Vikipedi:Seçkin liste adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Bir köşesi eksik olan bu yıldız, Vikipedi'deki seçkin liste adaylarını sembolize etmektedir.
Bu sayfada Vikipedi'deki listelerden hangilerinin seçkin liste statüsüne geçeceği kararlaştırılmaktadır. Seçkin listeler, Vikipedi'nin en iyisi olarak kabul ettiğimiz listelerdir. Bu nedenle bazı kriterleri sağlamaları gerekmektedir.

Listeleri aday gösteren kullanıcılardan, itiraz edilen noktalarda düzeltmeye gidilmesi konusunda çaba göstermeleri beklenir. Eğer aday gösterdiğiniz liste üzerinde siz de çalışmışsanız, adaylık gerekçesinde bunu da belirtin. Lütfen eleştiriye pozitif bir biçimde cevap verin ve listeyi gözden geçiren kullanıcıların hevesini kırmayın.

Bir listenin Seçkin Liste statüsüne geçebilmesi için, kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılmalı ve fikir birliği sağlanarak karar verilmelidir. Fikir birliği, listeyi aday gösteren ve gözden geçiren kullanıcılar arasında sağlanır ve bir seçkin içerik sorumlusu tarafından doğrulanır. Eğer yeterli bir süre sonunda seçkin içerik sorumluları tarafından üzerinde çalışılabilir bulunmuş eleştirilere yönelik bir çaba sergilenmemiş veya fikir birliğine ulaşılamamışsa, adaylık aşağıdaki listeden silinir ve arşivlenir. Tüm adaylıkların sürelerini seçkin içerik sorumluları belirler.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın
Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin liste araçları:

Adaylık prosedürü

 1. Seçkin liste kriterlerini kontrol edin ve aday göstermeden önce listenin bu kriterlerin tamamını karşıladığından emin olun.
 2. Aday gösterilen listenin tartışma sayfasının en üstüne {{SLA}} şablonunu yerleştirin.
 3. Söz konusu şablondaki "tartışmaya katılın" bağlantısına tıklayın.
 4. Aday gösterdiğiniz liste daha önce de aday olmuşsa, "Adını değiştir" sekmesini kullanarak önceki SLA tartışmasını arşivleyin. Örneğin Vikipedi:Seçkin liste adayları/Türk televizyon kanalları listesi sayfasını Vikipedi:Seçkin liste adayları/Türk televizyon kanalları listesi/Arşiv1 ismine taşıyın. Maddenin tartışma sayfasında {{MaddeGeçmişi}} şablonundaki eski seçkin liste adaylığı bağlantısını düzeltmeyi unutmayın.
 5. Adaylık sayfasının en üstüne ===[[aday gösterilen sayfanın ismi]]=== satırını yerleştirin, örnek başlık ismini listenin ismiyle değiştirmeyi unutmayın.
 6. Bu başlığın altına aday gösterme gerekçenizi ekleyin ve ~~~~ kodunu ekleyerek imzalayın.
 7. Şu metni kopyalayın: {{Vikipedi:Seçkin liste adayları/Aday gösterilen listenin ismi}}. Sonrasında ise bu sayfada (yani şu anda okuduğunuz sayfada) "değiştir" sekmesine tıklayarak kopyaladığınız metni aday listesinin en üstüne yapıştırın. "Aday gösterilen listenin ismi" yerine listenin adını yazın.

Desteklemek ve karşı çıkmak

Desteklemeden veya karşı çıkmadan önce lütfen aday gösterilen listeyi tamamen okuyun.

 • Adaylıkla ilgili yorum yapmak için liste adaylık bölümünün sağındaki "değiştir" bağlantısına tıklayın (tüm SLA sayfasını değiştirebileceğiniz "değiştir" sekmesine tıklamayın)
 • Eğer adaylığı destekliyorsanız, *{{Destek}} (veya aynı anlama gelecek bir seçenek) yazarak sebebini ekleyin. Eğer listeye önemli ölçüde katkıda bulunmuşsanız bunu da belirtin.
 • Eğer adaylığa karşı çıkıyorsanız *{{Karşı}} (veya aynı anlama gelecek bir seçenek) yazarak sebebini ekleyin. Tüm itirazların üzerinde çalışılabilecek spesifik bir gerekçesi olmak zorundadır. Eğer bu şart sağlanmıyorsa, seçkin içerik sorumluları bu itirazı göz ardı edebilir. Biçem ve dil bilgisi referanslarının her zaman aynı fikirde olmayacağını unutmayın. Eğer katkıda bulunan kullanıcı standart bir referans çalışmasındaki veya diğer otorite kabul edilen kaynaklardaki (Örnek: Türk Dil Kurumu) belirli bir biçemi destekleyen bir sayfayı referans olarak gösteriyorsa, bunu kabul edin.
 • Listeyi inceleyip seçkin liste statüsüne geçmesine itiraz eden kullanıcılardan, bir kaç gün sonra listeyi tekrar kontrol ederek, itirazlarının üzerinde çalışıp çalışılmadığını kontrol etmeleri beklenir. İtirazınızı geri alırken yazdıklarınızı silmek yerine üzerini çizin (<s>...</s> şeklinde). Listenin seçkin liste statüsüne geçmesi için çaba sarfedenler, inceleyenlerin bu düzenlemeyi kendi kendilerine yapmalarına izin vermelidirler. Eğer itiraz edilen noktanın düzeltildiğine inanıyorsanız, eleştiriyi getiren kullanıcının yazdıklarının üzerini çizmek yerine, sadece eleştirilen noktaların düzeltildiğini belirtin.
 • Oy kullanmadan sadece listeyi geliştirecek fikirlerinizi ifade etmek istiyorsanız *{{Yorum}} yazın ve tavsiyelerinizi ekleyin.

Seçkin liste adayları, topluluk bir karara varıncaya kadar bu sayfada listelenir. Daha sonra seçkin liste seçilen veya seçilemeyen adaylar listeden çıkartılır ve arşivlenir. Adaylık sayfasında devam eden bir tartışma varsa adaylık sonuçlandırılmaz.

Adaylıkları arşivlemek

 1. Adaylık alt sayfasını bu sayfadan çıkartın ve değişiklik özetine adaylığı arşivlediğinizi belirten bir özet yazın.
 2. Alt sayfayı buradan kaldırıp arşive ekleyin ve hemen ardından seçkin liste kayıtları şablonunu güncelleyin.
 3. {{Yeni seçkin sayfalar2}} şablonu ile Vikipedi:Seçkin liste kayıtları sayfasını güncelleyin.
 4. Maddenin tartışma sayfasındaki {{SLA}} şablonunu, oylamanın durumuna göre madde geçmişi şablonu kullanarak güncelleyin.
 5. Maddenin seçilmesi durumunda maddeye {{Seçkin liste}} şablonunu ekleyin ve Vikipedi:Seçkin listeler sayfasını güncelleyin.
 6. Listenin seçilmesi durumunda listeyi aday gösteren kişi tarafından Kategori:Vikipedi seçkin liste özetleri kategorisindeki gibi bir özet hazırlanmalıdır. Sonra Vikipedi:Seçkin içerik/Listeler şablonu güncelleyin (bu şablon Vikipedi:Seçkin içerik sayfasında rastgele bir SL'nin sergilenmesini sağlar).

Adaylıklar[kaynağı değiştir]

Lady Gaga canlı performansları listesi[kaynağı değiştir]

Sayfayı İngilizce sürümünden çevirdim ve o sürümde seçkin listedeydi, aday olarak gösteriyorum.Odaxre (mesaj) 14:56, 3 Ekim 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Emeğinize sağlık. Bazı verilmemiş iç bağlantılar, İngilizce kalan etkinlik isimleri ve kaynaklardaki tarih bölümleri dikkatimi çekti ilk bakışta.--RapsarEfendim? 16:45, 3 Ekim 2016 (UTC)

Buffy the Vampire Slayer (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Dizinin bütün sezon sayfalarını düzenlediğim listelerden birisi, kriterleri sağladığını düşünüyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 14:07, 30 Eylül 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş ancak Lost (1. sezon) listesinde olduğu gibi bölüm özetleri daha geniş yazılabilirdi. --Turgut46 14:20, 30 Eylül 2016 (UTC)

Kiraz Mevsimi (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Maddede belirtilen konuyu her açıdan değerlendirildiğini düşünüyorum, teknik ekip detayları ve müzik yapımları da bunlara dahil. Seçkin listeyi hak ediyor diye düşünüyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 19:27, 7 Eylül 2016 (UTC)

Samsunspor yabancı futbolcuları listesi[kaynağı değiştir]

Daha evvelki adaylıktaki soru işaretleri giderilmiş bir şekilde tekrar aday gösteriyorum. Tablodaki kupa kısımlarında resmî maç oynanan tüm kupalar yer alıyor. Ülkeler ise milliyet değil vatandaşlık esasına göre düzenlendi. --cobija 10:08, 30 Temmuz 2016 (UTC)

1. Akademi Ödülleri[kaynağı değiştir]

İngilizce Vikipedi'den çevirmiştim. Kırmızı bağlantıları açmaya çalışıyorum SM olacağını düşünüyorum.Ceas08 (mesaj) 17:28, 11 Nisan 2016 (UTC)

 • Karşı Karşı Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Aceleye gerek yoktu, bağlantılar açıldıktan sonra aday gösterilse daha iyiydi. Buradaki bağlantılar önemli, açılmaları gerekli. Açılana kadar karşıyım, açıldıktan sonra okuyacağım.--RapsarEfendim? 17:47, 11 Nisan 2016 (UTC)

Samsunspor başkanları listesi[kaynağı değiştir]

Kulübün resmî sitesinde dahi bazı kişilerde yanlış tarihler yer almakta, her kişinin geliş gidiş tarihleri tek tek araştırıldı. --cobija 16:00, 16 Şubat 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Cidden büyük emek harcanmış, emeğine sağlık. Süre sütununda sıralama yapınca sorun oluyor yalnız, hatalı sıralıyor. Eksik sezon maddeleri açılsa da fena olmaz.--RapsarEfendim? 21:01, 31 Mart 2016 (UTC)
Sütun konusu teknik konu, iş bilen birine sorayım onu. Sezonlar da direkt olarak kişileri ilgilendirmediğinden pek elzem değil açıkçası. Anadolu Kupası duyulmamış bir organizasyon olduğundan onun üzerine çalıştım yalnızca. --cobija 17:04, 1 Nisan 2016 (UTC)
Tarih işini Superyetkin halletti sağolsun. --cobija 22:17, 15 Nisan 2016 (UTC)

Türkiye'deki saat kuleleri listesi[kaynağı değiştir]

Neredeyse bir yıldır üzerinde çalıştığım bir liste. Anadolu'daki saat kulelerini konu alan üç kitabı da listede kullandım. Buna ek olarak kitaplarda bulunmayan bilgileri yerel kültür ve müze müdürlüklerini, yerel müzeleri, belediyeleri, kaymakamlıkları ve kültür varlıklarını koruma bölge müdürlüklerini gerek BİMER, gerekse de e-posta yoluyla taciz ederek tamamlamaya çalıştım. Kitaplardaki eksikliklerin bir kısmını bu yolla tamamlasam da çoğu kez kule hakkında kitabe, vakfiye vs. eksikliğinden bilgi bulunmadığı yanıtını aldım. Yapılış tarihi aralığı belli olan ancak tam olarak ne zaman yapıldığı bilgisi bulunmayan kimi kulelere de bu konuda not düştüm. Bizzat devlet kurumlarından bilgi bulunmadığı yanıtını aldığımdan dolayı da artık ümidimi kestim. Bu liste bu konuda bulup bulabileceğiniz en nitelikli liste.

Türkiye'de bu listedekinden daha fazla saat kulesi var elbette ki ancak maddenin giriş cümlesinde de belirttiğim üzere akademik bir çalışmaya veya kitaba konu olan, KD olarak nitelenebilecek olanları listeledim yalnızca.--cobija 20:38, 9 Şubat 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Anahtar başlığında şekil ve renk yerine sadece renk kullanılsa olmaz mı? --Zaitsév 19:49, 10 Şubat 2016 (UTC)
Görsellik adına böyle tercih ettim. --cobija 22:21, 10 Şubat 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Emeğine sağlık, bayağı emek harcandığını bildiğim bir madde. Yalnız hangi kulelerin yer alıp hangilerinin yer almaması konusu kafama takıldı. Mesela kaynak olarak kullanılan kitaplardan basım tarihi en son olan 5 yıl öncesine ait. "Akademik bir çalışmaya veya kitaba konu olan"ları aldığını belirtmişsin, ancak bu, ilgili tarihten sonra yapılan ve KD olması muhtemel kuleleri listelenemeyeceği anlamı mı taşıyor? Üsküdar Saat Kulesi ilk aklıma gelen. Demek istediğim hangilerinin yer alıp hangilerinin almadığı konusu çok net değil. Tekrar tekrar emeğine sağlık, maddeyi boş zamanımda ayrıca okuyacağım.--RapsarEfendim? 01:26, 11 Şubat 2016 (UTC)
Madde içeriğini herhangi bir yoruma dayandırmadan olabilecek en nesnel halde hazırladığımı düşünüyorum. Üsküdar Saat Kulesi'ni KD yapan bir özelliği var mı? --cobija 09:03, 11 Şubat 2016 (UTC)
Yoruma göre hazırlaman değil kastettiğim, yalnızca hangilerinin yer alıp hangilerinin almaması konusu net gelmedi bana.--RapsarEfendim? 15:47, 11 Şubat 2016 (UTC)
Peki nasıl bir yöntem izlenmeli? Verdiğin örnek o olduğu için söylüyorum, yenilerden Üsküdar Saat Kulesi'nin KD olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum. Ne bir çalışmada kendine yer bulmuş ne de ödül almış. --cobija 23:40, 11 Şubat 2016 (UTC)
Yalnızca kayda değer olanlarının listelendiği belirtilse yeterli sanırım :) Ya da kayda değer olmayanları listelesek de maddeleri açmasak mı?--RapsarEfendim? 23:50, 12 Şubat 2016 (UTC)
KD olmayanları ekleme taraftarı değilim ya, manasız geliyor. --cobija 23:55, 12 Şubat 2016 (UTC)
Bu benim hep arafta kaldığım konu, defalarca belirttim. "Türk doktorlar listesi" maddesi var, kayda değer olanları ekliyoruz, Türkiye'deki intihar saldırıları listesi var, hepsini ekliyoruz. Türkiye'deki camiler listesi olsa mesela, dediğin gibi yalnızca KD olanları eklememiz lazım sanki. Bir de madde görsel olarak biraz daha geliştirilebilir, yan kısma resimler eklenebilir diye düşünüyorum. Bir de konum kısmında il ve yerleşim yerini ayırsak daha iyi olabilir. İllere göre sıralama yapmak iyi olacaktır okurlar açısından, bence.--RapsarEfendim? 19:52, 13 Şubat 2016 (UTC)
Yahu mimari konusuna özel bir KD'lik yönergesi yok. Her saat kulesinin, her caminin, her çeşmenin, her betonun KD olmadığı açık. Kendimce en nesnel kriterlerle (genel KD'lik kriterleriyle uyumlu şekilde) listeyi hazırladığımı düşündüğümü belirttim, varsa öneri dinlerim de dedim daha ne yapayım? Maddeyi görsel bombardımanına boğmak istemiyorum açıkçası, Türkiye'deki kulelerin mimarisi alt başlığı için eklenebilecek bir görsel var aslında ama telifli, benzerini serbest lisanslı olarak oluşturabilecek birisi olsa iyi olurdu. Ayrıca tıkladığında önce il sonra ilçe esasına göre sıralıyor. --cobija 13:26, 14 Şubat 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Seçkin liste kriterlerini henüz okumadım ama böyle bir sayfa hazırlamak ciddi bir emek ister hazırlayan arkadaşın eline sağlık.. --Kingbjelica (mesaj) 20:01, 13 Şubat 2016 (UTC)
 • Destek Destek emeğe saygı BurakOtto (mesaj) 08:38, 14 Şubat 2016 (UTC)
 • Bir-iki ufak düzenleme yaptım da, metinde bahsi geçen Göktürk Saat Kulesi KD değil mi? Listede yok da.--RapsarEfendim? 16:26, 1 Mart 2016 (UTC)
Hayır, değil. --cobija 18:01, 1 Mart 2016 (UTC)

Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi[kaynağı değiştir]

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir maddeydi. Başta taslak halinde bulunan bu liste için elimden geldiğince içerik ekledim. Eklediğim her içerik için olabildiğince kaynak gösterdim. Seçkin listeye aday göstermeden önce Rapsar gibi tecrübeli kullanıcılara da danıştım. Seçkin listeye aday olabilecek bir madde olduğunu düşünüyorum. Umarım seçkin liste olarak seçilir. Yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler. --Turgut46 20:36, 31 Ocak 2016 (UTC)

 • Destek Destek Elinize sağlık Turgut. Güzel bir liste olmuş. SL olması için bir engel yok bence. - OkanfanEvet benim? 20:52, 8 Şubat 2016 (UTC)
 • Karşı Karşı Giriş yazısı yok, birkaç karakter hariç doyurucu bilgi yok, kaynak yetersiz. --cobija 22:19, 9 Şubat 2016 (UTC)
Cobija, oyunda her karakter aktif olarak yer almıyor. Bazı karakterlerin oyundaki rolleri sınırlı, o yüzden maddedeki bilgiler de sınırlı. --Turgut46 22:30, 9 Şubat 2016 (UTC)
Biliyorum, oyunu yıllarca oynadım. İngilizce Vikipedi'den çeviri yaparak o temel üzerine maddeyi inşa etmeni öneririm. Şu an için çok daha kapsamlı o madde. --cobija 22:35, 9 Şubat 2016 (UTC)
 • Destek Destek şu lanet olası inşaat patlatma görevi geldi nedense aklıma. bir de o lance vance denen kalleş sonny forelli ile son görevde bize pusu kurmuştu. ahlaksız namussuz. oyunu bitireli yıllar oldu hala unutmamışım :)). her neyse, emek vermişsiniz. bana göre yeterli. dilerim bir gün gta san andreas ve/veya gta 4/5 için de böyle bir çalışma yaparsınız. veya ortak yapabiliriz. gta wikia'dan ingilizce makale okumaktan gına geldi artık :)--Fikirmsj 19:44, 10 Şubat 2016 (UTC)
Yorumunuz için teşekkür ederim Fikir Mühendisi. Face-smile.svg Ben Grand Theft Auto: San Andreas karakterleri listesi maddesinde de çalışma yaptım ancak seçkin liste seviyesinde değil de eksiklikleri ve yanlışlıkları giderme amacıyla. Maddede tekrar çalışma yapmayı ben de düşünüyorum. Bir seçkin liste daha kazanırız. Face-smile.svg --Turgut46 19:58, 10 Şubat 2016 (UTC)
 • Karşı Karşı Cobija'nın tespiti yerinde.--RapsarEfendim? 21:04, 11 Şubat 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum 33 tane kaynak var, yetmez mi? --Turgut46 22:11, 11 Şubat 2016 (UTC)
Sadece kaynak sayısı değil, verilen bilgilerin kaynaklarla desteklenip desteklenmemesi önemli. Kaynaksız kısımlar mevcut maddede.--RapsarEfendim? 23:50, 12 Şubat 2016 (UTC)
Bazı bilgiler için yeni kaynaklar ekledim. Ama kaynak belirt şablonu kullanırsanız düzeltmeye çalışırım. --Turgut46 08:42, 13 Şubat 2016 (UTC)

Harry Potter'daki büyülü nesneler listesi[kaynağı değiştir]

Sayfayı ilk çevirmeye başladığımda İngilizce sayfadan kopyala-yapıştır yapılarak bırakılmıştı. Zaman içinde çevirileri tamamladım. Son bir kaç aydır maddeye fotoğraf ekleme ve kırmızılıkları giderme çalışmaları yaptım. Çevrilecek veya düzeltme yapılacak yerler olabilir. Topluluk katkısıyla sayfanın daha da iyileştirebileceğini düşündüm.--Narsilien (mesaj) 10:45, 8 Ocak 2016 (UTC)

Destek Destek Eline sağlık. Birazcık gözden geçirdim, sorun göremedim. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 16:33, 8 Ocak 2016 (UTC)
 • Bence madde bir listeden çok B/C sınıfında bir madde. Ve bana göre o kategoride değerlendirmek daha doğru olacaktır. Artı isimlendirme konusu da yeniden gözden geçirilmelidir. Sait71 22:09, 8 Ocak 2016 (UTC)
Cevap Cevap Sayfa tekrar çevirilerle geliştirilebilir. Maddenin çoğu benzerlik içerdiğinden eksik kısımlar zamanla tespit edilip eklenir. Madde olması durumu için başka kullanıcıların da yorumlarını bekleyebiliriz sanırım. Ancak Orta Dünya savaş aletleri sayfası da Türkçe Vikipedi'de liste değil ancak İngilizce sayfada "list" kelimesi var başlıkta.--Narsilien (mesaj) 19:09, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Emeğinize sağlık. Giriş paragrafı olsa iyi olur maddeyi özetleyici nitelikte. Aynı maddelere sürekli bağlantı verilmiş, benim ilk gözüme çarpan Harry maddesine sürekli bağlantı verilmesi -ki anlam ayrımı sayfasına gidiyor. Kaynaksız başlıklar var, paragraflar var, bunların kaynaklandırılması gerek.--RapsarEfendim? 20:52, 11 Şubat 2016 (UTC)
Cevap Cevap Yorumun için çok teşekkürler Rapsar. Giriş paragrafı gerçekten bir eksiklik. Bunu hiç daha önce fark etmemişim. Belirttiğiniz için teşekkürler. Kısa sürede eklemeye çalışacağım. Harry maddesine bağlantı verilmesi konusunda, Harry eserin ve olayların esas odağı olduğu için bağlantı verilmeli. Çokluğu konusunda bu nedenle katılamayacağım. Ayrıca her Harry kelimesine de bağlantı verilmemiş. Yönlendirmeler konusunda haklısınız. Bazıları, özellikle başlangıç bölümlerinden sonraki bağlantılar anlam ayrımına yönlendirilmiş. Danca Vikipedideki maddede hiçbir Harry kelimesine bağlantı verilmemiş. Böylesi de yanlış. Ben ilk çevirmeye başladığımda bağlantılar zaten vardı. Sonradan bağlantıları kontrol etmedim. Kaynaklandırmaları artırmaya çalışacağım. Bir süredir Hortkuluk başlığını çeviriyordum. Şimdi de son iki üç başlığın bilgi eklerini yapıyorum. Bu hafta sonu tamam olur. Ancak kaynak eklemek biraz daha fazla zaman alacaktır. Bu imzasız yazı Narsilien (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12 Şubat 2016
 • Yorum Yorum Altı aydır maddeye giriş kısmı eklenmemiş, Narsilien bildiğiniz gibi seçkin içeriklerde önemli bir kriter bu. Üzerine çalışmayı düşünüyor musunuz?--Cobija (mesaj) 16:58, 21 Ağustos 2016 (UTC)

UEFA Şampiyonlar Ligi hat trickleri listesi[kaynağı değiştir]

Rusça ve Ukraynaca'da Seçkin Liste olan bir madde. İngilizce'de ise baya kapsamlı ancak Seçkin liste değil. Konu hakkında oldukça doyurucu bir içeriğe sahip olduğunu düşünüyorum. Diğer sürümlerdeki maddeler bizimkinden geride. Hatta Cristiano Ronaldo ve Benzema'nın aynı maçta hat-trick yaptığı Malmö maçıyla ilgili bilgiyi kendim ekledim maddeye. Oyuncu listelerinin olduğu kısımda baya bir kırmızıyı mavi renge dönüştüren Rapsar'a ise ayrıca teşekkür ediyorum. :) Sait71 11:33, 22 Aralık 2015 (UTC)

 • Yorum Yorum Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Oyuncuların milliyetini ve oyuncuları ayrı sütunda görmeyi yeğlerim açıkçası, şurası gibi. Ayrı ayrı sıralama yapmak faydalı olur. Bir de yine o listedeki gibi ev sahibi takımlar da belirtilirse okur için faydalı olacağı kanaatindeyim. Kaynakların da arşivlenmemiş olması dışında bir eksik olmadı gözüme çarpan.--RapsarEfendim? 13:42, 22 Aralık 2015 (UTC)
Kullanıcı:SAİT71?--RapsarEfendim? 22:17, 23 Ocak 2016 (UTC)
 • Dediğim noktalar gerçekleştirilmiş, gördüm şimdi :) Teşekkürler. Şimdi fark ettim, bu listenin 1955'ten beri yapılanları listelemesi gerekmez mi? Gol kralları, şampiyonlar gibi listeler, ana madde falan 1955'ten başlıyor hep. Büyük bir eksik, gözden kaçmış sanırım.--RapsarEfendim? 22:24, 23 Ocak 2016 (UTC)
 • Sanırım organizasyonun 1992 yılında Şampiyonlar Ligi ismini almasından itibaren yapılan hat trickler listelenmiş. Sait71 00:34, 24 Ocak 2016 (UTC)
 • Karşı Karşı Üzülerek... 1992'den beri yapılan hat trickleri listelediği sonradan kafama dank etti.~Diğer maddeler gibi 1954'ten itibaren listelemeli.--RapsarEfendim? 20:50, 11 Şubat 2016 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. UEFA'nın sitesindeki sezon bilgilerinden ilk birkaç sezona baktım da gol bilgileri mevcut, listeyi tamamlamak mümkün. Ayrıca kaynakların arşivlenmiş halde olmasını tercih ederim. Bu iki eksiklik tamamlandığında oyum olumlu. --cobija 00:22, 18 Şubat 2016 (UTC)
 • Biraz zaman alabilir ancak listeyi tamamlayacağımı düşünüyorum. Kaynak arşivi ise kolay.Sait71 22:19, 20 Şubat 2016 (UTC)
  • Karşı Karşı Yedi aydır bir gelişme yaşanmamış. --Cobija (mesaj) 17:01, 21 Ağustos 2016 (UTC)
 • My edit on the Talk Page was cancelled by Rapsar even though I did nothing wrong. First mistake in this list is total number of hat-tricks. There are 102 hat-tricks, not 93. Before call any Wiki a "low criteria" Wiki, Sait71, be sure that there are no problems here. You can rollback my edit if you don't like it. --TnoXX (mesaj) 11:57, 14 Nisan 2016 (UTC)

Millî takımların FIFA Konfederasyonlar Kupası'na katılımları[kaynağı değiştir]

Halihazırda seçkin liste olan Millî takımların FIFA Dünya Kupası'na katılımları maddesi örnek alınarak hazırlandı. Maddedeki tek kırmızı bağlantı da, doğru adın ne olması gerektiğinin belirlenmesiyle birlikte açılacak. Kriterleri karşıladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 19:23, 10 Aralık 2015 (UTC)

 • Destek Destek Ellerine sağlık, oldukça doyurucu bir madde olmuş. Takımların genel istatistikleri başlığında "FIFA Dünya Kupası tarihinde en fazla maça çıkan takım, 33 maç oynayan Brezilya'dır." cümlesinde yanlışlık var sanırsam, 'FIFA Dünya Kupası'; 'FIFA Konfederasyonlar Kupası' olacak sanırsam? :) Sait71 22:25, 15 Aralık 2015 (UTC)
 • Destek Destek Ellerine sağlık. Maddenin seçkin liste olabileceğini düşünüyorum. akil13ileti 15:26, 5 Şubat 2016 (UTC)
 • Destek Destek eline sağlık @Rapsar.--Fikirmsj 14:34, 13 Şubat 2016 (UTC)
 • Destek Destek Gayet sınırlı bir konuda doyurucu bir içerik olmuş. --Cobija (mesaj) 17:03, 21 Ağustos 2016 (UTC)
 • Destek Destek emeğinize sağlık. --rsina (mesaj) 22:59, 2 Eylül 2016 (UTC)