Vikipedi:Botlar/İstekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Botlar
Kısayol:

Bu sayfa belirli rutin işlemlerin ya da elle yapılması çok uzun sürecek bazı işlemlerin yapılması için bot kullanılmasına ilişkin isteklerin değerlendirilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Bot politikası uyarınca botla yapılması uygun olabilecek işlemleri konu alan istekler bu sayfaya eklenecektir ve sayfanın amacı yalnızca bu fikirler için ortak bir havuz oluşturulmasıdır. Topluluğun onayını gerektiren durumlar için başvuru sayfası kullanılmalıdır.

İsteğinizi iletmeden önce Bot politikası sayfasını okumanız yararlı olacaktır.

Bot sahipleri bu sayfaya eklenen isteklere cevap verebilir ve cevaplama işlemlerinde {{BOTİS}} şablonunu kullanabilir.

Sonuçlanan istekler Arşiv sayfasında bulunabilir.

İstekler[kaynağı değiştir]

İmza botu[kaynağı değiştir]

En Wiki'de SineBot diye bir bot tartışma sayfası ve benzer yerlerde yazı yazdıktan sonra imza atmayı unutan kişiler olunca direk imzasız şablonunu ekliyor. Aynı görevi yerine getirebilecek bir bot özellikle imza atlamayı sık sık unutan yeni kullanıcılar için oldukça işe yarar olacaktır.≈ SunSoldiers  ✉  15:55, 5 Aralık 2017 (UTC)

Vikiproje: Osmanlı düzeltmeleri[kaynağı değiştir]

Tartışma sayfalarındaki Vikiproje şablonlarında "Osmanlı İmparatorluğu" yerine "Osmanlı" yazıldığı için birçok kırmızı kategori ortaya çıkmış (örnek). Bot ile kolayca düzeltme yapılabilir.--RapsarEfendim? 22.47, 13 Temmuz 2018 (UTC)

Yes check.svgE Yapıldı --Superyetkinileti 20.39, 15 Temmuz 2018 (UTC)

Anlam ayrımı sayfalarına bağlantılar[kaynağı değiştir]

Madde adında parantez ile anlam ayrımı ihtiyacı duyulmuşsa, bu maddelerden, anlam ayrımı sayfasına bağlantı verilmemesi gerekiyor. Bu tip bağlantıların bir bot yardımıyla temizlenmesi yerinde olacaktır.--RapsarEfendim? 22.53, 13 Temmuz 2018 (UTC)

AWB istekleri[kaynağı değiştir]

Burada bir istek listesi aylardır mevcut. Kimileri yapılmış, kimileriyse yapılmamış. Yapılıp da tik konulmamış olanlar var. Listedeki isteklerin sırayla kontrol edilip yapılmamış olanlar için istenen düzenlemelerin bot aracılığıyla gerçekleştirilmesini rica ediyorum. - Ullierlich 12.56, 14 Temmuz 2018 (UTC)