Kullanıcı mesaj:Eldarion

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  (Kullanıcı:Eldarion sayfasından yönlendirildi)

  Wikipedia'dan pek anlamam açıkçası, sadece genelde bilgiyi alıp çıkarım. Az önce yanlış gördüğüm bir bilgiyi hesap açmadan (ki hesabım yok) düzenledim ve IP adresim herkese görünür hâle geldi. Ip adresimin paylaşılmasını istemiyorum, lütfen bu sorunu hemen çözebilir misiniz 195.174.224.53

  Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

  İntikam Hacılı sayfasının geri getirilmesini talep ediyorum. Kayda değer olmadığını size düşündüren ne açıklarsanız sevinirim. Birçok farklı kaynaktan atıf varken silmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Özgür-asena (mesaj) 23.00, 9 Temmuz 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Silinen sayfayı geri yüklemeniz gerekiyor.[kaynağı değiştir]

  Murat Ekşioğlu adlı sayfanın düzenlemeleri tamamlanması için hizmetliler yardım edecekti lütfen sizlerde sayfayı ve tartışma sayfasını geri yükleyerek katkıda bulununuz. Dollfaces (mesaj) 05.59, 4 Mayıs 2020 (UTC)DollfacesReply[yanıtla]


  Murat Ekşioğlu adlı sayfa hakkında Önemli not: Kayda değerlik kriter yönergesine uymamak, Hızlı silme yöntemi ile silinmeyi gerektirmez. Ancak madde içinde maddenin konusunun kayda değer olduğu açıkça belirtilmemişse madde 6 gerekçesiyle hızlı silinebilirler. Buna karşın, maddenin madde metninde konunun kayda değer olduğu yönünde bir iddia varsa, bu iddia tartışmalı dahi olsa, Hızlı Sil Madde 6 gerekçesiyle silme yapılamaz, maddenin silinmeye aday gösterilmesi gerekir. Ama siz hızlı silme yoluyla sildiniz? normal silme yoluyla bekletilmeli ve vikipedistler olarak incelenmeli ve silinmemesi konusunda hemfikir olduklarını bildirmeleri gerekmektedir. Tüm bilgiler resmi kaynaklarda mevcuttu. Geri çekerseniz bilgileri ve de nerede hata olduğunu bildirerek anında düzeltmeleri ve hataları düzelteceğim. Aynı bilgiler ile yeniden oluşturursam mümkün mertebe önceden silinmiş metin veya Vandalizm'e girecektir. Bu yüzden tekrar eklemek yerine bilgileri geri çekerseniz söz veriyorum daha fazla kaynak ve bilgi ile düzenlemelerime devam etmek istiyorum. Dollfaces (mesaj) 11.31, 4 Mayıs 2020 (UTC)DollfacesReply[yanıtla]

  Kayda değer olmayan kişi[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, sildiğiniz Gültekin Uzunalioğlu sayfayı SAS'a taşır mısınız? KD'lik açısından Uygun olduğunu düşünüyorum. Dirincold (mesaj) 19.23, 18 Nisan 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  IP Engelleme Muafı[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion. Ip engelleme muafiyeti için başvuruyu nereye yapacağımı bulamadım. Denetçi,hizmetli ve gözetmen olduğunuz için size başvurmak gerekiyorsa başvurumu da yapayım. Devriyeyim. Değişiklik yapmakta zorlanıyorum. Teşekkürler.

  Urzicani (mesaj) 10:20, 22 Şubat 2019 (UTC)

  Merhaba, YILDIZ FİLİZ Sayfasını neden sildiniz? Silinmemesi için ne gerekli yeterli seviyede güvenilir kaynak ile belirttim kendisi türkiyede ilk kadın başkandır.

  Ne yapmamız gerektiğini açıklayabilir misiniz Saygılarımla

  Kayde değer olmayan kişi[kaynağı değiştir]

  Eldarion merhaba. Göndermiş olduğunuz sayfası okudum. Yaratıcı meslekler Bilim adamları, öğretim üyeleri, ekonomistler, profesörler, yazarlar, editörler, gazeteciler, film yapımcıları, fotoğrafçılar, sanatçılar, mimarlar, mühendisler ve diğer yaratıcı meslek sahipleri.

  Kişi meslektaşları veya ardından gelenlerce önemli bir kişilik sayılmakta veya ona sıkça atıfta bulunulmakta. Kişi yeni bir kavram, teori veya teknik geliştirmesiyle tanınmakta. Kişi başkası veya başkalarıyla ortak olarak önemli veya iyi bilinen bir eseri yaratmış veya yaratılmasında önemli bir rol oynamış, bu eser bağımsız bir kitap veya sinema filminin, veya birden çok dergi makalesinin konusu olmuş. Kişinin eseri ya (a) önemli bir sergide sunulmuş ya da ondan bir abide yapılmış, veya (b) eleştirmenlerin önemli derecede dikkatini çekmiş veya (c) önemli (sadece mahalli sayılmayan) bir müze veya galerinin daimi koleksiyonunda yer almakta.

  Bu maddelerden hangileri uymadığınız açıklarsanız sevinirim. Sayfa oluştururken röportaj videosundan diğer linklere kadar ekleme yaptım idi. Teşekkürler.

  Halduntuna (mesaj) 12:00, 16 Ocak 2018 (UTC)

  Kayde değer olmayan kişi[kaynağı değiştir]

  Öncelikle merhaba. Sedat Tuna sayfasını oluşturmama ve kaynaklar vermeme rağmen neden silindiğini anlamadım. Kendisi ve babası basın şeref kartı sahibi olup, Türkiye'nin önde gelen reklam fotoğrafcılarındandır.

  Saygılarımla,

  Halduntuna (mesaj) 10:46, 15 Ocak 2018 (UTC)

  Tarama maddesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Vikipedi'ye eklemiş olduğum "Tarama" başlıklı maddeyi telif hakkı ihlali gerekçesiyle silmişsiniz. Nasıl bir telif hakkı ihlali olduğunu açıklayabilir misiniz? Neresi telif hakkı içeriyor?

  Weiller33 (mesaj) 12:39, 18 Ocak 2017 (UTC)

  Cem Adrian Fotoğrafı[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Cem Adrian ile ilgili yüklediğim resmi abim çekti, ancak resmi yüklerken neyi seçeceğime tam olarak karar veremedim. Telif hakkı abime ait ve Vikipedi'de yayınlanmasında bir sorun yok. Nasıl yapabiliriz acaba? Burakolik (mesaj) 11:27, 20 Ocak 2017 (UTC)

  @Eldarion anladım çok teşekkür ederim, Facebook'ta veya internet ortamında herhangi bir yerde yayınlanmayan bir fotoğrafını yükleyeyim o halde. :) Saygılar sevgiler. Burakolik (mesaj) 11:35, 20 Ocak 2017 (UTC)

  Kayde değer olmayan maddeler, vs.[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion, son eklediğim madde de Vikipedi'den silinmiş durumda. Boşuna vaktimizi harcamadan maddelerin oluşturmaya değer, değmez konusuyla ilgili müracat edebileceğimiz bir yer var mıdır?

  Ayrıca beyaz liste kullanıcısıydım, bir takım talihsizlikler oldu hatırlarsınız, ve yine beyaz listeye alınmak isterim. Teşekkürler, Dominator1453 (mesaj) 10:24, 25 Ocak 2017 (UTC)

  Alina Boz Sayfası[kaynağı değiştir]

  --Zynpgngr (mesaj) 12:17, 2 Şubat 2017 (UTC)Neden sürekli Alina Boz ile ilgili oluşturduğumuz sayfaları siliyorsunuz?

  Setline Ofis Mobilyaları[kaynağı değiştir]

  Merhaba, eklediğim Setline Ofis Mobilyaları başlığı kaldırılmış. Reklam nedeni ile silindiği yazılmış. Başka markalar hakkında sayfalar da mevcut. Bu başlığın silinip diğerlerinin durmasının nedeni nedir?


  Bolcal (mesaj) 12:18, 2 Şubat 2017 (UTC)

  ???[kaynağı değiştir]

  Merhaba, kolay gelsin. Poyraz Karayel sayfasında oyuncular kısmı neden gözükmüyor? Oyuncular yerine Başrol yazdığımda gözüküyor, yeni sistem bu mu? Emirbabababa (mesaj) 15:36, 4 Şubat 2017 (UTC)

  Selamlar @Emirbabababa. Bahsettiğiniz sorunu göremedim. --Eldarion 12:01, 8 Şubat 2017 (UTC)

  Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

  (Sorry for writing in English)

  Zeynep Öykü[kaynağı değiştir]

  Tekrar merhaba, daha fazla kaynak ve bilgi ekledim, umarım yeterlidir. Türkiye'de bu alanda zaten 5 kişi var, birkaç albümü vb. olan arpist olarak sadece Şirin Pancaroğlu var ülkede. Eğer kayda değer olarak kriter bu ise onun dışında kimsenin adının geçmemesi gerekir. Ancak, kayda değerlik kriterlerini okuduğumda alt kültürler vb ile iligili bir seçenek de olduğunu görüyorum. Bu kadar niş bir alanın zaten bu açıdan değerlendirilmesi gerekir. Yoksa dediğim gibi arp sanatçılarımızın hiç biri listelenemez ki Şirin Hanım için de yıllar önce ben açmıştım başlığı başka bir isim altında. Diğer arpistlerimizin de Vikipedi'de listelenmesi gerekmez mi? Örneğin Borusan'ın arpisti İpek Hanım'da yok ki ülkemizdeki nadir kadın bestecilerden aynı zamanda. Arp alanında zaten dünyada bir kaç yüz kişi var toplamda. Bu kişiler asla çok ünlü olmayacaklar.

  Selamlar @Blackpipe. Kayda değerlik bu gibi durumlarda kayda değerliği belirlemek çok kolay olmuyor. Yeterli seviyede kaynak eklemelerini yaptıysanız, gerisini topluluğun kararına bırakmakta fayda var. Kolay gelsin. --Eldarion 10:28, 27 Nisan 2017 (UTC)

  Kibele 3 geri dönüş ihlali[kaynağı değiştir]

  Merhabalar sayın hizmetlim, YPJ maddesinin geçmişinde Kullanıcı:Kibele tarafından yapılmış 3 geri dönüş ihlali bulunmaktadır, uzman perspektifinden konuyu incelemenizi rica ederim. Saygılar bizden. --II. Niveles 17:41, 29 Haziran 2017 (UTC)

  Yurttaş tete[kaynağı değiştir]

  Alahop Tereyağlı Ballıekmek ve Kostantinopulos... olarak hala aktif ve muhtemelen bir çok başka kullanıcı adı ile dolaşmakta lütfen ilgilenin 50.30.43.228 19:15, 5 Eylül 2017 (UTC)

  Mustafa Dok Sayfasının Silinmesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion,oyuncu mustafa dok'un sayfasını referanslar gösterdiğim halde siliniyor.başka oyuncuların sağladıkları referans linkleri şeklinde oluşturdum yinede silindi. neden siliniyor ? Emrahcotu (mesaj) 12:33, 12 Eylül 2017 (UTC)

  IP Engel Sorunu[kaynağı değiştir]

  Selam. Vikipedi Türkiyede Yasak Olduğu İçin Mecburen VPN'den Bağlanıyorum Sürekli IP Engelleme Alıyorum Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim Şimdiden Teşekkürler. GFB Mete 34 (mesaj) 21:05, 14 Ekim 2017 (UTC)

  Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

  Kardeşim Beni Beyaz Listeye Alırmısın Vikipedide Çok Aktif Olup Çok Yararlı Olacağımı Düşünüyorum Teşekkürler GFB Mete 34 (mesaj) 21:27, 14 Ekim 2017 (UTC)

  Meraba siyasi ve tarihi biçok konuda bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum vikipedi’ye doğru Yararlı faydalı katkılar sunmak ve düzeltmeler yapmak istiyorum elimden geldiği kadar bunları yapmaya çalışıyorum ama daha hızlı ve aktif olması açısından beyaz liste grubuna katılmak istiyorum anlayışla karşılıyacağınızı umuyor teşekkür ediyorum. Alamut34341 (mesaj) 00.32, 1 Mart 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Silme Talebi[kaynağı değiştir]

  Merhabarlar Yüklemiş olduğum görsel Girne Amerikan Üniversitesi adına chancellorsoffice@gau.edu.tr adresinden permissions-tr@wikimedia.org adresine izin bilgileri gönderilmiştir. Gönderdiğiniz haber sitesindeki fotoğraf Girne Amerikan Üniversitesinin ve tarafımın bilgisi dahilindedir. Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Şablon:Copyvio

  Nasıl bir telif hakkı ile yükleme yapmalıyım[kaynağı değiştir]

  Merhaba hangi telif türünü kullanmalıyım lütfen belirtirseniz bunu güncelleyelim hemen.


  {{subst:copyvionote|1=File:Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar.jpg|source=[1]}} Fatih Dalgıç 12:30, 29 Aralık 2017 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

  Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

  --On 15 (mesaj) 08.51, 23 Şubat 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Merhaba. Ben Gargarapalvin olarak yaklaşık üç yıldır Vikipedi'ye katkı yapmaktayım. Gerek Türkçe olarak oluşturduğum maddeler olsun, gerek İngilizce'den çeviri yaptığım sayfalar olsun; bugüne kadar 1000'in üzerinde değişiklik yapmış ve 180'den fazla sayfa oluşturmuş bulunmaktayım. Bunun yanında Wikimedia'ya da hatrı sayılır derecede medya yükledim. Fakat uzun süredir üzerine düşündüğüm ve nihayetinde sonuca vardığım bir kararım var. Artık Vikipedi'de düzenleme yapmayı düşünmüyorum ve hesabımı silemesem de aktif olarak kullanmayacağımı bildirmek istiyorum. Bu konunun direkt muhatabı siz olmasanız bile gitmeden önce rahatsız olduğum konulardan biraz bahsetmek istiyorum. Öncelikle İngilizce ve Almanca Vikipedi'yi de kullanarak deneyimlediğimi belirterek; Türkçe Vikipedi'deki devriye ekiplerinin çıkarcı, öznel ve art niyetli davranışlar sergilediğini düşünüyorum. Özellikle son birkaç haftadır günlerce emek verip özenle oluşturduğum maddeler üzerine bazı Vikipedistler tarafından sistemli bir vandalist saldırı düzenlenmekte ve çeşitli şekillerde suistimal edilmektedir. Ortak işbirliği ve ekip çalışmasıyla daha iyi hale gelebilecek sayfalar silinmekte, Vikipedi'nin tarafsızlık ve özgürlük ilkeleri ihlal edilerek bireyci tutum ön plana çıkarılmaktadır. Bu saatten sonra benim yapabileceğim bir şey olmasa bile benden sonraki kullanıcılar adına buradaki hiyerarşik sistemin iyileştirilmesini ve görevini kötüye kullanmayacak olan insanların burada hizmet vermesini umut ediyorum. Kullanıcı mesaj:Gargarapalvin 01:12, 11 Mart 2018

  Bir yavru kedi de sizin için![kaynağı değiştir]

  Red Kitten 01.jpg

  Merhabalar, ben Arka Sokaklar Gönüllü Neferi olarak ailenize katıldım lakin Arka Sokaklar ( Dizi ) Şablonunda değişiklikler yapmak istiyorum, ama bildiğiniz üzere sayfa kapalı. Ne zaman açılır ve ben sayfayı düzeltip, güncel hale getirebilirim? Karakterler bölümü ve Bölümler listesinde değişiklikleri hep yaptım sonunda da kayıt olup yapmaya karar verdim. Yardımlarınız rıcadir. Saygılarımla..

  Arka Sokaklar Gönüllüsü (mesaj) 04.14, 28 Mayıs 2018 (UTC)
  Reply[yanıtla]

  Kullanıcı:Alsemender'in engeli hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Kullanıcı:Alsemender'in bana yönelik şöyle bir yasal tehdidi olmuştu. Süresiz engel sonsuz engel olmadığı için, ayrıca o tartışmada benim de hatalı olduğum için engeli kaldırmanızı rica ediyorum. İyi tatiller.--Kingbjelica (mesaj) 09.56, 25 Haziran 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Hizmetlilik yetkilerinin geri alınmasına dair politika teklifi[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Köy çeşmesinin politika kısmında, hizmetlilik yetkilerinin geri alınmasına dair bir politika teklifi sunuldu. Toplu olarak bu mesajı tüm hizmetlilere, ilgili tekliften haberdar olunması ve görüşlerini paylaşmaları ricasıyla atıyorum. İyi günler.--Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 18.24, 26 Temmuz 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Koruma[kaynağı değiştir]

  Selamlar Eldarion; Ilgın Buğrahan Aka maddesi için süreli bir oluşturma koruması düşünmeni rica ediyorum. Sizinde takip ettiğiniz üzere 3.oluşturma söz konusu... Kolay gelsin. ChanSey 10.21, 5 Eylül 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Mustafa Kemal Çiçek Hakkında[kaynağı değiştir]

  Sayfayı neden kaldırdınız kaldırılmaması için ne yapmamız gerekiyor. İlginize teşekkür ederim.

  TTA Grup[kaynağı değiştir]

  TTA Grup Türkçü bir oluşum olup ansiklopedik değeri bulunmaktadır. Sayfayı ısrarla neden yayından kaldırıyorsunuz? TTA Grup'un hitap ettiği büyük bir Türkçü kitle vardır ve insanlar sosyal mecrada adı sıkça anılan bu grubu merak edip araştırma yapabilirler. Vikipedi'yi amacınızın dışında kullanmayın!

  Barisylmz60 (mesaj) 10.23, 16 Ocak 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Vakıf ilanı[kaynağı değiştir]

  Rokefeller vakfı Berkaykarul (mesaj) 23.04, 22 Ocak 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  itiraz[kaynağı değiştir]

  Trophy.png itiraz
  Merhaba bir başlık ekledim fakat reklam gerekçesiyle sildiniz oysa ki aynı sektörde hizmet veren diğer firmaların başlığı duruyor Cengizinler (mesaj) 08.51, 10 Şubat 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Emlak ve Göreceli Güç Endeksi Sayfaları Hk.[kaynağı değiştir]

  Bu sayfadaki Göreli güç endeksi dış link çalışmıyor. Emlak sayfasında ilgisiz bir dış link bulunuyor. Bu sebeple link eklemesi yaptım Ayrıca Göreceli Güç Endeksi adlı sayfa yoktu eklemiştim. Teşekkürler

  Google Kitaplar nasıl kullanılıyor?[kaynağı değiştir]

  Merhaba,
  Seleukos İmparatorluğu maddesinin adının Selevkos İmparatorluğu ya da Selefkos İmparatorluğu olması için değişiklik talebinde bulunacağım. Ama ikisinden hangisini talep edeceğimden emin değilim. Bunun için Google Kitaplar'ı kullanacağım ancak nasıl kullanıldığını hatırlamıyorum. Hatırlatır mısınız? Google Kitaplar'da arama yaptığımda aynı kitabın 100 kere sonuçlar arasında tekrar etmediğini ya da çıkan sonuçların sayısını tespit edemiyorum. Mesela, selevkos araması yaptım. Çıkan sonuç sayısı görünmüyor.-- İskenderBalas💬 17.27, 13 Şubat 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Evkur[kaynağı değiştir]

  Merhabalar vikipedi'de Evkur alışveriş merkezleri hakkında bir sayfa bulunmuyor, daha önce başvuru olmasına rağmen farklı farklı sebeplerden dolayı ertelenmiş. kendi alanındaki diğer perakende satış yapan firmaların sayfaları vikipedi'de bulunurken Evkur alışveriş merkezlerinin sayfası bulunmamaktaktadır. Öncelikli olarak bunun nedenini öğrenip 2. olarak sayfanın aktif olması için izlemem gereken yolları aktarırsanız çok sevinirim. iyi günler. Dogukanyldrm (mesaj) 08.21, 14 Şubat 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  www.kocaeligazetesi.com.tr[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Kocaeli Gazetesi ile ilgili bilgi girişi yapmadan yerli ve yabancı gazeteleri araştırdım. Özet bir bilgi girişi yaptım. Nerede hata yaptığımı paylaşırsanız sevinirim. Unalerkan (mesaj) 12.57, 11 Mart 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Eleman.net[kaynağı değiştir]

  Selam Eldarion,

  Eklediğim Eleman.net başlığı telif hakkı nedeni ile tarafından silinmiş. Telif hakkını gerektirecek bir durum yoktu içerikte. Sorun nedir veya nasıl ekleme yapılması gerekir? Sektördeki diğer firmaların başlıkları mevcut çünkü.

  Teşekkürler.

  --Yavuz.abay (mesaj) 13.32, 12 Mart 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Silinen maddenin sas'a taşınması talebi[kaynağı değiştir]

  Sildiğiniz [Gültekin Uzunalioğlu] sayfasını sas'a taşır mısınız? Teşekkürler. Dirincold (mesaj) 19.26, 18 Nisan 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Cevap verin ya da Tartışmaya açık değişiklikler yapmayın[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Wikipedia sizin üzerinize kayıtlı bir mal varlığınız değil burada herkesin olduğu siz de bir üyesiniz Hizmetli olmanız bir şey değiştirmez size sayfaları silme yetkisi verebilir fakat tüm sayfaları silme yetkisi vermez. Burada birçok kişi size mesaj atmış fakat hiçbirine tenezzül edip cevap vermemişsiniz. Beyaz liste madde açtığında değersiz diyerek sildiğinizi düşünüyorum nitekim Sas'a taşımadan maddeleri direkt silmeniz kanıtlıyor bunu. Wikipedia sizin adınıza kayıtlıysa bildirin ona göre davranalım değilse de ya üyelerin sorularına cevap verin ya da değişiklik yapmadan sadece okuyun. Hizmetlilerin bu tavrından dolayı da bu tarihten itibaren wikipedia'ya katkı yapmayacağımı belirtmek isterim. Ek olarak benim açtığım madde kayde değer olmadığından siliniyorsa bu madde neden silinmiyor? Mehmet Durakoğlu Tabi ki maddenin bir devriye tarafından açıldığından. Dirincold (mesaj) 20.32, 18 Nisan 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  6 saatlik uykusuzluğuma o kadar EMEĞİME rağmen sadece masumca soruyorum sayfayı neden sildiniz çok teşekkür ederim. Meraktan soruyorum. 🙏 Turevialinmis (mesaj) 13.09, 3 Mayıs 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu sayfasını geri getirir misiniz? Düzenlenmekte olan bir sayfa zaten[kaynağı değiştir]

  (ArzumKalfa (mesaj) 07.59, 15 Mayıs 2020 (UTC))Reply[yanıtla]

  Temiz başlangıç konusu hakkında[kaynağı değiştir]

  İyi akşamlar. Ben, bu hesabı çok çok eski olan hesabımı yıllardır ihmal etmiş olduktan sonra açtım. Bahsettiğim diğer hesap o kadar eski ki şu an iş güç sahibi olan ben o zamanlar ilkokuldaydım. Hatta eski hesabın şifresini hatırlamıyorum bile. O hesabı silmek ya da benim şu anki hesabımla birleştirmek mümkün müdür? Saygılar, SplendidSnowLeopard (mesaj) 01.31, 25 Mayıs 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Davetiye[kaynağı değiştir]

  Darwin Tree 1837.png

  VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

  Merhaba Eldarion, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 19.55, 7 Haziran 2020 (UTC)
  Reply[yanıtla]  Kayda değerlik maddesine dayanarak silinen ekleme[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Kayda değerlik şartlarını sağlayan, Türkiye'deki kendi alanındaki en popüler internet sitelerinden biri olan Sorularla İslamiyet sitesini yapan bir derneğe ait eklediğimiz madde tarafınızdan silinmiş. Ekleme nedenimiz ilgili sitenin kimler tarafından hazırlandığının referansını vermekti. Silinen maddeyi geri alabilir misiniz?

  Hızlı mesaj[kaynağı değiştir]

  Yeni bir mesajınız var
  Merhaba, Eldarion. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Eldarion'in mesaj sayfasına bakınız.
  Mesaj eklendi 13.39, 2 Temmuz 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.Reply[yanıtla]

  Az önce silmiş olduğunuz maddedeki kişi (Serdar Arseven) bilinmeyen birisi değildi. Yani belli bir ünde olan gazeteci. Kayda değerliğe aykırı olduğunu anlamadım bunun için Yasir ER (mesaj) 13.39, 2 Temmuz 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Umut Birliği Yardımlaşma ve Dayanışma Dernegi sayfasını geri yüklemeniz gerekiyor[kaynağı değiştir]

  Sayfa bugün kurulalı saatler oldu hiçbirimiz süper kahraman değiliz biraz beklemeniz gerekiyordu sayfa geliştirilecekti ne kadar yanlış bir karar olduğunu umarım anlar ve bu hatanızı düzeltirsiniz (...). Arpac28 (mesaj) 09.06, 2 Eylül 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Açıklaması olmayan silinmeler[kaynağı değiştir]

  --Cenk İlker Bilgiç (mesaj) 12.23, 7 Ekim 2020 (UTC) Merhaba,Reply[yanıtla]

  İncelediğim kadarı ile Wikipedia sayfasında adınıza sadece sitem ve kibarlık kaidelerince itirazlar var. Bunlara cevap vermeyişinizin genel tabiri ukalalık, ego ve bilinçsizlik diyebilirim.
  
  Eklemiş olduğum Sanatçı 13 senedir profesyonel toplamda 20 senedir müzik hayatı olan bir Müzisyendir. Albümleri, klipleri hemen her müzik mecrasında bulunmaktadır. Bu sayfadan silinmesi ayıptan başka bir şey değildir.
  
  Hatanızdan dönmenizi ve ivedilikle Sanatçı için oluşturulan sayfayı geri yüklemenizi rica ederiz. Yarışmalardan çıkan şarkıcıların olduğu bu portalda Konservatuar mezunu bu işe gönlünü vermiş Müzisyenlerin itibarsızlaştırılmaya çalıştırılması haksızlıktır.
  
  Saygılarımla... Cenk İlker Bilgiç...
  

  Yücel Feyzioğlu maddesinin silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

  merhaba, Dün girişini yaptığım Yücel Feyzioğlu konu başlıklı bilgiyi silinmeye aday göstermişsiniz ve silinmiş. Ben Yücel Feyzioğlu'nun kitaplarını yayınlayan Doğu Batı Yayınlarının editörüyüm. Yücel Feyzioğlu, Birleşmiş Milletler Masal Ödülü (Somut Olmayan Kültür Varlıkları) sahibi, Türkiye'de onlarca edebiyat ödülünü haketmiş 40'ın üzerinde eseri bulunan bir yazardır. Türkiye'nin en geniş hikaye literatürünü derleyen kişidir, ulusal ve uluslararası konferanslar düzenleyen bir yazardır. Türkiye'de mevcut masal kitapları arasında "kütüphane ve arşiv çalışması" açısından kaynak gösterilen eserlerin yazarıdır.

  Telif hakkının ihlali diye belirtilen kısım yazarın kendi web sayfasında yer alan özgeşmiş bilgisidir. Diğer kısımlar özgün bir şekilde yazılmıştır.

  Bu bilgiler ışığında "neden silinmeye aday gösterildiğini" izah edebilir misiniz? --Yücelfeyzioğlu (mesaj) 11.03, 16 Ekim 2020 (UTC)--Yücelfeyzioğlu (mesaj) 11.03, 16 Ekim 2020 (UTC)--Yücelfeyzioğlu (mesaj) 11.03, 16 Ekim 2020 (UTC)--Yücelfeyzioğlu (mesaj) 11.03, 16 Ekim 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  @Eldarion Şeriat sayfasıyla ilgili yazıyorum nerede vandalizm yaptım anlamadım bahsettiğim şeyler kaynaklı bilgiler(Bunu yazacak başka başlık bulamadım bu yüzden bu başlığa yazıyorum)Hawking'in yolu (mesaj) 06.25, 21 Ekim 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  F.Gülen geri alma[kaynağı değiştir]

  Eldarion F.Gülen sayfasındaki en son geri alma işleminizin sebebini öğrenebilirmiyimBen Bilal (mesaj) 10.30, 23 Ekim 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Teşekkürler cevabınız içinBen Bilal (mesaj) 10.40, 23 Ekim 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Özür ve rica[kaynağı değiştir]

  Eldarion, selamlar, ben Stultiwikia. Umarım iyisiniz. Vikipedi'de bazı şeyleri düzenlemek istediğimde engelli olduğumu hatırladım (translatewiki'den de eposta geliyormuş eski çevirilerimden dolayı, o da hatırlattı) ve engelimi veren hizmetli olarak direkt sizinle iletişime geçmek istedim. Geçmişte, küçükken ve başka pek bir işim yokken (5 küsür yıl olmuş) başkalarının haksızlığa uğradığını düşünerek yersiz gaza geldiğimi, hırsımdan dolayı trollük olarak değerlendirilebilecek ölçüde ihtilafa neden olduğumu, bu ihtilafın arkasından haksızlığa uğradığımı düşünsem de (yani o zaman böyle düşünüyordum demeye çalışıyorum) geçmişi geçmişte bırakıp başka bir kullanıcı adıyla katkı yapmayı denediğimde kukla olarak değerlendirildiğimi (doğal olarak) ve her ne kadar bu yöntemle Vikipedi'nin işleyişini değiştirecek şeyler yapmadıysam ve kötü bir amaca yönelik kullandığımı hatırlamasam da maalesef evet kuklacılık yaptığımı (o hesapla ne yaptığımı hatırlamıyorum ama kötü bir şey yapmadım sanıyorum) kabul ediyor ve bunlar için samimi şekilde özür diliyorum. Niyetim başka bir hesap açıp yine kuklacılığa sebebiyet vermeden denk geldikçe gördüğüm şeyleri düzeltebilmek (anonim olarak düzeltmek ve bazı şeyleri "customize" etmek zor. Kendi kişisel sayfamda notlar alarak yapmak da daha kolay oluyor). İnanın artık bu mesajdan daha fazlasını yazabilecek kadar bile vakti olmayan tam zamanlı işi olan biri olarak da zaten ihtilafa harcayacak vaktim olmayacak sanıyorum. Şansımı iyi niyetinize sığınarak denemek istedim ve engeli kaldırmak için yapabileceğim bir şeyler olmasını ümit ediyorum. Değerlendirmeniz için şimdiden teşekkürler. Eğer değerlendirmeye fırsatınız olursa naçizane e-posta olarak geri dönüş sağlayabilirseniz haberdar olabilirim. 217.131.80.77 18.48, 9 Kasım 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Şu engel hakkında[kaynağı değiştir]

  Zaten dinamik bir IP olma olasılığı yüksek olduğundan dolayı (her ne kadar IP'nin üniversiteye ait olmasına karşın) 10 senedir bu IP'nin engelli durması biraz anlamsız geldi bana.--ahmetlii mesaj katkılar 19.44, 9 Kasım 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Düzeltme ve ikaz[kaynağı değiştir]

  Sayın hizmetli. kemalcan isimli devriye tarafından Deniz Evin sayfasında doğum tarihi doğru olmasına rağmen sürekli değiştiriyor ve sinsi Vandalizm olarak sonuçlandırıyor. Hatta Deniz Evin Instagram hesabında bütün 1 Eylül tarihli gönderilerini bakarsanız veya da internette araştırırsanız gerçek ortaya çıkacaktır. İlgili kullanıcı kemalcan vandalizm yapıyor. Engellenmesi gerekiyor. Sürekli güncellemeleri geri alıyor. Rahatsız ettiğim için özür dilerim. İyi geceler. Edayılmaz08 (mesaj) 23.01, 19 Kasım 2020 (UTC)Reply[yanıtla]

  Brodmann alanı[kaynağı değiştir]

  Merhaba.Sayfaya eklemeler yaptım.3 gündür inceleme bekliyor.Bir göz atmanızı rica etsem? Teşekkürler şimdiden Al-mutadibih (mesaj) 19.47, 18 Ocak 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  süzgeç hatası, engel kaldırma[kaynağı değiştir]

  selam. K:VatopSe79, K:LostMyMind, K:Robingunes, K:Rsnpkbyr ve K:KET Bot az önce yanlışlıkla süzgece takıldı. hemen süzgeci devre dışı bıraktım. engellerini kaldırabilir misiniz?--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 07.40, 21 Ocak 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  M6 Gerekçesiyle Silinme[kaynağı değiştir]

  Merhaba, oluşturduğum Caroline Yılmaz sayfası M6 gerekçesiyle kaldırılmış. Kayda değerlik (kişiler) üzerinden önce araştırıp sonra oluşturma kararı aldım. Müzik kategorisinde kayda değer müzik şirketlerinden çıkan şarkılar mevcut. Şarkı sayısı az değil ve bilinirlik açısından da dinlenmeleri yüksekti. Radyo D gibi radyoda kendine ait bir programı var ve hem sunucu hem de yapımcılığını üstleniyor. TV8'de kendine ait bir programı var. Birbirinden farklı çok sayıda haberi mevcut. Kayda değerlik kriterlerini sağlamasına rağmen nasıl kayda değer olmayan kişi olarak geçiyor? Eğlence sanatçısı bölümündeki kriterleri uyuyor, müzik kısmındaki uyuyor. Bunlar nasıl göz ardı edilebiliyor? Başka haber kaynaları da mevcut, eğer daha fazla kaynağa ihtiyaç varsa onları da ekleyebilirim. Mesela şu var ekstradan gösterebileceğim--Cenkerbazak (mesaj) 19.14, 24 Ocak 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Silinen Bir Madde İçin Yardım[kaynağı değiştir]

  Oluşturduğum Yusuf Buğra Tanık maddesi kaldırıldı. Cumhurbaşkanından ödül olmasına rağmen. Yetkiliden dönüş alamıyorum size yazmak istedim. Lütfen kontrol eder misiniz?--Yuhantag (mesaj) 17.21, 27 Ocak 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Merhaba ben yardımcı olayım Dr. Vikipedist (mesaj) 10.09, 14 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Yazdığınız madde hem taslak kriterlerini karşılamıyor hem de önemli kişilik değil. Dr. Vikipedist (mesaj) 10.10, 14 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Yüzyıllık Markalar Derneği[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Aşağıda, Yüzyıllık Markalar Derneği için geliştirme yaptığım Viki sayfasında bekleyen değişiklikler var. 10 gündür sayfa eski halinde. Deneyimli bir kullanıcı olarak yardımcı olmanız mümkün müdür? Eksik veya fazla bir katkım olmuşsa bilmek isterim. Teşekkürler.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/yymd Bu imzasız yazı Skarabul (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.57, 28 Ocak 2021 (UTC)Reply[yanıtla]


  Nasıl kayda değer değil. --Jjjjjj89 (mesaj) 10.06, 14 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Jjjjjj89 kayda değerlik sadece önemli olmak değil. Bir çok şey var. Lütfen kayda değerlik şartlarını oku Dr. Vikipedist (mesaj) 10.08, 14 Şubat 2021 (UTC)Dr. VikipedistReply[yanıtla]

  Gözetmen isteği[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion. Bu kullanıcı adını gözetmenlikle silebilir misiniz? Kolay gelsin. chansey mesaj? 10.51, 16 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Diğer gözetmenlerimiz Elmacenderesi ve Taysin’e de ping atayım. chansey mesaj? 10.51, 16 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Denetçi istekleri[kaynağı değiştir]

  Selamlar Eldarion. VP:Dİ sayfasında bekleyen davalar var. İlgilenebilirseniz sevinirim iyi günler. 176.40.228.213 06.19, 19 Şubat 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Gökhan Doğan Sayfası[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion, oluşturduğum sayfayı "kayda değer olmaması" sebebiyle kaldırmışsınız. Linkleri eklemiştim organizasyonların kanıtlamak için. Burning Man vs gibi global çaptaki festivallerde sahne alan bir sanatçı Gökhan Doğan. Buralarda Türk sanatçılardan 1-2 kişi yer bulabiliyor. Sayfayı tekrardan incelemenizi talep ediyorum. Elimden geldiğince bol kaynak kullanmaya çalıştım.--176.88.23.241 14.49, 24 Mart 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Beyaz Liste İçin Yardım[kaynağı değiştir]

  Merhaba, uygun görürseniz beyaz listeye girmek istiyorum. Düzenlemelerimin çoğu uzun zaman boyunca kontrol edilmeden duruyor, beyaz listeye girersem daha faydalı olacağımı düşünüyorum. AkatosH (mesaj) 01.32, 30 Nisan 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Kayda nasıl değiliyor?[kaynağı değiştir]

  Şu an Türkiye'de televizyonlarda yayınlanan tek kültür sanat programını da hazırlayıp sunan Raif Akyüz'ü kayda değer görmeyip sildiğiniz için tebrik ederiz.

  Wikipedia'ya sansür diye üzülmüştük. Aynı sansür burada da var. Aferin size.

  Kemalettinakancilar (mesaj) 07.53, 4 Mayıs 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Kmlttin

  Beyaz Liste İçin Yardım[kaynağı değiştir]

  Merhabalar uzun bir süredir wikipedia ile ilgili okumalar ve ilgi duyduğum konularda araştırmalar yaparım,bir çok yeni madde oluşturup kullanıcıların bilgilerini düzenli olarak güncelledim.Eğer ki uygun görürseniz beyaz listeye girmek isterim.En içten dileklerimle TigerRiven (mesaj)

  Invitation for Functionary consultation 2021[kaynağı değiştir]

  Greetings,

  I'm letting you know in advance about a meeting I'd like to invite you to regarding the Universal Code of Conduct and the community's ownership of its future enforcement. I'm still in the process of putting together the details, but I wanted to share the date with you: 27 June, 2021. I do not have a time on this date yet, but I will let you soon. We have created a meta page with basic information. Please take a look at the meta page and sign up your name under the appropriate section.

  Thank you for your time.--BAnand (WMF) 15:06, 2 June 2021 (UTC)

  Telif Kontrolü[kaynağı değiştir]

  Maddelerdeki yazıları ve wikimedia'daki görsellerin telifli olup olmadığını anlamak için kullandığınız herhangi bir yazılım var mı? Bir maddenin telifli olup olmadığı nasıl anlayabilirim? --Dilasariman (mesaj) 06.56, 22 Haziran 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  Ardavirafname[kaynağı değiştir]

  Selamlar, Ardavirafname sayfası neden silindi ? Nora3547 (mesaj) 13.21, 18 Ağustos 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  türkçe vikipedi'ye gece modu gelmeli[kaynağı değiştir]

  siz admin(hizmetli) ve son 1 günde etkin olduğunuz için iletimi atıyorum, diğerlerine de atacağım. tartışmaya beklerim(yani bi katkısı oluyorsa :/): https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Dan%C4%B1%C5%9Fma_masas%C4%B1 . nolur gelsin gece modu, kolay gelsin Modern primat (mesaj) 22.00, 1 Kasım 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  IP adresim[kaynağı değiştir]

  Daha öncesinde hesabımı açmadan düzeltme yaptığım için ip adresim herkese açık duruyor rica etsem gizleyebilir misiniz.

  Fatih Gezer silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Fatih Gezer) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Fatih Gezer sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Kadıköylü Mesaj 16.46, 26 Aralık 2021 (UTC)Reply[yanıtla]

  How we will see unregistered users[kaynağı değiştir]

  Hi!

  You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

  When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

  Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

  If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

  We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

  Thank you. /Johan (WMF)

  18.20, 4 Ocak 2022 (UTC)

  STT[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eldarion, VP:STT'de gündemle alakalı bir madde de hatalı taşıma işlemi yaptığım için taşıma talebinde bulundum. Madde gündemle alakalı olduğu için acilen ilgilenebilir misiniz? Ata Barış (mesaj) 07.43, 26 Şubat 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

  Sayfanın tartışma maddesi Tartışma:2022 Rusya'nın Ukrayna'yı işgalı olarak kaldı. Bunun için ne yapabiliriz? Ata Barış (mesaj) 08.09, 26 Şubat 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

  Beyaz Liste Üyeliği[kaynağı değiştir]

  Beyaz üyeydim ancak üyeliğim düştü. Geri nasıl beyaz üye olabilirim? YosefHan7 (mesaj) 1519, 25 Mart 2022 (UTC)

  Değişiklikler[kaynağı değiştir]

  Türkiye'de yayın yapan televizyon kanalları listesinde değişiklikler yaptım. Artık 24 değişiklik oldu, inceler misiniz? Sarı Saçlı (mesaj) 12.00, 30 Mart 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

  Türkiye'de yayın yapan televizyon kanalları listesinde değişiklikler yaptım, 8 değişiklik oldu. İnceler misiniz? Sarı Saçlı (mesaj) 08.35, 16 Nisan 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

  Beyaz Liste Talebi[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Beyaz listeye alınmayı talep ediyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Alper Atak fotoğrafı[kaynağı değiştir]

  Sildiğiniz Alper Atak fotoğrafı için wikimedia üzerinden mail ile temasa geçilip birinci elden fotoğrafın sahibi kullanım için izin vermiş gönüllü Vikipedi mail ekibi tarafından da geri dönüş yapılmıştır. Niye sildiniz anlayamadım. Lütfen geri getirebilir misiniz? --SarvSarv 12.23, 10 Haziran 2022 (UTC)Reply[yanıtla]