Vikiproje:Güney Türkistan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Flag of South Turkistan.svg


Güney Türkistan Projesi

Yemen Projesi Güney Türkistan Projesi OOjs UI icon speechBubbles-ltr.svg Tartışma sayfası OOjs UI icon edit-ltr.svg Görev ve istekler Katılımcılar Katılımcılar
Flag of South Turkistan.svg Güney Türkistan Projesi nedir?
Types of Nationalities in the Turkestan Krai. Afghans. Dzhan Makhmed Khan WDL11021 (cropped).png
Güney Türkistan Projesi, Güney Türkistan ile ilgili maddelerin kolektif bir şekilde düzenlenmesi, önem ve kalitesine göre sınıflandırılması ve bu maddelerin daha kaliteli bir hale getirilerek statü kazandırılmasını amaçlayan bir VikiProjedir. Birçok kategoride olduğu gibi Güney Türkistan ile ilgili maddelerde de sık başvurulan bir sanal ansiklopedi olmasına rağmen, bilgiler çoğu zaman taslak niteliğindedir.

Eğer siz de projeye katkıda bulunmak istiyorsanız Güney Türkistan ile ilgili maddeler oluşturabilir veya var olan maddeleri geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte katılımcılar listesine isminizi ekleyebilirsiniz.

Nuvola actions undo green.png Hedefler
CH-NB - Afghanistan, Turkestan- Tiere - Annemarie Schwarzenbach - SLA-Schwarzenbach-A-5-20-060.jpg
Projenin ana hedefi Güney Türkistan ile ilgili maddelerin geliştirilmesi, kaynaklandırılma çalışmasının yapılması, maddelerdeki güncel olmayan ve tartışmalı kaynaksız bilgilerin çıkarılması ve Türkçe Vikipedi'de olmayan Güney Türkistan ile ilgili maddeleri diğer dillerden tercüme ederek Türkçe Vikipedi'ye kazandırılmasıdır. Projenin tek zorunluluğu, proje kapsamında oluşturulan, açılan veya geliştirilen her şeyin doğruluğunun kesin olmasıdır.
Nuvola actions pencil.pngYöntem
  • Eğer bir Güney Türkistan maddesi başlatırsanız ya da daha önce başlatılmış bir maddeye katkıda bulunursanız, lütfen {{VikiProje}} şablonunu uygun parametreler ile birlikte maddenin tartışma sayfasına yapıştırın. Böylece bu madde Vikiproje Güney Türkistan sayfaları kategorisi altında otomatik olarak listelenecektir.
  • Konu ile ilgili Türkçe Vikipedi'de yer almayan maddeleri açabilirsiniz.
  • Maddelerde kaynak göstermeyi unutmayın. Doğrulanabilirlik, Vikipedi maddeleri açısından çok önemli olduğundan, kaynak eklemek için bilgileri alıntı yaptığınız cümlelerin sonuna kaynak gösterme şablonları ekleyin. Ya da basitçe kaynağınızı <ref> ve </ref> kodları arasına ekleyin.
Davet
 • Güney Türkistan ile ilgili kullanıcıları davet ederek projenin gelişmesine katkıda bulunun. Davet etmek için ilgili kullanıcının mesaj sayfasına {{Vikiproje Güney Türkistan-Davet}} şablonunu ekleyin.
Proje sayfaları
Kısayol: VPR:GNYTRK
VPR:GÜNEY TÜRKİSTAN
Üye kullanıcı kutusu: {{Kullanıcı VP Güney Türkistan}}
Yararlı bağlantılar

Biçem el kitabı
Kaynak gösterme
Kategorilendirme
Yeni madde oluşturma
Sayfa nasıl yazılır?
Vikipedi'ye katkı sağlamak

İstatistikler


Güney Türkistan
sayfaları
Önem
En Çok Orta Az ??? Toplam
S
ı
n
ı
f
Seçkin Madde SM 0 0 0 0 0 0
Seçkin Liste SL 0 0 0 0 0 0
Kaliteli madde KM 0 0 0 0 0 0
B 0 0 0 0 0 0
C 0 0 0 0 0 0
Başlangıç 1 0 0 0 0 1
Taslak 0 0 0 0 0 0
Liste 0 0 0 0 0 0
A-ayrımı 0 0 0 0 0 0
Gerekli 0 0 0 0 0 0
Şablon 0 0 0 0 0 0
Dosya 0 0 0 0 0 0
Kategori 0 0 0 0 0 0
Proje 0 0 0 0 0 0
??? 0 0 0 0 0 0
Toplam 1 0 0 0 0 1

Panolar: üst, sol, sağ.