Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kayıt/2017 Mart

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
< Ocak · Şubat · Mart · Nisan · Mayıs · Haziran · Temmuz · Ağustos · Eylül · Ekim · Kasım · Aralık >
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.Şablonlar da dahil olmak üzere dijital bir ansiklopedi olmaktan kaynaklanan yardımcı unsurların SAS olma gerekçesi "katkı sağlamaması" olmamalı, aksine bir "sorun yaratıyor" olması kabul edilebilir. Sadelik, açıklayıcılık, süslülük; göreceli kavramlar olabilir, teknik bir sorun yoksa bu kavramlar için uzlaşma sağlamak kolay değildir. Pragdon'un tabiriyle sistemsel bir karışıklık da göremedim. Vito'nun söylediklerine göre tartışmayı böyle kapatmakta sorun yok, çünkü toplulukta bir silinme meyli göremiyorum. Birleştirme önerilerini dikkatle incelemekle birlikte,önerilerin genel bir karara yansıyamayacağını düşündüm. Toplu bir SAS yerine, sorun olduğu düşünülen şablonlar varsa tekli adaylıklar açılması fikir birliğini görmek açısından daha yerinde olacaktır. --Vikiçizer (mesaj) 19:20, 18 Mart 2017 (UTC)

İçindekiler

Hoşgeldiniz şablonları[kaynağı değiştir]

Şablonlarının hepsi aynı amaca hizmet ediyor. Hepsinin aynı anda var olması bize hiçbir katkı sağlamıyor. İngilizcehoşgeldin şablonu kalsın, eğer İngilizce Viki'den gelen kullanıcılara onu yolluyorsak gerekliliği malum (daha önce hiç görmedim ama, diğer vikilerde de farklı dilde hoşgeldin şablonu görmedim hiç). Onun dışında hepsinin tek bir şablonda birleşmesi gerekiyor. Tercihim Hoşgeldin şablonunda birleşmeleri. En sade ve açıklayıcı olanı. Çok da süslü olanları var, o kadar da gerek olduğunu düşünmüyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 18:29, 1 Mart 2017 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin Hoş geldin şablonları tek bir şablon altında birleştirilebilir. Lakin bu şablon ve bu şablon hoş geldin mesajı değil, uyarı şablonu. Onlar kalsın bence. --TmѰ e12 18:40, 1 Mart 2017 (UTC)

Yorum Yorum Bence Hoşgeldiniz şablonu altında birleştirilsin. Daha detaylı ve daha ilgi çekici bir tasarımı olduğunu düşünüyorum. Cem 53 (mesaj) 18:55, 1 Mart 2017 (UTC)

Yorum Yorum Hoşgeldiniz, Anonim hoş geldin ve İngilizcehoşgeldin hariç Silinsin Silinsin. Bu üçünün işlevsel olduğunu düşünüyorum. Diğerleri için gerekçe yerinde. chansey Mesaj 20:04, 1 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Farklılıktan zarar gelmez. --Ryan O'Reily (mesaj) 20:31, 2 Mart 2017 (UTC)
  • Kalsın Kalsın aynı görüşteyim Kavas (mesaj) 13:53, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Birleştirilsin Birleştirilsin Gerekçeye katılıyorum. Hepsinin amacı aynı. Uyarı şablonu gibi duran {{Bağlantı}} ve {{Merhaba}} hariç yukarıda listelenen tüm şablonlar {{Hoşgeldiniz}} (içerisinde Türkçe bilmeyenler için ayrılmış bir bölüm de mevcut) ile birleştirilebilir.
  Katılıyorum. {{Hoşgeldiniz}} içerisinde birleştirilsin. O iki şablon da kalsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 09:41, 4 Mart 2017 (UTC)

kalsın özgür ansiklopedide tek tip uygulaması başladı da bizim mi haberimiz olmadı? diğerlerine bakmadım ama hazırladığım şablonu kullanarak istediğim gibi hoşgeldin demeyi sürdüreceğim, bunu engelleyecek bir kuralımız olduğunu sanmıyorum.. --kibele 23:10, 6 Mart 2017 (UTC)

Eğer {{Kişi bilgi kutusu}} şablonunun aynısından, sadece arkaplan renkleri değişik bir şekilde 3-4 tane olsa onları teke indirmeyi önermez miydiniz? Aynı şey. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 04:42, 7o Mart 2017 (UTC)
kibelehoşgeldin şablonunun tek farkı arkaplan rengi değil, kaldı ki böyle de olsa bir önemi yok.. çünkü maddelerde bir standarttan söz edilebilir, mesaj sayfalarında değil.. silinmesini isteyenler, kopyalayarak kullanılmasını nasıl önlemeyi düşünüyorlar merak ettim doğrusu.. --kibele 08:00, 7 Mart 2017 (UTC)

Bu tartışmayı ben kapatırsam, üzerinde karar kılınan şablon dışındakileri silmeyip ilgili VikiProje'nin altsayfası olacak şekilde taşıyacağım, yalnızca Şablon:x adı değişmiş olacak. Diğerlerini de yönlendireceğim üzerinde karar kılınan şablona. Kibeleli şablonu da kendi kullanıcı altsayfası olacak şekilde taşımakta yarar var. Bu şablonlar geçmişte de tartışılmıştı, üzerlerinde ciddi çalışmalar yapılmışlığı var. Şu anda hepsinin birden geçmişini birleştirip işi çorbaya çevirmenin gereği yok diye düşünüyorum. Twinkle'ı yenilediğim zaman Twinkle hangi HG şablonunu kullanıyorsa muhtemelen en çok kullanılan şablon da o olmaya başlayacaktır.

Vito Genovese 08:05, 7 Mart 2017 (UTC)

şimdi bu bir kulanıcı yorumu mu, hizmetli kararı mı? devam etmekte olan bir adaylık için bu şekilde sonuç bildirmek doğru mu? şablonlar neden yönlendiriliyor ya da kullanıcı adı altına taşınıyor? gibi sorular var.. --kibele 10:26, 8 Mart 2017 (UTC)
@Kibele: Şimdi gördüm. İfadem eksik olmuş, haklısın. Tartışmada o anda silinmesi yönündeki görüşler baskındı sanırım, ben de sağlıksız olacağını düşündüğüm bir şablonun silinip gerisinin geçmişlerinin birleştirilmesi işleminin uygunsuz olacağına yönelik kanaatimi paylaşmak istedim. "Silinme kararı çıkarsa" olmalıydı başında.
Diğer sorularına gelecek olursak, birinin kalıp diğerlerinin silinmesi durumunda, şablonları VikiProje'nin altına gönderdikten (ve dolayısıyla fiilen silme kararını uygulamış olduktan) sonra, birçok betikte ve kısayolda bu şablonlar var olduğu için eski adlarını kalmasına karar verilen şablona yönlendirmekte yarar olduğunu ifade etmeye çalışmıştım.
Vito Genovese 12:34, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın - Zamanında bunun üzerine dönen tartışmaları hatırlıyorum. İsteyen istediğini kullansın, hatta Vikipedi:Hoşgeldiniz şablonları diye deneme sayfası oluşturup her birinin iyi yanını kötü yanını anlatalım. İsimlerde hoşgeldin1 falan diye standartlaştırmaya gidilebilir, bunun dışında fazladan standartlaştırmak gereksiz. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02:18, 8 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum İsteyen kullanıcının istediği şablonla hoşgeldin demesinde hiç bir sıkıntı yok hatta bu bence bir hak. İsteyen kullanıcılar kendi hazırladıkları şablonları kullanıcı alt sayfaları vasıtasıyla kullanmaya devam edebilir. Lakin genel olarak şablonların Vito Genovese'nin dediği gibi tek ve işlevsel bir hoşgeldin mesajına taşınmasına da yukarıda belirttiğim üzere olumlu bakıyorum. chansey Mesaj 20:13, 9 Mart 2017 (UTC)
şablon olarak kullanılmalarının önündeki engel nedir? --kibele 07:37, 10 Mart 2017 (UTC)
Biliyorsunuz ki engel bulunmamakta, hatta ve hatta kopyalayıp kullanımın da önüne geçil(e)mez, geçilmemeli, özgürlüğü bu kadar basit birşey için kısıtlamaya lüzum yok, ısrarla bir şablonu kullanmak isteyen varsa buyursun kullansın. Lakin bir kullanıcı ilk defa bu tip bir şablon kullanacaksa, uygun bir, iki tanesi belirlenirse onu mu bunu mu diye düşünmez... Standartlık kötü birşey değildir. Standartlar hayatımızın olduğu gibi Vikipedi'nin de her yerinde var. chansey Mesaj 07:52, 10 Mart 2017 (UTC)
neyin iyi neyin kötü olduğuna herkes kendisi karar verir, istediğini kullanır. birisi de kalkar der ki 'standart kötü birşeydir, hele de mesaj sayfalarında..' bu şablonların şablon olarak kalmasının önünde de bir engel bulunmuyor. --kibele 08:01, 10 Mart 2017 (UTC)
Evet engel olmadığını bende belirttim. Son derece haklısınız herkes kendisi karar verir burası bir tartışma sayfası olduğuna göre ihlalleri şu ara çok popüler olan VP:TBA, VP:İÜYYKÜD, VP:KSY dikkat etmek suretiyle herkesin yapabileceği gibi bende fikrimi/kararımı beyan ettim ve buraya yazdım. Birazda diğer kullanıcılarımızın yorum yapmasını beklemek en iyisi... chansey Mesaj 08:05, 10 Mart 2017 (UTC)
bu politika bağlantılarını neden verdiğiniz anlaşılamadı ama madem söz ettiniz, o politikalar vikipedi'nin temel taşlarıdır, kimi kullanıcılar farketmese de hep popülerdi, popüler olarak da kalacaklar. kolay gelsin. --kibele 08:18, 10 Mart 2017 (UTC)
Politikalar popüler değil demedim, ihlalleri popüler dedim. Tartışmalarda genelde önemsenmediğini görüyoruz; belki yeşil yeşil göze çarpar da bu tartışma tatlılıkla sonuçlanır diye yazdım @Kibele. Teşekkür ederim, size de kolay gelsin. chansey Mesaj 08:30, 10 Mart 2017 (UTC)
yukarıda 'silinsin' demişsiniz, kararınızı netleştirin bence.. --kibele 11:44, 10 Mart 2017 (UTC)
Revizyona ihtiyaç duymuyorum, yazdıklarım geçerlidir. Üç tanesi kalmalıdır şeklinde mütalaada bulundum,". İlla ben diğerlerinden birini kullanacağım diyen kullanıcılarımız istediklerini kopyalayabilirler, ama VP hoşgeldin şablonu deyince bu üçünün kullanılmasını isterim . chansey Mesaj 09:17, 11 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ne kafa karışıklığı yaratıyor ne de sistemsel bir karışıklık. Kim neyi kullanmak istiyorsa kullanabilir. --Pragdonmesaj 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şablon temizliği modasını askıya almak lazım.--Kingbjelica (mesaj) 15:00, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:04, 15 Mart 2017 (UTC)

Nicholas Celozzi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nicholas Celozzi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) kriterlerine uymadığını düşünülmektedir. (Fransızca Vikipedi'de açılan maddeyi de aynı kullanıcı başlatmış) Ryan O'Reily (mesaj) 07:38, 4 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:05, 15 Mart 2017 (UTC)

Kızıl Bıyıklı Babam[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kızıl Bıyıklı Babam"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer yanı yok. Nushirevan11 ☾★ 09:47, 4 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:06, 15 Mart 2017 (UTC)

Güneş Demirkürek[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Güneş Demirkürek"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kaynaklarda hakkında bilgiye rastlamadım. Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:50, 4 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:06, 15 Mart 2017 (UTC)

H.G. Wells'in eserleri[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "H.G. Wells'in eserleri"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

H. G. Wells maddesinden ayrılacak kadar büyük bir alt başlık değil henüz. Aktarılsın. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 11:52, 4 Mart 2017 (UTC)

kalsın ayrı madde olarak kalmasında yarar var.. --kibele 23:01, 6 Mart 2017 (UTC)

Yalnız şu an madde, ana maddesinden çok da farklı ve uzun bir içerik sunmuyor. Dediğim gibi, ana "maddesinden ayrılacak kadar büyük bir alt başlık değil henüz". Ama olabilir mi? Evet. Yalnızca şu an değil. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 04:37, 7 Mart 2017 (UTC)
ana maddenin yapısını bozacak kadar uzun.. --kibele 08:15, 7 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kibele'ye katılarak; hatta şu an aktarılması denge açısından yanlış olur: ana madde şu an pek uzun değil, buysa gayet uzun bir liste. Uzun vadeli düşünelim, gereksiz işlem yapmayalım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02:02, 8 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:09, 15 Mart 2017 (UTC)

F. Hakkı Penbe[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "F. Hakkı Penbe"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bağımsız kaynaklandırma mevcut değil, kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 18:55, 4 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin - Şu dışında bağımsız kaynak göremedim. Giz kitabı kayda değer olabilir; ancak kitaptan bahseden kaynaklarda yazarın adı ve Karamanlı olduğu dışında bilgi geçmiyor gördüğüm. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02:30, 8 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:09, 15 Mart 2017 (UTC)

Giz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Giz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 18:56, 4 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:11, 15 Mart 2017 (UTC)

Belkıs (roman)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Belkıs (roman)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 18:57, 4 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.Şunu önden hatırlatayım; eğer bir konu çoklu bağımsız, güvenilir, yayımlanmış kaynağa sahipse kayda değerdir. Bunu da peşinden; bir kitabın kayda değerliği kesinlikle değerinin bir göstergesi değildir, bir kitap muhteşem bir şekilde yazılmış olabilir ancak yine de bir ansiklopediye girecek kadar kayda değer olmayabilir. Röportajlar elbette kaynaktır, değerlidir ama bazı durumlarda bağımsız kaynak sayılmazlar, bağımsızlık doğrulanabilirlik politikasının gereğidir. Bağımsızlıktan kasıt; kitapla herhangi bir ilişiği olmayan, dolayısıyla konu hakkında tarafsız bir içerik sunması beklenen bağımsız kaynaktır. Kısacası, röportajlar metni destekleyen, zenginleştiren, değerli yardımcı kaynaklardır, ancak tek başlarına kayda değerliği göstermezler, ispatlayamazlar. Özne olan konuyla ilişkisi olan, yazarın bizzat kendisidir. Ryan'ın kaynağının ise VP:KİTAP'ın 1. kriterinde bahsi geçen çalışmalardan sayılamayacağını düşündüm. Genel olarak KD kriterleri dışında VP:KİTAP kriterlerine de uygunluk göremedim. Maddedeki halihazırdaki kaynakçanın sadece reklam amaçlı kitap satış sitesine bir bağlantı olduğunu da ayrıca not düşeyim. --Vikiçizer (mesaj) 20:45, 18 Mart 2017 (UTC)

Aptalı Tanımak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Aptalı Tanımak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 18:58, 4 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Köşe yazılarında konu edildiği için. --Ryan O'Reily (mesaj) 09:14, 5 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ağır ve canlı kuklanın açtığı taslak madde kriterini karşılamayan kitap.--Kingbjelica (mesaj) 12:41, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bu haliyle kayda değer değil. --Nushirevan11 ☾★ 15:45, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Zaten bu kadar içerik, kitabın yazarının sayfasında da yer alıyor.--Muratero 05:37, 7 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın - üstte belirtilen köşe yazısı üstüne şuradaki röportajın bağımsız kaynak sayılabileceği kanaatindeyim - bir gazetenin bir kitap üzerine röportaj yapma kararı alması ve girişte kitap üzerine yorumda bulunması kayda değerlik açısından anlamlı olmalı. Bu durumda iki bağımsız kaynağa ulaşıldığını düşünüyorum; en kötü ihtimalle içeriğin ana maddede dengeyi bozacak noktaya ulaşamayacağı düşünülüyorsa aktarılsın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02:46, 8 Mart 2017 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş Röportajlar bağımsız kaynaklar olmadığı için kayda değer değildir. --Nushirevan11 ☾★ 20:00, 8 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11 Röportajların kategorik olarak ilişkili kaynak diye reddedilemeyeceği düşüncesindeyim. Sözcü gazetesinin Celal Şengör'le herhangi bir organik bağı yok. Röportajı yapmak ve "Aptalı Tanımak" hakkında konuşmak, kitap hakkında belirli soruları sormak (kitaptan sadece Şengör bahsetmiyor, kitap üzerine soru soruluyor), Celal Şengör'den bağımsız olarak muhabirin kararıdır denebilir. Üstelik röportaj içeriği dışında kitap hakkında girişte bir yorum da mevcut. Keza VP:KD politikası ışığında değerlendirdiğimizde röportajlar "özne olan konuyla ilişkisi olanlarca üretilmiş çalışmalar" kapsamına girmiyor, bir konuyu gazetenin röportaj yapmaya değer görmesi konunun kayda değer bulunduğuna dair yayımcının görüşünü yansıtıyor; bu bağlamda "basın açıklamaları" ile farkını umarım ki siz de değerlendirmeye alacaksınız. Dolayısıyla yürüttüğünüz mantığa katılmıyorum, röportajlar bence değerlendirmeye alınmalı, her röportaj aynı değildir elbet, okunup ölçülüp tartılmalı. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:19, 8 Mart 2017 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş Bir kaynak en başta bağımsız olmalıdır. Röportaj bağımsız bir kaynak değildir. Röportajı yapmak ayrı bir şey röportajın içeriği ayrı şey. Biz burda içerikten bahsediyoruz. İçeriği kitaptan bahseden kitabın yazarı oluşturduğu için kaynak benim açımdan kayda değer değildir. Röportaj tanıtıcı açıdan kayda değer değil çünkü bağımsız değil. Kitap için bir iddia olur ve röportaj üzerinden bu iddiaya cevap verirse elbette yanıtı Vikipedi'ye yazılır. Basın açıklaması da bu minvaldedir. Görüşünüze katılmam mümkün değil. İyi çalışmalar. --Nushirevan11 ☾★ 20:06, 9 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:13, 15 Mart 2017 (UTC)

Kafdağının Gölgesinde[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kafdağının Gölgesinde"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:43, 6 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:29, 19 Mart 2017 (UTC)

Kerim Findi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kerim Findi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 16:44, 6 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Bölgesel hükümetlerde görev alanların KDliği konusu tartışmalı. Yazarlığı bakımından ise mevcut içerikle KD gözükmüyor.--Muratero 05:31, 7 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:30, 19 Mart 2017 (UTC)

Ötüken (dergi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ötüken (dergi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Ayrıca Nihal Atsız'ın çıkardığı derginin devamı olduklarını iddia etmişler ancak Nihal Atsız'ın oğlu Yağmur Atsız 144. sayıdan itibaren çıkarılmaya devam edilen derginin 'kaçak olduğunu' belirtmiştir. Eski dergi üzerinden yeni dergi reklamı yapılmış. Nushirevan11 ☾★ 19:20, 6 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:50, 18 Mart 2017 (UTC)

Zümrütname[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zümrütname"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:40, 6 Mart 2017 (UTC)

silinsin kitap kayda değer değil, yazarı da 'öylesine kayda değer' değil.. --kibele 23:17, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 21:13, 18 Mart 2017 (UTC)

Zümrüt Ayna: Bilimsel Düşünce Üzerine Denemeler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zümrüt Ayna: Bilimsel Düşünce Üzerine Denemeler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:05, 8 Mart 2017 (UTC)

silinsin kitap kayda değer değil, yazarı da 'öylesine kayda değer' değil.. --kibele 23:08, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:31, 19 Mart 2017 (UTC)

Hasan Ali Yücel ve Türk Aydınlanması[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hasan Ali Yücel ve Türk Aydınlanması"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:06, 8 Mart 2017 (UTC)

@Seksen iki yüz kırk beş İlk gösterdiğiniz kaynak kayda değer. Milliyet'te yer alan köşe yazısında kitaba dair bir bilgi göremedim. Celal Şengör hakkında kısa bilgi verirken bu kitabını da anıyor sadece. Kitap hakkında yüzeysel bile bilgi vermiyor. Sonuncu kaynağınızın bu kitap ile bir alakası yok, Seher Er'e ait bir makale.--Nushirevan11 ☾★ 21:59, 9 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11 Öncelikle: "Haşan Ali Yücel ve Türk Aydınlanmasının Metabilimsel Temelleri"nin bu kitabın 1998'deki ilk baskısının ismi olduğunu ve daha sonra buradaki isimle basıldığını varsayacağım. İlk kaynak dediğiniz Sakaoğlu olsa gerek. Seher Er'in makalesinde 100. sayfada kitaba ilişkin kayda değerliği getirecek miktarda değerlendirmede bulunuluyor. Milliyet'teki köşe yazısında da kitaptan Şengör'ün Hasan Ali Yücel hakkında Popper'ın felsefesi çerçevesinde görüşü aktarılıyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01:22, 11 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum: Halil İnalcık'ın Rönesans Avrupası isimli eserinde silinmeye aday olan bu kitaptan şöyle söz ediliyor: "Hasan Ali Yücel'in eğitimde ve kültürde hümanizmaya yönelik çalışmaları için dostum A. M. Celal Şengör'ün Hasan Ali Yücel ve Türk Aydınlanması, 2. Baskı, İstanbul, 2001 kitabı önemlidir." Kitap hakkında çok önemli bir tarihçinin değerlendirmesi bu şekilde. Vitruvian (mesaj) 00:31, 11 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:46, 18 Mart 2017 (UTC)

Yaşamın Evrimi Fikrinin Darwin Döneminin Sonuna Kadarki Kısa Tarihi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yaşamın Evrimi Fikrinin Darwin Döneminin Sonuna Kadarki Kısa Tarihi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:06, 8 Mart 2017 (UTC)

silinsin kitap kayda değer değil, yazarı da 'öylesine kayda değer' değil.. --kibele 23:05, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:48, 18 Mart 2017 (UTC)

Bir Toplum Nasıl İntihar Eder?[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bir Toplum Nasıl İntihar Eder?"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:08, 8 Mart 2017 (UTC)

silinsin kitap kayda değer değil, yazarı da 'öylesine kayda değer' değil.. --kibele 23:03, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 21:21, 18 Mart 2017 (UTC)

99 Sayfada İstanbul Depremi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "99 Sayfada İstanbul Depremi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:11, 8 Mart 2017 (UTC)

Silinsin Silinsin Prof. Celal Şengör'ün her kitabı için bir madde yapılması gereksiz. Kavas (mesaj) 13:52, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Yazarın kitapları toplu bir şekilde ya tutulmalı ya da silinmeli. Bunun başka bir yolu yok gibi görünüyor. Esasında, Celal Şengör'ün aldığı ödüller yazarı öylesine kayda değer yapıyor ki, bütün kitapları kalsın diyesim geliyor.

Liste burada da dursunː

Londra Jeoloji Cemiyeti, Başkanlık Ödülü (1984), TÜBİTAK, Bilim Ödülü (1986), Neuchâtel Üniversitesi Fen Fakültesi, Şeref Bilim Doktoru (Docteur ès sciences honoris causa) (1988), Kültür Bakanlığı, Bilgi Çağı Ödülü (1991), Fransız Fizik Cemiyeti ve École Normale Supérieure Vakfı, Rammal Madalyası (1994), Collège de France Madalyası (1998), Londra Jeoloji Cemiyeti, Bigsby Madalyası (1999), Guztav-Steinman Madalyası (2010)... --thecatcherintheryemesaj 19:38, 10 Mart 2017 (UTC)

silinsin kitap kayda değer değil, yazarı da 'öylesine kayda değer' değil.. --kibele 23:00, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:33, 19 Mart 2017 (UTC)

Dede Korkut Anadolu Lisesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Dede Korkut Anadolu Lisesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 20:55, 8 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Haber olmuş yerel başarıları var.1, skandal olaylar gerçekleşmiş, eleştirilmiş23. Şöyle haberler ve başarılar da var.45678. VP:OKUL ve genel kayda değerlik kriterleri beraber ele alındığında kayda değer köklü bir kurum olduğu anlaşılıyor. (Tek başına VP:OKUL'un iki kriterine de uymakta) --Kingbjelica (mesaj) 06:48, 9 Mart 2017 (UTC)
 • Yanlızca kaynaklandırılması gerekmekte onun haricinde Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın. VP:OKUL kriterlerini sağlandığı kanaatindeyim. Sayın @Nushirevan11 yanlış anlamazsanız bir ricam olacak; sayfayı etiket dolayısıyla buraya taşımadan önce, ilgili kriterler doğrultusunda maddeyi değerlendirerek KD etiketini kaldırmayı ve kaynaksız etiketi eklemeyi değerlendirseniz? Böylece burayı şişirmemiş oluruz. chansey Mesaj 11:18, 10 Mart 2017 (UTC)
@Chansey Sayfa içeriğine bakarak ve KD etiketine istinaden SAS'a taşıdım. Kaynaklarda arama yapmayı unutmuşum. Uyarınız için teşekkürler. --Nushirevan11 ☾★ 23:08, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:34, 19 Mart 2017 (UTC)

Akit TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Akit TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 21:01, 8 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın - yayınlarıyla gündem olmuş ve hakkında çok sayıda bağımsız kaynak bulunabilecek bir kanal. Atatürk'e hakaret: [4] [5] [6] [7] [8] Bunlara ilaveten: [9] [10] [11] [12] İlgisi olan kullanıcılar örnekleri çoğaltabilir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23:28, 8 Mart 2017 (UTC)
  • Kalsın - Objektif açıdan ele alındığında, Seksen iki yüz kırk beş'in de dediği gibi çokça referans bulunabiliyor, yani silinmesi için neden yok. Kavas (mesaj) 11:57, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Gündem oluşturan, gündem değiştiren bir kanal. Kitleleri yönlendirebilme imkanına sahip. Hakkındaki kaynakların çokluğundan bahsetmeme gerek yok, çünkü üstte gösterilmiş. Buradaki 245.000 haberden teker teker kayda değer var mı diye araştırma yapmamızın da gereği olduğunu sanmıyorum. thecatcherintheryemesaj 18:46, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın --TmѰ e12 18:49, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:35, 19 Mart 2017 (UTC)

Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilenler listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilenler listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bu tür başlıklar altında, mezarlıkta defnedilenlerin listelenmesini ansiklopedik bulmuyorum. Kategori:Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilenler kategorisi bunu yeterince karşılıyor. --Maurice Flesier message 23:08, 8 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin --Maurice Flesier message 23:09, 8 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın --Perencal (mesaj) 13:53, 10 Mart 2017 (UTC), Bu sayfa madde içindeki (Edirnekapı Şehitliği) definler bölümündeki dağınıklığı gidermek için yapıldı ki büyük ve ünlü kişilerin yoğunlukla gömmüldüğü mezarlıklar için geçerlidir. Misal Elazığ Meteris Mezarlığı için geçerli olamaz. İngilizce vikipedide de örnekleri mevcuttur. Silinecekse de gerçekten haklı sebebe dayansın.
 • Kalsın Kalsın .... kanalında yayımlanan programlar adındaki sayfalar "ana maddeyi destekliyor" denerek silinmediği için bu liste de kalabilir. Zararını görmüyorum ama iyi kaynaklandırılması gerekli.--Kingbjelica (mesaj) 22:33, 13 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:58, 18 Mart 2017 (UTC)

Zünnûn[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zünnûn"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

ayrı bir madde olacak kayda değerlikte değil. bir cümleyle Yunus (peygamber) maddesinde söz edilebilir.--kibele 11:08, 10 Mart 2017 (UTC)

 • Aktarılacak bir içerik olmadığı ve taslak madde kriterlerini karşılamadığı kanaatiyle Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin. chansey Mesaj 11:11, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Bu ve daha güvenilir olarak bu (ki bence ilk site dahi güvenilirdir) siteye göre Zünnûn, Yunus peygamber'in bir diğer ismi ya da sıfatıdır. Eğer bu bilgi teyit edilirse, ki ikinci kaynağa göre bu bilgi güvenilirdir, Yunus (peygamber) başlığında bahsinin geçmesi yetebilir. thecatcherintheryemesaj 18:32, 10 Mart 2017 (UTC)
Yorum Yorum Her iki madde de bahsettiğiniz gibi. Biz Zünnûn'u da Yunus Peygamber olarak biliyoruz sanırım. Konuya ilgili bir kullanıcı içeriği uygun şekilde ilgili maddeye işleyebilir. chansey Mesaj 18:51, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin

KD değil çünkü "Zünnun" (ذو النون) Yunus peygamberin Kur'an'da geçen balık sahibi anlamındaki sıfatıdır. Yada Tunus peyfamber maddesine içerik olarak yazılsın. Xwedêda (mesaj) 19:23, 13 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:52, 18 Mart 2017 (UTC)

El-Yesa[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "El-Yesa"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

ayrı bir madde olacak kayda değerlikte değil..--kibele 11:21, 10 Mart 2017 (UTC)

 • Zünnûn SAS adaylığında bahsettiğim gerekçeyle Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin. chansey Mesaj 11:43, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Bu başlık ile Zünnûn başlığı birbirinden büyük bir farklılık gösteriyor gibi. Çünkü, bu başlıkta bahsedilen El-Yesa başlığına sanıyorum ki zaten Elyesa Peygamber ya da İlyas peygamber adı ile sahibiz. Bu nedenle SAS'ın hızlı silinmesi gerektiğini düşünüyorum. thecatcherintheryemesaj 18:37, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin thecatcherintherye'e katılarak --TmѰ e12 18:43, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:55, 18 Mart 2017 (UTC)

Kişisel Başarı İçin 100 İpucu (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kişisel Başarı İçin 100 İpucu (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer görünmüyor. Selahattin ilhan (mesaj) 18:55, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:52, 18 Mart 2017 (UTC)

ErteleME![kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "ErteleME!"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer görünmüyor. Selahattin ilhan (mesaj) 19:01, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:23, 20 Mart 2017 (UTC)

Ruhsal Zekâ[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ruhsal Zekâ"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Muhammed Bozdağ'ın kitaplarından hiçbirisi kayda değer değil. Diğer eserlerini de bu SAS ile birleştiriyorum.

silinsin yazarın cv si de silinmeli.. --kibele 23:13, 10 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:30, 20 Mart 2017 (UTC)

Güç Merkezli Yönetim Örgütlerde Politika ve Nüfuz (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Güç Merkezli Yönetim Örgütlerde Politika ve Nüfuz (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 23:24, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:45, 20 Mart 2017 (UTC)

Delifişeklik[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Delifişeklik"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 23:37, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:47, 20 Mart 2017 (UTC)

Satışın Küçük Kırmızı Kitabı (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Satışın Küçük Kırmızı Kitabı (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 23:38, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:50, 20 Mart 2017 (UTC)

Çin Inc. (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Çin Inc. (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 23:48, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:45, 20 Mart 2017 (UTC)

Fadime Akbaba[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Fadime Akbaba"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Yargıtay üyesi olmak kayda değer yapmaz, kaynaklarda mevzubahis değil. Nushirevan11 ☾★ 16:25, 12 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 18:15, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olmadığı çok açık. Bağımsız kaynak mevcut değil.--Nushirevan11 ☾★ 18:34, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Sadece yargıtay üyesi olmak KDlik kriterlerini karşılamıyor.--Muratero 19:34, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer görünmüyor. --Selahattin ilhan (mesaj) 20:13, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Śαвяí¢αи76ileti 08:35, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:46, 20 Mart 2017 (UTC)

Emine Güler Elverici[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Emine Güler Elverici"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, kaynaklarda mevzubahis değil. Nushirevan11 ☾★ 16:28, 12 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 18:15, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olmadığı çok açık. Bağımsız kaynak mevcut değil.--Nushirevan11 ☾★ 18:34, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Daha öncede sildiğimiz maddeler gibi. KD kriterlerini karşılamıyor....--Muratero 19:33, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer görünmüyor. --Selahattin ilhan (mesaj) 20:12, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --TmѰ e12 21:10, 12 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Śαвяí¢αи76ileti 08:35, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:03, 20 Mart 2017 (UTC)

Ayşe Haseki Sultan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ayşe Haseki Sultan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Sadece IV. Murad'ın eşi olduğunu biliyoruz. Diğer dillerin Vikipedi sayfalarında ise yorumdan ve eşi IV. Murad'a dair bilgilerden başka bir şey yok. Hiçbir kayda değerliği yok.--Nushirevan11 ☾★ 18:53, 12 Mart 2017 (UTC)

Sultan hakkındaki makale kalsın. Diğer dillerin Wikipedia sayfalarında da var olması KD olmasına bir delil zaten. Kavas (mesaj) 08:20, 13 Mart 2017 (UTC)
@Kavas Bu sayfanın diğer dillerde olması nasıl kayda değer yapıyor? Bunu bana açıklar mısınız? Diğer dilleri taradım hepsinde kocası üzerinden yorum içeren bilgiler ile uyduruk bilgiler yer alıyor. Ayşe Haseki Sultan'ın doğum tarihi ve çocukları bilinmiyor ancak Azerbaycan Vikipedi'si doğum tarihini yazmış. Bunun bilinmesi mümkün değil. Bu alanda az çok okuyorum ve araştırma yapıyorum. Kafadan konuşmuyorum. Kadın hakkında hiçbir şey bilinmiyorken hala KD demek manasız geliyor bana. --Nushirevan11 ☾★ 09:36, 13 Mart 2017 (UTC)

İlk tartışmadaki görüşümü yineleyerek kalsın diyorum.--Vito Genovese 09:46, 13 Mart 2017 (UTC)

@Vito Genovese Yorumunuzun tarihi realite ile bir alakası yok. Haseki Sultan erkek çocuk doğuran hasekiye verilen bir unvandır. İmparatoriçelikle bir alakası yoktur. Padişahın erkek çocuk doğuran bir kaç eşi olursa hepsine Haseki Sultan unvanı verilir. Harem içi bir statü. Bugünkü gibi first lady makamı değildir. Böyle yorumlama yaparsak anakronizm yapmış oluruz. Bu kadın hakkında az da olsa bir kaç bilgi olsa kalsın diyeceğim ancak hiçbir bilgi yok. Silinmesini istememin sebebi bu tür sayfaların sonradan uyduruk bilgilerle doldurulmasından ötürüdür.--Nushirevan11 ☾★ 10:01, 13 Mart 2017 (UTC)
Hem buna hem de alttaki yorumuna cevaben yazacak olursam; elbette söylediğini anlıyorum Nushirevan11, hasekilere harem dışı bir statü verilmediğinin de farkındayım. Söylediğim şey, bir devlet liderinin eşinin veya eşlerinden (eşi evlilik anlamında kullanmıyorum, birlikte olduğu kişi anlamında kullanıyorum) birinin, onun çocuklarını doğuran birinin KD olduğunu düşünüyor olduğum. Maddenin geliştirilme potansiyeli düşük, evet. Ancak fazlasıyla KD olan bir kişinin bilinen tek partneri olması bu SAS'ın konusu olan kişinin KD'lik barajını geçmesini sağlıyor kanısındayım.
Vito Genovese 12:30, 13 Mart 2017 (UTC)
Seni anladım ancak kayda değer olması için bağımsız kaynaklar tarafından işlenmesi gerekiyor. Bağımsız kaynaklarda ancak adı geçer çünkü Osmanlı kaynaklarında adı sadece 1679 tarihli bir mevacib defterinde geçmektedir. Başka da bir bilgi yoktur. Kayda değer olan Padişah Murad'ın tek hasekisi olması hasebiyle kayda değer olarak değerlendiriyorsun ancak katılmam mümkün değil. İyi çalışmalar. --Nushirevan11 ☾★ 12:56, 13 Mart 2017 (UTC)

azerice vikipedi'de çocuklarının ismi verilmiş, hangi kaynağa dayandırdılar acaba? önceki adaylıkta vito'nun söylediği doğru.. kayda değerse kayda değerdir, hakkında az bilgi olması silinmesini gerektirmez.. vikipedi'de bütün maddeler 'uyduruk' içerik eklenmeye açıktır, bu bir silinme gerekçesi değildir ayrıca.. --kibele 10:06, 13 Mart 2017 (UTC)

@Kibele Uyduruk bilgi eklenmeye müsait bir sayfadır dedim çünkü içeriğinde bilgi yok kaynak yok. Uyduruk içerik eklenmeye açık olması silinmesi için bir gerekçedir demedim zaten. Sadece niyetimi ifade ettim. Tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca hakkında az bilgi değil hiç bilgi yok. Tek bilgi IV. Murad'ın eşi olmasıdır. --Nushirevan11 ☾★ 10:10, 13 Mart 2017 (UTC)
'Silinmesini istememin sebebi bu tür sayfaların sonradan uyduruk bilgilerle doldurulmasından ötürüdür' sizin cümleniz.. --kibele 10:21, 13 Mart 2017 (UTC)
@Kibele Benim cümlem olduğu çok açık. Yukarıda gerekçemi zaten yazmışım ve gerekçemde böyle bir gerekçe yok. Vito'ya sadece niyetimi ifade etmek istedim. Dizilerden bu şahsın canlandırılmasını izleyenler bloglardan uyduruk bilgilerle sayfa doldurulması yapılıyor ve bu bilgiler sonra Vikipedi aracılığıyla başka siteler vasıtasıyla yayılıyor. Sadece Vito'ya endişemi ve niyetimi belirttim gerekçemi değil. Cümlem farklı anlaşılmaya müsait ancak gerekçem olmadığını belirttim. Böyle bir şeyin silme gerekçesi olamayacağı çok açık. --Nushirevan11 ☾★ 10:31, 13 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yaza yaza dilimde tüy bitti. Haseki Sultanlık first lady makamı değildir. Erkek çocuk doğuran hasekilere verilen bir unvandır Haseki Sultan. Harem içi bir statüdür. Diğer dillerin Vikipedi'sinde uyduruk ve yorum içeren ve kocası Murad'a ait bilgiler yer almaktadır. Bu kadının çocukları kesinlikle bilinmez. Doğum ve ölüm tarihleri de bilinmez. Hiçbir şekilde kesinkes kayda değer değildir.--Nushirevan11 ☾★ 10:07, 13 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Nushirvan11, bu kadının çocukları kesinlikle bilinmez. derken, bu cümlenizden ne kadar eminsiniz? Mesela, "Storia dell'harem" adlı kitapta, Şehzade Ahmed adında bir çocuktan bahsetmiş. --thecatcherintheryemesaj 14:27, 13 Mart 2017 (UTC)
@Thecatcherintherye Ayşe Haseki Sultan'ın Şehzade Ahmed adında bir çocuğu olduğu nerede yazar? Yabancı eser bu bilgiyi nereden almış olabilir? Böyle bir bilgi elçilik hatıraları dışında ancak Osmanlı kaynaklarında geçer. Kadın Sultanlar hakkında devasa kitap neşretmiş olan Necdet Sakaoğlu kitabında Ayşe Haseki'nin adının sadece bir mevacib defterinde geçtiğini belirtiyor. Ayrıca İslam Ansiklopedisi'nin IV. Murad maddesinde çocuklarının hangi eşinden olduğu da belirtilmemiştir. Yabancı kaynakta geçiyor diye doğru kabul edemeyiz. Kaynağı nedir bunu irdelemek gerekir. Kalsın derken Vikipedi politikalarına görüşünüzü dayandırdığınızı göremedim. --Nushirevan11 ☾★ 10:58, 14 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11 Önceki SAS adaylığınızdaki yorumum geçerlidir. thecatcherintheryemesaj 15:56, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın --TmѰ e12 14:30, 13 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Hakkında yeteri kadar bilgi yok demek ayrı, Kayda değer değil demek çok ayrı şeyler. Kişi kayda değerdir. Kaynaklı ve detaylı bilgi gelene kadar madde yeterli olmayacaktır. Ancak bu silinmesi için gerekçe değil.--Muratero 16:35, 16 Mart 2017 (UTC)
@Muratero Kişi hangi kritere istinaden kayda değer? Sadece adının kitaplarda geçmesi mi kayda değer yapıyor. Necdet Sakaoğlu'nun dediği gibi adı sadece 1679 tarihli bir mevacib defterinde geçer. Şimdi bu durumda sayfayı nasıl dolduracağız? Çağdaş kaynaklarda bu kadına dair bilgi yok. Pek çok sultanın sayfasını açtım ve var olanlara da bilgi ekledim. Bu kadın hakkında da bilgi olsa eklerdim ancak yok. İsmi dışında hiçbir şey bilinmiyor.--Nushirevan11 ☾★ 19:07, 16 Mart 2017 (UTC)
Osmanlı sultan eşleri, anneleri ve bazı kızları nasıl kayda değer ise varlığından şüphe etmediğimiz bu kişide kayda değerdir. burada bahsedilmiş. Ayrıca bu kişinin ingilizce maddesinde de epey bilgi var. Türkçe vikipediada maalesef kaynak olmayan, çok kısa içerikli maddeler var. Böyle maddeleri silmeye kalkarsak işin içinden çıkamayız. Bence burada kişi uydurma bir karakter değilse (bu kişi gerçek görülüyor) bence kalsın.--Muratero 14:00, 17 Mart 2017 (UTC)
@Muratero Osmanlı padişah eşleri, anneleri ve kızları kayda değerdir diye bir şey yok. Bu sizin iddianız. Eğer kaynaklarda bu şahıslardan bahsedilmişse kayda değerlerdir. Adının bir kaynakta geçmesi yeterli değildir. Sayfayı dolduracak bilgi gereklidir. Bir cümlelik sayfanın bir kayda değerliği olabilir mi? Burada bahsedilmiş dediğiniz metinde bir cümlede geçiyor. Ahmed adında oğlu varmış. Yabancı bir yazar yazmış. Türkçe bilip bilmediğini bile bilmiyorken yazarın neye istinaden bu bilgiyi verdiğini bilemiyoruz o yüzden kayda değer değildir. Yerli ve yabancı eserleri tarayan Sakaoğlu çocuklarının bilinmediğini söylüyor. Bir kişi gerçek kişi ise kayda değerdir diye bir politika da yok. Osmanlı sultanlarının eşlerinin ve kızlarının sayfalarını ben açıp bilgi ekliyorum. Bu kadın hakkında da bilgi olsa muhakkak eklerdim ancak yok. İngilizce vikide kocasına ait bilgiler ile yorum içeren bilgiler yer alıyor. Kayda değer bilgi mevcut değil.--Nushirevan11 ☾★ 14:22, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Öncekinde de kalması yönünde görüş belirtmiştim. Madde KD. ÖterbülbülBuyrun? 19:09, 18 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:50, 20 Mart 2017 (UTC)

Salih Kocalar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Salih Kocalar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:44, 13 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın-- Yargıtay'da hem genel sekreterlik gibi idari konularda başkandan sonra gelen bir makamda bulunmuş hem de halen yargıtay yönetiminde yer almaktadır SarvSarv 22:31, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok. Yargıtay üyesi olmak veya genel sekreter olmak kayda değer yapmaz.--Nushirevan11 ☾★ 10:36, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yukarıdaki silinmesi yönündekş gerekçeye katılıyorum.--Muratero 16:32, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:51, 20 Mart 2017 (UTC)

Mehmet Kurt (hukukçu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Kurt (hukukçu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:46, 13 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın-- SarvSarv 22:32, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok.--Nushirevan11 ☾★ 10:36, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yargıtay üyesi olmaktan başka bir içerik yok. KD kriterlerini karşılmıyor--Muratero 16:31, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.Ergenekon Davası ile Balyoz Davası'na kişi ile ilgili Sarv'ın eklediği kaynaklı bilgiyi ekledim. Kişi, o davalar ile ilgili gündemde ise o davalarda kendisinden bahsetmek gerekir. Her önemli davanın bir temyizi olacağı muhakkaktır. --Vikiçizer (mesaj) 19:58, 20 Mart 2017 (UTC)

Eyüp Yeşil[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eyüp Yeşil"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:46, 13 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın-- Gündem yaratmış olan Ergenekon Davaları ile ilgili son temyizine bakan isimdir (ilgili bilgiyi ekledim) kalmalı SarvSarv 14:40, 13 Mart 2017 (UTC)
  • Kalsın Kalsın--Katılıyorum. Kavas (mesaj) 19:31, 13 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bir davaya bakmış olması kayda değer yapmaz.--Nushirevan11 ☾★ 11:07, 14 Mart 2017 (UTC)
  • Yorum Yorum-- Bir dava değil, gündem yaratmış ve toplumca bilinen bir dava SarvSarv 20:24, 15 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:06, 20 Mart 2017 (UTC)

Eyüp Sarıcalar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eyüp Sarıcalar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:47, 13 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 20:22, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok. Yargıtay üyesi olması kayda değer yapmaz.--Nushirevan11 ☾★ 10:37, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yargıtay üyesi olması tek başına kdlik sağlamamakta...--Muratero 18:38, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:08, 20 Mart 2017 (UTC)

Fahri Akçin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Fahri Akçin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 09:47, 13 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 20:22, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok.--Nushirevan11 ☾★ 10:37, 16 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Benzer yargıtay üyeleri maddesi.--Muratero 16:29, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:20, 20 Mart 2017 (UTC)

Türk Devlet Geleneği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Türk Devlet Geleneği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

büyük ihtimalle telifli, başı sonu belli değil ve bu hâliyle özgün araştırma..--kibele 18:53, 16 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Eski ve kötü yazılmış bir sayfa. Akademik olarak hem dijital hem de basılı birçok kaynak mevcut. Temizlik yapar taslak hale getiririm. Sayfanın Türk devlet geleneğine taşınması da gerekiyor.--Kingbjelica (mesaj) 21:04, 16 Mart 2017 (UTC)
taşımayı yaptım, temizlik size emanet.. --kibele 21:59, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

M-6 hızlı silindi.--Vikiçizer (mesaj) 20:15, 20 Mart 2017 (UTC)

Seracettin Göktaş[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Seracettin Göktaş"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:50, 17 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:08, 21 Mart 2017 (UTC)

Altı Ayakkabılı Uygulama Tekniği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Altı Ayakkabılı Uygulama Tekniği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 23:36, 10 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Can Alıcı Görüşmeler Riskler Yüksek Olduğunda Gerekli Taktikler (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Can Alıcı Görüşmeler Riskler Yüksek Olduğunda Gerekli Taktikler (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:31, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Direkt Modell - Bilgisayar Sektöründe Devrim Yaratan Stratejiler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Direkt Modell - Bilgisayar Sektöründe Devrim Yaratan Stratejiler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:35, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Kaderinize Yön Verin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kaderinize Yön Verin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:38, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Tanrılara Karşı: Riskin Olağanüstü Tarihi (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tanrılara Karşı: Riskin Olağanüstü Tarihi (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:40, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

HP'nin Öyküsü Bill Hewlett ve Ben Şirketimizi Nasıl Kurduk... (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "HP'nin Öyküsü Bill Hewlett ve Ben Şirketimizi Nasıl Kurduk... (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:41, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Hayırlı Ekonomi (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hayırlı Ekonomi (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:41, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Müşteri.com (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Müşteri.com (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:43, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Sonuç İçin Yönetim (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sonuç İçin Yönetim (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:56, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Kadınlar İş Başında "Kadın Girişimcilerin Deneyimleri" (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kadınlar İş Başında "Kadın Girişimcilerin Deneyimleri" (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 16:57, 12 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Yılan Yavrusu (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yılan Yavrusu (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 10:41, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Ben Kimin Kurbanıyım[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ben Kimin Kurbanıyım"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 10:42, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:10, 21 Mart 2017 (UTC)

Halil İbrahim Özcan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halil İbrahim Özcan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil, sadece bir albüm çıkarmış ve kaynaklandırma yok. Nushirevan11 ☾★ 10:44, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. VP:KD'de geçen "Bu kriter şu anda madde içinde yer alan kaynak sayısıyla değil, konu hakkında gerçekte var olan kaynak sayısıyla ilgilenir" ibaresine de bir kez daha dikkat çekmek ve bunun kişisel bir görüş değil yönergenin söylediği olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.--Vito Genovese 08:21, 21 Mart 2017 (UTC)

Eski Dünya Seyahatnamesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eski Dünya Seyahatnamesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

İlber Ortaylı sayfasına aktarılsın. Nushirevan11 ☾★ 10:46, 16 Mart 2017 (UTC)

kaynaklar var gibi görünüyor, kalsın.. [13], [14], [15].. --kibele 17:28, 16 Mart 2017 (UTC)
Kaynaklar eklenirse kayda değer olur. Kaynaklardaki bilgilerden maddede bahsedilmeli.--Nushirevan11 ☾★ 20:13, 16 Mart 2017 (UTC)
KD ise KD'dir. Kaynaksız ise kaynaksızdır. Lütfen aradaki farkı ayırt edelim. Kaynaksızsa, kaynak eklemeye çalışalım. Hemem SAS'a taşımak yerine sayfaya kaynaksız şablonu koyarak kullanıcıların dikkatini buna çekelim. Bu da burada kalsın, sayfa da kalsın. thecatcherintheryemesaj 11:32, 18 Mart 2017 (UTC)
@Thecatcherintherye KD ise niçin kaynaklandırmıyorsunuz. Bahsettiğiniz kaynağın içeriğini sayfaya aktardınız mı? Kaynak göstermekle yeterli olmuyor. Sayfa şu an KD değil. Gösterdiğiniz kaynakların bilgilerini sayfaya işlediğiniz zaman KD olur. O kaynağı burda belirteceğinize sayfaya ekleyebilirdiniz. Sadece eklemek yeterli bir olgu değil. Kaynaktaki bilgiler sayfaya işlenmeli.--Nushirevan11 ☾★ 22:29, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Genel bir hatırlatma için araya gireyim, yeterince kaynaklandırılmamış maddeler kaynak eklenince birden KD hale gelmez. KD kriterlerini sağlıyorsa zaten KD'dir ve silinemez. Kaynaksızlık ayrı bir meseledir, silme gerekçesi oluşturmaz. Kısacası silinmesine ilişkin gerekçemiz "maddede yeterince kaynak yok" değil, "bu maddeyi konu alan ve KD olduğunu gösteren yeterince kaynak yok" olabilir ancak. Politika ve yönergelerimiz böyle diyor. --Yabancım 08:51, 19 Mart 2017 (UTC)
@Yabancı Rapsar ŞURADA sizin gerekçenizin tersi bir gerekçe ileri sürüyor. Kaynak var kaynak var deniliyor ancak kaynaklar sayfada görünür hale getirilmiyorsa kaynak var demenin ne manası kalıyor. Kaynakta o maddenin sadece adının geçmesi de her zaman KD yapmaz. Ayrıca kaynakta yer alan bilgilerin maddeye işlenmesi gerekiyor. Tabi ki öyle maddeler var ki bu maddeler hakkında binlerce kaynak çıkıyor. Bu tür durumlar istisna. Saygılar.--Nushirevan11 ☾★ 17:21, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Sisam Adası Aşıkları[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sisam Adası Aşıkları"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:31, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:30, 21 Mart 2017 (UTC)

Şehir (gazete)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şehir (gazete)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer gözükmüyor. Nushirevan11 ☾★ 19:41, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:33, 21 Mart 2017 (UTC)

Yer Eksi İki[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yer Eksi İki"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:42, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

Düş Hekimi 1[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Düş Hekimi 1"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 19:44, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

İhtilalin Süvarisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İhtilalin Süvarisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 19:56, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:28, 21 Mart 2017 (UTC)

Nesrin Turhan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nesrin Turhan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Tek bir kaynakta geçiyor kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 19:58, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Çankaya Kâbusu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Çankaya Kâbusu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:07, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:27, 21 Mart 2017 (UTC)

Söylenmemiş Şarkılar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Söylenmemiş Şarkılar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:08, 16 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 21:17, 27 Mart 2017 (UTC)

Nûbihara Biçukan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nûbihara Biçukan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:56, 18 Mart 2017 (UTC)

kd etiketi olması sas'a taşıma gerekçesi değildir, madde kayda değerdir, sadece akademik kaynaklara bakmak hızlı kalsın demek için yeterlidir.. --kibele 20:09, 18 Mart 2017 (UTC)

@Kibele Bu haliyle kayda değer değil. Kürtçe kaynaklarda bilgi mevcut sanırım. Eğer Kürtçeniz varsa bakmış olduğunuz akademik kaynaklardan bilgi aktarabilirsiniz. Madde kayda değer ise maddeye kaynaklardan bilgi aktararak bunu kanıtlayabilirsiniz. Kayda değerdir demek kayda değer yapmıyor. İyi çalışmalar.--Nushirevan11 ☾★ 20:13, 18 Mart 2017 (UTC)
 • hızlı kalsın kaynak ve dış bağlantı eklendi. --Pragdonmesaj 07:36, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Hızlı Kalsın Kalsın. Çünkü madde KD'dir. Eser tamamlandığı yüzyıldan itibaren neredeyse bütün Kürt medreselerinde okunmuş, ders kitabı olarak okutulmuş ve ezberlenmiştir.
  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'daki alimlerin tamamına yakını medresede bu eseri okumuşlar . Kürt medreselerinin kapatıldığı ve yasak olduğu dönemlerde bile bu eser yine okutulmuş ve halen de okunuyor. Yani Ahmed-i Hani'nin bu eseri Mem û Zîn'den bile daha KD olduğu kesindir.Xwedêda (mesaj) 13:57, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddede belirtilen öneme dair kaynaklar eklenmiş görünüyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:07, 19 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın Görüşüm öncelikle Ahmed-i Hani'den geliyor. Ahmed-i Hani, devrinin en ileri alimlerindendir. Bu da, kendisinin kayda değer olduğu sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca, kitabın da bir kaynak olarak kullanıldığına dair kaynaklar, kitabın kayda değer olduğunu göstermektedir. Adademik çalışmalarda kitaptan bahsedilmiş olması da cabası.--thecatcherintheryemesaj 18:26, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın. Kayda değer olduğunu gösteren yeterince kaynak var. Vitruvian (mesaj) 21:53, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın. Vikipedi:Kayda değerlik (kitaplar): "Kitap herhangi bir ülkede ilk, orta ve yüksek dereceli okulların herhangi birisinde eğitim nedeniyle kullanılıyorsa". Medreselerde yüzyıllarca okutulduğu maddede kaynaklı olarak ifade edilmiş. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:38, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Hızlı Kalsın KD tartışması ve SAS'a taşınması hataydı zaten. Sadece düzenleme ihtiyacı varmış maddenin. Ayrıca üç yeni akademik kaynak daha ekledim. Kalsın Kalsın Neribij (mesaj) 14:42, 22 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 21:18, 27 Mart 2017 (UTC)

Rahimberdı Annamuratnejad[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Rahimberdı Annamuratnejad"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:33, 18 Mart 2017 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Aynı günlerde açılmış (şimdilik) 4 dilde aynı kişinin hakkında madde! Kaynak sıkıntısı var ve KD değil. ÖterbülbülBuyrun? 21:42, 18 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 22:07, 27 Mart 2017 (UTC)

Eylül bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eylül bölümleri listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Dizinin bile maddesi yokken bölüm listesi açılmış? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 12:50, 19 Mart 2017 (UTC)

maddesi olmadığı için silinmiş. var sanırım. @Vito Genovese --kibele 21:57, 27 Mart 2017 (UTC)

Çok teşekkürler @Kibele. Her ne kadar emsal kararla tartışmayı Birleştirilsin kararıyla kapatmak mümkün olsa da, tartışmanın iki katılımcısını pingleyerek durumu bildirmekte yarar görüyorum şu an için. @HastaLaVi2 ve @Selahattin ilhan: Birleştirilsin, değil mi?
Vito Genovese 22:02, 27 Mart 2017 (UTC)
içeriği şimdi görüyorum. aynı dizi değilmiş.. --kibele 22:05, 27 Mart 2017 (UTC)
:) Tamam, işlemi yineliyorum bu durumda. Pinglediğim arkadaşlarım da kusura bakmayınlar.
Vito Genovese 22:07, 27 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 21:12, 27 Mart 2017 (UTC)

Portal:Sinema/Haberler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sinema"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Düzenli haber takibini yapacak bir mekanizmamız olmadığı için bu sayfanın güncelliği sağlanamamaktadır. Haliyle atıl bir halde durmaktadır. Bu sebeple silinsin diyorum. Daha önce Vikiproje:Sinema/Tartışmalarda bahsetmiştim ama oraya ilgi olmayınca mecburen SAS süreci başlatmak durumunda kaldım. Bu başlığa bağlı olarak Portal:Sinema/Haberler/Arşiv'in de silinmesi gerekmekte. Pragdonmesaj 15:08, 21 Mart 2017 (UTC)

 • @Vito Genovese buraya bir bakabilir misin? ben mi bir hata yaptım yoksa sistemsel bir sorun mu var acaba? --Pragdonmesaj 15:10, 21 Mart 2017 (UTC)
@Pragdon: Twinkle'ın kodunda bu kısım değiştirilmeden kaldığı için sorun olmuş. Kodu güncelleyip sayfada gerekli işlemleri yaptım. Şu an olmuş olması lazım.
Vito Genovese 15:52, 21 Mart 2017 (UTC)
Çok teşekkürler @Vito Genovese uğraştırdım seni. Eline sağlık :) --Pragdonmesaj 16:13, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. Bölümün portalin işlevine katkısı da yok. --Yabancım 18:09, 21 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 21:15, 27 Mart 2017 (UTC)

İstanbul Bilirkişiler Derneği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İstanbul Bilirkişiler Derneği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 17:52, 21 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:18, 31 Mart 2017 (UTC)

Özgür ve açık kaynak kodlu yazılım paketlerinin listesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Özgür ve açık kaynak kodlu yazılım paketlerinin listesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Fazla eksik, tamamlamak imkansız ve eski, link avı için yaratılmış olabilir.----★Paseyn ileti 21:09, 10 Mart 2017 (UTC)

Önerin nedir @Paseyn?
Vito Genovese 12:40, 19 Mart 2017 (UTC)

Silinsin Silinsin Önerim maddenin silinmesidir. --❣Paseyn ileti 11:27, 21 Mart 2017 (UTC)

eksik olması silinmesi için bir gerekçe değil, kayda değer bir madde kalsın.. --kibele 10:07, 22 Mart 2017 (UTC)

Yorum Yorum Maddeyi tamamlamak imkansız değil! Burada önemli olan adından söz etmeye değecek yazılımların listesini oluşturmak. Bu konuda gereken yadımı fırsat buldukça sağlayacağım. --Volkanalkilic (mesaj) 12:36, 26 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın Madde açık kaynak yazılım arayan kullanıcı ve programcılara referans teşkil edebilir. --Volkanalkilic (mesaj) 12:36, 26 Mart 2017 (UTC)

Tarafsız Tarafsız Madde yalnızca programların isimlerini barındırıyor. Eğer kategorilendirilirse ve açıklamaları yazılırsa kalmasını isterdim.~ SkyHorizon 12:43, 26 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 18:16, 31 Mart 2017 (UTC)

Hasan Hilmi Özdemir[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hasan Hilmi Özdemir"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 14:06, 17 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın--SarvSarv 14:16, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir kayda değerliği yok. Yargıtay üyesi olmak kayda değer yapmaz. Sayfayı oluşturan Sarv'ın viki politikalarına yönelik bir gerekçesi yok.--Nushirevan11 ☾★ 15:47, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin yargıtay üyesi olmak tek başına KDlik kriterlerini karşılamamakta...--Muratero 11:28, 20 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.Bu imzasız yazı Mskyrider (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Şebnem Günaydın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şebnem Günaydın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:51, 17 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın-- Yargıtay Genel Sekreterliği ve Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiş ilk kadın yargı mensubu olması bile silinmemesi için yeterli gerekçedir kanısındayım, hatta Yargıtay üyeleri arasında en son silinmesi gereken kişidir. SarvSarv 21:54, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer yanı yok.--Nushirevan11 ☾★ 15:36, 20 Mart 2017 (UTC)
  • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu düşünüyorum çünkü kayda değerin genel başlığında tanınma şartı var ve kendisi tanınan ve pek çok defa haber olmuş bir isimdir. SarvSarv 12:07, 21 Mart 2017 (UTC)
 • [17] [18] [19] [20] dahil olmak üzere çoklu bağımsız kaynaklarda önemli bahsi geçmiş/konu olmuş. Kalsın. "Kayda değer yanı yok" gibisinden kestirip atmanın doğru olmadığını düşünüyorum; kayda değer olduğunu gösterecek kaynak bulunamadığını ifade etmek daha yapıcı olabilir kanımca. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:13, 21 Mart 2017 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş meslekî atamalarından ötürü konu edinildiği için kayda değer oluyor ancak bir başka kişi ölümünden ötürü pek çok bağımsız kaynak tarafından konu edilince sadece ölümü üzerinden gündeme getirildiği için kayda değer olmuyor. Buradaki tenakuzu bana açıklar mısınız rica etsem?--Nushirevan11 ☾★ 13:14, 24 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11 Size göre sanırım hiçbir Yargıtay üyesi kayda değer değil. SarvSarv 12:34, 25 Mart 2017 (UTC)
@Sarv hayatı kaynaklara konu edilmemişse kayda değer değildir. Lütfen hepsinin maddesini açmayı bırakın.--Nushirevan11 ☾★ 15:12, 27 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11, olası kafa karışıklığını giderme açısından önemli sorunuz için teşekkür ederim. Referans amaçlı yorumunuzda geçen diğer SAS sayfasına bağlantı vereyim.
Şebnem Günaydın tek bir atama bağlamında bağımsız kaynaklara konu olmamış. Bu daire başkanlığı ataması, bu da genel sekreterlik ataması hakkında. Bu nedenle birden fazla mesleki başarısı nedeniyle bağımsız kaynaklara konu olmuş, tek bir olay değil. Eğer sadece genel sekreterlik ataması bağlamında ele alınsaydı, bu atama toplumda büyük yankı uyandırmadıkça kayda değer olmazdı kanımca. Medya portalı veya gazete olmamak bunu gerektirir.
Üstteki ana mesele. Bunun yanı sıra ilgili sayfada belirtilen kaynaklar, öldürülen kişi değil, kayda değer olduğuna inandığım bir cinayet bağlamında yazılmış. Burada çoklu kaynaklar kişiden çok kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili. Bu bağlamda orada kişinin biyografisi sadece olay bağlamında ele alınmalı. Buradaysa söz konusu kişinin biyografisi dahilinde olan atamalardan dolayı çıkan haberler söz konusu. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:59, 27 Mart 2017 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş burada tek kayda değer addebilecek kaynak Hürriyet'in haberi. Diğer kaynak hukukla ilgili haberleri paylaşan bir site ve sadece bir atamayı haber etmiş. Bu tarz atama haberleri her daim paylaşılır. Bunun bana göre kayda değerliği yok. Burada çoklu kaynak mevcut olmadığından sayfa kayda değer değil. İyi çalışmalar.--Nushirevan11 ☾★ 20:23, 28 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11 size göre o zaman Danıştay'ın ilk kadın başkanı Füruzan İkincioğulları da kayda değer değil çünkü çoklu kaynak mevcut değil hatta hiç kaynak yok sayfada, yok eğer Füruzan İkincioğulları kayda değer ise Şebnem Günaydın maddesi de kayda değerdir zira ilk kadın Yargıtay Genel Sekreteridir ki Yargıtay Genel Sekreterliği idari işler bakımından Yargıtay Birinci Başkanından hemen sonra gelmektedir. SarvSarv 21:49, 28 Mart 2017 (UTC)
Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Şebnem Günaydın sayfasında, sadece Hürriyet Gazetesi değil, Anadolu Ajansı ve Sabah Gazetesi'nden de kaynaklar vardır. SarvSarv 22:03, 28 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11, sadece belli bir alan üzerine yayın yapan kaynakları kabul etmeyeceksek işimiz var. Nedir sıradaki? Mesela sadece bilimle ilgili haber yapan sitelerce destekleniyor diye bilim insanı biyografilerini de siler miyiz? Özellikle hukuk gibi konulardaki gelişmeler daima ulusal medyaya yansımayabilir, mesleki haber sitelerini kullanmaktan normali yoktur bu noktada. Bu tamamen bağımsız bir kaynaktır. Bağımsız olmayan kaynak bu durumda Yargıtay resmi sitesi veya Resmi Gazete falandır ki çoğu Yargıtay üyesi için ancak bunları bulabiliyoruz zaten kaynak aradığımızda. Bu şahsın diğerlerinden farklı olduğu bu bakımdan apaçık ortada. "Sadece bir atamayı" değil neyi haber edecekti? Bu kişinin alanında kişisel başarısını yansıtan atama değilse nedir zaten? Tüm atamalar rutin olarak kişinin biyografisiyle paylaşılıyor olsa diğer Yargıtay üyelerinin kayda değerliğini ispatlayacak kaynaklar bulmaz mıydık? Mesela geçenlerde silinen Emine Güler Elverici'nin atamasıyla ilgili haber olmamasının; sadece Günaydın'la ilgili haber olmasının hükmü nedir, bu her Yargıtay üyesi için bu tür haberlerin olmadığı, belki de böyle haberlerin iddia edildiği kadar her daim de yapılmadığını, yapıldığında bu tür haberlerin önemli bir KD kıstası olduğunu ortaya koymaya yeterli değil midir? Her daim paylaşılması kaynağın bağımsızlığını veya güvenilirliğini etkiler mi? Sırada ne var? "Her daim paylaşılan" "sadece bir araştırmayı" konu eden makalelerden dolayı bilim insanı biyografilerini de silelim mi mesela? Kaldı ki not etmek isterim, sadece hukukihaber kaynağı olsaydı, evet bu kişi kayda değer olmazdı; ancak Hürriyet kaynağı hukukihaber'le birleştiğinde kayda değer olduğu ortada. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 06:56, 29 Mart 2017 (UTC)
n@Seksen iki yüz kırk beş atamadan ötürü kaynaklarda mevzubahis olması kayda değerliği konusunda şüpheye itti beni. Hukukihaber atamasının yanında hayatından da bahsetmiş. Bu durumda kayda değer yapar. İyi çalışmalar.--Nushirevan11 ☾★ 15:04, 29 Mart 2017 (UTC)
@Nushirevan11, yapıcı yaklaşımınız için teşekkürler. Üslubum arada ağır kaçmışsa affola. İyi çalışmalar size de. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:42, 29 Mart 2017 (UTC)
 • yukarıda verilen kaynaklar zayıf da olsa yeterlidir, kalsın.. bütün yargıtay üyelerinin kayda değerdir diye maddesinin açılması kadar tamamının kayda değer değil diye yorumlanması da doğru değil. --kibele 08:55, 22 Mart 2017 (UTC)
  • Yorum Yorum Şu halde bu tartışmalardan maddenin kayda değer olduğu sonucuna varıldı o zaman Şebnem Günaydın maddesi kalıyor değil mi @Nushirevan11? Eğer yanıt evet ise @Vikiçizer'e haber vermemiz gerek son noktayı genelde bu tip durumlarda kendisi koyuyor. SarvSarv 17:32, 30 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 22:46, 13 Nisan 2017 (UTC)

Timurtaş Uçar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Timurtaş Uçar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği tartışılmalı. Nushirevan11 ☾★ 22:42, 3 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın Birçok kitapta, 1, 2, 3, 4; birçok bilimsel araçtırmada 5, 6, 7, 8, 9; birçok haberde 10, 11, 12 adı geçmektedir. Detaylı araştırma yapılırsa, kitleleri nasıl yönlendirebilecek bir şahıs görüntüsü gösterdiği fark edilecektir. thecatcherintheryemesaj 09:03, 5 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum @Thecatcherintherye Göstermiş olduğunuz kaynaklara baktım ancak haber7.com'un ve pdf'in dışındakilerin hiçbirisi dikkate değer değil. Kitaplarda sadece adı birer cümlede geçmiş. Pdf'de sadece bir anıdan bahsedilmektedir. Milliyet'in haberinde ise eşi Timurtaş Uçar'dan bahsetmektedir. Bu haliyle kayda değer değil. --Nushirevan11 ☾★ 18:31, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Tamam haberlere bir şekilde konu olmuş, kitaplarda ismi geçmiş ama her haberde adı geçen, her bazı kitaplarda adı geçen KD olmasa gerek. Bilimsel araştırmalara konu olmuş deniyor ama verilen bağlantılarda kişi çok detaylı işlenmemiş gözüküyor.--

Muratero 19:34, 6 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın bir şekilde değil kariyeri nedeniyle bu kadar gündeme gelmiştir tabii ki Kavas (mesaj) 13:49, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum : Maddeyi oluşturabilecek bilgiler sağlam ve kaynaklarıyla birlikte herkesçe elde edilebiliyor ve kabul görmüşse kalmasında bir mani olduğunu düşünmüyorum. Kaynaklar sadece kişi veya bir kesmi tatmin ediyor, genellik arzetmiyorsa silinmelidir diye düşünüyorum. Tarehab (mesaj) 00:53, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Maddede hiçbir şekilde kayda değer olduğu ortaya konulamamış.--RapsarEfendim? 01:03, 5 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Timurtaş Hoca Maddesi KD'dir.Xwedêda (mesaj) 15:31, 9 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın. Thecatcherintherye'nin gösterdiklerine dayanaraktan. Vitruvian (mesaj) 21:45, 9 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Timurtaş Uçar basın yayın yoluyla bir çok yerde geçmektedir. Şahıs olarak KD'dir. Madde'yi geliştirmek gerekiyor. Vakit bulduğumda ben yapacağım. Yesevi (mesaj) 06:02, 10 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yorumlara katılıyorum. Mimar77 (mesaj) 18:03, 12 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:27, 28 Nisan 2017 (UTC)

İbrahim Subaşı (Tokatlı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İbrahim Subaşı (Tokatlı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 22:45, 3 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD'liğinin ispatlanamadığı kanaatindeyim. İçerikte KD açısından göze çarpan ilk şey kabine kararıyla defnedilmiş olması... Kaynaklandırılırsa yeniden değerlendirilir. chansey Mesaj 13:39, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynaklara bakılırsa, kayda değer gibi görünüyor. Neredeyse bütün devlet erkanı cenazesine katılmış. thecatcherintheryemesaj 16:59, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Üç kaynak birbirinin tekrarı ve başbakanın cenazeye gitmesi mevzubahis olmuş. KD değil. --Nushirevan11 ☾★ 18:23, 6 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Sabah Gazetesi bütün sayfayı, hayatını anlatmak için ayırmış. Milliyet Gazetesi'nin] haberine göre, Fatih Camii Haziresi'ne Cumhuriyet'in ilanından sonra sadece 5 kişi defnedilmiş. Bunlardan yakinen tanıdığımız bir diğer isim de Halil İnalcık. Bakanlar Kurulu kararı ile defnedilme kararı çıkartılmış bir kişinin kayda değer olmadığından mı bahsediyoruz? thecatcherintheryemesaj 19:16, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın @Thecatcherintherye Rica ederim Bakanlar Kurulu kararı ile defnedilmesi bir kişiyi hangi kritere göre kayda değer yapar? Bu kıstas üzerinden kayda değerdir denebilir mi? Ancak kaynaklandırma yapmışsınız ve bu kaynaklar kişiyi kayda değer yapar. --Nushirevan11 ☾★ 23:23, 10 Mart 2017 (UTC)
 • Kaynaklandırılması dolayısıyla görüşümü Kalsın Kalsın olarak değiştiriyorum. chansey Mesaj 22:22, 11 Mart 2017 (UTC)
 • silinsin maddedeki kaynaklar birbirinin tekrarı ve kayda değer kişilerin bu cenazeye katıldığını söylüyor, kişinin kayda değerliğine ilişkin bir kaynak görünmüyor.. --kibele 12:04, 12 Mart 2017 (UTC)
@Kibele Kaynaklarda sadece kayda değer kişilerin cenazeye katıldığı söylenmiyor. Aynı zamanda hayatından da bahsediliyor. Haber7 hayatından bahsetmiş direk. Erdoğan'ın hocası olması gündeme gelmesinde etkili olmuş ancak her halükarda kaynaklara konu olmuş.--Nushirevan11 ☾★ 10:55, 16 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:28, 28 Nisan 2017 (UTC)

Ehlibeyt Haber Ajansı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ehlibeyt Haber Ajansı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 18:52, 4 Mart 2017 (UTC)

Senin görüşün nedir @Nushirevan11?
Vito Genovese 11:08, 15 Mart 2017 (UTC)
@Vito Genovese Kaynaklarda bu haber ajansının haberleri farklı sitelerde paylaşılmış veya haberleri tenkit edilmiş. Kuruma yönelik bilgi göremedim. Bu durum kayda değer yapıyorsa kayda değerdir.--Nushirevan11 ☾★ 18:30, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Bu tip maddelerdeki en büyük problem, Türkçe veya İngilizce dışındaki kaynakları yeterince araştıramamız. Farsça Vikipedi'de yer alan maddede, bu kurumun kendi sitesini saymazsak 7 kaynak mevcut. Normal şartlarda yetmesi lazım ama içeriği anlayamadığım(ız) için sağlıklı yorum da yapamıyorum.--RapsarEfendim? 01:07, 5 Nisan 2017 (UTC)

@Nushirevan11 ve @Rapsar: Oturdum, Google Translate'e bel bağlayıp fawiki maddesinin kaynaklarını tek tek inceledim:

KD'lik ispatı için kullanılabilecek iki kaynak var gibi özetle. Ne dersiniz?

Vito Genovese 09:26, 17 Nisan 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin @Vito Genovese Kaynakların KD olduğunu düşünmüyorum. Bahreyn ve Arabistan'da engellenmesi KD kaynaktır ancak çoklu kaynak mevcut değil.--Nushirevan11 ☾★ 19:25, 19 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 09:31, 17 Nisan 2017 (UTC)

Yücel İzmirli[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yücel İzmirli"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Eşi Zühal İzmirli ile birlikte kayda değer yanları yok.

@Kavas Eğitimci kimliği haber olmuş ise o zaman kaynaklandırın sayfayı. Bu haliyle sayfa kayda değer değil. --Nushirevan11 ☾★ 09:38, 13 Mart 2017 (UTC)
 • İsmi parka verilmiş. Şurada eşiyle yazdığı kitabından detaylı bahsedilmiş. Şurada değinilmiş. Şurada "bu yazar çift, Karşıyaka’nın simge adlarından" denmiş. Lakin belirtmeliyim ki genel olarak beraberce bahsedilmiş bu çiftten. Bilgili biri yerel kaynaklara bakmalı (hatta gerekirse KD etiketiyle kalsın bir süre); KD'likten emin olup gerekirse çift için ortak bir madde olarak kalsın diyelim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:35, 21 Mart 2017 (UTC)
An itibarıyla kayda değerliği ispat edecek çoklu bağımsız kaynağımız maalesef ki yok. Birinci belirttiğim kaynak bu şekilde görebildiğim tek kaynak; ikinci kaynak yazarlardan çok esere ilişkin, üçüncü kaynakta da "laf arasında" bahisleri geçmiş gibi. Aradan geçen sürede başka ilgi gösteren olmamış. Bu nedenle şu an görebildiklerime dayanarak ikisi de silinsin demeliyim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 13:31, 29 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 09:33, 17 Nisan 2017 (UTC)

Sekizinci Alışkanlık (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sekizinci Alışkanlık (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 23:32, 10 Mart 2017 (UTC)

The 8th Habit ise bağımsız çoklu kaynaklar bulunabilir.Vikiçizer (mesaj) 18:42, 20 Mart 2017 (UTC)
 • kaynak bulunuyor, kalsın.. --kibele 10:12, 22 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Birkaç kaynak ekledim maddeye, kayda değer olduğunun ispatı için yeterli olduklarını düşünüyorum.--RapsarEfendim? 01:13, 5 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yorumlara katılıyorum. Mimar77 (mesaj) 18:04, 12 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 09:35, 17 Nisan 2017 (UTC)

Ağlatan (Erol Çelik romanı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ağlatan (Erol Çelik romanı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:38, 16 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Tam maddedeki kaynaklar yeterli gözüküyor diyecektim ki bunların basın bülteni yahut yazarın röportajları olduğunu gördüm. Kayda değer değil.--RapsarEfendim? 01:17, 5 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.Kaynakça kalması için yeterli.--Vikiçizer (mesaj) 18:29, 1 Mayıs 2017 (UTC)

19 Numaralı Koltuk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "19 Numaralı Koltuk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:39, 16 Mart 2017 (UTC)

Kimsenin görüş belirttiği yok, bari ben belirteyim de başkası da kapatsın böylelikle. Maddedeki kaynakların koşulları sağlama açısından yeterli olduğunu düşünüyor ve kalsın diyorum.

Vito Genovese 11:19, 1 Mayıs 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:29, 28 Nisan 2017 (UTC)

Satranç ve Şövalye[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Satranç ve Şövalye"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerlik etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 19:40, 16 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 00:03, 28 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 11:30, 28 Nisan 2017 (UTC)

Çikolata Kaplı Hüzünler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Çikolata Kaplı Hüzünler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 20:06, 16 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 00:03, 28 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 09:36, 17 Nisan 2017 (UTC)

21. Yüzyılda Türkiye[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "21. Yüzyılda Türkiye"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD gözükmüyor. Yazarın sayfasına aktarılsın. Nushirevan11 ☾★ 20:09, 16 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Emre Kongar bu kitapla 1998 Aydın Doğan Bilimler Ödülü'nü aldı. Ayrıca akademik alanda kullanılan bir kaynak.[21], [22], [23], [24], [25] Mimar77 (mesaj) 18:14, 12 Nisan 2017 (UTC)
 • @Mimar77, kaynaklarla maddeyi geliştirip, kayda değer olduğunu ispat ederseniz daha verimli olacaktır.--RapsarEfendim? 18:15, 12 Nisan 2017 (UTC)
mimar'ın gösterdiği kaynaklar yeterli görünüyor, kalsın.. --kibele 13:30, 16 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Théoden ileti 14:21, 30 Nisan 2017 (UTC)

Kader Kuyusu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kader Kuyusu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 15:35, 17 Mart 2017 (UTC)

 • hızlı kalsın hem maddede kaynak var, hem de Mehmed Uzun bütün eserlerinin kayda değer olmasına yetecek kadar kayda değer bir romancı, az sayıdaki romanı pek çok araştırmaya konu olmuş durumda. daha önce de konuşuldu, konuları tekrar tekrar buraya getirmekte bir yarar görmüyorum. --kibele 15:40, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Sayfada kaynak yok. Bu haliyle kayda değer değil. Mehmed Uzun'un 'öylesine kayda değer' olduğunu iddia etmek indi bir yorumdur, kişiden kişiye değişir.--Nushirevan11 ☾★ 15:46, 17 Mart 2017 (UTC)
kullanıcılar bu yönde yorum yaptıktan sonra bu romanları adaylıktan çıkartmanız zaten yeterince sorunlu.. dediğim gibi mehmed uzun'un az sayıda romanı için aynı akademik kaynaklar mevcuttur, tamamına eklenebilir ki zaten maddelerde kaynaklar da mevcut. bir maddede kd etiketi olması buraya getirilmesi için yeterli değil.. daha önce defalarca bilgilendirildiğiniz halde böyle maddeleri buraya getirmekteki ısrarınız ve aynı yöndeki söylemleriniz nedeniyle daha fazla yorum yapmayı düşünmüyorum. --kibele 15:51, 17 Mart 2017 (UTC)
ek olarak, vito'nun şuradaki sözlerine de katılıyorum: "VP:SAS sürecini "maddelere kaynak ekleme" konulu bir haftanın iş birliği projesiyle karıştırmayı acilen bırakmamız gerekiyor topluluk olarak." --kibele 17:55, 17 Mart 2017 (UTC)
@Kibele Göstermiş olduğunuz bağlantıdaki Rapsar'ın görüşlerine de ben katılıyorum. Çok mantıkî ve gerekçeli yorumlar. Haklısınız daha fazla yorum yapmaktan ziyade kaynakları sayfaya eklemek elzemdir. Ancak var olduğunu iddia ettiğiniz kaynakların içeriklerinin sayfaya aktarıldığını göremedim.--Nushirevan11 ☾★ 20:41, 17 Mart 2017 (UTC)
 • Uzun'un kitaplarının kayda değer olduğuna dair basit bir kaynak. --Cemallamec (mesaj) 17:12, 17 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın Bu yöndeki görüşlere katılıyorum. Mehmed Uzun'un bütün kitapları kayda değerdir. thecatcherintheryemesaj 11:25, 18 Mart 2017 (UTC)
 • Literatürde "kurucu yazar" diye bahsedilen bir yazarın politika doğrultusunda tüm kitaplarının kayda değer olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Kalsın. Nushirevan11 taleplerinizi politikayla desteklemediğiniz sürece kayda değerlik için maddeye kaynak eklenmesinin gerekli olmadığını düşüneceğim. Bunun beklenmesi saygı duyduğum bir yaklaşımdır ve kesinlikle ideal durumdur; ancak politikada karşılığı yoktur, yorum farkıdır. 56 silinmeye aday sayfa varken her defasında kaynakları süzüp maddeye desteklediği bilgilerle eklemenin de kullanıcılardan beklenmemesi gerektiğine inanmıyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:16, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yorumlara katılıyorum. Mimar77 (mesaj) 18:15, 12 Nisan 2017 (UTC)

Adım geçtiği için ben kapatmayacağım. @Vikiçizer: Uygun bir zamanında bakabilir misin rica etsem?

Vito Genovese 09:42, 17 Nisan 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:29, 28 Nisan 2017 (UTC)

Sen (roman)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sen (roman)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD etiketine istinaden SAS'a taşıyorum. Nushirevan11 ☾★ 15:36, 17 Mart 2017 (UTC)

 • hızlı kalsın hem maddede kaynak var, hem de Mehmed Uzun bütün eserlerinin kayda değer olmasına yetecek kadar kayda değer bir romancı, az sayıdaki romanı pek çok araştırmaya konu olmuş durumda. daha önce de konuşuldu, konuları tekrar tekrar buraya getirmekte bir yarar görmüyorum. --kibele 15:40, 17 Mart 2017 (UTC)
@Kibele Mehmed Uzun'un 'öylesine kayda değer' olduğunu düşünmüyorum. Daha önce bir başka roman üzerinden kişisel yorumlarda bulunuldu. O yorumların nesnel olduğuna dair bir viki politikası belirlenmedi. Bu sebepten ötürü bu farklı eserde farklı yorumlar yapanlar olabilir.--Nushirevan11 ☾★ 15:44, 17 Mart 2017 (UTC)
kullanıcılar bu yönde yorum yaptıktan sonra bu romanları adaylıktan çıkartmanız zaten yeterince sorunlu.. dediğim gibi mehmed uzun'un az sayıda romanı için aynı akademik kaynaklar mevcuttur, tamamına eklenebilir ki zaten maddelerde kaynaklar da mevcut. bir maddede kd etiketi olması buraya getirilmesi için yeterli değil.. daha önce defalarca bilgilendirildiğiniz halde böyle maddeleri buraya getirmekteki ısrarınız ve aynı yöndeki söylemleriniz nedeniyle daha fazla yorum yapmayı düşünmüyorum. --kibele 15:51, 17 Mart 2017 (UTC)
ek olarak, vito'nun şuradaki sözlerine de katılıyorum: "VP:SAS sürecini "maddelere kaynak ekleme" konulu bir haftanın iş birliği projesiyle karıştırmayı acilen bırakmamız gerekiyor topluluk olarak." --kibele 17:53, 17 Mart 2017 (UTC)
@Kibele Kullanıcılardan Pınar'ın göstermiş olduğu kaynaklara baktım. Hiçbirisinde Kader Kuyusu ve Sen romanından bahsedilmiyor. Yorumlarda da üçünü kapsayıcı yorum yapılmadığı için sadece "Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık" adlı eseri kaynaklandırıldığı için diğer eserleri SAS'tan çıkardım. Size göre sorunlu olabilir bana göre mantıkî bir karardır. Ayrıca Thecatcherintherye'nin yorumundan önce SAS'tan çıkarmıştım. SAS'a aday gösteren olarak birleşik SAS'tan çıkarmak hakkımdır. İddia ettiğiniz gibi kaynaklar ekli filan değil. Sen romanında iki kaynak var. 1.si Şeyhmus Diken'e ait ancak sayfa bilgisi filan yok. Doğrulanamıyor. 2. kaynak ise ölü url. Kader Kuyusu romanının sayfasında ise kaynak mevcut değil. Cemallamec'in gösterdiği akadmeik pdf'e baktım. Pdf'de Sen romanından bahsedilmiyor. Kader Kuyusu'ndan bahsediliyor. Kaynakların var olduğunu söylemek yeterli bir olgu değil. O kaynakların içeriğinden madde içerisinde görünür bir şekilde bahsedilmezse maddeler kayda değer olmaz. Beni burda yargılayacağınıza var olduğunu iddia ettiğiniz kaynakların içeriğini maddelere eklemiş olsaydınız kalsın diye oy verirdim. KD etiketi varsa ve kaynaklandırılmamışsa SAS'a taşırım.--Nushirevan11 ☾★ 20:37, 17 Mart 2017 (UTC)
 • yorum: oy kullanabiliyor muyum bilmiyorum çünkü tüm hesaplarım allak bullak olmuş ama maddeyi açan biri olarak şunu söyleyebilirim. Mehmed Uzun, Çağdaş Kürt edebiyatı için önemli biri olmakla birlikte eserleri de kayda değerlik kriterlerini karşılamakta. İlla maddesinde paragraflarca bilgi eklenmiş olmasına gerek yok, ileride biri çıkar maddeye ekler. O ayrı bir konu. Ama madde silinmemeli. --Cemallamec (mesaj) 16:59, 17 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın daha önceki Mehmed Uzun romanındaki görüşüme istinaden. Yazarın kendisi öylesine kayda değerdir. thecatcherintheryemesaj 11:23, 18 Mart 2017 (UTC)
 • kalsın araştırmalara konu olmuş bir yazarın ilk romanı. Haliyle araştırmalarda atıflar var.--Pragdonmesaj 07:39, 19 Mart 2017 (UTC)
 • Literatürde "kurucu yazar" diye bahsedilen bir yazarın politika doğrultusunda tüm kitaplarının kayda değer olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Kalsın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:39, 21 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yorumlara katılıyorum. Mimar77 (mesaj) 18:16, 12 Nisan 2017 (UTC)

Adım geçtiği için ben kapatmayacağım. @Vikiçizer: Uygun bir zamanında bakabilir misin rica etsem?

Vito Genovese 09:43, 17 Nisan 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 09:50, 17 Nisan 2017 (UTC)

Keşkül (dergi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Keşkül (dergi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 17:44, 21 Mart 2017 (UTC)

maddede bir kaynak var, fazlası da var gibi görünüyor, kalsın.. --kibele 20:15, 21 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yorumlara katılıyorum. Mimar77 (mesaj) 18:17, 12 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. Maddeyle çıkar çatışması içinde bulunmayan kullanıcıların değerlendirmeleri tamamen silinmesi yönünde olduğu için şu noktada kayda değerlik ispatının sağlanamadığı konusunda fikir birliği olduğu sonucunu çıkarabiliriz.--Vito Genovese 12:16, 18 Nisan 2017 (UTC)

VOLSOFT[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "VOLSOFT"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Madde kayda değerlik gerekçesiyle Superyetkin tarafından silinmişti, kullanıcının itirazı üzerine geri getirildi. An itibarıyla üç kaynak bulunuyor:

Üçüncü kaynak kendisi de aramızda olan firma kurucusu Volkan Alkılıç ile röportaj, dolayısıyla bağımsız kaynak olarak değerlendirilmesi güç. Birinci kaynak, firmanın ürünü olan DocCastle'ı konu alıyor aslen. Bu ürünün maddesini de ben silmiştim ve an itibarıyla ürüne dair tek bağımsız ve güvenilir kaynak CHIP olduğu için SAS sürecine sokmaya yetecek bir temel görmüyorum, o yüzden o madde silinmiş olarak yeni kaynaklarını bekliyor.

Şahsen bilmiyorum ama Airlinehaber'in havacılık sektörü için prestijli bir site olduğu dile getirildi. Görebildiğim kadarıyla, bunlardan başka bir kaynak yok elimizde.

Kayda değerlik konusunda değerlendirmenizi rica ediyorum

Vito Genovese 23:40, 25 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın

Şirket özellikle havacılık ve endüstriyel IoT alanlarında ülkemizde ilkleri başarmış ve dünya devi şirketler tarafından satın alınmak veya bertaraf edilmek istenmiştir. Buna rağmen faaliyetlerine son hızla devam etmektedir. Başarıları kısa sürede önemli kaynaklara konu olmuştur ve olmaya devam edecektir. Şirketin ülke ekonomisi ve prestijine sağladığı katkılar ortadadır, sadece bu kriterler bile kayda değer ve emsal teşkil edebilecek bir şirket olmasını sağlamaktadır. Öte yandan şirketin resmi blog sayfasında faaliyet alanları ile alakalı bilinç arttırıcı emsalsiz makaleler yer almaktadır. Özellikle ülkemizde ve dünyada yeni bir terim olan Endüstri 4.0 ile alakalı en iyi ve zengin makaleler yine bu şirket tarafından hazırlanmaktadır. Örnek: https://www.volsoft.com.tr/endustri-4-0-uretim-ve-iot Ayrıca şirket, on binlerce BT ve yazılım uzmanı tarafından takip edilen ÇözümPark’ta en popüler makalelerin sahibidir, buradan teyit edilebilir: https://www.cozumpark.com/blogs/yazlim/archive/2017/01/08/yazilim-gelistiriciler-icin-sql-performans-arttirma-onerileri.aspx

Şirketin başarılarının ansiklopedik değeri olduğunu düşünmekteyim.

--Volkanalkilic (mesaj) 07:19, 26 Mart 2017 (UTC)

Bu tartışmaya biraz daha süre vereceğim. Şu an için firmayla ilişkisi olmayan yalnızca iki kişiden görüş geldi, birkaç görüş daha gelirse daha sağlıklı bir sonuç alınabilir.--Vito Genovese 19:07, 31 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 12:18, 18 Nisan 2017 (UTC)

Altın Jak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Altın Jak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bu adaylıkta Vikipedi'de maddesini bulunmayan Mode XL adlı rap müzik grubunun tüm albümleri toplu olarak silinmeye aday gösteriyorum.

 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. --Cenk (mesaj) 15:14, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Maddelerde kaynak yok. Müzisyen / müzik grubunun da kayda değerliği belirsiz. Bu durumda silinmesi uygun olacaktır. --Selahattin ilhan (mesaj) 14:39, 5 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 19:08, 29 Nisan 2017 (UTC)

Mehmet Ayhan Kuzu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Ayhan Kuzu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği konusunda şüphelerim olduğundan SAS'a taşınmıştır. SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:09, 27 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Açıkçası biraz reklam amaçlı hazırlanmış gibi. mevcut içeriğe göre diğer tıp adamlarından pek farkını göremedim.--Muratero 21:03, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin VP:KİŞİ kriterlerine uymadığı düşünülerek. --Cenk (mesaj) 08:10, 2 Nisan 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Merhabalar, Kayda değerliği konusunda bilgi olması açısından paylaşılan bilgi ve linkler bu kişinin öneminin anlaşılması içindi ve ne yazık ki reklam olarak anlaşılmış. Bu kişi tüm dünyanın kabul ettiği ve tıp dünyasının oscar'ı olarak anılan bir ödül kazanmış. Sadece bunun bile kayda değerliği konusunda önemli olduğunu düşünüyorum. Ve sözlükte ciddi araştırma yaparak birkaç kişinin yer aldığını gördüm. Şans eseri benim yazdığım konuyla neredeyse birebir olan başka bir konuya ulaştım "Korhan Taviloğlu". İstenirse Başka örnekler de bulabilirim. Diğer bir örnek; Sibel Ayşıl Özkan. Sizden ricam neredeyse muadil olarak adlandıracağım bu sayfanın sitede yer alıp ta benim sayfamın silinmesine yönelik verilen oyların yeniden gözden geçirilmesi. Saygılarımla. Profesyonelhasta (mesaj) 12:23, 2 Nisan 2017 (UTC)
 • Arkadaşlar merhaba. Bu madde hakkında hem danışmak hem de oy kullanan arkadaşları bilgilendirmek amaçlı eklediğim kaynakları ve düzenlemeleri buraya ve özelden mesaj yolu ile iletmeye çalıştım. Ancak şu ana kadar geri dönüş alamadım. Sizlerden yardım talep ediyorum. Kaynak eksik diyorsanız daha fazla kaynak eklemeye çalışayım, reklam gibi duruyor fikrini oluşturan bir kısım varsa düzenlemeye çalışayım. Ama ne olur görüşlerinizi eksik etmeyin ki doğru paylaşımlarda bulunabileyim. Destek ve eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Profesyonelhasta (mesaj) 22:21, 13 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 08:39, 19 Mayıs 2017 (UTC)

Mustafa Öztürk (ilahiyatçı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mustafa Öztürk (ilahiyatçı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

sayfadaki kaynaklar kayda değerlik için yeterli değil.. sık rastlanan bir isim-soyadı olduğu için sağlıklı bir arama yapamadım. sayfanın kişisel bir blog gibi olması da cabası.. kayda değer olduğu kanıtlanırsa sayfanın bu durumuna da el atılmalı.--kibele 18:55, 27 Mart 2017 (UTC)

Kalsın Kalsın Kendisi ilahiyatta tarihsel ekol denince ilk akla gelen isimdir. FETÖ/PDY için "haşhaşiler" terimini bulan kişidir. Yazılı basında makaleleri ve görsel basında konuk olduğu programlar oldukça dikkata değerdir.Kavas (mesaj) 15:37, 28 Mart 2017 (UTC)
Ve fakat bu maddede yine diğer çok sayıda madde olduğu gibi kişisel sayfa gibi düşünülerek biyografi yazılmış, ansiklopedik olması için çalışılmalı. Kavas (mesaj) 15:47, 28 Mart 2017 (UTC)
kayda değerlik, kişilerin yaptıklarının başka kaynaklarda söz konusu edilmesi ile ilgili bir kriterdir. yani, makalelerinin olması ve programlara çıkması bu kriter için yeterli değil. eğer bu yaptıkları ile ilgili, ilk akla gelen isim olması ile ilgili kaynak varsa lütfen ya burada ya da maddede paylaşın ki sağlıklı bir değerlendirme yapmak mümkün olsun. @Kavas --kibele 16:38, 28 Mart 2017 (UTC)
Bir kaynak buldum, tarihselci karşıtı ilahiyatçı din adına Modern ve Tarihselci Kuran okumasını Prof. Öztürk ortaya atmıştır bilgisini veriyor . Kavas (mesaj) 16:52, 28 Mart 2017 (UTC)
 • silinsin: Kaynaklar güvenilir değil. Kendisi de kayda değer değildir. Her televizyona çıkan kişi ansiklopedik kişi kriterini sağlamıyor. Kanımca madde özgün çalışmaya da giriyor. İzlenilen videolardan kişinin görüşleri tek tek yazılmış. --Hedda Gabler (eski) (mesaj) 17:28, 28 Mart 2017 (UTC)
  • Sayfayı biraz düzenledim. Bence kendi görüşlerini kendi videosundan yazmak oldukça güvenilir (nasıl güvenilir olmayabilir ki?). Ama kayda değer olduğunu göstermek için çeşitli başka kaynaklar araştırıyorum. Kavas (mesaj) 17:55, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Özellikle son zamanlarda TR'de ilahiyatçı denilince ismi mutlaka -haklı olarak- geçenlerden biridir. Bir de bu durumu kaynaklarla gösterdiğimiz vakit, her şey açık olarak ortada olacaktır. Yani öyle söylendiği gibi özelliği "her televizyona çıkan kişilerden biri" olma durumu değildir. Vitruvian (mesaj) 18:15, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Tarihselcilik denilince Dünya'da akla gelen ilk isim Fazlur Rahman, Türkiye'de ilk akla gelen isim ise Mustafa Öztürk'tür. Kendisi, ulusal kanallardan TV 24'te 39 bölüm süren bir program serisi yapmışve Türkiye'nin genel dini anlayışındaki tutarsızlıkları cesurca eleştirmiştir. Ayrıca çok üretken ve saygın bir akademisyen olup 15 yılda alanında değerli 22 kitap çıkarmıştır. Kendisinin tefsir çalışması ise devam etmektedir ve yayınlanması binlerce insan tarafından dört gözle beklenmektedir. Dolayısıyla, tefsir alanında tutarlı ve cesur yaklaşımları olan, üretken ve zeki bir insanın bu yıllarda Vikipedi'de bulunmaması, madde olarak yer almaya değer görülmemesi; Türkiye'nin zekâ ve anlayış seviyesi 30 yıl sonra yükseldiğinde o günkü insanlar tarafından kınanacaktır. Mutlaka ama mutlaka kalmalıdır. Ayrıca, kendisinin görüşlerini açıklamak için videolarından sözlerinin alınıp kaynaklandırılmasından daha güvenilir ne gibi bir yöntem olabilir, o da meçhuldür. Yskiyak (mesaj) 18:12, 1 Nisan 2017 (UTC)

@Kavas, @Vitruvian ve @Yskiyak: @Kibele'nin yorumuyla paralel olarak, dile getirdiğiniz hususları kaynaklandırmanızı rica ediyorum (Ysikiyak, senin dile getirdiğin hususlar ise ölçütlerle ilgisiz ne yazık ki, VP:KD sayfasını incelemeni rica ediyorum). Aksi takdirde bu tartışmayı silinsin kararıyla kapatmamız gerekecek, zira tartışmayı başlatan kullanıcının iddiasının aksi, kaynaklarla ispatlanmamış. Yönerge bize maddedeki kaynağa değil gerçekteki kaynağa bakmamızı söylüyor olsa da, baktığımda gerçekteki kaynakları da görmekte zorlanıyorum açıkçası, dolayısıyla kayda değerlik ölçütlerimize uygunluğun kanıtlanma mecburiyeti doğuyor. 2-3 günlük bir ek süre sanırım yeterli olacaktır, olmayacaksa lütfen belirtin.--Vito Genovese 23:02, 13 Nisan 2017 (UTC)

Yönergeye göre yeterince KD olduğu %95 ispatlandı. (%5 halen tarihselcilik için gerekli kaynaklar). Bu konuda KD olmadığına ilişkin hala sürdürülen tartışmada, aksi yönde görüş bildirenlerin bu konuda KD olduğuna göre ispatlayan yazarları yok saymasını ve subjektif olarak bu konuya bakarken, diğer bazı kaynaksız ilahiyatçı sayfaları konusunda bu kriterleri objektif olarak niye kullanmadıklarını da anlamıyorum. Kavas (mesaj) 22:38, 14 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:57, 26 Nisan 2017 (UTC)

Ahmet Karadavut[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Karadavut"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:40, 28 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:57, 26 Nisan 2017 (UTC)

Hacı Hüseyin Ünaldı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hacı Hüseyin Ünaldı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:41, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yargıtay Başkanı, Başsavcısı ve Başkanvekillerinin KD olduğu çok önce karara bağlanmıştı bunu Devlet Başkanı ve Başbakan gibi değerlendirirsen Daire Başkanları da bakanlara eş değer oluyor. O halde daire başkanı Hacı Hüseyin Ünaldı kalmalı SarvSarv 17:11, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Daire başkanı olması KD yapmaz.--Nushirevan11 ☾★ 17:24, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yani daire başkanlığı yapması tek başına kd lik için yeterli değil.--Muratero 21:14, 1 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:57, 26 Nisan 2017 (UTC)

Gürol Kınık[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gürol Kınık"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:42, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yargıtay'da daire başkanı iken Susurluk Çetesi'nin var olduğuna dair karar alan hakimlerdendir (bu karar nadir bir olaydır). SarvSarv 21:51, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Baktığı bir davada vermiş olduğu karar bir kişiyi kayda değer yapmaz. Sadece davada adı geçmektedir ve buna dair şahsa yönelik işlenen bir veri ve çoklu kaynak yoktur.--Nushirevan11 ☾★ 22:07, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Baktığı dava herhangi bir dava değil ki, Susurluk kazası ardından yapılan yargılanmadır. --SarvSarv 19:17, 29 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin - verdiği kararlar otomatik olarak KD yapmaz, ne kadar sıradışı olursa olsun. Verdiği karardan dolayı hakkında ciddi kaynak üretimi olduysa yeniden değerlendiririz. Şu ana dej benim hakkında bulduğum bağımsız kaynak tek bu ki tek başına yeterli değil. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:47, 29 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:57, 26 Nisan 2017 (UTC)

Hüveyda Karakış[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hüveyda Karakış"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:43, 28 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:57, 26 Nisan 2017 (UTC)

Cumali Demirkaya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cumali Demirkaya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 20:45, 28 Mart 2017 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 16:58, 26 Nisan 2017 (UTC)

Coşkun Öztürk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Coşkun Öztürk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer değil. Nushirevan11 ☾★ 20:46, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Sadece Yargıtay'da değil HSYK ve Uyuşmazlık Mahkemesi'nde de görev yapmıştır. --SarvSarv 22:17, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin O kurumlarda görev yapması kayda değer yapmaz.--Nushirevan11 ☾★ 22:24, 28 Mart 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Diplomatlar (Büyükelçi, Başkonsolos) ve Mülki İdare Amirleri (Vali, Kaymakam) KD, en azından bir kriteri var artık hukukçular için de bir kriter konmalı, ona göre madde açayım, sürekli bu bence KD'dir şurada da görev yapmış burada da görev yapmış diyerek ve tanındığını (bazı kaynaklar görünce) düşünerek madde açıyorum en azından kişiler başlığına en azından her hukukçu olmasa bile Yüksek Yargıçlara dair bir kriter getirilmeli; çünkü Anayasa Mahkemesi üyeleri KD, Yargıtay ve Danıştay üyeleri aynı seviyede olmalarına (hepsi Yüksek Mahkeme malumunuz) karşın KD değil inanın o bile benim kafamı karıştırıyor. (Samimi itirafımdır.) --SarvSarv 21:11, 29 Mart 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bununla ilgili Chansey arkadaşımız [burada] konuyu tartışmaya açmıştı. Görüş bildirirseniz faydalı olacaktır. Ancak danıştay, sayıştay,yargıtay,anayasa mahkemesi üyeler, vb kayda değer kabul edilmiyor. Bunun için bu tarz maddeleri açmak hem emek kaybı hem de burada bizler için vakit kaybı.--Muratero 17:48, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Diğer meslek gruplarına ilişkin olan politikalarımız nedeniyle Sarv'ın kafa karışıklığını anlayabiliyorum. Bu konuyla ilgili Chansey'in teklifine gereken ilgiyi göstermemiz gerekli, bunu bir özeleştiri olarak söylüyorum. Sarv'ın da bu konu hakkındaki genel düşüncelerini gerekçeli olarak orada duymak isterim. Bu madde özelinde; şu gibi kaynaklar görsem de, Öztürk'ten kayda değerlik konusunda bir anlam ifade edecek derecede bahseden tüm bağımsız kaynaklar HSYK ataması çerçevesinde bahsediyor. Bu nedenle kayda değer olmadığından silinsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:41, 1 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 17:00, 26 Nisan 2017 (UTC)

Muinüddin Üner[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Muinüddin Üner"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD belirsiz. Varlığı belli değil. Nushirevan11 ☾★ 21:02, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerçektende varlığı google aramasında da gözkmüyor. Belki yazım farklıdır diyeceğim ama mevcut içeriğide dikkate alırsak silinmesinde pek sakınca yok gibi.--Muratero 21:17, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Hızlı kalsın. Kişinin kayda değerliği bariz ortada, kaldı ki hakkında kaynak az olsa dahi valiliği dolayısıyla VP:KİŞİ çerçevesinde kayda değer. Vikiveri üstünden intervikileri ekledim, dileyen diğer dil sürümlerini inceleyebilir. Özellikle bu gibi transkripsiyonlarda sadece Türkçe arama sonuçlarına bakılmamasına özen gösterilmeli. Üstelik madde kaynaklı da, basılı kaynaklar kanımca daima VP:İNOV çerçevesinde değerlendirilmeli. @Muratero, @Nushirevan11, bu doğrultuda görüşlerinizi gözden geçirirseniz sevinirim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:28, 1 Nisan 2017 (UTC)
İkinci Haçlı Seferi maddesinde de "Muiniddin Onur" ismi altında defalarca bahsi geçmiş, önemli rolü bilgi kutusunda dahi gösterilmiş... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21:31, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Yorum Yorum Açıklama üzerine bende araştırma yapıp ilave bilgi bulabilirmiyiz diye bakacağım. Görüşümü iptal ettim, --Muratero 21:33, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yanlış adlandırmadan ötürü herhangi bir kaynak bulunamıyormuş. Kayda değer kalsın.--Nushirevan11 ☾★ 12:06, 7 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19:52, 26 Nisan 2017 (UTC)

ES Film[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "ES Film"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD belirsiz. Nushirevan11 ☾★ 21:09, 28 Mart 2017 (UTC)

yapımların kayda değer olması şirketi doğrudan kayda değer yapmaz, kaynak gösterilemediği için silinsin..--kibele 13:25, 16 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Fikir birliği oluşmuş ve yeni kaynalar eklenmiş. (Hizmetli olmayan kapatma)--Kingbjelica (mesaj) 08:32, 21 Nisan 2017 (UTC)

Kasım Paşa[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kasım Paşa"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD belirsiz. Nushirevan11 ☾★ 21:16, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Eğer Rumeli beylerbeyi olduğu doğruysa hızlı kalsın. Hatta böyle başka madde varsa da KD etiketi görüldüğünde çıkarılsın. Zira politikaya göre "Uluslararası, ulusal veya il/eyalet düzeyinde mevkiye sahip olmuş politikacılar; ve ulusal, il/eyalet yasama organlarının şimdiki ve geçmiş üyeleri" kayda değerdir. "Politikacılar" kelimesi tam uygun olmasa da eyalet düzeyinde mevkiye sahip olduğu ortada. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 13:43, 29 Mart 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kişi Rumeli beylerbeyliği görevinde bulunmuş. O dönemin valisi sıfatında, KD oluyor. Hakkında kısa da olsa bilgi var, ancak şu haliyle yetersiz olduğu aşikar. Ancak bu silinmesini gerektirmiyor. [Burada] Rumeli beylerbeyi olduğu zikred,lmiş.--Muratero 16:30, 1 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın KD madde. ÖterbülbülBuyrun? 08:53, 4 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın İngilizler bile varlığından fazlasıyla haberdar; His epaulet number was 1283. Cadet Mustafa Kemal was recorded as "tall, white skinned Mustafa Kemal 96", son of Ali Rıza Efendi, who was one of the customs officers coming from Kasım Paşa District in Selanik, and was written down into the enrollment book which was intended for "1315 enrollments..." Pivox (mesaj) 07:22, 11 Nisan 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19:53, 26 Nisan 2017 (UTC)

Düşünen Adam (dergi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Düşünen Adam (dergi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Nushirevan11 ☾★ 21:17, 28 Mart 2017 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Dergi oldukça kayda değer, sadece Peyami Safa hakkındaki araştırmalarda bile oldukça atıf aldığını gördüm. İsminden dolayı kaynak bulmak zorlaşıyor hepsi bu.--Kingbjelica (mesaj) 08:14, 29 Mart 2017 (UTC)
Google kitaplar sonuçlarını bırakayım şöyle: 12345.--Kingbjelica (mesaj) 08:31, 29 Mart 2017 (UTC)
 • KD olduğu kanaatiyle Kalsın Kalsın. chansey Mesaj 18:57, 29 Mart 2017 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19:32, 26 Nisan 2017 (UTC)

Ziya Meral[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ziya Meral"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olmadığı gerekçesiyle.--ÖterbülbülBuyrun? 10:13, 30 Mart 2017 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. ÖterbülbülBuyrun? 08:49, 4 Nisan 2017 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispatlayacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor.--RapsarEfendim? 01:39, 5 Nisan 2017 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Silinmesini gerektirecek bir sebep görmüyorum, zamanla genişletilecek bir sayfa, türkiyeyle ilgili konularda kendisinden sıkça görüş.[1]alınıyor, kim olduğunu merak edenler ve bu sayfayı ziyaret edenlerin sayısı gitgide artacaktır.Bu imzasız yazı Ofpetek (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 1. ^ [1] BBC Türkçe

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.