Şablon tartışma:Kullanıcı VH

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Son yorum: Justinianus tarafından 2 yıl önce Şablonun adı başlığına
Arşiv
Arşivler
  1. Arşiv 1

Medyada vikipedi[kaynağı değiştir]

Su baslikta yazilinca fark ettim. {{Kullanıcı VH}}e Vikipedi:Medyada Vikipedideki guncel haberler icin satir acsak mi? Yoksa sablonu uzunlastirmaya degmez mi? Selamlar--Coriolis 11:37, 13 Nisan 2010 (UTC)

  • Vikipedi:Medyada Vikipedi sayfasına açılan ve kullanıcıları rahatsız etmeyecek bir bağlantı açılabilir. Ama daha önemlisi; Medyada Vikipedi sayfasının güncel tutulması, şu hali pek iç açıcı değil...Vikiçizer 13:17, 13 Nisan 2010 (UTC)
  • {{Kullanıcı VH}}ye bağlarsak o da göz önünde olur diye düşündüm. --Coriolis 17:41, 13 Nisan 2010 (UTC)

VikiHaber içeriği[kaynağı değiştir]

Merhaba zamanında şablona "haber" kısmı eklenmiş ama içerik güncellenmediği için içeriğin kaldırılmasından yanayım. --— heddagabler 17:18, 20 Temmuz 2011 (UTC)

Katılıyorum. --Szoszvmesaj 18:44, 20 Temmuz 2011 (UTC)
Evet, katılıyorum. Vikihaber her ne kadar güncel olsa da, şablon güncel değil. İngilizcede bu iş için bir bot var, ama şu anki haliyle kalması anlamsız. --82 ~145 ileti 19:20, 29 Temmuz 2011 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı --Superyetkinileti 23:57, 4 Ağustos 2011 (UTC)

Gereksiz kısımlar[kaynağı değiştir]

Aşağıdaki kısımların gereksiz olduğunu ve kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

  • İş birliği projesine katılın! (zaten sol menüde iş birliği kısmına direk bağlantı var.)
  • Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz., Çeviri grubu'na katılın., (burası için gereksiz başlık bunlar.)--Rapsar da ne ki? 21:01, 24 Kasım 2011 (UTC)

önemli? neye göre, kime göre?[kaynağı değiştir]

"topluluğumuz için önemli şu tartışmalara lütfen katılın" ibaresi hakkında konuşmak gerekiyor sanırım. bazı maddelerde geçici tartışmalar oluyor. bu sürekli güncellenen bir sayfa olmadığı için o tartışmalar zaten buraya yansımıyor çoğu zaman ya da tartışma bitince çıkartılıyor. bir de bu ibarenin sürekli müdavimleri ve müdavim adayları var. malum 'tekli/single' sayfasının dışında şu anda 'ermeni kırımı' ve 'maraş katliamı'. bu içerik dün güncellenmiş. Ağrı Cumhuriyeti, Türkler, tartışması arşivlense de Müslüman - Türk katliamları'nın çıkartılma nedenleri sadece birkaç ay önce tartışma olması gibi görünüyor. yoksa o sayfalardaki itirazlar geçici olabilecek itirazlar değil ve tartışma sayfalarındaki konular maddelerde karşılığını bulmuş görünmüyor. bu açıdan gündemden çıkmak için iki ayı da yeterli sayabilir ve şu anda bulunan iki maddeyi de buradan çıkartabiliriz. değil, bunlar sürekli benzer biçimde tartışmaya açık sayfalar diyorsak hem bu çıkartılanlar, hem de birçok başka aday var. tartışmaya açık olmasını istediklerimizi buraya eklemeyeceksek, nesnel bir kritere bağlamalı.--ki bl 19:34, 15 Nisan 2012 (UTC)

  • "Topluluğumuz için önemli şu tartışmalara katılın" diyorsak eğer ortada bir tartışma olmalı. Aylardır tartışma yaşanmamış sayfalara bağlantı vermenin faydası yok, zaten o sayfalara yorum yapılsa bile bu yorumların ilgisiz kalma olasılığı yüksek. "Sürekli tartışmaya açık sayfalar" kime/neye göre peki? İsrail/Filistin konusuyla ilgili sürekli tartışmaya açık bir sürü sayfa var mesela, İngilizce Vikipedi'de zaten hiç tartışma eksik olmuyor bu sayfalardan. Ama bizde yok. "Sürekli tartışmaya açık sayfa" olmak bir kriter olacaksa sonucunun yararsız bir kalabalıktan başka bir şey olmayacağını düşünmekteyim. Bunun dışında bazen oluyor, yeni bir tartışma başlatan bir kullanıcı sırf ilgi çekmek adına kendine göre önemli (ama mesela bana göre önemsiz) olan bir tartışmayı bu şablona ekleyebiliyor. Buna da bir çeki düzen getirilmeli. Aslında şablonla olacak iş değil bu, Vikipedi:Yorum talebi sayfasını ihtiyaçlarımıza göre düzenleyip aktif hale getirmek lazım. --seksen 20:59, 15 Nisan 2012 (UTC)
tam da bunu söylüyorum. şu anda bulunan iki sayfada da bir tartışma olmadığına göre onları da çıkartabiliriz. ilgi çekmek adına da buraya bir ekleme yapılmamalı elbette. bu da bizi esasen bu başlığın tamamen işlevsiz olduğu noktasına getiriyor. kaldırsak? --ki bl 21:07, 15 Nisan 2012 (UTC)
Komple kaldırılmasından yanayım.--RapsarEfendim? 21:06, 15 Nisan 2012 (UTC)
Kaldırılması bence de uygundur. --seksen 21:26, 15 Nisan 2012 (UTC)
Evet, aslında bu şablon daha çok "Vikipedi duyuru panosu" gibi. Tam anlamıyla "Vikipedi Haber" Signpost. Ama tartışmaları veya VikiProjeleri takip etmek için böyle bir haber kaynağına ihtiyaç duyacak kadar büyük bir topluluk olduğumuzu düşünmüyorum. --seksen 17:06, 16 Nisan 2012 (UTC)
  • "Önemlilik" kavramı yerine "etkinliği" ön plana taşıyabilir ve son birkaç günde birden fazla kullanıcının katkı yaptığı tartışma sayfalarını bu bölüme ekleyebiliriz. Bunu bot yardımıyla yapma şansımız da var. --Superyetkinileti 16:40, 16 Nisan 2012 (UTC)
o halde şimdilik bu başlığı bu şekliyle kaldıralım. etkin tartışma sayfaları duyurusu iyi fikir. ama burada mı olur, başka yerde mi onu bilemedim. --ki bl 18:47, 17 Nisan 2012 (UTC)

bir de baktım ki, alttaki 'Yönerge önerilerinin tartışmasına lütfen katılın' bölümü de aynı dertten muzdaripmiş.. :( --ki bl 19:58, 17 Nisan 2012 (UTC)

bu başlık altındaki tartışmaların hiçbiri güncel değil. başlığın tamamını kaldırdım. bu iki başlık için yeni bir düzenlemeye gidilebilir. --ki bl 20:02, 17 Nisan 2012 (UTC)

Seçkin resim adayları kısmı[kaynağı değiştir]

@Superyetkin, bu kısmı güncellemiyor botun. Bakabilir misin?--NanahuatlEfendim? 06.47, 25 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

@Superyetkin'e tekrar hatırlatayım, kusura bakma.--NanahuatlEfendim? 06.53, 6 Mart 2021 (UTC)Yanıtla
Düzeltildi. Bildirim için teşekkürler. --Superyetkinileti 20.09, 4 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla
Teşekkürler @Superyetkin. Her kısım güncelleniyor mu şu an? @LostMyMind'a da bildirim göndereyim. Bu vesileyle şablonu da yenileyelim artık. NanahuatlEfendim? 22.15, 4 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla
SMA, SLA, SRA ve KMA bölümleri güncelleniyor. --Superyetkinileti 07.19, 5 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla
@Superyetkin, şablonda yenileme gerçekleştirdim. Rica etsem tüm adaylık ve inceleme süreçlerini bota dahil edebilir misin? En azından bunların güncel bir takibini yapabilelim, ilgisi olanların ilgisini çekelim ve güncel tutalım. NanahuatlEfendim? 07.26, 15 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla
Birkaç gün içinde bakacağım. --Superyetkinileti 14.21, 25 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Şablonun adı[kaynağı değiştir]

  • Şablonun ve buraya yönlendirilen Vikipedi:Haber'in adını güncellesek sanki daha iyi olacak. Eski yapısı itibarıyla "haber" adı uygun görünse de şu anda sadece seçkin/kaliteli içeriklere ilişkin tartışmaları listelediği için buna uygun bir ad seçsek daha uygun olur diye düşünüyorum. Mesela "Seçkin ve kaliteli içerikler" olabilir. Örnek olsun diye söyledim, farklı fikirler gelirse bunları da tartışabiliriz elbette. --justinianus | mesaj 09.53, 15 Temmuz 2021 (UTC)Yanıtla