Kullanıcı mesaj:Ugur Basak

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Merhaba, kullanıcı mesaj sayfama hoş geldiniz. Aşağıya iletmek istediğiniz mesajları yazabilirsiniz. Yeni bir mesaj yazacaksanız buraya tıklayın veya en yukarıda bulunan '+' düğmesini kullanın. Eski mesajlara ekleme yapacaksanız değiştir düğmesini kullanınız. Mesajınızı yazdıktan sonra ~~~~ (imzanızı) eklemeyi unutmayın.

Arşivler

 

pekala anlamsızlık nasıl bundan sonra öğrenirsiniz vikipedistlermiş, hay Allah bu ne hokkabazlıktır yahu Günün 20 saati wiki tr deki sayfaları bıkmadan silebilecek potansiyelimz var anlamsızlığı o zaman anlarsınız durup dururken yaptığınız haksızlık ve ?düşmanlık neye mal oluyor bakın bakalım. Bu imzasız yorum Ustayoda (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • uğur selam.. KALINBAĞIRSAK yönlendirmesini sildin de, aklıma düştü. şimdi bunu böyle yazan kişi Kalın bağırsak maddesine ulaşamıyorsa bunu bırakmakta fayda yok mu? yani ve de Kalınbağırsak yönlendirmesini de yapmak gerekmez mi? bunlar yazım hataları değil. üstelik tdk hariç yazım kılavuzları bu kelimeleri bitişik yazarken hiç değil. di mi? :) --kibelemesaj 11:26, 1 Aralık 2007 (UTC)
Merhaba Kibele, doğrudan silmişim yönlendirmeyi:) Şimdi Türkçe ilgili sayfayı bulamadım, bizim Vikipedi:Adlandırma kuralları sayfamız doğrudan kişiler için olan sayfayı çevirmiş. en:Wikipedia:Naming conventions#General conventions#Lowercase second and subsequent words in titles sayfası olayı tam açıklıyor aslında, bizde de bu kural bir yerde yazıyor olması lazım çünkü uzun süredir bbu şekilde kullanıyoruz. Yani sıradışı bir durum olmadıkça kelimelerin ilk harfleri dışındaki harfler küçük olarak yazıyoruz. Ama dediğin gibi kalınbağırsak olarak bir yönlendirmenin kesinlikle olması gerekiyor:) Yazım hatası kısmı, sanırım yazım kurallarına olan bir hata anlamında kullandım ve yanlış anlaşılmaya yol açtı. Kusura bakma bunun için:) Kalınbağırsak yönlendirmesini de açtım hemen:) İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 11:33, 1 Aralık 2007 (UTC)
 • eline sağlık.. maksat bilgiye ulaşılsın. :) geçenlerde intaharın intihara yönlendirmesi sırasında da konuşulmuştu. sıklıkla yanlış kullanılan kelimeleri de yönlendirme olarak bırakmak gerek. hatta çocuklar güneş nedir? diye arayıp niye yok güneş bu sitedeeee.. dedikleri için onları da bırakabiliriz bence. ..diyorum ben. kolay gelsin. --kibelemesaj 11:38, 1 Aralık 2007 (UTC)
 • Sen sağolasın:) İntahar intihar, ağabey abi türündeki yönlendirmelerin olması taraftarıyım ben de:) Edebiyatta bunun bir Osmanlıca terimi bile vardı, sıklıkla yapılan yanlışların doğru olduğuna dair:) Ama güneş nedir gibi yönlendirmelerin ucu çook açık olduğu için uygulanmasına karşıyım:) Arama motoru kısmen ilk sıralarda doğru maddenin görünmesini sağlıyor çünkü. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 11:43, 1 Aralık 2007 (UTC)
 • sağlıyor sağlamasına da, bakan kim.. ama prensip olarak haklısın ucunun açıklığı konusunda. o terim galatımeşhur.. --kibelemesaj 12:46, 1 Aralık 2007 (UTC)

Uzun zamandır ilgilendiğim Erozyon sayfasını kaliteli madde adayı olarak gösterdim. Ancak bu maddenin kaliteli madde seçilmesinden daha önemli olan şey gerçekten kaliteli olmasıdır. Sizin maddeler ile ilgili görüşlerinizi okudum ve benimde üzerinde çalıştığım Erozyon maddesine fikirleriniz ile katkıda bulunabileceğinizi düşündüm. Şimdiden konu ile ilgili katkılarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar--Arjety 21:06, 1 Aralık 2007 (UTC)

Arjesty madde güzel yorda ilerliyor. Diğer kullanıcıların aksine ben olumsuz bir oy verdim ve fikirlerimi belirttim. Umarım madde KM olur. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 23:02, 4 Aralık 2007 (UTC)

Gece mesaisi[kaynağı değiştir]

gece mesaisi mi yapıyorsun.. kolay gele--88.239.61.170 01:45, 2 Aralık 2007 (UTC)

Sadece ortamda bulunuyorum ama çok aktif sayılmam:) İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 02:01, 2 Aralık 2007 (UTC)
Ben de kaçtım.. iyi sabahlar--88.239.61.170 02:16, 2 Aralık 2007 (UTC)
Sağolun, size de iyi sabahlar--Ugur Basakmesaj 02:19, 2 Aralık 2007 (UTC)

Yardımınıza teşekürler[kaynağı değiştir]

Merhaba kullanıcı sayfanıza bazı şablonları eklemeye çalıştığınız gördüm, size biraz yardımcı olmak için onları düzelttim diğer durumda sayfanız silinecek sayfalar içinde görülebiliyordu. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:19, 2 Aralık 2007 (UTC)

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Ne yaparsınız, acemilik işte. Hem yaş sorunu var hem de 10 günlük kullanıcıyım. Elinize sağlık. --Yalhı 14:27, 2 Aralık 2007 (UTC)
Rica ederim, dikkatimi çekti ve yardımcı oldum sadece:) Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar iyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:30, 2 Aralık 2007 (UTC)
 • uğur selam, sayfama gelen mesajlara ilişkin müdahalen için teşekkür ederim. konuyu bir özetleyelim. kullanıcının katkılarından da göreceğin gibi sitenin maddesi reklam içerikli olduğu için, yapılan yönlendirme de yanlış olduğu için silindi. ardından sayfam boşaltıldı, uyarın üzerine senin mesaj sayfana bir tehdit mesajı bırakıldı, ben uyarmayı tercih ettim, metal, yapılması gerekeni yapıp kullanıcıyı engelledi. sonrası ise sayfama bırakılan mesajlar. yani sonuç olarak -ben mesajımda kısaca ansiklopedik değil desem de- aslında reklam içerikli olduğu için silinen bir maddenin arkasından gelen bu bombardımandır. sayfamda söylenenlerin sadece bana söylendiğini düşünmüyorum, genel ve alışılmış bir, istediği olmayınca vurun türkçe vikipediye yolunu tercih etme vakasıdır. durum budur.. madde eğer ansiklopedikse doğru düzgün bir metinle burada yerini bulacaktır. sevgiler. --kibelemesaj 17:54, 2 Aralık 2007 (UTC)
  Kibele, şimdi sen bu bağlantıyı verince farkettim kullanıcı bana da bir mesaj atmış ama hep aralara yazdığından takibi zor oluyor. Kullanıcıya anlatmaya çalıştım, umarım anlamıştır. Aslında, bana da mesaj attığının bilincide olmadan bu mesajı ve hatta kullanıcının şu anda kukla olmasını bilmeden atmıştım. Sanırım kukla kullanımından engellememiz gerekiyor bu arada. Bunlarla ilgilenirim ben. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 18:02, 2 Aralık 2007 (UTC)

GÖRÜNTÜ YÜKLEME[kaynağı değiştir]

ÜÇDAM KÖYÜ İLE İLGİLİ GÖRÜNTÜ YÜKLEMEK İSTİYORUM AMA BİRTÜRLÜ YAPAMADIM YARDIMCI OLURSAN SAGOLLLL Bu imzasız yorum Durann (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba size Yardım:Resim yükleme sayfası gerekli yardımı sunacaktır. Şayet bunun dışında ek bir yardıma ihtiyaç duyarsanızi, yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 18:25, 2 Aralık 2007 (UTC)

Eyyy yönetici uyuma , ana sayfa tartışmasındaki nota sahip çık:-)Bu imzasız yorum 85.99.122.105 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

pardon, pardon , uyuyan benmişim..(Not:Bu imzasız yorum bana ait, IP lerin üstüne atma)Bu imzasız yorum 85.99.122.105 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Bu mesajınızı almadan önce, istediğiniz değişikliği yapmıştım:) Batının en hızlı yöneticisine bu mesajı atmanız bile hataydı ama:) İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 15:12, 4 Aralık 2007 (UTC)
Ben uyduğunu yazarken sizin o değişiklik çakışmış. Dedim işte "uyuyan benmişim" diye. Uzatmayalım bu tatsızlığı isterseniz Unutalım. (Bu imzasız yorum da bana ait)
Şili için herşey, Mapuçe maddemi daha önceden okumuşsunuzdur sanırım:) Bu arada tatsızlık yok:)--Ugur Basakmesaj 15:20, 4 Aralık 2007 (UTC)
"Tatsızlık yok deyip bana itiraz etmen de tatsızlık" diyeceğim, iyice geyiğe sarmaktan korkuyorum..İyi çalışmalar :-) (Not: İmzasız yorum şu IP ye ait, Bu IP ye ait demekten vaz geç kardeşim. Bana ait.. Koyma şu şablonu artık).
OK koymuyorum, zaten kim olduğunuzu biliyorum ilk başından beri:)Konuşmamdan da anlaşılmaktadır sanırım. Tekrardan iyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 15:33, 4 Aralık 2007 (UTC)
 • Daha önceden de belirttiğim gibi Erozyon sayfasının gerçekten güzel ve kaliteli madde olmasını istiyorum. Bunun gerçek olması içinde eleştirilere ihtiyaç duyuyordum. Bu yüzden bir çok kişiye bu yönde yardım mesajı yazmıştım. Bu konuda eleştirilerinizle yardımcı olduğunuz için size minnetarım.
Alt başlıklar ile ilgili diğer dildeki kaynakları araştırıyorum. Benim esas düşüncem bu alt başlıkları geliştirmekti. Ancak sizin eleştirinizden sonra bende farkettim ki okunurluk açısına madde zayıflıyor. Bu yüzden alt başlıkları daha genel başlıklar altında toplamak daha doğru olacak. Katkınız için tekrar teşekkür ederim.--Arjety 10:43, 5 Aralık 2007 (UTC)

Korelasyon-İlinti[kaynağı değiştir]

Yabancı kavramların Türkçe kelime karşılıklarının kullanılması taraftarıyım. Sanırım yaptığım değişikliği geri almışsın, yaptığım bir hata mı var? "Korelasyon" yerine "İlinti" kelimesi nasıl eklerim, aramalar da çıkmıyor,? Umarım Türkçe'yle ile ilgili bir problemin yoktur. --Bora Cebeci Bu imzasız yorum Boracebeci (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öncelikle sakin olmanı istiyorum. Umarım Türkçe'yle ile ilgili bir problemin yoktur. cümlen çok kolaylıkla VP:KSY içinde bahsedilen konularla ilintilenebilir. Öncelikle herşeyin Türkçe olması taraftarıyım, fakat TDK üzerinde yapılan bir aramada şu an için korelasyon kelimesi ilinti kelimesi ile ilintili görünmüyor. Şayet ilinti kelimesinin korelasyon kelimesi ile ilişkilendirmek isteğinde iseniz ilinti isminde bir sayfa açarak o sayfada #REDIRECT [[Korelasyon]] kodunu yazarak Korelasyon sayfasına yönlendirme yapabilirsiniz. Ek olarak İlinti (Korelasyon) seklindeki bir isimlendirmenin uygun olmadigini Vikipedi:Adlandırma kuralları sayfasina goz atarsaniz anlayabilirsiniz. Size tekrardan hoşgeldin diyorum ve VP:KSY'e dikkat etmenizi diliyorum.--Ugur Basakmesaj 01:40, 6 Aralık 2007 (UTC)

Hoşbulduk! Elimden geldiğince sakin olmaya çalıştım , bu kadar oldu. TDK'ya baktım "korelasyon isim, biyoloji (korelâsyon) Fransızca corrélation: Bağıntı, deneştirme." diyor , yani matematiksel bir terim olarak değil biyoloji terimi olarak ele alınıyor. Lisede "özilinti" diye bir kelime duymuşuzdur, fakat TDK sözlüğünde bu kelime yok. Bence olması gerekir, "autocorrelation" kelimesinin güzel bir karşılığı. Kolay gelsin! --Boracebeci 02:06, 6 Aralık 2007 (UTC)

Şununla Kullanıcı:31HaRdCoRe ilgilenebilir misiniz? Teşekkürler. Levent Abi ileti 13:57, 6 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba Levent, Metal Militia benden önce durumla ilgilenmiş:) İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:02, 6 Aralık 2007 (UTC)

Vikikitap logosu[kaynağı değiştir]

Merhabalar Uğur , küçük bir problemim var b: vikikitabın logosunu görmüşsündür biraz kötü duruyor b:Kullanıcı:Serhat güzel bir logo tasarlamış b:Resim:Viki kitap.png fakat ben yerleştirmeyi beceremedim. Yardımcı olursan sevinirim--Nosferatu 20:55, 9 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba Nosferatu, özel işlerimden dolayı birkaç gündür yeterli ilgiliyi gösteremedim. Yeni logoyu b:Resim:Wiki.png sayfasının üzerine yüklemeyi denedin mi hiç. Bu şekilde yaptığında çalışması gerekiyor. Resmi yükledikten sonra sayfanı bir yenilersen çalışır sanırım. Çalışmazsa farklı şekillerde yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin --Ugur Basakmesaj 07:04, 12 Aralık 2007 (UTC)

Sınıflandırma yaparken kategori diye yazıyoruz. bence sınıflandırma, veya sınıf daha uygun.. bu kelime de dilimize artık yerleşmiş bir kelime ama sınıflandırma daha anlaşılır. tdk da ise şöyle yazıyor karşılık olarak:

Sınıflandırma:Karşılaştırma esasına bağlı olarak tasnif yapma.

bu konuda nerde tartışma açacağımı bulamadım. Konuyla ilgili fikirlerinizi de bakliyorum.--Koraman 07:11, 10 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba Koraman, bu kararın alınması gerçekten katacağı katkıdan çok fazla emeğe yol açacaktır. Nedenine gelince, tüm Kategori adlarının değiştirilmesi gerekiyor ve bunun yanınnfda tüm alan adlarında yer alasn Kategori isimlerinin tekrardan yeni isme çevrilmesi gerekiyor. Kişisel fikrimi sorarsan bu sebeplerden dolayı yapılmaması gerektiğinidüşünüyorum. Ama ciddi anlamda yapılması gerektiğini düşünüyorsan benim bu mesajıma bağlantı vererekten Köy çeşlmesinde sebeplerini göstererekten bir tartışma başlatabilirsin. İyi çalışmalar--Ugur Basakmesaj 07:09, 12 Aralık 2007 (UTC)

Erozyon Maddesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Sizden üzerinde uğraştığım Erozyon maddesinin kaliteli madde olması ile ilgili görüşlerinizi istemiştim. Sizin önerilerinizi kendi görüşlerim doğrultuunda yorumlayarak maddeye yansıtmaya çalıştım. Önerilerinizden sonraki yaptıklarımıda KMA Erozyon sayfasında belirttim. Madde ile ilgili gelişmeler doğrultusunda maddeyi tekrar incelemenizi ve varsa önerilerinizi seve seve kabul ederim. İyi çalışmalar dilerim.--Arjety.jpg Arjety ileti 17:59, 10 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba Arjety en kısa sürede ayrıntılı şekilde bir inceleme yaparak seni bir şekilde bilgilendirecem. İyi çalışmalar--Ugur Basakmesaj 07:10, 12 Aralık 2007 (UTC)

1915 Olayları ve Ermeni Tehciri[kaynağı değiştir]

Ermeni soykırımı kelimelerinin içerisinde bulunduğu her başlık taraflıdır. bu konu Ermenistan tarafından tek taraflı tanımlama ve suçlamadır. yahudi soykırımı ise Almanya tarafından kabul edilmiştir. Türkiye ve başkaları bu iddiaları reddetmektedir. bu sebeple o tarihteki olayları vikikaynakta geçtiği gibi 1915 Olayları ve Ermeni Tehciri olarak almak daha doğru olacaktır. bunun soykırım kelimesi ile birleştirmesi taraflılığa aykırıdır ve bir önyargı oluşturmaktadır. Aksine bu konuyla ilgili birde uluslararası mahkeme yapılmıştır ve suçlananlar beraat etmiştir. bu mahkemenin işgal altında eli kolu bağlı şekilde ve osmanlının suçlu bulunması amaçlı Malta Adasında yapılan tak taraflı da bir mahkeme olduğu halde beraat etmiştir.Bu imzasız yorum Qwl (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba Qwl, öncelikle bunu söyleyeceğin kişi ben değilim. Bu tür tartışmaları maddelerin tartışma sayfalarında yürütmemiz gerekiyor. Bir de bu tür tartışmaları yaparken VP:TBA sayfasını okuyarak yaparsak çok daha iyi olur. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 07:13, 12 Aralık 2007 (UTC)

tartışma sayfasında sonuca bağlanmış bir durum yok ve katkı yapılan bir durum da söz konsu değil. ayrıca tartışma sayfasında başlığın kurallara aykırılığı tarafsız olmadığına ilişkin çok daha fazla yorum bulunmakta. 2. konu ise ben PKK başlığını PKK TERÖR ÖRGÜTÜ olarak değiştirirsem yönetici nasıl müdahele ediyorsa, bu konuda X says Y ve önyargı oluşturma konusudur, kurallara aykırıdır. Bu sebeple başlığa müdahele edilmesini istiyorum. yani yasaların uygulanmasını istiyorum. bu da en tabii hakkım. ya benim tarafsız değişikliklerime karışılmasın ya da sayfa başlığının tarafsız hale getirilmesini istiyorum. kurallar açık ve nettir. VP:TBA 1.2 önyargı, 6.madde Ulusal önyargılar; belirli bir ulusun çıkarlarını gözeten önyargılar. --Qwl 08:53, 12 Aralık 2007 (UTC)

Kurban Bayramı resmi[kaynağı değiştir]

 • Merhabalar,

Burada da belirttiğim gibi Kurban Bayramı maddesine yakında ana sayfa yolları gözükecek fakat herhangi uygun bir resimden muzdarip. Şu anda sadece Pakistan'dan bir et doğrama sahnesine sahip bunun da Kurban Bayramı'nı pek özetlediği söylenemez. Kurbanlık koyunların (ufak pazarlar açılıyor ya bunlar için), kavurmanın, bayram ziyaretlerinin, bayram namazının kısacası bayramla ilgili herhangi bir şeyin resmine sahipsen lütfen en kısa zamanda ekle. Olmadı en azından bayram sonrası hemen ekleyebilirsen ki ana sayfamızda kalacağı 2-3 günde güzel bir resme sahip olduğu gibi Ana Sayfa'da onu girip tıklayanlar da güzel resimlerle dolu bir maddeyle karşılaşsınlar. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon mesaj 07:26, 12 Aralık 2007 (UTC)

Şu anda elimde bildiğim kadarıyla öyle bir resim bulunmamakta ama çekme şansı bulursam kesinlikle ekleyeceğim. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 07:29, 12 Aralık 2007 (UTC)
Tamam, çok sağol. Şimdilik Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Kabe'yi gösteren bir resim koydum; sanırım bununla ana sayfamıza çıkabilir. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon mesaj 07:34, 12 Aralık 2007 (UTC)
 • Merhabalar,

Özellikle farklı kültürlere eğilimi olan ve kültür konularında katkısını gördüğüm birkaç Vikipediste ufak bir mesaj atmayı uygun gördüm. Umarım rahatsız etmiyorumdur. 26 Aralık - 1 Ocak arası, özellikle ABD vatandaşı Afrika kökenliler ama genel anlamda bütün Afrika kökenliler Kwanzaayı kutlayacaklar. Vikipedimiz ne yazık ki farklı kültürler hakkında oldukça zayıf. Her ne kadar bir Kwanzaa maddemiz olsa da taslak. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Kaliteli bir madde olmasına gerek yok; sadece ana sayfamızda yer verebileceğimiz ortalama uzunlukta bir maddeye sahip olabilmemiz yeterli. 26 Aralık - 1 Ocak arasında, bir gün için dahi bu maddeyi (tabii uygun bir şekle erişebilirse o zamana kadar) ana sayfamıza çıkarmamızın tarafsız bakış açısı kuralımızı ve etnik kalıpları aşan Vikipedi felsefesini yansıtacağını düşünüyorum. Ayrıca kuşkusuz bu sistemik önyargı (hatası) diye adlandırılan merede güzel bir tokat olacaktır. İlgilenebilirseniz ne alâ, ilgilenemezseniz hiç önemli değil. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon mesaj 07:45, 12 Aralık 2007 (UTC)

Buyruk Kümesi Mimarisi[kaynağı değiştir]

iyi günler ben Buyruk,Buyruk Kümesi Mimarisi başlığı altında bir sayfa açmıştım fakat sonuncusu sizden olmak üzere iki telif ihlali açısından engelleme verildi.Sadece resimleri kopyala/yapıştır yapmıştım onları kaldırdım yine engelleme geldi.Düzeltmek için ne yapabilirim. Bu imzasız yorum Kubilay Sezgin (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, şu an üzerinden belli bir süre geçtiği için ayrıntılı bir cevap veremeyeceğim fakat silindiği zamanlarda ben de kontrolünü yapmıştım ve bir sitedeki içerikle 1-1 aynı içeriğe sahip olmasından dolayı silinmişlerdi. Yapabileceğiniz en iyi şey herhangi bir kaynaktan bu şekilde kopyalama yapıştırma yoluna gitmemenizdir ve şayet bir madde yazmak istiyorsanız bunu farklı şekillerde yazarak yapmanızdır. Bir tavsiye olarak, o metni alarak onu özet halinde yazmanızdır. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 12:43, 23 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba. Uyarınız için teşekkür ederim. Ancak orada konu ile bağlantısının olmadığını belirtmişsiniz. E-ticaret konusunda Ücretsiz e-ticaret sistemi veren bir sitenin linkini vermek neden yanlış anlayamadım? Ayrıca bu site bana ait değil. Başkasının reklamını neden yapayım? Bu imzasız yorum Asilimy (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Buradaki dış bağlantı içeriğin gelişmesine katkı sağlayacak bir dışbağlantı değildir, bu sebeple içeriğin içinde olması durumunda bir reklam durumuna gelmektedir. Ve durması durumunda diğer benzeri dış bağlantıların eklenmesini haklı duruma getirir ve bunlar da vikipedinin dış bağlantı konusuna ters düşmektedir. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 12:46, 23 Aralık 2007 (UTC)

Şablon Yardımı[kaynağı değiştir]

Değerli Yönetici,

http://tr.wikisource.org/wiki/Ruh-ul_Mesnevi/Mukaddime

sayfasını üç sayfaya bölmeye çalışıyoruz.Ama olmadı. Nasıl yapacağımızı bana veya gruba mesaj atarsanız sevinirim . Çünkü sayfa çşablon ve tasarımı bana ait bir sorumluluk . Peşinen teşkkür ederim.

NOT:Vikikaynakta tercihlerden emailinizi girmemişsiniz.

selamlar.--212.175.112.154 09:04, 14 Aralık 2007 (UTC)

Kısa süre içerisinde bir göz atmaya çalışacağım. İyi günler --Ugur Basakmesaj 12:49, 23 Aralık 2007 (UTC)

Cvp: Hoşgeldin[kaynağı değiştir]

nbr nasılsın ben daha yeniyim ama alışırım Bu imzasız yorum A.Aydın (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bayram Tebriği[kaynağı değiştir]

Kurban bayramınız mübarek olsun(Dedemin inekleri.)--Peace.gifSαвяι¢αи76ileti 10:22, 21 Aralık 2007 (UTC)
Senin da Kurban bayramın kutlu olsun Sabri. --Ugur Basakmesaj 12:49, 23 Aralık 2007 (UTC)

silme konusunda yardım lütfen.[kaynağı değiştir]

Merhaba benim daha önce öylesine değiştirdiğim Kıyık, Muş sayfasını ilk haline geri getirmişsiniz. ben öylesine yazmıştım. çok fazla da bu işlerle ilgim yoktur. ama geçmiş bölümünde yazdıklarım hala duruyor. ben oların görünmemesini yaptığım değişikliklerin tamamen silinmesini istiyorum. kendim yapamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim. Bu imzasız yorum 195.142.185.251 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba eski girilmiş olan içerikler maddelerin geçmişlerinde kalıcı olurlar. Fakat madde içeriğinden zaten silinmiş durumdalar şu anda. Bu şekilde durmalarında bir sakınca yoktur. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 12:52, 23 Aralık 2007 (UTC)

Mikro İşlemci[kaynağı değiştir]

Mikro İşlemcilerde Kural Dışı Durumlar sayfasının silnime sebebini ayrıntılı olarak isteyebilir miyim? ayrıca sildiğiniz başlık siz silmeden 43 dk önce telif hakkı diye de silnimiş. İki silinme arasında yeniden yazılma da yapılmadı. acaba aynı başlık iki kere peş peşe nasıl siliniyor merak ettim. başlık konusunda bir tek cümle ceviri değildir. telif hakkı konusu yoktur. bu itirazlarım doğrultusunda ayrıntılı açıklama talebimi mazur görünüz Bu imzasız yorum Kazimsarikaya (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Niye silindiğini merak ediyorsanız, son silinme durumunda içerik salak şey içeriğinden başka birşey olmadığından dolayı silinmiş. Aslında saldırıdan dolayıda silinebilirdi ama, iki duruma da girebilecek bir içerik olduğundan deneme olarak ele almışım durumu. Biliyorsunuz Vikipedi'de bu tarz saldırı, anlamsız vs. içeriklerin durmasın uygun değil bu sebepten acil olarak silinmiş o madde. Bir önceki silinmesinde ise telifli içerik olmasından dolayı silinmiş. Bu arada imza kullanırsanız çok daha iyi olacak bu mesaj sayfalarında konuşmalarınızın sonuna imza atarsanız çok daha iyi olur. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 21:53, 23 Aralık 2007 (UTC)

Bir şey daha soracağım o zaman telif hakkı olmadığını ispatlama yolum var mı? anladığım kadarıyla saldırılar konusunda sadece kendimiz kontrol edeceğiz. ama telif konusu işi biraz sinirimi bozdu onca uğraştım cümle kurmak için bir cümleyi kopyala yapıştır yapmadım. bu zoruma gitti. neyse eski halini yeniden koyacağım oraya bir sorun çıkarır mı? bu arada imza koymayı unuttuğum için özür dilerim. -- Kazım SARIKAYA

Selamlar Uğur. Şablon:Silinsin ve Şablon:Kalsın'da yaptığın değişiklikler, kullanımda bazı karışıklıklara sebep oluyordu. Özellikle </br> nin kaldırılmasıyla yazılanlar birbirine giriyordu. Bu sebeple geri aldım. İstersen bir kontrol et. İyi çalışmalar.--Machiavelli' msj 11:32, 24 Aralık 2007 (UTC)

Reklamlı dış bağlantı[kaynağı değiştir]

Selam. Vikipedi tartışma:Dış bağlantılar'nda konu açıldı. Vaktiniz olduğunda bakarsanız sevineceğim. Ancak benim de net önerim yok. Yeter ki eşit olsun turarlı olsun diyorum. İyi çalışmalar. Takabeg 17:33, 2 Ocak 2008 (UTC)

Hi Ugur Basak! I am looking for translators for Turkish, because Turkish has not many translations in the MediaWiki software. There are translations here, but those can only be used locally. So I would ask you to come to Betawiki and help translating to Turkish. You can even translate the special pages (Recentchanges, Allpages, ...) on Betawiki! If you are interested, take a look at Translating:How to start. I will not look to your talk page again, so if you have questions or something else, you can leave a message on my talk page at Betawiki. It would be really great if Turkish had more support in MediaWiki. Greetings, SPQRobin 19:57, 9 Ocak 2008 (UTC)

cahit sıtkı tarancı[kaynağı değiştir]

hye naber millet tartışma fln yoq hepinizi seviyorum ben rap kralı

selam ben nuhammet nasılsınız selamlar


Hoşbulduk sağol, artık evdeyim. --Karduelismsj 14:09, 19 Ocak 2008 (UTC)

Nasılsun Uğur[kaynağı değiştir]

Uğur Başak, nasılsın abi? Görüşemedik bayağıdır, kusra bakma arayamadım. Ama gelir gelmez senin adını gördüm, helal olsun bu kadar zamandır ama konuştum Jimbo ile buradayken, tapulayacam Vikipedi`yi üstüne merak etme :)).-- 16 05:20, 21 Ocak 2008 (UTC)

Teşekkür ederim 16 ben iyiyim. Sen yokken gittim geldim şimdi de çalışıyorum. Buralarda olursan görüşürüz gerçi daha. Kendine çok iyi bak. Kolay gelsin. --Ugur Basakmesaj 07:02, 21 Ocak 2008 (UTC)

burada islam dinine ait bilgiler yer alacaksa elbette islam litatürüne uygun şekilde yazılmalıdır!!!ayrıca sadece alevi şii kaynaklı bilgiler değil sünni bilgilere de yer verimelidir...hiçbir sahabe birbiryle mal mülk riyaset ve siyaset yada herhangi bir sebeple ddüşman olmamıştır kimse bunun aksini iddia edemez...müslümanların arasına fitne sokmak amacıyla birtakım iftiracı ve yalancı kimselerin uydurmacaları bunlar...sahabenin birbirine ne kadarsaygılı sevgili oldukları belgeleriyle aşikardır...viki lütfen bu konuda hassas olsun...selamlar

100.000`ci madde![kaynağı değiştir]

Türkçe Vikipedimiz 100.000`ci maddaye ulaştı!--Vay 08:34, 3 Şubat 2008 (UTC)

yönlendirme ne amacla kim tarafindan yapildi? asagidaki ifadenin anlamı ne?[kaynağı değiştir]

Görüş'ün siyasî arenadaki temsilcisi olan Fazilet, RP kapatılmadan arenaya çıktı. 17 Aralık
1997'de kurulan FP'ye, RP'nin birçok milletvekili ve belediye başkanı katıldı.
Ancak, bu parti de "RP'nin devamı olduğu gerekçesi"yle kapatılma davası açılmaktan
kurtulamadı. Anayasa Mahkemesi FP'yi de 22 Haziran 2001 tarihinde kapattı. Bu partinin
milletvekilleri Saadet Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi olarak ikiye bölündüler. ohoooo


Seçimler (MSP/RP/FP/SP) 


YUKARIDA AYNEN YONLENDIRILMIS SAYFADAN KOPYA ALINMISTIR.. (MİLLİ GORUŞ HAREKETİ linki MİLLİ GÖRÜŞ SAYFASINA YÖNLENDİRİLMİŞ ve YÖNLENDİRİLEN SAYFANIN SON BÖLÜMÜ) CUMLENIN SONUNDAKI "ohoooo" ibaresinin ansiklopedik bilgiyle ve tarafsızlıkla ne alakası olduğunu anlayamadığım gibi ALAY İFADESİ olduğu bariz bir şekilde ortada olan bu metnin değişim linki de kaldırılmıştır. VİKİPEDİ'nin Türkiye Server yöneticisi kim bilemiyorum. Ama bu taraflı ve garabet ibare düzeltilmediği müddetçede VİKİPEDİ'ye olan güven konusunda ve VİKİPEDİ ilkeleri konusunda yeni girişimlerde bulunulması gerektiğini düşünüyorum. Süleyman TOLU-KONYA --Sulosoft 03:14, 4 Şubat 2008 (UTC)

METABOX yapımı için yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğur, Erdal'ın aşağıdaki mesajı üzerine Şablon:Metabox'ı yarattım, söylendiği gibi MedyaViki:Common.css ve MedyaViki:Common.js'e istenen kısımları kopyaladım. Ama henüz çalıştıramadım. Tam olarak neden olduğunu da bilemiyorum. Bir el atabilecek misin? Şimdiden teşekkürler. --Mskyrider ileti 21:18, 6 Şubat 2008 (UTC)

Catalanca Vikipedi'nin anasayfasında kullanılan Metaboxlar çok şık ve kullanışlı. Bu çok sayfalı şablon türünü Vikipedimize getirmenin yollarını arıyorum. Bu sayfada nasıl yapıldıkları açıklanıyor. İngilizce açıklamasında bunun sadece bir yönetici (hizmetli) tarafından yapılabildiği yazıyor. Hizmetlilerimizin arasında ingilizcesi ve teknik anlayışı kuvvetli olan birisi bununla ilgilenebilirmi acaba? selamlar --Erdall 20:51, 6 Şubat 2008 (UTC)
Selam Uğur bakmana gerek kalmadı. Metakutu çalışıyor. İyi çalışmalar, selamlar --Erdall 19:59, 10 Şubat 2008 (UTC)

Dear Ugur Basak; please look at the links at commons:user:i18n#useful links. Thanks in advance! Best regards Gangleri
‫·‏לערי ריינהארט‏·‏T‏·‏m‏:‏Th‏·‏T‏·‏email me‏·‏‬ 15:49, 7 Şubat 2008 (UTC)

LÜTFEN VİKİKAYNAKTAKİ SKANDAL! SEÇİME GÖZ ATARMISINIZ[kaynağı değiştir]

Vikikaynak 2008 yılı yöneticilik seçimi

Seçim yapıldı ve sonucu vikikaynak üyeleri değil yönetici nosferatü (vampir) belirledi. Hem de kendi başına . bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde seçim yapılıp ta genel olarak seçimler iptal edilmedikçe sadece ve sadece evet oylarının tamamının iptal edildiği bir seçim görülmemiştir.

Dolayısıyla vikikaynakta 2008 yılı yöneticilik seçimi ve sonuçları itibari ile dünyada bir ilk olma özelliği bakımından aslında medyamız için de önemli bir haberdir.

Eğer diyorsanız ki viki camiasında seçimler böyle yapılıyor o zaman lütfen geçmişte viki camiasında yapılan seçimlere bir göz atın.

Bugüne kadar viki camiasında yapılan seçimlerden bazıları:

VİKİKAYNAKTA YAPILAN GEÇMİŞ SEÇİMLER (Seçimlerin hepsinde nosferatü aktif ) Lütfen İnceleyin

 • Yönetici olarak sizlerden istirhamım eğer vikikaynakta yapılan ve 16 kişinin vermiş olduğu oyların tamamının geçersiz sayılıp 5 tane karşı oyun geçerli sayılmasını ve sonucun sadece nosferatü tarafından belirlenmiş olmasının normal olup olmadığını eğer herhangi bir anormalik ve seçimlerde tarafsızlığı ihlal eden bir durum yoksa bunu bilmek ve bu konuda bilgelenmek istiyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. --Mustafahoca 20:06, 24 Şubat 2008 (UTC)

"Lütfen sayafalara anlamsız içerik eklemeyin.--Ugur Basakmesaj 23:30, 24 Ocak 2006 (UTC)"

Bana böyle bir mesaj geldi fakat ben hiçbir zaman Vikipedi'de anlamsız değişiklikler yapmadım, bilginize.

Bir de altta "[RIR WHOIS bakış: Amerika Avrupa Afrika Asya-Pasifik Latin Amerika/Karayip] " yazıyor ben bu başlıklara hiç girmedim ki, sanırım bir yanlış anlaşılma var.

Sevgili dostum vaktin varsa IRC kanalına gelebilir misin? e.c. 22:40, 12 Mart 2008 (UTC)

IRC programı yüklü değil ama birşekilde gelmeye çalışıyorum.--Ugur Basakmesaj 22:41, 12 Mart 2008 (UTC)
Ne yazıkki bağlanamadım. En kısa sürede bağlanmaya çalışacağım ama. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 23:02, 12 Mart 2008 (UTC)
Teşekkür ederim sevgili dostum. e.c. 23:04, 12 Mart 2008 (UTC)

Username rename at tr.wikisource[kaynağı değiştir]

wikisource:tr:Kullanıcı mesaj:Ugur Basak#Username rename

Please take a look. Thanks. -- Cat chi? 13:30, 15 Mart 2008 (UTC)

Cat, Wikisource'da bürokrat yetkisine sahip olmadığım için bu değişikliği yapamayacağım. Bu isteğini meta'dan isteyebilirsen bunu yapabilirler. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 19:00, 23 Mart 2008 (UTC)

Selamlar.Matematik maddesini,bir Sınıf öğretmeni olarak,ben,düzenlemeye çalıştım ama yeterli olduğunu sanmıyorum.Bir Matematik mühendisi olarak düzenlerseniz çok daha iyi olur,diye,düşünüyorum.Sanki çok eksiği var.--niet 18:09, 17 Mart 2008 (UTC)

Vikipedi de yeni sayılırım ve eğer müsaitseniz size bir sorum olacak. Monobook nasıl hazırlayabilirim? Nerden kaynak bulabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim...Face-smile.svg Icon apps query.svg bora006ileti 19:47, 23 Mart 2008 (UTC)

Merhaba Bora, Kullanıcı:Kullanıcı_adın/monobook.js ve monobook.css sayfaları ile sayfanda istediğin değişiklikleri yapabilirsin. Bu konuda meta:'da bilgi bulabilirsin. Bu arada Vikipedi'ye hoşgeldin. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 19:53, 23 Mart 2008 (UTC)


çok uzun sürdürdü[kaynağı değiştir]

Şu konuyu bir sonuca bağlayabilir miyiz? http://tr.wikipedia.org/wiki/Tart%C4%B1%C5%9Fma:Bulgaristan%27%C4%B1n_illeri --darkhorn ileti 20:23, 23 Mart 2008 (UTC)

Bir sonuca bağlamak gibi bir yetkim yoktur. Vikipedi'de öncelikli olarak isimlendirmelerde Türkçe'de genel kullanımı olanları tercih etmekteyiz. Bulgarca şehir isimlendirmeleri hakkında ise özel bir bilgim bulunmamaktadır. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 20:34, 23 Mart 2008 (UTC)

merhaba iskocya sayfasında "iskocya piçi" seklinde bir tanimlama bulunmakta.duzeltilmesini rica ediyorum.

M.Ö. Yıllar[kaynağı değiştir]

Selam Uğur, hatırlıyorum sen bir-iki yıl önce her yıl için bir sayfa açmıştın Ugur Basak Bot'u kullanarak. Acaba aynı işi MÖ yıllar için de yapabilir misin? Asıl arzum, şu sayfada beliren, çoğu diğer Vikipedi'de olup trwikide olmayan maddeler listesinde bu tür maddeleri arındırıp asıl maddelerin görülebilmesini sağlamak. Kolay gelsin, --İnfoCan 14:55, 26 Mart 2008 (UTC)

Merhaba, Nurettin Veren adlı kişiyi interette arayınca vikipedi sayfası çıktı ve sayfanın en eski hali ile bugünkü hali arasındaki farkı görünce gözlerime inananamadım. Tarafsız ve sadece bilgilendirilmek amacıyla yazılmadığı çok belli olan son hali açıkçası bir ansiklopedi güvenilirliğine gölge düşürüyor. Bu tip şahis fikirler her türlü platformda tartışılabilir, ansiklopedi hariç. Ayrıca kişilerin kendi şahsi fikirlerini beyan ettikleri köşe yazıları ne zamandır bilimsel, ansiklopedik bir kaynak oluyor, anlaşılır gibi değil.13:21, 30 Mart 2008 (UTC)~

Sevgili dostum, bu sayfadaki yönergeler isim olarak çok uzun olduğu için madde silindikten sonra SD de çok yer kaplıyorlardı, bende senin sayfana genel olarak halen kullandığımız kısaltılmış hallerini girdim, umarım senin için bir problem teşkil etmez, sana haber vererek sayfanda yaptığım değişikliği haber vermek istedim, eğer dilersen geri alabilirsin, sevgilerimle... e.c. 20:23, 31 Mart 2008 (UTC)

Selamlar. Bir mesele var.Şablon:Bilgikutusu Türkiye ilçe ve Şablon:Bilgikutusu Türkiye belde'de. İlçe bilgi kutusunda px (pixel) yazmamız gerekmiyormuş ve belde bilgi kutusunda ise px yazılmaması gerekiyormuş. Daha önce böyle değildi. Bu meseleyi kökten çözmek için çaremiz var mı? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Takabeg ileti 07:00, 1 Nisan 2008 (UTC)

Denetçi İsteği[kaynağı değiştir]

Merhaba. Lütfen buraya dikkatinizi çekmek isterim. Saygılar!

--Vüsal Ağayev 21:06, 1 Nisan 2008 (UTC)

Denetçi isteği[kaynağı değiştir]

lütfen dava muzbjk 3 ile ilgilerirmisiniz. --Vikicisi 15:16, 10 Nisan 2008 (UTC)

Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Muzbjk 3 sayfasında denetlemenin sonucu bulunmaktadır. --Ugur Basakmesaj 15:39, 10 Nisan 2008 (UTC)

Merhaba Uğur. Şu vandalı engeller misin? Teşekkürler. --Yabancımsj 14:07, 14 Nisan 2008 (UTC)

Merhaba Yabancı, vandalı engelledim. İlgilendiğin için teşekkür ederim. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:24, 14 Nisan 2008 (UTC)
 • Sağol. Aslında bir de şu vardı :) --Yabancımsj 14:29, 14 Nisan 2008 (UTC)
Onun da çaresine baktım Yabancı:)Bunların sayısı hiç azalmıyor zaten. Kolay gelsin --Ugur Basakmesaj 14:33, 14 Nisan 2008 (UTC)
 • uğur selam, bu arkadaş tam olarak ne istiyor.. bir bakıp gerekiyorsa cevaplandırabilir misin? teşekkürler, kolay gelsin. --kibelemesaj 14:39, 14 Nisan 2008 (UTC)
merhaba kibele söylediği kişi aslında bir vandalmış 23 ağustos sayfasında yaramaz değşiklikler yapmış ve bu arkadaş o değişiklikleri seninde düzelttiğini ancak o arkadaşın interwikileride bozmuş olduğunu ve bunun senin gözünden kaçmış olduğunu düşünmüş bu sebeple bir interwiki botunu elle çalıştırdığını sana bildirmek istemiş. İşin özeti sana bir bilgilendirme mesajı atıyor:)Cevaplandırmasan da sorun olacağını düşünmüyorum. Ya da istersen ben kısa bir cvp atabilirim. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:52, 14 Nisan 2008 (UTC)
 • hımm, doğru anlamışım.. :) teşekkürler.. --kibelemesaj 14:55, 14 Nisan 2008 (UTC)

Olmayan Cismin 15aylık TelifHakkı Sorunu[kaynağı değiştir]

Ugur Bey,

Kullanıcı sayfamda yaklaşık 15 aydır, olmayan resim/fotolarla ilgili, telif hakları sorunu duruyor. Temizlememe yardım eder misiniz.

Sagolun.

--ongan 07:19, 19 Nisan 2008 (UTC)

yardımcı olursanız sevinirim[kaynağı değiştir]

merhaba ben endüstri ilişkileri ile ilgili bi yazı eklemek istiyorum fakat tam olarak nasıl yapabileceğimi bulamıyorum.ilk defa birisiyle iletişime geçiyorum.yardımcı olursanız çok memnun olurum.ayrıca nasıl imzalandığını da bilmiyorum.iyi akşamlar :) (tenzile_41)

 • Merhabalar! Fonksiyonlarımı özelleştirmek için user.js ve extedit.js sayfalarını açtım ve monobook.js sayfama ekledim. Extedit.jsdeki fonksiyonları kullanabiliyorum ama, user.jsdeki fonksiyonları defalarca tarayıcımın belleğini boşaltmama rağmen, defalarca kontrol etmeme rağmen çalıştıramadım. Bu konuda methinizi okumuştum da size danışayım, dedim. Face-smile.svg Onlara bir bakabilir misiniz? Teşekkürler.--Burak ileti 09:37, 4 Mayıs 2008 (UTC)
 • Noumenon'un sayesinde halloldu. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.--Burak ileti 19:53, 13 Mayıs 2008 (UTC)

halüsinasyon[kaynağı değiştir]

aslında ben halüsinasyon görüyorum bu doğru burdan bilgi edindim gene ama birazda doğru sanıyorum eğer bu konuda başka bilginiz varsa sevinirim .... orhan

Maddedeki bir altbaşlık hakkında, ilgili kişinin konuyu açıklamak için söylediği sözler maddeden kaldırılıp Vikikaynak'a mı aktarılmalıdır? Kullanıcı:Takabeg ufak sözleri vikikaynaka taşıdı ve maddenin anlamının zayıfladığını düşünüyorum. Kendisine sordum cevap vermedi. Böyle küçük şeyleri vikikaynağa aktarma gerçekten gerekli mi. Anlam kalmıyor söylenen ifadeyi kesince, ve baktım, birçok örnek var konuyu açıklayabilmek için maddede vermişler. Bu gerekli bir kuralsa birçok madde etkilenir bundanGnome-face-smile.svgBruno ileti 15:48, 23 Mayıs 2008 (UTC)

Bilgi Kutusu[kaynağı değiştir]

Uğur Bey,

 • max weber sayfasının geliştirdim, sağ üst köşeye bir bilgi kutusu yapmak da istiyorum lakin beceremedim. siz yapabilir ya da yapabilecek birini yönlendirebilir misiniz? şablonu öğrenirsem içeriği ben doldurabilirim.
 • Hatice bint Hüveylid başlığını da Hatice başlığınına yönlendirilmesi gerekli daha doğrusu Hatice başlığında azan şeyler, aslında Hatice bint Hüveylid başlığında yazmalı. ve hatice başliğindan bir yönlendirme yapilmali.

teşekkürler. --ongan 11:01, 29 Mayıs 2008 (UTC)

Mısır (bitki) maddesinde hayvanın birisi vandallık yapmış. düzelmek gerek ama nereye başvuracağımı bilemediğğim için size yazıyorum

Mithat

Hızlı Silme[kaynağı değiştir]

İyi günler. İspanya'daki havalimanları hakkında yanlışlıkla iki tane şablon yaptım. Fakat bir tanesini silmek istiyorum. Yaptığım sayfalarda diğerini kullanmak istiyorum. Aşağıda vereceğim linktekini silebilirsen çok memnun ılurum. Ben de öbürünü kullanmış olurum. http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eablon:%C4%B0spanya%27daki_Havalimanlar%C4%B1 --Eray36 11:37, 3 Haziran 2008 (UTC)

Fotoğraf yüklemenin kolay yolunu bulmaya çalışıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

MuratGollu 14:18, 28 Haziran 2008 (UTC)

Düzenle kategorisi istatistik[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğur Başak bey. Düzenle kategorisindeki istatistikleri botunuz sürekli güncelliyormuş bunun yerine her bir madde düzenle kategorisine eklenince otomatik olarak sayının artması için olan kodu kullandım. Buş ekilde olsa daha kolay olmaz mı? Olmazsa yeniden eski haline getiririz--Srhat 07:36, 4 Temmuz 2008 (UTC)

85.100.179.171 ip'li kullanıcı sürekli stadyum maddelerindeki kapasiteleri kafasına göre değiştirmekte, ısrarla devam ettiriyor tutmunu yardımcı olursanız sevinieim. ----Serkansporfcmesaj 18:42, 5 Temmuz 2008 (UTC)

Detaylı Şablon Sorusu[kaynağı değiştir]

Bir şablon yapmak istiyorum. Bu şablona parametre olarak mevcut bir kategori ismi verilecek o da tablo içinde o kategorideki bütün maddelerin linkini verecek. Bunu nasıl yapabilirim acaba? Genel şablon üretme bilgim var ama biraz detaylı olduğu için takıldım.

Örneğin bir kategori var bu kategori ismi "Kanserojen Maddeler". Bu kategori altında çeşitli kanserojen maddelerin sayfaları var. Ben herhangi bir kanserojen madde kategori sayfasının en sonuna bir şablon eklemek istiyorum. Örneğin {{Listele|Kanserojen Maddeler}} gibi. Bu şablon da ilgili sayfanın sonunda Kanserojen maddeler kategorisi altındaki bütün maddelerin listesini verecek. Dinamik olarak üretecek bu tabloyu. {{Listele|Kanserojen Maddeler}} de parametre Kanserojen Maddeler. Ben oraya hangi kategoriyi parametre olarak verirsem sayfa sonunda parametre olarak verilen kategorinin maddelerini listeleyecek.

Bunu nasıl yapabilirim? Bu imzasız yazı 88.233.51.202 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Boğaz keyfi[kaynağı değiştir]

He he, Boğaz keyfinden sonra Vikipedi iştahının geleceğini tahmin etmiştim :-)) --88.239.34.138 15:20, 6 Temmuz 2008 (UTC)

En azından biraz kontrol maksatlı bakmak istemiştim:) Elimden geldiği kadar tekrar girmek istiyorum aslında işin içine. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 15:22, 6 Temmuz 2008 (UTC)
 • Olmuyor ama hocam.. bu nasıl vikipedikoliklik? Tamam eskisin, bıktın, yoruldun vs. ama böyle özletme kendini. :) Levent Abi ileti 15:24, 6 Temmuz 2008 (UTC)
Levent Abi, tamam benim yaptığım olmuyor ama bıktın ve yoruldun cümleside olmadı şimdi:)Bu cümle karşısında şimdi ya yeni güzel bir madde yazmam gerekecek ya da birkaç maddeye el atmam gerekecek sanırım:)--Ugur Basakmesaj 15:26, 6 Temmuz 2008 (UTC)

~

 • Yaşasın provakasyon, bunu birçok kişide deneyeyim bakayım, işe yarar umarım :) Kolay gelsin, sevgiler. Levent Abi ileti 15:28, 6 Temmuz 2008 (UTC)
  :)İşe yarama ihtimali var sanırım. Bu arada sizin yöneticiliğinizi kutlamamış olabilirim. (tam 3 ay olmuş) Yöneticiliğiniz (daha doğrusu hizmetliliğiniz) hayırlı olsun. İyi çalışmalar. --Ugur Basakmesaj 15:33, 6 Temmuz 2008 (UTC)
 • Kutlama için teşekkürler. Seçilmek madde ekleme hızımı etkilemeyecek. Bir de (işin tuzu biberi), vamdallar olmasa.. Ha, ödül için de teşekküre gerek yok.. Hakediyorsunuz. (Bu da provakasyonun yanısıra doping olsun.) Levent Abi ileti 15:39, 6 Temmuz 2008 (UTC)
  Ben yine de teşekkür ediyorum size o zaman:) Doping olması durumunda bu kullanıcı doping kullanmaktadır gibi bir etki yaratmayacaksa dopingi de alıyorum o zaman:) İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 15:54, 6 Temmuz 2008 (UTC)

makina kimya[kaynağı değiştir]

slm bn M.k.e firmada çalışan personelim 28 il de görev yapıom. hurda bölümünde çalışıyom bu hurdalar ne olarak geri geliyor . bayram Bu imzasız yazı 85.104.242.136 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba Hurda maddesi şu anda vikipedide bulunmamakta. Fakat siz isterseniz bu şekilde bir madde açarak katkıda bulunabilirsiniz, veya sol tarafta yer alan ara kısmına hurda yazarak içinde hurda geçen maddeleri inceleyebilirsiniz.Aynı şekilde eksik gördüğünüz eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz kısımları varsa bunlar değiştir butonunu kullanarak değiştirerek katkı sağlayabilirsiniz. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 15:31, 6 Temmuz 2008 (UTC)

Hayalet sülük[kaynağı değiştir]

iyiyim, umarım sende iyisindir. Aslında yeni keşfedilmiş tanınmayan veya çok az bilinen canlılara, birinci derecede yer vermek iyi olur kanaatimce. Maddede çok az değişiklik yaptım, çok güzel olmuş, devamını bekleriz. Görüşmek dileğiyle. --Karduelismsj 12:38, 17 Temmuz 2008 (UTC)

Ugur Basak Bey Bu biografiyi formata uygun hale getirmeyi beceremiyorum. yardimlariniza ihtiyacim var

Kaliteli madde yazarı ödülü/Küçük orman ötleğeni[kaynağı değiştir]

Ugur Basak, bir kaliteli maddeye çok büyük oranda katkı sağlamış bir Vikipedisttir. Katkılarının devamı dilekleriyle.
Mızrakmsj 10:04, 22 Ağustos 2008 (UTC)
HP books.png VikiProje Harry Potter davetiyesi
İyi günler...
Harry Potter ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve genel olarak Harry Potter Portalı altında toplamayı hedefleyen Harry Potter Projesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

--Aycanileti 22:59, 1 Eylül 2008 (UTC)

Greece/Yunanistan[kaynağı değiştir]

"Help and alert!"

Please, look at the version about the article of Greece (made at 23:50, 3 September 2008 by the user El Greco) and the latest version about the article of List of countries spanning more than one continent in English wikipedia. El Greco threaten to delete the image Continental Shelf Border.PNG.
If You mind, also look at the talk about the article of Greece, please.
--PKo in En-Wiki 15:42, 5 Eylül 2008 (UTC)

Cumhuriyet Bayramı[kaynağı değiştir]

Bayrak 01.gif

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nız kutlu olsun. --Kerem 233ileti 18:20, 28 Ekim 2008 (UTC)

Seni SD de görmek ne güzel... e.c. 20:02, 3 Kasım 2008 (UTC)
Merhaba Elmacenderesi, hep olmak istiyorum aslında. Bu mesajı da görmek gerçekten güzel. --Ugur Basakmesaj 20:04, 3 Kasım 2008 (UTC)
Evet insan eskilerden mesaj alınca çok seviniyor... kolay gelsin, sevgilerimle... e.c. 20:06, 3 Kasım 2008 (UTC)

Hoşgelmişin, sefalar getirmişin.. :) --M. M. ileti 20:19, 3 Kasım 2008 (UTC)

Çok teşekkür ediyorum, Metal Militia:) --Ugur Basakmesaj 20:22, 3 Kasım 2008 (UTC)
 • Merhaba Uğur Başak, hoşgeldin. Levent Abi ileti 20:20, 3 Kasım 2008 (UTC)
  Hoşbulduk Levent Abi, teşekkür ederim:)--Ugur Basakmesaj 20:22, 3 Kasım 2008 (UTC)
 • Tekrar merhaba; şurada sana bir mesaj vardı, bi bak istersen. Levent Abi ileti 09:51, 4 Kasım 2008 (UTC)

Kategori adı düzeltilmeli[kaynağı değiştir]

Kategori tartışma:Nesli tükenmiş diller--Kuz 17:16, 21 Kasım 2008 (UTC)

Uğur selam! en:Turkish literature'da çok emeğin geçtiğini bildiğim için sana yazıyorum. Uzun süredir uzak kaldın wiki'den zannedersem (ben bile yanlışlıkla Kullanıcı: Ugur Basak yerine Kullanıcı: Basak'a gönderiyordum az kaldı bu mesajı:) O maddenin tartışma sayfasında edebiyat türleri ve dönemlerine göre yazarları düzenleme iddiası (nacizane) içeren bir şablon hazırladım. Bir göz atarsan sevinirim. İngilizce wiki'nin ortamını ben de biliyorum ama Küçük İskenderle dürüm iskender arasındaki farkı bilmeyenlere bırakmayalım maddeyi. cretanforever 14:03, 22 Kasım 2008 (UTC)

Şablon sorunu[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğur Başak!

Ben kardeş Türkmen vikiye katkıda bulunmaya çalışan bir viki üyesiyim. Türkçe viki'den bilgi kutularını Türkmen vikiye alırken korumalı Şablon:! ile ilgili bir sorun ortaya çıkıyor. Yani bilgi kutusu sağ-üst köşe yerine sol-üst köşede gözükmekte. Sorun sanırım Türkmence Template:!'de. Bu hususta görüşünüzü paylaşırsanız memnun olurum. Kime müracat etmem gerekir bilmiyorum. Yardımınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim!--Hanberke 12:17, 18 Aralık 2008 (UTC)

Aman efendim, gözlerim kimi görüyor? Face-smile.svg Aramıza tekrar hoş geldin Uğur. Son değişikliklerde ismine daha sık rastlamak dileğiyle... — Pınar [m] 08:56, 15 Ocak 2009 (UTC)

Ben de kimi görüyorum diyorum. Teşekkür ederim Pınar. Bu arada sayfamın geçmişine bakarken, ufak bir temizlik yapmışsın. Teşekkür ederim. --Ugur Basakmesaj 10:15, 15 Ocak 2009 (UTC)
Rica ederim. Son değişikliklerde aktif olduğum bir zamana denk gelmiş herhalde. — Pınar [m] 11:15, 15 Ocak 2009 (UTC)

Merhaba. Bir tarihçiyim. Güney Kore, asılında Kore sayfasında çok hatalar ve tmamen yanlışlıklar var. Şok oldum. Nasılda da Koreyi bukadar aşağılayıcı ,Japonya'ya övgü dolu bakışlarıyla yazabiliyor. Bir tarihçi olarak her zaman objektif olmak zorunda olduğumu düşünüyörum. Bunlar düzeltmeye çalıştım. Fakat başaramadım. Herhalde biri engelliyor. Bu sayfayı yazan Japon mu Türk mü bilemiyorum. Derhal Kore tarihi sayfasını düzeltimenizi rica ediyorum. Yada benim düzeltimimi engellemeyin. Lütfen. Aksi takdirde ya devlet aracılığıyla yada sivil bir protesto yolluyla harekete geçebilirim.

Merhaba. Türkiye ve Kore Modern Tarih alanında Doktora yapan bir tarihiçiyim. Şuan Kore hakkında yazılan, özellikle Kore tarihi hakkında yazılan neredeyse tüm kısımı silinmesi lazım. Çünkü tamamen yanlış ve Japonya'yı övmek için bir sürü saçma sapan yalanlarıyla dolu. Vikipedi adına yakışamaz kesinlikle. Ben adeta şok oldum. Nasılda bir ülke hakkında bu kadar alay edebiliyor onu ben anlayamıyorum. Uğur Başak bey. Bir tarih professör aday olarak sizden önemle rica ediyorum. Bir süre geçici olarak Kore bölümünü kapatın lütfen. En yakın zamanında ben onu düzelteceğim. Yada bunu kim yazdığını bana bildirin. Ben onunla bu konu üzerinde görüşüp yanlış olanı düzeltmeye çalışacağım. Kim hangi amaçyla bunu yaptığını bilmiyorum. Fakat bu şeyler Türkiye'de yaşayan Koreli topluluğa bilgilendirirse baya ve baya büyük sorun çıkacak. Çünkü Koreliler için en hassası konularıdan biridir bu. Ayrıca şimdi bir Kore gazetede dış muhabirliği yapan gazeteci olarak, eğer Kore'yi aşağalamaya çalışan bu türlü girişimler devam ederlerse bende bir harekette geçeceğim. Bu bir tehdit veya uyar olarak algılanmayın. Gerçeğini savunmaya çalışan bir tarihçi olarak çok ciddi ricamdır bu.

Hi there :) Could you write a short stub about this Polish city (just a few sentences will be enough) ? I wrote to you, because I wanted to do the same action, as it was with an article about Kurów, which is now written in more than 200 languages. Many thanks for any kind of help! Olos88 13:45, 20 Nisan 2009 (UTC)

Robot status for your robot at svwiki_p[kaynağı değiştir]

Hello! The bot status for your bot sv:User:Ugur Basak Bot at the swedish Wikipedia has been revoked due to inactivity. This is for security reasons. If/when you activate your bot again, please drop a note to anyone of our bureaucrats or at Wikipedia:Robotansökan and the robot status will be restored. --MagnusA 10:04, 22 Mayıs 2009 (UTC)

"Teori ve gerçek olarak evrim" maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar Uğur; İngilizce Vikipedi'de gördüğüm "Teori ve gerçek olarak evrim" maddesini Türkçe'ye çevirdim. Ama Vikipedi'nin standartları konusunda pek bir bilgim yok yine de diğer maddeleri inceleyerek bir şeyler yapmaya çalıştım. Seneler önce Vikipedi'de birkaç değişiklik yapmak istediğimde yardımcı olmuştun o yüzden mesaj yazma gereği duydum. Uygunluk açısından maddeyi kontrol edebilirsen sevinirim. Evrim Feyyaz Perşembe 13:23, 22 Mayıs 2009 (UTC)

Tarih Projesi[kaynağı değiştir]

Wikiclassics Owl of Minerva (green).svg
Vikiproje Tarih Davetiyesi


Merhabalar Ugur Basak,

Tarih ile ilişkili konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Tarih projesine davetlisiniz. Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkı sağğlayabilir ve işbirliği projesinde pek çok ödül kazanabilirsiniz.Ayrıca üzerinde çalışılan maddeleri ve istek maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Batuhan 12:50, 18 Haziran 2009 (UTC)

 • :) çıkıyordum ama sana bir merhaba demek istedim. kolay gelsin. --ki bl 06:57, 3 Temmuz 2009 (UTC)
  teşekkürler, son değişikliklerde aynı noktada kesişmişiz:) sana da kolay gelsin.--Ugur Basakmesaj 07:04, 3 Temmuz 2009 (UTC)

Türkiye VikiProjesi[kaynağı değiştir]
Turkish map-flag.PNG
Vikiproje Türkiye Davetiyesi
İyi günler, iyi Vikiler.
Türkiye ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Türkiye projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve görevler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Ayrıca tartışma kısmında önerilerinizi ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için "Buraya tıklayın". EuroTurquía.svg

BJK48mEsAj 17:04, 13 Ağustos 2009 (UTC)

Teşekkürler Uğur. Kolay gelsin. --Eldarion 14:42, 18 Ağustos 2009 (UTC)

 • Selam. Cibal maddesini siler misin? bir yanlışlık oldu daFace-smile.svg...--вяí¢αи76ileti 14:47, 18 Ağustos 2009 (UTC)
  • Merhaba Sabri, sayfaya verilmiş bağlantı bulunuyor şu anda. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 14:54, 18 Ağustos 2009 (UTC)
 • Ama yanlış yere yönlendirmiştim. Sanırım onu maddeye çevirmekte bir sorun olmaz. Bu arada birkaç gündür duruyor. 2008 FIFA Yılın Oyuncusu maddesini siler misin?(yönlendirme yapacağım da) Teşekkürler...--вяí¢αи76ileti 14:59, 18 Ağustos 2009 (UTC)
  • Merhaba Sabri sanırım yukarıdaki sorunları çözmüşsün. İyi çalışmalar. --Ugur Basakmesaj 06:18, 21 Ağustos 2009 (UTC)

Ugur Basak Bot on simple.wikipedia[kaynağı değiştir]

I am currently doing a clean up of inactive bots on simple.wikipedia. Your bot hasn't edited since 2006 so I have removed the flag for security reasons. Should you begin to use it again just let me or one of the other crats know and we can readd the flag. -Djsasso 16:32, 25 Ağustos 2009 (UTC)

BEN DÜNYA VATANDAŞI (SEN BENIM BILDIGIN UGUR'SAN) SENINLE KAVGA ETTIGIM ICIN KUSURUMA BAKMA ASIRI BIR BASKI OLMASI NEDENINDENDI BUNDAN SONRA NE YAPMAM LAZIM MESAJ ATABILIRSEN (VIKIPEDI'YE)ATARMISINIZ. BU ARADA SANADA KOLAY GELSIN ESKI BILGILERIME ULASABILECEKMIYIM SENCE....

HAAA BU ARADA GERCEK ADIMA VE KIMLIGIME ULASABILMEM NE ZAMANI BULUR BEN ROBOT DEGILSEM

Belgrad kusatmasi ve Titusz Dugovics[kaynağı değiştir]

Merhaba, Belgrad kusatmasi ile ilgili yaziyorum, belki yardim edebilirsin diye. Bizimki hu:Dugovics Titusz (de:Titus Dugović) maddesindeki yazilar icin bir türlü kaynak bulamiyoruz. Bizdeki iddiaya göre, Dugovics Belgrad kusatmasinda kahramanlik yapmis ki Osmanli bayragi kaleye koymak isteyen osmanli askeri asagiya indirmis ve kendisi de ölmüs. Iste, bizimki maddeye biri "Türkiyede hikaye baskadir, ve o bayragi koymak isteyen askeri kahraman olarak görüyorlardir" diye yazmis. Buna iste kaynak bulamiyorum. Belki sen duymussun öyle bir hikayeyi? Tesekkürler, --Timish mesaj 16:41, 5 Ekim 2009 (UTC)

Replacement filing cabinet.svg

--Merhaba Ugur Basak! Arşiv şablonunu geliştirme takımına katılmak isterseniz buraya adınızı ekleyip, buradan geliştirmeye başlayabilir veya şablonu kullanabilirsiniz. Teşekkürler. ----GôkTR001

Merhaba Sayın Başak, 14 Haziran 2006 tarihinde Cem Köksal sayfasını ciddi telif hakları ihlali nedeniyle sildiğinizi okudum. Bu sayfayı tekrar yazma şansımız var mı? ~~I. Muti

Global Network for the Forecasting of Earthquakes[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bu teskilat Turkiye ve Azerbaycanin birge uye oldugu elmi teskilatdir. Lutfen manshetdeki mesaji silmeye yardim edin. onceden tesekkur. [Global Network for the Forecasting of Earthquakes]http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Network_for_the_Forecasting_of_Earthquakes

Hormetle --Ismail Valiyev 06:56, 28 Aralık 2009 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 1. haftası için proje olarak Vikipedi'de yer almayan heykeltıraş maddelerinin açılması ve geliştirilmesi seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 01:25, 4 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 2. haftası için proje olarak Düzenlenmesi için işaretlenmiş maddelerin düzenlenmesi seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 01:30, 11 Ocak 2010 (UTC)

Merhaba. Ben Vikipedi:Şikâyet/Hizmetli sayfasına bir şikayet etmiştim ve bir karar alındı ama bu karara itirazım sözkonusudur. Bu yüzden konuyu değerlendirmenizi rica ediyorum. Şikayetim dört bölümden oluşmaktadır. 1. Üç geri dönüş kuralı ihlali (Kullanıcı dört kez kendi sürümünü getirmiştir) 2. Hizmetli politikası ihlali (Kullanıcı gerekçe kullanmadan engelleme vermiştir) 3. Engelleme politikası ihlali (Kullanıcı tartışmalı diyalog içinde olduğu beni engellemiştir) 4. Kişisel saldırılar yasaktır, nezaket ve iyi niyet varsayın politikası ihlalleri (Kullanıcı savunma yazılarıyla bu politikaları ihlal etmiştir, ayrıntıları sayfadda bulunmaktadır). Bu 4 iddiam için ayrı ayrı fikir belirtmenizi rica ederim, saygılar dilerim.Nihatix

Vikipedi türk dili paketi gibi bir şey[kaynağı değiştir]

Başka vikipedia projeleri için language.php nin türkçe çevirisini buradan bulmak mümkün mü? Değilse kendim başlayacağım ama varsa niye uğraşayım?

Laçka 15:30, 18 Şubat 2010 (UTC)

Buldum ama bunu kullanmamda bir sakınca var mı? http://svn.wikimedia.org/viewvc/mediawiki/trunk/phase3/languages/messages/MessagesTr.php?view=log&pathrev=62659 Laçka

...nice to see you around sir :) --M.M.ileti 14:47, 24 Mart 2010 (UTC)

Teşekkürler efendim:) --Ugur Basakmesaj 07:18, 25 Mart 2010 (UTC)

Vikiproje:LGBT[kaynağı değiştir]

Rainbow flag and blue skies.jpg VikiProje LGBT davetiyesi
LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel ya da transgender) konularıyla ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen LGBT Projesi ile ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. - ~~~~


Sizleri de katkılarınız ile aramızda görmekten mutluluk duyacağız. - Nebeviye^^ 15:03, 31 Mart 2010 (UTC)

Mesajın için teşekkür ederim Nebeviye. Küçük de olsa katkı sağlamak isterim. İyi çalışmalar. --Ugur Basakmesaj 15:13, 31 Mart 2010 (UTC)

Your bot@it.wiki[kaynağı değiştir]

Hi Ugur_Basak your bot has been inactive for more than 6 months, according it.wiki's policies you should confirm if you're intrested in using it again in the future (note you has not to start use the bot now, just confirm you're intrested in), otherwise its flag could be removed. Feel free to ask me for further infos at it:discussioni utente:Vituzzu. Best regards! --Vituzzu 09:42, 3 Nisan 2010 (UTC)

Merhaba,

www.cycligtr.com editörü ve adminiyim. Dünya genelinde birçok bisikletçinin özgeçmiş ve başarı tablolarına wikipedia dan ulaşabiliyoruz. Kendi sitemizde de tanıtımlarını sürdürdüğümüz ve takip ettiğimiz milli takımımız ve Türk bisikletçilerinin de özgeçmiş ve başarılarını wikipedia ya girerek tanıtımlarını yapmak ve kaynak oluşturmak istiyorum. Bu mümkünmüdür? Bunun için ne yapmam gerektiği hakkında bana bilgi verebilirseniz sevinirim.

Saygılarımla, Aylin KOÇ

Örfi Çetinkaya Anadolu Lisesi adlı sayfayı ben güncelleyebilirim. hocal.k12.tr yöneticisiyim.

Yardımcı olur musunuz?[kaynağı değiştir]

Merhaba.

Ben Aram Tigrana ait içeriğin bulunduğu sayfaya göz gezdirirken orada "babasının ailesi ermeni kırımından kurtulanlar arasında yer aldı" diye bir ifade gördüm.Doğal olarak bu ifadeyi yanlış buldum ve değiştirdim.Çünkü 'ermeni kırımı' denen olay'ın hiçbir kanıtı ve geçerliliği yok.Herkes tarafından kabul edilmeyen ve hiç bir kanıtı olmayan bir konu içinde kesin ifadelerle 'kırım' sözcüğünün kullanılmasını yanlış bulduğum için o cümleyi içerikten sildim ama hedda gabler adlı kullanıcı tarafından yine eklendi.Bu olay 4-5 defa oldu ve şimdi de bana "senin yaptığın vandalizm ve hala bu tavrını sürdürürsen wikipedia'ya girişlerin engellenecek " gibisinden mesaj atmış.Konuyla ilgilenirseniz sevinirim.Şimdiden Teşekkürler.

 • İyigünler. Vikikaynakta hizmetlilik ve burada checkuser ve hizmetlilik görevleriniz bulunmakta. Ancak vikikaynakta çok çok uzun zamandır faal değilsiniz? Acaba yetkilerinizden (vikikaynaktaki) vaz mı geçtiniz öğrenmek istedim.) Yanlış anlamayın bunu uzun zamandır faal olmayan tüm hizmetlilere gönderiyorum vikipedi dışındaki.--Reality 14:44, 6 Temmuz 2010 (UTC)

Global Network for the Forecasting of Earthquakes[kaynağı değiştir]

Selam Ugur.Engiliz adminler bana karshi haksizlik yapiyor.Lutfen oylamaya katilin Global Network for the Forecasting of Earthquakes .Turk dunyasi icin. Sayqilar.--Ismail Valiyev 11:48, 19 Temmuz 2010 (UTC)

Yanıt bekleyen denetçi isteği[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bu mesajı 4 denetçiye de iletiyorum. Biriniz bu istekle ilgilenebilir mi? 1 ayı aşkın bir süredir yanıtsız duruyor. Bu davanın seyri açısından da oldukça önemli. Şimdiden teşekkürler. — Pınar [m] 09:10, 27 Temmuz 2010 (UTC)


Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

Merhaba Ugur Basak,

Oluşturmuş olduğunuz Dosya:SivassporLogo.gif adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden d5 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

Reality 19:40, 13 Kasım 2010 (UTC)

Jimmy Wales sayfasını kontrol edip silebilirmisiniz ? inci sözlükten beyinsizler değiştirmişte. Teşekkürler.

Ugur Basak, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik.

Eski temponuz ile devam etmeniz dileğiyle...
Sizi Bekliyoruz!


~~~~

Reklam amaçlı yazmıyorum efendim.Kaynak amaçlı yazıyorum.Bu sitede paylaştığım şeyler uzun süre üzerinde çalışarak elde ettiğimiz ieyler. Dolayısıyla kaynak belirtmek hakkımız.

Kategori:Vikipedi temizleme kategorileri[kaynağı değiştir]

Merhabalar öncelikle Uğur, Bu kategoriyi neden olluşturdunuz acaba tekrar? Zaten Vikipedi düzenle kategorisi ve diğer bütün kategoriler mevcut orada. --Stultiwikiabana yaz 05:31, 30 Mart 2011 (UTC)

Uğur Bey Lütfen Dikkat[kaynağı değiştir]

Uğur bey mümkün olduğunca konuyu özetlemeye çalışacağım çok yoğun olduğunuzu düşünüyorum bu nedenle. Uğur bey daha önce Adilceliksanat ve adil çelik adında kullanıcı adıyla Balmumları ve balmumu heykelcilik adlı sayfada bir iki bilgi girdisi yaptım ancak Levent bey tarafından engelelnerek süresiz servis dışı bırakıldık. Ben Levent beye ulaştım fotoğrafları benim çektiğimi Dünyanın örnek Balmumu heykeltraşları arasında gösterilen Adil Çelik beyin web sitesini benim yaptığımı onun isteği üzerine bu bilgileri girdiğimi defalarca söyledim ancak her defasında farklı cevaplarla sorunumuza çözüm bulamadık. Adil Çelik hocamız waxworks özelliğini kullanarak yaptığı balmumu heykeller -70 + 90 C ye kadar dayanıklılık gösterek dünyada örnek heykeller. Samsun' da bandırma vapuru ve kurtuluş yolunda onlarca tarihimize ışık tutn heykelleri var. bunları bildirdim kendi insanımıza kendi özümüze sahip çıkalım dedik ancak hala yabancılar tarafından yapılan işler ön plana çıkartılıyor. sayın uğur bey kendi dğerlerimize sahip çıkmak adına lütfen sizden rica ediyorum Türk Balmumu heykelciliği, balmumu heykel gibi alanlarla adil çelik hocamıza yer vermeniz ayrıca, Samsun Kurtuluş yolu, Bandırma Vapuru, Amisos Tepesi ve genel anamda kendi çektiğim çok sayıda fotoğrafa ve topladığım bilgi var bunları seve seve isteye isteye verebilirim sizlere. Ben Güngör doğanay samsun büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığında Turizm ve Tanıtım sorumlusuyum Kullanıcı adım karof ve interaktif ortamda karof olarak bilinirim www. karof. com kişisel adresim. Uğur bey cevabınızı ve yarımdlarınızı bekliyorum çok teşekkürler

Güngör doğanay karof@karof.com karof.com 555 266 88 49

Uğur bey ben aynı zamanda Yetenek sizsiniz yarışmasında birinci olan Sefa Doğanay' ında ağabeyisiyim dilerseniz çağrı atın ben sizi arayayım detaylı görüşelim lütfen

şikayet kuzey yildizi[kaynağı değiştir]

Merhaba Ugur Bey, http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1:Kuzey_YiLdizi&action=edit&redlink=1 kullanıcı kendi sitesinin reklamını olur olmaz yerlere yapmaya devam ediyor. Daha önce John James Audubon sayfasındaki bilgileri silip,kendi sitesinin reklamını yapmak üzere post girmiş. İlginize... Tesekkurler...

İyi çalışmalar. Ben bir yardıma ihtiyaç duyurum ( sayfa) Sen benle bağlantı kurabilir misin? Adresim : lusjeune@yahoo.it --Mendilboldum 23:34, 17 Mayıs 2011 (UTC)

Superyetkinileti 00:30, 15 Haziran 2011 (UTC)

TRW Otomotiv sayfası neden silinmiş olabilir?[kaynağı değiştir]

Merhaba Ugur,

Dün İngilizce de bulunan TRW Automotive sirketinin Turkce karsılıgı olması acısında TRW Otomotiv sayfasını actım ve inglizce orjinalinde yer alan ilk paragrafın Türkçesini yazarak bir başlangıç yaptım. Niyetim fırsat buldukça daha fazla ceviri yaparak ingilizcesinin bir Türkçe karşılığı olmasını sağlamaktı. Ancak malesef sayfam silinmiş. Bu konuda senden yardım ve görüşlerini rica ediyorum.

Teşekkurler, Cenk

Tarihte bugün[kaynağı değiştir]

Burada doğumlar kısmında Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın karşısında (d. 1944) yerine (ö. 1944) yazması gerekiyor. Acaba ilgilenebilir misiniz? Teşkkürler..--I. Dede 18:19, 17 Ağustos 2011 (UTC)

Gerekli düzeltmeyi yaptım. İlginiz için teşekkürler.--Ugur Basakmesaj 18:23, 17 Ağustos 2011 (UTC)

Merhaba hocam Acil bir durumla ilgili sizden yardım istiyorum. http://tr.wikipedia.org/wiki/Ergin_Borobey bu sayfayı yöneticiler silinmesi için işaretlemiş. Bizde silinmesini rica ettik ama inatla silmiyorlar. Bununla ilgili arkadaşlar itiraz etmiş ancak sonuç alamamış. Daha sonra Emperyan bir yönetici sayfa sahibi hakkında ileri geri yorumlar yazmış tartışma sayfasında. Yani okuyun akla zarar yorumlar. Tanımadığı biri hakkında resmen yargılamış hakaret etmiş. Bunu bildirmemize rağmen sonuç alamadık. Sayfayı silin dedik ama olmadı. Sizden istirhamımız sayfayı tamamen silmeniz. İnsanlar okuyor zor durumda kalıyoruz yani resmen rezillik. Sayfayı oluşturduğumuza pişman olduk. Sizden yardım istiyorum sağlıcakla kalın 212.253.162.16 22:30, 21 Ağustos 2011 (UTC)


Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

Merhaba Ugur Basak,

Oluşturmuş olduğunuz Dosya:Dragon tree.jpg adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden d1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

Reality 21:42, 7 Eylül 2011 (UTC)

resim silmek[kaynağı değiştir]

eklediğim resmi nasıl silerim

meta:Steward_requests/Checkuser#Koc61.40tr.wiki have a nice day! --Vituzzu 18:54, 23 Aralık 2011 (UTC)

Bir şikayet[kaynağı değiştir]

İngilizce Wikipedia'da, şahsıma yönelik ağır hakaretler ve tehditler içeren aşağıdaki mesaj, burada Vikipedi'de de aktif olan Camoka4 adlı kullanıcınıza aittir. Çeşitli araştırmalarıma tekabülen, söz konusu kişinin IP adres bilgileri dahil tüm bilgiler belirgin olduğundan, yasal mercilere başvuru yapacağım. Sizleri durumdan haberdâr kılmak istedim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Esen kalınız. Bakınız --Ozguroot 00:16, 29 Aralık 2011 (UTC)

Hi Ugur Basak. As you're a checkuser, please send an email to Billinghurst (email) or me (email) to get access to the checkuser wiki. Thanks in advance! Regards, Trijnstel 16:49, 30 Aralık 2011 (UTC)

Göster/Gizle Şablonu[kaynağı değiştir]

Öncelikle sizi rhatsız ettiğim için özür dilerim. Göster gizle şablonu nasıl çalışıyor diye size soracaktım, Zazaca viki'de göster gizle şablonu konusunda sıkıntı yaşıyorum, Konu hakkında bilginiz varsa sizden destek bekliyorum.Tadiranscopus 12:50, 8 Şubat 2012 (UTC)

İş Yatırım Vikipedi Sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğur Bey,

İş Yatırım'ın dijital ajansı olarak kullanıcıları doğru bilgilendirmek adına Vikipedi'de bir 'İş Yatırım' sayfası açmak istiyoruz. Reklam ve propaganda nedeniyle silinmemesi veya korumalı içerik olarak belirlenmesi için hazırlama konusunda fikrinizi alabilir miyiz?

Bana muratekinay@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler,Muratekinay 14:00, 23 Şubat 2012 (UTC)

Bot status @ it.wiki[kaynağı değiştir]

Dear Ugur Basak, your Ugur Basak Bot had no edits on it.wiki for last 12 months. If you have objections, please answer on my talk, otherwise your bot will be deflagged in 7 days. Best regards, --Gnumarcoo (mesaj) 17:49, 17 Mayıs 2012 (UTC)

Gün gelecek bira bize gelece ve işte o zaman kayıklar kalkacak sürgün limanlarından. İşte o zaman Dedem ' 2.Abdulhamit han hz. birlikte bende gelecegimm bir gün gelcek bira bize gelecek ve işte o zaman İSLAM i bir çatı altında tekrar toplayacagiz... Ayeti kerime de de dediği gibi ' Kafirler ne kadar istemesede ALLAH C.C nurunu tamamlayacaktır.


The future of beer and that's when our day will come when the boats depart from ports in exile. At that time, my grandfather 'han 2.Abdulhamit hz. One day I will come along next to us and that's when beer gelcek ISLAMIC i gather under one roof again ... As said in the verses of 'how much he doesn t want Infidels Allah will complete His light upon CC.

ÖNEMLİ...!![kaynağı değiştir]

The future of beer and that's when our day will come when the boats depart from ports in exile. At that time, my grandfather 'han 2.Abdulhamit hz. One day I will come along next to us and that's when beer gelcek ISLAMIC i gather under one roof again ... As said in the verses of 'how much he doesn t want Infidels Allah will complete His light upon CC.
The future of beer and that's when our day will come when the boats depart from ports in exile. At that time, my grandfather 'han 2.Abdulhamit hz. One day I will come along next to us and that's when beer gelcek ISLAMIC i gather under one roof again ... As said in the verses of 'how much he doesn t want Infidels Allah will complete His light upon CC.

Merhaba, Ugur Basak. Bir sayfadakı değişiklik nasıl onaylanır?--Vezoz (mesaj) 09:08, 12 Haziran 2012 (UTC)

VikiProje Siyaset'e Davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
İyi günler...
Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Face-smile.svgAtakanCanileti 08:41, 10 Haziran 2012 (UTC)

Erdal Acar Biyografi ile ilgili[kaynağı değiştir]

Erdal Acar sayfasını Uğur Başak sildi diye yazıyor. Neden sildiğinizi yada bu biyografiyi nasıl oluşturmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

vikipedi kurallarını ya da dil bilmeyenler bu sayfayı mahvetmiş

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mondros_Ate%C5%9Fkes_Antla%C5%9Fmas%C4%B1

İlginizi rica ederim

Trophy.png Merhaba
Vikipedide yeniyim ama sayfa açmam lazım, ama site yetkim olmadığını söyledi bunu kaldırım rahatlıkla sayfa oluşturmam için neler yapmam gerekli kısa yoldan izah edebilirmisiniz.
FuatDrsy (mesaj) 14:07, 16 Nisan 2013 (UTC)

gereksiz madde eklenimi[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğur Bey, ben wikipedia'da hem bir şeyler öğrenmek hem de bu özgür ansiklopediye yardımcı olmak istiyorum. Sürekli kullandığım rastgele madde butonu, sürekli gereksiz ve çoğunlukla kontrol edilmemiş sayfaları göstermekte. Kaldı ki bu sayfalar kontrol edilse dahi, onaylanmayacak ciddiye alınmayacak gereksiz zırvalamalar ve hatta küfürlerle dolu. Bu bilgilerle karşılaştığımız durumda nasıl şikayet edip kaldırtabilirim? Teşekkür ederim.

Selam, Ugur Basak. Nerelerdesiniz ? Vikipedi:Denetçi isteği'ne baktığım kadarıyla bu projede denetçilerin pek etkin olmadığını görüyoruz. Özelliğin Geri Alınması kuralına dayanarak kahyaya başvurup yetkinizin kaldırılması için başvurabilir miyiz ? Takabeg ileti 10:49, 18 Mayıs 2013 (UTC)

Bagratlı hanedanı ya Bagrationi hanedanı?![kaynağı değiştir]

Sayın Ugur Basak. Şu madde adında ortaya çıkan belirsizliğin aradan kalkması için Tartışmaya lütfen katılabilir misiniz? -- Kullanıcı:M.Salis (mesaj) 13:44, 13 Eylül 2013 (UTC)

Bir başlığın neden silindiğini öğrenmek istiyorum[kaynağı değiştir]

Merhaba , Radyo Mood adlı internet radyosunun ortağı ve ayrıca vikipedi takipçisiyim , yaz aylarında radyomuzu iki kere buraya koymayı denedik ama iki kere de kaldırıldı.Bunun nedeni tam olarak öğrenebilir miyim eğer ki yardımcı olabiliyorsanız? Ayrıca, hata bizden kaynaklı ise ( yazım yanlışı vb. herhangi bir konu) acaba siz bu sayfayı ekleyebilir misiniz ? Bunun ile ilgili geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.


http://radyomood.com/


FACEBOOK/RADYOMOOD


TWITTER/RADYOMOOD


Kolay gelsin;

YİĞİT OKUDAN

Hello,

The CheckUser policy states that any user account with CheckUser status that is inactive for more than a year will have their CheckUser access removed. As such, your CU rights have been removed on this wiki. Thank you for your past work on Wikipedia. Elfix (mesaj) 11:49, 18 Ocak 2014 (UTC)

Sarıçukur, Kahramanmaraş[kaynağı değiştir]

sayın Ugur BAŞAK ( wikipedia sayfası olan köyümüzün. Sarıçukur, Kahramanmaraş sayfasına katkıda bulunmak amacında bilğiler ve köyümüzün kendi cekmiş oldugum resimleri paylaşmıştım eklemiştim ama vekipedia bunun neresini begenmedi anlamadım hepsinisilmiş gizlilik ihlali bilmem ne yazmış mesajda ama resimlerinhepsini kendim çektim paylaşmış oldugum bilğiler dogru gözle görulur bilğilerdir. neden silmiş resimleri bilğileri para karşılıgındamı resim ekleye biliyoruz ? acıklama yapabilirmisiniz rica etsem. ve sari-cukur.tr.gg web sitesinin yöneticisiyim. Köyümü çok iyi tanıyorum

Uğur Abi ben de Karabüklüyüm.Wikipedia'da hizmetli olmakla ilgili konulara bakıyodum listeyi incelerken bi Karabüklüyü görünce mesaj atmak geldi içimden.Benim adım Fatih bu arada Karabüklüleri böyle erlerde görmek isteriz abi iyi günler :) 78.178.161.103 19:14, 4 Mayıs 2014 (UTC)DORUK78.178.161.103 19:14, 4 Mayıs 2014 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Merhaba! İlginiz için teşekkürler...Bu sitenin işleyişi çok bürokratik geldi bana. Peki sizin bu yetkiniz yok mu?

Doğrudan doğruya üyelikten çıkamamak:( O yetkili benim bu mesajımı görebilir mi yoksa ben mi o kişiyi bulacağım? Odileko (mesaj) 13:52, 11 Haziran 2014 (UTC)

Your admin status[kaynağı değiştir]

Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on trwikisource, where you are an administrator. Since that wiki does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:28, 17 Temmuz 2014 (UTC)

Inactive bot on Japanese Wikipedia[kaynağı değiştir]

Ugur Basakさん、こんにちは。

ウィキペディア日本語版であなたの管理するBotが1年間以上稼働していません。

もし、Botフラグを維持されたいのであれば1か月以内に最低1度だけBotを動かしてください。このまま1か月稼働しなければあなたのBotはフラグ除去申請が提出されます。

Hi Ugur Basak,

I noticed that your bot on japanese Wikipedia has been inactive for more than a year. If you wish to keep its bot flag, please use once within a month. If you no longer need it, the bot flag will be removed.

Regards, -- Banku on ja.wikipedia 05:11, 12 Ağustos 2014 (UTC)

Malt Crit // yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba, Malt Crit adında bi makale yazmaya çalışıyorum ama sürekli farklı sebeplerle kaldırılıyor, Malt Crit'in tek hak sahibi benim dolayısıyla telif hakkı ile ilgili bi sorunum yok. yardımınızı bekliyorum, saygılarımla -Hizirkavak

Sizi özledik Ugur Basak![kaynağı değiştir]

Ugur Basak, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
Sizi Bekliyoruz!


En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:44, 19 Aralık 2014 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Bir yıldız da sizin için Aluminum (mesaj) 11:32, 5 Ocak 2015 (UTC)

Selam Uğur, çok uzun zamandır ortalıkta yoktun. Yoksa ~2 seneden fazla zamandır olmadığından hizmetli yetkilerini alabilirlerdi. Köy çeşmesine uğrasan iyi olur. Bu aralar bir elin sayısını geçmeyecek kadar etkin hizmetlimiz var. Umarım sizin gibi hizmetlilerin gelmesiyle daha sayımız artar. --Uğurkentmesaj 14:53, 16 Şubat 2015 (UTC)

Söylediğin gibi çok uzun süre oldu, uzun süre ortadan ayrılınca tartışmaların içine tekrar dahil olmak bile zorlaşıyor. Ama temel maddelerimiz de bile çok fazla vandalizm var gibi. İlk izlenimim bunlar oldu. Ugur Basakmesaj 15:02, 16 Şubat 2015 (UTC)

Merhabalar ve tekrardan aramıza hoşgeldiniz. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 08:05, 19 Şubat 2015 (UTC)

hoşgeldin..:) --kibele 08:51, 19 Şubat 2015 (UTC)

Hello, Ugur Basak! How are you? ;) I just wanted to thank you for creating this page. With best regards, --Valerije (mesaj) 17:49, 17 Mart 2015 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Ugur Basak
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 03:41, 20 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Sanatçı Maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben menajerliğini yaptığım sanatçı ile ilgili madde açılmasını istiyorum. Ben yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Vikipedi dosya yükleme sihirbazı açılmıyor[kaynağı değiştir]

Vikipedi dosya yükleme sihirbazı açılmıyor, tıklıyorum "Dosya yüklemeye başlamak için buraya tıklayınız" yazısına hiçbir şey gelmiyor https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Dosya_Y%C3%BCkleme_Sihirbaz%C4%B1 altta kategori (+) ve Vikipedi resim yardım yazan kısımın yanındaki (-) ve yön işaretleri olan kısım kaybolup geri geliyor sadece form felan açılmıyor. İşletim sistemim windows 10 kullandığım tarayıcı google chrome, Diyapazon rumuzlu arkadaşa sordum onun işletim sistemi windows 7 imiş chrome'da ve tüm tarayıcılarda sorunsuz açılıyormuş bende neden açılmıyor? Ben her tarayıcıda denedim hiçbiri de açmıyor bu formu, chrome'da içerik ayarlarında da Javascript kısmında "Tüm sitelerin Javascript çalıştırmasına izin ver(önerilen)" işaretli ama açmıyor bana yardımcı olabilir misiniz? Saygılar. --Vicenarcotics (mesaj) 15:15, 22 Kasım 2015 (UTC)

Bir Yardım Talebi[kaynağı değiştir]

Uğur Basak merhabalar,

Yakın zamanda açmış olduğumuz Bereket Döner'in sayfası kapatıldığını fark ettik. Bunun bir hata sonucu olduğunu düşünüyorum. Çünkü Bereket döner, restoranları, yapmış olduğu ihracat ve Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ise 2. büyük üretim tesisi ile önemli bir şirkettir.

Bu doğrultuda silinmiş sayfamızın tekrar açılmasını ve yardımlarını rica ediyorum...

iyi çalışmalar dileklerimle Sosyal Bir (mesaj) 16:24, 27 Ocak 2016 (UTC)

Yaklaşık 1 yıldır Altay Teknik Direktörü Serdar Sabuncu sayfası oluşturmaya çalışıyorum. Sayfayı oluşturmak için bir çok şey yapmama rağmen Örneğin yüzlerce kaynaktan bir kaçını ekledim. resmi internet sitelerden link ekledim. Fakat ne yaparsam yapayım sayfa aynı gün siliniyor. Sizden ricam gerekirse kullanıcı adımı ve şifremi vereyim bu sayfanın oluşumu için yardımcı olun. Çünkü hatalarımı söylemeden silip geçiyorlar. Teşekkür ederim.FUTBOL KARİYER (mesaj) 20:34, 20 Ağustos 2016 (UTC)

/* kullanıcı katkılarını siliniz*/[kaynağı değiştir]

85.104.168.129 kullanıcı adı ve kullanıcı katkılarını siliniz lütfen--88.228.105.165 15:43, 9 Şubat 2017 (UTC) {{subst:tfdnotice|1=Sas}} --TmѰ e12 15:00, 11 Mart 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 23:43, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Bot activity on the Dutch Wikipedia[kaynağı değiştir]

Dear,

Your bot account hasn't made any edits on the Dutch Wikipedia for at least three years. In accordance with the local bot policy the bot flag will be removed in three months. To avoid losing the bot flag, you can confirm you want to retain the bot flag by going to this page.

With kind regards, Kippenvlees1 (mesaj) 19.02, 29 Mayıs 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Hizmetlilik yetkilerinin geri alınmasına dair politika teklifi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Köy çeşmesinin politika kısmında, hizmetlilik yetkilerinin geri alınmasına dair bir politika teklifi sunuldu. Toplu olarak bu mesajı tüm hizmetlilere, ilgili tekliften haberdar olunması ve görüşlerini paylaşmaları ricasıyla atıyorum. İyi günler.--Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 18.24, 26 Temmuz 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Your administrator status on the tr.wikipedia[kaynağı değiştir]

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on the wiki listed above. Since that wiki does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, you can reply here or request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after approximately one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards. Rschen7754 05.54, 10 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Constitution of 1876: Link for copy in Ottoman Turkish?[kaynağı değiştir]

Hi! I saw you posted a version of the Ottoman Constitution of 1876 in modern Turkish on Wikisource. That's pretty cool! I found versions in French and English that should be eligible for Wikisource too!

Anyhow do you know where there are copies in the original Perso-Arabic Ottoman Turkish script?

Thanks WhisperToMe (mesaj) 11.49, 18 Temmuz 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

ilk engeli atan sizsiniz[kaynağı değiştir]

gerçekten de, vikipedi(tr)'de ilk engeli atan sizsiniz [1]. esenlikler.. yalnızca uğramak istedim. ----Modern primat ඞඞඞ İLETİ 17.32, 28 Kasım 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Hayal Kırıklığı[kaynağı değiştir]

Cuma Bozkurt adında bir sayfa oluşturdum. Kendisi ilk blogger fenomenlerden ve wattpad fenomenlerinden. Basılı 4 kitabı var, 1 finalist olduğu ödül, 4 aldığı ödül mevcut. Buna rağmen yazdığım içerik silindi. Silinebilir tabi illa yayınlanması şart değil. Ancak kayda değer değil görülmüş. Görünce çıldırdım çünkü yüzlerce yazar sayfası ve ünlü sayfası inceledim abartısız %80 i bu profilin yakınından geçmez. Öyle ki ilk katkım ne olsun diye araştırken bu adama denk geldim. Buna rağmen kayda değer değilse bence wikipedia da içerik girmeye zaman ayırmaya değer değil zira Cuma Bozkurt biyografsini oluşturken 3 gün uğraştım araştırdım. Yazık gerçekten yazık. Zira aklımda internette bulunan para ile konu açılıyor kısmının gerçeklik payı yükselmeye başladı. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Nevsaharfa (mesaj) 21.19, 29 Mayıs 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikipedia'daki Türk[kaynağı değiştir]

Biraz araştırmadan sonra Uğur Başak'ın EN Vikipedia'nın ilk üyelerinden biri olduğunu keşfettim. Sanıyorum ki bu hesap da kendisinin hesabı. Bu sayfayı tekrar ziyaret ettiğimde aktif olduğunuzu görmek isterim. XBenoks (mesaj) 20.12, 14 Şubat 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]