Kullanıcı mesaj:Eldarion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Merhaba wikipedianin eski yunan sanatindaki heykel bolumunu duzeltmek istiyorum.Bunun için bir çalışma da hazırladım.Resimler telif hakkı nedeniyle siliniyor.Ne yapabilirim ?

sayfa silmeden önce sayfayı okuyor musunuz acaba? daha önce yayında olan örnek sayfa formatında olan bir sayfa neden silinir? silmek yerine düzenlemeye gitseniz ?


İçindekiler

Reklam Benzetmesi ve Vandalizm[değiştir]

Öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Şimdi gelelim konumuza; silmek yerine bilgilendirme yapılıp, düzenlemeye gidilirdi. Attığınız mesajta yer verdiğiniz konulardan yola çıkarak;Facebook, Twitter gibi siteler yer alırken burada onların ansiklopedik değeri nedir? Ansiklopedilerde mi yer almışlar? Yoksa kazandığı milyon dolarlar ve yabancı kaynaklı olduğu için mi buradalar? Sayfasını açtığım web site ve uygulaması sosyal düşünce platformu olarak Türkiye'de tek örnektir. Aynı şekilde; Yerli basında, tv yayınlarında, bir üniversiteyle ortak yapılan bir programda öğrencilerine sunulmuşken bunu reklam olarak algılamak nedir? Ki aynı şekilde sayfasını oluşturduğum Papiroom aynı zamanda gazetecilerin yetiştiği, gazetecilik öğrencilerinin eğitimlerine katkı yapan bir platformdur. Yönlendirici bağlantının kaldırılması için mesaj atabilir ya da düzenleme yapabilirdiniz. Diğer tüm kriterlere uygunluk taşıdığını yeniden belirtip, gerekeni yapmanızı rica ediyorum.


Madde 6 Kayda Değer Olmayan[değiştir]

Papiroom için açtığım sayfayı kayda değer olmayan diyerek silmişsiniz. Oysa madde de Doğrulanabilir bir maddeye sahip olabilmek için, konunun bağımsız, güvenilir kaynaklardaki yayınlar aracılığıyla araştırıldığında, kontrol edildiğinde ve değerlendirildiğinde bilgiye ulaşılabilecek kadar kayda değer olması gerekir. deniyor. Diğer bir kural ise şu; Bu kriter her türden güvenilir yayımlanmış kaynağı kapsar, bunlara gazete ve dergi makaleleri, kitap, televizyon belgeselleri, Web siteleri ve tüketici haklarını gözeten örgütlerin yayınladığı raporlar da dahildir[4],Kaynaklarla birlikte online olarak kurulmuş birsosyal platformu silme amacınız nedir? Okumadan silmek, kaynakları doğrulamadan silmek ne kadar doğru? Zira bu maddelere uyan, kaynaklar vermişken. Sayfanın geri getirilmesini rica ediyorum, sunduğum kaynaklarında güvenilir kaynaklar olduğunu yeniden belirtip, ekstra kaynaklar da ekleyebileceğimi bilmelisiniz!

Zeybekler Maddesi için tartışma sayfası[değiştir]

Sayın Eldarion, sildiğiniz Zeybekler maddesi kaynakta belirtilen İsmail Özboyacı'nın makalesidir ve kendisinin talebi ile Viki'ye eklenmek istenmiştir. Zeybekler konusunda Viki'de derli toplu bir makale bulunmamaktadır. İsterseniz, kaynak kişinin bilgileri de iletilebilir. Özboyacı, Türk Halk Oyunları'nın ilk ustalarından biridir ve Türkiye'ye Dijon'da kazandırılan Altın Madalya'nın grup başkanıdır. Makale'de yer verilen resimler de kendisine aittir. Dr Abdullah Manaz (mesaj) 06:41, 5 Haziran 2015

Celalettin Vatandaş Maddesi için tartışma sayfası[değiştir]

Yetkinizi kullanırken, silme kurallarını dikkate almak gerektiğini unutuyorsunuz. Konu hakkında bir tartışma sayfası açmak istedim, içeriği yeni ancak, içeriğin önceden silindiği gibi ilgisiz bir gerekçeyle tartışmayı sildiğiniz görüyorum. Bu, madde değil, tartışma. Eğer bir fikrin tartışılmasına dahi tahammülsüz iseniz, bu sanal yetki sizin için sorumluluk değil, 'güç' anlamına geliyor demektir. Bu durumda wiki ilkelerinden önce, bunların bağlı olduğu everensel ahlakın ilkelerini gözden geçirmenizi salık veririm. Böylece, iğdiş ettiğiniz türkçe viki, zaten giderek dikkate alnmaz hale gelecektir.

Tartışma sayfası açılmasını ve isteyenlerin görüş bildirmesini talep ediyorum. Okurogluselo (mesaj) 11:51, 29 Mayıs 2015 (UTC)

Celalettin Vatandaş[değiştir]

Celalettin hoca, GŞÜ dekanı, rektör yardımcısı ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yönetim kurulunun iki daimi üyesinden biridir.Bu kurumlar viki sayfalarında yer almaktadır. On kitabı, sayısız Türkçe ve İngilizce makalesi var. Türkiye'de Gençlik adlı algısal problemlere ilişkin geniş çaplı proje çalışması, anaakım medya üzerinden popülerlik kazanmıştır. Bu bağlamda, sayfasının silinmesinin, denetleme görevililerinden birinin acele (sayfayı okumadan) hareketi sonucu meydana geldiği kanaatindeyim. Oylama ve tartışma ise, sayfada yaptığımız düzenleme dikkate alınmadan gerçekleştirilmişe benziyor. Türk aydınlarının ve bilim insanlarının vikide tanıtılarak, içeriğin geliştirilmesi konusunda yardım etmenizi, sadece viki sorumluluğunun gereği olarak değil, aklı selim sahibi bir aydın olmanız nedeniyle de rica ederim. Okurogluselo (mesaj) 12:10, 28 Mayıs 2015 (UTC) Türkçe

Hayreddin Bey[değiştir]

19 Mayıs'ta sildiğin bu sayfadaki bilgilere ihtiyaç duyduk.Eğer mümkünse sayfadaki bilgilere ulaşmamızı sağlayabiir misin?---Emreculha (mesaj) 09:41, 25 Mayıs 2015 (UTC) arkadasım onayla tuşu eskidimi calismiyormu ucretmi odeyecem ne yapcam bir yardim etseniz nereye ucret odencekse odeyimde onaylayin kurtuluyum kac gundur ugrasiyorum bi yardim lutfenhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Dosya:Kafeste_sıkla_beslenen_bir_kuş_türüdür_nar_bülbülü.png

Nasil Moderatorsun Kardesim[değiştir]

Neden siliyorsun içerigini kontrol etmeden. Görevini hakkı ile yapmak varken neden yapmıyorsun? Acil Dönüş Bekliyorum. Hangi sayfa olduğunu soracaksın dönüş yaparsan söylerim.Muratweb (mesaj) 11:47, 28 Mayıs 2015 (UTC)

İmza Mugi

Demet Sabancı Çetindoğan[değiştir]

Merhaba. Ben Demet Sabancı Çetindoğan'ın Mediasa adlı firmasında çalışıyorum. Daha önce "Demet Sabancı Çetindoğan" adında bir sayfa hazırlamıştık. Bu sayfayı bizim yönetim kurulumuzda olan birisi hazırlamıştı. Hiçbir yerden (web sitesi, haber, veya başka bir kaynaktan) altıntı yapılmamıştı. Bu sayfanın telif hakkından dolayı silindiğini farkettik. Neden silinmiştir. Geri alabilir misiniz?

DAHA ÖNCEKİ MESAJIMI NİYE SİLDİNİZ? BURADAN SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE MESAJLARI NİYE SİLİYORSUNUZ? WIKIPEDIA'da amatörüm sorunu anlamaya çalışıyorum 62.244.199.234 14:10, 28 Mayıs 2015 (UTC)

"Kayde değer olmayan kişi"?[değiştir]

Anış Arıboğan için açmaya çalıştığım sayfayı "kayda değer olmayan kişi" gerekçesiyle onaylamamışsınız. Bir insanın "kayda değer" olma ölçütü nedir? Günümüzün en iyi Türk hekimlerinden birinin "kayda değer olmayışı" muhakemesi nasıl yapılmaktadır? Diğer kullanıcıların yazdıklarına da bakılırsa işinizi iyi yaptığınız pek söylenemez. Bu tip içeriklerin geliştirilmesini engellemeniz görevinizi düpedüz kötü kullanmaya girer.

Yalçın Proje Başlığının Silinmesi[değiştir]

Sektöre yabancı olabilirsiniz ancak inşaat sektöründe Yalçın Proje en büyük işler yapan ve en tanınan proje grubudur. ENKA, Rönesans holding vb. şirketler adına başlıklar varken Wikipedia'da Yalçın Proje'nin de olması gerekmektedir.

Wikipedia'nın üç ana yönergesi olan Özgün araştırmalara yer vermemek, tarafsız bakış açısı ve doğrulanabilirlik kavramlarına paralel, "Beş Temel Taş'a" uygundur.

Eğer başlığın silinme sebebi reklama yakın bulunmasıysa, bir şirketin hangi sektörde çalıştığı ve yaptığı işleri (birçoğu tr.wikipedia ve en.wikipedia'da zaten mevcuttur) yazmak reklam değil bilgi verme amaçlıdır. Reklama dair bir bölüm bulunduğu düşünülüyorsa sadece o bölümün kaldırılarak başlığın, şirketin önemli kişilerinin ve yaptığı işlerin Wikipedia'ya geri katılması ve daha fazla bilgisi olan insanlar tarafından değiştirilmeye açık halde bırakılması yerinde bir hareket olacaktır.

kayda değer?[değiştir]

Selamlar, sadece merakımdan soruyorum süper lig takımlarından birinin başkanı olmak kayda değer değil mi? Bununla ilgili bir sayfa var mı? Yani hangi durumlarda kayda değer olur? Profesyonel liglerde oynamış olmak bildiğim kadarıyla yetiyor futbolcu için, peki başkan için? --Teacher0691 (mesaj) 21:25, 1 Haziran 2015 (UTC)

Tatlı (yemek)[değiştir]

Hazırladığım sayfayı kontrol edermisiniz?--Vikipedisssttt (mesaj) 19:10, 2 Haziran 2015 (UTC)

Yelken Fiziği[değiştir]

Merhaba,

Aldığım uyarıya ve telif açıklamanıza istinaden permissions-tr@wikimedia.org mail attım, sonuç hakkında bilgi verebilirmisiniz. Yelken Günlükleri (mesaj) 14:52, 5 Haziran 2015 (UTC)

Mhp sayfası için[değiştir]

Yaptığım değişikliklerin kaynağı vardır.Kişisel siyasi izlenimim ve görüşlerim çerçevesinde yapılmamıştır.Ancak sizin bunları silmeniz ya da düzeltmeniz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Meral Akşener, Durmuş Yılmaz, Murat Başesgioğlu gibi birçok Mhp'li isim muhafazakar merkez sağ eğilimindedir.

Silinen sayfa Hk.[değiştir]

Merhaba, Zeta Savunma için oluşturduğum sayfa reklam gerekçesiyle silindi. Şirketle aynı sektördeki firmaların sayfaları silinmezken onlarla aynı formatta içerik girilen bu sayfa neden siliniyor? Silinmemesi için ne yapmalıyız? Muratceven (mesaj) 19:36, 6 Haziran 2015 (UTC)MuratCeven

Reklama hayır ama ?[değiştir]

Bizimle aynı sektördeki firmaların viki sayfası var, biz sayfa açmak isteyince reklam gerekçesiyle kapatılıyor. Bunun bir standartı yokmudur? reklam yapmıyoruz, Sadece firma hakkında bilgi yazıyoruz. Ya diğer büyük firmaların sayfaları da silinsin yada burada adelet olsun, keyfilik olmasın. Teşekkürler. Muratceven (mesaj) 20:16, 6 Haziran 2015 (UTC)MuratCeven

Haplogrup[değiştir]

Eğer bana biraz aman tanırasnız sayfayı Vikipedi standartlarına uygun hale getirebileceğime inanıyorum. Murat Güneş Altuntaşoğlu 22:03, 8 Haziran 2015 (UTC)

Merhaba yine ben. Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben maddeyi Google Translate'ten çevirmedim. Ben bu maddeyi Yenişehir Wiki adında bir internet sitesinden kopyalayıp yapıştırdım. Murat Güneş Altuntaşoğlu 16:54, 9 Haziran 2015 (UTC)

http://tr.yenisehir.wikia.com/wiki/Haplogroup

Lütfen kusura bakmayın. Biliyorum maddeyi ısrarla açmamamı istediniz ama lütfen yine de size dün göndermiş olduğum mesaja cevap verir misiniz?Murat Güneş Altuntaşoğlu 16:04, 10 Haziran 2015 (UTC)

Ben sadece benim yabancı dilimin kötü olduğunu düşünmemenizi istedim ve anlaşmalı bir biçimde bu sayfayı oluşturabileceğimi düşündüm.Murat Güneş Altuntaşoğlu 18:59, 10 Haziran 2015 (UTC)

Yetkiyi Kötüye Kullanma[değiştir]

Survivor All Star sayfasına da yazdım, malum madde kullanıcıların emeği doğrultusunda gayet doğru bilgilerle oluşmaktaydı. Fakat siz bu bilgileri keyfiyetle silmektesiniz, üstelik birkaç kullanıcının bu bilgileri tekrar eski hale getirmesine rağmen siz inatla geri almışsınız. Vikipedi'nin tanımını yapmama gerek yok sanırım, çünkü malum madde'de yanlış olan tek bir bilgi bile yoktu. Fakat siz bu maddeyi komple silmişsiniz, buna hakkınız yok. Gerekli incelemeyi üst yetkili vikicilerin yapması gerekmektedir. İyi vikiler. (Nlodi4 (mesaj) 13:01, 13 Haziran 2015 (UTC))

Bir yıldız da sizin için![değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Gün geçmiyor ki bir günde kayda değer olmayan madde silinmesin azmini ve çalışma hırsını kutluyorum pek yetkili arkadaş. Sevimleribo (mesaj) 07:15, 16 Haziran 2015 (UTC)

Silinen sayfaların SAS'a taşınması[değiştir]

Eldarion merhaba iyi çalışmalar. Tarafınızdan silinen sayfaları sas taşımak geri getirmenizi rica edicem. Alaattin Çağıl , İbrahim Sediyani , Burak Kaan Bülbüloğlu , Betül Sayıcı ve Ertan Güven sayfalarını geri getiriseniz çok iyi olur Mutlutopuz 10:38, 16 Haziran 2015 (UTC)

İlk olarak oluşturulan sayfanın ödemeli editörlük tartışmasında taraf olan kişilerce bir araya gelinerek oylanması sonucu silinmiş bir sayfa . Ben diyorum ki sayfayı yeni kaynaklar ve bilgilerle yeniden düzenleyeceğim . İsmini belirtiğim maddeleri geri getiriniz ve tekrardan oylamaya sunalım. Bundan neden korkuyorsunuz ya da çakiniyprsunuz. Size yazdığım mesajları sayfanızdan silmenizde bu çekincenin bir örneğimi. Bu gayet makul ve demokratik bir istek. Mutlutopuz 09:38, 17 Haziran 2015 (UTC)

Sayfa silme gerekçesi iletmeniz gerekmez mi?![değiştir]

Eldarion az evvel oluşturduğum Hasan Hüseyin Sünbül sayfasını silme hızınız beni oldukça duygulandırdı. Merak ettim ve sayfanıza bakayım dedim, gördüğüm ve anladığım kadarı ile bu özelliğiniz sayesinde bir çok wikipedia kullanıcısı benimle aynı hisleri yaşamış. Oluşturmuş olduğum sayfa tamamıyla wiki düzenine uygun ve doğru bilgi içermektedir. Neredeyse tüm günümü sayfa oluşturmayı, kodları kullanmayı anlamaya çalışıp en doğru şekilde bu işi yapmak için uğraşmışken sizin bu gerekçesiz işleminizin sebebini merak etme ve tarafıma bilgi verilmesi hakkını kendimde buluyorum. Yahut incelemenin daha "tarafsız" bir yetkili tarafından yapılmasını istiyorum. --postmodern 15:03, 17 Haziran 2015 (UTC)

SAS[değiştir]

Merhaba, buraya bakabilir misiniz? Kullanıcı adınıza link verdim ama bildirim gelmedi sanırım. --78.176.255.204 18:26, 19 Haziran 2015 (UTC)

Masif Panel Sayfasındaki Telif Hakkı[değiştir]

Merhaba, Az önce oluşturduğum "masif panel" maddesini telif hakkı ihlali gerekçesiyle sildiğinizi görüyorum. O madde içinde telif hakkı kriterlerini ihlal eden herhangi bir alıntı yer almamaktadır. İçerik tamamen bize aittir. Lütfen hangi nedenle böyle bir sonuç çıkardığınızı öğrenebilir miyim? Eğer bir yanlışlık olduysa düzeltilmesini sağlayabilir misiniz? Teşekkür ederim. --E-masifpanel (mesaj) 05:29, 20 Haziran 2015 (UTC)

Tekrar merhaba, ilgili uyarınızı aldım ve Telif Hakkı sorununu gidermek için permisiontr adresine @e-masifpanel.com kaynağından gerekli izni veren bir mail yolladım. Ardından sayfayı tekrar oluşturdum. Ancak şimdi de Madde4 gerekçe gösterilerek silinmiş. İlgili devriyeye mesaj yollamayı başaramadığımdan size bildirmek istedim. Tavsiyelerinizi yerine getirdikten sonra sayfayı yeniden oluşturmamı yine sizin tavsiyenizle yaptım. Fakat daha önce silinmiş içerik olduğu için yine silindi. Halbuki gerekli açıklamayı onay kutumdunda belirtmiştim. Bu şekilde nasıl madde oluşturulabilir, inanın çok üzüldüm. Rahatsız ettiğim için özür diler, iyi çalışmalar dilerim. --Serender (mesaj) 22:05, 23 Haziran 2015 (UTC)

Madde 6: Kayda değer olmayan kişi)[değiştir]

Merhaba, bu başlık gibi, benzeri birçok başlıkk 6. madde gereğince silinmezken, Cine 5 ve TRT 1'de programları yayınlanan, birçok gazetede röportajları ve haberleri çıkan,uluslararası ödüllere sahip bu ismin adına açılmış maddenin ısrarla silinmeine anlam veremiyorum. Kişiler için kayda değerlik kriterlerini incelediğimde, yine başlığın silinmesi için bir sebep göremiyorum. Keyfiyet değil de, dikkatimden kaçan sebepler nedeniyle siliniyorsa. Bu konuda beni bilgilendirip, sorunsuz bir başlık açmama yardımcı olmanızı rica ediyorum.

İnci Sözlük[değiştir]

Şu gerekçe ciddi mi yoksa espri mi? Ciddiyse bilgi kutusunda yer alan bilgilerin madde içerisinde de belirtilemeyeceğine dair yazım biçeminde kural/öneri var mı? Kurucuların isimlerinin zikredilmesi rahatsızlık veriyorken dış bağlantılar alt başlığında incisozluk.com.tr adresinin tekrarlanması, 19 Aralık 2009 tarihinde kurulduğu ve katılımcı sözlük olduğu bilgileri neden rahatsızlık vermiyor? Hatta bilgi kutusu ve madde başlığında koskoca İnci Sözlük yazarken neden maddenin ilk iki kelimesi İnci Sözlük? Bunu da tekrarlamak lazım mıydı? Aynı mantıkla ülke bilgi kutularının geniş hacmi nedeniyle madde içerisinde bayağı bilgi kısıtlaması da yaşanabilir.

Ciddi değil de espriyse de güzeldi. --cobija 20:52, 20 Haziran 2015 (UTC)

En komik olan, madde adı ile madde içerisindeki rastgele bilgileri bir tutan zihniyetinizmiş. Ben kahkaha attım şahsen. --Eldarion 21:07, 20 Haziran 2015 (UTC)

Mantıksız bir şekilde "rastgele bilgi" kavramı uydurup keyfinize göre maddeleri kırpmanız bir yana hareketinizi açıklayamadığınız durumlarda kaçak cevap vermenize ne desem bilemedim. İşinize gelmeyen mesajları da yokmuş gibi davranıp silmenize de ne desem bilemedim. Üzerine troll anonimler gibi cevap vermenize zaten hiç değinmiyorum, bir kahkaha da benim hatırıma patlatın artık. --cobija 21:14, 20 Haziran 2015 (UTC)

Sizin gibi kullanıcılar için emek ve zaman harcamanın ne kadar gereksiz olduğunu çok uzun yıllar önce öğrendim. --Eldarion 21:18, 20 Haziran 2015 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG hocam katkı olarak paylaşımında reklam içerikli ne vardı Malatyahabersitesi (mesaj) 05:51, 22 Haziran 2015 (UTC)

Cobija[değiştir]

Merhaba Eldarion, Cobija'yı nezaketsizlik yüzünden engellemişsin. Fakat hizmetlilerin tartışığı kullanıcıları engellenmesi en son yapacağı şeydir. Bunu yapmadan önce başka kullanıcılarla da konuşabilirdiniz. Cobija'nın dediği gibi ilk paragrafta kuruculardan bahsedilmez diye bir kural veya yönerge var mıydı? --Uğurkentmesaj 11:20, 22 Haziran 2015 (UTC)

Tarafıma tartışmamızdan bağımsız olarak hakaret eden bir kullanıcıyı engelledim, madde içerik anlaşmazlığı sebebiyle değil. Bir hizmetli olarak önce katkıları inceleyin sonra konuya müdahil olun. --Eldarion 11:28, 22 Haziran 2015 (UTC)
Ben ikinizin de birbirinize karşı böyle cevap vermenize de şaşırdım doğrusu. Sizin kullandığınız ifadeler de pek kullanıcıyı sakinleştirecek türden değil. --Uğurkentmesaj 11:38, 22 Haziran 2015 (UTC)
Tam olarak isteğiniz nedir anlamadım ? Kullanıcı kişisel saldırı sebebiyle engellendi, engelinin açılmasını mı talep ediyorsunuz  ?--Eldarion 11:40, 22 Haziran 2015 (UTC)
Engelin açılmasını talep etmiyorum fakat sizin de kullanıcılara karşı ifadenizi dikkatli kullanmanız gerekiyor. Sonuçta bir çok kullanıcı size danışıyor. Kullanıcıları uzaklaştırmaya gerek yok. Ayrıca ilk paragrafta kurucuların ismi geçmez diye bir kural var mıydı? Asıl öğrenmek istediğim bu. --Uğurkentmesaj 11:46, 22 Haziran 2015 (UTC)
Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum. Bunlar nesnel bakış açılarıdır, içerik anlaşmazlığı üzerine tartışma yaşanabilir bunlar normal konular. İkinci olarak cümlenizi tam olarak anlayamadım, üslubum ile ilgili olarak beni uyarıyor musunuz ? --Eldarion 11:48, 22 Haziran 2015 (UTC)
Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum. Bunlar nesnel bakış açılarıdır, içerik anlaşmazlığı üzerine tartışma yaşanabilir bunlar normal konular. İkinci olarak cümlenizi tam olarak anlayamadım, üslubum ile ilgili olarak beni uyarıyor musunuz ? --Eldarion 11:50, 22 Haziran 2015 (UTC)
Şimdi öğrenmek istediğimi aldım. Üslubunuz zaman zaman sert olabiliyor buna dikkat edin (bana göre) diyorum size göre sert olmayabilir. Mesela şu maddedeki yapımcı şirketi kaldıralım mı? --Uğurkentmesaj 11:55, 22 Haziran 2015 (UTC)

  • Ben de sabah gördüm. Akşam bir şeyler yazayım dedim ki Uğur benden önce davranmış. Cobijanın haksızlığa uğradığını düşünüyorum.

1- VP:EP yi tekrar okumanı tavsiye ederim Eldarion. Hizmetliler, herhangi bir tartışmada kendileriyle beraber bulunan herhangi bir kullanıcıyı engelleyemezler. Ayrıca iyi niyet ile hareket etme ihtimali olan kullanıcılara karşı engelleme fonksiyonu kullanılmadan önce iki kez düşünülmelidir.

2- "Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum" Safsatadır. (Bakınız 3.madde)

3- Hizmetli olmanız tartışmalarda extra dikkatli olmanızı gerektirir. Lütfen soğukkanlılığınızı koruyun --Zaitsév 17:01, 22 Haziran 2015 (UTC)

Tavsiye[değiştir]

Âlim Cobija denen bu ve benzer şahısların ki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor gibi sayfalarken aşırı derecede haşır neşir oluyorlar, İslam mezhepleri ve İslam tarihi gibi ciddi konularda yetkili olması yapılan değişiklikleri onaylaması ya da geri alması sizin için bir utanç vesilesi olmalı. Bu adamım bu bilgi sahibi olmadığı konularda Uzmanlık taslamağa devam etmesi halinde Murat Bardakçı'nın Vikipedi aleyhindeki iddiaları doğrulanmış olacaktır!!! Sen gene bildiğini okumağa devam et, benden söylemesi..68.100.166.227 22:10, 22 Haziran 2015 (UTC)

Ben ayni kişinin bu kadar farklı alanlarda son sözü söyleyen bir otorite olmasını anlayamıyorum. İşte bu nedende Murat Bardakçı'nın getirdiği eleştrileri dikkate alın diyorum. Aksi doğru ben yanlış isem nasıl bir mekanizmadır bu anlamak mümkün değil. Saatlerce günlerce aylarca Samsunspor kadroları hakkında ahkam kesecen sonra birdenbire Tarih profösörü kesilecen ciddiyet bunun neresinde anlat mekanizmayı da herkes öğrensin. Sonra da ey millet bize güvenin yahu senin kariyerin ne ki? Hazırladığın madde isimsiz bir yazı alt tarafı..
Öyle bu işler engel koyma ile olmuyor, bak gitti 95.Binli yeni bir İP numarasından yoluna devam etti. Senin uzmanlık alanın nedir ki?68.100.166.227 08:21, 23 Haziran 2015 (UTC)
Hadi git buna da block-koy.

Benim katkı yapabilmek için engelli Âlim Cobija'nın onayına ihtiyacım var!![değiştir]

VAR. Benim katkı yapabilmek için engelli Âlim Cobija'nın onayına ihtiyacım var!! Demek ki iddialarınız yine doğru değil.. O kadar özgür bir ansiklopedi olsa bilimsel konularda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor uzmanlarının onayına ihtiyaç duymayacaktık.. şu anda duyduğumuza göre hiç te özgür eğilmiş..kendi tezinini kendin çürütmüş oldun böylece..hadi iyi geceler.. tartışma bitti..68.100.166.227 08:43, 23 Haziran 2015 (UTC)

Konu Silinmesi[değiştir]

Merhaba, yeni açmış olduğum başlığı telif hakkı gerekçesi ile silmişsiniz. Kendi oluşturduğum bir içeriğin telif hakkı olduğuna nasıl karar verip sildiniz anlayamadım.Bir açıklama getirilebilirse sevinirim. Mevks (mesaj) 06:27, 23 Haziran 2015 (UTC)

IEEE Fellow[değiştir]

Hakkında bilginiz var mı? Türkiye'de 1 ya da 2 kişi var diye duymuştum. 68.100.166.227 08:24, 24 Haziran 2015 (UTC)

Bence kesin sakatlık var[değiştir]

Eğer Merih Aktaş kayda değer bir kişilik ise ve de IEEE Fellow sildiğin Victor Twersky kayda değer olmayan bir kişi ise.. Evet ingilizcede böyle bir madde yok çünkü ben hazırlamıştım ve de bununla ilgili olarak artık yazmağa da devam edemem68.100.166.227 16:41, 24 Haziran 2015 (UTC)

Bir an evvel öğrenmeye gayret edin[değiştir]

Yoksa Kâzım Koyuncu maddesi seviyesinde katkılar yapmağa devam edersiniz... 68.100.166.227 23:04, 25 Haziran 2015 (UTC) Herşeyi kapatın başka birşeyden anlamazsınız (kim yazmış bunu?)

Ne mutlu[değiştir]

Güleysun ha bu günlerde.. O yanlış maddelere onay vermeseydin bari 8 yıldır bu işi yapaysunda neden onay vereysun yanlışlara ve neden hepbilmediğin maddeleri sileysun Victor Twersky gibi.. Benim başka konuları da anlamam gerekli değil.. Saat hesabı çalışmıyorum burda 5 senedir. NOT: Mutlu Topuz seni kovduracak haberin olsun.. 68.100.166.227 10:57, 4 Temmuz 2015 (UTC)

Bu aşağıdaki mesaj neye istinaden geldi anlamadım.. Canınız sıkıldıkça aşağılayıcı mesaj atar oldunuz da.. Adam kendisi 1-2 telefondan sonra işinizi bitiriyorum diyor.. Abbasi halifeleri sayfalarını kim hazırladı her halde Türkçe klavyesi yoktu ama siz bunları onaylıyorsunuz demiştim en son.. Her halde ona alındınız..68.100.166.227 17:27, 5 Temmuz 2015 (UTC)

Bilgi[değiştir]

Türkçe yazımınız zayıf olduğu gibi, okumanız da zayıf zannediyorum. Hazırladığımı iddia ettiğiniz maddenin geçmişinde tek bir katkım bile yok. [1] Gerçekten çok güldürdünüz beni, kolay gelsin. --Eldarion 10:33, 4 Temmuz 2015 (UTC)

Okuma alışkanlığını hızlıca edinmenizi öneririm, yıllardır buraya katkıda bulunduğunuzu iddia ediyorsunuz ama işleyiş ile ilgili hiçbir bilginiz yok.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibisiniz, onayların nasıl ve kimler tarafından verildiğinden bile habersizsiniz. İngilizce sürümde vandallığınız sebebiyle defalarca engellendiniz. Son olarak beni kovduracağını iddia ettiğiniz arkadaşlara bol bol selamlar. Yine güldürdünüz, teşekkürler. Eldarion 10:02, 5 Temmuz 2015 (UTC)
Aman hep gülün Tevatür niteliğinde kalıyor.. 5 senede 12 BİN değişiklik yapmışız.. Demek ki siz de bu kadar imla hatası var imiş ki benim 12,000 değişiklik onay almış.. Bunların hatalı hallerini neden evvelce onaylayıp oraya koymuştunuz.. İyice denetlesenize şurayı... NOT: İlk okul bir'e kaydolacağız ama kabul etmiyorlar..

68.100.166.227 17:33, 5 Temmuz 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
merhaba;

Okday Korunan ile ilgili girdiğim içeriği niye sildiğinizi öğrenebilir miyim? site içinde pek çok sayfada adı geçmesine rağmen siz silinmeye değer bulmuşsunuz. nedenini çok çok merak ediyorum. Othello 07:30, 25 Haziran 2015 (UTC)

Silme işlemi[değiştir]

Sildiğiniz sayfa wiki'de daha önceki örnek formatlarda olan bir sayfaydı. silmenizin hiç bir gerekçesi yoktu. Öyle olsa silmek yerine düzenlerdiniz. Yetkilerinizi kötüye kullandığınızı düşünüyorum.

Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Tccbsarayi[değiştir]

Bu hesabın resmi olup olmadığını araştırabilir misiniz? Kolay gelsin. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 20:59, 25 Haziran 2015 (UTC)

Uygun görürseniz commons:User talk:Tccbsarayi#Turkish translation gibi bir mesajda bırakılabilir. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 23:11, 25 Haziran 2015 (UTC)
Selamlar. Denetçi uygulaması bize bu bilgiyi vermeyecektir, zira IP adresinin nereden kullanıldığı görülmüyor. Kullanıcıya bilgilendirme mesajı attım. --Eldarion 05:18, 26 Haziran 2015 (UTC)
Anladım. Ben IPlerin whois sonucunda resmi kaynaklımı değilmi ortaya çıkar diye düşünüyordum ama bilgilendirme mesajı daha verimli olabilir, haklısınız. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 07:15, 26 Haziran 2015 (UTC)

Achraf Baznani[değiştir]

Hello, Achraf Baznani is a famous artist in Morocco. He is a reel personne. Please you can search google for more informations. Thank you. 105.157.20.215 08:05, 26 Haziran 2015 (UTC)

Fotoğrafların silinmesi[değiştir]

İstanbul, Ankara, Kayseri Valileri ve İstanbul Emniyet Müdürü gibi bürokratların maddelerinin geliştirilmesi adına ve görsellik için fotoğraflarını eklemiştim. Ancak tarafınızdan kaldırıldığını görüyorum. Eğer telif hakkı gibi bir sebeple kaldırılmışsa fotoğrafı bulunan diğer bürokratlarında fotoğraflarının kaldırılması gerekiyor. Ayrıca yaptığınız işlem için açıklama yazsanız daha şık olur. Hayırlı çalışmalar. Anadolu001 (mesaj) 07:23, 30 Haziran 2015 (UTC)

ciddi sorun bu adam[değiştir]

Kucuk bir köy hakkinda yazdigim yaziyi neye dayanarak sildigini bilmedigim moderator arkadas tesekkurler. Senin gibiler yuzunden belki benim yazdigim bilgileri internetten kimse bulamayacak. Yazdigim kisa öz paragraf tamamen kendi gozlerimle gordugum, kisa sure icinde dolastigim bir yer hakkindaydi. Ve internette hakkinda bilgi olmayan bir yer. Keske yazim hatasi vs duzeltiverseydin. Ya da uyarsaydin da duzeltseydim. Gercekten yaptigin ise saygin yok. Özgenkaya (mesaj) 07:38, 30 Haziran 2015 (UTC)

Silinen Sayfa Resul Sarıkoç[değiştir]

Sildiğiniz Resul Sarıkoç Adlı sayfanın geri yüklenmesini istiyorum.İçerik Kayda değer ,doğru ve telif hakkı içermemektedir.

Gazete sayfası[değiştir]

Gazete sayfasında önce reklam içerikli diye sonra kayda değer bir sayfa olmadığından dolayı silindi. İlki için bir şey demiyorum da ikinci defa silinmesi ve silinme gerekçesi mantık gelmedi. Sayfadaki şikayetlere bakılınca durumu anladım, bu kişinin özelliği bu demek ki. Burak

Vikipedi:Denetçi isteği[değiştir]

Vikipedi:Denetçi isteği sayfada bekleyen 3 istek var. İlgilenebilir misin? Birde Vikipedi:Denetçiler sayfasında şöyle yazıyor "Bu bilgiler sadece bir hafta saklandığı için, daha önce yapılmış değişiklikler denetçi üzerinden gösterilmeyecektir.". Anladığım kadarı ile kimin hangi IP'den girdiği ve o IP adresini kimlerin kullandığı bilgisi sadece 1 hafta saklanıyor. Yani 1 haftadan eski denetçi istekleri incelenemez mi demek bu? Ya da birisi geçen sene bir kuklacılık yaptıysa bunun bilgisi artık silinmiş mi demek? --Mavrikantmsj 08:21, 6 Temmuz 2015 (UTC)

Help[değiştir]

Merhabalar yeni bir kullanıcı olarak Eskişehir'de tanınmış bir kişi olan "Harun Karacan" eklemek istiyorum ama bana sürekli hata mesajı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.. --Serkanamac (mesaj) 12:54, 8 Temmuz 2015 (UTC)

Uyarı[değiştir]

Defalarca uyarılmanıza rağmen ısrarla politika sayfalarını okumuyorsunuz. Buradaki listenin özellikle ikinci maddesini okumanızı öneririm. Hizmetlilik yaptığım uzun süreler boyunca, bir başka hizmetlinin sildiği maddeyi bilgi vermeden geri getiren ilk sizi görüyorum. Politikaları bir an önce öğreniniz. --Eldarion 13:23, 10 Temmuz 2015 (UTC)

Merhaba Eldarion, benim seninle direksiyon savaşına girmek gibi bir derdim yok. Anonim kullanıcı sayfayı SAS'a götürmemi rica etti. Sonuçta topluluk kayda değer olup olmadığına karar verecek. Herhangi bir DS yaşandığını da düşünmüyorum. Yanlış anlamazsan daha önce birçok sildiğin madde birkaç farklı hizmetli tarafından SAS'a götürüldü. Sana bilgi vermeyi unutmuş olabilirim. --Uğurkentmesaj 16:47, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Benim sildiğim ve başka hizmetli tarafından geri getirildiğini iddia ettiğiniz maddelere örnek gösterebilecek misiniz ? Eldarion 17:12, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Pembe ve Mavi, Alper Mestçi maddeleri... --Uğurkentmesaj 18:30, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Bunlar söz konusu kullanıcının yanlış uygulamasıdır, kendisine bildirebilirsiniz. Geri getirdiğiniz madde silinmiştir. Eldarion 18:36, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Alper Mestçi maddesi için istek siz aktif değilken yapıldı; şu değişiklikten görebilirsiniz. Pembe ve Mavi maddesi için istek siz cevap vermediğiniz için yapıldı; şu ve şu değişikliklerden görebilirisiniz. Birinde üç ay çevrim içi olmanızı, diğerinde 15 gün cevap vermenizi bekledim ve nihayetinde başkalarından yardım alma yoluna gittim. Hizmetliliğin otoriter bir yanı olmadığı gibi, Jimbo Wales'ın deyimiyle -hizmetlilik çok da önemli bir şey değildir- belki de. Vikipedi -Cesur ol- diyor; -kimse "HER ŞEYİ" bilemez ve ancak birkaç kişi birleşince gerçekten iyi bir sonuca varılabilir- diye de ekliyor. Bu bağlamda sizin kayda değer olmadığı gerekçesiyle hızlı sildiğiniz bir maddeyi tartışmaya açmakta bir beis olmadığını düşünüyorum. Lütfen bunu bir rica, iyi niyet varsayın ve Magi (film) maddesinin SAS'ta tartışılmasına müsaade verin. Hürmetlerimle... --85.108.52.68 15:19, 11 Temmuz 2015 (UTC)

Serdar SABUNCU[değiştir]

Trophy.png Serdar SABUNCU
FUTBOL KARİYER isimli bir site oluşturma aşamasındayız. Buraya elimizdeki datalardan Serdar sabuncu nun verileri girdik ve siz silmişsiniz. Bu veriler kişilerle görüşülüp onay alındıktan sonra girilmeye başlanmıştır. Neden yazdıklarımız silindi? ve silmeye devam edecekmisiniz? eğer devam edecekseniz bu siteyi kullanmayacağız. FUTBOL KARİYER Ekibi FUTBOL KARİYER (mesaj) 20:56, 15 Temmuz 2015 (UTC)

Acil[değiştir]

Merhaba, Yabancı sayfama yazdığım yazıları görmezden gelerek diğer hizmetlilerle aynı anda hareket etti ve beni engelledi. Fenerli1978, Thedon ve yabancı birlikte hareket ediyorlar işlerine gelmeyen mesajları siliyorlar. Bu kuklacılıktır. Lütfen sayfamı inceler misiniz? https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Cankoray


Engelleme[değiştir]

Kayda Değer Olmayan Sayfa Actık Dıye Engellemek Haksızlıktır --PierreLotte (mesaj) 17:09, 28 Temmuz 2015 (UTC)

Kontrol[değiştir]

Selamlar. Bir şey hakkında size bir şey sormak istiyorum. Ben devriye olmama rağmen bazen (nadiren) kendi değişikliğim bekleyen değişiklikler olarak gösteriyor. Veya burada Kibele hizmetli olmasına rağmen değişiklik Superyetkin tarafından kontrol edilmiş. Bunun sebebi nedir? Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 13:19, 4 Ağustos 2015 (UTC)

Beyaz liste üyeliği[değiştir]

Merhaba, Supermæn dostumuz sağolsun bilgilendirdi; Beyaz Liste'ye eklenmem konusunda yardımcı olur musunuz? Saydığım kadarıyla sürüm kontrolü sayfasındaki kriterleri karşılamış durumdayım; bir şey atladıysam haber vermeniz yeter. Kolaylıklar, Emirhandongel (mesaj) 05:55, 5 Ağustos 2015 (UTC)

Kullanıcı:Muratero[değiştir]

  • şu ve şu değişikliklere bakarsanız sevinirim. Muratero'nun değişikliklerinin ve gerekçelerinin geçerli olmadığı kanaatindeyim.

Ayrıca Muratero şu Ekledigim içeriği düzeltmek yerine tamamen siliyor ve başka bir gerekçe ortaya sunuyor.Murateronun yetkilerini suistimal ettiğini ve Vikipedi:Tarafsız bakış açısı'na uygun hareket etmediğini düşünüyorum. Son olarak Muratero'dan bir Vandalizm örneği. Bu sadece benim rastladıklarım ve görevini suistimal edip benle giriştiği değişiklik savaşları. Daha çok sayıda olduğuna da eminim. Teşekkürler iyi çalışmalar. unknowledge (mesaj) 05:34, 14 Ağustos 2015 (UTC)

Rising Star Türkiye (1. sezon)[değiştir]

Merhaba ben Murat Güneş Altuntaşoğlu. Neden Rising Star Türkiye (1. sezon) sayfasında yarışmacıları gösteren bölümü sildiniz. Gerçekten özür dilerim ama bunda neyin yanlış olduğunu anlamadım. Yarışmacıların anlatılması Vikipedi'nin pek çok dilinde yarışmaya göre yapılan bir şeydir. Ayrıca ben bilgileri kaynaksız bırakmamak için elimden geleni yaptım. Lütfen en kısa zamanda yanıtınızı iletiniz.--Murat Güneş Altuntaşoğlu 17:00, 19 Ağustos 2015 (UTC)

İngilizce Vikipedi:

Portekizce Vikipedi:

Çekçe Vikipedi:

Korece Vikipedi:

Bulgarca Vikipedi:

Ukraynaca Vikipedi:

Çince Vikipedi:

Türkçe Vikipedi:

Ben yarışmaların uzun ya da kısa sürmesini belirleyemem ve bu konuda bir şey yapamam ama ben yine de Vikipedi'de düzenli, kaynaklı ve insanlara doğru bilgiyi ulaştırabilir olması koşuluyla her konuda ve her uzunlukta listelerin bulunabileceğine inanıyorum. Bu yüzden bu bilgileri eklemek için aklıma daha doğru bir yöntem ya da başka bir internet sitesi gelmedi.Murat Güneş Altuntaşoğlu 19:25, 19 Ağustos 2015 (UTC)

Oyuncu[değiştir]

Pelin Bölükbaş adlı oyuncunun sayfasını niye sildiniz? Malum bir başrol oyuncusu... Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 21:56, 21 Ağustos 2015 (UTC)

kayda deger kisi degil?[değiştir]

Dr. Vehbi Kadri Kamer icin kayda deger kisi defil demissiniz ve sayfayi kaldirmissiniz. Wiki kurallari kayda deger degil derken saglam atifta bulunulmus kaynaklari konu disi birakir. Kendisi 7 kitap yazmis yuzlerce makalesi olan doktor hakim bir kisidir. Atiflarin hepsi adalet bakanligi sitesine ve turkiye adalet akademisine yapilmistir. Sayfanin geri getirilmesini rica ediyorum. Yaptigini gorevi kotuye kullanmaktir. Burcuburcuburcu (mesaj) 14:46, 26 Ağustos 2015 (UTC)

Ingilizce cevirisi kayda deger turkcesi degil?[değiştir]

Merhabalar tekrardan, dun ekledigim turkce icerikleri silmissiniz. Tesekkur ederim. Ingilizce cevirisi https://en.wikipedia.org/wiki/Association_of_Judicial_Unity adresinde olan Yargida Birlik Dernegi icerigini diger wiki ortami kayda deger bulabilirken siz bir ayni kulvarda ve kategoride olan Yarsav icerigi de yayinda olmasina ragmen silmissiniz. Kayda degerlik nedir? Ne yapmamiz gerekiyor 4500 uyesi olan bir dernek wiki de yer alamayacak mi? Hem de bunlarin hepsi turkiyenin adli yapisini olusturan degerli hakim savcilar. Anlam veremiyorum kime gore kayda deger? tesekkurler Burcuburcuburcu (mesaj) 04:40, 27 Ağustos 2015 (UTC)