İçeriğe atla

Vikiproje:Almanya

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Almanya Vikiprojesi
Almanya Almanya Vikiprojesi İş birliği projesi İş birliği projesi Katılımcılar Katılımcılar İlgili projeler

Vikiproje Almanya

Willkommen! Vikiproje Almanya'ya hoş geldiniz! Bu Vikiproje'nin hedefleri Almanya ile ilgili yeni maddeler oluşturmak, mevcut maddeleri geliştirmek ve kaliteli/seçkin maddeler oluşturmaktır. Eğer bu Vikiproje'nin bir parçası olup katkıda bulunmak isterseniz, isminizi buraya eklemeniz yeterli.

Sorunuz mu var? Tartışma bölümünde projenin koordinatörleriyle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Alan Alan

Bu proje; Almanya, Almanlar, Almanya'nın şehirleri, ilçeleri, coğrafyası, ulaşımı, kültürü, tarihi vb. ile ilgili makalelerin oluşturulmasını ve düzenlenmesini amaçlamaktadır. Ayrıca Vikipedi'nin Almanya hakkındaki kaynaklarını adil ve doğru bir şekilde genişletmesi amaçlanmaktadır.

Hedef
  1. Almanya hakkındaki kırmızı bağlantıları yok etmek.
  2. Bu projeyi daha organize hâle getirmek.
  3. Almanya ile ilgili konular hakkında iş birliği için tartışma noktası olarak hizmet etmek. Diğer hedeflere ulaşmak için editörler arasında artan iş birliğini desteklemek.
  4. Almanya hakkındaki en gelişmiş ve güvenilir ücretsiz içerik ansiklopedisini Türkçe dilinde oluşturmak.
  5. Almanya hakkında seçkin ve kaliteli maddeler oluşturmak.
Nasıl yardımcı olabilirim?

Burada bu proje kapsamında yer alan maddeler sıralanmıştır. Bunlar kategorilere bölünmüş ve her birine bir öncelik ve kalite puanı verilmiştir. Yapılacaklar sayfası, kullanıcıların yeni bir madde eklenmesi veya belli işlerin tamamlanması için yardım istedikleri yerdir. Buradaki maddeleri oluşturun ve maddeler için kaynak gösterin. Doğrulanabilirlik maddeler açısından çok önemli olduğundan eklediğiniz bilgileri kaynaklandırmak için <ref> ve </ref> kodları arasına kaynağınızı belirtin. Ayrıca öneriler sayfasında fikrinizi belirterek Almanya ile ilgili maddelerin seçkin hâle gelmesinde yardımcı olabilirsiniz. Temel çalışma alanları kısmından istediğiniz taslak maddeyi seçin ve seçtiğiniz maddeyi Vikipedi standartlarına en uygun hâle getirin. Özellikle kaynaklandırmaya önem verin. Son olarak, Almanya alanında katkı sağlayabileceğini düşündüğünüz kullanıcıları davet ederek projenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Projede faydalı olan kullanıcıları tebrik etmeyi de ihmal etmeyin.