Vikipedi:Şikâyet

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kullanıcı : Nanahuatl[kaynağı değiştir]

Devrimdpt davası sonucuna yaptığım itirazlardan bir sonuç alamadığım için karar hakkında bir şikayet başvurusu hazırladım.

Kendimi savunma amacıyla oluşturduğum başvuru metni ve başka bir kullanıcının katkıları Nanahuatl isimli kullanıcı tarafından "IP adresinin kim olduğu belli değil, devamlı olarak ansiklopedi dışı konularla meşgul etmeyin lütfen..." notuyla sayfadan silinmiştir.

Metinde çok açık bir şekilde hesabıma engel konulduğunu, konulan engel nedeniyle sayfaya ulaşmakta çeşitli zorluklar çektiğimi belirtmeme rağmen "kim olduğu belli değil.." gibi bir gerekçe kullanılmıştır.


Kullanıcının bu eylemi kutsal sayılan savunma hakkına çok açık bir saldırıdır.

Denetçi ve hizmetlilere seslendiğim bir başvuruyu bir devriyenin silmesi çok açık bir yetki aşımıdır, kendisine verilen yetkinin kötüye kullanımıdır.


Şikayetimi buraya bırakıyorum, takdir topluluğundur.

Mülga Hpostaci 31.146.199.118 04.18, 31 Ocak 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Bu sayfanın en başında şunlar yazıyor: "Bu sayfa, belirli değişikliklerde yaşanan anlaşmazlıkları, diğer kullanıcıların yardımıyla çözme için kullanılır. Uzlaşmaya uygun olmayan veya Vikipedi politikalarının ağır ihlali olan değişikliklerde hizmetli yetkilerinin kullanılması gerekebilir."
Bu bağlamda şikayet edene sorumdur:
  1. Bu şikayet ile çözülmesini talep ettiğiniz anlaşmazlık nedir?
  2. Burada uzlaşmaya uygun olmayan veya politikaların ağır ihlâli bir durumdan söz edebilir misiniz?
Kısacası şikayetin amacını soruyorum. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 11.41, 1 Şubat 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Sayın @Dr. Coal
Savunma hakkı her medeni toplum için kutsaldır, çünkü birgün herkese lazım olabilir. Savunma hakkının bilinçli olarak ihlalinden bahsediyorum. Bunun yeterince ağır bir ihlal olduğunu düşünüyorum.
Hizmetlilerimize hitaben hazırlanan bir başvurunun bir devriye tarafından "...meşgul etmeyin lütfen." notuyla çöpe yollanmasını vaka-i adiyeden saymamalıyız diyorum.
Şikayetimin amacını da sormuşsunuz. Yetki aşımı ve yetkinin kötüye kullanımı bana göre ciddi ihlallerdir. Bu ihlaller ile nasıl mücadele edileceği hizmetlilerin yetki ve sorumluluğunda olan bir konudur. O nedenle kayda geçmesi ve gereği için şikayetimi buraya bıraktığımı ifade ettim.
Sayın @Dr. Coal, ismim alınmış, 31.146.199.118 olarak cevap yazıyorum. IP'im engellenmiş, banyoda yere oturmuş yan duvardan komşunun wifi'sinden bağlanmaya çalışıyorum. Bu sayfa hariç pek fazla bir yere de erişimim de yok. Kısacası ben şu an çalışamıyorum ama sizlere iyi çalışmalar dilerim.
Mülga HPostacı 31.146.199.118 04.28, 3 Şubat 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]