Kullanıcı mesaj:Cobija

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yaptığım değişiklikleri onayladığınız için teşekkür ederim. Bagtas (mesaj) 08:29, 22 Haziran 2016 (UTC)
Rica ederim. Olumlu katkılarınızla Vikipedi'yi geliştirmeye devam etmeniz dileğiyle... :) --cobija 10:21, 22 Haziran 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Sayfamla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. king65 13:48, 22 Haziran 2016 (UTC)

Kontrol ricası![kaynağı değiştir]

Merhaba, bu madde için en son kontrolü sizin yaptığınızı gördüm "https://tr.wikipedia.org/wiki/Cinema_Journal" madde üzerinde bir takım düzeltme, yeni düzenleme ve yeni kaynaklar ekledim. Maddeye aşına olduğunuzu düşünerek yaptığım eklemelere bir göz atmanızı rica ediyorum lütfen. Derginin yayıncısı olan Pittsburgh Üniversitesi ABD'de çok saygın bir bilim üniversitesi ve ABD de ilk 50 sırada yer alıyor. Derginin uzantısı Pittsburgh Üniversitesi "cinej.pitt.edu" buna özellikle dikkat ettim. Dergide bir çok Türk akademisyenin yayınlanmış makalesi var. YÖK kriterlerine uyuyor. Pittsburgh Üniversitesinin bünyesinde barındırdığı saygın taranan indeksli bir üniversite sinema dergisi. Bu arada ülkemizde kısa filmciler tarafından bilinen ve 10 yılı aşkındır Türkiye'de yapılan "https://tr.wikipedia.org/wiki/Crossroads_Uluslararas%C4%B1_K%C4%B1sa_Film_Festivali" içinde epey emek verdim. Bir çok kaynak ekledim maddeye epey güncel oldu şimdi.Bir göz atmanız mümkün mü lütfen. Teşekkür ederim.Oznurkazanci (mesaj) 17:08, 28 Haziran 2016 (UTC)

Değerli katkılarınız için teşekkürler. --cobija 17:14, 28 Haziran 2016 (UTC)
  • Ben size çok teşekkür ederim. Ben yine başka bir Pittsburgh yayını maddesi üzerinde çalıştım o da epeydir bekliyor "https://tr.wikipedia.org/wiki/Emerging_Markets_Journal" yine YÖK kriterlerine uygun ve Türk akademisyenlerinde bulunduğu saygın bir işletme dergisi. Bu maddeyi kontrol eden en son devriye'ye kontrol ricasında bulundum ancak madde halen beklemede. Eğer fırsatınız olursa göz atmanızı çok isterim. Ben birde çok yoğun şekilde Vedat Akman maddesine katkı sağladım SAS ta olan bu madde epey olumlu oy aldı ve şu KD hususunda bir sorunu olmadığını düşünüyorum. Sizin de görüşünüzü almak isterim. Umarım çok fazla şey istemedim. Böyle dakik bir devriye bulunca insanın morali ve hevesi artıyor biraz tez canlı oluyor. Gerçekten moral oldunuz. Sevgiyle kalın. Oznurkazanci (mesaj) 18:08, 28 Haziran 2016 (UTC)
  • Heyecanımı maruz görün. Sanırım biraz fazla tez canlıyım. Umarım rahatsızlık vermedim. Elimden geldiğince doğru ve titiz bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Umarım yaptıklarımı beğenirsiniz. Sevgiyle kalın. Oznurkazanci (mesaj) 18:25, 28 Haziran 2016 (UTC)
Vikipedi'nin sizin gibi enerjik ve akademik kaynakları önemseyen kullanıcılara çok ihtiyacı var. Umarım ilginizi yitirmezsiniz. Tekrar teşekkürler olumlu katkılarınız için. --cobija 20:42, 28 Haziran 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Emek verdiğim maddeleri kontrol ettiğiniz ve geri dönerek biz kullanıcıların motivasyonunu arttırdığınız için çok teşekkür ederim. Oznurkazanci (mesaj) 18:11, 28 Haziran 2016 (UTC)
  • Merhaba kaza ile "https://tr.wikipedia.org/wiki/Emerging_Markets_Journal" maddesine bir ekleme yapıp sonra geri çektim. Sizin onay verdiğiniz son hali üzerinde bu yüzden halen düzeltme isteği varmış ibaresi görünüyor. Ancak bir düzeltme ve ekleme yok. Özür dilerim. Benim hatam. Maddeye tekrar son bir kez bakmanızı rica etsem zaten sizin onay verdiğiniz son hali orada onay bekleyen. Çok teşekkür ederim. Birde "https://tr.wikipedia.org/wiki/Crossroads_Uluslararas%C4%B1_K%C4%B1sa_Film_Festivali" maddesinde gözden kaçmış bir yazım hatası vardı minör bir şey ama düzelttim. Onuda onaylamışsınız çok sağolun ancak bu yüzden yine sürüm farklılığı ibaresi gösteriyor. Size çok zahmet verdim. Özür dileyerek yardımınızı tekrar rica ediyorum. Bu maddelere bir süre başka bir katkım olmayacak söz veriyorum. "https://tr.wikipedia.org/wiki/Cinema_Journal" bunda hiç bir şey yeni yapmadım eski düzeltmelerim onay bekliyor. Sevgiyle kalın. Oznurkazanci (mesaj) 23:34, 28 Haziran 2016 (UTC)

Teşekkür ve Özür[kaynağı değiştir]

Merhaba siz onay verdikten sonra yanlışlıkla "https://tr.wikipedia.org/wiki/Emerging_Markets_Journal" maddesine bir ekleme yapıp sonra geri çektim. Sizin onay verdiğiniz maddenin son hali üzerinde bu yüzden halen düzeltme isteği varmış ibaresi görünüyor. Ancak bir düzeltme veya ekleme yok. Biraz yap boz oldu gibi çok Özür dilerim. Benim hatam. Maddeye tekrar son bir kez bakmanızı rica etsem zaten sizin onay verdiğiniz son hali orada tekrar onay bekleyen. Çok teşekkür ederim. Birde "https://tr.wikipedia.org/wiki/Crossroads_Uluslararas%C4%B1_K%C4%B1sa_Film_Festivali" maddesinde gözden kaçmış bir yazım hatası fark ettim minör bir şeydi ama düzelteyim dedim. Onuda onaylamışsınız çok sağolun ancak son yaptığım minör düzeltmeden dolayı yine sürüm farklılığı ibaresi gösteriyor. Size çok zahmet verdim. Özür dileyerek yardımınızı tekrar rica ediyorum. Bu maddelere bir süre başka bir katkım olmayacak söz veriyorum. "https://tr.wikipedia.org/wiki/Cinema_Journal" bu madde de yeni hiç bir şey yapmadım sadece eski kaynak eklemelerim ve düzeltmelerim onay bekliyor. Sevgiyle kalın. Oznurkazanci (mesaj) 08:15, 29 Haziran 2016 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Cobija Selam,

Antalyaspor sayfasında logo değişiminin yapılması gerekiyor ancak logo yükleme hususunda biraz eksiğim var senden ricam resmi sitede bu zaten vardı kulüp bugün ki kongrede oyladı kabul oldu yeni logoyu vikipediye yüklememiz gerekmektedir yardımlarını rica ederim . (http://antalyasporum.com/antalyasporun-yeni-logosu-kabul-edildi/) (Pipapo7 (mesaj) 16:28, 30 Haziran 2016 (UTC))

Tamamdır. --cobija 10:33, 1 Temmuz 2016 (UTC)

teşekkür ederim (Pipapo7 (mesaj) 12:20, 1 Temmuz 2016 (UTC))

[kaynağı değiştir]

Cobija Selam,

Türk Hava Yollar Spor Kulübü, Bayan voleybol takımını 2016 yılı itibari ile Voleybol 3. Liginden başlatacağını geçen ay duyurdu ve transferlere başladı. 1979 yılından 1994 yılına kadar kulüp istikrarlı olarak voleybol 1. liginde mücadele etti. Malum logo yüklemede biraz geri kaldığım için senden ricam aşağıdaki ligden veya thy sk logo yazarsan arama motoruna ilgili logoyu ilgili maddeye eklermisin? Türk Hava Yolları (bayan voleybol takımı)

[[1]]

İyi Çalışmalar, teşekkürler(Pipapo7 (mesaj) 18:08, 17 Temmuz 2016 (UTC))

Tamamdır. --cobija 18:41, 17 Temmuz 2016 (UTC)

teşekkür ederim (Pipapo7 (mesaj) 07:26, 18 Temmuz 2016 (UTC))

Sizin için ŞEHİTLER ölü olarakmı gözüküyor!!!!!![kaynağı değiştir]

Merhaba, Size bir sorum olacaktı,vatan için ölen kişiler sizin gözünüzde ölü olarakmı gözüküyor acaba ? Yanıtlarsanız sevinirim. Bu imzasız yazı Yemre41 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Evet. Bkz: Vikipedi:Tarafsız bakış açısı. --cobija 19:27, 18 Temmuz 2016 (UTC)
Yemre41: "Vatan için ölmek" şehit, hazreti vb. gibi kavramlar Vikipedi de Vikipedi:Tarafsız bakış açısı gereği geçersizdir. Hatta bilgi vermek için söyleyeyim; burası bir ansiklopedi olduğu için Vikipedi tarafsız bakış açısı ilkesi gereği hiçbir kişi ve grubu terörist olarak nitelendirmemekte ve sınıflandırmamaktadır. Bunun yanında terörizm, devlet destekli terörizm kavramları gibi devlet terörü de oldukça tartışmalı bir kavramdır ve üzerinde uluslararası fikir birliği yoktur. Ayrıca Vikipedi'de hiçkimse suç temsili bir insan değildir. Stalin de. Mustafa Kemal Atatürk de. Abdullah Öcalan da. Mehmet Ali Ağca da. Fidel Castro da. Nelson Mandela da. ... Daha yüzlerce isim gibi. IŞİD, PKK, RAF veya ASALA da. Hatta bir ara ABD yönetimince "terörist organizasyon" sayılan bir devletin resmi ordusuna bağlı organ olan İran Devrim Muhafızları veya Çin Halk Cumhuriyeti, Kazakistan ve Kırgızistan'ın terörist ve suçlu olarak ilan ettiği Doğu Türkistan Kurtuluş Örgütü de. Daha yüzlerce yapı gibi. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:00, 18 Temmuz 2016 (UTC)

Yanıtladığınız ve beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.--Yemre41 (mesaj) 18:33, 19 Temmuz 2016 (UTC)

2016 Türkiye askerî darbe girişimi[kaynağı değiştir]

Merhaba, şablonda Kuleli Askerî Lisesi öğrencileri reşit olmadıkları için mi taraflardan ayrı tutuluyor? Bilmeden düzenleme yapmak istemedim.--evolutionoftheuniverse mesaj 19:51, 18 Temmuz 2016 (UTC)

Bildiğim kadarıyla okul komutanı cuntacılar arasındaymış ve öğrencileri tatbikat yapacağız(?) diyerek okula çağırmış fakat öğrencilerin olaylarda bir rolleri var mı konusunda bir bilgi yok. --cobija 19:55, 18 Temmuz 2016 (UTC)
Takip ettiğim kadarıyla öğrenciler tatbikat diye evlerine gönderilmemiş, sonra Çengel Karakolu'nun anahtarını isteyen subayın isteği yerine getirilmeyince liseye gidip öğrencileri alarak karakolu ele geçirmiş. Reşit olmadıklarını dikkate alarak TBA kapsamında şimdilik bir tarafa koymamakta yarar var. "Öğrenciler durumu görmüyor mu, fark etmemişler mi?" gibi sorular da bir bilgi olmadan havada kalır. Şimdilik böyle tutalım. Kolay gelsin.--evolutionoftheuniverse mesaj 20:03, 18 Temmuz 2016 (UTC)

fuatavni[kaynağı değiştir]

Selam. Orjinal hesap fuatavni değil. Kişi kullanıcı adını fuatavni_f olarak değiştirdi. Zaten eklediğin kaynakta retweet edilmiş bir reklam bulunuyor. Gerçek fuatavni'nin retweet edeceği bir içerik değil. "fuatavni_f" kullanıcı adına 21 Ocak 2015 tarihinde geçildiğine göre "fuatavni" kullanıcı adını terkedip "fuatavni_f" kullanıcı adıyla yeni hesap açması mümkün değil. Çünkü bu hesapta 2014 yılına ait tweet'ler bulunuyor.~ Rebuk 18:14, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Kullanıcı adını değiştirip içeriğiyle birlikte yeni ada geçtiğine emin misin? Orijinal hesap ele geçirilmiş ve yeni hesap açmamış, kenarda bekletilen yedek hesaba geçiş yapmıştı diye hatırlıyorum. Eğer dediğin gibiyse sahte hesabın orijinal hesaptan daha eski olması da garip görünüyor. --cobija 18:33, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Benim tahminim fuatavni olarak başlayan bu kişi/kişilerin kullanıcı adını değiştirdikçe, hükümet yanlısı kişi/kişilerin eski kullanıcı adlarına geçiş yapmış olması. Örnek vereyim, fuatavni'nin seçtiği kullanıcı isimlerinden biri olan fuatavnifuat'ın ilk tweet'ine bakarsan "Başbakan'ın yanındayız" diyor. Tweet tarihlerinin orjinal hesaptan eski olmasının sebebi, bu hesapların orjinal fuatavni'den önce açılmış olması. Bu hesaplar daha sonra fuatavni'nin eski kullanıcı adlarına geçiş yaptı.~ Rebuk 18:45, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Tamam da dezenformasyon amaçlı sahte hesabın orijinalinden önce açılması söz konusu olamaz? Ayrıca Afrikalı futbolcu Mtelem Kanko da (sildirmesin diye şifreledim adını) şöyle bir şey ortaya atmış.[2] --cobija 18:53, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Haberdeki kişinin yanılıyor olma ihtimalini düşünüyorum. Daha önce başka isim kullanmış olabilir ancak "fuatavni" olarak ele alırsak kaynakların hiç biri 2014 öncesini söylemiyor. Mesela Ekşi Sözlük'te Şubat 2014'te açılmış başlığı.~ Rebuk 19:06, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Sahte hesabın orijinalinden eski olması? --cobija 19:12, 20 Temmuz 2016 (UTC)
O tweet'lerin Twitter tarafından silinmiş ya da gizlenmiş olması. Normalde sahte fuatavni hesabına girip son tweet'lerinde bunu görüyoruz. Arama yaptım ve sahte fuatavni'nin bütün tweet'lerini arşivleyen bir sayfa buldum. Verdiğim ekran görüntüsünde 5 Haziran 2013'teki bu tweet'i neden göremiyoruz sence? Yalnızca bağlantısıyla görüntülenebiliyor. Kaynak kullandığmız bu ekran resmindeki ilk tweet'i aradığımız zaman ise bu siteden başka bir sonuca rastlayamıyoruz. Sonuç: tweet'ler silinmiş/gizlenmiş.~ Rebuk 19:36, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Şunu şuraya bırakayım ama tartışmaya dahil olmayayım :) Maddede şu an açılmayan kaynak (Bugün).--RapsarEfendim? 19:14, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Bu yıldız sizin için[kaynağı değiştir]

Working Man's Barnstar.png Çalışkan Barnstarı
2016 Türkiye askerî darbe girişimi maddesine yaptığınız güncel, kaynaklı ve doğru bilgiler için bu yıldızı hakettiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ahmet Turhan (mesaj) 19:02, 21 Temmuz 2016 (UTC)

Ömer Halisdemir[kaynağı değiştir]

Kardeş Ömer Halisdemir sayfasını silinmeye aday göstermende ki sebep ne ? Profmalatya (mesaj) 19:34, 30 Temmuz 2016 (UTC)

AK[kaynağı değiştir]

SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:32, 2 Ağustos 2016 (UTC)

Benim yaptığım değişiklikten bir önceki hızlı silme isteğine bakarmısın Cobija. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:32, 2 Ağustos 2016 (UTC)

Sakhalinio, Görmüştüm ama haklı yanı da var diye itiraz etmedim. --Cobija (mesaj) 20:38, 2 Ağustos 2016 (UTC)

AK dosyası[kaynağı değiştir]

Merhaba, bilmediğim için soruyorum. Az önce düzenlediğiniz 1992-93 Türkiye Basketbol Ligi maddesinde en altta şampiyon bölümünde Efes Pilsen logosu duruyor ancak şu değişiklikte kaldırmıştınız. İkisi de Adil Kullanım dosyası değil mi? Hepsini mi kaldırmak lazım? Veya oraya hangi tür bir logo koymak lazım? Resimli de şık duruyor çünkü. --Teacher0691 (mesaj) 14:02, 4 Ağustos 2016 (UTC)

AK dosyaları yalnızca madde içeriğinde kullanılabiliyor. Örnekteki gibi tablolarda, şablonlarda, kullanıcı sayfalarında vs. kullanılması uygunsuz oluyor. Konuyla özel olarak ilgilenmiyorum fakat denk geldikçe gerekli değişiklikleri yapıyorum. Verilen örnekteki maddeden de logoyu kaldırdım şimdi. VP:AKKriterde detayları mevcut. --Cobija (mesaj) 16:04, 4 Ağustos 2016 (UTC)

Kaynaklara bakılmasını öneririm[kaynağı değiştir]

Transkripsiyon ile transliterasyonun aynı olmadığını bilmenizi isterim. Kaynaklardaki kullanım diyorsanız bu başka konu tabii. --esc2003 (mesaj) 08:59, 5 Ağustos 2016 (UTC)

Yapılan taşımaların bir kaynağı var mı? Ben şuradakine göre yapıyorum mesela: http://dergiler.ankara.edu.tr/dergiler/18/22/95.pdf --Cobija (mesaj) 08:59, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Evet. O kaynakta da önce transliterasyon ele alınıyor. Giannakopulos demişsiniz mesela burada iki kural harmanlanmış gibi görünüyor. Başı trl sonu trk --esc2003 (mesaj) 09:03, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Zamanında tüm Yunan takımlarını, liglerini vs. titizlikle karşılaştırarak adlandırırken bu kaynağı kullandım. Öncesi sonrası ne demek bilmiyorum fakat transliterasyon kısmı bizi ilgilendirmiyor, transkripsiyon esasları da mevcut incelerseniz. Yaptığınız taşımaların hiçbirinin doğru olduğunu göremiyorum baktığım zaman. Kaynağınız var mı yoksa telaffuza göre mi yapıyorsunuz taşımaları? Eğer kaynak yoksa rica ederim geri taşıyın. --Cobija (mesaj) 09:07, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Transkripsiyonda zaten okunuş esas alınmaktadır Sayın Cobija. Yukarıda verdiğim örnekte harf çevirisi olarak olarak başlatıp yazı çevirisiyle bitirmişsiniz. --esc2003 (mesaj) 09:12, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Böyle bir şey gerçekleşeceğini önceden kestirdiğim için maddelere şöyle notlar eklemiştim. Keşke bir göz atsaydınız. Ek olarak cevabınızdan anladığım kadarıyla bir kaynağınız yok. Vikipedi dizi sitesi değil ki altyazı çevirmenleri gibi dinleyerek çeviri yapalım. Ortada ilmi bir kaynak var, ona göre adlandırma yapılır. Son olarak Giannakopulos doğrudur zira Yunanca ou harfler yan yana gelince yalnız u şeklinde yazılıyor. Bir zahmet inceleyin verdiğim kaynağı, detaylı şekilde belirtiliyor her şey. --Cobija (mesaj) 09:15, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Tartışmayı nezaket çerçevesinde devam ettirebiliriz. ou harfler yan yana gelince yalnız u şeklinde yazılıyor dediğinize göre ben de "Gia" nin trankripsiyona göre "ya" şeklinde yazıldığını söylemeliyim. Ayrıca ou şeklindekini u olarak yazmak okunuşa göre yazmak oluyor dolayısıyla transkripsiyon yapmış olunuyor dolayısıyla bu Gia'nın ya olarak okunup yazılması gibi doğru. İki ayrı kuralı bir arada kullanarak yanlış bir işlem yapan ne yazık ki burada sizsiniz. --esc2003 (mesaj) 09:20, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Ben sizi tanımıyorum, Yunanca konusunda ne kadar yetkinsiniz bilmiyorum. Bu nedenle kaynak göstermeden ortaya sürdüğünüz iddialar bir anlam ifade etmiyor. Ben kendi adıma Yunancadan anlamam ancak anlamadığım için kendi görüşlerimi öne sürmüyor ve kaynağa bağlı kalıyor, oradakileri uyguluyorum. Şu halde; ortada bir kaynak var, bu kaynağa baktığımda gia=ya kuralını göremiyorum, gösterir misiniz bana? Yine aynı kaynağa bakınca ou=u yazıyor ama siz aksini iddia ediyorsunuz, buna dair kaynağınızı görebilir miyim? Kaynak yoksa da VP:ÖA nedeniyle daha fazla tartışmak istemiyorum. --Cobija (mesaj) 09:34, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Yanlış yorumlayıp yanlış olarak yaptığınız işlemler Vikipedi'nin yararına değil. Diğer kullanıcıları tartışmaya davet etmek en doğrusu olacak. --esc2003 (mesaj) 09:38, 5 Ağustos 2016 (UTC)
Kaynaksız ve hatta kaynağa zıt işlemler Vikipedi'nin yararına değildir tabii ki. Geri alıp tartışalım öyleyse, iyi günler. --Cobija (mesaj) 09:41, 5 Ağustos 2016 (UTC)

Olympiakos'un olimpiakos yapılmasında bir mantık var, tamam. Israrla kaynak göstermeye çekinmenize rağmen onu anlıyorum ve öyle kalsın. (Taşı, geri al, tartış döngüsünün iyi niyet varsayılamayacak şekilde yok sayılmasına rağmen iyi niyetli davranıyorum.) Peki Giurkas'ın Yurkas olması nasıl oluyor, g=y olduğu gördüm tamam ama iota nereye kayboldu?

"Keşke kaynağı inceleyip bunun doğru yorumlanıp yorumlanmadığına da baksaydınız." gibi kendi öznel yargılarınızı da benden uzakta tutun lütfen zira bu tablo yorumlanacak bir içerik içermiyor, orada yazanı "uygulamak" mecburiyetindesiniz, "yorumlamak" değil. Varsa da yanlış "yorumlanan" gösterin de boşuna zaman kaybetmeyelim, yanlışlarımızı düzeltelim. --Cobija (mesaj) 10:29, 6 Ağustos 2016 (UTC)

O sözler size değil zaten, boşuna agresifleşmeyin.Olympiakos'un olimpiakos yapılmasında bir mantık var, tamam. Israrla kaynak göstermeye çekinmenize rağmen onu anlıyorum ve öyle kalsın. demişsiniz, titizlikle karşılaştırdığınızı söylüyordunuz. Kaynak göstermekten niye çekiniyormuşum? Sizi böyle bir cümle kurmaya iten nedir? O kaynak birçok kez tartışmalarda öne sürdüğümüz, kullandığımız bir kaynak. Nasıl kendi keşfettiğiniz bir kaynakmış gibi konuşabiliyorsunuz? g=y olduğu gördüm tamam ama iota nereye kayboldu gerçekten çok gülünç bir durum. γ /i/ ve /e/ sesinden önce olunca y olarak yazılıp okunur diye kaynaktaki tabloda geçiyor; ayrıca Vikipedi'de yer alan Yunan alfabesi maddesinde de "ΓΙ bileşiği y olarak okunur" diye yazıyor. Yanlışlık olduğunu iddia ediyorsanız maddeyi de elden geçirmek gerekecek. Hep Türkçeye yapılan transkripsiyondan bahsedildi Yunancaya transkribe edilen bazı adlar da bu duruma örnek verilebilir: Yozgat / Γιοζγκάτ , Yugoslavya / Γιουγκοσλαβία, Johann Strauss / Γιόχαν Στράους --esc2003 (mesaj) 20:46, 6 Ağustos 2016 (UTC)
esc2003, yorumlanıp yorumlanmadığı kontrol edilirken benim yorumumun sağlamasının yapılması öneriliyor, fark etmeseniz de bana gönderme yapıyorsunuz ancak konu bu değil zaten yazacağımı yazdım. Neden kaynak göstermekten çekindiğinizi ya da neden "şu harf şu harfe denk gelir, ikisi yan yana gelince şu şekilde yazılır" gibi açıklayıcı cümleleri tartışmanın üzerinden bir gün geçtikten sonra lütfetmeye başladığınızı siz biliyorsunuz, mantıklı bir durum olmadığı için mantıklı bir çıkarım yapamayacağım. Sadece koca bir zaman kaybı oldu bu aradaki süre. Ayrıca kaynağı nasıl kendi keşfimmiş gibi yazdığımı düşündüğümü anlayamadım, buna dair ima içeren cümlemi alıntılar mısınız? Kişisel meseleler bittiğine göre asıl noktaya geliyorum.
Oly konusunda hatalı davrandığımı kabul ediyorum, tabloyu yanlış okumamdan kaynaklı olarak bu yanlışın arkasında durmayacağım. Bu konuda kusuruma bakmamanızı rica ediyorum. Ancak tabloda şu var: Gama /e/ ve /i/den önce y olur diyor ama gi=y oluyor demiyor, /e/ ve /i/ bu sırada nereye kayboluyor? Verdiğiniz Vikipedi maddesinde ilgili yerde kaynak yok, doğruysa bile doğru varsayamayacağım. Pek de gülünç görünmüyor dolayısıyla buradan bakınca. --Cobija (mesaj) 21:17, 6 Ağustos 2016 (UTC)
Kusura bakıyorum, bu yersiz çabanızdan dolayı da yok yere onca zaman kaybı oldu. Yanlış yorumlamaktan kastımı şimdi anlamışsınızdır. Transkripsiyonun ne demek olduğunu dahi bilmiyorsunuz. Hiçkimse bilmediğiniz konular hakkında size bir şeyleri ispatlamak zorunda değil. --esc2003 (mesaj) 16:09, 7 Ağustos 2016 (UTC)
Tartışmayı nezaket çerçevesinde devam ettirebiliriz derdim fakat kusura bakmayın ifadesini nezaketen söylemiştim, keyfiniz bilir. Theofanis'in Teofanis olduğunu, daha kötüsü (en temelde böyle olsa da o kadar basit değil) transkripsiyon=telaffuz zanneden biriyle (Georgi de Görgi diye yazılmalı demek ki buna göre) daha fazla parmak yormak istemiyorum. Hiç değilse hatasını kabul edebilen, burnundan kıl aldıran biriyle muhatap olduğunuz için mutlu olun, ben bu konuda biraz şansızım çünkü iki gündür. --Cobija (mesaj) 18:25, 7 Ağustos 2016 (UTC)
Sürekli iğneleyici cümleler kurma gayretinde olan bir kullanıcıya yaptığım bir hatırlatmaydı sadece ama "lütfetmek" gibi sözcükler kullanmayı marifet saydığınız için, zaman kaybetmek ithamından hareketle suçu karşınızdakinde aradığınız için bunun boşuna bir çaba olduğunu anladım. Georgi, Görgi karşılaştırılmasında bir ilgi bulamadım. Theofanis'in Teofanis olduğunu, daha kötüsü (en temelde böyle olsa da o kadar basit değil) transkripsiyon=telaffuz zanneden biriyle Gerçekten çok bilgilisiniz. Emin olduğunuz yazılış bir tek bu kaldı demek ki, size hayran kaldım. Burada dilbilimsel makale yazmıyoruz, ileri derecede bir transkripsiyondan bahsedemeyiz zaten. Burnundan kıl aldırmamaya getirmişsiniz ama inanın eleştirilecek olan burada ben değildim. Karşımda hatasını kabul eden birini bulamadım, dolayısıyla mutlu da olmadım. Sadece tartışma oldukça gereksiz ve yorucu oldu. --esc2003 (mesaj) 19:23, 7 Ağustos 2016 (UTC)

VK[kaynağı değiştir]

Bu Vikipedi Kütüphanesi ilgimi çekiyor fakat bir yandan da yoğun bir dönem içerisinde olduğumdan çekimser kalıyorum. Çok etkin olamam fakat ilk etapta ne yapılması gerekiyor? --Cobija (mesaj) 12:05, 6 Ağustos 2016 (UTC)

Selam. Elindeki kitapları, oradaki kullanıcı arşivleri kısmında listeleyerek başlayabilirsin. A kitabındaki bir kısma ihtiyaç duyan kullanıcı seninle iletişime geçebilir, sen de ilgili kısmı ona ulaştırarak (taratarak veya fotoğrafını çekerek) ona ulaştırabilirsin böylece. Onun dışında İnternet ortamındaki Türkçe veritabanlarıyla iletişime geçip, birkaç ücretsiz hesap alma girişiminde bulunmak lazım.--RapsarEfendim? 18:20, 7 Ağustos 2016 (UTC)

Veritabanlarıyla iletişime geçmek için Vikipedi'nin kendi alan adına sahip e-mail var mı? --Cobija (mesaj) 18:29, 7 Ağustos 2016 (UTC)

Bunu düşünmemiştim... Gerektiğini zannetmiyorum zira bu bir "kullanıcı projesi", site veya vakıf tarafından yürütülen bir proje değil. Proje sorumluları tarafından girişimler yapılması lazım. Proje sorumluların ortak kullanacağı bir e-posta alınabilir, proje sayfasında da bu belirtilebilir ve yollanan postalarda site veya vakıfla ilişkisi net bir dille belirtilebilir diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 18:38, 7 Ağustos 2016 (UTC)

İngilizce kütüphane sayfasında bahsettiğim gibi bir iletişim adresi var. Geçmişte özel e-posta adresimden belediyelerden bilgi talep ederken pek ciddiye alınmadığım için sorayım dedim, ki özel erişim talep edeceğiz. Buna dair bir çalışma yapmaya başlasak ya çağrı yapıp, beklemenin bir manası yok çünkü. Cumhuriyet gazetesi son zamanlarda özellikle üniversite öğrencileri için ücretsiz erişim veriyor ve oldukça cömert davranıyorlar. Buradan başlamak iyi olabilir yöntem üzerine konuşulduktan sonra. --Cobija (mesaj) 18:44, 7 Ağustos 2016 (UTC)

Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi[kaynağı değiştir]

İyi Akşamlar,

Voleybol federasyonu sponsorluk olarak değil basketbol da olduğu gibi ligi bayanlar 1 ligini sultanlar ligi erkekler 1. ligini de efeler ligi yaptı.

İnternette bu iki ligin yeni tanıtım logosu yer alıyor ancak ben beceremiyorum çok oluyorsun demeni istemiyorum ama bu iki ligin iki güzel logosunu internetten alıp sayfalara eklermisin

iyi vikiler(Pipapo7 (mesaj) 20:28, 9 Ağustos 2016 (UTC))

Tamamdır. --Cobija (mesaj) 08:05, 10 Ağustos 2016 (UTC)
Eline sağlık birde şu memleketspora bu kadar takılmasan iyi bir vikipedistsin ama artık yoruldum inat etmiyorum :) (Pipapo7 (mesaj) 09:36, 10 Ağustos 2016 (UTC))

Madde ana görsele dair öneri[kaynağı değiştir]

Selamlar. 2016 Türkiye askerî darbe girişimi‎ sayfasını için hazırlanan şu görsel gayet güzel duruyor, içeriği Türkçe diline çevrilip maddeye aktarılabilir ve ana görsel yapılabilir. Şu ankinden daha kapsamlı. Eğer bu işten anlıyorsan ilgilenebilir misin? --Ahmet Turhan (mesaj) 07:05, 13 Ağustos 2016 (UTC)

Maalesef görsel düzenlemede hiç iyi değilim. --Cobija (mesaj) 18:04, 13 Ağustos 2016 (UTC)

Vafıl[kaynağı değiştir]

Hiçbir bağlantı yok buraya? --Cobija (mesaj) 10:51, 16 Ağustos 2016 (UTC)

Selamlar üstadım, uzun süredir görüşemedik, umarım iyisindir. Sayfanın şöyle bir trafiği mevcut. Arama motorları bu tip yönlendirmeleride kullanmakta. Türkçede söylenişi ile de arayan varsa bu yönlendirme sayfası faydalı olur diye düşünüyorum. Arayı soğutmayalım, Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:50, 16 Ağustos 2016 (UTC)

Sayfa Neden Silindi?[kaynağı değiştir]

Sayfayı kafanıza göre sildirtmeniz çok ahlaksızca. Eğer bir düşünceniz varsa bana mesaj yoluyla bildirtmeniz yeterliydi ki göndermişsiniz ben de size yanıtını verdim. Tong Yabgu Kağan'ın şad unvanlı bir oğlu olduğu biliniyor ancak buradaki Babasulu ifadesinin yer adı mı, yoksa has isim mi olduğu kesin değil. Farklı kaynaklar farklı bilgiler veriyor. İşin dramatik olan kısmı şu ki Azerbaycan Vikipedisi'nde bile Göktürkler ile ilgili daha kapsamlı maddeler var. Burada Türkçe Vikipedi'de bu açığı kapatmak isteyen birileri olunca ne hikmetse önünü kesmek için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz. Aynı olay 2. kez başıma geliyor. Eğer sayfanın gerçekten silinmesi gerekiyorsa bu konuyu mesaj sayfamda tartışabilirdik ancak size verdiğim mesajı kaale almadığınız sürece benim de size ve yaptığınıza saygı duymamı beklemeyin. Binaanaleyh Göktürkler ile ilgili yalnızca Çin kaynaklarını irdeleyerek her şeyi öğrenemezsiniz. Özellikle Batı Göktürk Kağanlığı ile ilgili Çin kaynaklarında daha az bilgi verilmiştir. Batı Göktürkleri ile ilgili bilgiler daha çok Sasani, Ermeni, Gürcü, Bizans vb. kayıtlarında bulunmaktadır.--Şahkulu (mesaj) 22:45, 16 Ağustos 2016 (UTC)

Verdiğiniz kaynak ile madde içeriği tezattı ve silindi, bu kadar basit. Eğer kişi adı mı yoksa yerleşim yeri adı mı olduğu kesin belli değilse neye dayanarak kesinmişçesine madde yazıyorsunuz? Sayfayı oluştururken Gök-Türk kitabını kaynak göstermişsiniz fakat aslen kitabı okumadığınız belli oluyor zira yazdığınız madde ile kitaptaki içerik uyuşmuyor, gayet açık bir şekilde yerleşim yeri adı olduğu belirtiliyor. Taşağıl'ın kitabını yüzeysel buluyorsanız daha derinlemesine bilgilerin yer aldığı kaynakları bizzat kullanarak madde açın ve kullandığınız kaynakları maddede belirtin. Özgün araştırmalara dayalı ve doğrulanmayan maddeler silinir, kişisel bir uygulama değil, herkes için bu böyle. --Cobija (mesaj) 01:37, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Silinmeye Aday Sayfa Görüşü[kaynağı değiştir]

Merhaba, daha önce benzer durumlarda yorumlarınızı okuduk. Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Koma Amed sayfasında farklı görüşlere ihtiyaç duymaktayız. Yorum yaparsanız sevinirim.--Kafkasmurat- 12:05, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, kapalı oturum, yasama yılı, kanun teklifi gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz? --Ahmet Turhan (mesaj) 14:41, 20 Ağustos 2016 (UTC)

Haydi Ağustos 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Image of none.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset'in yeni 1-31 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki işbirliği projesi: Resim aranan siyasetçiler kategorisindeki maddelere görsel ekleme olarak belirlenmiştir.

Resim aranan siyasetçiler kategorisinde an itibariyle 4.138 madde bulunmakta. Burada yer alan maddelere resim eklenmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 14:43, 20 Ağustos 2016 (UTC)

HP'deki büyülü nesneler listesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Cobija,

Evet, sayfaya maalesef uzun zamandır bakamıyorum ama bu genel olarak Vikipedi'ye bakmaya vaktim olmamasından kaynaklanıyor. Sayfanın giriş kısmını yazmayı düşünüyorum elbette. Bunun için bir deneme amaçlı giriş de hazırlamaya başlamıştım. Çok ilerletememiştim. Bu aralar biraz daha müsaitim sayfa için çalışma yapmaya. Eklemeye çalışırım. Sayfa için genel olarak bir değerlendirme de ekleyebilir misiniz adaylık sayfasına? Böylece bir çeki düzen de verebilirim; insanın gözünden kaçıyor bazen bazı şeyler.

İyi günler, kolay gelsin.--Narsilien (mesaj) 11:25, 22 Ağustos 2016 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Sakaryaspor logosunu değiştirmiş eski efsane logoyu kullanmış internette her yerde mevcut yüklemesi hususunda sayfaya rica ederim.

İyi ÇalışmalarBu imzasız yazı pipapo7 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Tamamdır. --Cobija (mesaj) 13:37, 6 Eylül 2016 (UTC)

o zaman listeyi silmeyin[kaynağı değiştir]

listede 7 isim var128.164.201.51 18:22, 15 Eylül 2016 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Merhaba

Sana birşey danışmak istiyorum. Basketbol süper ligi sayfasında lig logosu normal sponsorsuz hali spor toto ile olan logo değil, ancak kadınlar basketbol süper liginde sponsor adı bilyoner.com ekli logo var. Şimdi federasyon bu iki sponsor ile bu sene de devam edecek ancak doğru olan sponsorlu logo mu sponsorsuz mu eğer bir karar var ise ikisinden birisini düzeltmen hususunda acil yardımlarını rica ederim

Saygılarımla (Pipapo7 (mesaj) 07:50, 19 Eylül 2016 (UTC))

Sponsorlu ya da sponsorsuz olsun en güncel olan hangisiyse o logo kullanılıyor. --Cobija (mesaj) 07:57, 19 Eylül 2016 (UTC)
O zaman senden ricam Basketbol Süper Liginin logosunu günceller misin teşekkürler (Pipapo7 (mesaj) 12:49, 19 Eylül 2016 (UTC))

güncelmiş özür dilerim :)

Şablon:IMDb'de film[kaynağı değiştir]

Yaptığınız şu güncelleme ile bağlantılar çalışmaz olmuş. Aynısı SinemaTürk'te film için de geçerli. --Üçüncü Adam (mesaj) 20:29, 21 Eylül 2016 (UTC)

Hadi ya, fazladan parametre girip madde adını yazmaya gerek kalmasın demiştim ama bozmuş. Botla düzeltilemez mi bu? --Cobija (mesaj) 22:52, 21 Eylül 2016 (UTC)
Şablon birkaç farklı şekilde kullanılmış. Bazıları İngilizce Vikipediden kopyala-yapıştır ile oluşturulmuş. Daha önce tartışma sayfasında konuşulup şablonda düzenleme yapılmıştı. Bot ile yapılabilir mi bilmiyorum. --Üçüncü Adam (mesaj) 04:03, 22 Eylül 2016 (UTC)

Galaksidekiotostopcu, {{IMDb title|Elysium|1535108}} gibi kullanımlardaki fazlalık |Elysium parametresini botla kaldırabilir miyiz? --Cobija (mesaj) 09:35, 22 Eylül 2016 (UTC)

Değişikliklerinizi şimdilik geri alıyorum. --Üçüncü Adam (mesaj) 20:06, 22 Eylül 2016 (UTC)

Türk yazı sistemleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Cobija. Türk yazı sistemlerinin adını bir çırpıda değiştirmişsiniz. Bu ad, sizin açıklamanızda yazdığınız gerekçeyi doldurmuyor. "Türk yazı sistemleri" zaten kullanılan sistemler demek. Hem maddede bu iddia yok hem literatürde bu kullanım var. Bu ada sahip en az bir kitap var. Hemen ada yönelmek yerine bir tartışma açılması veya madde yazarıyla istişare edilmesi doğru olurdu. Karar ona göre çıkardı. Bödöŋtıl ileti 16:18, 4 Ekim 2016 (UTC)

Türk yazı sistemleri kavramı eminim çoğu insanda (bende de olduğu gibi) Türklerin tarihsel süreç içerisinde kullandığı değil de bizzat oluşturduğu yazı sistemleri manasına geldiği intibasını uyandırıyordur. (ki bu manada kullanılmalı zaten ama farklı şekilde kullanılıyor demek ki. İlgili kitabın başlığı da Türk Yazı Sistemleri olsa da İbrani, Mani, Tibet vs. alfabeleri "Türkçenin yazıldığı alfabeler" olarak tanımlanmış.) Bana göre halen mevcut başlık daha doğru fakat ilgili bilim terminolojisinde sizin dediğiniz kavram daha yaygın kullanılıyorsa geri taşınabilir tabii ki. --Cobija (mesaj) 16:00, 4 Ekim 2016 (UTC)
Doğrusu, kitap çıkalı çok oldu. Akademide makbul kitaplardan. Ben maddeyi yazarken de hiç böyle çağrışım uyandırmadı. Madde içeriğinde de hepsinin kökeni açıkça belirtilmişken... Siz adı değiştirince, buna karşılık değiştirme yarışı/tartışması gibi görünecek diye dokunmak istemedim. Sonuçta niyetiniz iyi; belli. Ama yazmadan da duramadım. En azından bir fikir alışverişi olur. Bödöŋtıl ileti 21:01, 5 Ekim 2016 (UTC)
Adlandırma kurallarında madde adı çift anlam intibası uyandırmamalı, açık olmalı diye bir kriter var. Mevcut adlandırmanın daha doğru olduğunu düşündüğümü yineliyorum ama terminolojiye hakim olan kişi sizsiniz tabii ki. --Cobija (mesaj) 22:49, 5 Ekim 2016 (UTC)

Kontrol edebilir misiniz?[kaynağı değiştir]

Merhaba Cobija, Gelir İdaresi Başkanlığı sayfası için kuruma ait yeni fotoğraflar ekledim. Kontrol edebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. Bu imzasız yazı Bagtas (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

İyi günler. Yüklediğiniz fotoğrafları hangi sayfadan aldığınızı sorabilir miyim? Kaynak eklememişsiniz. Kendiniz çektiğinizi belirmişsiniz fakat çözünürlük çok düşük ve EXIF verileri yok? --Cobija (mesaj) 13:28, 6 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

Coat of arms of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

Bugün tamamladığım projeye sıcağı sıcağına davetlisiniz :) Katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 01:13, 8 Ekim 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı maddesini okuduktan sonra bir yıldız vermek istedim. Maddeleri oluşturma şekliniz, kitaplardan araştırıp kaynak gösterişiniz, imkân bulduğunuzda fotoğraf yüklemeniz ve genel yaklaşım tarzınızla gözümde gerçek bir Vikipedistsiniz. Daha nice güzel katkılarınızı okumak dileğiyle... -seyit. 22:15, 10 Ekim 2016 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Tofaş Spor Kulübü yeni logosunu geçen iki hafta önce lansman ile açıkladı senden ricam yükleyebilirmisin? [3] (Pipapo7 (mesaj) 06:18, 17 Ekim 2016 (UTC))

Tamamdır. --Cobija (mesaj) 07:17, 17 Ekim 2016 (UTC)

Sultanlar Ligi hk[kaynağı değiştir]

Selam, senden son bir ricam olacak Sultanlar Ligine Vestel Venus isim sponsoru oldu yeni logoyu sen ekleyebilirmisin [4]

teşekkürler , kırmadan hepsini yerine getirdin :)(Pipapo7 (mesaj) 17:33, 20 Ekim 2016 (UTC))

Tamamdır. --Cobija (mesaj) 21:29, 20 Ekim 2016 (UTC)

Nutuk 1927 Osmanlıca Basım.jpg[kaynağı değiştir]

Eserin kendisi kamu malı ama o eserin kimin çektiği dahi belirli olmayan fotoğrafı da mı kamu malı oluyor? --Cobija (mesaj) 08:32, 22 Ekim 2016 (UTC)

Selamlar. Zaten eserin kendisinden başka bir şey göstermediği için problem değil, tarama gibi düşünülebilir :) İyice kırpılmış ve arka plan dahi bırakılmamış. Daha iyisi olabilir ama, kötü gözüküyor açıkçası.--RapsarEfendim? 08:50, 22 Ekim 2016 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Socialmediacoachh, siz bildirim yaptıktan 0:15:06 saat sonra HakanIST tarafından engellendi. Engel açıklaması:#9-Uygun olmayan kullanıcı adı Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 15:57, 25 Ekim 2016 (UTC)

MERHABA[kaynağı değiştir]

Takdirden çok yardımınıza ihtiyacım var.Ben daha yeniyim ve tartışma sayfasına nasıl katılacağımı,kullanıcılara nasıl mesaj göndereceğimi bilmiyorum bu konuda yardım eder misiniz?Lütfen mesajı alır almaz hemen cevap yazın. KayraParis44 (mesaj) 16:29, 30 Ekim 2016 (UTC)

Vikipedi:Tartışma sayfası kılavuzunu okuyun lütfen. --Cobija (mesaj) 17:34, 30 Ekim 2016 (UTC)

Vikisource'da suçsuz yere engellediniz.[kaynağı değiştir]

Vikisource'de vandallık yapmadığım halde vandallık sebebi ile engellediniz. Sebep? 18:12, 17 Kasım 2016 (UTC)~

Sovyet Gücü Nedir? silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Sovyet Gücü Nedir?) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Sovyet Gücü Nedir? sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Mskyrider ileti 20:19, 27 Kasım 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 18:16, 12 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 09:10, 16 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:35, 16 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:44, 16 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:46, 16 Aralık 2016 (UTC)

commons kategori[kaynağı değiştir]

Adil kullanımın ilk şartı, en azından o kategorideki resimler yüzünden sağlanmıyor. Ayrıca bence resmin boyutu büyük. Ekran görüntüsü koyma mecburiyetinde değiliz, zaten Commons'ta ekran görüntüsü gibi alternatifler de var. Sayfada logo haricinde resim kullanmak istiyorsanız, isterseniz bu kategoriye bakın. --Deniz (mesaj) 18:16, 18 Aralık 2016 (UTC)

Bu söylediklerinizi güncel bir ekran görüntüsü Commons'a yüklendiği vakit tekrar hatırlatın. Kaldı ki Vikipedi'nin anahtar kelimesi zorunluluk değil katkıdır. Buraya katkı yapma zorunluluğumuz yok ama yapıyoruz, ekran görüntüsü koyma zorunluluğumuz yok ama koyuyoruz. --Cobija (mesaj) 21:42, 18 Aralık 2016 (UTC)

Cevşen[kaynağı değiştir]

Merhaba.. Cevşen'e yazdığım Türkçeler benim metnim. Yani basılı eser değil. Bu durumda özgün çalışma yasağı çiğnenmiş olur mu Vikikaynak'ta? Eğer böyleyse sil şablonu eklemem gerekecek.-- İskenderBalas💬 11:35, 27 Ocak 2017 (UTC)

Turkish Airlines Euroleuge[kaynağı değiştir]

Euroleague maddesini şöyle bırakayım o halde.Pragdonmesaj 17:11, 11 Şubat 2017 (UTC)

Euroleuge maddesini nereye bırakasınız peki? --Cobija (mesaj) 17:12, 11 Şubat 2017 (UTC)

KD[kaynağı değiştir]

Vikipedi'de hangi maddelerin yer alabileceği kayda değerlik yönergelerine bağlı olarak belirleniyor. İlgili yönerge için lütfen tıklayınız. Eğer eklediğiniz maddenin bu yönergedeki koşullara uyduğunu düşünüyorsanız ilgili maddenin tartışma sayfasında bunu belirtebilirsiniz. --Cobija (mesaj) 11:53, 14 Şubat 2017 (UTC)

Sayın Sobija. Türkiye'deki animasyon stüdyolarını tıkladığınızda "Siyah Martı ve Grafik2000 yayınlanırken, Türkiyede var olan diğer animasyon stüdyolarının yayınlanamama nedenini öğrenebilir miyim ? ENG sürümüne bakacak olursanız burada yayınlanan bir çok animasyon stüdyosunuda göreceksiniz. yapılan çalışmalar illaki TV ekranında mı olması gerekiyor ?
Saygılarımla Bu imzasız yazı Oliviadurak (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Aynı iş kolunda çalışan şirketlerin her birinin ayrı ayrı kayda değerliği kanıtlanmak zorunda. Bahsettiğim yönergeyi okuyun lütfen. --Cobija (mesaj) 11:59, 14 Şubat 2017 (UTC)

Beyfendi/Hanımefendi. 2006 Yılında türkiyede var olmayan bir işten bahsediyoruz. Toplamda 150,000 m2 lik Bir Fabrikanın Tüm proseslerinin 3d olarak üretilmesinden bahsediyoruz! sanallaştırılmış bir işlemden bahsediyoruz ! Bir çeliğin Sıfırdan taştan nasıl şekillendirilmesinden bahsediyoruz. Toplamda Bir çizgi film karakterini oluşturmak için 1000 polygon üretmeniz yeterliyken "3 milyar polygon üretmiş olan bir şirketten bahsediyoruz. Ümid ederimki anlatabilmişimdir. (Oliviadurak (mesaj) 12:06, 14 Şubat 2017 (UTC))
Neye göre kayda değer efendim ? maddi değerinin olması mı ? Türkiyede yapılmamış çalışmalar imza atmış bir kurumdan bahsediyoruz ! Türkiyede ilk kez 3D animasyonlar üreten bir kurumdan bahsediyoruz ! Türkiyede ilk kez GPU tabanlı Render farmı kuran bir kurumdan bahsediyoruz ! illaki TV ekranına çıkıpta "Koybana koybana diye şarkımı söylememiz gerekiyor Bu imzasız yazı Oliviadurak (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Cobija selamlar, Reis Filmi sayfasında yapımcı şirket ve isim bilgisi kısmındaki hatalı kısım tarafımızdan düzeltilmiştir. Bu konuda gerekli kontrollerin yapılarak yayınlanmasına yardımcı olursanız çok seviniriz.

Bir de kaynakça kısmına filmin resmi sayfası olan reisfimi.com sayfasının eklenmesine ve dış bağlantılar kısmına eklenmesine yardım edebilirseniz çok seviniriz. Yardımlarınız için teşekkürler. Herrsakrak (mesaj) 09:50, 15 Şubat 2017 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. ERAHome, siz bildirim yaptıktan 2:25:30 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması:#9-Uygun olmayan kullanıcı adı Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 19:16, 22 Şubat 2017 (UTC)

El[kaynağı değiştir]

Selam. Arapçadaki el-X gibi adlardaki el'in e'sinin büyük ya da küçük yazılması neye göre belirleniyor. Ana madde El-Kaide iken Irak el-Kaidesi diye de maddemiz var mesela. --Cobija (mesaj) 07:50, 23 Şubat 2017 (UTC)

Hiçbir fikrim yok ama genellikle küçük yazılır. --Turgut46 07:59, 23 Şubat 2017 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. İstanbul Muhafızları, siz bildirim yaptıktan 2 gün 18:53:04 saat sonra Vito Genovese tarafından engellendi. Engel açıklaması:#9-Uygun olmayan kullanıcı adı Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 11:45, 25 Şubat 2017 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yerli kadın, siz bildirim yaptıktan 0:04:56 saat sonra Vito Genovese tarafından engellendi. Engel açıklaması:#9-Uygun olmayan kullanıcı adı Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 21:13, 28 Şubat 2017 (UTC)

Şablon ekleme sorunu[kaynağı değiştir]

Merhaba Cobija. Türkiye il plaka kodları maddesine "Avrupa taşıt plaka kodları" şablonunu ekleyince altta plaka kodları kısmına eklemleniyor. İçinden çıkamadım. Çevirimi de uzatmamak adına sormak isterim. Uygun olursanız şablonu ekleyiniz. Daha pratik olur belki. Bödöŋtıl ileti 13:31, 21 Mart 2017 (UTC)

Merhaba. Tabloda iki karakter fazlası varmış, onu silince oldu. --Cobija (mesaj) 08:00, 22 Mart 2017 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Camihalilari, siz bildirim yaptıktan 12:33:25 saat sonra Vikiçizer tarafından engellendi. Engel açıklaması:#9-Uygun olmayan kullanıcı adı Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 19:26, 27 Mart 2017 (UTC)