Vikiproje:İran

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Flag of Iran in map.svg


İran Projesi
İran Projesi İran Projesi Emblem of Iran (red).svg Tartışma sayfası Katılımcılar Katılımcılar
Seal of the Joint Staff of the Islamic Republic of Iran Army.svg Görev ve istekler Imperial Iranian Ministry of War.svg Şablonlar Kategoriler Kategoriler
Iran flag 300.png İran Projesi nedir?
Islamic Republic of Iran Army Day 2005 (13).jpg
İran Projesi, İran ile ilgili maddelerin kolektif bir şekilde düzenlenmesi, önem ve kalitesine göre sınıflandırılması ve bu maddelerin daha kaliteli bir hale getirilerek statü kazandırılmasını amaçlayan bir VikiProjedir. Birçok kategoride olduğu gibi İran ile ilgili maddelerde de sık başvurulan bir sanal ansiklopedi olmasına rağmen, bilgiler çoğu zaman taslak niteliğindedir.

Eğer siz de projeye katkıda bulunmak istiyorsanız İran ile ilgili maddeler oluşturabilir veya var olan maddeleri geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte katılımcılar listesine isminizi ekleyebilirsiniz.

Unutmayın: Eğer İran maddesi başlatırsanız ya da daha önce başlatılmış bir maddeye katkıda bulunursanız, lütfen {{VikiProje}} şablonunu uygun parametreler ile birlikte maddenin tartışma sayfasına yapıştırın. Böylece bu madde Kategori:Vikiproje İran sayfaları altında otomatik olarak listelenecektir. Projeye dahil olan tüm maddeleri bu kategoride görebilirsiniz.

Nuvola actions undo green.png Hedefler
Iranian female football fan.jpg
Projenin ana hedefi İran ile ilgili maddelerin geliştirilmesi, kaynaklandırılma çalışmasının yapılması, maddelerdeki güncel olmayan ve tartışmalı kaynaksız bilgilerin çıkarılması ve Türkçe Vikipedi'de olmayan İran ile ilgili maddeleri diğer dillerden tercüme ederek Türkçe Vikipedi'ye kazandırılmasıdır. Projenin tek zorunluluğu, proje kapsamında oluşturulan, açılan veya geliştirilen her şeyin doğruluğunun kesin olmasıdır.
Green pencil.svgYöntem
LadySheil-page145.jpg
  • Eğer bir İran maddesi başlatırsanız ya da daha önce başlatılmış bir maddeye katkıda bulunursanız, lütfen {{VikiProje}} şablonunu uygun parametreler ile birlikte maddenin tartışma sayfasına yapıştırın. Böylece bu madde Vikiproje İran sayfaları kategorisi altında otomatik olarak listelenecektir.
  • Konu ile ilgili Türkçe Vikipedi'de yer almayan maddeleri açabilirsiniz.
  • İran ile ilgili taslak maddeleri geliştirerek maddelerin daha kaliteli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Maddelerde kaynak göstermeyi unutmayın. Doğrulanabilirlik, Vikipedi maddeleri açısından çok önemli olduğundan, kaynak eklemek için bilgileri alıntı yaptığınız cümlelerin sonuna kaynak gösterme şablonları ekleyin. Ya da basitçe kaynağınızı <ref> ve </ref> kodları arasına ekleyin.
Davet
 • İran ile ilgili kullanıcıları davet ederek projenin gelişmesine katkıda bulunun. Davet etmek için ilgili kullanıcının mesaj sayfasına {{Vikiproje İran-Davet}} şablonunu ekleyin.
Fua star.svg Proje Ödülleri
İran Ulusal Liyakat Yıldızı
{{İran Ulusal Liyakat Yıldızı|mesaj - ~~~~}}
İran ile ilgili konulara olağanüstü katkı(lar)da bulunan kullanıcılara verilir.

Proje sayfaları
Kısayollar: VPR:İRAN,VPR:PERS,VPR:IR
Üye kullanıcı kutusu: {{Kullanıcı VP İran}}
Yararlı bağlantılar

Biçem el kitabı
Kaynak gösterme
Kategorilendirme
Yeni madde oluşturma
Sayfa nasıl yazılır?
Vikipedi'ye katkı sağlamak

İstatistikler
İran
sayfaları
Önem
En Çok Orta Az ??? Toplam
S
ı
n
ı
f
Seçkin Madde SM 0 1 0 2 0 3
Seçkin Liste SL 0 0 0 0 0 0
Kaliteli madde KM 0 0 1 0 0 1
B 22 22 20 24 0 88
C 30 62 104 78 0 274
Başlangıç 37 90 166 203 0 496
Taslak 23 181 140 202 0 546
Liste 0 0 1 2 0 3
A-ayrımı 0 0 0 0 0 0
Gerekli 0 0 0 0 0 0
Şablon 0 0 0 0 0 0
Dosya 0 0 0 0 0 0
Kategori 0 0 0 0 1 1
Proje 1 0 0 0 0 1
??? 0 0 0 0 0 0
Toplam 112 356 432 511 1 1412

Panolar: üst, sol, sağ.