Vikipedi:Seçkin liste adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Bir köşesi eksik olan bu yıldız, Vikipedi'deki seçkin liste adaylarını sembolize etmektedir.
Bu sayfada Vikipedi'deki listelerden hangilerinin seçkin liste statüsüne geçeceği kararlaştırılmaktadır. Seçkin listeler, Vikipedi'nin en iyisi olarak kabul ettiğimiz listelerdir. Bu nedenle bazı kriterleri sağlamaları gerekmektedir.

Listeleri aday gösteren kullanıcılardan, itiraz edilen noktalarda düzeltmeye gidilmesi konusunda çaba göstermeleri beklenir. Eğer aday gösterdiğiniz liste üzerinde siz de çalışmışsanız, adaylık gerekçesinde bunu da belirtin. Lütfen eleştiriye pozitif bir biçimde cevap verin ve listeyi gözden geçiren kullanıcıların hevesini kırmayın.

Bir listenin Seçkin Liste statüsüne geçebilmesi için, kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılmalı ve fikir birliği sağlanarak karar verilmelidir. Fikir birliği, listeyi aday gösteren ve gözden geçiren kullanıcılar arasında sağlanır ve bir seçkin içerik sorumlusu tarafından doğrulanır. Eğer yeterli bir süre sonunda seçkin içerik sorumluları tarafından üzerinde çalışılabilir bulunmuş eleştirilere yönelik bir çaba sergilenmemiş veya fikir birliğine ulaşılamamışsa, adaylık aşağıdaki listeden silinir ve arşivlenir. Tüm adaylıkların sürelerini seçkin içerik sorumluları belirler.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın
Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin liste araçları:

Adaylık prosedürü

 1. Seçkin liste kriterlerini kontrol edin ve aday göstermeden önce listenin bu kriterlerin tamamını karşıladığından emin olun.
 2. Aday gösterilen listenin tartışma sayfasının en üstüne {{SLA}} şablonunu yerleştirin.
 3. Söz konusu şablondaki "tartışmaya katılın" bağlantısına tıklayın.
 4. Aday gösterdiğiniz liste daha önce de aday olmuşsa, "Adını değiştir" sekmesini kullanarak önceki SLA tartışmasını arşivleyin. Örneğin Vikipedi:Seçkin liste adayları/Türk televizyon kanalları listesi sayfasını Vikipedi:Seçkin liste adayları/Türk televizyon kanalları listesi/Arşiv1 ismine taşıyın. Maddenin tartışma sayfasında {{MaddeGeçmişi}} şablonundaki eski seçkin liste adaylığı bağlantısını düzeltmeyi unutmayın.
 5. Adaylık sayfasının en üstüne ===[[aday gösterilen sayfanın ismi]]=== satırını yerleştirin, örnek başlık ismini listenin ismiyle değiştirmeyi unutmayın.
 6. Bu başlığın altına aday gösterme gerekçenizi ekleyin ve ~~~~ kodunu ekleyerek imzalayın.
 7. Şu metni kopyalayın: {{Vikipedi:Seçkin liste adayları/Aday gösterilen listenin ismi}}. Sonrasında ise bu sayfada (yani şu anda okuduğunuz sayfada) "değiştir" sekmesine tıklayarak kopyaladığınız metni aday listesinin en üstüne yapıştırın. "Aday gösterilen listenin ismi" yerine listenin adını yazın.

Desteklemek ve karşı çıkmak

Desteklemeden veya karşı çıkmadan önce lütfen aday gösterilen listeyi tamamen okuyun.

 • Adaylıkla ilgili yorum yapmak için liste adaylık bölümünün sağındaki "değiştir" bağlantısına tıklayın (tüm SLA sayfasını değiştirebileceğiniz "değiştir" sekmesine tıklamayın)
 • Eğer adaylığı destekliyorsanız, *{{Destek}} (veya aynı anlama gelecek bir seçenek) yazarak sebebini ekleyin. Eğer listeye önemli ölçüde katkıda bulunmuşsanız bunu da belirtin.
 • Eğer adaylığa karşı çıkıyorsanız *{{Karşı}} (veya aynı anlama gelecek bir seçenek) yazarak sebebini ekleyin. Tüm itirazların üzerinde çalışılabilecek spesifik bir gerekçesi olmak zorundadır. Eğer bu şart sağlanmıyorsa, seçkin içerik sorumluları bu itirazı göz ardı edebilir. Biçem ve dil bilgisi referanslarının her zaman aynı fikirde olmayacağını unutmayın. Eğer katkıda bulunan kullanıcı standart bir referans çalışmasındaki veya diğer otorite kabul edilen kaynaklardaki (Örnek: Türk Dil Kurumu) belirli bir biçemi destekleyen bir sayfayı referans olarak gösteriyorsa, bunu kabul edin.
 • Listeyi inceleyip seçkin liste statüsüne geçmesine itiraz eden kullanıcılardan, bir kaç gün sonra listeyi tekrar kontrol ederek, itirazlarının üzerinde çalışıp çalışılmadığını kontrol etmeleri beklenir. İtirazınızı geri alırken yazdıklarınızı silmek yerine üzerini çizin (<s>...</s> şeklinde). Listenin seçkin liste statüsüne geçmesi için çaba sarfedenler, inceleyenlerin bu düzenlemeyi kendi kendilerine yapmalarına izin vermelidirler. Eğer itiraz edilen noktanın düzeltildiğine inanıyorsanız, eleştiriyi getiren kullanıcının yazdıklarının üzerini çizmek yerine, sadece eleştirilen noktaların düzeltildiğini belirtin.
 • Görüş belirtmeden sadece listeyi geliştirecek fikirlerinizi ifade etmek istiyorsanız *{{Yorum}} yazın ve tavsiyelerinizi ekleyin.

Seçkin liste adayları, topluluk bir karara varıncaya kadar bu sayfada listelenir. Daha sonra seçkin liste seçilen veya seçilemeyen adaylar listeden çıkartılır ve arşivlenir. Adaylık sayfasında devam eden bir tartışma varsa adaylık sonuçlandırılmaz.

Adaylıkları arşivlemek

 1. Adaylık alt sayfasını bu sayfadan çıkartın ve değişiklik özetine adaylığı arşivlediğinizi belirten bir özet yazın.
 2. Alt sayfayı buradan kaldırıp arşive ekleyin ve hemen ardından seçkin liste kayıtları şablonunu güncelleyin.
 3. {{Yeni seçkin sayfalar2}} şablonu ile Vikipedi:Seçkin liste kayıtları sayfasını güncelleyin.
 4. Maddenin tartışma sayfasındaki {{SLA}} şablonunu, tartışmanın durumuna göre madde geçmişi şablonu kullanarak güncelleyin.
 5. Maddenin seçilmesi durumunda maddeye {{Seçkin liste}} şablonunu ekleyin ve Vikipedi:Seçkin listeler sayfasını güncelleyin.
 6. Listenin seçilmesi durumunda listeyi aday gösteren kişi tarafından Kategori:Vikipedi seçkin liste özetleri kategorisindeki gibi bir özet hazırlanmalıdır. Sonra Vikipedi:Seçkin içerik/Listeler şablonu güncelleyin (bu şablon Vikipedi:Seçkin içerik sayfasında rastgele bir SL'nin sergilenmesini sağlar).

Adaylıklar[kaynağı değiştir]

1. Akademi Ödülleri[kaynağı değiştir]

Madde, daha önce seçkin liste adayı olmuş ve adaylık kırmızı bağlantılar sebebiyle başarısız olmuş. Kırmızı bağlantıların tamamı taslak olarak da olsa açıldı. Madde, çevrildiği ingilizce vikipedide de seçkin liste konumunda. Listeden ziyade madde bazlı olduğu için SMA gösterildi. --Pragdonmesaj 00:06, 10 Aralık 2017 (UTC)

 • Destek Destek Aday gösteren olarak. --Pragdonmesaj 00:06, 10 Aralık 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Henüz okumadım, ilk bakışta gözüme tarih ve yıllara bağlantı verilmemesi gerektiği çarptı. Filmlerin Türkçe adı kullanılmışsa, parantez içerisinde özgün adının da kullanılması faydalı olacaktır, seçkin içeriklerimiz bu şekilde. Galeri faydasız gözüktü, uygun yerlere dağıtılabilir (bu biçimdeki bir galerinin sonu gelmez, şu anki durum göz önüne alınınca). Listeden ziyade madde olarak değerlendirilmesi gerek bana kalırsa.--RapsarEfendim? 01:26, 10 Aralık 2017 (UTC)
Yorum için teşekkürler @Rapsar. Tarihlere verilen bağlantıları kaldırdım. Türkçe vizyon isimlerinin yanına da özgün isimleri eklendi. Özgün isimleri görsellik bozulmasın diye sadece ödüller başlığındaki şablona ekledim. Diğer kısımlarda da olsun dersek ekleyebiliriz tabi. Galeri kısmını genelde tüm akademi ödülü sayfalarında kullandık. O yıl ödül kazanmış tüm kişilerin (ulaşabildiklerimiz) birer fotoğrafı yer aldı hep. Hepi topu on iki kategoride dağıtılmış ödüller zaten. Onur ödüllerini de eklersek on dört. Bence sonu geldi. :) Olması için diretmiyorum tabi ama dünya genelinde önemli bir ödülün ilk kazananlarının fotoğraflarının olması bence maddeye değer katar. Liste mi madde mi arasında gidip geldim ben de zaten ama ingilizce vikiyi örnek alarak liste olarak açtım. SMA'ya taşıyalım dersen yapabiliriz. --Pragdonmesaj 12:34, 10 Aralık 2017 (UTC)
 • İstek yapıldı Yapıldı Seçkin liste adaylığından alınıp SMA'ya taşındı. --Pragdonmesaj 12:17, 14 Aralık 2017 (UTC)
 • Maddenin tamamını okudum, emeğinize sağlık. Kaynakların düzenlenmesi gerek, İngilizce Vikipedi'den birebir kopyalanmış durumda şu an ve parametreler İngilizce kalmış. Bunun dışında galeri kısmı ile alakalı görüşüm aynı, zira törenler ile alakalı değil kişiler ile alaklaı rastgele resimler mevcut (Moldova pulu bile var :). Üstte "sonu gelmez"den kastettiğim, günümüzdeki törenlerdi. Malum çok daha fazla kategori mevcut günümüzde.--RapsarEfendim? 19:40, 15 Aralık 2017 (UTC)

Alan Hardaker Ödülü[kaynağı değiştir]

Konusunu yeterince anlatıyor, kaynaklandırılmış, benzer maddelerden farkı yok. Her yıl için ayrı ayrı kaynak göstermektense tüm yılları kapsayan bir kaynak var, gereksiz yere kalabalık yaratmamak adına bunun daha uygun olduğunu düşündüm.--RapsarEfendim? 23:10, 27 Kasım 2017 (UTC)

 • Futbolla alakalı katkı yapan kullanıcılardan @Sayginer, @Cobija, @Sakhalinio, @Teacher0691, @Sabri76, @SAİT71 kullanıcılarını haberdar edeyim adaylıktan.--RapsarEfendim? 05:37, 4 Aralık 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Millet yerine ülke desek, vatandaşlık kullanmak daha iyi olur sanki.--Sayginerv-posta 16:44, 4 Aralık 2017 (UTC)
 • Destek Destek Madde konusunu çok iyi özetliyor. S.L olmaması için bir sorun göremedim. Sait71 16:51, 4 Aralık 2017 (UTC)
 • Destek Destek Bence de oldukça düzgün bir liste.--Teacher0691 (mesaj) 19:59, 4 Aralık 2017 (UTC)
@Sayginer, gerek kategorilerimiz gerekse diğer maddelerimiz bu şekilde ama?..--RapsarEfendim? 17:46, 4 Aralık 2017 (UTC)

İstanbul kuşatmaları listesi[kaynağı değiştir]

Yalnızca kuşatmalar yer alıyor. İlk başta ablukaları da eklesem de sonradan çıkarttım. Mitridat'ın şehri kuşatıp kuşatmadığı ihtilaflı, not ile bilgi verildi. Bayezid'in de bazı kaynaklarda bir bazı kaynaklarda dört farklı kuşatma yaptığına dair farklı farklı bilgiler yer alıyor. Diğer Vikipedilerde 1394'te başlayan kuşatma 1402'de kaldırıldı şeklinde gösterilmiş. (Fransızca Vikipedi hariç diğerlerinde birinci kuşatma es geçilmiş niyeyse.) Benim araştırdığım kadarıyla Türkçe kaynaklar genel itibarıyla 1394-1396 ve 1397-1402 şeklinde ayrıma gitmiş, ben de o şekilde yer verdim. Aslına kalırsa tek bir kuşatma mevcut. 1391 yılında kuşatma başlıyor fakat abluka düzeyine indiriliyor, 1394'te tekrar kuşatma düzeyinde baskı artırılsa da 1396'da tekrar abluka yapılmaya başlanıyor. 1397'den 1402'ye kadarsa aralıksız kuşatma yapılıyor. Bir diğer husus da seçkin madde olan Slav Thomas maddesi 821-822 kuşatmasını alt başlık olarak incelemiş. Seçkin madde olurken kuşatmaya özel madde açılması talep edilmemiş, ben de vardır bunun bir hikmeti diyerek maddesini açmadım. Leon Tornikios'un kuşatması için de aynı şekilde. --Cobija (mesaj) 23:22, 21 Eylül 2017 (UTC)

 • Destek Destek Bizans İmparatorluğu projesi içinde önemli bir katkı. Emeğinize sağlık.--Yzkoc (mesaj) 11:43, 24 Eylül 2017 (UTC)
 • Emeğine sağlık, okumak için sabırsızlanıyorum. Böyle bir maddeye bu görsel yakışmıyor ama. En azından şu görsel, ek olarak da kuşatmalarla alakalı birkaç görsel (Volkswagen Transporter maddesindeki galeri tarzı kullanılabilir) eklenebilir diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 00:05, 9 Ekim 2017 (UTC)
Örnek görsel çok detaylı, yalnızca kuşatmalarla ilgili bilgi veren bir görsel olmalı. Bizantion ve Konstantinopolis dönemlerini içeren sınırlar ile önemli savunma yapıları gösterildiği için özellikle bunu tercih edip Türkçeleştirerek maddeye ekledim. Öte yandan galeri alt başlığı açıp görsel yığmanın estetik olmadığını düşünüyorum. Teknik direktör listelerindeki gibi tablonun sağ tarafı boş kalıyor olsa tamam ama bu gibi listelerde o şansımız da yok. --Cobija (mesaj) 20:10, 11 Ekim 2017 (UTC)
Hiçbir detayı olmayan bu görsel gerçekten çok kalitesiz. Ne nerede, neresi neresi, bilmeyen biri için çok zor anlaması. Dediğim görselde ise coğrafi yapı da gözüküyor, koylar da tepeler de önemli yapılar da gözüküyor. Mevcut haritada olmayan surlar da var hatta, nereden nereye uzanıyor bu surlar, gayet net bir şekilde gözüküyor. Görsel bakımdan zenginleşmesi ise (elbette aşırıya kaçmadan) okur açısından faydalı. Galeri alt başlığından ziyade yukarıda verdiğim örnek gibi olabilir, galeri "başlık"larını ben de çok uygun bulmuyorum ama görsel yönden maddeye değer katan görseller de mümkün mertebe kullanılmalı.--RapsarEfendim? 20:59, 11 Ekim 2017 (UTC)
E, iyi öyleyse. Önerilen görseli ekledim fakat diğer konuda hemfikir değilim. --Cobija (mesaj) 22:06, 11 Ekim 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Tekrardan emeğine sağlık. Kısa sürede okudum zaten, dikkatimi çeken hususlar şu şekilde:
"Kaldırıldı" kısmında bir not var ama mobilden görülmesi mümkün değil. O notu, dipnot hâlinde yazabilir miyiz?
"Bizans-Rus savaşları" bir anlam ayrımı sayfası ve maddelerden anlam ayrımı sayfalarına bağlantı verilmemeli. Aslında bunlar zaten savaşlarından ziyade çatısmaları, savaş daha kapsamlı bir olay. Dolayısıyla "bir savaşın parçası değil" tercih edilebilir. Benzer mantık diğer kuşatmalarda ("Bizantion-Galatlar savaşları" gibi) uygulanmamış ki doğrusu da bu.
Listede, tekrar eden maddelere iç bağlantı verilmemiş, ilk bakışta doğru gözükyor bu. Ancak yıla göre değil de başka sütuna göre sıralama yapınca işler değişiyor, bu sefer listede daha üst sıraya çıkan satırda bağlantısız kısım oluyor :) Hepsine bağlantı verelim.
"Kuşatan" sütununda devlet adları yer alırken "Leon Tornikios" gibi lider adları yer alması biraz tutarsızlık sağlıyor. Bunları en azından "Leon Tornikios kuvvetleri" gibi yaparsak daha iyi olacaktır, tutarlılık sağlanacaktır (ya da daha iyi bir alternatif varsa o da olur).
"Bizans İç Savaşı" bağlantıları verilmemiş (hepsinin maddesi var gördüğüm kadarıyla). Yine bu sütunla alakalı olarak, savaş maddelerinin açılması gerektiğini düşünüyorum, bu tipte bir liste için önemli ve kritik, okunmaya değer bağlantılar (parantez açmak gerekirse, yukarıdaki "bir savaşın parçası olma" yorumuna göre bunların çoğu kaldırılabilir de. Savaş ve iki devlet arasındaki çatışmalar, ayrı kavramlar olarak değerlendirilmeli mi değerlendirilmemeli mi? Bence ayrı şeyler). Bu noktada @Yzkoc ve tarihle ilgili diğer kullanıcıların da düşünceleri önemli olacaktır.--RapsarEfendim? 07:40, 24 Ekim 2017 (UTC)
  • Kaldırıldı kısmında dipnot bağlantısı verince tablonun şekli şemali kayıyor. 1366'ya 768 ekranda düzgün görünmesi için mahiyet kısmına width="70"| ekledim o yüzden. Tooltip şablonu birçok listede kullandığım yararlı bir şablon, kaldırmak yerine mobile uygun hâle getirilmesi gerekir. Zaten tarih sütunundaki not şablonları yeterince acıtıyor canımı :/ Bizans-Rus savaşlarının da aslında Arap-Bizans savaşları gibi olması lazım ama İngilizcesinde de niye bilmem böyle kalmış. Galatlar ile olan çatışma ile bir tutulması doğru bir yorum değil çünkü yüzyıllar boyunca süren bir askerî sürtüşme söz konusu. Galatlar ile olan gibi bir anda yaşanıp sonlanan bir şey değil. Üstelik günümüzdeki Rus toplumunun Bizanslılar ile olan askerî çatışmalar ile başlayan süreç sonucunda oluştuğu düşünüldüğünde. Taslak seviyesine getireyim onu, bağlantıyı kaldırmak doğru gelmedi. Tekrar eden bağlantılar konusunda da önceden art arda bağlantılar verirdim ancak sonraları gelen eleştiriler ile birlikte bunu terk ettim. Birkaç kişinin daha bu konuda yorum yapmasını beklemek daha doğru olur. Benim için fark etmiyor açıkçası. Bizans İç Savaşı bağlantıları verilmemiş derken? Listeyle ilgili olan ve maddesi bulunan tek iç savaşa bağlantı verilmiş hâlde. Diğerleri de zaten biyografi maddelerinde işleniyor, diğer Vikipedilerde de kendi maddeleri yok, ben de eklemedim buna istinaden. Slav Thomas'ın kuşatmasının dahi kendi maddesi bile yok mesela. Bu parçası olan savaş kısmını aslında tablo zengin görünsün diye ekledim, zaruri olduğunu düşünerek değil, o yüzden bağlantıları açmayı aklıma getirmemiştim. Taslak seviyesinde açarım, sorun değil. Bir de "Leon Tornikios kuvvetleri" vb. yerine yalnızca Leon Tornikios yazmak ad aktarması kapsamına girmiyor mu? Yani, adamın tek başına kuşattığını kimse düşünmez zaten? --Cobija (mesaj) 23:27, 25 Ekim 2017 (UTC)
Şekli şemali niye kayıyor anlamadım ama son sütun kaynak ve notlar yapılıp yıl kısmındaki notlar da oraya atılsa? "Not 1" yerine Aston Villa FC maddesindeki gibi harf verilerek yerden tasarruf da sağlanabilir. Görüntü, monitör ve çözünürlüğe göre farklılık gösterir, sende nizami görünüyor sanırım, bende öyle değil :D Geniş ekranda daha ferah gözükür, oh ne rahat. Mobilde ben, masaüstü görünümünü kullanıyorum bu şekilde görülmesi imkansız, tıklanabilir olması lazım o da olamaz (link verilirse çakışma yaşanır). Teknik bakımdan imkanı yok yani :)
Savaşlar dediğim gibi kendi içlerinde uyumlu değil. Yukarıda açıklamaya çalıştım, Bizans-Rus savaşları örneğin, Peloponez Savaşı ile aynı değil. Bizans-Rus çekişmeleri konu ediliyor orada, tek bir savaş değil. Dolayısıyla öyle olacaksa Peloponez Savaşı değil, bu devletlerin kendi aralarında yaptığı çatışmaları anlatan maddelere bağlantı verelim? I. Dunya Savaşı ile Osmanlı-Fransa savaşları misal, farklı şeyler. Sen gerekli olmayabilir demişsin, aslında ben de çok aman aman gerekli mi bu sütun kararsız kaldım. Öyle dedin ya, olmasa da olabilir aslında. Çok alakasız oluyor zira, Makedonya'nın yükselişi falan da var.
Bizans İç Savaşı tamamdır, ama bunlar isyan mı yoksa ic savaş mı? Ya da her isyan aslında bir iç savaş mıdır?
Bir satırda lider yazarken bir satırda devlet yazmak bana tutarsız gözüktü. Bu kısım elbette anlaşılıyor -en azından bana göre- ama tutarsızlık da kafamı bulandırdı.--RapsarEfendim? 02:14, 26 Ekim 2017 (UTC)
  • Dediğim gibi, tooltip yararlı bir şablon ve sonunda kaynak belirtmem gerekmeyen cümleler için kullanıyorum. Teknik olarak mobile uyarlanması mümkün mü bilmiyorum ama kullanma imkanım varsa eğer tercihimi o yönde kullanıyorum. Pratik çünkü. Gerisi için ya teknolojinin biraz daha uyumlu olmasını bekleyeceğiz ya da ilgili şablonu o zamana kadar -kullanılması bir sorunsa Vikipedi'de yer almaması gerekir- sileceğiz. (Tarafların anlaşması ile kaldırıldı vb. bilgiler yer alıyor bu arada.) Savaşlar konusunda dediğini anladım. Şuradaki gibi savaş kutularında görerek tabloya eklediğim bir kısım. Şimdilik sütunu kaldırdım. Eğer görüş bildirmek isteyen olursa tablonun önceki hâli şu şekilde. --Cobija (mesaj) 11:46, 27 Ekim 2017 (UTC)
 • Destek Destek Maddeyi inceledim, birkaç ufak dokunuş yaptım. Mevcut not sistemini, "kaldırıldı" için gerekçe sunulan kısımlarda da uygulamak bana kalırsa bunların göz önünde olması ve aslında bunların da diğer notlar gibi birer not olması açısından iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bunun dışında bana kalırsa bir nokta yok. Emeği geçenlerin emeğine sağlık tekrar.--RapsarEfendim? 05:12, 22 Kasım 2017 (UTC)
 • Ha bir de yıla göre sıralama yapınca milattan önce yıllarda problem oluşuyor. @Superyetkin halledebilir misin sen?--RapsarEfendim? 06:24, 22 Kasım 2017 (UTC)
 • Bu hata giderilmiş, not düşeyim.--RapsarEfendim? 05:38, 4 Aralık 2017 (UTC)

Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi[kaynağı değiştir]

Bir önceki tartışmada söylenenleri dikkate alarak maddeyi geliştirdim. Daha fazla içerik ekledim ve kaynak sayısını artırdım. Oyunda her karakterin aktif şekilde yer almadığını, bazı karakterlerin oyundaki rollerinin sınırlı olduğunu da belirtmek isterim. Video oyunları konulu bir seçkin listemiz yok. Hatta tüm Vikipedi'de karakter listeli bir seçkin liste yok sanırım. İnşallah bu liste Vikipedi'de bir ilki başarır da ansiklopedimize bir seçkin liste daha kazandırmış olurum. Teşekkürler. --Turgut46 05:08, 15 Eylül 2017 (UTC)

 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek Resimlendirilebilirse daha güzel olur. Bunun dışında SL olmaması için bir sebep göremiyorum --TmѰ e12 17:31, 15 Eylül 2017 (UTC)
@TmY e12, adil kullanıma başvurmak istemedim. Yoksa elbette resimli olsa çok daha güzel olurdu. --Turgut46 20:30, 15 Eylül 2017 (UTC)
 • Karşı Karşı Emeği geçenlere teşekkürler. Maddeyi aday gösteren arkadaşımız mesaj yoluyla benim fikrimi sorduğunda ona İngilizce Vikipedi'de seçkin liste olan maddeleri örnek göstermiştim, ancak onların seviyesinde bir madde değil kesinlikle. Görsel eksikliği var, birinci nokta. Hiçbir bağımsız kaynak mevcut değil. Bol bol özgün araştırma mevcut, bir diyalog var mesela:

Tommy Vercetti: 'Cam Jones?' / Cam Jones: 'Yeah, that's me.' / Tommy Vercetti: 'I'm busting you out.' / Cam Jones: 'Whatever you say.'”

Bu diyalog kaynak gösterilerek maddede olan içerik şöyle:

"Kilit açmakta çok başarılı olduğu için 1986'da banka soymayı planlayan Tommy Vercetti tarafından nezaretten kaçırılır."

Bu diyalogdan bu çıkarımı yapmak tam olarak özgün araştırmadır. Bu sorunlara ek olarak maddede subjektif ifadeler de çokça kullanılmış (sürekli "önemli" ifadesinin tekrar edilmesi). Çokça hata ve eksik mevcut ne yazık ki. Biliyorum, kurgusal maddeleri yazmak zor, hele hele böyle eski bir oyun olunca ve günümüz oyunlarındaki diyaloglarla karşılaştırınca çok daha az diyaloğa sahip bir oyun için daha da zor ama bu, bu seviyedeki bir maddenin en iyi Vikipedi çalışmalarından birisi olması için yeterli bir gerekçe değil.--RapsarEfendim? 18:30, 18 Eylül 2017 (UTC)

@Rapsar, görsel eksikliği giderebilirim. Verdiğim kaynak hapisten çıkarması ile ilgili diyalogdu, kaynakta banka soygunu ile ilgili bir ibare geçmiyor, oyundaki bilgilere göre yazmıştım oysa ki önceki cümleleri. Haklısın, düzelteceğim. Önemli yazan kısımların da taraflı olarak algılanabileceiğini düşünmemiştim. Bu da tamam. Gel gelelim "hiçbir bağımsız kaynak mevcut değil" demişsin. Vikipedi'nin tarafsız bir ansiklopedi olduğu ve tek bir kaynaktan içerik yazmanın bu kurala aykırı olduğunun ben de farkındayım. Ama oyunun karakterleri hakkında oyunun kendisinden başka nasıl bir kaynak gösterebileceğimi anlamadım. "Şu karakter şunu yaptı" cümlesini ispatlamak için en iyi kaynak eserin kendisi değil midir? --Turgut46 19:23, 19 Eylül 2017 (UTC)
Yukarıdaki yalnızca bir örnek, buna benzer kısım çok. Son soruna kesinlikle katılıyorum, benim demek istediğim diyaloglarda olmayan eleştiriler, görüşler gibi noktaların da belirtilmesi.--RapsarEfendim? 23:14, 19 Eylül 2017 (UTC)

Türkiye Süper Kupası maçları listesi[kaynağı değiştir]

Halihazırda seçkin liste adayı olan EFL Cup finalleri listesi örnek alınarak hazırlandı. Herhangi bir artısı eksisi yok. Konusunu gayet güzel ve eksiksiz anlatıyor, kaynak problemi de mevcut değil.--RapsarEfendim? 02:02, 22 Temmuz 2017 (UTC)

 • Destek Destek Resmî sitedeki veriler tek başına yeterli aslında ama yine de çeşitlilik adına Türk Futbol Tarihi Ansiklopedisi ve Milliyet arşivi de ek olarak kullanılabilirdi. --Cobija (mesaj) 14:26, 5 Eylül 2017 (UTC)
 • Bireysel çağrı yapayım bari; @Sayginer, @Sabri76, @Teacher0691, @SAİT71 fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 04:01, 26 Ekim 2017 (UTC)
 • Tekrar çağrı yapayım; @Sayginer, @Sabri76, @Teacher0691, @SAİT71, @Chansey ve ilgili diğer kullanıcılar, fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 22:51, 27 Kasım 2017 (UTC)
 • Büyük bir problem gözükmüyor.--Sayginerv-posta 10:15, 28 Kasım 2017 (UTC)
 • Destek Destek Sorun yok.--Teacher0691 (mesaj) 18:46, 28 Kasım 2017 (UTC)
 • Destek Destek Giriş kısmı tarihçesini özetlemiş zaten. Seçkin liste olabilecek kapasitede.Sait71 08:40, 30 Kasım 2017 (UTC)

EFL Cup finalleri listesi[kaynağı değiştir]

Halihazırda seçkin liste adayı olan Kıtalararası Kupa maçları listesi örnek alınarak oluşturuldu. Önemli denebilecek kırmızı bağlantı kalmadı bana kalırsa. Kaynaklandırma yeterli, içeirk yeterli ve konu hakkında yeteri kadar bilgi veriyor. Seçkin liste kriterlerini sağladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 02:44, 26 Haziran 2017 (UTC)

 • Bireysel çağrı yapayım bari; @Sayginer, @Cobija, @Sabri76, @Teacher0691, @SAİT71 fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 04:03, 26 Ekim 2017 (UTC)
 • Destek Destek Ellerine sağlık. Çok vakit ayıramıyorum madde incelemeye felan. Şu tabloda £, §, ‡ tarzı saçma sapan işaretleri kullanmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ben, çünkü zaten renkle belirtiliyor ilgili bilgiler. Onun dışında bir eksik görmedim. Sait71 07:14, 28 Ekim 2017 (UTC)
Onu ben de savunmuştum bir aralar @SAİT71 ama kim hatırlamıyorum ne olduğunu da hatırlamıyorum, gayet mantıklı bir gerekçe sunmuştu :) Biraz bakınıp döneceğim.--RapsarEfendim? 18:43, 28 Ekim 2017 (UTC)

Kıtalararası Kupa maçları listesi[kaynağı değiştir]

UEFA Intertoto Kupası kazanan takımlar listesi örnek alınarak hazırlandı. Orada olduğu gibi maddenin anlaşılabilirliğine gölge düşürecek kırmızı bağlantı yok. Konusunu gayet güzel anlatıyor, kaynaklı. Kriterleri karşıladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 18:39, 14 Haziran 2017 (UTC)

Kıtalararası Kupa kazanan teknik direktörler listesi[kaynağı değiştir]

Benzer bir liste olan UEFA Kupa Galipleri Kupası kazanan teknik direktörler listesi örnek alınarak hazırlandı. Konusunu iyi bir şekilde anlatıyor, iyi yazılmış ve kaynaklandırılmış. Kriterleri karşıladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 21:09, 13 Haziran 2017 (UTC)

 • Destek Destek Takip ettiğim bir maddeydi. Kırmızılardan sonra hiç bir engeli kalmadı.Sait71 19:59, 14 Haziran 2017 (UTC)
 • Bireysel çağrı yapayım bari; @Sayginer, @Sabri76, @Teacher0691, @Cobija fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 04:02, 26 Ekim 2017 (UTC)

UEFA Intertoto Kupası kazanan takımlar listesi[kaynağı değiştir]

Konusunu gayet iyi anlatan, iyi kaynaklandırılmış ve yazılmış bir liste. Bu liste için önemli olduğunu düşündüğüm takım ve stadyum maddelerinin de tamamı açıldı, şehir maddelerinin olmaması listenin anlaşılabilirliğine gölge düşürmüyor. Seçkin liste kriterlerini sağladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 23:58, 8 Haziran 2017 (UTC)

 • Ellerine sağlık. Seçkin liste yapmak için zamanında çevirmiştim ancak bir sürü ıvır zıvır stadyum vardı kırmızı onları açmak zoruma gitmişti. :)) Düzenlemelerin ve kırmızı maddeleri açmanla birlikte SL olmasının önünde engel yok. Ellerine sağlık.Sait71 00:53, 9 Haziran 2017 (UTC)
O zaman destek mi @SAİT71? :)--RapsarEfendim? 17:27, 9 Haziran 2017 (UTC)
Tabi ki @Rapsar. Zaten değerlendirmem olumlu yönde. Değişikliklerini takip ediyordum madde de. En son kırmızıları da giderdiğine göre maddenin yolu açıktır. Oldukça temiz bir iş :) Ellerine sağlık, devamını bekliyoruz. Hiç değilse futbol timi boş durmasın ansiklopedi de :) :)Sait71 19:49, 10 Haziran 2017 (UTC)

Melanie Martinez diskografisi[kaynağı değiştir]

Benzer seçkin listeleri örnek alarak sayfayı oluşturdum (Bkz. Katy Perry diskografisi, Rihanna diskografisi). Maddenin seçkin liste olmasında sıkıntı yok gibi. Sadece birkaç kırmızı bağlantı var, onları da en kısa zamanda açacağım.--Emir Özen (mesaj) 12:17, 30 Ocak 2017 (UTC)

 • Destek Destek Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Birkaç ufak düzenleme yaptım. Şu hâliyle seçkin liste olabileceğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 01:22, 8 Mayıs 2017 (UTC)
 • Konuyla ilgili olabilecek @MHIRM ile @BSRF de bakabilir buraya.--RapsarEfendim? 05:44, 4 Aralık 2017 (UTC)

UEFA Kupa Galipleri Kupası kazanan teknik direktörler listesi[kaynağı değiştir]

Benzer listelerden herhangi bir eksiği yok gördüğüm kadarıyla. Seçkin liste kriterlerini sağladığını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 20:15, 14 Kasım 2016 (UTC)

 • Destek Destek Hep söylediğim şeyi bu maddeyle alakalı olduğu için burada da söyleyeyim, kayıtlara geçmiş olsun: Hem ülke, hem kulüp, hem de kişiler için listeleme yaparken UEFA'nın aksine milliyet değil vatandaşlık esasının önplanda olması lazım. Tabii bu bir hata ya da yanlışlık değil, usul meselesi, maddenin seçkin bir çalışma olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. --Cobija (mesaj) 10:56, 29 Nisan 2017 (UTC)
 • Bireysel çağrı yapayım bari; @Sayginer, @Sabri76, @Teacher0691, @SAİT71 fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 04:08, 26 Ekim 2017 (UTC)
Yorum Yorum Yukarıdaki gibi tablolarda vatandaşlığın, metin notu olarak milliyetin olması gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında bir durum yok.--Sayginerv-posta 06:27, 27 Ekim 2017 (UTC)
@Sayginer, bu tablo geniş zamanı konu aldığından, listenin de buna uygun olması gerektiğini düşünüyorum. Metin yazarken örneğin "1967'da Yugoslav teknik direktör..." şeklinde olup, günümüzdeki durumun ne olduğu bir şekilde araya sıkıştırılırmalı; geniş zamanı konu alan içeriklerde ise "toplamda 2 Hırvat teknik direktör...." şeklinde yazıp, yine bir şekilde eski dönemde Yugoslav olduğuna atıfta bulunulmalı diye düşünüyorum. Benzer durum Süper Lig maddesinde, değişen takım adları için geçerli (tamamen aynı denemez ama büyük oranda benzer). Tabi bunu bir standarda oturtmak çok iyi olacaktır.--RapsarEfendim? 20:14, 28 Ekim 2017 (UTC)

UEFA Avrupa Ligi kazanan teknik direktörler listesi[kaynağı değiştir]

Kendisiyle benzer seçkin listeler UEFA Intertoto Kupası kazanan teknik direktörler listesi veya UEFA Şampiyonlar Ligi kazanan teknik direktörler listesi maddesinden bir farkı yok. Seçkin liste olabileceğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 17:51, 6 Kasım 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Madde adının UEFA Kupası ve UEFA Avrupa ligi kazanan teknik direktörler listesi olması gerekmiyor mu? Ceas08 (mesaj) 20:35, 6 Kasım 2016 (UTC)
Tartışma sonucunda bu ada taşındı. Şu an ana madde adıyla uyumlu. Eski adını vermeye ise gerek yok. "Millî Lig, Türkiye 1. Futbol Ligi ve Süper Lig" tarzı madde adları yapmıyoruz, güncel adı veriyoruz neticede :)--RapsarEfendim? 20:39, 6 Kasım 2016 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek Hep söylediğim şeyi bu maddeyle alakalı olduğu için burada da söyleyeyim, kayıtlara geçmiş olsun: Hem ülke, hem kulüp, hem de kişiler için listeleme yaparken UEFA'nın aksine milliyet değil vatandaşlık esasının önplanda olması lazım. Tabii bu bir hata ya da yanlışlık değil, usul meselesi. Eğer bu şekilde kalacaksa da mesela Almanya'nın yanına dipnot eklenerek o dönem ülkenin adının Federal Almanya olduğunun belirtilmesi lazım. Görebildiğim tek eksik bu. --Cobija (mesaj) 10:59, 29 Nisan 2017 (UTC)

Millî takımların OFC Uluslar Kupası'na katılımları[kaynağı değiştir]

Halihazırda seçkin liste olan Millî takımların Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılımları ile aynı ölçüde, seviyede bir madde. Seçkin liste olabileceğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 11:48, 3 Kasım 2016 (UTC)

 • Destek Destek Emsal teşkil eden sayfa ile denk görünüyor. Grafik Laboratuvarı etkin olsa bir de harita eklerdik, iyi olurdu o da. --Cobija (mesaj) 08:56, 25 Şubat 2017 (UTC)
 • Bireysel çağrı yapayım bari; @Sayginer, @Sabri76, @Teacher0691, @SAİT71 fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?--RapsarEfendim? 04:08, 26 Ekim 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Metinde küçük değişimler yaptım. Genellikle ifade tekrarının engellenmesi amaçlıydı; bazı yerlerde daha iyi anlattığını düşündüğüm şekle getirdim ama iyi olmamış denirse geri alınabilir. Onun dışında bir problem yok gibi.--Sayginerv-posta 08:36, 26 Ekim 2017 (UTC)
Teşekkürler değişiklikler için @Sayginer, iyi olmuş :)--RapsarEfendim? 17:09, 26 Ekim 2017 (UTC)
Yazmayı unutmuşum iki şeyi. Son iki, son dört yerine yarı final, final (daha yaygın tabir) dememenin bir sebebi var mı? Bir de bu sayı düşüşlerinde ülkelerin katılmaması mı sebep olmuş, yoksa oturup bunu düşürelim mi demişler (şu anki metinden anlaşılan bu)? --Sayginerv-posta 19:06, 26 Ekim 2017 (UTC)
Var, zira bazı organizasyonlarda grup sistemi kullanılıyor :) Buralarda yarı final gibi aşamalar yok. Değişiklikler tamamen keyfi, iki kez çekilen takım var ama bunların yerine başkaları katılmış ki bu da ilk tabloda görülebiliyor.--RapsarEfendim? 19:30, 26 Ekim 2017 (UTC)
Belirttiğim hususlara cevap vermişsin, ekleyeceğim bir durum yok.--Sayginerv-posta 16:06, 4 Aralık 2017 (UTC)

Buffy the Vampire Slayer (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Dizinin bütün sezon sayfalarını düzenlediğim listelerden birisi, kriterleri sağladığını düşünüyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 14:07, 30 Eylül 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş ancak Lost (1. sezon) listesinde olduğu gibi bölüm özetleri daha geniş yazılabilirdi. --Turgut46 14:20, 30 Eylül 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Yukarıdaki yoruma katılıyorum. Ek olarak giriş kısmı tüm maddeyi özetler nitelikle olmalı, bu yüzden biraz genişletilmeli. "Resepsiyon" (tepkiler olmalı) başlığı zayıf gözüktü. Verilmemiş iç bağlantılar var, bunlar sanırım kırmızı gözükmesin diye verilmemiş. Verilmeleri lazım. Kaynaklar da arşivlense iyi olur.--RapsarEfendim? 19:51, 26 Kasım 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Ayrıca seçkin liste kriterlerinden bir tanesi de, listenin biçem el kitabına uymasıdır. Eğik yazılması yazılması gereken yerler öyle yazılmamış. --Turgut46 20:03, 26 Kasım 2016 (UTC)
  Turgut46, Rapsar şimdi nasıl giriş kısmı? Özetleri de genişletmeye başladım. Devamını da yakında ekleyeceğim. Ayrıca biçem el kitabına uymayan nereler kalmış? Bu arada yayınlanmamış pilot zaten 4 dakika civarında bir uzunluğa sahip. Onun özetini uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 13:58, 27 Kasım 2016 (UTC)
Eğik yazılması gereken kısımları eğik yazabilirsiniz. --Turgut46 14:18, 27 Kasım 2016 (UTC)
 • Destek Destek Özet kısmı yeterli. Biçem el kitabına da uygun görünüyor. --Turgut46 10:28, 18 Aralık 2016 (UTC)
 • Özetler yeterli gözüktü, emeğinize sağlık. Giriş kısmı ise hâlâ yetersiz diye düşünüyorum

Diğer benzer seçkin listeleri incelediğimizde ise tepkiler kısmının olmadığını görebiliriz, kalksa daha iyi olacaktır.--RapsarEfendim? 20:24, 22 Ağustos 2017 (UTC)

Samsunspor yabancı futbolcuları listesi[kaynağı değiştir]

Daha evvelki adaylıktaki soru işaretleri giderilmiş bir şekilde tekrar aday gösteriyorum. Tablodaki kupa kısımlarında resmî maç oynanan tüm kupalar yer alıyor. Ülkeler ise milliyet değil vatandaşlık esasına göre düzenlendi. --cobija 10:08, 30 Temmuz 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Emeğine sağlık. Bana göre büyük bir engel yok ama birkaç ufak kafama takılan kısım var, onların giderilmesi gerektiğini düşünüyorum destek olmadan önce (önceki adaylığı bir daha okumadım, orada ters bir durum demiş olabilirim ya da bir tartışma sonucu bu hâle gelmiş olabilir madde, kusura bakma öyleyse):
 1. "Kupa" sütunu için "yalnızca Türkiye Kupası'nı içermektedir" gibi bir not eklenebilir mi? Ya da sadece onu mu içeriyor? Belli değil o kısım. Futbolcu maddelerindeki istatistik kısımlarında "lig, ulusal kupa, kıtasal kupa ve diğer" diye 4 farklı sütun oluyor. Onunla paralel yapsak? Yine bu tabloda bir lig sütunu açıp onu maç/gol, kupa sütunu açıp onu da maç/gol tarzında bölsek daha mı iyi olur? Wayne Rooney SM'sindeki istatistik kısmı gibi.
 2. Tablodaki oran kısmının ne ifade ettiği belirsiz. Bir notla ya da "Maç/Gol" gibi bir adla daha açık olacaktır.
 3. Kongo DC için Zaire dahil diye not düşmeye gerek olmadığını düşünüyorum zira FIFA tarafından ardıl takım kabul ediliyor zaten. Yugoslavya da Sırbistan'ın, Çekoslovakya Çek Cumhuriyeti'nin öncülü kabul ediliyor vs. Bu öncül-ardıl ülkeleri bir ülke gibi yazıp, not düşülerek "FIFA böyle böyle kabul etmektedir" denirse süper olur. Millî takımların FIFA Dünya Kupası'na katılımları maddesinde yapmıştım bunu (orada madde gereği biraz fazla detay var tabi, burada daha sade olabilir).
 4. Kıta sütunu gerekli mi emin değilim.--RapsarEfendim? 18:41, 27 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap
 1. Bilgi notu var ki zaten: "Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA organizasyonlarındaki istatistiklerini içermektedir." Türkiye Kupası, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, spor bakanlığı, intertoto vs. Bir de maddeyi geliştirirken ulusal ve diğer kupaları ayırarak eklediğimde tablo taşıyordu, bayağı küçültmek zorunda kalıyordum yazıları, özetlemek zorunda kaldım o yüzden.
 2. Doğru, düzelttim.
 3. Yugoslavya da, Çekoslovakya da birden fazla ülkeye bölündü. Zaire isim değiştirerek Kongo oldu. Maddeyi oluştururken futbolcuların milliyetini, etnik kökenini, ana dilini vs. değil o zamanki vatandaşlık bağlarını esas aldım. Sırbistan'ın Yugoslavya ardılı olmasına rağmen örneğin maddede Yugoslav olarak gösterdiğim Agim Cana Arnavut. O halde her futbolcunun durumu tek tek ele alınmalı, önerdiğin gibi futbolcuların daha sonraki vatandaşlıklarına değil de ülkelerin ardıllıklarına dair bir dipnot eklersek bu doğru olmaz. (Örnek verdiğin madde ülkelere dair, bu futbolculara dair.) Tek tek her futbolcu için dipnot ekleyelim dersen de bu maddenin konusu değil derim zira Agim Cana'nın kulüpte oynadıktan yıllar sonra Arnavut vatandaşı olması maddeyi bağlamaz, oynadığı dönemde Yugoslavya vatandaşı kimliği ile oynadı. Zaire'yi özellikle belirtmemin sebebi, dediğim gibi ülke aynı sınırlar dahilinde kaldı ve yalnızca ad değiştirdi. Sırf bunun için hem Zaire hem de Kongo diye iki ayrı satır koyup istatistiği bölmek istemedim, ufak bir bilgiyle hallettim.
 4. Bazen spor sitelerinde de şu kadar Afrikalı oynadı, bu kadar Asyalı gitti diye haberler yazıldığından dolayı fazla bilgi göz çıkarmaz diye ekledim. "ABD nerede?" diye sorulduğunda "Japonya'da" diyenlerin varlığını göz önüne aldığımızda yararlı olabilir :) --Cobija (mesaj) 23:15, 26 Kasım 2016 (UTC)
 • Destek Destek SL olabilir gibi gözüküyor.--RapsarEfendim? 22:38, 17 Mayıs 2017 (UTC)

Samsunspor başkanları listesi[kaynağı değiştir]

Kulübün resmî sitesinde dahi bazı kişilerde yanlış tarihler yer almakta, her kişinin geliş gidiş tarihleri tek tek araştırıldı. --cobija 16:00, 16 Şubat 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Cidden büyük emek harcanmış, emeğine sağlık. Süre sütununda sıralama yapınca sorun oluyor yalnız, hatalı sıralıyor. Eksik sezon maddeleri açılsa da fena olmaz.--RapsarEfendim? 21:01, 31 Mart 2016 (UTC)
Sütun konusu teknik konu, iş bilen birine sorayım onu. Sezonlar da direkt olarak kişileri ilgilendirmediğinden pek elzem değil açıkçası. Anadolu Kupası duyulmamış bir organizasyon olduğundan onun üzerine çalıştım yalnızca. --cobija 17:04, 1 Nisan 2016 (UTC)
Tarih işini Superyetkin halletti sağolsun. --cobija 22:17, 15 Nisan 2016 (UTC)
 • Destek Destek Bana bir engel gözükmedi, kriterleri karşılıyor diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 11:22, 3 Ocak 2017 (UTC)
 • Destek Destek Tablodaki kaynak gösterimi aklıma takıldı. Genel olarak 33 no'lu bağlantı kaynak gösterilmişken haber sitelerinin başkanların başlama ve bitiş tarihlerini belirten bağlantılar da kaynak gösterilmiş. Gerek var mı bilemiyorum. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 18:44, 18 Eylül 2017 (UTC)
"Kulübün resmî sitesinde dahi bazı kişilerde yanlış tarihler yer almakta," --Cobija (mesaj) 22:49, 19 Eylül 2017 (UTC)
 • @Sabri76, @Sakhalinio, @Sayginer, @Chansey, @Seksen iki yüz kırk beş ve diğer kullanıcılar, görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? 2 yıl olacak neredeyse adaylık açılalı :(--RapsarEfendim? 04:50, 22 Kasım 2017 (UTC)
 • Destek Destek Anahtar bölümü doğrudan tabloyla alakalı olduğundan ayrı başlığı kaldırıp aşağı aldım. Belki bir iki cümlede ifade değişikliği yapılabilir ama problem değil. Mevcut başkanın görev süresi sürekli arttığından (sıralama elle rakam verilerek yapılmış sanırım), o sütuna göre sıralamada hata oluşuyor; çözülebilir mi emin değilim. Genel anlamda bir engel gözükmüyor.--Sayginerv-posta 05:54, 22 Kasım 2017 (UTC)

Destek Destek Konusunu yeterince iyi anlatan bir çalışma. SL. olmasının önünde önemli bir engel görünmüyor. Uzun süredir adaylıkta. Bence kapanmalı artık.Sait71 06:28, 10 Aralık 2017 (UTC)