. İyi akşamlar. --Veritasileti 16:47, 13 Temmuz 2009 (UTC)

  Kategori:Hukuk kanunları[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Kategori:Hukuk kanunları'nı açmışsınız. Yalnız başka bir kanun türü bilmiyorum ben. Interwikilerine baktım, en.wiki'de "legal principles"in karşılığı olarak adlandırmışsınız. Ancak, bunu olsa olsa hukuki ilkeler ya da hukuk ilkeleri diye çevirebiliriz sanıyorum. Ne dersiniz? --Yabancımsj 15:46, 28 Ağustos 2009 (UTC)

  Şimdi gördüm, onu Kategori:Bilimsel kanunlar nedeniyle açmışsınız sanıyorum. Yine de isim çok içime sinmedi açıkçası. Neyse, bir önerim olursa tekrar yazarım size. --Yabancımsj 15:48, 28 Ağustos 2009 (UTC)

  Asya ülkeleri listesi[kaynağı değiştir]

  Merhabalar Nosferatü, Vikipedi:Seçkin liste adayları/Asya ülkeleri listesi sayfasında yorumunu gördüm; şimdi ben de cevap verdim, bakarsanız sevinirim. Raning-friciz-rulcall me, I'm yours Face-wink.svg 12:47, 3 Eylül 2009 (UTC)

  Bütün gerekli değişiklikleri uyguladım Face-grin.svg. Raning-friciz-rulcall me, I'm yours Face-wink.svg 13:49, 3 Eylül 2009 (UTC)

  Şablon:Otomobil modeli tanıtım kutusu[kaynağı değiştir]

  Selam. Acaba Otomobil modeli tanıtım kutusu'nu Rusça Vikipedi'deki gibi yapabilirmisiniz. Otomobil modeli tanıtım kutusu'nun görünümü pek iyi değil. İyi çalışmalar.--FinlandiyalımEsAj 19:17, 26 Eylül 2009 (UTC)

  Ev hayvanları[kaynağı değiştir]

  Merhabalar , bir ricam vardı Ev hayvanları kategorisini daha uygun bir isimlendirme olduğu için Evcil hayvanlar kategorisine yönlendirdim. Yalnız Şablon:Taksokutu'da küçük bir değişiklik yapılması gerekiyor.Taksokutuda statü başlığına Domesticated yazıldığında maddeyi ev hayvanları kategorisine atıyor. Taksokutu şablonu koruma altında olduğu için ilgili değişikliği yapamadım. Rica etsem değişikliği gerçekleştirebilirmisiniz?--Nosferatu 19:10, 25 Ekim 2009 (UTC)

  Merhabalar, en iyisi şöyle yapalım; ben kısa süreliğine korumayı kaldırayım, siz değişikliği yaptıktan sonra da tekrar korumaya alayım. Uygun mudur ? --M.M.ileti 19:16, 25 Ekim 2009 (UTC)

  Tamam --Nosferatu 10:36, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Şablon değişikliğe açık şu an itibarıyla. --M.M.ileti 10:51, 27 Ekim 2009 (UTC)

  düzeltme işlemi tama teşekkürler--Nosferatu 11:29, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Rica ederim, kolay gelsin. --M.M.ileti 11:34, 27 Ekim 2009 (UTC)

  Ulaşım aracı sayfası[kaynağı değiştir]

  Merhaba Metal Militia , bir ricam vardı araçlar sayfasını düzenliyordum Ulaşım aracı sayfasını Taşıt sayfasına yönlendirmek istiyorum yalnız taşıt sayfası önceden olan bir sayfa ve ulaşım aracı sayfasının da bir geçmişi olduğundan kopyala yapıştır yapmak istemiyorum. Ulaşım aracı sayfasını Taşıt sayfasına taşırsan sevinirim--Nosferatu 10:10, 31 Ekim 2009 (UTC)

  Merhaba Nosferatu, ad değişikliği tamamdır. Umarım istediğin gibi olmuştur. Varsa bir eksik, gedik, haber ver lütfen. --M.M.ileti 10:19, 31 Ekim 2009 (UTC)

  Atatürkçümüsünüz? Bu sayfadan OY VEREBİLİRSİNİZ --***Osmanlı98***İyi vikilemeler*** 15:27, 31 Ekim 2009 (UTC)

  Selam[kaynağı değiştir]

  Matematik sembolleri konusunda "türkçe değil" şablonu var,sayfa ile siz uğraştığınız için sorayım dedim,

  sayfa çevirisi edecek mi,eğer çeviri edecek ise; en baştaki uyarı şablonunda 2 hafta uyarısı var,onu düzeltmek iyi olur,

  iyi günler , --Coal 18:19, 1 Kasım 2009 (UTC)

  • sizin hazırlamaya çalıştığınız sayfa basit ve güzel olmuş ,

  wikipedi de ben de farkettim,bazı maddelerle uğraşınca bu kadar abartma olur mu denilebiliyor,

  ama orda çok içerik var,tabi matematik alanında da aynı oranda fazlalık var,

  diğer alanlar hakkında da ayrıntılı,bilgi verilmiş,

  söz konusu sayfayı çevirirmeyi düşünürseniz,yardım etmeye çalışacağım,

   • şunu tavsiye edebilirim ; ingilizce sayfayı kendi çalışmanıza göre uyarlayabilirsiniz,

  matematiksel bilginizi bilmiyorum ama epey ilgilisiniz heralde,

  bu konuya matematiksel olarak bakmak gerekir bence, wikipedi deki Matematik sembolleri gerçekten iyi hazırlanmış,

  fazlalık gibi görünebilir,matematik göründüğünden daha geniş bir uygulama alanına sahiptir

  iyi günler --Coal 12:51, 3 Kasım 2009 (UTC)

  Vikiproje:Otomobil[kaynağı değiştir]

  Lamborghini Reventón.jpg VikiProje Otomobil Davetiyesi
  İyi günler...
  Otomobil ile ilişkin maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Otomobil Projesi ile ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz...FinlandiyalıИлети 13:43, 22 Kasım 2009 (UTC)

  KAMAZ[kaynağı değiştir]

  Merhaba !!! Kamaz sayfasındaki otomobil şablonu silmesinin nedeni nedir???? O maddeyi nasıl seçkin maddeye gettirebilirim? yardım et? Lütfen!!! Victorturkey 08:13, 9 Aralık 2010 (UTC)

  Merhaba!!! Bu günlerde biraz yoğunum ama yardımcı otomotiv ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım!!! Kamaz maddesini kalitesini yükseltmek için ne gibi ekler yapılabilir?

  Bu sıralar Marussia Motors sayfası yaptım, Logosu ihtiyacı var Kalitel logo görüntüsü bulabilir misin?

  Merhaba, otobüs üreticiler den rus otobus üreticisi (Volzhanin / Volgabus) sayfası oluşturucam hangisi daha iyi sence firma yurt dışı pazarlara Volgabus adı altında ürün satmakta.--Victorturkey 20:48, 4 Ocak 2011 (UTC)

  Merhaba,

  Uzun zaman gorusmedik :) Volzhanin maddesindeki degisiklikler kontrol edebilir misin?--Victorturkey 14:34, 21 Ekim 2011 (UTC)

  Kaynakca eksikligine nasil giderebilirim? Hangi basliklara Tarihi zaten resmi sitesinden aldim tek sayfa--Victorturkey 15:05, 21 Ekim 2011 (UTC)

  Merhaba,

  Sollers Grubu sayfasi kontrol et lutfen Gorusuruz--Victorturkey 13:17, 27 Ekim 2011 (UTC)

  DAVET[kaynağı değiştir]

  Replacement filing cabinet.svg

  --Merhaba Nosferatü! Arşiv şablonunu geliştirme takımına katılmak isterseniz buraya adınızı ekleyip, buradan geliştirmeye başlayabilir veya şablonu kullanabilirsiniz. Teşekkürler. --GôkTR001

  Eksik kaynak bilgisi[kaynağı değiştir]

  İyivikiler... [ho? ni!] 22:46, 20 Aralık 2009 (UTC)

  Merhaba Nosferatü,
  Bir de bu resmin kaynağı eksik:

  İyivikiler... [ho? ni!] 21:28, 25 Aralık 2009 (UTC)

  • Bir de şunlar:

  İyivikiler... [ho? ni!] 21:36, 25 Aralık 2009 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 1. haftası için proje olarak Vikipedi'de yer almayan heykeltıraş maddelerinin açılması ve geliştirilmesi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --Vito Genovese 01:29, 4 Ocak 2010 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 2. haftası için proje olarak Düzenlenmesi için işaretlenmiş maddelerin düzenlenmesi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --Vito Genovese 01:41, 11 Ocak 2010 (UTC)

  Şablon:Türkiye konuları[kaynağı değiştir]

  • Şablon:Türkiye konuları'nda Türkiye'nin resmi olmayan armasını çıkarmışsınız. Türkiyenin resmi arması yok fakat İngilizce ve Gürcüce Vikipediler'de resmi olmayan arması bulunmaktadır ve bu nedenle kalmalıdır. İyi vikiler.-- FinlandiyalıM 16:59, 20 Ocak 2010 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 9. haftası için proje olarak Seçkin madde üretimi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --CnkALTDSmesaj/message 02:08, 2 Mart 2010 (UTC)

  CZE vs FRA (01) - 2010 European Men's Handball Championship.jpg VikiProje Spor Haftanın iş birliği
  İyi günler...
  VikiProje Spor bünyesinde haftanın iş birliğine katılımınızı bekliyoruz.

  Katılım için TIKLAYIN --Rapsar 15:09, 3 Mayıs 2010 (UTC)

  Ten[kaynağı değiştir]

  Selam Nosferatu, sormak istediğim şayet varsa bilgin bir husu var. Alaca Karanlık'da Bella, Edward üzerindeki vampir şüphelerini gidermek amacıyla araştırma yaptığı, yani filmde gösterilen siteyi bulamadım ama sorma gereksinimi duydum, sayfamda açacağım ve üzerinde çalışacağım Nosferatu çalışmama eklemek isteme gereksinimi duydum. Nedenini inanki bende bilmiyorum ama vampirlerin ten renklerinin neden beyaz olduğunu merak ediyorum.Face-grin.svg Ki vampirlerin gözleri ateş kırmızısı, inanışa göre sonsuz bir ateş olan cehennemin rengi, hani vampirlerde sonsuza kadar ateşte olacaklarmış ya. Yardımcı olursan çok mutlu olurum. ПШE (+ileti) 11:53, 20 Mart 2010 (UTC) 15:02, 17 Haziran 2010 (UTC)

  Peki sağlık olsun. Ama ilerde merakım yüzünden bir vampire yem olursam üzülürüm. :D ПШE (+ileti) 11:53, 20 Mart 2010 (UTC) 15:13, 17 Haziran 2010 (UTC)

  Haftanın seçkin maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

  Vikipedi:Haftanın seçkin maddesi/36. Hafta 2010 sayfasındaki 490 kuş türünden bahsetmekte, sayfadaki rakamı kaynaklı olarak 465 olarak değiştirmiştim düzeltmeyi yaparsanız sevinirim (http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=@) --Nosferatu 14:16, 8 Eylül 2010 (UTC)

  Düzelttim, teşekkürler.--İnfoCan 14:21, 8 Eylül 2010 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü,

  Oluşturmuş olduğunuz Emprime adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  Reality 23:19, 8 Eylül 2010 (UTC)

  bekletmeli sil etiketi eklendi[kaynağı değiştir]

  Ambox warning pn.svg

  Panoz isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

  Vikisöz[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Vikisöz'den sana e-postaattım ama kontrol ediyor musun bilmiyorum, Vikisöz'deki mevcut hizmetli okulu nedeniyle fazla giremeyecek ve oradaki vandalizmi engelleyecek bir gönüllü de bulunamıyor. Yetkilerini de uzun süredir kullanmıyorsun, Dbl2010'a da mesaj atmıştım zamanında ve yetkilerini kullanmayacağı için yetkilerini aldırmayı kabul etmişti. Vikipedi'de seni görünce söyleyesim geldi, Vikisöz'de hizmetlilik fonksiyonlarına devam etmeyi düşünüyor musun?--вяí¢αи76ileti 09:32, 16 Ekim 2010 (UTC)

  En azından bir cevap versen fena olmazdı...--вяí¢αи76ileti 11:29, 8 Aralık 2010 (UTC)

  Vikisöz[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Vikikaynak'ta faaiyetini gördüm. Vikikaynak ve Vikisözlük'te hizmetlilik işlerini yürütüyorum. Vikikaynak'a az zaman harcamış olsan da o zamanı Vikisöz'e harcasan daha faydalı olur kanımca zira, Vikisözlük'teki hizmetli Feyyaztiftik yoğunluğu sebebiyle pek giremiyor ve girdiğinde de sadece günün sözünü değiştiriyor, son 15 günde yapılan vandalizmi kimse kontrol etmemiş bileÜzgün--вяí¢αи76ileti 19:02, 28 Aralık 2010 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü,

  Oluşturmuş olduğunuz Cartoon Network Amerika Birleşik Devletleri(ABD) adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden g1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  Nosferatu 18:21, 8 Ocak 2011 (UTC)

  Bilgi[kaynağı değiştir]

  Koruma seviyesini değiştirdim. Kolay gelsin. --Eldarion 15:39, 15 Şubat 2011 (UTC)

  Kategori hk.[kaynağı değiştir]

  • Selamlar. Lütfen buradaki gibi kategori sayfalarını taşıma işlemini tartışmadan yapmayınız. Önce burada tartışıldıktan sonra bu tür işlemler yapılırsa daha faydalı olacaktır. Kolay gelsin...--Rapsar 14:14, 19 Şubat 2011 (UTC)

  İş birliği vakti![kaynağı değiştir]

  İş birliği projesi için katılım çağrısı!

  2011'in 7. haftasının projesi Robbie Williams sayfasındaki kırmızıları gidermek (SM çalışması) olarak seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  Taksokutu[kaynağı değiştir]

  Taksokutu şablonları üzerinde değişiklik yapmadan önce keşke fikir birliği yapsaydız. Tartışmaya açsanız ortak bir karar versek daha iyi olmazmıydı. Yeni taksokutu şablonları açmışsınız. Kafanıza göre yeni bir format getirmişsiniz. Üst alemler alt şubeleri otomatik göstermişsiniz. Bizim burda amacımız ayrıntılı taksonomik sınıflandırma yapmak değil zaten buna ulaşmak isteyenleri vikispeciese yönlendiriyoruz. Tam anlamıyla karman çorman olmuş. Tebrik ederim... --Fagusmsj 11:55, 24 Şubat 2011 (UTC)

  Kimseyi üzmek istemem. Üzülmeyin. Yaptığınız değişikliklerden bazılarını geri aldım. Yalnızca korunma durumunda yaptığınız düzeltmelere dokunmadım. Madem bu konuda birşeyler yapmak istiyorsunuz. Kategori:Memeliler içerisinde yer alan maddelerde şablon:taksokutu geçerli bunları taksomemeli şablonuyla değiştirmek gerekiyor. Yapabilirseniz sevinirim... Benim çok vaktim olmuyor. Yalnızca kedigiller üyelerinde değişikliğe gidebildim... --Fagusmsj 07:23, 26 Şubat 2011 (UTC)

  sürüm Kontrolü[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, bu sürüme onay vermişsiniz, kullanıcının yaptığı sadece resim ekleme ve eklenen resim lisanssız. İyi çalışmalar --taysin (mesaj) 18:13, 16 Nisan 2011 (UTC)

  Merhaba; içeriği onaylarken lütfen içeriği kontrol ediniz. Bu maddede "abaza" terimi kullanılmış ve vandalizm yapılmış ama onaylamışsınız.--Westnest ileti 13:27, 8 Mayıs 2011 (UTC)

  şu telif ihlalini anlayamıyorum bi türlü :([kaynağı değiştir]

  Dosya:Dusman Uyumak.ogg bu dosyanın silinmeye aday mı acaba--xrazymesaj 18:05, 13 Haziran 2011 (UTC)

  Mahidevran Sultan Sayfa Değişikliği[kaynağı değiştir]

  Mahidevran Sultan'ın doğum tarihi, kızlık adı ve ailesiyle ilgili bilgiler eklenmiş, Arnavut olduğu kesinleşmişti; şimdi siz niye eski sürüme döndürürsünüz? Var mı bir gerekçeniz? Mahidevran Sultan korumacılığına niye girdiniz anlamadım. Aslında korumacılık değil karalamacılık sizin yaptığınız. Ben Vikipedi geçmişinden anlamam, belki de değişikliklerimi kabul etmeyen siz değilsiniz fakat orada adınızı görünce yazayım dedim, başkasıysa da sözlerim ona gitsin. Bahsini ettiğim bu bilgilerin kalıcılığından emin olmak istiyorum, saygılar ---Kullanıcı:Gerçek tarih 18:00, 14 Haziran 2011 (UTC)

  Reality 12:45, 2 Temmuz 2011 (UTC)


  Kurumsal kaynak planlaması[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Kurumsal kaynak planlama sayfasında Dış bağlantılarda birkaç ay önce bayağı bir temizlik yapılmıştır. Şimdi tekrar ticari şirketlerde yer alıyor. Biz Açık KAynak kodlu ücretsiz bir program olan OpenERP'ninde sitesini koymak istiyoruz fakat 85.105.214.225 IP'den birisi sürekli silip oynuyor. Bu kişiye uyarı yada ban verebilirmisiniz:?

  Saygılarımla, Onur

  Tartışmaya Katılın![kaynağı değiştir]

  Bu sayfadaki Kukla politikasını okuduktan sonra;
  • politikada anlamadığınız bölümler için lütfen bana başvurunuz.
  • politikayı kavradığınız takdirde topluluğumuz için önem teşkil eden Kukla tartışmasına lütfen katılınız.
  • Politikaların değişebilmesi Vikipedi'nin özgürlüğünün bir kanıtıdır. Sizde bize destek olun ve politikamızı geliştirmemize yardımcı olun!
  • Kukla politikasının getirmiş olduğu cezalardan dolayı Vikipedistler, Vikipedi'ye bir daha katkı yapamamaktadırlar. Lütfen tartışmaya katılın ve yorumunuzu belirtin. Teşekkürler.

  --Gktr 20:48, 7 Ağustos 2011 (UTC)

  Reality 13:17, 16 Ağustos 2011 (UTC)

  Vikisöz[kaynağı değiştir]

  • Merhaba. Şurada bir hizmetlilik oylaması var. Yeterli katılımcı Vikisöz içinde bulunmamaktadır. Katılımınızı rica ediyorum. Şafak Gündüz 12:10, 13 Eylül 2011 (UTC)

  Çoban Mustafa Paşa[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Çoban Mustafa Paşa sayfasındaki şu sürümü onaylamışsınız ama eklenti telifliymiş. Gözünüzden kaçtı herhalde -ki hepimizin başına gelebiliyor-, ama yine de sürüm onaylarken onaylı sürüm temiz sürüm kabul edildiğinden daha sonrası için de mihenk taşı olacağından, sürüm onaylarken bilhassa dikkat edebilirseniz çok sevinirim diye naçizane bir mesaj atmak istedim. Saygılarımla--Merube 89msj 20:08, 23 Eylül 2011 (UTC)

  İnsan[kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü. Kaynakta giyinik diyordu, geri aldım. Kolay gelsin.--Abuk SABUK msj 20:00, 3 Kasım 2011 (UTC)

  Davet[kaynağı değiştir]

  Kolay gelsin Nosferatü. Vikisöz'de bir oylama yapılmakta; ancak katılım için yeterli kullanıcıyı bulmak pek kolay değil. Vikisöz'de katkıları olan kullanıcıların katılması ya da görüş belirtmesinde fayda var. Dilersen katılabilirsin, iyi çalışmalar. --Vitruvian 18:15, 1 Ocak 2012 (UTC)

  Helal olsun.[kaynağı değiştir]

  Rauf Denktaş'ın ölümünü ben girecektim, giriş yapıyordum, girişi yaptım bir de ne göreyim, anında eklenmiş, saniye farkıyla kaçırdım :) •SuperiorFast• ileti

  Mutlutopuz 11:52, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:04, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:05, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:09, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:09, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:09, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:09, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:13, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:21, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:21, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:21, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:21, 3 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 16:21, 3 Şubat 2012 (UTC)

  okan[kaynağı değiştir]

  okan üniversitesi bursada yükseklisans bölümleri açmış.sürekli eğitim merkezi. yazdım ama silindi.malesef bir bakabilirmisiniz.

  +[kaynağı değiştir]

  Tekrar Merhaba Nosferatü. Zaman bulduğunda fikrini belirtebilir misin? İyi çalışmalar. --Vitruvian 01:00, 13 Haziran 2012 (UTC)

  ŞU SELİMİYE SULTAN SAYFASININ DEĞİŞTİRİLMESİNDEN BIKTIM ARTIK[kaynağı değiştir]

  Bu sayfayı tamamen hakaret amaçlı açtıklarını düşünüyorum. Ben düzeltmekten yoruluyorum, haysiyetsizler değiştirmekten yorulmuyorlar. Son haline bakın, benimki mi objektif, onunki mi saygılı, karar verin. Aynı karalama kampanyası Hürrem, Nurbanu, Safiye gibi sultanlara da yapılmıştı. Bu Muhteşem Yüzyıl izleyenler Kadınlar Saltanatı'nı kafaya takmış galiba. Bir sultanın tarafını tutup (ki buna bu sultanlar hakkında yazılan malum kitaplar da etki ediyor) buraya hakaret dolu içerikler kaydedebiliyorlar... Ricam, Selimiye Sultan sayfasının da bundan sonra diğer sayfalarda olduğu gibi Vikipedi yetkililerince onaylanarak değişiklik kabul etmesidir. Hangi hakaretlerden bahsediyorsun derseniz:

  • Başlığa Selimiye Sultan değil de hatun yazılması,
  • Hiçbir makam ve mevki sahibi değildir, hatta varlığı bile kesin değildir... denilmesi (ki kesindir, ben oraya mezarlarla ilgili bilgi aktarmıştım, merak eden Topkapı Sarayına gider.)
  • İlk gözdedir fakat Nurbanu Sultan'ın çevirdiği entrikalarla gözden düşürülmüştür gibi şahsi yorumlar katılması (bu ne terbiyesizlik, ne saygısızlıktır?),
  • Temsili resmi bile yoktur, onun için güzel olup olmadığı söylenemez gibi oldukça enteresan(?) bilgi eklemesi,

  ve bunun gibi şeyler... Şahıs, güzellik çirkinlikle kafayı bozmuş. Oraya hatun yazarak geçmişi değiştirebileceğini düşünüyor. Ya da sultanın varlığını tarihten silebileceğini... Tabii onun unvanlarını da. Korkarım gidip mezarını çiğneyecek bir dahakine. Bu mesele çok ciddileşti, ikinci bir karalama kampanyasıyla karşılaşmayalım lütfen. Çünkü hem Vikipedi'ye zarar, hem de merhum sultanın kemiklerini sızlatıyor. Bu terbiyesizleri Vikipedi'den uzaklaştırmanın bir yolu yok mudur? Diğer sultanların biyografilerinde zar zor uzlaştık, şimdi de bu tarih düşmanlarıyla uğraşmayalım. Ki kimlikleri hakkında bir tahminim var. Ondandır bu ısrarım. 13-14 yaşlarındaki kızlar olduğuna emin olabilirsiniz. Lütfen bu mesajım dikkate alınsın. 85.96.58.237 18:41, 1 Ağustos 2012 (UTC)

  Heykeller ve İBP[kaynağı değiştir]

  Merhaba Nosferatü. Ankara'daki anıtlar ve heykeller maddesini senin hazırlamış olduğunu farkettim. Gelecek hafta iş birliği projesinde heykeller konusunu ele almayı düşünüyorum. Benzer listeler hazırlama konusunda önerilerin olur mu acaba. İstanbul için böyle bir maddenin olmaması büyük eksiklik mesela. Bu liste için hangi kaynak önerebilir misin? Teşekkürler ve iyi çalışmalar. Mukaddimeileti 15:51, 25 Ekim 2013 (UTC)

  Otomobil terimleri[kaynağı değiştir]

  selam nosferatü, nasılsın, nerelerdesin? şu maddeyi sen girmişsin de, o zamanlar telif konusu biraz karışıktı ve epeyce telifli içerik girildi. hatırlıyor musun bunu? eğer bir yerden alındıysa silinmesi gerekecek. sevgiler. --kibele 21:35, 5 Aralık 2013 (UTC)

  Merhaba Kibele 2007 yılında girmiştim bu maddeyi, vikipediye de o zamanlar yeni yeni alışıyordum. Sayfa gördüğüm kadarıyla hiç bir mesafe kat etmemiş aynı zamanda başka bir yerden de alıntı silinmesi vikipedi politikaları gereği doğru bir uygulama olacak (Otomobil terimleri) --Nosferatu 07:22, 6 Aralık 2013 (UTC)
  tamamdır nosferatü, teşekkürler. --kibele 14:54, 6 Aralık 2013 (UTC)

  Your admin status[kaynağı değiştir]

  Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on trwikibooks, where you are an administrator. Since that wiki does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:02, 17 Temmuz 2014 (UTC)

  Your admin status[kaynağı değiştir]

  Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on trwikisource, where you are an administrator. Since that wiki does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:26, 17 Temmuz 2014 (UTC)

  Sizi özledik Nosferatü![kaynağı değiştir]

  Nosferatü, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:28, 19 Aralık 2014 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
  Bir yıldız da sizin için Vikipedi Özgür Ansiklopedi 19:49, 11 Ocak 2015 (UTC)

  Your administrator status on the Turkish Wikiquote[kaynağı değiştir]

  Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

  You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on the wiki listed above. Since that wiki does not have its own rights review process, the global one applies.

  If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

  If you wish to resign your rights, you can reply here or request removal of your rights on Meta.

  If there is no response at all after approximately one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards. Rschen7754 05:34, 11 Şubat 2015 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, Nosferatü
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 03:43, 20 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Süryaniler[kaynağı değiştir]

  Süryaniler sayfasındaki tabloya 3 isim daha ekledim ve 2 tanesini çıkardım çünkü Türkçe sayfası mevcut olmayan kişilerin resimleri görünmüyor bu sebeple daha temiz görünsün diye tablodaki o iki kişiyi çıkardım. Yalnız bu değşikliğin görünebilmesi için kontrole ihtiyaç var, rica etsem ilgilenebilirmisiniz. Teşekkürler. --Gabygabi (mesaj) 11:41, 13 Mayıs 2015 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Merhaba benim sorunumu kabul edebilir. Teşekkür ederim: Candelaria Bazilikası.--83.55.91.245 14:48, 26 Haziran 2015 (UTC)


  Merhaba benim sorunumu kabul edebilir. Teşekkür ederim: San Cristóbal de La Laguna ve Tenerife Piskoposluk.--83.51.156.252 14:32, 27 Haziran 2015 (UTC)


  Merhaba benim sorunumu kabul edebilir. Teşekkür ederim: San Cristóbal de La Laguna Katedrali ve San Cristóbal de La Laguna.--83.51.159.47 10:48, 28 Haziran 2015 (UTC)


  Bu cümle dilbilgisi doğrudur?: O onbeşinci yüzyılda Tenerife adasının fatihi oldu. Katedrali Tenerife Piskoposluk merkezidir.--83.61.155.173 17:01, 30 Haziran 2015 (UTC)

  SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.36, 20 Şubat 2018 (UTC) Yanıtla[yanıtla]

  SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.36, 20 Şubat 2018 (UTC) Yanıtla[yanıtla]

  SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.36, 20 Şubat 2018 (UTC) Yanıtla[yanıtla]

  Yeni bir mesajınız var
  Merhaba, Nosferatü. Yeni bir mesajınız var. Tartışma:Türkiye'deki tarihi köprüler.
  Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

  Kategori:Mammutidae[kaynağı değiştir]

  Ambox warning yellow.svg

  Merhaba, ben YALIN BALTA. Oluşturduğun Kategori:Mammutidae maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G8: Temizlik amacıyla" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Arhavi'den sevgilerle (mesaj) 08.14, 18 Mayıs 2020 (UTC) Yanıtla[yanıtla]

  Satirdan kahraman (mesaj) 11.07, 23 Mayıs 2020 (UTC) Yanıtla[yanıtla]

  500+ Madde[kaynağı değiştir]

  500 award.png 500 Madde yıldızı
  Türkçe Vikipedi'de 500'den fazla madde başlattığınız için bu yıldız size, sevgiler. Madrox❯❯❯ mesaj? 11.44, 27 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]