Kullanıcı mesaj:HastaLaVi2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Arşivlere göz atın:
2016 Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık
2017 Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz-Aralık
2018 2019

Yerel adı[kaynağı değiştir]

Selam. {{#invoke:dil}} ve ilişkili şablonu güncelleyen kişi olduğun yazayım dedim. {{yerel adı}} şablonunu İngilizcedeki gibi görünecek şekilde ayarlayabilir misin? Bir yerden sonra iş {{#invoke:dil}} modülüne geldi, Türkçe değerler olduğundan oraya dokunmak istemedim. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 23.46, 5 Aralık 2019 (UTC)

Merhabalar, umarım iyisinizdir. Bayağıdır yoktum, ama şimdi biriken işlere bir bakayım dedim. Tekrar dönüş yapma niyetindeyim bu defa umarım. Neyse, şablonu güncelledim. Bir sorun yakalarsanız veya bir eksik varsa bana bildirebilirsiniz. ~ Z (m) 11.14, 17 Ocak 2020 (UTC)

Olması gerektiği gibi olmuş, teşekkür ederim. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 13.16, 20 Ocak 2020 (UTC)

Caldo de siete mares silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Caldo de siete mares) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Caldo de siete mares sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 21.23, 1 Ocak 2020 (UTC)

Bölüm listesi ve tablosu şablonları[kaynağı değiştir]

Bu arada, ilgili modülleri güncellediğinizi fark ettim. Ama güncellerken lütfen var olan kullanımları yok etmemeye veya maddelerin görünümlerine zarar vermemeye çalışmanızı öneririm. Zira bütün bölüm listelerinde meydana gelen hatalar oluşmuş. İyi çalışmalar. ~ Z (m) 23.41, 19 Ocak 2020 (UTC)

Şu anda hem eski hem yeni parametreler çalışıyor mu? --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 13.17, 20 Ocak 2020 (UTC)

Konum hatası[kaynağı değiştir]

Deliller Hanı maddesi gibi birçok maddede bilgi kutusunda konm hatası var. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Düzeltebilir misin? --Hedda Gabler (mesaj) 10.39, 22 Şubat 2020 (UTC)

Merhabalar, kusura bakmayın. Biraz geç oldu, fakat hata giderildi ~ Z (m) 22.13, 29 Şubat 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. --Hedda Gabler (mesaj) 09.33, 1 Mart 2020 (UTC)

Şablon yardımı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Şablon:Açık anahtarlı şifreleme'de "dolaşım iç" şablonu dışında kalan, algoritma'dan sonraki başlıklar sayfada gösterilemiyor. İngilizce sürümü en:Template:Cryptography public-key'den uyarlamaya çalıştım ama olmadı, yardımcı olabilir misiniz? Esmer Günler (mesaj) 12.18, 14 Mart 2020 (UTC)

Nedense mesajınızı fark etmemişim, veya es geçmişim. Aklımdan uçmuş kusura bakmayın. Sorun parametrelerin Türkçe değil de İngilizce girilmesiydi. Yani |liste1= yerine |list1= yazılması. Kolay gelsin. ~ Z (m) 14.58, 13 Nisan 2020 (UTC)

Koruma[kaynağı değiştir]

Teşekkürler, umarım sizin için de işler yolundadır. Modüller için yarı koruma uygulandı. İyi vikiler. --Superyetkinileti 13.27, 21 Mart 2020 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba HastaLaVi2, kolay gelsin. Çeviri yoluyla şöyle bir bilgi kutusu oluşturmaya çalıştım ancak tam anlamıyla yapamadım. Birimlerde görünmeyen kısımlar var gibi. Düzeltme konusunda yardımcı olabilir misin? Şu şablon bilgi kutusunun içinde kullanılmakta, ancak etiketleri yok sanki. Sorun bu şablondan kaynaklanıyor olabilir gibi geldi bana ama tam emin olamadım. Yardım edebilirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin--Hobbit28ileti 22.55, 12 Nisan 2020 (UTC)

Sanırım düzelttim, ama yine de kontrol ederseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler.--Hobbit28ileti 23.43, 12 Nisan 2020 (UTC)
@Hobbit28, ben tam olarak sorunu anlayamadım. Gözükmeyen şeyler tam olarak nedir? ~ Z (m) 14.55, 13 Nisan 2020 (UTC)
Önemli değil, halletim sanırım.--Hobbit28ileti 17.56, 13 Nisan 2020 (UTC)

Otomatik kategori[kaynağı değiştir]

Teşekkürler, umarım sizin için de işler yolundadır. Ulam sayfalarında sıklıkla kullanılan {{commons kategori}} şablonunu da modüle ekledikten sonra güncelleme işlemini yapabileceğimizi düşünüyorum. Bununla birlikte, kapsamlı değişiklikler gerektiren bu konuyu köy çeşmesinde dile getirmek ve topluluğun görüşünü almak iyi olacaktır. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 11.30, 14 Nisan 2020 (UTC)

Köy çeşmesindeki konu başlığının bir süre daha açık kalması gerektiği kanısındayım. İyi vikiler. --Superyetkinileti 19.23, 15 Nisan 2020 (UTC)

Çevrimiçi hizmet bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Check for unknown parameters'ı eklemişsiniz de, İngilizce Vikipedi'den kopyalamak hiçbir anlam ifade etmiyor. Parametreleri Türkçe'ye çevirmedikten sonra. Gereksiz bir değişiklik olmuş. Bildireyim dedim. ~ Z (m) 18.10, 21 Nisan 2020 (UTC)

O değişikliği şu gerekçeyle yaptım: Öncelikle Şablon belgelemesi yapılmıştı ancak sayfa boş görünüyordu ve belgeleme sayfasını açan kullanıcı Telegramda neyin yanlış olduğunu sormuştu. Ben de daha önce açtığım şablonların birisinden aldığım kodlarla sayfada düzenleme yaptım. Belgeleme sayfası düzgün görünüyordu ancak bu sefer de bu görüntünün şablon sayfasına gelmesinde bir hata vardı. Veriler şablon sayfasında görünmüyordu. Şablon sayfası bomboştu. Yine, daha önceki açtığım şablon sayfalarından bakarak sorunun kaynağı olduğunu düşündüğüm için şablonun alt kısmını kopyalayıp yapıştırdım (ne işe yaradığını bilmeden - evet!) ve şablondaki bahsedilen sorun - bence - düzeldi. Tabi, alt kısımdaki Türkçe olmayan kısımlar ile ilgili olarak da değişiklik yapmak gerekiyordu, bunu da, belgeleme sayfasını açan kullanıcıya iletmiştim. Check for unknown parameters falan anlamam ben. Ben alaylıyım, şablonda sorun var dediler, geldim, sorunu kendimce çözdüm. Bu şablon işlerine gireli daha birkaç ay oldu. Öncesinde fellik fellik yardımıma koşacak birilerini arıyordum, sağolsun her seferinde imdadıma yetişti @Nanahuatl buradan bir kez daha teşekkür edeyim kendisine. Öyle bir anda her şeyi öğrenebilmek mümkün olmuyor. On yüz bin milyonlarca eksiğin olduğu vikipedimize aciz, naçiz bir şekilde katkı yapmaya çalışıyorum. Mesajınızı Check for unkown parameters kısmını ........ çevirmemiz gerekiyor. Ben bu seferlik çevirdim, gelecekte siz de yapabilirsiniz gibi bir şekilde yazsaydınız da çabalarım için mutlu olsaydım. Yoksa, mesajınızdaki üslup hiç hoş gelmedi gözüme. Sanki, üstten üstten bakıyormuşsunuz gibi... Bildireyim dedim.-thecatcherintheryemesaj 20.46, 21 Nisan 2020 (UTC)


Psikoloji Projesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje
Psikoloji
Daveti
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

Merhabalar HastaLaVi2!, Psikoloji ile ilgili maddeleri düzenlemek ve geliştirmeyi amaç edinen Psikoloji VikiProjesine davetlisiniz. Face-smile.svg


--~~~

Yıllar[kaynağı değiştir]

[xyz] doğumlular biçimindeki ulamlar yeni sisteme geçirildi. Diğerlerini de ilk fırsatta yapacağım. --Superyetkinileti 20.45, 23 Nisan 2020 (UTC)

şablon ricası[kaynağı değiştir]

Phascolarctos[kaynağı değiştir]

 • Phascolarctos sayfasında bilgi kutusunun başında "Phascolarctos" yazısının italik olması gerekli. Otomatik taksonkutu için cins tür ve alt tür adlarının bilgi kutusunun başında italik olmasını sağlayabilir miyiz? --Mskyrider ileti 11.57, 27 Nisan 2020 (UTC)

Bilgi kutusuyla ilgili ben de birkaç şey demeye geldim :) Koala maddesinde, "–" yerine "-" kullanılması lazım Türkçe dilbilgisi kurallarına göre öncelikle. Yine oradaki yıl kısmında nokta değil virgül olması lazım. "Middle Pleistocene" yazıyor, "Orta Pleistosen" yazıp bağlantının da Pleistosen Çağ maddesine verilecek şekilde düzenlenmesi lazım. Yine üstteki çağ isimlerinin de Türkçeleştirilmeleri gerekiyor.--NanahuatlEfendim? 19.14, 27 Nisan 2020 (UTC)

@Nanahuatl, bahsettiğiniz "–" ifadesi tam olarak nerede? Middle Pleistocene ifadesi otomatik değil aslında. Onu şablona kendimiz giriyoruz. İngilizce Vikipedi'den kopyalandığı için öyle kalmış, ben çeviririm. Tarihe de bakacağım. @Mskyrider, Korunma görsellerini güncelledim. ~ Z (m) 21.53, 27 Nisan 2020 (UTC)
 • Bir de korunma durumları resminin de Türkçeleştirilmesi gerekli. --Mskyrider ileti 19.33, 27 Nisan 2020 (UTC)
"Yaşadığı dönemler" ile "Middle Pleistocene – Recent" kısmında yer alıyor ilgili işaret. Teşekkürler :)--NanahuatlEfendim? 21.54, 27 Nisan 2020 (UTC)
@Nanahuatl, aslında şablonu yeni aktarmaya başlamışken bu yaşadığı dönem kısmını otomatikleştirmek isterim, ama gerekli bilgim yok bu konuda. Yardımcı olabilecek biri varsa bu konuda bana bilgi sağlayabilecek güzel olurdu. ~ Z (m) 21.56, 27 Nisan 2020 (UTC)
Terimler kısmında @Mskyrider yardımcı olacaktır. Şurada bağlantıları düzeltmiştim ama hata verdi şablon, anlamadım. Maddeleri de çeşit çeşit model model adlandırmışız, standart şart.--NanahuatlEfendim? 22.01, 27 Nisan 2020 (UTC)
@Nanahuatl, {{Period start}} ve {{Period end}} şablonları, her periyodun adını ve bittiği periyodun adını barındırıyor. Bunlar İngilizce olduğu için siz Türkçe değerleri girince onları tanımıyor. Bu yüzden hata veriyor. Eğer vaktiniz varsa buradan önemli olanları çevirebilirseniz güzel olur. :) ~ Z (m) 22.06, 27 Nisan 2020 (UTC)
Ölüm... :D--NanahuatlEfendim? 22.13, 27 Nisan 2020 (UTC)
 • Çok karışık geldi bana, şablonu çözemedim pek :/ Şurada yaptıklarımı yapabilir misin örnek olarak? En azından koala maddesinde düzgün gözüksün, sonra karşımıza çıktıkça düzeltiriz.--NanahuatlEfendim? 08.47, 28 Nisan 2020 (UTC)
  @Nanahuatl, sizce bu şablonun dönemlerin İngilizce adlarını tanımasına gerek var mı? Sadece Türkçe karşılaması yeterli mi yoksa? Ona göre çalışma yapacağım. ~ Z (m) 12.34, 28 Nisan 2020 (UTC)
Genelde İngilizce Vikipedi'den kopyalıyoruz malum ama ben şahsen hiçbir parametrenin İngilizce bırakılmamasından yanayım. Burada katkı yapanların İngilizce bilme zorunluluğu yok, değişiklik yaparken parametreleri İngilizce görüp de anlamaması olası bir durum. Şahsen düşüncem bu yönde olsa da birçok şablon parametresi, hatta şablon adı dahi İngilizce. Türkçe olup şablonun belgeleme sayfası da düzgün olursa neden olmasın? :)--NanahuatlEfendim? 18.31, 28 Nisan 2020 (UTC)
@Nanahuatl öyleyse çevirelim. Ben tüm verileri Modül:Jeolojik aralık sayfasına topladım. Her şey burada. Buradaki dönem adlarını sayfada aratıp değiştirince çevrilmiş olacak. Ben başlarım, siz de bir bakarsanız isterseniz. ~ Z (m) 18.50, 28 Nisan 2020 (UTC)
Aynen. Benim de tamamen hakim olduğum bir alan değil. Denk geldikçe, karşıma çıktıkça çevirmeye çalışacağım. Emeklerine sağlık :) Konuyla alakasız olarak, Özel:KullanılmayanŞablonlar sayfasında Vikipedi ad alanında kullanılan şablonların gözükmemesini sağlayabilir miyiz? Gerçi anlayamadım, bazı günün maddesi şablonları orada yer alırken bazıları yer almıyor.--NanahuatlEfendim? 18.56, 28 Nisan 2020 (UTC)
@Nanahuatl, şöyle bir çeviri yaptım. ~ Z (m) 19.32, 28 Nisan 2020 (UTC)
 • Koala'da 0.7 yıl ifadesini 0,7 yapmaya çalışınca hata veriyor. Ondalıklarda virgül kullanmayı nasıl ayarlayabiliriz? --Mskyrider ileti 21.12, 28 Nisan 2020 (UTC)
  @Mskyrider, şu an tam da onu nasıl yapabiliriz diye çalışıyordum. Bir de {{Jeolojik aralık}} şablonunda tüm dönemleri listeledim. Modül:Jeolojik aralık sayfasındaki dönemleri çevirmeye de çalışıyorum bir yandan. Eğer bildikleriniz varsa sayfada İngilizcesini aratıp güncelleyebilirsiniz. Bir dönem adı birden fazla yerde var. Yani dönem adını çevirirken hepsini birden çevirmek gerekiyor. Eğer çevirmeye girişirseniz diye not düşeyim dedim. ~ Z (m) 21.19, 28 Nisan 2020 (UTC)
 • tamamdır, dönem adlarına kaynak arıyorum Türkçe. --Mskyrider ileti 21.23, 28 Nisan 2020 (UTC)
 • Yaşadığı dönemleri yaşadığı "dönem" yapsak daha iyi olur sanırım. @Mskyrider, şu kaynak fena değil.--NanahuatlEfendim? 07.11, 29 Nisan 2020 (UTC)
 • Aslında "dönem aralığı" daha doğru bir tabir olur. "Yaşadığı dönem aralığı" olarak değiştirebiliriz. Kaynak tam da aradığım kaynak, teşekkürler @Nanahuatl --Mskyrider ileti 07.16, 29 Nisan 2020 (UTC)
 • @Nanahuatl Mskyrider, virgül kullanımı da tamamdır. Başlığı da ayarladım, bir de dönem yazısını biraz küçülttüm. Başlığın önüne geçiyordu sanki. Artık hazır bence şablonu ben eklemeye başlıyorum diğer sayfalara. Bir tek dönemlerin çevrilmesi gerekiyor, karşılaştıkça çeviririz onu da bence. ~ Z (m) 15.48, 29 Nisan 2020 (UTC)
 • Bence tamamdır :) Zaman içinde hatalar ve eksiklikler de giderilecektir zaten. Eski şablonları da yavaş yavaş boşa çıkarıp silmeye başlayabiliriz. Bayağı bir şablon var.--NanahuatlEfendim? 19.26, 29 Nisan 2020 (UTC)

Kedigiller[kaynağı değiştir]

 • merhaba HastaLaVi2, kedigiller sayfasındaki otomatik taksonkutusunda birkaç değişiklik gerekecek. Öncelikle "tipik cins" değil, "tip cins" olmalı, benzer şekilde "tipik tür" değil, "tip tür" olmalı. Haritanın ortalaması sağlanabilir mi şablonda otomatik olarak? --Mskyrider ileti 07.56, 28 Nisan 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba. Modül içinden çağrılabilen işlevler şunlarla kısıtlı. Bu liste ileride büyüyecektir ancak o zamana dek melez çözümler üretmek gerek. --Superyetkinileti 05.39, 30 Nisan 2020 (UTC)

Yıldız bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şablonu, bilgi kutusu şablonu kullanarak düzenleyebilir misin? Ondan sonra da ince düzenlemelere, eklenecek ve çıkartılacak kısımlara bakarız :) Şu anki hâli çağ dışı maalesef.--NanahuatlEfendim? 05.29, 8 Mayıs 2020 (UTC)

@Nanahuatl, bununla en kısa zamanda ilgileneceğim. ~ Z (m) 10.36, 12 Mayıs 2020 (UTC)

Bir de sığırcık maddesindeki bilgi kutusundaki taksonomi şablonlarını oluştururken "Aves/skip" diye bir şablona denk geldim. Bunu nasıl oluşturmak lazım bilmediğim için oluşturmadım. Sana bırakıyorum :)--NanahuatlEfendim? 07.04, 8 Mayıs 2020 (UTC)

Dergi kaynağı[kaynağı değiştir]

Selam tekrar. Uzunca zamandır aklımda olan bir konu bu :) Şimdi, biz en:Template:Cite journal için Şablon:Dergi kaynağı demişiz; ancak bu kullanım tam olarak doğru değil. Journal olarak geçen kavram, bizde akademik dergi olarak geçiyor. Dergi ise daha geniş bir anlama sahip. Proceedings of the Chemical Society ile NTV Tarih, kesinlikle farklı klasmandalar. Öte yandan İngilizce Vikipedi'deki en:Template:Cite magazine için bizde bir karşılık bulunmuyor. Olması gereken, bizdeki dergi kaynağı şablonunun akademik dergi kaynağı olarak taşınması ve son verdiğim şablonun ise dergi kaynağı olarak oluşturulması.

Bir diğer husus da şu, akademi kaynağı şablonunda (yeni adıyla diyorum) sayfa gösterimi sırasında sayfa önüne "s." ya da "ss." eklenmemesi gerekiyor. Şuradan herhangi bir kaynaktan durumu teyit edebilirsin kolayca :) İyi çalışmalar diliyorum.--NanahuatlEfendim? 20.38, 12 Mayıs 2020 (UTC)

@Nanahuatl, aslında çok güzel bir noktaya değindiniz. Bu durum hep benim de dikkatimi çekiyordu. Bunun düzeltmesine girişmek isterim, ve çok da zor olacak bir işlem değil aslında teknik açıdan. Yalnızca şunun çözülmesi gerekiyor. {{dergi kaynağı}} olarak kullanılmış onca akademik dergi kaynağını yeni şablona nasıl taşıyacağız da dergi kaynağını ayıracağız? ~ Z (m) 20.42, 12 Mayıs 2020 (UTC)
Şu an mevcut kullanımların %80 kadarı akademik dergi diyebilirim. Kalan kısımları ise şimdilik akademik dergi kaynağıyla kullanmakta pratikte pek bir sorun yok. Belli başlı dergileri taratıp bunlardaki kaynak kullanımını da botla düzeltebiliriz. Ben, mevcut dergi şablonunu akademik dergi olarak taşıyalım demiştim; ancak mevcut dergi şablonunu magazine şeklinde düzenleyip, yeni bir akademik dergi şablonu açmak daha mantıklı olacak. Akademik olmayan dergilerde "cilt" parametresi yok (ya da çok çok nadir). Dolayısıyla bir bota "cilt parametresi olan dergi kaynağı şablonlarını akademik dergi olarak değiştir" komutu verilebilir diye düşünüyorum. @Superyetkin ve @Khutuck ne der? Akademik dergi kaynağı şablonu oluşturduktan sonra bunları yapmak birkaç saat sürecektir diye tahmin ediyorum.--NanahuatlEfendim? 20.47, 12 Mayıs 2020 (UTC)
 • "X Y Z şartları sağlanırsa A şablonunu B ile değiştir" diye net bir kural olduğu sürece botla halletmek oldukça kolay bir iş. Bu şablonun kullanıldığı yerleri bir Excel dosyasına alıp incelemeyi düşünüyorum, hangi parametreler ne sıklıkta kullanılmış bir bakalım, ona göre karar verelim bence. Belki de cilt, doi vb. kullanılan kaynak sayısı nadir çıkacak, akademikler az çıkacak, dataya bakalım. @Superyetkin aklında kolay bir yol var mı, yoksa bu şablona bağ veren tüm sayfalara gidip data toplayacak ufak bir parser yazacağım. --Khutuckmsj 05.43, 13 Mayıs 2020 (UTC)
On numara, eline sağlık. @Superyetkin ve @Khutuck, birkaç deneme yapabilir misiniz? "Cilt" ya da "doi" (DOI) parametresi kullanan dergi kaynağı şablonlarını akademik dergi kaynağı olarak taşımak. Aklınıza başka yöntem geliyorsa o da olur :)--NanahuatlEfendim? 17.54, 13 Mayıs 2020 (UTC)
 • Akademik dergi kaynağında "s." olmamalı, şu an gözüküyor :)--NanahuatlEfendim? 05.58, 14 Mayıs 2020 (UTC)
  @Nanahuatl, düzeldi mi? ~ Z (m) 09.56, 14 Mayıs 2020 (UTC)
 • {{akademik dergi kaynağı}} ile {{dergi kaynağı}} parametrelerimiz bire bir aynıysa TemplateData'larını da aynı kullanalım, İçerik Çevirmeni ve Görsel Düzenleyici'de de çalışsınlar. --Khutuckmsj 20.57, 13 Mayıs 2020 (UTC)
@Khutuck, 544 kaynağın 434'ü cilt parametresi kullanan akademik dergi :)--NanahuatlEfendim? 21.53, 14 Mayıs 2020 (UTC)
 • Dergikaynağı için bütün kullanımlara dair detaylı datayı çektim bu arada, isteyen varsa Telegram'dan bir dürtün atayım Excel'i. --Khutuckmsj 11.07, 17 Mayıs 2020 (UTC)

Alakasız siteye yönlendirme[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Şurada ToprakM'e bir mesaj göndermiştim, belki siz de ilgilenebilirsiniz.--Dijkstra·ileti 16.35, 15 Mayıs 2020 (UTC)

@Dijkstra, aracı daha önce hiç kullanmadım. Biraz açıklayabilir misiniz, nasıl davranması gerekiyor ve hata tam olarak ne? Şu an etkinleştirdim, fakat anlayamadım sorunu. ~ Z (m) 19.09, 15 Mayıs 2020 (UTC)
Tercihlerim>Küçük araçlar>Pratik menü etkinleştirildiğinde, sayfanın üstünde "Geçmişi gör"ün sağında "Sayfa" isminde bir bölüm yer almaya başlıyor. Bu bölümün içinden "Araçlar" seçildiğinde, buradaki araçlardan "Telif hakkı ihlali dedektörü" haricindekiler bahsettiğim siteye götürüyor.--Dijkstra·ileti 21.49, 15 Mayıs 2020 (UTC)
ToprakM ilgilenmiş.--Dijkstra·ileti 12.12, 16 Mayıs 2020 (UTC)

Kategori[kaynağı değiştir]

Selamlar. Kategori:IUCN Kırmızı Listesi asgari endişe altındaki türler gibi kırmızı kategoriler ortaya çıkmış, ancak Kategori:Asgari endişe altındaki türler gibi halihazırda kullanılan kategoriler var. Kategorileri, mevcut adlandırmalara göre düzenleyebilir misin?--NanahuatlEfendim? 08.33, 17 Mayıs 2020 (UTC)

@Nanahuatl, aslında sanırım bunu birçok liste sistemi mevcut diye böyle kategorilendirmişler. Ben bir bakışta çok anlayamadım, ama oradaki sistem şu şekilde. en:Category:Least concern species içerisinde en:Category:IUCN Red List least concern species kategorisi mevcut. @Mskyrider, sizce ne yapalım? ~ Z (m) 15.20, 17 Mayıs 2020 (UTC)
Şu an çift kategori olmasın, düzeltilsin, kategori adı tartışılabilir :) Asgari endişe altındaki türler gibi maddeleri İngilizce Vikipedi'de de kategoriyle uyumsuz adlandırmışlar mesela. Farklı kurumların farklı listeleri olduğundan başında IUCN Kırmızı Listesi demek bana da mantıklı geliyor. Maddelerin tartışma sayfalarında madde adları için bir karar alıp kategoriler için de bunu uygulamak lazım.--NanahuatlEfendim? 19.54, 17 Mayıs 2020 (UTC)
@Nanahuatl, tamam o halde, ben şu anlık halihazır düzene geçireyim. Bunun tartışmasını uygun bir zamanda açayım. ~ Z (m) 22.33, 17 Mayıs 2020 (UTC)
Aynen, öyle yapalım :) Akademik dergi kaynağı kullanıma girmiş gördüğüm kadarıyla. Bu "s." konusunu da halledebilir misin? Öte yandan, taksonkutuları aramızda paylaştırıp, bu şablonları kaldırarak yeni düzene geçmeye başlasak mı yavaştan?--NanahuatlEfendim? 23.01, 17 Mayıs 2020 (UTC)
@Nanahuatl, onu haletmiştim yav, hala s gözüküyor mu? ~ Z (m) 23.02, 17 Mayıs 2020 (UTC)
Bir de evet, paylaştırmayı da yapalım. ~ Z (m) 23.03, 17 Mayıs 2020 (UTC)
Tamamdır, ben bot tüm maddelerden geçti sanmıştım da, geçmemiş :) O yüzden yanlış görmüşüm. Bu şablonları listeleyip konuyla ilgili olabileceklere haber verebilir misin? Listeden isteyenler bir grubu seçip ona yoğunlaşsın, çakışma olmasın arada :)--NanahuatlEfendim? 23.08, 17 Mayıs 2020 (UTC)
@Nanahuatl, o zaman şöyle yapayım. Madem Vikipedi:Otomatik taksonkutu sistemi sayfasını oluşturdum, köy çeşmesinde bildiri yapayım, projeye ilgisi olanları bu sayfanın tartışma sayfasına davet edeyim. Orada da bir liste çıkartayım. Herkes oradan seçtiklerini işaretlesin. ~ Z (m) 23.11, 17 Mayıs 2020 (UTC)

Taksonkutu korunma sistemi[kaynağı değiştir]

 • merhaba HastaLaVi2, Sığırcık maddesinde korunma durumunda ayraç içinde (IIUCN 3.1) yazıyor. İlk I fazladan olmuş. Nereden düzeltileceğini bulamadım. Bakabilir misin? --Mskyrider ileti 05.14, 20 Mayıs 2020 (UTC)
  @Mskyrider, düzeltildi. ~ Z (m) 12.25, 20 Mayıs 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu şablonu mesaj olarak atınca çok kalabalık gidiyor. Bunu daha basit bir yöntemle yapmanın yolu var mıdır?--NanahuatlEfendim? 08.07, 21 Mayıs 2020 (UTC)

@Nanahuatl, şimdi çalışmaya başlıyorum. :D Tam olarak nasıl bir küçültmeden bahsediyorsunuz? Bayt olarak mı, yani tasarımı falan da etkiler bu. Değişik bir öneri mi sunayım? ~ Z (m) 10.04, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Şu an şablonu bir kullanıcıya mesaj olarak gönderdiğimizde çok fazla içerik gözüküyor, çok fazla yer kaplıyor. Teknik açından daha kolay ve basit bir kullanım olursa daha iyi olacaktır.--NanahuatlEfendim? 19.45, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Şuradaki eski şablon eklendiğinde gelen içerik, buradaki değişiklik de şu anda güncellediğim halde getirilen içeriği temsil ediyor. Ne düşünüyorsunuz? ~ Z (m) 15.19, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Şu sürümde bilgi kutusu hata veriyor, bakabilir misin?--NanahuatlEfendim? 08.16, 22 Mayıs 2020 (UTC)

Tablo[kaynağı değiştir]

Merhaba HastaLaVi2, Kullanıcı:Turgut46/1 sayfasındaki başlığı Vikisözlük'teki Üst şablonu gibi yapabilir misiniz? Turgut46 10.27, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Yaptığım değişiklikte "NavHead" kısmını "NavHead gradientFrame" şeklinde güncelledim. Bu şekle sokmak için bu sınıfı eklemeniz gerekiyor sadece. Umarım ihtiyacınızı karşılar. ~ Z (m) 13.50, 25 Mayıs 2020 (UTC)
Burada sorun tabloda yer alan göster/gizle seçeneğinin eklenmesiydi. Bende görünmüyor. Bu nedenle istemiştim. Aynı tabloyu Vikisözlük'e kopyalayınca orada görünüyor ancak Vikipedi'de görünmüyor. Neden acaba? Turgut46 16.01, 25 Mayıs 2020 (UTC)
E görünüyor bende, çok garip. Farklı bir tarayıcıdan deneyebilme fırsatınız var mı? ~ Z (m) 16.23, 25 Mayıs 2020 (UTC)
Değişen bir şey yok. .jss dosyaları ile alakalı olabilir. Acaba farklı tablo seçenekleri var mı? Birkaç seçenek sunsanız da denesem? Turgut46 16.37, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Element bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Bir kez daha rahatsız edeceğim seni :D Şurada, halihazırda antik çağlardan kalma element bilgi kutusunu yenileme çalışmasına başladım ancak çok karmaşık ve beni biraz aşıyor. Çalışmayı sana devretsem de sen çözsen? Acelesi olmayan bir konu ancak çok önemli malum.--NanahuatlEfendim? 22.18, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba HastaLaVi2, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --~~~~


Ruhen kötü durumda olduğunuzu yazmışsınız ama yine de atayım dedim :) Brcan (mesaj) 22.31, 5 Haziran 2020 (UTC)

Kaynak gösterme şablonu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu maddede tarih kısmındaki kullanım hataya yol açıyor (İngilizce olduğu gibi bırakınca o kaynağı hata yoktu). Bakabilir misin?--NanahuatlEfendim? 23.45, 20 Haziran 2020 (UTC)

@Nanahuatl, Şu değişikliğe bakarsanız tireden önce ve sonra boşluk getirilmesini istiyor. Hata bundan kaynaklı. Ben tarih gösterimlerini Türkçe vikide biraz değiştirmiştim. Bu durum da onlardan bir tanesi. Boşluksuz mu yazmak gerekiyor? ~ Z (m) 14.16, 15 Temmuz 2020 (UTC)
Selamlar. Umarım iyisindir, her şey yolundadır öncelikle. Vikipedi seni özlüyor, arıyor arada. Dikkat et kendine :) İkinci olarak, genel anlamda, kısa çizgiden önce ve sonra boşluk olmaması gerekiyor.--NanahuatlEfendim? 16.36, 18 Temmuz 2020 (UTC)
@Nanahuatl, iyi olmaya çalışıyorum. Gerçekten hem fiziksel hem mental açıdan o kadar her şey üst üste geldi ki. Tam bitti derken yenisi başlıyor. Bir türlü kendimi toparlayamadım. Çaba sarf ediyorum, dönmek katkı sağlamak için. :( Teşekkürler merak ettiğiniz için. ~ Z (m) 19.04, 20 Temmuz 2020 (UTC)
Anlıyorum. Herhangi bir durumda e-posta ile de ulaşabilirsin, en azından paylaşmış da olursun, problem değil. Kafa dağıtmak için, sinir stres yapmadan takılmak için iyi bir ortam burası.--NanahuatlEfendim? 07.54, 21 Temmuz 2020 (UTC)