Kullanıcı mesaj:Eldarion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Soru[kaynağı değiştir]

SElam bir konuda bilgi almak istiyorum, silinen bir sayfa ile ilgili. geri dönüş yapar mısınız? Teşekkürler. haruntugrull@gmail.com

Gaziantepli Türkçüler sayfası silinmesi hakkında ++[kaynağı değiştir]

Hitap kitlemizin bizimle ilgili bilgi sahibi olmasi icin tarihimizi vizyonumuzu ve misyonumuzu iceren bir sayfa yazmistik fakat "kayda deger" olmadigindan silmissiniz. Arama motorlarinda arandigimizda viki sayfamizin cikmasi bizim icin onem arz etmekte. Geri eklerseniz seviniriz.

Bortecineauni (mesaj) 06:26, 29 Nisan 2016 (UTC)

+edit: Kayda degerlik kurallarini okudum ve bir sınırlama olacaksa ülkedeki hiçbir dernek kuruluş yada siyasi parti eklenmemeli buraya ama en kücük kitle orgutlerinin dahi sayfasi bulunuyorsa, kayda degerse, 3milyon luk bir sehre hitap eden büyük ve kendini duyurmus bir örgüt de kayda degerdir sanirim

++edit: Kaynak gösterdiğim gazete günlük 1500 tiraja sahip şehrin en büyük 2.yerel gazetesi, defalarca belirttigim gibi bölgesel bir örgütün ulusal kaynaklarda yer almasını bekleyemezsin ama sol.org ve 140journos gibi global habercilige dayali "güvenilir, onaylanmis" yerlerden de kaynak var. Her türlü haklı açıklamalarima ragmen silinmesi konusunda bu kadar ısrar etmen düsündürücü.

Genç Demokratlar Derneği sayfası silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Kendi Dernek sayfamız hakkında bilgilendiren bir sayfa oluşturduk. Derneğimiz olarak kendimiz oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak telif hakkı nedeniyle silindi, metin özgün kendi sitemizde yazdığımız metinler olmasına rağmen silindi, yardımcı olabilirmisiniz? --Burakgdd (mesaj) 20:28, 11 Nisan 2016 (UTC)


Erzurum maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Sn.Eldarion ,

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Maddedeki değişiklik anlaşmamazlığı bağlantıda görüleceği üzere , Kullanıcı Vitruvian tarafından yapılan "12 Mart 2016 23:37 " tarihli içerik eklentisidir. Lütfen, maddeyi koruma altına bu revizyondan önceki hali itibariyle alır mısınız? Sizin de belirttiğiniz gibi topluluğun kararı sonrası ortaya çıkacak görüş birliği doğrultusunda, nelerin eklenip nelerin eklenmemesi gerektiğine dair düzenleme daha sonra yapılabilir. Madde, bu hali ile tartışmalı konumdaki ifadenin eklenmiş halini ihtiva etmektedir. Bilginize..--Eğitmenmsj 13:11, 2 Nisan 2016 (UTC)

Ek: Ayrıca Şu IP Kullanıcı ve kullanıcı mesaj sayfamda yaptığı değişikliklerle de ilgilenmeniz dileğiyle. İyi çalışmalar dilerim..--Eğitmenmsj 13:17, 2 Nisan 2016 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Selam Eldarion. Ben beyaz listeye alınmak istiyorum. Supermæn adlı vikipedici arkadaşım beyaz listeye girmek için lazım olan kriterlere uyduğumu ve her hangi aktif hizmetliye mesaj atarak beyaz listeye gire bileceğimi söyledi. Yardımcı olursanız sevinirim. Hürmetle --Nəcməddin Kəbirli (mesaj) 04:56, 4 Nisan 2016 (UTC)

Teşekkürler!!--Nəcməddin Kəbirli (mesaj) 14:16, 5 Nisan 2016 (UTC)

Beyaz liste olmak istiyorum (biliyorum bin kez söyledim de neyse)[kaynağı değiştir]

Ben beyaz liste olmak istiyorum,gerekli kriterleri karşılağımı düşünüyorum,daha önce defalarca hizmetlilere hangi kriterleri karşıladığımı sordum ama tık yok,beyaz liste kriterlerinin kaçını karşılıyorum?--Kapıyıaç (mesaj) 05:03, 4 Nisan 2016 (UTC)

Görevini kötüye kullandın farkındasın değil mi?[kaynağı değiştir]

Görevini kötüye kullandın, farkındasındır umarım? Çünkü bunu daha üst mercilere bildireceğim.Birilerinin gazına geldin ve bana hakaret edenlere tek bir yaptirim uygulamayıp, hakareti edeni beyaz listeye aldın(ız), üzerine bir de aynı gazla benim beyaz liste haklarımı benden çaldın.Sırf devriyeler diye istedikleri gibi hakaret edip görevlerini kötüye kullandılar ve uyarmak yerine dostane bir biçimde onları destekledin.Hepsi arşivlerde var.Kafanıza göre istediğinizi yapabileceğinizi saniyorsunuz sayın Eldarion! ----Aamir Khan Lepzerrin 08:10, 7 Nisan 2016 (UTC)

1.İnsanları hakarete zorluyorsun,sonra da hakaret edeni beyaz listeye aldınız diyorsun.Benim beyaz liste olmam gerekliydi zaten.
2.Artık şikayeti bırak ve yararlı bilgiler sunmaya çalış.Belki hizmetli olabilirsin. --Kapıyıaç (mesaj) 13:27, 7 Nisan 2016 (UTC)

Bir beyaz liste hakkında[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Kapıyıaç~~trwiki adlı henüz yeni olan bir kullanıcı ve beyaz liste kullanıcı grubundaki bu kişiyi defalarca uyarmama rağmen Vikpedi'deki tecrübesizliğinden ötürü birçok hatayı yapmaya devam ediyor. Son olarak Türkiyaa sayfasını örnekleyebilirim. Diğer tüm katkılarını incelemenizde ve kullanıcı hakları hususunda hakların geri alınmasında (henüz beyaz liste için çok erken olduğu kanısındayım) fayda var. Kullanıcının mesaj sayfasında ilgili hatalarına karşın uyarılarımı da bulabilirsiniz. Saygılarımla, Nukteolog Mesaj 09:31, 8 Nisan 2016 (UTC)

Selamlar. Kullanıcının vandalizm içerikli veya temel politikaları ihlal eden bir katkısı gözüme çarpmadığı için beyaz listeye aldım. Ancak uyarınızı dikkate alarak bir süre takip edeceğim, bilgilendirme için teşekkürler. Kolay gelsin. --Eldarion 10:01, 8 Nisan 2016 (UTC)
Merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkürler. Ben de takipçisi olarak, yanlış bir durum ile karşılaştığımda yeniden bilgilendireceğim. Saygılarımla, Nukteolog Mesaj 18:06, 8 Nisan 2016 (UTC)
Merhaba Eldarion. Bu kullanıcının belli bir vikipedi olgunluğuna ihtiyacı var. En temel sayfa düzenlemeleri konusunda bilgisi yok ve madde değişikliğinden çok başka işlerle meşgul. Acilen beyaz listeden çıkartılması gerekiyor...Vikiçizer (mesaj) 10:26, 10 Nisan 2016 (UTC)

Selçuk (İZBAN) ve Sağlık (İZBAN)[kaynağı değiştir]

Bu (ve bu konuyla ilişkili) maddelerle ilgili kayda değerlik tartışması Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Hilal (İZBAN) başlığı altında hala sürüyor. (Bu istasyonlar ise şu an inşa halinde) Keşke sayfaları silmeden önce bu sayfanın bir sonuca ulaşmasını bekleseydiniz. İyi günler.--BlueTime93 (mesaj) 10:06, 10 Nisan 2016 (UTC)

Birleşmiş Milletler Genel Kurul Kararı 68/262[kaynağı değiştir]

Hello. Why do you permanently delete the stub of the article "Birleşmiş Milletler Genel Kurul Kararı 68/262"? Is it very difficult to adjust the automated translation? I especially wrote on the talk page of the article that please, instead of just to delete it adjust the automated translation! There's the article in the 31 languages on the wikipedia. Why is it such a big problem to translate it to turkish? If you need a help about translation you can left a message on the talk page. Kind Regards.

SAS[kaynağı değiştir]

Selam Eldarion, Murat Çetinkaya maddesiyle ilgilenir misin? İyi çalışmalar. --Kingbjelica (mesaj) 20:17, 11 Nisan 2016 (UTC)

Osmanlireklam[kaynağı değiştir]

Merhaba /wiki/Osmanlireklam adresini oluşturuyorum her defasında siliyorsunuz 6.maddeden bahsediyorsunuz ama biz özel bir firmayız bunu doğrulamak mı gerekiyor?

Hata[kaynağı değiştir]

İşinizi size öğretmek gibi olmasın ama Trivia Crack İngilizce dahil 5 dilde var olan bir oyun maddesi acaba bir hata mı yaptınız? --Niveles (mesaj) 17:43, 13 Nisan 2016 (UTC)

Değişiklik[kaynağı değiştir]

Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi sayfasındaki değişikliğim neden kabul edilmedi acaba? Teşekkürler. --Stays (mesaj) 18:48, 13 Nisan 2016 (UTC)

Vandal Kullanıcı[kaynağı değiştir]

Merhaba Kullanıcı:eldarion, 81.215.102.203 kullanıcısı özellikle kişi maddelerinin doğum tarihleri ile ilgili sorunları var. Sürekli vandalizm içerikli değişiklikler yapmakta. İlginize, saygılar. Sefa Sungur ✉ Mesaj 09:54, 15 Nisan 2016 (UTC)

Vandalizm[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion, bu kullanıcı uyarılara rağmen vandalizme devam etmektedir. İlgilenmenizi rica ederim. Saygılar. Sefa Sungur ✉ Mesaj 11:54, 19 Nisan 2016 (UTC)

Yanlış adil kullanım[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Ormanlar Kralı Aslan'ın adil kullanım çerçevesinde dosya yüklemediğini, görsellere yanlış lisanslama yaptığını düşünmekteyim. --Niveles (mesaj) 10:24, 20 Nisan 2016 (UTC)

Yüklemeler

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Merhaba. Uygun görürseniz beyaz listeye dahil olabilir miyim? Donnadasher (mesaj) 21:45, 21 Nisan 2016 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Bahsettiğiniz onaylanmış davaya istinaden 3 Mart tarihinde engelleme yapılmış zaten. Benim kastettiğim 20 Nisan tarihinde verilen, dayanaksız ve mesnetsiz engellemedir. Bir konu hakkında yorum yapmadan önce, konu hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririm. [1] Eldarion 20:56, 21 Nisan 2016 (UTC)

  • Kullanıcı:Eldarion, 3 Mart tarihinde verilen engelleme hatta daha önceden verilen engellemelerin sizce 'süresiz' olmaları gerekmez miydi? Sanırım biraz önce bizzat sizin de şahit olduğunuz ve geri aldığınız türden 'ahlâk dışı' vandal saldırılar hepimizi bu konuda bilgi sahibi yapmaya yetiyordur. Tekrar iyi çalışmalar dilerim..--Eğitmenmsj 22:29, 21 Nisan 2016 (UTC)

Şişli Kaymakamı Salih Işık adına sayfa açmak istiyorum, aldığım bildiriye göre siz böyle bir sayfayı daha önce silmişsiniz. Bu sebeble site beni size yönlendirdi.[kaynağı değiştir]

Şişli Kaymakamı Salih Işık adına sayfa açmak istiyorum, aldığım bildiriye göre siz böyle bir sayfayı daha önce silmişsiniz. Bu sebeble site beni size yönlendirdi.

Kaynakça tamamıyla Resmi Sitedir. Herhangi bir yorum katılmamıştır. Bu imzasız yazı Faluketr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Aynı dediğin gibi Faluketr, tamamıyla resmi siteden "kopyalayıp - yapıştırmışsınız". Telif hakkı ihlali diye bir şey duydunuz mu acaba? Lütfen burayı inceleyin. Saygılar. Sefa Sungur ✉ Mesaj 11:06, 24 Nisan 2016 (UTC)

Uğur Batı sayfası hakkında[kaynağı değiştir]

Sayın Eldarion,

Uğur Batı için açmaya çalıştığımız sayfayı tekrar kaldırmışsınız. Yazar Doğu Yücel sayfası (https://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fu_Y%C3%BCcel) gibi bir sayfa açmaya çalışıyorum. Yazımı olabildiğince en uygun formatta ve referanslı bir biçimde hazırlamaya gayret ettim. Ancak sayfayı kayda değer olmayan kişi olarak silmişsiniz. Uğur Batı bilhassa pazarlama ve reklam alanında toplam 8 kitabı olan oldukça önemli bir akademik yazardır. Ayrıca fantastik doğu edebiyatı alanında da yeni bir eseri çıktı. Bu sebepten dolayı hangi şartlar altında bir Uğur Batı sayfası açabileceğimi söyleyebilirseniz memnun olurum. Çünkü viki kriterleri olarak yazmaya çalıştım ama kabul edilmedi. Doğu Yücel'in sayfasına sadece emsal teşkil etmesi için değinmek istedim. Bunun gibi birçok sayfa daha mevcut bildiğiniz üzere. Teşekkürler --Exchange sm (mesaj) 08:59, 25 Nisan 2016 (UTC)

Vandalizm[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion, bu IP, burada görülebileceği gibi vandalizm yapmaktadır. İlgilenmenizi rica ederim. Saygılar. Sefa Sungur ✉ Mesaj 10:16, 26 Nisan 2016 (UTC)

Yeniden Merhaba ayrıca bu ve bu iplerle de ilgilenir misiniz. Sefa Sungur ✉ Mesaj 11:42, 26 Nisan 2016 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Mail-message-new.svg
Merhaba, Eldarion. Lütfen e-posta hesabınızı kontrol edin – e-postanız var!
Bu mesajı, istediğiniz zaman {{E-postanız var}} ya da {{EPV}} şablonunu silerek sayfanızdan kaldırabilirsiniz.

--Değirmen (mesaj) 20:54, 26 Nisan 2016 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Sayın Eldarion,

Bir kullanıcı olarak uygun gördüğüm bir maddeyi 'SAS' olarak aday gösterebileceğimi, bunun en doğal hakkım olduğunu biliyorum. Daha sayfayla ilgili olarak gerekçemi açıklayıcı yorumumu dahi yazamadan 'troll' olmakla beni suçlayıp, başvurumu silmenizin doğru olmadığını düşünüyorum. Sizi tarafsız olmaya ve sildiğiniz başvurumu geri yüklemeye davet ediyorum..--Eğitmenmsj 21:25, 30 Nisan 2016 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Trollüğe devam etmeniz durumunda, değişiklik yapmanız engellenecektir. Eldarion 21:28, 30 Nisan 2016 (UTC)

  • Sayın Eldarion , Adaylık başvurusunu hemen silmeseydiniz aşağıdaki açıklamamı 'Yorum' olarak ekleyecektim:
  1. Malum olduğu üzere maddenin adı " Ermeni Kırımı" dır.
  2. Madde içerisinde ilk giriş cümlelerinden birisinde ise " Osmanlı hükûmetinin Ermeni tebaaya karşı günümüzdeki Türkiye topraklarında uyguladığı etnik temizlik " tanımı yer almaktadır.
  3. Ermeni Kırımı maddesi içeriğinde Ermenilerin tehcire maruz kalmaları / bırakılmaları ve kırım iddia(sı)(ları) / kırıma uğramaları dışında, konu ile ilgisiz olarak maddede anlatılanların; bu maddede olmaması gerektiği, çoğu ifadenin maddeye katkı yerine yük getirdiği, bu sebeple maddeden çıkartılması gerektiği her hali ile ortada olup, maddenin bunlardan arındırılmasının gerektiği topluluk tarafından aylarca / yıllarca defaatle bu ve benzeri tartışma sayfalarında vurgulanmıştır/vurgulanmaktadır. Söz konusu içerikten Osmanlı Ermenileri maddesiyle ilgili olanların oraya, diğer maddelerde mevcut olup da mükerrer olarak bu maddede genişçe yer alanlarından silinmesi / aktarılması gerekmektedir. Bahsettiğim silinmesi / aktarılması gereken içerik, maddeyi anlam ve özelliğinden de uzaklaştırmaktadır.
  4. Maddede, Ermenilerin dünyada maruz kaldıkları ölümle sonuçlanan bütün olumsuz olayların anlatılması, onlara yer verilmesi, olayların sebep-sonuç ilişkilerinin irdelenmesi/ele alınması gerekirken, özden uzaklaşarak gelişi güzel ve hatta bir yerleri karalamak adına, kasıtlı olarak bir şeyler eklemek adına, ansiklopedi maddesi olmanın ötesine işi taşımanın da bir anlamı olamayacağını düşünerek bu sas görüşmesini başlatmış bulunmaktayım. Yine bilindiği üzere maddelere eklenen/eklenecek olan referanslarla/kaynaklarla Vikipedinin ilgili yönergesinde yapılması gerekenler açıklanmış olup, eklenen içerik güvenilir ve doğrulanabilir kaynaklarca desteklenmelidir. denilmektedir. Yine aynı yönerge maddesinde:
* Pek fazla bilinmeyen, beklenmedik veya görünüşe göre önemli olabilecek iddialar,
* Bir kişinin sarf ettiği sözlerle ilgili, ahlaksız, utandırıcı, tartışmalı raporlar,
* Desteklenmeyen iddialar, veya ilgili akademik topluluk tarafından daha güçlü bakış    açılarıyla karşı çıkılmış iddialar,
*Olağan dışı iddialar, özellikle tarihi olaylar, politik konular........ söz konusu olduğunda güvenilir ve doğrulanabilir kaynaklarca desteklenmelidir. 

denilmektedir. Buraya kadar anlattıklarım ; maddenin mevcut halinde eksiktir / yoktur. Bu sebeple de madde ansiklopedik olmaktan uzaktır ve tarafımdan silinmeye aday gösterilmiştir. Şimdi size sormak isterim, bu davranışım trollük mudür?..--Eğitmenmsj 21:41, 30 Nisan 2016 (UTC)

Fikirlerinizi maddenin tartışma sayfasında belirtebilirsiniz. Eldarion 17:56, 1 Mayıs 2016 (UTC)
Maddenin tartışma sayfasını incelerseniz , şu başlık altında 28 Nisan 2016 tarihli açıklamamda bunların hepsi aynen ve harfi harfine kayıtlıdır. Ben bunları yeni söylemiyorum ki.. Dinleyen yok, tam aksine maddeye zehir zemberek içerik ekleniyor ya da bu doğrultuda trollük yapılıyor. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim ; lütfen , sizin de şahsıma karşı kullandığınız ifadelerinize (trol suçlamasına) dikkat etmenizi size öneriyorum. Kimlerin trol olduğu ve trollükle uğraştığı kendi tespitinizle ortada...--Eğitmenmsj 19:42, 1 Mayıs 2016 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selamlar Eldarion. Trol faaliyetlerini durdurmazsak aynı şeyin bir ay sonra da devam edeceğini bildirmek isterim, gördüğün üzere. Bu ve benzeri kullanıcılar bu maddeye kendi fikri dışında bir şey eklenmesine izin vermeyecektir. Yıldırma, hakaret vs. gibi yollarla. Maddenin sonsuza kadar böyle kalması gibi bir anlama geliyor. Yani sonuçta trol kullanıcının istediği oldu. Aslında madde adı dışında bir şey konuşulduğu için biraz mutlu oldum, düşük kalitede de olsa. Eklediğim kısımlar hakkında bir anlaşma olacağını sanmıyorum, zaten bir kullanıcı geri aldı sürekli, ne yapmalıyım? Muhtemelen çöpe gittiler? -seyit. 21:59, 30 Nisan 2016 (UTC)

Beyaz listeye uygun kullanıcı[kaynağı değiştir]

şu kullanıcıyı beyaz liste yapabilir misiniz?--YerelDahi evet? 18:43, 1 Mayıs 2016 (UTC)

Ali Kemal Tatlıbal Sayfası silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

20.000 üyeli bir sendikanın genel başkanı olan biri hakkında araştırma yapmak isteyenlerin doğru bilgiye ulaşması amacıyla oluşturulan sayfa neden siliniyor anlamakta güçlük çekiyorum Nebioo (mesaj) 13:28, 3 Mayıs 2016 (UTC)

Participate in the Ibero-American Culture Challenge![kaynağı değiştir]

Hi!

Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

We would love to have you on board :)

Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

Hugs!--Anna Torres (WMAR) (talk) 15:06, 9 May 2016 (UTC)

Şevket Demirel hakkında[kaynağı değiştir]

Kaydadeğer görülmemiş sayın Yetkili... Madde SAS'ta görüşülebilirmi dış kaynaklar var ayrıca sanayi ve iş alanında bilinen birisi kendisi--Ormanlar Kralı Aslan (mesaj) 11:54, 11 Mayıs 2016 (UTC)

Lisans[kaynağı değiştir]

Sıla(Turkish Musician) mürekkep.jpg adlı dosya promosyon olarak lisanslanmış. Bu lisans kişiler öldükten sonra dosya eklerken kullanılmıyor muydu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum? Bir göz atarsanız sevinirim. --Niveles (mesaj) 14:10, 11 Mayıs 2016 (UTC)

A.J. Pero maddesi[kaynağı değiştir]

Müzisyen maddesinin diskografisi ve maddeyi düzenleyebilirmisiniz beceremedim diskografiyi...--Ormanlar Kralı Aslan (mesaj) 06:10, 12 Mayıs 2016 (UTC)

Tarkan Çakır maddesi[kaynağı değiştir]

Selamlar Eldarion. Ben ara sıra astronomi dışında kayda değerliğini belki günlerce araştırdığım sanatçıların maddelerini başlatıyorum. Öncelikle Tarkan Çakır, Sinan Keskin ile birlikte çalışmalar yapmış (bu ismi neden belirttiğimi yazıda açıklayacağım), iki albümü olan, altı klibi ulusal müzik kanallarında yayınlanmış ve halen yayınlanmakta olan (Hiç yalnız kalmazsan, Sorun yok, Bizonlar, Duble, Kavuşsam, Kalkın), tiyatro müzikleri yapmış, müzik kanalları ve radyolarda röportaj ve akustik konserleri olmuş (örn. Rock Fm Rock Fm Ozzy ile canlı bağlantı, kalkın klibi gezi olayları sırasında muhalif tv kanallarında sürekli yayınlanmış ve ardından müzik kanallarında yasaklanmış bir sanatçı. Bu bilgilere araştırarak ulaştım (gezi olaylarında dönen klibine bizzat şahidim) ve kaynaklandırarak bir biyografi oluşturdum. Sinan Keskin maddesinin hiç bir kaynak eklenmemişken var olması, Tarkan Çakır maddesinin doğrudan ve uyarılmadan silinmiş olmasını anlayamadığımı belirteyim. Ben iki kişiyi de şahsen tanımam, belki Sinan Keskin için de araştırıldığında kaynaklar bulunabilir. Senden ricam, maddenin geri getirilmesi ve görmüş olduğun eksikliklerin belirtilmesidir, ben de bu eksikliklerle ilgilenmek isterim. Teşekkürler.--cRea80ileti 11:29, 15 Mayıs 2016 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Beyaz Listeye ekleyebilir misiniz?--Aristocracies/mesaj 16:37, 19 Mayıs 2016 (UTC)

Bence bunu incelemelisiniz[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion,

Öncelikle kullanıcı adımdan ötürü, kusuruma bakmayın. Geri dönüş yaptığınızda, hitap konusunda da sıkıntınız olmasın. Sizlerden bir yardım almak daha doğrusu gelecek bir tehlikeye karşı uyarmak istiyorum. Burada yer alan başlığı incelemenizi öneririm. Kaba taslak, denilen o ki, Vikipedi'yi bir çeşit idelojik savaşın içine sokmak isteyenler var. Tabi bu bir algı operasyonu da olabilir. Karşı tarafın karşı olduğu tarafa yönelik suçlamak için yanıltması da. Böyle bir şey olmayabilir de. Bunu yapan kişi, kendisinden, en fazla değişikliğe sahip 250 kullanıcı arasındayım diyerek bahsediyor.

Bu da aslında kendisinin orada olmadığına örnek olabilir. Çünkü kimse böyle bir bilgi vermez. Bu bilgiyle orada yer alan kullanıcıları da zan altında bırakmak isteyebilir. Bilemiyorum. Sözlükte ona geri dönüş yapan kullanıcıları pek incelemedim. Ama kamuya açık bir alanda, bunu ciddiye alanlar kesinlikle olacaktır. Hele hele bugün bir kaç örneğini yaşadık. Sebebi de o bahsettiğim bağlantıymış anladığım kadarıyla.

Başarılı olunulması için, bazı stratejilerin incelenmesi isteniliyor, tavsiyeler veriliyor:

  • Kukla bir kişinin Vikipedi'de çok tutunması imkansızdır. Bu yüzden üye olacaksanız, politikalar uyun ve soğukkanlı olun gibi.

Yani bir tür savaş hazırlığı. Zaten inceleyince ne olduğunu anlayacaksınız. Bunun için, başta bizler olmak üzere, siz hizmetlilerin de hazırlıklı olması gerektiğini ve en azından böyle bir bilgiye sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum. Umarım korktuğum olmaz.--MerhabaNe yapabilirim? 17:10, 19 Mayıs 2016 (UTC)

Devriyelik başvurum[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion,devriye başvurumu sonuçlandırabilir misiniz?--YerelDahi evet? 07:42, 21 Mayıs 2016 (UTC)

İlgi lütfen.[kaynağı değiştir]

burada bir tartışma hizmetli müdahalesi bekliyor. tartışma kısır ve 4 kişi bir kişiye bir şeyi kabul ettiremiyor... Sayfadaki gerekçelere lütfen iyi bakınız. Lütfen ilgi..--Kingbjelica (mesaj) 10:05, 27 Mayıs 2016 (UTC)

telif hakkı[kaynağı değiştir]

metni aldığım yerin kaynağını yazmama rağmen telif hakkı sorununun kaynaklı silindi ki zaten bir üniversitenin açık kaynağından kısa özet kısmını aldım neden silindi