Anne (Buffy bölümü)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Anne
Bölüm No 3. sezon, 1. bölüm
Yazar Joss Whedon
Yönetmen Joss Whedon
Konuk Oyuncu(lar) Dell Yount
(Truck Guy)
Alex Toma
(Aaron)
Harrison Young
(Old Man)
Barbara Pilavin
(Old Woman)
Harley Zumbrum
(Demon Guard)
Michael Leopard
(Redneck)
James Lurie
(Teacher)
Julia Lee
(Lily)
Carlos Jacott
(Ken)
Mary-Pat Green
(Blood Bank Nurse)
Chad Todhunter
(Rickie)
Çekim Tarihi 29 Eylül 1998
Önceki Bölüm Becoming, Part Two
Sonraki Bölüm Dead Man's Party

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Angel'ı öldürdükten sonra, Buffy'nin dünyası altüst olmuştur, o da Los Angeles'a taşınır. Burada, Spike'tan kurtardığı Lily adlı kızla tanışır. Lily iblisler tarafından kaçırılır. Buffy onu kurtarır ve avcılığa geri dönmeye karar verir.

Genişletilmiş Anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

'Becoming, Part Two'da Los Angeles'a kaçan Buffy, tüm yazı garson olarak çalışarak geçirmiştir ve diğer adı olan Anne ismini kullanmaktadır. Buffy'nin nerede olduğundan habersiz arkadaşları ise, Avcı'nın görevini üstlenmiş; Giles, Buffy'yi aramakta, ve Cordelia da ailesiyle birlikte lüks bir tatil yapmaktadır. Annesi Joyce, yazı yeni arkadaşı Pat'la birlikte psikoloji kitapları okuyarak geçirmiştir.

Hala Angel'la ilgili rüyalar gören Buffy, çalıştığı restoranda, hayatını kurtardığı Chantarelle'le karşılaşır ('Lie to Me'de, Buffy, Chantarelle ve vampirlere tapan derneğin diğer üyelerini, Spike ve adamlarından kurtarmıştı.). Chantarelle artık Lily ismini kullanmakta ve Rickie adındaki sevgilisiyle birlikte sokakta yaşamaktadır. Bir gün Rickie ortadan kaybolur ve Lily Buffy'den yardım ister.

Rickie'nin kayboluşunun ve Los Angeles sokaklarındaki yaşlı ve evsiz insanların korkusunun sebebi, evsiz insanlara yardım ediyor görünümündeki, insan kılığında, Ken adlı bir iblistir. Yeraltında, bir günün yüz yıla eşit olduğu bir yerde, insanlar çalıştırılmakta, 'kimse' olmadıkları öğretilmekte ve yaşlandıklarında sokağa atılmaktadırlar. Buffy, bu yerin kapısını, içindekilerle birlikte kapamayı başarıyor. Ve Sunnydale'a dönmeye karar veriyor. Kendi kendine kalmaktan korkan Lily ise, Buffy'nin eski işini ve 'Anne' ismini sahipleniyor. Sunnydale'da ise, Cordelia ve Xander'ın tatil sonrası yakınlaşma çabaları ve Giles'ın bir ihbar üzerine Oakland'e gitmesi dışında olağandışı bir olay yok. Bir de Oz, yaz okuluna gitmediği için, sınıfı tekrarlayacaktır. Bölümün sonunda Buffy, eve dönüp annesiyle karşılaşıyor. İki kadının kucaklaşmasıyla bölüm bitiyor.

Detaylar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Müzikler :

> Bellylove - Back to Freedom (Bronze'da, Willow ve Xander konuşurken çalıyor.)

  • Unutulmayacak replikler :

Forever. That’s the whole point. I’ll never leave. Not even if you kill me. (Angel'ın, Buffy'nin rüyasında söyledikleri.. 'Not even if you kill me.' kısmı hariç, aynı sözü Rickie, Lily'ye söylüyor.)

You don’t hide. You’re bait. Go act baity. (Xander, Cordy'ye ne yapması gerektiğini anlatıyor.)