Vikipedi:Seçkin resim adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Seçkin resim adayları


Seçkin resim adayları

Seçkin resim adayları, kullanıcıların seçkin resim olması için önerdiği ve Vikipedi topluluğu tarafından oylanan görsel dosyalardır. Bu sayfa, oylamaları süren seçkin resim adaylıklarını listelemektedir.

Bir resmin seçkin resim statüsüne geçebilmesi için, kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılmalı ve fikir birliği sağlanarak karar verilmelidir. Fikir birliği, resmi aday gösteren ve gözden geçiren kullanıcılar arasında sağlanır ve seçkin içerik sorumlusu Ahzaryamed tarafından doğrulanır. Eğer en az yirmi beş gün geçtikten sonra seçkin içerik sorumluları tarafından üzerinde çalışılabilir bulunan eleştirilere yönelik bir çaba sergilenmemiş veya fikir birliğine ulaşılamamışsa, adaylık aşağıdaki listeden silinir ve arşivlenir. Tüm adaylıkların sürelerini seçkin içerik sorumluları belirler.

Seçkin resimler ya madde içeriğini iyi tasvir ederek, ya da okuyucuları maddenin geri kalanını okumaya teşvik edecek çarpıcılığa sahip olarak, maddelere gözle görülür biçimde katkı yapan resimlerdir. "Bir resim bin kelimeye bedeldir" sözüne uygun şekilde, Vikipedi:Seçkin resimler sayfasında listelenecek resimlerden seçkin resim kriterlerine uymaları ve kullanıldıkları maddelere katkıda bulunmaları beklenir.

Eğer bir resme "seçkin" statüsü verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yönergeleri takip ederek aday gösterin. Aynı şekilde bir resmin "seçkin" statüsünün geri alınması gerektiğini düşünüyorsanız, Vikipedi:Seçkin resimlikten ihraç adayları sayfasında aday gösterebilirsiniz.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın

Adaylık prosedürü

Aday göstermeden önce, seçkin resim ölçütlerini mutlaka inceleyin. Bir resmin seçkin olabilmesi için, bu özelliklere sahip olması gereklidir.

Bir resmin adaylar arasında gösterilebilmesi için, bir adaylık alt sayfası gereklidir. Bu alt sayfayı oluşturmak için aşağıdaki kutuda yer alan "Vikipedi:Seçkin resim adayları/" ifadesinin yanına, aday göstereceğiniz resmin adını ekleyin. Dosya:Örnek.jpg için açılacak adaylık sayfası "Vikipedi:Seçkin resim adayları/Örnek.jpg" adını taşımalıdır. Resmin sayfa türünü belirten "Dosya:" şeklindeki ekleri alt sayfa adlandırmasında kullanmayın. Resmin adını "Vikipedi:Seçkin resim adayları/Örnek.jpg" biçiminde ekledikten sonra, alt sayfayı oluşturmak için, "yeni adaylık oluştur" tuşuna basın. Açılan sayfada, yapılması gerekenler yazmaktadır.

Aday gösterdiğiniz resmin sayfasını açın ve "değiştir" sekmesine basarak, {{SRA}} şablonunu yerleştirin. "Kaydet" düğmesine bastıktan sonra eklenen bu şablonun altındaki "tartışmaya katılın" bağlantısı kırmızıysa, alt sayfa oluşturma işleminde yanlışlık yapmışsınız demektir. Resmin adıyla alt sayfanın adının aynı olduğundan emin olun. İşlemi doğru yapmışsanız söz konusu bağlantı mavi olarak görünecektir.

{{Vikipedi:Seçkin resim adayları/Aday gösterilen resmin ismi}} yazısını kopyalayın. Kopyaladığınız hazır yazıyı, buradan ulaşabileceğiniz adaylıklar listesine en üste gelecek biçimde yapıştırın. Bu hazır metnin eklenmesinden sonra, "Aday gösterilen resmin ismi" yazısı yerine, aday gösterdiğiniz resmin adını yazmayı unutmayın.

Desteklemek ve karşı çıkmak

Oy kullanmadan veya yorum yapmadan önce, lütfen aday gösterilen resmi tam boyutta (yüksek çözünürlükte) inceleyin. Resimlerin bu sayfada küçük boyutta görüntülendiğini unutmayın. Aşağıda göreceğiniz küçük resimler, resmin esas sayfasına bağlantı içerirler. Resmi gerçek boyutunda görüntülemek için gerekli bağlantıya resim sayfalarından da (resmin hemen altında) ulaşılabilir.

 • Adaylıkla ilgili yorum yapmak için resim adaylık bölümünün sağındaki "değiştir" bağlantısına tıklayın (tüm SRA sayfasını değiştirebileceğiniz "değiştir" sekmesine tıklamayın).
 • Destek Destek görünümlü destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın. Eğer resmi üreten/çeken sizseniz veya üzerinde çalışmışsanız bunu da belirtin.
 • Karşı Karşı görünümlü karşı oy vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Karşı}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın. Karşı oyunuzu, üzerinde çalışılabilecek, özel bir gerekçeyle birlikte belirtin. Eğer itirazınız bu koşulu sağlanmıyorsa, Seçkin İçerik Sorumlusu bu oyu gözardı edebilir. Resmi inceleyip seçkin resim statüsüne geçmesine karşı çıkan kullanıcılardan, birkaç gün sonra resmi tekrar kontrol ederek, itirazlarının üzerinde çalışıp çalışılmadığını denetlemeleri beklenir. Eğer itirazınızı geri almak isterseniz, yazdıklarınızı silmek yerine (<s>...</s> biçiminde) üzerini çizin. Resmin seçkin resim statüsüne geçmesi için çaba sarfedenler, inceleyenlerin bu düzenlemeyi kendi kendilerine yapmalarına izin vermelidir. Eğer itiraz edilen noktanın düzeltildiğine inanıyorsanız, eleştiriyi getiren kullanıcının yazdıklarının üzerini çizmek yerine, eleştirilen noktaların düzeltildiğini belirtin. Oylamanın başlarında gerekçesiz olarak resme itiraz eden kullanıcıların oyları, oylama sürecinde resmin düzeltilmiş sürümleri eklenebileceğinden geçersiz sayılabilir.
 • Çekimser Çekimser görünümlü çekimser oy vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Çekimser}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. görünümlü şartlı destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Şartlı destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram partialy voting support.svg Kısmi destek görünümlü kısmi destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Kısmi destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Yorum Yorum şablonuyla başlayan yorum eklemek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Yorum}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram voting question.png Soru şablonuyla başlayan soru eklemek için, öncelikle sorunuzun başına *{{Soru}} yazısını ekleyin, ardından sorunuzu yazın.
 • Oyunuzun sonuna ~~~~ biçiminde imza eklemeyi unutmayın!

Seçkin resim adayları, topluluk bir karara varıncaya kadar bu sayfada listelenir. Daha sonra seçkin resim seçilen veya seçilemeyen adaylar listeden çıkartılır ve arşivlenir. Adaylık sayfasında devam eden bir tartışma varsa adaylık sonuçlandırılmaz.

Monitörümün ayarları düzgün mü?[değiştir]

Gölge testi

Bir resmin parlaklığıyla ilgili bir tartışmada, bilgisayarın görüntüsünün doğru ayarlanmış olması çok önemlidir. Görüntüleme için kullanılan cihazlar, gölge detaylarını gösterme kapasitelerine göre büyük farklılıklar gösterir. Yandaki resimde dört adet koyu gri daire bulunmaktadır. Eğer dairelerden üçünü (ve hatta dördünü) de görebiliyorsanız, monitörünüz gölge detaylarını düzgün bir biçimde görüntüleyebiliyor demektir. Eğer üçten az sayıda daire görüyorsanız, monitörünüzü ayarlamanız veya bilgisayarınızın görüntü ayarlarını düzeltmeniz gerekmektedir. Bazı görüntüleme cihazları ideal gölge detayı için ayarlanamazlar. Lütfen oy verirken bunu da dikkate alın.

Gama-ayarlı bir cihazdan birkaç adım uzaklaşacak olursanız, renkli görüntüde bulunan dört dairenin arkaplana karıştığını göreceksiniz. Eğer karışmıyor ve en ufale zarar verici olabilir. Düzeltilmemiş PC görüntü cihazları, daireleri arkaplandan daha koyu gösterir.

LCD ekranlarda (dizüstü veya düz ekran) görüntüleme açısının resimlerin görünümünü etkilediğini unutmayın. Daha fazla teknik bilgi için resimlere tıklayın.

Resimlerde değişiklik yapmak[değiştir]

Eğer bir adayı, resim programlarıyla düzenleyerek geliştirebileceğinize inanıyorsanız, hiç düşünmeden yapın. Ancak yeni oluşturduğunuz resmi kesinlikle eski resmin üzerine yüklemeyin, farklı bir isim kullanın ve orijinal adayın hemen altına ekleyin. Yapılan değişiklikleri açıklamayı ve birden fazla değişiklik yapmanız durumunda "Değişiklik 1, Değişiklik 2" benzeri isimler koymayı unutmayın.

Adaylıkları arşivlemek[değiştir]

 1. Adaylık alt sayfasını bu sayfadan çıkartın ve değişiklik özetine adaylığı arşivlediğinizi belirten bir özet yazın.
 2. Alt sayfayı buradan kaldırıp arşive ekleyin ve hemen ardından seçkin resim kayıtları şablonunu güncelleyin.
 3. Adaylığın başarılı sonuçlanması hâlinde {{Yeni seçkin sayfalar2}} şablonunu güncelleyin.
 4. Resim sayfasındaki {{SRA}} şablonunu oylamanın durumuna göre seçilenler için {{SR}}, seçilemeyenler için de {{SRAbaşarısız}} ile değiştirin.
 5. Resmin seçilmesi durumunda Vikipedi:Seçkin resimler sayfasındaki ilgili alt sayfayı güncelleyin.
 6. Resmin seçilmesi durumunda adaylık sayfasında istenen sergi sayfasını güncelleyin.

Devam eden adaylıklar[değiştir]

Günbatımında Çita[değiştir]

Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Çita
Üreten
Arturo de Frias Marques
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Memeliler

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 05:31, 4 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Fotoğraf olarak tamam, ancak maddeye değer kattığını düşünmüyorum.--RapsarEfendim? 07:05, 4 Eylül 2015 (UTC)
  Yorum Yorum @Rapsar: Bence hayvanın vücut hatlarını ve duruşunun normal gün ışığından daha fazla belirgin olduğu bir fotoğraf. Bu nedenle ben maddeye katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 10:03, 4 Eylül 2015 (UTC)Pekin Ulusal Stadyumu[değiştir]

2008 Yaz Olimpiyatları'nın açılış ile kapanış törenleri, futbol final maçı ve atletim müsabakalarının düzenlendiği "Kuş Kafesi" olarak da bilinen Pekin Ulusal Stadyumu.
Gerekçe
Resmin için uygun gördüğünüz açıklayıcı bir isim
Resmin dahil olduğu maddeler
Pekin Ulusal Stadyumu, 2015 Dünya Atletizm Şampiyonası, 2022 Kış Olimpiyatları
Üreten
Peter23
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 00:44, 30 Ağustos 2015 (UTC)Deniz şeytanı[değiştir]

Süzerek beslenme yaptığı sırada bir deniz şeytanı (Manta birostris), Raja Ampat Adaları, Batı Papua, Endonezya.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, maddeye de oldukça değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
Deniz şeytanı
Üreten
Kullanıcı:Arturo de Frias Marques
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar

Destek DestekRapsarEfendim? 08:51, 29 Ağustos 2015 (UTC)Vercingetorix Teslim Oluyor[değiştir]

Arvernilerin lideri Vercingetorix'nin, MÖ 52'deki Alesia Muharebesi sonrasında Romalı komutan Jül Sezar'a teslim olmasını tasvir eden Lionel Royer'in 1899 tarihli tablosu. Tablo günümüzde Crozatier Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Tarihi olayın iyi anlatıldığı bir resim. Bulunduğu maddelere önemli görsellik sağlıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Galya, Galya Savaşları, Jül Sezar, Vercingetorix, Lionel Royer, Crozatier Müzesi
Üreten
Lionel Royer
Aday gösteren
Ghetto (mesaj)
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Tarih, Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekGhetto (mesaj) 12:16, 26 Ağustos 2015 (UTC)Su kayağı[değiştir]

Avustralya'nın Melbourne şehrindeki Yarra Nehri'nde su kayağı yapan birisi
Gerekçe
Maddeye oldukça değer katıyor, sporun nasıl yapıldığını net bir şekilde gösteriyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Su kayağı
Üreten
Kullanıcı:Fir0002
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Eğlence, kültür ve yaşam tarzı/Spor

Destek DestekRapsarEfendim? 18:43, 25 Ağustos 2015 (UTC)

 • Destek Destek — Söz konusu spor yapılırken sporcunun nasıl davrandığını net bir şekilde tanımlayan bir fotoğraf. Teknik kalitesinin yanı sıra ansiklopedik değerinin yüksek olduğunu düşünüyorum. İyivikiler... [ho? ni!] 09:23, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 09:51, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 05:44, 27 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Fenerli1978Buyrun beniiiim? 04:34, 28 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:24, 4 Eylül 2015 (UTC)Sandalet[değiştir]

Bir çift erkek sandaleti.
Gerekçe
Basit bir resim. Ürünü tam olarak anlatıyor ve maddeye değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Sandalet
Üreten
Kullanıcı:Muhammad Mahdi Karim
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Eğlence, kültür ve yaşam tarzı/Kültür ve yaşam tarzı

Destek DestekRapsarEfendim? 18:34, 25 Ağustos 2015 (UTC)

 • Destek Destek — Bu tür gündelik nesnelerin reklam amaçlı olmayan, yüksek kaliteli ve ansiklopedik değeri olan fotoğraflarını bulmak pek mümkün değil. Bu güzel bir örnek olmuş. İyivikiler... [ho? ni!] 09:26, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 09:51, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 05:44, 27 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:24, 4 Eylül 2015 (UTC)
Simon Boccanegra[değiştir]

Giuseppe Verdi tarafından hazırlanan Simon Boccanegra operasının librettosunun 1881 yılındaki revizyonunun ilk baskısının kapağı.
Gerekçe
Kriterleri sağladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Simon Boccanegra
Üreten
Eseri oluşturan bilinmemekte
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 14:37, 24 Ağustos 2015 (UTC)
Köy Düğünü[değiştir]

Köy Düğünü (Felemenkçe: De Boerenbruiloft), Flaman Rönesans ressamı Pieter Brueghel tarafından 1567 ya da 1568'de ahşap panel üzerine yağlıboya ile çizilmiş tablodur. Ressamın, köylü hayatını konu edindiği birçok tür resminden biri olan tablo, Viyana'daki Sanat Tarihi Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Resim tarihinin önemli tablolarından birinin, Google Art Project kapsamında üretilmiş yüksek çözünürlüklü dijital kopyası. Tarihi ve ansiklopedik değeri sebebiyle SR olmayı hakettiğini düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Köy Düğünü, Pieter Brueghel (baba), Tür resmi
Üreten
Pieter Brueghel (baba)
Aday gösteren
İyivikiler... [ho? ni!]
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin_resimler/Sanat#Tablo

Destek Destek — İyivikiler... [ho? ni!] 15:34, 23 Ağustos 2015 (UTC)Absent İçenler[değiştir]

Absent İçenler (Fransızca: L'Absinthe), Edgar Degas'nın 1876 tarihli yağlıboya tablosu. Paris'teki Orsay Müzesi'nde sergilenen tablo, Paris'in endüstriyel gelişimi sırasında oluşan sosyal yalnızlığın bir temsilidir.
Gerekçe
Resim tarihinin önemli tablolarından birinin, Google Art Project kapsamında üretilmiş yüksek çözünürlüklü dijital kopyası. Tarihi ve ansiklopedik değeri sebebiyle SR olmayı hakettiğini düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Absent İçenler, Edgar Degas
Üreten
Edgar Degas
Aday gösteren
İyivikiler... [ho? ni!]
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin_resimler/Sanat#Tablo

Destek Destek — İyivikiler... [ho? ni!] 15:22, 23 Ağustos 2015 (UTC)

Biraz toparlayıp kısalttım. Teşekkürler. Face-smile.svg İyivikiler... [ho? ni!] 04:21, 26 Ağustos 2015 (UTC)
Horas Kardeşlerin Yemini[değiştir]

Horas Kardeşlerin Yemini ya da Horatiusların Yemini (Fransızca Le Serment des Horaces), Jacques-Louis David'in 1784 yılında tamamladığı tablosudur. 330 × 425 cm boyutlarındaki tablo tuval üzerine yağlıboya ile çizilmiştir ve halen Paris'teki Louvre Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Resim tarihinin önemli tablolarından birinin, Google Art Project kapsamında üretilmiş yüksek çözünürlüklü dijital kopyası. Tarihi ve ansiklopedik değeri sebebiyle SR olmayı hakettiğini düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Horas Kardeşlerin Yemini
Üreten
Jacques-Louis David
Aday gösteren
İyivikiler... [ho? ni!]
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin_resimler/Sanat#Tablo

Destek Destek — İyivikiler... [ho? ni!] 15:09, 23 Ağustos 2015 (UTC)El Hamra Sarayı[değiştir]

1232 yılında Granada şehrinde inşa edilen, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan El Hamra Sarayı ve çevresi.
Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
El Hamra Sarayı, Granada, İspanya
Üreten
Slaunger
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Manzaralar

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 10:20, 23 Ağustos 2015 (UTC)
Yorum Yorum Güzel bir görsel fakat keşke panaromik olmasaydı. Seçkin resim köşesine uyum sağlaması için aspect ratio'sunun değişmesi gerecek. --Mecnun (mesaj) 12:58, 23 Ağustos 2015 (UTC)

 • Destek Destek Kriterleri sağladığını düşünüyorum. Bu imzasız yazı Rapsar (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Destek Destek Konusunu bütünsel olarak anlatan bir resim. Kriterleri sağlıyor. İyivikiler... [ho? ni!] 09:35, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 09:52, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 05:43, 27 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Ghetto (mesaj) 07:09, 29 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek Muhteşem bir fotoğraf. Tek kelimeyle şahane. Sait71 07:22, 29 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek Gerçekten çok güzel bir resim. -- OkanfanEvet benim? 18:06, 2 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:26, 4 Eylül 2015 (UTC)
Eskrim[değiştir]

Fransız Erwann Le Péchoux ile ABD'li Gerek Meinhardt arasındaki eskrim müsabakası
Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Eskrim
Üreten
Jastrow
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Eğlence, kültür ve yaşam tarzı/Spor

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 14:06, 22 Ağustos 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Ne yazık ki maddeye çok fazla değer kattığını düşünmüyorum, beşinci kriteri sağlamıyor. Resim güzel olsa da eskrim sporunu tam olarak anlatamıyor. Bu resim yerine maddede daha başka bir resim olması okurlara daha faydalı olur, mesela şu resme bakan bir okur daha net anlar olayı.--RapsarEfendim? 14:47, 22 Ağustos 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı Makina Amerikalı adama odaklandığından ister istemez bir kayma oluyor. Oyundan çok adamı görüyorum. --Uğurkentmesaj 10:43, 24 Ağustos 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı Rapsar'a katılarak. İyivikiler... [ho? ni!] 09:33, 26 Ağustos 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı --Tremonist (mesaj) 13:27, 4 Eylül 2015 (UTC)Pulteney Köprüsü[değiştir]

Avon Nehri üzerindeki tarihi Pulteney Köprüsü
Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Avon Nehri
Üreten
Poco a poco
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Manzaralar

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 02:53, 16 Ağustos 2015 (UTC)

 • Yorum Yorum Köprü maddesi açılmalı mutlaka, orada da kullanılabilir.--RapsarEfendim? 09:17, 16 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 10:50, 24 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:28, 4 Eylül 2015 (UTC)