İçeriğe atla

Vikipedi:Saldırı sayfası

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Tek amacı kötülemek olan bir Vikipedi maddesi, sayfası, kategorisi, yönlendirmesi ya da resmi bir saldırı sayfasıdır. Hızlı silme kriterleri ile bu sayfalar bir hizmetli tarafından görüldükleri an silinebilirler. Hizmetli olmayan kullanıcılar ise sayfayı gördüklerinde işaretlemeli ve sayfayı yaratan kullanıcıyı uyarmalıdır.

Eğer maddenin içeriği sadece kişiye yönelik saldırı içeriyor ancak bu içerik kayda değer ise ve geriye alacak düzgün bir sürüm yok ise, saldırı sayfası silinmeli ve yerine bir taslak madde yazılmalıdır. Ancak bu kişi kayda değer ise zaten Vikipedi’de bir maddesi olacağından, genellikle yeni oluşturulmuş bir saldırı sayfasının içeriği kayda değer değildir ve bu kişiyi bizzat tanıyan insanlar tarafından yaratılmaktadır.

Diğer taraftan “düşmanlar listesi” ya da “bir kullanıcının yaptığı kötü şeylerin listesi”ni tutmak yapıcı ve uygun değildir. Aklınızda tutmanız gereken şey, bir tartışmayı çözmenin yolu bir kullanıcı hakkında bulabildiğiniz bütün kötü şeyleri bulmak değildir.

Hizmetlilere not[kaynağı değiştir]

Saldırı sayfalarını silerken silme özetine sayfadan alıntı yapmayın. Bazı durumlarda MediaWiki silme özetine silinen içerikten bir kısmını yazmaktadır, ancak siz sil düğmesine basmadan önce uygun bir şey yazdığınızdan emin olun. (örn:Genel 10 - Saldırı) Bir kez kayıt edildiğinde bir silme özetini silmenin yolu yoktur.