Vikiproje:Libya

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Libya Projesi
Libya Projesi Libya Projesi Tartışma sayfası Katılımcılar Katılımcılar
Görev ve istekler Şablonlar Şablonlar Kategoriler Kategoriler
Libya Projesi nedir?
Libya Projesi, Libya ile ilgili maddelerin kolektif bir şekilde düzenlenmesini, geliştirilmesini ve konu ile ilgili yeni maddeler açmayı amaçlayan bir Vikiprojedir. Proje, Vikipedi'de Libya'e ait tüm konulardaki eksiklerin planlı bir şekilde giderilmesini, Vikipedi'yi Libya hakkındaki en yetkin kaynak haline getirmeyi hedefler.
Eğer siz de projeye katkıda bulunmak istiyorsanız Libya ile ilgili maddeler oluşturabilir veya var olan maddeleri geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte katılımcılar listesine isminizi ekleyebilirsiniz.

Unutmayın: Eğer Libya maddesi başlatırsanız ya da daha önce başlatılmış bir maddeye katkıda bulunursanız, lütfen {{VikiProje}} şablonunu uygun parametreler ile birlikte maddenin tartışma sayfasına yapıştırın. Böylece bu madde Kategori:Vikiproje Libya sayfaları altında otomatik olarak listelenecektir. Projeye dahil olan tüm maddeleri bu kategoride görebilirsiniz.

Hedefler
Projenin ana hedefi Libya ile ilgili maddelerin geliştirilmesi, kaynaklandırma çalışmasının yapılması, maddelerdeki güncel olmayan ve tartışmalı kaynaksız bilgilerin çıkarılması ve Türkçe Vikipedi'de olmayan Libya ile ilgili maddeleri diğer dillerden tercüme ederek Türkçe Vikipedi'ye kazandırılmasıdır.
Yöntem
  • Projenin konu kapsamında giren herhangi bir maddeyi geliştirmekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için Libya kategorisi yararlı olabilir.
  • Konu ile ilgili Türkçe Vikipedi'de yer almayan maddeleri açabilirsiniz.
  • Libya ile ilgili taslak maddeleri geliştirerek maddelerin daha kaliteli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Maddelerde kaynak göstermeyi unutmayın. Doğrulanabilirlik, Vikipedi maddeleri açısından çok önemli olduğundan, kaynak eklemek için bilgileri alıntı yaptığınız cümlelerin sonuna kaynak gösterme şablonları ekleyin. Ya da basitçe kaynağınızı <ref> ve </ref> kodları arasına ekleyin.
İleri katkılar
 • Libya Projesi kapsamına giren maddeleri tespit edin ve {{Vikiproje Libya}} şablonunu maddenin tartışma sayfasına ekleyin. Böylece Libya projesinin alanını genişletip, ilgili konuların daha çabuk geliştirilmesini sağlayın. Bu şablonu koyarken başına yk eklemeyin. Örneğin {{yk:Vikiproje Libya}} olmamalıdır.
 • Libya ile ilgili kullanıcıları davet ederek projenin gelişmesine katkıda bulunun. Davet etmek için ilgili kullanıcının mesaj sayfasına {{Vikiproje Libya-Davet}} şablonunu ekleyin.
Proje Ödülleri
Libya Ulusal Liyakat Yıldızı
Libya Ulusal Liyakat Yıldızı
{{Libya Ulusal Liyakat Yıldızı|mesaj - ~~~~}}
Libya ile ilgili konulara olağanüstü katkı(lar) için.

Libya Ulusal Cesaret Yıldızı
Libya Ulusal Cesaret Yıldızı
{{Libya Ulusal Cesaret Yıldızı|mesaj - ~~~~}}
Libya içeriklerinin Vikipedi'de SM ve KM statüsüne yükseltilmesindeki kapsamlı katkıları için.
Proje sayfaları
Kısayollar: VPR:LİBYA,
VPR:LBY, VPR:LY
Proje şablonu: {{Vikiproje Libya}}
Üye kullanıcı kutusu: {{Kullanıcı VP Libya}}
İstatistikler
Libya
sayfaları
Önem
En Çok Orta Az ??? Toplam
S
ı
n
ı
f
Seçkin Madde SM 0 0 0 0 0 0
Seçkin Liste SL 0 0 0 0 0 0
Kaliteli madde KM 0 0 0 0 0 0
B 4 2 5 5 0 16
C 8 7 16 17 0 48
Başlangıç 16 10 40 29 0 95
Taslak 6 8 43 95 0 152
Liste 1 2 1 0 0 4
A-ayrımı 0 0 0 0 0 0
Gerekli 0 0 0 0 0 0
Şablon 0 0 0 0 1 1
Dosya 0 0 0 0 4 4
Kategori 0 0 0 0 2 2
Proje 3 2 0 0 0 5
??? 0 0 2 0 0 2
Toplam 35 29 107 146 7 324
Panolar: üst, sol, sağ.