Kullanıcı mesaj:Eldarion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

İçindekiler

Yetkinizi Kötüye Kullanıyorsunuz ve Hep Aynı Şikayeti Alıyorsunuz[kaynağı değiştir]

Genellikle düzenlemelerinizin hepsinden aynı şikayeti almışsınız. Kayda Değer Olmayan Kişi şeklinde içerikleri silerek ciddi anlamda görevinizi kötüye kullanmaktasınız.

Kayda Değer Olmayan Kişi kararını siz bireysel olarak mı vermektesiniz? Kimler Kayda Değer Kişilerdir? Türkiye'nin en önemli kurumlarının birinde Genel Müdürlük ve sonrasında müsteşarlık yapmış birini Kayda Değr Olmayan Kişi olarak niteleme yetkisi size Vikipedi mi verdi? Vikipedi'de birçok bürokrat yer alırken nasıl Kayda Değer Kişiler olmuşlar?

Görevinizi kötüye kullanıyorsunuz, silmek yerine araştırıp ekleme yapmanız gerekmektedir.

"Ben bu mesajı içeriğimin oradaki kritelere uyduğuna inandığım için yazıyorum, siz bir defa Vikipedi editörüne yakışır bir cevap dahi vermekten uzaksınız. Sizin okuma alışkanlığınız olmadığı gibi, yorumları hiç ama hiç dikkate almadığınız ayan beyan ortada.. Hakkınızdaki bütün şikayetleri toparlayıp görevinizi kötüye kullandığınızı Vikipedi'ye ispatlayacağımdan şüpheniz olmasın."

YTU Racing Wikipedia Sayfasının Kayda Değer Bulunmaması Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Türkiye'de Formula Student denince akla gelen ilk takım olan YTU Racing'in artık Wikipedia'da bilgilerinin bulunacağı bir sayfanın olmasına takım olarak karar verdik. Türkiye'de İngiltere Silverstone'da düzenlenen Formula Student UK yarışmasında ülkemize tek kupa kazandıran takım olarak meraklılar için ayrıntılı bilgi paylaşmak istedik. Belli bir içerikle açıklayıcı ve net bilgilere sahip bir sayfa olduğunu düşünüyoruz. Ancak "Kayda Değer Olmayan" başlık sebebi ile silinmiş. Bu konuda ayrıntılı bilgi alarak içeriğimizi yenilemek istiyoruz. Çünkü Türkiye'yi temsilen YTU Racing'in, Wikipedia'da bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Sizinle nasıl bu konu hakkında iletişim kurabiliriz? Saygılarımla, YTU Racing Tanıtım Ekibi.

Cevap Arıyorum, Kusura Bakmayın[kaynağı değiştir]

Dediğiniz gibi blog vesaire kaldırdım, tekrardan düzenli bir şekilde onaya yolladım. Kolay gelsin

https://tr.wikipedia.org/wiki/I%C5%9F%C4%B1kFX kontrol eder misin

IşıkFX Hakkında[kaynağı değiştir]

Öncelikle merhabalar, Kurumumuz tartışma sayfasında da belirttiğim gibi Türkiye'nin köklü Menkul Değerler şirketleri arasındadır, ben konuyu oluşturmadan önce bir kaç rakip sayfaya baktım, benden ne bir eksikler ne bir fazla, kopyala yapıştır olmasın diye tek tek koda girerek değiştirdim, şimdi burada reklam olan nedir ben anlamış değilim isim vermek istemiyorum burada fakat diğerlerine bakarsanız göreceksiniz durumu. link verdiğim bir çok yer zaten dış bağlantı bizli ilgili sadece lisanslardan dolayı olan yerler, diğerleriyse kaynak, kaynak vermek vikipedi'de ne zamandır reklam, yardımcı olabilirseniz sevinirimç

ve bizim sayfamız kayda değer olmayan oluşum kısmını biraz açar mısınız ? 30.000.000 TL sermayeli Serbest Piyasa Kurulu Lisanslı kurumumuz kayda değer değil, https://tr.wikipedia.org/wiki/İntegral_Forex bu kayda değer mi ? birebir rakip içeriğimiz, burada bir art niyet mi aramalıyız ?

Reklam Benzetmesi ve Vandalizm[kaynağı değiştir]

Öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Şimdi gelelim konumuza; silmek yerine bilgilendirme yapılıp, düzenlemeye gidilirdi. Attığınız mesajta yer verdiğiniz konulardan yola çıkarak;Facebook, Twitter gibi siteler yer alırken burada onların ansiklopedik değeri nedir? Ansiklopedilerde mi yer almışlar? Yoksa kazandığı milyon dolarlar ve yabancı kaynaklı olduğu için mi buradalar? Sayfasını açtığım web site ve uygulaması sosyal düşünce platformu olarak Türkiye'de tek örnektir. Aynı şekilde; Yerli basında, tv yayınlarında, bir üniversiteyle ortak yapılan bir programda öğrencilerine sunulmuşken bunu reklam olarak algılamak nedir? Ki aynı şekilde sayfasını oluşturduğum Papiroom aynı zamanda gazetecilerin yetiştiği, gazetecilik öğrencilerinin eğitimlerine katkı yapan bir platformdur. Yönlendirici bağlantının kaldırılması için mesaj atabilir ya da düzenleme yapabilirdiniz. Diğer tüm kriterlere uygunluk taşıdığını yeniden belirtip, gerekeni yapmanızı rica ediyorum.


Madde 6 Kayda Değer Olmayan[kaynağı değiştir]

Papiroom için açtığım sayfayı kayda değer olmayan diyerek silmişsiniz. Oysa madde de Doğrulanabilir bir maddeye sahip olabilmek için, konunun bağımsız, güvenilir kaynaklardaki yayınlar aracılığıyla araştırıldığında, kontrol edildiğinde ve değerlendirildiğinde bilgiye ulaşılabilecek kadar kayda değer olması gerekir. deniyor. Diğer bir kural ise şu; Bu kriter her türden güvenilir yayımlanmış kaynağı kapsar, bunlara gazete ve dergi makaleleri, kitap, televizyon belgeselleri, Web siteleri ve tüketici haklarını gözeten örgütlerin yayınladığı raporlar da dahildir[4],Kaynaklarla birlikte online olarak kurulmuş birsosyal platformu silme amacınız nedir? Okumadan silmek, kaynakları doğrulamadan silmek ne kadar doğru? Zira bu maddelere uyan, kaynaklar vermişken. Sayfanın geri getirilmesini rica ediyorum, sunduğum kaynaklarında güvenilir kaynaklar olduğunu yeniden belirtip, ekstra kaynaklar da ekleyebileceğimi bilmelisiniz!


Merhaba AdresGezgini için açtığım sayfa daha önce "Reklam Amaçlı Sayfa" gerekçesiyle silinmişken, şimdi de "Kayda Değer Olmayan Oluşum" gerekçesiyle silinmiştir. Sayfayı kurallara uygun, kaynak belirterek, objektif bir şekilde yazmış olmama rağmen, iyileştirme yoluna gidilmeyip 6.kez doğrudan kaldırılmış olmasında kötü niyet seziyorum. Lütfen sayfanın yayına alınması için ne yapılması gerektiğini söyler misiniz? Veya bunu bizim için yapacak bir editör var mıdır? Teşekkürler.

Zeybekler Maddesi için tartışma sayfası[kaynağı değiştir]

Sayın Eldarion, sildiğiniz Zeybekler maddesi kaynakta belirtilen İsmail Özboyacı'nın makalesidir ve kendisinin talebi ile Viki'ye eklenmek istenmiştir. Zeybekler konusunda Viki'de derli toplu bir makale bulunmamaktadır. İsterseniz, kaynak kişinin bilgileri de iletilebilir. Özboyacı, Türk Halk Oyunları'nın ilk ustalarından biridir ve Türkiye'ye Dijon'da kazandırılan Altın Madalya'nın grup başkanıdır. Makale'de yer verilen resimler de kendisine aittir. Dr Abdullah Manaz (mesaj) 06:41, 5 Haziran 2015

Celalettin Vatandaş Maddesi için tartışma sayfası[kaynağı değiştir]

Yetkinizi kullanırken, silme kurallarını dikkate almak gerektiğini unutuyorsunuz. Konu hakkında bir tartışma sayfası açmak istedim, içeriği yeni ancak, içeriğin önceden silindiği gibi ilgisiz bir gerekçeyle tartışmayı sildiğiniz görüyorum. Bu, madde değil, tartışma. Eğer bir fikrin tartışılmasına dahi tahammülsüz iseniz, bu sanal yetki sizin için sorumluluk değil, 'güç' anlamına geliyor demektir. Bu durumda wiki ilkelerinden önce, bunların bağlı olduğu everensel ahlakın ilkelerini gözden geçirmenizi salık veririm. Böylece, iğdiş ettiğiniz türkçe viki, zaten giderek dikkate alnmaz hale gelecektir.

Tartışma sayfası açılmasını ve isteyenlerin görüş bildirmesini talep ediyorum. Okurogluselo (mesaj) 11:51, 29 Mayıs 2015 (UTC)

Celalettin Vatandaş[kaynağı değiştir]

Celalettin hoca, GŞÜ dekanı, rektör yardımcısı ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yönetim kurulunun iki daimi üyesinden biridir.Bu kurumlar viki sayfalarında yer almaktadır. On kitabı, sayısız Türkçe ve İngilizce makalesi var. Türkiye'de Gençlik adlı algısal problemlere ilişkin geniş çaplı proje çalışması, anaakım medya üzerinden popülerlik kazanmıştır. Bu bağlamda, sayfasının silinmesinin, denetleme görevililerinden birinin acele (sayfayı okumadan) hareketi sonucu meydana geldiği kanaatindeyim. Oylama ve tartışma ise, sayfada yaptığımız düzenleme dikkate alınmadan gerçekleştirilmişe benziyor. Türk aydınlarının ve bilim insanlarının vikide tanıtılarak, içeriğin geliştirilmesi konusunda yardım etmenizi, sadece viki sorumluluğunun gereği olarak değil, aklı selim sahibi bir aydın olmanız nedeniyle de rica ederim. Okurogluselo (mesaj) 12:10, 28 Mayıs 2015 (UTC) Türkçe

Hayreddin Bey[kaynağı değiştir]

19 Mayıs'ta sildiğin bu sayfadaki bilgilere ihtiyaç duyduk.Eğer mümkünse sayfadaki bilgilere ulaşmamızı sağlayabiir misin?---Emreculha (mesaj) 09:41, 25 Mayıs 2015 (UTC) arkadasım onayla tuşu eskidimi calismiyormu ucretmi odeyecem ne yapcam bir yardim etseniz nereye ucret odencekse odeyimde onaylayin kurtuluyum kac gundur ugrasiyorum bi yardim lutfenhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Dosya:Kafeste_sıkla_beslenen_bir_kuş_türüdür_nar_bülbülü.png

" Kayda değer olmayan kişi " derken ?[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Emre_Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m

Adamın sırf Facebook ' ta 107.000 beğenili sayfası var , girdiği bilgiler tamamıyla doğru , daha ne kadar kayda değer olsun ?? Neden siliyorsun sayfayı ?

Nasil Moderatorsun Kardesim[kaynağı değiştir]

Neden siliyorsun içerigini kontrol etmeden. Görevini hakkı ile yapmak varken neden yapmıyorsun? Acil Dönüş Bekliyorum. Hangi sayfa olduğunu soracaksın dönüş yaparsan söylerim.Muratweb (mesaj) 11:47, 28 Mayıs 2015 (UTC)

İmza Mugi

Demet Sabancı Çetindoğan[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben Demet Sabancı Çetindoğan'ın Mediasa adlı firmasında çalışıyorum. Daha önce "Demet Sabancı Çetindoğan" adında bir sayfa hazırlamıştık. Bu sayfayı bizim yönetim kurulumuzda olan birisi hazırlamıştı. Hiçbir yerden (web sitesi, haber, veya başka bir kaynaktan) altıntı yapılmamıştı. Bu sayfanın telif hakkından dolayı silindiğini farkettik. Neden silinmiştir. Geri alabilir misiniz?

DAHA ÖNCEKİ MESAJIMI NİYE SİLDİNİZ? BURADAN SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE MESAJLARI NİYE SİLİYORSUNUZ? WIKIPEDIA'da amatörüm sorunu anlamaya çalışıyorum 62.244.199.234 14:10, 28 Mayıs 2015 (UTC)

"Kayde değer olmayan kişi"?[kaynağı değiştir]

Anış Arıboğan için açmaya çalıştığım sayfayı "kayda değer olmayan kişi" gerekçesiyle onaylamamışsınız. Bir insanın "kayda değer" olma ölçütü nedir? Günümüzün en iyi Türk hekimlerinden birinin "kayda değer olmayışı" muhakemesi nasıl yapılmaktadır? Diğer kullanıcıların yazdıklarına da bakılırsa işinizi iyi yaptığınız pek söylenemez. Bu tip içeriklerin geliştirilmesini engellemeniz görevinizi düpedüz kötü kullanmaya girer.

Yalçın Proje Başlığının Silinmesi[kaynağı değiştir]

Sektöre yabancı olabilirsiniz ancak inşaat sektöründe Yalçın Proje en büyük işler yapan ve en tanınan proje grubudur. ENKA, Rönesans holding vb. şirketler adına başlıklar varken Wikipedia'da Yalçın Proje'nin de olması gerekmektedir.

Wikipedia'nın üç ana yönergesi olan Özgün araştırmalara yer vermemek, tarafsız bakış açısı ve doğrulanabilirlik kavramlarına paralel, "Beş Temel Taş'a" uygundur.

Eğer başlığın silinme sebebi reklama yakın bulunmasıysa, bir şirketin hangi sektörde çalıştığı ve yaptığı işleri (birçoğu tr.wikipedia ve en.wikipedia'da zaten mevcuttur) yazmak reklam değil bilgi verme amaçlıdır. Reklama dair bir bölüm bulunduğu düşünülüyorsa sadece o bölümün kaldırılarak başlığın, şirketin önemli kişilerinin ve yaptığı işlerin Wikipedia'ya geri katılması ve daha fazla bilgisi olan insanlar tarafından değiştirilmeye açık halde bırakılması yerinde bir hareket olacaktır.

kayda değer?[kaynağı değiştir]

Selamlar, sadece merakımdan soruyorum süper lig takımlarından birinin başkanı olmak kayda değer değil mi? Bununla ilgili bir sayfa var mı? Yani hangi durumlarda kayda değer olur? Profesyonel liglerde oynamış olmak bildiğim kadarıyla yetiyor futbolcu için, peki başkan için? --Teacher0691 (mesaj) 21:25, 1 Haziran 2015 (UTC)

Tatlı (yemek)[kaynağı değiştir]

Hazırladığım sayfayı kontrol edermisiniz?--Vikipedisssttt (mesaj) 19:10, 2 Haziran 2015 (UTC)

Yelken Fiziği[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Aldığım uyarıya ve telif açıklamanıza istinaden permissions-tr@wikimedia.org mail attım, sonuç hakkında bilgi verebilirmisiniz. Yelken Günlükleri (mesaj) 14:52, 5 Haziran 2015 (UTC)

Mhp sayfası için[kaynağı değiştir]

Yaptığım değişikliklerin kaynağı vardır.Kişisel siyasi izlenimim ve görüşlerim çerçevesinde yapılmamıştır.Ancak sizin bunları silmeniz ya da düzeltmeniz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Meral Akşener, Durmuş Yılmaz, Murat Başesgioğlu gibi birçok Mhp'li isim muhafazakar merkez sağ eğilimindedir.

Silinen sayfa Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Zeta Savunma için oluşturduğum sayfa reklam gerekçesiyle silindi. Şirketle aynı sektördeki firmaların sayfaları silinmezken onlarla aynı formatta içerik girilen bu sayfa neden siliniyor? Silinmemesi için ne yapmalıyız? Muratceven (mesaj) 19:36, 6 Haziran 2015 (UTC)MuratCeven

Reklama hayır ama ?[kaynağı değiştir]

Bizimle aynı sektördeki firmaların viki sayfası var, biz sayfa açmak isteyince reklam gerekçesiyle kapatılıyor. Bunun bir standartı yokmudur? reklam yapmıyoruz, Sadece firma hakkında bilgi yazıyoruz. Ya diğer büyük firmaların sayfaları da silinsin yada burada adelet olsun, keyfilik olmasın. Teşekkürler. Muratceven (mesaj) 20:16, 6 Haziran 2015 (UTC)MuratCeven

Haplogrup[kaynağı değiştir]

Eğer bana biraz aman tanırasnız sayfayı Vikipedi standartlarına uygun hale getirebileceğime inanıyorum. Murat Güneş Altuntaşoğlu 22:03, 8 Haziran 2015 (UTC)

Merhaba yine ben. Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben maddeyi Google Translate'ten çevirmedim. Ben bu maddeyi Yenişehir Wiki adında bir internet sitesinden kopyalayıp yapıştırdım. Murat Güneş Altuntaşoğlu 16:54, 9 Haziran 2015 (UTC)

http://tr.yenisehir.wikia.com/wiki/Haplogroup

Lütfen kusura bakmayın. Biliyorum maddeyi ısrarla açmamamı istediniz ama lütfen yine de size dün göndermiş olduğum mesaja cevap verir misiniz?Murat Güneş Altuntaşoğlu 16:04, 10 Haziran 2015 (UTC)

Ben sadece benim yabancı dilimin kötü olduğunu düşünmemenizi istedim ve anlaşmalı bir biçimde bu sayfayı oluşturabileceğimi düşündüm.Murat Güneş Altuntaşoğlu 18:59, 10 Haziran 2015 (UTC)

Yetkiyi Kötüye Kullanma[kaynağı değiştir]

Survivor All Star sayfasına da yazdım, malum madde kullanıcıların emeği doğrultusunda gayet doğru bilgilerle oluşmaktaydı. Fakat siz bu bilgileri keyfiyetle silmektesiniz, üstelik birkaç kullanıcının bu bilgileri tekrar eski hale getirmesine rağmen siz inatla geri almışsınız. Vikipedi'nin tanımını yapmama gerek yok sanırım, çünkü malum madde'de yanlış olan tek bir bilgi bile yoktu. Fakat siz bu maddeyi komple silmişsiniz, buna hakkınız yok. Gerekli incelemeyi üst yetkili vikicilerin yapması gerekmektedir. İyi vikiler. (Nlodi4 (mesaj) 13:01, 13 Haziran 2015 (UTC))

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Gün geçmiyor ki bir günde kayda değer olmayan madde silinmesin azmini ve çalışma hırsını kutluyorum pek yetkili arkadaş. Sevimleribo (mesaj) 07:15, 16 Haziran 2015 (UTC)

Silinen sayfaların SAS'a taşınması[kaynağı değiştir]

Eldarion merhaba iyi çalışmalar. Tarafınızdan silinen sayfaları sas taşımak geri getirmenizi rica edicem. Alaattin Çağıl , İbrahim Sediyani , Burak Kaan Bülbüloğlu , Betül Sayıcı ve Ertan Güven sayfalarını geri getiriseniz çok iyi olur Mutlutopuz 10:38, 16 Haziran 2015 (UTC)

İlk olarak oluşturulan sayfanın ödemeli editörlük tartışmasında taraf olan kişilerce bir araya gelinerek oylanması sonucu silinmiş bir sayfa . Ben diyorum ki sayfayı yeni kaynaklar ve bilgilerle yeniden düzenleyeceğim . İsmini belirtiğim maddeleri geri getiriniz ve tekrardan oylamaya sunalım. Bundan neden korkuyorsunuz ya da çakiniyprsunuz. Size yazdığım mesajları sayfanızdan silmenizde bu çekincenin bir örneğimi. Bu gayet makul ve demokratik bir istek. Mutlutopuz 09:38, 17 Haziran 2015 (UTC)

Sayfa silme gerekçesi iletmeniz gerekmez mi?![kaynağı değiştir]

Eldarion az evvel oluşturduğum Hasan Hüseyin Sünbül sayfasını silme hızınız beni oldukça duygulandırdı. Merak ettim ve sayfanıza bakayım dedim, gördüğüm ve anladığım kadarı ile bu özelliğiniz sayesinde bir çok wikipedia kullanıcısı benimle aynı hisleri yaşamış. Oluşturmuş olduğum sayfa tamamıyla wiki düzenine uygun ve doğru bilgi içermektedir. Neredeyse tüm günümü sayfa oluşturmayı, kodları kullanmayı anlamaya çalışıp en doğru şekilde bu işi yapmak için uğraşmışken sizin bu gerekçesiz işleminizin sebebini merak etme ve tarafıma bilgi verilmesi hakkını kendimde buluyorum. Yahut incelemenin daha "tarafsız" bir yetkili tarafından yapılmasını istiyorum. --postmodern 15:03, 17 Haziran 2015 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba, buraya bakabilir misiniz? Kullanıcı adınıza link verdim ama bildirim gelmedi sanırım. --78.176.255.204 18:26, 19 Haziran 2015 (UTC)

Masif Panel Sayfasındaki Telif Hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Az önce oluşturduğum "masif panel" maddesini telif hakkı ihlali gerekçesiyle sildiğinizi görüyorum. O madde içinde telif hakkı kriterlerini ihlal eden herhangi bir alıntı yer almamaktadır. İçerik tamamen bize aittir. Lütfen hangi nedenle böyle bir sonuç çıkardığınızı öğrenebilir miyim? Eğer bir yanlışlık olduysa düzeltilmesini sağlayabilir misiniz? Teşekkür ederim. --E-masifpanel (mesaj) 05:29, 20 Haziran 2015 (UTC)

Tekrar merhaba, ilgili uyarınızı aldım ve Telif Hakkı sorununu gidermek için permisiontr adresine @e-masifpanel.com kaynağından gerekli izni veren bir mail yolladım. Ardından sayfayı tekrar oluşturdum. Ancak şimdi de Madde4 gerekçe gösterilerek silinmiş. İlgili devriyeye mesaj yollamayı başaramadığımdan size bildirmek istedim. Tavsiyelerinizi yerine getirdikten sonra sayfayı yeniden oluşturmamı yine sizin tavsiyenizle yaptım. Fakat daha önce silinmiş içerik olduğu için yine silindi. Halbuki gerekli açıklamayı onay kutumdunda belirtmiştim. Bu şekilde nasıl madde oluşturulabilir, inanın çok üzüldüm. Rahatsız ettiğim için özür diler, iyi çalışmalar dilerim. --Serender (mesaj) 22:05, 23 Haziran 2015 (UTC)

Madde 6: Kayda değer olmayan kişi)[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu başlık gibi, benzeri birçok başlıkk 6. madde gereğince silinmezken, Cine 5 ve TRT 1'de programları yayınlanan, birçok gazetede röportajları ve haberleri çıkan,uluslararası ödüllere sahip bu ismin adına açılmış maddenin ısrarla silinmeine anlam veremiyorum. Kişiler için kayda değerlik kriterlerini incelediğimde, yine başlığın silinmesi için bir sebep göremiyorum. Keyfiyet değil de, dikkatimden kaçan sebepler nedeniyle siliniyorsa. Bu konuda beni bilgilendirip, sorunsuz bir başlık açmama yardımcı olmanızı rica ediyorum.

İnci Sözlük[kaynağı değiştir]

Şu gerekçe ciddi mi yoksa espri mi? Ciddiyse bilgi kutusunda yer alan bilgilerin madde içerisinde de belirtilemeyeceğine dair yazım biçeminde kural/öneri var mı? Kurucuların isimlerinin zikredilmesi rahatsızlık veriyorken dış bağlantılar alt başlığında incisozluk.com.tr adresinin tekrarlanması, 19 Aralık 2009 tarihinde kurulduğu ve katılımcı sözlük olduğu bilgileri neden rahatsızlık vermiyor? Hatta bilgi kutusu ve madde başlığında koskoca İnci Sözlük yazarken neden maddenin ilk iki kelimesi İnci Sözlük? Bunu da tekrarlamak lazım mıydı? Aynı mantıkla ülke bilgi kutularının geniş hacmi nedeniyle madde içerisinde bayağı bilgi kısıtlaması da yaşanabilir.

Ciddi değil de espriyse de güzeldi. --cobija 20:52, 20 Haziran 2015 (UTC)

En komik olan, madde adı ile madde içerisindeki rastgele bilgileri bir tutan zihniyetinizmiş. Ben kahkaha attım şahsen. --Eldarion 21:07, 20 Haziran 2015 (UTC)

Mantıksız bir şekilde "rastgele bilgi" kavramı uydurup keyfinize göre maddeleri kırpmanız bir yana hareketinizi açıklayamadığınız durumlarda kaçak cevap vermenize ne desem bilemedim. İşinize gelmeyen mesajları da yokmuş gibi davranıp silmenize de ne desem bilemedim. Üzerine troll anonimler gibi cevap vermenize zaten hiç değinmiyorum, bir kahkaha da benim hatırıma patlatın artık. --cobija 21:14, 20 Haziran 2015 (UTC)

Sizin gibi kullanıcılar için emek ve zaman harcamanın ne kadar gereksiz olduğunu çok uzun yıllar önce öğrendim. --Eldarion 21:18, 20 Haziran 2015 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG hocam katkı olarak paylaşımında reklam içerikli ne vardı Malatyahabersitesi (mesaj) 05:51, 22 Haziran 2015 (UTC)

Cobija[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion, Cobija'yı nezaketsizlik yüzünden engellemişsin. Fakat hizmetlilerin tartışığı kullanıcıları engellenmesi en son yapacağı şeydir. Bunu yapmadan önce başka kullanıcılarla da konuşabilirdiniz. Cobija'nın dediği gibi ilk paragrafta kuruculardan bahsedilmez diye bir kural veya yönerge var mıydı? --Uğurkentmesaj 11:20, 22 Haziran 2015 (UTC)

Tarafıma tartışmamızdan bağımsız olarak hakaret eden bir kullanıcıyı engelledim, madde içerik anlaşmazlığı sebebiyle değil. Bir hizmetli olarak önce katkıları inceleyin sonra konuya müdahil olun. --Eldarion 11:28, 22 Haziran 2015 (UTC)
Ben ikinizin de birbirinize karşı böyle cevap vermenize de şaşırdım doğrusu. Sizin kullandığınız ifadeler de pek kullanıcıyı sakinleştirecek türden değil. --Uğurkentmesaj 11:38, 22 Haziran 2015 (UTC)
Tam olarak isteğiniz nedir anlamadım ? Kullanıcı kişisel saldırı sebebiyle engellendi, engelinin açılmasını mı talep ediyorsunuz  ?--Eldarion 11:40, 22 Haziran 2015 (UTC)
Engelin açılmasını talep etmiyorum fakat sizin de kullanıcılara karşı ifadenizi dikkatli kullanmanız gerekiyor. Sonuçta bir çok kullanıcı size danışıyor. Kullanıcıları uzaklaştırmaya gerek yok. Ayrıca ilk paragrafta kurucuların ismi geçmez diye bir kural var mıydı? Asıl öğrenmek istediğim bu. --Uğurkentmesaj 11:46, 22 Haziran 2015 (UTC)
Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum. Bunlar nesnel bakış açılarıdır, içerik anlaşmazlığı üzerine tartışma yaşanabilir bunlar normal konular. İkinci olarak cümlenizi tam olarak anlayamadım, üslubum ile ilgili olarak beni uyarıyor musunuz ? --Eldarion 11:48, 22 Haziran 2015 (UTC)
Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum. Bunlar nesnel bakış açılarıdır, içerik anlaşmazlığı üzerine tartışma yaşanabilir bunlar normal konular. İkinci olarak cümlenizi tam olarak anlayamadım, üslubum ile ilgili olarak beni uyarıyor musunuz ? --Eldarion 11:50, 22 Haziran 2015 (UTC)
Şimdi öğrenmek istediğimi aldım. Üslubunuz zaman zaman sert olabiliyor buna dikkat edin (bana göre) diyorum size göre sert olmayabilir. Mesela şu maddedeki yapımcı şirketi kaldıralım mı? --Uğurkentmesaj 11:55, 22 Haziran 2015 (UTC)

  • Ben de sabah gördüm. Akşam bir şeyler yazayım dedim ki Uğur benden önce davranmış. Cobijanın haksızlığa uğradığını düşünüyorum.

1- VP:EP yi tekrar okumanı tavsiye ederim Eldarion. Hizmetliler, herhangi bir tartışmada kendileriyle beraber bulunan herhangi bir kullanıcıyı engelleyemezler. Ayrıca iyi niyet ile hareket etme ihtimali olan kullanıcılara karşı engelleme fonksiyonu kullanılmadan önce iki kez düşünülmelidir.

2- "Siz bana ilk paragrafta kurucuların adı geçer kuralını gösterebilirseniz sorun kalmaz zannediyorum" Safsatadır. (Bakınız 3.madde)

3- Hizmetli olmanız tartışmalarda extra dikkatli olmanızı gerektirir. Lütfen soğukkanlılığınızı koruyun --Zaitsév 17:01, 22 Haziran 2015 (UTC)

Tavsiye[kaynağı değiştir]

Âlim Cobija denen bu ve benzer şahısların ki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor gibi sayfalarken aşırı derecede haşır neşir oluyorlar, İslam mezhepleri ve İslam tarihi gibi ciddi konularda yetkili olması yapılan değişiklikleri onaylaması ya da geri alması sizin için bir utanç vesilesi olmalı. Bu adamım bu bilgi sahibi olmadığı konularda Uzmanlık taslamağa devam etmesi halinde Murat Bardakçı'nın Vikipedi aleyhindeki iddiaları doğrulanmış olacaktır!!! Sen gene bildiğini okumağa devam et, benden söylemesi..68.100.166.227 22:10, 22 Haziran 2015 (UTC)

Ben ayni kişinin bu kadar farklı alanlarda son sözü söyleyen bir otorite olmasını anlayamıyorum. İşte bu nedende Murat Bardakçı'nın getirdiği eleştrileri dikkate alın diyorum. Aksi doğru ben yanlış isem nasıl bir mekanizmadır bu anlamak mümkün değil. Saatlerce günlerce aylarca Samsunspor kadroları hakkında ahkam kesecen sonra birdenbire Tarih profösörü kesilecen ciddiyet bunun neresinde anlat mekanizmayı da herkes öğrensin. Sonra da ey millet bize güvenin yahu senin kariyerin ne ki? Hazırladığın madde isimsiz bir yazı alt tarafı..
Öyle bu işler engel koyma ile olmuyor, bak gitti 95.Binli yeni bir İP numarasından yoluna devam etti. Senin uzmanlık alanın nedir ki?68.100.166.227 08:21, 23 Haziran 2015 (UTC)
Hadi git buna da block-koy.

Benim katkı yapabilmek için engelli Âlim Cobija'nın onayına ihtiyacım var!![kaynağı değiştir]

VAR. Benim katkı yapabilmek için engelli Âlim Cobija'nın onayına ihtiyacım var!! Demek ki iddialarınız yine doğru değil.. O kadar özgür bir ansiklopedi olsa bilimsel konularda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor uzmanlarının onayına ihtiyaç duymayacaktık.. şu anda duyduğumuza göre hiç te özgür eğilmiş..kendi tezinini kendin çürütmüş oldun böylece..hadi iyi geceler.. tartışma bitti..68.100.166.227 08:43, 23 Haziran 2015 (UTC)

Konu Silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, yeni açmış olduğum başlığı telif hakkı gerekçesi ile silmişsiniz. Kendi oluşturduğum bir içeriğin telif hakkı olduğuna nasıl karar verip sildiniz anlayamadım.Bir açıklama getirilebilirse sevinirim. Mevks (mesaj) 06:27, 23 Haziran 2015 (UTC)

IEEE Fellow[kaynağı değiştir]

Hakkında bilginiz var mı? Türkiye'de 1 ya da 2 kişi var diye duymuştum. 68.100.166.227 08:24, 24 Haziran 2015 (UTC)

Bence kesin sakatlık var[kaynağı değiştir]

Eğer Merih Aktaş kayda değer bir kişilik ise ve de IEEE Fellow sildiğin Victor Twersky kayda değer olmayan bir kişi ise.. Evet ingilizcede böyle bir madde yok çünkü ben hazırlamıştım ve de bununla ilgili olarak artık yazmağa da devam edemem68.100.166.227 16:41, 24 Haziran 2015 (UTC)

Bir an evvel öğrenmeye gayret edin[kaynağı değiştir]

Yoksa Kâzım Koyuncu maddesi seviyesinde katkılar yapmağa devam edersiniz... 68.100.166.227 23:04, 25 Haziran 2015 (UTC) Herşeyi kapatın başka birşeyden anlamazsınız (kim yazmış bunu?)

Ne mutlu[kaynağı değiştir]

Güleysun ha bu günlerde.. O yanlış maddelere onay vermeseydin bari 8 yıldır bu işi yapaysunda neden onay vereysun yanlışlara ve neden hepbilmediğin maddeleri sileysun Victor Twersky gibi.. Benim başka konuları da anlamam gerekli değil.. Saat hesabı çalışmıyorum burda 5 senedir. NOT: Mutlu Topuz seni kovduracak haberin olsun.. 68.100.166.227 10:57, 4 Temmuz 2015 (UTC)

Bu aşağıdaki mesaj neye istinaden geldi anlamadım.. Canınız sıkıldıkça aşağılayıcı mesaj atar oldunuz da.. Adam kendisi 1-2 telefondan sonra işinizi bitiriyorum diyor.. Abbasi halifeleri sayfalarını kim hazırladı her halde Türkçe klavyesi yoktu ama siz bunları onaylıyorsunuz demiştim en son.. Her halde ona alındınız..68.100.166.227 17:27, 5 Temmuz 2015 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Türkçe yazımınız zayıf olduğu gibi, okumanız da zayıf zannediyorum. Hazırladığımı iddia ettiğiniz maddenin geçmişinde tek bir katkım bile yok. [1] Gerçekten çok güldürdünüz beni, kolay gelsin. --Eldarion 10:33, 4 Temmuz 2015 (UTC)

Okuma alışkanlığını hızlıca edinmenizi öneririm, yıllardır buraya katkıda bulunduğunuzu iddia ediyorsunuz ama işleyiş ile ilgili hiçbir bilginiz yok.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibisiniz, onayların nasıl ve kimler tarafından verildiğinden bile habersizsiniz. İngilizce sürümde vandallığınız sebebiyle defalarca engellendiniz. Son olarak beni kovduracağını iddia ettiğiniz arkadaşlara bol bol selamlar. Yine güldürdünüz, teşekkürler. Eldarion 10:02, 5 Temmuz 2015 (UTC)
Aman hep gülün Tevatür niteliğinde kalıyor.. 5 senede 12 BİN değişiklik yapmışız.. Demek ki siz de bu kadar imla hatası var imiş ki benim 12,000 değişiklik onay almış.. Bunların hatalı hallerini neden evvelce onaylayıp oraya koymuştunuz.. İyice denetlesenize şurayı... NOT: İlk okul bir'e kaydolacağız ama kabul etmiyorlar..

68.100.166.227 17:33, 5 Temmuz 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
merhaba;

Okday Korunan ile ilgili girdiğim içeriği niye sildiğinizi öğrenebilir miyim? site içinde pek çok sayfada adı geçmesine rağmen siz silinmeye değer bulmuşsunuz. nedenini çok çok merak ediyorum. Othello 07:30, 25 Haziran 2015 (UTC)

Silme işlemi[kaynağı değiştir]

Sildiğiniz sayfa wiki'de daha önceki örnek formatlarda olan bir sayfaydı. silmenizin hiç bir gerekçesi yoktu. Öyle olsa silmek yerine düzenlerdiniz. Yetkilerinizi kötüye kullandığınızı düşünüyorum.

Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Tccbsarayi[kaynağı değiştir]

Bu hesabın resmi olup olmadığını araştırabilir misiniz? Kolay gelsin. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 20:59, 25 Haziran 2015 (UTC)

Uygun görürseniz commons:User talk:Tccbsarayi#Turkish translation gibi bir mesajda bırakılabilir. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 23:11, 25 Haziran 2015 (UTC)
Selamlar. Denetçi uygulaması bize bu bilgiyi vermeyecektir, zira IP adresinin nereden kullanıldığı görülmüyor. Kullanıcıya bilgilendirme mesajı attım. --Eldarion 05:18, 26 Haziran 2015 (UTC)
Anladım. Ben IPlerin whois sonucunda resmi kaynaklımı değilmi ortaya çıkar diye düşünüyordum ama bilgilendirme mesajı daha verimli olabilir, haklısınız. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 07:15, 26 Haziran 2015 (UTC)

Achraf Baznani[kaynağı değiştir]

Hello, Achraf Baznani is a famous artist in Morocco. He is a reel personne. Please you can search google for more informations. Thank you. 105.157.20.215 08:05, 26 Haziran 2015 (UTC)

Fotoğrafların silinmesi[kaynağı değiştir]

İstanbul, Ankara, Kayseri Valileri ve İstanbul Emniyet Müdürü gibi bürokratların maddelerinin geliştirilmesi adına ve görsellik için fotoğraflarını eklemiştim. Ancak tarafınızdan kaldırıldığını görüyorum. Eğer telif hakkı gibi bir sebeple kaldırılmışsa fotoğrafı bulunan diğer bürokratlarında fotoğraflarının kaldırılması gerekiyor. Ayrıca yaptığınız işlem için açıklama yazsanız daha şık olur. Hayırlı çalışmalar. Anadolu001 (mesaj) 07:23, 30 Haziran 2015 (UTC)

ciddi sorun bu adam[kaynağı değiştir]

Kucuk bir köy hakkinda yazdigim yaziyi neye dayanarak sildigini bilmedigim moderator arkadas tesekkurler. Senin gibiler yuzunden belki benim yazdigim bilgileri internetten kimse bulamayacak. Yazdigim kisa öz paragraf tamamen kendi gozlerimle gordugum, kisa sure icinde dolastigim bir yer hakkindaydi. Ve internette hakkinda bilgi olmayan bir yer. Keske yazim hatasi vs duzeltiverseydin. Ya da uyarsaydin da duzeltseydim. Gercekten yaptigin ise saygin yok. Özgenkaya (mesaj) 07:38, 30 Haziran 2015 (UTC)

Silinen Sayfa Resul Sarıkoç[kaynağı değiştir]

Sildiğiniz Resul Sarıkoç Adlı sayfanın geri yüklenmesini istiyorum.İçerik Kayda değer ,doğru ve telif hakkı içermemektedir.

Gazete sayfası[kaynağı değiştir]

Gazete sayfasında önce reklam içerikli diye sonra kayda değer bir sayfa olmadığından dolayı silindi. İlki için bir şey demiyorum da ikinci defa silinmesi ve silinme gerekçesi mantık gelmedi. Sayfadaki şikayetlere bakılınca durumu anladım, bu kişinin özelliği bu demek ki. Burak

Vikipedi:Denetçi isteği[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Denetçi isteği sayfada bekleyen 3 istek var. İlgilenebilir misin? Birde Vikipedi:Denetçiler sayfasında şöyle yazıyor "Bu bilgiler sadece bir hafta saklandığı için, daha önce yapılmış değişiklikler denetçi üzerinden gösterilmeyecektir.". Anladığım kadarı ile kimin hangi IP'den girdiği ve o IP adresini kimlerin kullandığı bilgisi sadece 1 hafta saklanıyor. Yani 1 haftadan eski denetçi istekleri incelenemez mi demek bu? Ya da birisi geçen sene bir kuklacılık yaptıysa bunun bilgisi artık silinmiş mi demek? --Mavrikantmsj 08:21, 6 Temmuz 2015 (UTC)

Help[kaynağı değiştir]

Merhabalar yeni bir kullanıcı olarak Eskişehir'de tanınmış bir kişi olan "Harun Karacan" eklemek istiyorum ama bana sürekli hata mesajı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.. --Serkanamac (mesaj) 12:54, 8 Temmuz 2015 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Defalarca uyarılmanıza rağmen ısrarla politika sayfalarını okumuyorsunuz. Buradaki listenin özellikle ikinci maddesini okumanızı öneririm. Hizmetlilik yaptığım uzun süreler boyunca, bir başka hizmetlinin sildiği maddeyi bilgi vermeden geri getiren ilk sizi görüyorum. Politikaları bir an önce öğreniniz. --Eldarion 13:23, 10 Temmuz 2015 (UTC)

Merhaba Eldarion, benim seninle direksiyon savaşına girmek gibi bir derdim yok. Anonim kullanıcı sayfayı SAS'a götürmemi rica etti. Sonuçta topluluk kayda değer olup olmadığına karar verecek. Herhangi bir DS yaşandığını da düşünmüyorum. Yanlış anlamazsan daha önce birçok sildiğin madde birkaç farklı hizmetli tarafından SAS'a götürüldü. Sana bilgi vermeyi unutmuş olabilirim. --Uğurkentmesaj 16:47, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Benim sildiğim ve başka hizmetli tarafından geri getirildiğini iddia ettiğiniz maddelere örnek gösterebilecek misiniz ? Eldarion 17:12, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Pembe ve Mavi, Alper Mestçi maddeleri... --Uğurkentmesaj 18:30, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Bunlar söz konusu kullanıcının yanlış uygulamasıdır, kendisine bildirebilirsiniz. Geri getirdiğiniz madde silinmiştir. Eldarion 18:36, 10 Temmuz 2015 (UTC)
Alper Mestçi maddesi için istek siz aktif değilken yapıldı; şu değişiklikten görebilirsiniz. Pembe ve Mavi maddesi için istek siz cevap vermediğiniz için yapıldı; şu ve şu değişikliklerden görebilirisiniz. Birinde üç ay çevrim içi olmanızı, diğerinde 15 gün cevap vermenizi bekledim ve nihayetinde başkalarından yardım alma yoluna gittim. Hizmetliliğin otoriter bir yanı olmadığı gibi, Jimbo Wales'ın deyimiyle -hizmetlilik çok da önemli bir şey değildir- belki de. Vikipedi -Cesur ol- diyor; -kimse "HER ŞEYİ" bilemez ve ancak birkaç kişi birleşince gerçekten iyi bir sonuca varılabilir- diye de ekliyor. Bu bağlamda sizin kayda değer olmadığı gerekçesiyle hızlı sildiğiniz bir maddeyi tartışmaya açmakta bir beis olmadığını düşünüyorum. Lütfen bunu bir rica, iyi niyet varsayın ve Magi (film) maddesinin SAS'ta tartışılmasına müsaade verin. Hürmetlerimle... --85.108.52.68 15:19, 11 Temmuz 2015 (UTC)

Serdar SABUNCU[kaynağı değiştir]

Trophy.png Serdar SABUNCU
FUTBOL KARİYER isimli bir site oluşturma aşamasındayız. Buraya elimizdeki datalardan Serdar sabuncu nun verileri girdik ve siz silmişsiniz. Bu veriler kişilerle görüşülüp onay alındıktan sonra girilmeye başlanmıştır. Neden yazdıklarımız silindi? ve silmeye devam edecekmisiniz? eğer devam edecekseniz bu siteyi kullanmayacağız. FUTBOL KARİYER Ekibi FUTBOL KARİYER (mesaj) 20:56, 15 Temmuz 2015 (UTC)

Acil[kaynağı değiştir]

Merhaba, Yabancı sayfama yazdığım yazıları görmezden gelerek diğer hizmetlilerle aynı anda hareket etti ve beni engelledi. Fenerli1978, Thedon ve yabancı birlikte hareket ediyorlar işlerine gelmeyen mesajları siliyorlar. Bu kuklacılıktır. Lütfen sayfamı inceler misiniz? https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Cankoray


Engelleme[kaynağı değiştir]

Kayda Değer Olmayan Sayfa Actık Dıye Engellemek Haksızlıktır --PierreLotte (mesaj) 17:09, 28 Temmuz 2015 (UTC)

Kontrol[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bir şey hakkında size bir şey sormak istiyorum. Ben devriye olmama rağmen bazen (nadiren) kendi değişikliğim bekleyen değişiklikler olarak gösteriyor. Veya burada Kibele hizmetli olmasına rağmen değişiklik Superyetkin tarafından kontrol edilmiş. Bunun sebebi nedir? Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 13:19, 4 Ağustos 2015 (UTC)

Beyaz liste üyeliği[kaynağı değiştir]

Merhaba, Supermæn dostumuz sağolsun bilgilendirdi; Beyaz Liste'ye eklenmem konusunda yardımcı olur musunuz? Saydığım kadarıyla sürüm kontrolü sayfasındaki kriterleri karşılamış durumdayım; bir şey atladıysam haber vermeniz yeter. Kolaylıklar, Emirhandongel (mesaj) 05:55, 5 Ağustos 2015 (UTC)

Kullanıcı:Muratero[kaynağı değiştir]

  • şu ve şu değişikliklere bakarsanız sevinirim. Muratero'nun değişikliklerinin ve gerekçelerinin geçerli olmadığı kanaatindeyim.

Ayrıca Muratero şu Ekledigim içeriği düzeltmek yerine tamamen siliyor ve başka bir gerekçe ortaya sunuyor.Murateronun yetkilerini suistimal ettiğini ve Vikipedi:Tarafsız bakış açısı'na uygun hareket etmediğini düşünüyorum. Son olarak Muratero'dan bir Vandalizm örneği. Bu sadece benim rastladıklarım ve görevini suistimal edip benle giriştiği değişiklik savaşları. Daha çok sayıda olduğuna da eminim. Teşekkürler iyi çalışmalar. unknowledge (mesaj) 05:34, 14 Ağustos 2015 (UTC)

Rising Star Türkiye (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Murat Güneş Altuntaşoğlu. Neden Rising Star Türkiye (1. sezon) sayfasında yarışmacıları gösteren bölümü sildiniz. Gerçekten özür dilerim ama bunda neyin yanlış olduğunu anlamadım. Yarışmacıların anlatılması Vikipedi'nin pek çok dilinde yarışmaya göre yapılan bir şeydir. Ayrıca ben bilgileri kaynaksız bırakmamak için elimden geleni yaptım. Lütfen en kısa zamanda yanıtınızı iletiniz.--Murat Güneş Altuntaşoğlu 17:00, 19 Ağustos 2015 (UTC)

İngilizce Vikipedi:

Portekizce Vikipedi:

Çekçe Vikipedi:

Korece Vikipedi:

Bulgarca Vikipedi:

Ukraynaca Vikipedi:

Çince Vikipedi:

Türkçe Vikipedi:

Ben yarışmaların uzun ya da kısa sürmesini belirleyemem ve bu konuda bir şey yapamam ama ben yine de Vikipedi'de düzenli, kaynaklı ve insanlara doğru bilgiyi ulaştırabilir olması koşuluyla her konuda ve her uzunlukta listelerin bulunabileceğine inanıyorum. Bu yüzden bu bilgileri eklemek için aklıma daha doğru bir yöntem ya da başka bir internet sitesi gelmedi.Murat Güneş Altuntaşoğlu 19:25, 19 Ağustos 2015 (UTC)

Oyuncu[kaynağı değiştir]

Pelin Bölükbaş adlı oyuncunun sayfasını niye sildiniz? Malum bir başrol oyuncusu... Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 21:56, 21 Ağustos 2015 (UTC)

kayda deger kisi degil?[kaynağı değiştir]

Dr. Vehbi Kadri Kamer icin kayda deger kisi defil demissiniz ve sayfayi kaldirmissiniz. Wiki kurallari kayda deger degil derken saglam atifta bulunulmus kaynaklari konu disi birakir. Kendisi 7 kitap yazmis yuzlerce makalesi olan doktor hakim bir kisidir. Atiflarin hepsi adalet bakanligi sitesine ve turkiye adalet akademisine yapilmistir. Sayfanin geri getirilmesini rica ediyorum. Yaptigini gorevi kotuye kullanmaktir. Burcuburcuburcu (mesaj) 14:46, 26 Ağustos 2015 (UTC)

Ingilizce cevirisi kayda deger turkcesi degil?[kaynağı değiştir]

Merhabalar tekrardan, dun ekledigim turkce icerikleri silmissiniz. Tesekkur ederim. Ingilizce cevirisi https://en.wikipedia.org/wiki/Association_of_Judicial_Unity adresinde olan Yargida Birlik Dernegi icerigini diger wiki ortami kayda deger bulabilirken siz bir ayni kulvarda ve kategoride olan Yarsav icerigi de yayinda olmasina ragmen silmissiniz. Kayda degerlik nedir? Ne yapmamiz gerekiyor 4500 uyesi olan bir dernek wiki de yer alamayacak mi? Hem de bunlarin hepsi turkiyenin adli yapisini olusturan degerli hakim savcilar. Anlam veremiyorum kime gore kayda deger? tesekkurler Burcuburcuburcu (mesaj) 04:40, 27 Ağustos 2015 (UTC)

Neden sildin?[kaynağı değiştir]

Ütopya Panorama sayfasını silmekteki amacın neydi nesini kayda değer bulmadın ve gerekçe gördün sayfanın geri alınmasını önemle arz ederim NOT: GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANMA . GENÇÜTOPYALI (mesaj) 15:26, 28 Ağustos 2015 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Hocam gerekli kriterleri sağladım.Beni beyaz listeye alabilir misiniz? Alsanız da almazsanız da mesaj atın.Lütfen Mehk63 (mesaj) 13:14, 1 Eylül 2015 (UTC)

Küfürlü değişiklik[kaynağı değiştir]

Merhabalar, şu anda aktif hizmetli sizi gördüğüm için yazıyorum. Az önce sürüm kontrolünde Kullanıcı:Galaxy Furkan adlı kullanıcının küfürlü değişikliğini geri aldım. Kullanıcının VP:EP #1 gereğince engellenmesi gerekmekte, bilginize sunarım. --[ bilalokms ] 11:24, 2 Eylül 2015 (UTC)

Bir problem, bir soru[kaynağı değiştir]

Merhaba!

Vikisözlük mesaj sahifemde bir kullanıcı, “Vikipedi için yardım” istiyor. Vikipedi'de gereksiz engellendiğini ileri sürüp şikâyet etmiş. Bu engellemeyi sizin yaptığınızı öğrendim. Sebebini öğrenebilir miyim? Teşekkürler!--Sae1962 (mesaj) 10:06, 3 Eylül 2015 (UTC)

DENİZ YAVUZYILMAZ - MADDE 6 UYARINCA SİLİNEN KAYIT[kaynağı değiştir]

Merhaba

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Deniz Yavuzyılmaz, siyaseten tanınmış, bilinirliği yüksek siyasi bir figürdür. Cumhuriyet Halk partisinde siyaset yapan Deniz Yavuzyılmaz 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde CHP Zonguldak Milletvekili adayı olmuştur. Yazılı ve görsel basında hakkında onlarca haber yeralmaktadır. Aynı zamanda Siyasi danışmanlık faaliyetini yürüttüğüm Deniz Yavuzyılmaz hakkında, tarafımıza gelen yoğun isteğe istinaden wikipedia.org sayfasında kayıt açılması lüzumu görülmüştür. Deniz Yavuzyılmazın adının google gibi arama motorlarından taranması sonrasında hakkında çıkan bir çok haber dahi tanınmış bir kişilik olduğunun rüştünü ispat etmektedir. İlgili kaydın bu bilgiler ışığında tekrar incelenmesini rica ederim. Saygılarımla--Mustafamıstık (mesaj) 09:45, 4 Eylül 2015 (UTC)

nüfus terslenmesi[kaynağı değiştir]

Nüfus terslenmesinin hangi kismini begenmediniz? yaw o kadar ugrasiyoz cevricez diye biraz emege saygili olun bir kelimeye ne kadar düsünüyom.en azindan madde 8 in icinde olan degisikoik yapan kullaniciya haber verir insan.degisikligin geri alinmasini istiyorum hangi kismi madde 8 e uymuyorsa orayi düzeltelim. tesekkür ederim.(Salih kus (mesaj) 11:29, 4 Eylül 2015 (UTC))

Neden Son uyarı ?[kaynağı değiştir]

--Kharoos (mesaj) 10:25, 7 Eylül 2015 (UTC)Ben oyumu kullanıyor ve fikrimi beyan ediyorum sizi ne ilgilendirir ki üstelik uyarı veriyorsunuz? Özgürlük anlayışınız kişilerin fikrini kısıtlamak mı?

Kukla[kaynağı değiştir]

  • Merhaba Eldarion. Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/NTT Game sayfasındaki yorumları yeni fark ettim. Yaptığım ne kadar doğru bilemiyorum ancak silinmesine karşı olanlar birden çıktı ve bu kullanıcılar yeni. Ayrıca dikkate değer bir durum imzaların şekilleri (KullanıcıAdıKullanıcıAdı) de aynı.
Çok özür dilerim. Vikipedi:Kukla şüphelileri/runarch sayfasından haberim yoktu. Kusura bakmayın.  McAang 12:06, 7 Eylül 2015 (UTC)

yapay uydu sayfası onay bekliyor ?--Sineri (mesaj) 13:09, 7 Eylül 2015 (UTC)

Kukla[kaynağı değiştir]

Kuklalıkla suçlandığımı yeni fark ettim. Ben oylamaya sunulduğunu görünce sosyal medya hesabımdan bu durumu eleştirdim ve link verdim. Benimle aynı görüşte olanlar da oraya gelip yorumda bulundular. IP kontrolü yaparsanız farklı kişiler olduğumuzu ve hatta farklı illerden bile yorum yapanlar olduğunu görebilirsiniz. Ben yalnızca bu içeriği vikipedi'ye kazandırmaya çalışıyorum. Maddeleri trollemiyorum... Neden hiç hoşgörü, anlayış, empati yok sizde? Runarch (mesaj) 15:34, 7 Eylül 2015 (UTC)

Şikayet[kaynağı değiştir]

Kulanıcı:İtalyankurdu'dan şikayetçiyim PierreLotte (mesaj) 18:03, 10 Eylül 2015 (UTC)

Engel[kaynağı değiştir]

Ben interneti komşumla paylaşıyorum. Onlarla ıp adresimiz aynı. Onlar da vikipedi'de üye olsaydı nasıl değişiklik yapacaklardı. 2. bilgisayarımdan denedim. Hesap açmadan da değişiklik yapamadım. Bu büyük bir sorun. Bu sorun nasıl çözülecek, mesaj bekliyorum. Bir de PierreLotte de kabalıklar yaptı, yapıyor. Ben engellendim de onun engellenmemesi, bir de onu uyarmama rağmen kabalık yapmasına rağmen engellenmemesi Vikipedi'de tarafsızlığın kalmadığını gösteriyor. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 16:09, 11 Eylül 2015 (UTC)

Eldarion; engelleme günlüğümde kullanıcı kendi tartışma sayfasını değiştiremez yazıyordu. Sadece bir kullanıcının ayıp laflarını uygunsuz diye kaldırdım ve 2 nokta koydum. Kendime saklayacak iddiam yok. Ama doğruları söyleyerek sesimi çıkarmak zorundayım. Bana inanmıyorsanız PierreLotte'nin mesaj sayfasına bakabilirsiniz. İtalyakurdumesaj atın! 17:49, 11 Eylül 2015 (UTC)
Farkındayım. Engellenmeme bir itirazım yok. Ama benim yaptığım gibi rutin olarak kaba olan kullanıcılar mevcut. Onların engellenmemesi beni üzüyor. Bir de engelleme günlüğüme kullanıcı kendi tartışma sayfasını değiştiremez yazıyordu. O ifadenin yanlış olduğuna inanıyorum. İtirazımı yaptım. Vikipedi'nin tarafsızlığının bozulduğunu düşünmek bana aittir. O görüşe sahip olup veya olmamak sizin elinizde. O beni ilgilendirmez. Ben taraf tutlduğu düşüncesindeyim. Ve bu bahsettiğim bütün sorunlar karşısında sizden ayrıntılı bir savunma bekliyorum. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 17:56, 11 Eylül 2015 (UTC)
Bir açıklamanız yoksa ben haklıyım. Vikipedideki bütün haklarımı kullanarak bu sorunun arkasına gideceğim. Unutma ki sevgili Eldarion; hizmetli olmak kolay da, erdemli olmak zor. Çok uzatmanın alemi yok. Sizden alamadığım sorunun cevabını üst yetkililerden alacağım. Bizleri bir şey yerine koymuyorsunuz. Bu arada, bana diyorsunuz da gerçekten siz de çok kabasınız. Ne yazık, saygılarımı sunarım... İtalyakurdumesaj atın! 18:05, 11 Eylül 2015 (UTC)

[[Kulanıcı:İtalyankurdu polemiği sataşmayı sen yarat sonra PierreLotte'de suçlu de bu yaptığın adaletlimi canım kardeşim sence ? PierreLotte (mesaj)

Bi İstek[kaynağı değiştir]

Selamün Aleyküm sizden bir listeğim olacak PierreLotte (mesaj) 17:52, 11 Eylül 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Peace Barnstar Hires.png Diplomasi Yıldızı
Bir yıldız da sizin için! Dumann78 (mesaj) 16:46, 12 Eylül 2015 (UTC)

İlim Yayma Cemiyeti[kaynağı değiştir]

Merhaba, sildiğiniz İlim Yayma Cemiyeti maddesi kayda değer bir kurumla ilgilidir. Maddeyi geri getirmenizi rica edebilir miyiz? En azından bir SAS yapılması gerekir diye düşünüyorum.--Alperen (mesaj) 11:47, 13 Eylül 2015 (UTC)

İlim Yayma[kaynağı değiştir]

İlim yayma cemiyeti maddesini neden sildiniz? Neden olarak kayda değer olmadığını yazmışsınız ilim yayma cemiyeti Türkiye'nin sayılı kurumlarındandır geri getirebilirmisiniz sayfayı?

Özgür Bakar sayfası[kaynağı değiştir]

Sayfanın ne gibi bir eksikliği vardıda sildiniz merak içerisindeyim özgür bakar türk korku sinemasına 7 adet film kazandırmış uluslararsı alanda filmleri gösterilmiş bir yönetmen? cevap için teşekkürler şimdiden Cemalcildir (mesaj) 20:48, 14 Eylül 2015 (UTC)

Please sign new Wikimedia confidentiality agreement for nonpublic information by 15 December[kaynağı değiştir]

This is a message from the Wikimedia Foundation. Translations are available.

Wmf logo vert pms.svg

As you may know, the Wikimedia Foundation Board of Trustees approved a new "Access to nonpublic information policy" on 25 April 2014 after a community consultation. The former policy has remained in place until the new policy could be implemented. That implementation work is now being done, and we are beginning the transition to the new policy.

An important part of that transition is helping volunteers like you sign the required confidentiality agreement. All Wikimedia volunteers with access to nonpublic information are required to sign this new agreement, and we have prepared some documentation to help you do so.

The Wikimedia Foundation is requiring that anyone with access to nonpublic information sign the new confidentiality agreement by 15 December 2015 (OTRS users have until 22 December 2015) to retain their access. You are receiving this email because you have access to nonpublic information and are required to sign the confidentiality agreement under the new policy.

Signing the confidentiality agreement for nonpublic information is conducted and tracked using Legalpad on Phabricator. The general confidentiality agreement is now ready, and the OTRS agreement will be ready after 22 September 2015. We have prepared a guide on Meta-Wiki to help you create your Phabricator account and sign the new agreement: Confidentiality agreement for nonpublic information/How to sign

If you have any questions or experience any problems while signing the new agreement, please visit this talk page or email me (gvarnum@wikimedia.org). Again, please sign this confidentiality agreement by 15 December 2015 (OTRS users have until 22 December 2015) to retain your access to nonpublic information. If you do not wish to retain this access, please let me know and we will forward your request to the appropriate individuals.

Thank you,
Gregory Varnum (User:GVarnum-WMF), Wikimedia Foundation

Posted by the MediaWiki message delivery 23:33, 15 September 2015 (UTC) • TranslateGet help

Sayın Yetkili,

https://tr.wikipedia.org/wiki/PROF._DR._AHMET_BAYLAR

sayfasını tamamen silebilir misiniz. Yanlışlıkla ekledim.

Sayfanın Tamamen Kaldırılması[kaynağı değiştir]

Sayın Yetkili,

https://tr.wikipedia.org/wiki/PROF._DR._AHMET_BAYLAR

sayfasını tamamen kaldırabilir misiniz?

Ersan_ilyasova_milwaukee.jpg[kaynağı değiştir]

Selam, elin değmişken bunu da siler misin, zaten bağlı bulunduğu madde de kalmadı. Hakan·IST 20:05, 20 Eylül 2015 (UTC)

Taşıt kayıt plakası[kaynağı değiştir]

Taşıt kayıt plakası maddesinin neden silindiğini anlayamadım. Eksikleri vardı. Tamamlanacaktı. Ingilizcesi var (Vehicle registration plate), ve epeyce içerikli bir madde. Sadece ingilizcesinin türkçe özeti yeterdi. Cobanyastigi (mesaj) 11:09, 21 Eylül 2015 (UTC)

Sildiğinizde silinen metne artık ulaşamadığımın farkındamısınız? İlk halini sizce kabul edilir hale getirebilmek için neden yazılmışı tekrar yazmakla cezalandırıyorsunuz gönüllü insanları anlamıyorum. Cobanyastigi (mesaj) 05:14, 29 Eylül 2015 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Merhaba Eldarion, iyi bayramlar. Beyaz listeye dahil olmak istiyorum. Yaptığım katkılara bakabilirsiniz, beyaz listeye dahil olmam hem bana hem devriyelere kolaylık olur. Kolay gelsin... --Miogenesmsj 14:50, 24 Eylül 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Merhaba,

Bir konu açmıştım ama silmişsiniz ben o konuyu reklam amaçlı eklemedim reklam içeren bir konu yok içerisinde eklenmesi için nasıl düzenlemem gerekli. Sanalbellekk (mesaj) 11:57, 28 Eylül 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
https://tr.wikipedia.org/wiki/Netgsm Bu sayfadaki firmalar wikipedia nasıl eklenmektedir. Sanalbellekk (mesaj) 12:44, 28 Eylül 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Citation Barnstar Hires.png Kaynak Yıldızı
Bilgilendirme için teşekkürler ama wikipedia ya https://tr.wikipedia.org/wiki/Kipa_(%C5%9Firket)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Teknosa bu şekilde firma tanıtım yapan çok firma var ve wikipedia da şablon oluşmuş. Reklam amaçlı değil ansiklopedik bilgi olarak ekleyemiyormuyuz. Web siteleri dahil eklenmiş. https://tr.wikipedia.org/wiki/Donan%C4%B1mhaber Sanalbellekk (mesaj) 13:25, 28 Eylül 2015 (UTC)

Harun İstenci adlı yazım silindi !!![kaynağı değiştir]

Eldarion adlı kullanıcı Harun İstenci adlı yazımı sildi! Belki sen tanımayabilirsin adi herif! Biz onun okuyucuları tanıyoruz! Selin Engel (mesaj) 14:01, 28 Eylül 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Gönderdiğiniz yazıyı okudum tam olarak anlayamadım göndermiş olduğum yazıda içerik olarak mı başlık olarak mı reklam içeriği var. Yani diğer eklenen yazılar içerikleri reklam değilmidir. Sanalbellekk (mesaj) 14:05, 28 Eylül 2015 (UTC)

İNCELEME GEREKLİ.[kaynağı değiştir]

Türkiye için kayda değer olan bu lisenin doğru bilgilere ihtiyacı var. Düzenlemeyi yaptım kontrol etmenizi bekler ve teşekkür ederiz. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi

Münci İnci hakkında[kaynağı değiştir]

Neden siliyorsunuz siz katı kuralları koyup önüne geleni yap boz tahtası gibi görüp siliyorsunuz ama böyle olurmu SAS'a neden göndermediniz kendinize çok güveniyorsanız oraya gönderseydiniz Münci Beyi burası gelişmesi gereken bir yerken siz ha bire silerek tüm kullanıcıları uzaklaştırıp buranın gelişmesini engelliyorsunuz kusura bakmayın--176.42.173.211 06:09, 29 Eylül 2015 (UTC)

Sayfa silinmesi, geri getirme istegi[kaynağı değiştir]

Dirimart1 (mesaj) 08:34, 29 Eylül 2015 (UTC)28 Eylül 11:35 tarihli Dirimart silme işleminizi geri getirmenizi rica ediyorum. Bu sayfa bu gün düzenlenicektir.Dirimart1 (mesaj) 08:34, 29 Eylül 2015 (UTC)

Taraflı[kaynağı değiştir]

Eldarion, paü sözlüğü tarafsız değil. Onların Azerice ve Özbekçe sözlüklerinde buzlaquşu ve muzlikqushi diye arattığınızda daha Türkçe'de bile o anlamda kullanılmazken Özbekçe'de ve Azerice'de o anlamda kullanılıyormuş gibi göstermeye çalışarak milleti kandırıyorlar. Bana inanmıyorsanız;

https://az.wikipedia.org/wiki/Diuca_speculifera

Özbekçe'de böyle bir madde bile yok. Yani o sözlük doğruluğa uymuyor. --123snake45 (mesaj) 13:36, 29 Eylül 2015 (UTC)

Zebraacık[kaynağı değiştir]

Kullanıcı, kukla olduğu için engellenmiş. O halde, şu hesapların da engellenmesi gerektiğini düşünüyorum: 1, 2, 3 --Diyapazon, 14:38, 29 Eylül 2015 (UTC)

Aziz Yıldırım ve Şike Davası[kaynağı değiştir]

Yaptığım değişiklikler, masumiyet karinesini hiçe sayarak silindi. Evet, kaynaklı haberleri silmek vandalizm sayılabilir ama sonuçta devam eden bir mahkeme varken sonucu etkiliyebilecek her şey problem yaratabilir. Değişikliklerime devam etmeyeceğim, sadece bilgilendirmek istedim. Bu arada şöyle bir şey oldu, bu "kaynak" doğrultusunda yapacağınız değişiklikleri, benim değişikliklerime gösterdiğiniz hassasiyeti bu kaynağa da gösterip göstermeyeceğinizi merakla takip ediyor olacağım.Ashur (mesaj) 06:12, 4 Ekim 2015 (UTC)