Vikipedi:Seçkin resim adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Seçkin resim adayları


Seçkin resim adayları

Seçkin resim adayları, kullanıcıların seçkin resim olması için önerdiği ve Vikipedi topluluğu tarafından oylanan görsel dosyalardır. Bu sayfa, oylamaları süren seçkin resim adaylıklarını listelemektedir.

Bir resmin seçkin resim statüsüne geçebilmesi için, kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılmalı ve fikir birliği sağlanarak karar verilmelidir. Fikir birliği, resmi aday gösteren ve gözden geçiren kullanıcılar arasında sağlanır ve seçkin içerik sorumlusu Ahzaryamed tarafından doğrulanır. Eğer en az yirmi beş gün geçtikten sonra seçkin içerik sorumluları tarafından üzerinde çalışılabilir bulunan eleştirilere yönelik bir çaba sergilenmemiş veya fikir birliğine ulaşılamamışsa, adaylık aşağıdaki listeden silinir ve arşivlenir. Tüm adaylıkların sürelerini seçkin içerik sorumluları belirler.

Seçkin resimler ya madde içeriğini iyi tasvir ederek, ya da okuyucuları maddenin geri kalanını okumaya teşvik edecek çarpıcılığa sahip olarak, maddelere gözle görülür biçimde katkı yapan resimlerdir. "Bir resim bin kelimeye bedeldir" sözüne uygun şekilde, Vikipedi:Seçkin resimler sayfasında listelenecek resimlerden seçkin resim kriterlerine uymaları ve kullanıldıkları maddelere katkıda bulunmaları beklenir.

Eğer bir resme "seçkin" statüsü verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yönergeleri takip ederek aday gösterin. Aynı şekilde bir resmin "seçkin" statüsünün geri alınması gerektiğini düşünüyorsanız, Vikipedi:Seçkin resimlikten ihraç adayları sayfasında aday gösterebilirsiniz.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın

Adaylık prosedürü

Aday göstermeden önce, seçkin resim ölçütlerini mutlaka inceleyin. Bir resmin seçkin olabilmesi için, bu özelliklere sahip olması gereklidir.

Bir resmin adaylar arasında gösterilebilmesi için, bir adaylık alt sayfası gereklidir. Bu alt sayfayı oluşturmak için aşağıdaki kutuda yer alan "Vikipedi:Seçkin resim adayları/" ifadesinin yanına, aday göstereceğiniz resmin adını ekleyin. Dosya:Örnek.jpg için açılacak adaylık sayfası "Vikipedi:Seçkin resim adayları/Örnek.jpg" adını taşımalıdır. Resmin sayfa türünü belirten "Dosya:" şeklindeki ekleri alt sayfa adlandırmasında kullanmayın. Resmin adını "Vikipedi:Seçkin resim adayları/Örnek.jpg" biçiminde ekledikten sonra, alt sayfayı oluşturmak için, "yeni adaylık oluştur" tuşuna basın. Açılan sayfada, yapılması gerekenler yazmaktadır.

Aday gösterdiğiniz resmin sayfasını açın ve "değiştir" sekmesine basarak, {{SRA}} şablonunu yerleştirin. "Kaydet" düğmesine bastıktan sonra eklenen bu şablonun altındaki "tartışmaya katılın" bağlantısı kırmızıysa, alt sayfa oluşturma işleminde yanlışlık yapmışsınız demektir. Resmin adıyla alt sayfanın adının aynı olduğundan emin olun. İşlemi doğru yapmışsanız söz konusu bağlantı mavi olarak görünecektir.

{{Vikipedi:Seçkin resim adayları/Aday gösterilen resmin ismi}} yazısını kopyalayın. Kopyaladığınız hazır yazıyı, buradan ulaşabileceğiniz adaylıklar listesine en üste gelecek biçimde yapıştırın. Bu hazır metnin eklenmesinden sonra, "Aday gösterilen resmin ismi" yazısı yerine, aday gösterdiğiniz resmin adını yazmayı unutmayın.

Desteklemek ve karşı çıkmak

Oy kullanmadan veya yorum yapmadan önce, lütfen aday gösterilen resmi tam boyutta (yüksek çözünürlükte) inceleyin. Resimlerin bu sayfada küçük boyutta görüntülendiğini unutmayın. Aşağıda göreceğiniz küçük resimler, resmin esas sayfasına bağlantı içerirler. Resmi gerçek boyutunda görüntülemek için gerekli bağlantıya resim sayfalarından da (resmin hemen altında) ulaşılabilir.

 • Adaylıkla ilgili yorum yapmak için resim adaylık bölümünün sağındaki "değiştir" bağlantısına tıklayın (tüm SRA sayfasını değiştirebileceğiniz "değiştir" sekmesine tıklamayın).
 • Destek Destek görünümlü destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın. Eğer resmi üreten/çeken sizseniz veya üzerinde çalışmışsanız bunu da belirtin.
 • Karşı Karşı görünümlü karşı oy vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Karşı}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın. Karşı oyunuzu, üzerinde çalışılabilecek, özel bir gerekçeyle birlikte belirtin. Eğer itirazınız bu koşulu sağlanmıyorsa, Seçkin İçerik Sorumlusu bu oyu göz ardı edebilir. Resmi inceleyip seçkin resim statüsüne geçmesine karşı çıkan kullanıcılardan, birkaç gün sonra resmi tekrar kontrol ederek, itirazlarının üzerinde çalışıp çalışılmadığını denetlemeleri beklenir. Eğer itirazınızı geri almak isterseniz, yazdıklarınızı silmek yerine (<s>...</s> biçiminde) üzerini çizin. Resmin seçkin resim statüsüne geçmesi için çaba sarfedenler, inceleyenlerin bu düzenlemeyi kendi kendilerine yapmalarına izin vermelidir. Eğer itiraz edilen noktanın düzeltildiğine inanıyorsanız, eleştiriyi getiren kullanıcının yazdıklarının üzerini çizmek yerine, eleştirilen noktaların düzeltildiğini belirtin. Oylamanın başlarında gerekçesiz olarak resme itiraz eden kullanıcıların oyları, oylama sürecinde resmin düzeltilmiş sürümleri eklenebileceğinden geçersiz sayılabilir.
 • Çekimser Çekimser görünümlü çekimser oy vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Çekimser}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. görünümlü şartlı destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Şartlı destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram partialy voting support.svg Kısmi destek görünümlü kısmi destek oyu vermek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Kısmi destek}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Yorum Yorum şablonuyla başlayan yorum eklemek için, öncelikle yorumunuzun başına *{{Yorum}} yazısını ekleyin, ardından yorumunuzu yazın.
 • Pictogram voting question.png Soru şablonuyla başlayan soru eklemek için, öncelikle sorunuzun başına *{{Soru}} yazısını ekleyin, ardından sorunuzu yazın.
 • Oyunuzun sonuna ~~~~ biçiminde imza eklemeyi unutmayın!

Seçkin resim adayları, topluluk bir karara varıncaya kadar bu sayfada listelenir. Daha sonra seçkin resim seçilen veya seçilemeyen adaylar listeden çıkartılır ve arşivlenir. Adaylık sayfasında devam eden bir tartışma varsa adaylık sonuçlandırılmaz.

Monitörümün ayarları düzgün mü?[kaynağı değiştir]

Gölge testi

Bir resmin parlaklığıyla ilgili bir tartışmada, bilgisayarın görüntüsünün doğru ayarlanmış olması çok önemlidir. Görüntüleme için kullanılan cihazlar, gölge detaylarını gösterme kapasitelerine göre büyük farklılıklar gösterir. Yandaki resimde dört adet koyu gri daire bulunmaktadır. Eğer dairelerden üçünü (ve hatta dördünü) de görebiliyorsanız, monitörünüz gölge detaylarını düzgün bir biçimde görüntüleyebiliyor demektir. Eğer üçten az sayıda daire görüyorsanız, monitörünüzü ayarlamanız veya bilgisayarınızın görüntü ayarlarını düzeltmeniz gerekmektedir. Bazı görüntüleme cihazları ideal gölge detayı için ayarlanamazlar. Lütfen oy verirken bunu da dikkate alın.

Gama-ayarlı bir cihazdan birkaç adım uzaklaşacak olursanız, renkli görüntüde bulunan dört dairenin arka plana karıştığını göreceksiniz. Eğer karışmıyor ve en ufale zarar verici olabilir. Düzeltilmemiş PC görüntü cihazları, daireleri arka plandan daha koyu gösterir.

LCD ekranlarda (dizüstü veya düz ekran) görüntüleme açısının resimlerin görünümünü etkilediğini unutmayın. Daha fazla teknik bilgi için resimlere tıklayın.

Resimlerde değişiklik yapmak[kaynağı değiştir]

Eğer bir adayı, resim programlarıyla düzenleyerek geliştirebileceğinize inanıyorsanız, hiç düşünmeden yapın. Ancak yeni oluşturduğunuz resmi kesinlikle eski resmin üzerine yüklemeyin, farklı bir isim kullanın ve orijinal adayın hemen altına ekleyin. Yapılan değişiklikleri açıklamayı ve birden fazla değişiklik yapmanız durumunda "Değişiklik 1, Değişiklik 2" benzeri isimler koymayı unutmayın.

Adaylıkları arşivlemek[kaynağı değiştir]

 1. Adaylık alt sayfasını bu sayfadan çıkartın ve değişiklik özetine adaylığı arşivlediğinizi belirten bir özet yazın.
 2. Alt sayfayı buradan kaldırıp arşive ekleyin ve hemen ardından seçkin resim kayıtları şablonunu güncelleyin.
 3. Adaylığın başarılı sonuçlanması hâlinde {{Yeni seçkin sayfalar2}} şablonunu güncelleyin.
 4. Resim sayfasındaki {{SRA}} şablonunu oylamanın durumuna göre seçilenler için {{SR}}, seçilemeyenler için de {{SRAbaşarısız}} ile değiştirin.
 5. Resmin seçilmesi durumunda Vikipedi:Seçkin resimler sayfasındaki ilgili alt sayfayı güncelleyin.
 6. Resmin seçilmesi durumunda adaylık sayfasında istenen sergi sayfasını güncelleyin.

Devam eden adaylıklar[kaynağı değiştir]

Plüton[kaynağı değiştir]

Plüton'un, NASA'nın New Horizons uzay aracı tarafından 14 Temmuz 2015'te 450.000 km uzaktan çekilen ve sonradan renklendirilen fotoğrafı.
Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini sağlayan eşsiz bir fotoğraf
Resmin dahil olduğu maddeler
Plüton
Üreten
NASA / JHUAPL / SWRI
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Uzay/Uzaya bakış

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 15:48, 3 Ekim 2015 (UTC)

 • Destek Destek Altyazıda ufak düzenleme yaptım, kusursuz ve eşsiz bir resim. Maddesine de büyük değer katıyor.--RapsarEfendim? 17:10, 3 Ekim 2015 (UTC)
 • Destek Destek --WikiBronze [M] 23:02, 3 Ekim 2015 (UTC)
 • Destek Destek -- Kocaman bir kalbi varmış gerçekten :) Maurice Flesier msj 23:08, 3 Ekim 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:48, 6 Ekim 2015 (UTC)Three Friends[kaynağı değiştir]

Yönetmenliğini D. W. Griffith'in üstlendiği, 1913 yapımı Amerikan sessiz filmi Three Friends'in posteri.
Gerekçe
Çözünürlük yüksek, tertemiz bir tarama. İngilizce Vikipedi ve Commons'ta SR, maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Three Friends
Üreten
Cleveland : A.B.C. Co.
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Eğlence, kültür ve yaşam tarzı/Eğlence

Destek DestekRapsarEfendim? 15:04, 29 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:34, 30 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek maddesini geliştirmek gerekiyor yalnız. --kibele 17:53, 2 Ekim 2015 (UTC)
Orakkanat[kaynağı değiştir]

Bir kırmızı kan çiçeği (Lythrum salicaria) üzerine konan, Pieridae familyasına ait bir kelebek türü orakkanat (Gonepteryx rhamni).
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, Commons'ta da seçkin resim. Kullanıldığı maddeye büyük değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
Orakkanat
Üreten
Thomas Bresson
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Böcekler

Destek DestekRapsarEfendim? 13:57, 29 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 14:05, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 17:03, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. resim cidden şahane. ancak ana sayfaya çıkması için altyazıda kırmızı kalmaması gerekiyor. maddesi de çok cılız. --kibele 17:51, 2 Ekim 2015 (UTC)Gertrude Stein[kaynağı değiştir]

Modern edebiyatın öncülerinden ABD'li yazar Gertrude Stein'ın Carl Van Vechten tarafından çekilmiş bir fotoğrafı. Jelatin gümüş baskı, 1935
Gerekçe
kayda değer bir yazarın kayda değer bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş portresi.
Resmin dahil olduğu maddeler
Gertrude Stein
Üreten
Carl Van Vechten
Aday gösteren
kibele
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/İnsanlar

Destek Destekkibele 11:45, 29 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Işık ayarı iyi değil, sağ üst köşe ve fotoğrafın sol kısmı ile orta kısma bakılırsa gözü rahatsız eden bir ışık farklılığı var.--RapsarEfendim? 12:11, 29 Eylül 2015 (UTC)
sizin, dünyaca ünlü fotoğrafçıların fotoğraflarının ayarlarını tahlil etmeye kalkarak Vikipedi:Ben bunu beğenmiyorum ihlali yapışınızı, Vikipedi:Seçkin resim nedir?'e uygun fotoğrafları ihraç ettirme ve seçtirmeme gayretinizi topluluğa havale ediyorum. --kibele 12:52, 29 Eylül 2015 (UTC)
Bu, fotoğraf dijital ortama aktarılırken oluşan bir sorun olabilir. Topluluğa havale ediyorum falan, tartışma yaratmaya yönelik gereksiz laflar, olmasa daha iyi değil mi?--RapsarEfendim? 13:45, 29 Eylül 2015 (UTC)
gerekçe nedir tremonist? --kibele 14:10, 29 Eylül 2015 (UTC)
Işık ayarı iyi değil. --Tremonist (mesaj) 13:29, 30 Eylül 2015 (UTC)
 :) anladım. adamı fotoğrafçılık tarihine geçirenler utansın. pardon jelatin gümüş baskı diye bişey duymuş muydunuz ışık ayarı demişken?--kibele 13:34, 30 Eylül 2015 (UTC)
Tarihsel bir değer var. --Tremonist (mesaj) 13:57, 30 Eylül 2015 (UTC)
elbette. jelatin gümüş baskılardaki ışık kullanımına ilişkin bilginizden de yararlansak seçkin resimlere özel ilgisi olan bir kullanıcı olarak ne güzel olur. --kibele 14:03, 30 Eylül 2015 (UTC)Sultan Ahmet Camii[kaynağı değiştir]

I. Ahmed tarafından 1609 - 1616 yılları arasında inşa ettirilen Sultan Ahmet Camii'nin dış görünümü (2009).
Gerekçe
Caminin dış görünümünü en güzel aks ettiren resimlerden biridir. SR olabileceği düşüncesindeyim.
Resmin dahil olduğu maddeler
Sultan Ahmet Camii
Üreten
Dorieo
Aday gösteren
-- OkanfanEvet benim? 17:19, 28 Eylül 2015 (UTC)
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek Destek — -- OkanfanEvet benim? 17:19, 28 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı üstten,alttan, sağdan, soldan kesik.. bu kadar çok ve şahane fotoları çekilen camiye yazık olmuş. --kibele 17:46, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı kibele'ye katılarak.--RapsarEfendim? 17:51, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı kibele'ye katılarak. --Śαвяí¢αи76ileti 18:27, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı kibele'ye katılıyorum. --Zebraacıkmesaj 10:36, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı --Tremonist (mesaj) 13:58, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı -- Kibele'ye katılarak Maurice Flesier msj 10:01, 30 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı --WikiBronze [M] 23:12, 3 Ekim 2015 (UTC)Keman[kaynağı değiştir]

18. yüzyıla ait bir keman.
Gerekçe
Kullanıldığı maddeyle bütünleşmiş ve görsel bakımdan oldukça katkı sağlıyor. SR olabilmesi için aday gösteriyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Keman
Üreten
Frinck51
Aday gösteren
-- OkanfanEvet benim? 07:35, 27 Eylül 2015 (UTC)
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Diğer

Destek Destek — -- OkanfanEvet benim? 07:35, 27 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Kullanıcı:Okanfan, seri hâlinde kriterleri karşılamayan resimleri aday göstermeseniz daha iyi olacak. Çözünürlük bakımdan kriterleri karşılamıyor direkt olarak.--RapsarEfendim? 17:55, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı --Tremonist (mesaj) 14:03, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı Çözünürlük çok düşük.--WikiBronze [M] 23:10, 3 Ekim 2015 (UTC)Elektrikli daktilo[kaynağı değiştir]

Elektrikli daktilo.
Gerekçe
Kullanıldığı maddeye görsel katkı sağladığı düşüncesindeyim.
Resmin dahil olduğu maddeler
Daktilo
Üreten
Kullanıcı:Oliver Kurmis
Aday gösteren
-- OkanfanEvet benim? 17:50, 26 Eylül 2015 (UTC)
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mühendislik ve teknoloji

Destek Destek — -- OkanfanEvet benim? 17:50, 26 Eylül 2015 (UTC)

 • Çözünürlük yeterli değil, bu durumda adaylık iptal oluyordu diye hatırlıyorum.--RapsarEfendim? 20:58, 26 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı --Tremonist (mesaj) 14:01, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı Çözünürlük düşük ve bulanık. --WikiBronze [M] 23:13, 3 Ekim 2015 (UTC)Çift yarık (Young) deneyi[kaynağı değiştir]

Dalga-parçacık ikiliğinin çift yarıkta girişim deneyiyle ve gözlemcinin etkisiyle animasyon olarak gösterilmesi
Gerekçe
Çift yarık deneyini doğru ve çok iyi anlatan bir animasyon olarak seçkin resim olabileceğini düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Çift yarık (Young) deneyi, Dalga parçacık ikiliği
Üreten
Kullanıcı:Jubobroff
Aday gösteren
--Uğurkentmesaj
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Bilim/Diğer

Destek Destek — --Uğurkentmesaj 15:57, 24 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:59, 25 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Yazılar İngilizce. Bu tür dosyaları seçemiyoruz maalesef.--RapsarEfendim? 21:06, 25 Eylül 2015 (UTC)
Naile Hanım Portresi[kaynağı değiştir]

Ressam Osman Hamdi Bey'in, eşi Naile Hanım'ı resmettiği Naile Hanım Portresi adlı tuval üzerine yağlıboya tablosu. 52 x 41 cm boyutlarındaki tablo, günümüzde İstanbul'daki Sakıp Sabancı Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Google Art Project kapsamında, kullanıldığı maddelere büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Osman Hamdi Bey, Naile Hanım Portresi
Üreten
Osman Hamdi Bey
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 08:38, 18 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek - 3889px X 5052px Kumul (mesaj) 14:04, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 14:14, 22 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek Çözünürlük çarpıcı. Fırça darbeleri bile en ince ayrıntısına kadar gözüküyor. --WikiBronze [M] 17:27, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 14:07, 26 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 18:19, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek çok başarılı.. resmin kendi maddesinin de olması ayrıca tercih nedeni. --kibele 17:35, 2 Ekim 2015 (UTC)Abdürrahim Hayri Efendi[kaynağı değiştir]

34. Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid'in beşinci oğlu Abdürrahim Hayri Efendi'nin, İtalyan ressam Fausto Zonaro tarafından yapılan tuval üzerine yağlıboya tablosu. 132 x 81 cm boyutlarındaki tablo, İstanbul'daki Pera Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Abdürrahim Hayri Efendi maddesine (hatta belki de şehzade maddesine de) büyük değer katıyor, Google Art Project kapsamında olduğundan teknik açıdan sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Abdürrahim Hayri Efendi, Pera Müzesi, Şehzade
Üreten
Fausto Zonaro
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 08:22, 18 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:00, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --WikiBronze [M] 17:17, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 14:07, 26 Eylül 2015 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. maddesi telifliydi, içerik çıkartılınca cılız kaldı, geliştirilse iyi olur. --kibele 18:03, 2 Ekim 2015 (UTC)III. Selim[kaynağı değiştir]

28. Osmanlı Padişahı ve 107. İslam Halifesi, III. Selim'in Joseph Warnia-Zarzecki tarafından tuval üzerine yağlıboya tablosu. 167,5 x 96 cm boyutlarındaki tablo, İstanbul'daki Pera Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Google Art Project kapsamındaki bir resim, teknik yönden sorun yok. Padişah maddesine büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
III. Selim, Osmanlı padişahları listesi, Kabakçı Mustafa İsyanı, Joseph Warnia-Zarzecki
Üreten
Joseph Warnia-Zarzecki
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 17:17, 17 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek Gerekçeye katılarak. -- OkanfanEvet benim? 03:51, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:44, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek -- Maurice Flesier msj 16:15, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:00, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek Yazıda ufak değişiklik yaptım, gereksiz görülürse geri almaktan çekinmeyin :) --WikiBronze [M] 16:09, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 14:06, 26 Eylül 2015 (UTC)
II. Mahmud[kaynağı değiştir]

30. Osmanlı Padişahı ve 109. İslam Halifesi, II. Mahmud'un, Athanasios Karantzulas tarafından yapılan tuval üzerine yağlıboya tablosu. 189 x 91 cm boyutlarındaki tablo, İstanbul'daki Pera Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Google Art Project kapsamında olduğundan teknik bakımdan sorunsuz, padişahın maddesine büyük değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
II. Mahmud, Osmanlı padişahları listesi
Üreten
Athanasios Karantzulas
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 17:10, 17 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek -- Kusursuz. Maurice Flesier msj 16:19, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 16:21, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:00, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek Yazıda ufak değişiklik yaptım, gereksiz görülürse geri almaktan çekinmeyin :) --WikiBronze [M] 15:11, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 14:03, 26 Eylül 2015 (UTC)Browni[kaynağı değiştir]

Bir tür çikolatalı kek olan browni.
Gerekçe
Maddeye büyük değer katmakta, teknik bakımdan sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Browni
Üreten
Kullanıcı:Ɱ
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Yiyecek ve İçecek

Destek DestekRapsarEfendim? 16:06, 17 Eylül 2015 (UTC)
Donut[kaynağı değiştir]

Gerekçe
Teknik bakımdan oldukça iyi, maddesine büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Donut
Üreten
Kullanıcı:Evan-Amos
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Yiyecek ve İçecek

Destek DestekRapsarEfendim? 15:56, 17 Eylül 2015 (UTC)
Pitaya[kaynağı değiştir]

Bütün ve ortadan ayrılmış hâldeki olgun bir kırmızı pitaya (Hylocereus undatus) meyvesi.
Gerekçe
Teknik bir sıkıntısı yok, maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Pitaya, Hylocereus
Üreten
Kullanıcı:SMasters
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Bitkiler

Destek DestekRapsarEfendim? 15:45, 17 Eylül 2015 (UTC)
Horatio Nelson[kaynağı değiştir]

İngiliz deniz subayı Horatio Nelson'ın, İngiliz ressam Lemuel Francis Abbott tarafından 1799'da yapılan tuval üzerine yağlıboya tablosu. 63,5 × 76,2 cm ölçülerindeki tablo, Londra'daki Ulusal Denizcilik Müzesi'nde sergilenmektedir.
Gerekçe
Tarihi önemi olan bir tablo, çözünürlük iyi. Portresi yapılan şahsın maddesine büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Horatio Nelson, Lemuel Francis Abbott, Çelenk (nişan)
Üreten
Lemuel Francis Abbott
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Sanat

Destek DestekRapsarEfendim? 15:27, 17 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek Tabloları severim. Bu da çok iyi. Gerekçede de söylendiği gibi Tarihi değeri yüksek, maddeye de çok değer katıyor. -- OkanfanEvet benim? 03:54, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:46, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı Yakınlaştırma sonrası kare kare pikseller net olarak görünebiliyor ve bu yağlıboya bir çalışmada hiç iyi durmamış. Maurice Flesier msj 16:11, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 13:59, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 14:03, 26 Eylül 2015 (UTC)
Su kılavuzu[kaynağı değiştir]

Yelvegiller (Rallidae) familyasından bir kuş türü olan su kılavuzu (Rallus aquaticus); Ariège, Fransa.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, kullanıldığı maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Su kılavuzu
Üreten
Pierre Dalous
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 12:43, 17 Eylül 2015 (UTC)
Mavi baştankara[kaynağı değiştir]

Baştankaragiller (Paridae) familyasından bir kuş türü olan mavi baştankara (Parus caeruleus); Tarn, Fransa.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, kullanıldığı maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Mavi baştankara
Üreten
Pierre Dalous
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 12:40, 17 Eylül 2015 (UTC)
Tepeli baştankara[kaynağı değiştir]

Baştankaragiller (Paridae) familyasına ait bir kuş türü olan tepeli baştankara (Lophophanes cristatus); İspanya.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, kullanıldığı maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Tepeli baştankara
Üreten
Pierre Dalous
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 12:36, 17 Eylül 2015 (UTC)
Alaca balıkçıl[kaynağı değiştir]

Balıkçılgiller (Ardeidae) familyasına ait bir kuş türü olan alaca balıkçıl (Ardeola ralloides); Tarn, Fransa.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, kullanıldığı maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Alaca balıkçıl
Üreten
Pierre Dalous
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 12:32, 17 Eylül 2015 (UTC)
Kızıl sırtlı örümcek kuşu[kaynağı değiştir]

Örümcek kuşugiller (Laniidae) familyasından bir kuş türü olan dişi bir kızıl sırtlı örümcek kuşu (Lanius collurio); Ariège, Fransa.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, maddeye oldukça değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Kızıl sırtlı örümcek kuşu
Üreten
Pierre Dalous
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 12:25, 17 Eylül 2015 (UTC)Silindir şapka[kaynağı değiştir]

Gerekçe
Basit bir nesneyi oldukça güzel tanımlayan bir fotoğraf. Maddeye değer karıyor, teknik bakımdan sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Silindir şapka
Üreten
Nikodem Nijaki
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Diğer

Destek DestekRapsarEfendim? 21:18, 16 Eylül 2015 (UTC)Terazi[kaynağı değiştir]

Dengede olan bir tür terazi ve önünde yer alan ağırlıklar.
Gerekçe
Commons'ta şu resim seçkin resim olarak seçilmiş, ancak bu sürümdeki ağırlıklar daha faydalı gibi gözüktü bana. Maddeye büyük değer katıyor, teknik bakımdan sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Terazi
Üreten
Nikodem Nijaki
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Diğer

Destek DestekRapsarEfendim? 21:12, 16 Eylül 2015 (UTC)

commons'ta seçkin seçilen ilki için Destek Destek burada verilen örnek için Karşı Karşı bu eski bir terazi. dolayısıyla eski ağırlıklarla olanı seçmek gerek bu garip beyaz şeylerle olanı değil. destek veren kullanıcılar yeniden değerlendirseler iyi olur. Kumul, Tremonist, User:WikiBronze, Uğurkent, User:Sabri76.. bir de onlara ağırlık denir kütle değil. destek veren arkadaşların hiçbiri altyazıyı okumamış olacak ki kütleden nereye iç bağ verildiği de gözden kaçmış. --kibele 17:32, 2 Ekim 2015 (UTC)Dikiş makinesi[kaynağı değiştir]

Vesta marka bir dikiş makinesi.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, kullanıldığı maddedeki nesneyi çok iyi betimliyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Dikiş makinesi
Üreten
Nikodem Nijaki
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mühendislik ve teknoloji

Destek DestekRapsarEfendim? 21:03, 16 Eylül 2015 (UTC)
Mike Dirnt[kaynağı değiştir]

Green Day'in bas gitaristi Mike Dirnt, Nürnberg'deki 2013 Rock im Park sırasında grubuyla birlikte performans sergilerken; 9 Haziran 2013.
Gerekçe
Kullanıldığı iki maddeye de büyük değer katıyor, teknik bakımdan sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Mike Dirnt, Green Day
Üreten
Sven-Sebastian Sajak
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/İnsanlar

Destek DestekRapsarEfendim? 20:45, 16 Eylül 2015 (UTC)
Hayley Williams[kaynağı değiştir]

Paramore'un vokalistliğini yapan Amerikalı şarkıcı Hayley Williams, Nürnberg'deki 2013 Rock im Park sırasında Paramore ile performans sergilerken; 9 Haziran 2013.
Gerekçe
Oldukça kaliteli bir resim, Commons'ta Yılın Resmi adaylarından. Maddesine de büyük değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
Hayley Williams
Üreten
Sven-Sebastian Sajak
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/İnsanlar

Destek DestekRapsarEfendim? 20:38, 16 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek - Çok net yakalanmış Kumul (mesaj) 14:16, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek Hayley Williams maddesinin bilgi kutusunda halihazırda kullanılan resimden çok daha iyi ve madde içinde o resimle yer değiştirmeli. --WikiBronze [M] 22:44, 17 Eylül 2015 (UTC)
Değiştirdim.--RapsarEfendim? 11:04, 21 Eylül 2015 (UTC)
Birdy[kaynağı değiştir]

İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Birdy, Almanya'nın Baden-Baden kasabasındaki New Pop Festival sırasında, 13 Eylül 2013.
Gerekçe
Teknik bakımdan oldukça iyi, Commons'ta Yılın Resmi adaylarından zaten. Maddeye de değer katıyor doğal olarak.
Resmin dahil olduğu maddeler
Birdy
Üreten
Harald Krichel
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/İnsanlar

Destek DestekRapsarEfendim? 20:24, 16 Eylül 2015 (UTC)
Varda Köprüsü (üstten)[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı Kıralan köyünde bulunan demiryolu köprüsü olan Varda Köprüsü'nün üstten görünümü.
Gerekçe
Köprünün üstten görüntüsünü sunduğu için diğer açıdan çekilen fotoğrafa göre daha farklı bir değer katıyor maddeye. Teknik bakımdan da sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Varda Köprüsü
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekRapsarEfendim? 16:59, 16 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:18, 17 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 16:45, 17 Eylül 2015 (UTC)
Varda Köprüsü (yandan)[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı Kıralan köyünde bulunan demiryolu köprüsü olan Varda Köprüsü'nün yandan görünümü.
Gerekçe
Köprünün yandan görüntüsünü sunduğu için diğer açıdan çekilen fotoğrafa göre daha farklı bir değer katıyor maddeye. Teknik bakımdan da sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Varda Köprüsü
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekRapsarEfendim? 17:00, 16 Eylül 2015 (UTC)Yağızlar[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı Yağızlar mahallesinin doğu yönünden görünümü.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, mahallenin (aslında köy ama) tamamını gösterdiğinden büyük değer katmakta maddeye.
Resmin dahil olduğu maddeler
Yağızlar, Sarıçam
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Şehir

Destek DestekRapsarEfendim? 16:45, 16 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:50, 18 Eylül 2015 (UTC)
Sakarmeke[kaynağı değiştir]

Yelvegiller (Rallidae) familyasından bir kuş türü olan sakarmeke (Fulica atra); Lindenthal, Köln, Almanya.
Gerekçe
Maddeye oldukça değer katıyor, teknik bakımdan da sorunsuz.
Resmin dahil olduğu maddeler
Sakarmeke
Üreten
Kullanıcı:Duhon
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 16:37, 16 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 15:41, 17 Eylül 2015 (UTC)
Kara iskete[kaynağı değiştir]

İspinozgiller (Fringillidae) familyasına ait bir ötücü kuş türü olan kara iskete (Serinus pusillus); Çamardı, Niğde, Türkiye.
Gerekçe
Teknik bakımdan gayet iyi, maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Kara iskete
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 16:30, 16 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 15:41, 17 Eylül 2015 (UTC)
Karataş Limanı[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin Adana ilinin Karataş ilçesindeki Karataş Limanı'ndan bir görünüm.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, maddeye de büyük değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
Karataş
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekRapsarEfendim? 10:02, 16 Eylül 2015 (UTC)Kenger[kaynağı değiştir]

Papatyagiller (Asteraceae) familyasından otsu bir bitki türü olan kengerin (Gundelia tournefortii) çiçek kısmının yakın çekimi; Saimbeyli, Adana, Türkiye.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, yalnızca çiçek kısmına odaklandığından maddeye ek bir değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Kenger
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Bitkiler

Destek DestekRapsarEfendim? 09:47, 16 Eylül 2015 (UTC)
Küçük kumru[kaynağı değiştir]

Güvercingiller (Columbidae) familyasından bir kuş türü olan küçük kumru (Streptopelia senegalensis); Seyhan, Adana, Türkiye.
Gerekçe
Teknik bakımdan sorunsuz, maddeye de oldukça değer katmakta.
Resmin dahil olduğu maddeler
Küçük kumru
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Kuşlar

Destek DestekRapsarEfendim? 09:33, 16 Eylül 2015 (UTC)Ani'nin kuzey surları[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin Kars ilinin aynı adlı merkez ilçesinde bulunan ören yeri olan Ani'nin kuzey surlarının panoramik görüntüsü.
Gerekçe
Oldukça kaliteli bir resim, maddeye de büyük değer katmakta. Commons'ta da seçkin resim.
Resmin dahil olduğu maddeler
Ani
Üreten
Kullanıcı:Ggia
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Panorama

Destek DestekRapsarEfendim? 08:20, 16 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)
Edirne panoraması[kaynağı değiştir]

Türkiye'deki Edirne şehrinin, Selimiye Camii minaresinden çekilen panoraması.
Gerekçe
Maddeye büyük değer katıyor, şehrin ne büyüklükte olduğunu iyi bir biçimde ortaya koyuyor. Commons'ta da seçkin resim.
Resmin dahil olduğu maddeler
Edirne
Üreten
Kullanıcır:Ggia
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Panorama

Destek DestekRapsarEfendim? 07:56, 16 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 16:43, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 11:54, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 18:16, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek başarılı bir çekim olmuş. altyazıdakı 'minarenin tepesinden' ifadesini 'minareden' olarak düzelttim. --kibele 18:25, 2 Ekim 2015 (UTC)Kırlangıçkuyruk larvası[kaynağı değiştir]

Papilionidae familyasından bir kelebek türü olan kırlangıçkuyruk (Papilio machaon) larvası; Adana, Türkiye.
Gerekçe
Maddede hali hazırda seçkin resimler var. Bu resim ise kelebeğin larva hâlini gösterdiğinden ek bir değer daha katmakta. Commonsta da seçkin resim.
Resmin dahil olduğu maddeler
Kırlangıçkuyruk
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Böcekler

Destek DestekRapsarEfendim? 07:50, 16 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:46, 16 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --WikiBronze [M] 22:28, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek -- Renkler ve ışık mükemmel. Maurice Flesier msj 16:25, 18 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 11:50, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 18:15, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. ana sayfaya çıkacak resimlerin altyazılarında kırmızı olmaması gerekiyor. --kibele 18:28, 2 Ekim 2015 (UTC)Bayağı bukalemun[kaynağı değiştir]

Pullular (Squamata) takımının bukalemun familyasına ait bir sürüngen türü olan bayağı bukalemun (Chamaeleo chamaeleon); Adana, Türkiye
Gerekçe
Oldukça kaliteli bir çekim, hayvanın iyi bir şekilde tanımlıyor ve maddeye büyük değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
resmin kullanıldığı maddelerin listesi
Üreten
Zeynel Cebeci
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Sürüngenler

Destek DestekRapsarEfendim? 07:44, 16 Eylül 2015 (UTC)

 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:23, 16 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 14:19, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --WikiBronze [M] 22:17, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek bayağı bukalemun --Uğurkentmesaj 19:41, 24 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Śαвяí¢αи76ileti 18:15, 28 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Zebraacıkmesaj 10:40, 29 Eylül 2015 (UTC)
 • Pictogram conditionally voting support.svg Şartlı destek. resme diyecek yok, maddesi de var. ancak alt yazıdaki, başka resimlerde görülmeyen şehir vurgusunu anlayamadım. bu sadece bölgede görülen bir tür olsaydı belki kabul edilebilir olurdu. ancak bu durumda milli bir vurgu olmuş. --kibele 18:12, 2 Ekim 2015 (UTC)
Bu şekilde daha uygun oldu sanırım? --WikiBronze [M] 01:24, 3 Ekim 2015 (UTC)
User:WikiBronze, takma kafanı, birçok örneği mevcut bu tip altyazının. Değiştirmişsin, fark etmez. Neyse...--RapsarEfendim? 17:14, 3 Ekim 2015 (UTC)
User:WikiBronze, siz kullanıcıları ve söylediklerini önemsemeyi sürdürün. doğrusu budur. değişiklik için teşekkürler. --kibele 19:32, 3 Ekim 2015 (UTC)Anıtkabir[kaynağı değiştir]

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunan anıt mezarı Anıtkabir'in görünümü.
Gerekçe
Çözünürlük bakımından oldukça kaliteli, maddeye değer katıyor ve kompozisyonu da iyi.
Resmin dahil olduğu maddeler
Anıtkabir
Üreten
William Neuheisel
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekRapsarEfendim? 22:08, 15 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek - İnsanların olmadığı bir tane aradım ama bulamadım, wiki de daha iyisi yok, bu çok iyi değil bence ama şuan en iyisi bu, kötü de değil bu yüzden destek Kumul (mesaj) 14:23, 17 Eylül 2015 (UTC)

Destek Destek --Tremonist (mesaj) 12:50, 18 Eylül 2015 (UTC)Lennart Meri Tallinn Havalimanı[kaynağı değiştir]

Estonya'nın başkenti Tallinn'deki Lennart Meri Tallinn Havalimanı'nın 1954 ile 1980 yılları arasında kullanılan eski terminali.
Gerekçe
Çözünürlük iyi, kompozisyon bakımdan da sorunsuz. Maddeye de oldukça değer katıyor.
Resmin dahil olduğu maddeler
Lennart Meri Tallinn Havalimanı
Üreten
Diego Delso
Aday gösteren
RapsarEfendim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Mimari

Destek DestekRapsarEfendim? 16:48, 15 Eylül 2015 (UTC)Günbatımında Çita[kaynağı değiştir]

Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Çita
Üreten
Arturo de Frias Marques
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Hayvanlar/Memeliler

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 05:31, 4 Eylül 2015 (UTC)

 • Karşı Karşı Fotoğraf olarak tamam, ancak maddeye değer kattığını düşünmüyorum.--RapsarEfendim? 07:05, 4 Eylül 2015 (UTC)
  Yorum Yorum Rapsar Bence hayvanın vücut hatlarını ve duruşunun normal gün ışığından daha fazla belirgin olduğu bir fotoğraf. Bu nedenle ben maddeye katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 10:03, 4 Eylül 2015 (UTC)

Yorum Yorum - Kadraj ve renkler çok güzel fakat fotoğraf çok bulanık... Kumul (mesaj) 14:27, 17 Eylül 2015 (UTC)Pulteney Köprüsü[kaynağı değiştir]

Gerekçe
Seçkin resim kriterlerini karşıladığını düşünüyorum.
Resmin dahil olduğu maddeler
Avon Nehri
Üreten
Poco a poco
Aday gösteren
Fenerli1978Buyrun beniiiim?
Sergi sayfası
Vikipedi:Seçkin resimler/Mekânlar/Manzaralar

Destek DestekFenerli1978Buyrun beniiiim? 02:53, 16 Ağustos 2015 (UTC)

 • Yorum Yorum Köprü maddesi açılmalı mutlaka, orada da kullanılabilir.--RapsarEfendim? 09:17, 16 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Uğurkentmesaj 10:50, 24 Ağustos 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Tremonist (mesaj) 13:28, 4 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek Commons-Yılın Resmi 2014 finalinde de görmüştüm bu resmi. Muazzam. --WikiBronze [M] 11:10, 16 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek--Ghetto (mesaj) 07:24, 17 Eylül 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kumul (mesaj) 13:59, 20 Eylül 2015 (UTC)
 • Yorum Yorum Pulteney Köprüsü maddesi olmadan eksik olduğunu düşünüyorum.--ahzaryamedileti 07:58, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Ahzaryamed'in değindiği nokta aklıma zamanında şurada tartışılmış soruyu getirdi. Pulteney Köprüsü'nün maddesi açılabilir tabiî ki ama misal veriyorum, Bath maddesinin galerisinde yer alıyor olması kriteri karşılaması için yeterli olurmuydu? (Not: Bu resim de, oylaması tamamlanmış diğer resimlerle birlikte mavi arkaplan içerisine alınmış, ancak tamamlandığına dair bir not düşülmediği için oylamanın devam ettiğini varsayıyorum.) --WikiBronze [M] 12:12, 25 Eylül 2015 (UTC)
 • Karşı Karşı köprü maddesi açılana kadar.. ahzaryamed'in vurguladığı nedenle ve devamında bir altyazısının olmayışından ötürü. wikibronze'un verdiği bağlantıdaki tartışma bu yönde bir karardan sözetmiyor. oysa Vikipedi:Seçkin resim nedir?'de konu açık. --kibele 10:56, 30 Eylül 2015 (UTC)