Kullanıcı mesaj:Nanahuatl

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Rapsar sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kaynak gösterme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şurada, Şablon:Sfn ile kaynak gösterimi yaptım; ancak soyadı Boran olan iki kaynak var ve ikisi de 2011'de yayımlanmış. Bu iki kaynağın farklı şekillerde gösterimini nasıl yapabiliriz? --NanahuatlEfendim? 04.29, 3 Ocak 2020 (UTC)

Şuradaki açıklamalara göre düzenlendi. --Superyetkinileti 19.29, 3 Ocak 2020 (UTC)
Teşekkürler :) Bu kısmı yukarıda bağlantısını verdiğim şablonun belgeleme sayfasına da eklemek gerekir mi?--NanahuatlEfendim? 21.31, 3 Ocak 2020 (UTC)

Bölüm çalışmıyor, ona bişi uydurur musun :) Aşağıda "|bölüm= görmezden gelindi (yardım)" diyor. --Khutuckmsj 05.21, 13 Ocak 2020 (UTC)

O parametre bizim şablonda yokmuş @Khutuck:/ Şablon:Kitap kaynağında var ama, orası gibi web kaynağı şablonuna da eklesek?--NanahuatlEfendim? 05.29, 13 Ocak 2020 (UTC)
series parametresi kullanılabilir. --Superyetkinileti 19.34, 13 Ocak 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Battlefield 1[kaynağı değiştir]

Hi. Why deleted factions? These factions really exist. I hope you've played the game. Trbatuhankara (mesaj) 21.14, 15 Ocak 2020 (UTC)

@Trbatuhankara merhaba. İlgili bölüm "ülkeler"i konu alıyor, dolayısıyla orada da ülkeler listelenmekte. İyi katkılar.--NanahuatlEfendim? 21.27, 15 Ocak 2020 (UTC)

O zaman birlikler diyemi değiştirmeliyim. Bu arada Türkçe yazdığınızı bilmiyordum. Yada birlikler diye yeni başlıkmı açmam lazım Trbatuhankara (mesaj) 21.36, 15 Ocak 2020 (UTC)

@Trbatuhankara, aslında bu tip "oyun rehberi" tarzı içeriklere (ülkeler listesi, haritalar listesi vb) yer vermiyoruz, zira Vikipedi bir oyun rehberi değil, bir ansiklopedi. İngilizce Vikipedi'deki maddeyi örnek alarak maddeyi geliştirebilirsiniz isterseniz. Zaten halihazırda maddenin durumu pek iyi değil, en baştaki etiketlerden görülebileceği üzere kaynaksız ve düzenlenmeye ihtiyacı var.--NanahuatlEfendim? 21.40, 15 Ocak 2020 (UTC)

Biliyorum ve farkındayım. Onun için düzeltmeye geçtim. İngilizce den esin alacam artık. Battlefield oyun serisinde çok eksik var Trbatuhankara (mesaj) 21.46, 15 Ocak 2020 (UTC)

@Trbatuhankara, tamamdır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa mesaj atabilirsiniz :) İyi çalışmalar.--NanahuatlEfendim? 21.53, 15 Ocak 2020 (UTC)

Gene merhaba. Bu içerik değerlendirmesini bilgi kutusuna nasıl ekleyeceğim? Mesela: "| içerik derece = pegi 18" gibi. Bunu koymak için tam adı nedir? Trbatuhankara (mesaj) 15.07, 21 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba @Trbatuhankara. Bilgi kutusunda böyle bir parametre bulunmuyor, eklemesek de olur :) Daha önce vardı ve bir nedenden dolayı çıkarılmış, vardır elbet gerekçesi yalnızca aramak lazım.--NanahuatlEfendim? 17.29, 21 Ocak 2020 (UTC)

Ahbap Sayfası Hak.[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem şu sayfayı inceler misiniz. Zira bahsedilen hızlı silinme nedenini doğru bulmuyorum. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ahbap

Ahbap Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, telife söz konusu madde içerikleri, tamamen ahbap.org web sitesinden alınmıştır.

Web sitesinin ön belleğine bakabilirsiniz. Saygılarımla. https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:BRzqPHyzHL8J:https://ahbap.org/haber/tum-turkiye-kirletmetemizle-icin-el-ele-verdi+&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

Bir fincan kahve de sizin için![kaynağı değiştir]

Cup-o-coffee-simple.svg İyi geceler! Alper Barış (Peace) Gülcemal (mesaj) 02.26, 16 Ocak 2020 (UTC)

Ana sayfa hakkında[kaynağı değiştir]

Selam Nahuatl, Ana sayfada "Tüm portaller" yazıyor. Acaba doğru yazım portallar mı yoksa portaller mi emin olamadım. Fonetik olarak portallar daha doğru sanki. İnternette hakkında pek bir bilgi bulamadım yabancı dilden geçtiği için. Ekleyen kişi portaller olarak bahsetmiş hep. Kulak tırmalıyor. Bunu düzeltmemiz iyi olmaz mı?Bu imzasız yazı Harald the Bard (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

@Harald the Bard, merhaba. İnternet'ten erişebilen TDK sözlüğünden kelimeyi aratırsanız, gelen eklerin -ler şeklinde geldiğini görebilirsiniz. Sondaki "l" ince okunuyor, ondan dolayı :) İyi günler.--NanahuatlEfendim? 07.14, 16 Ocak 2020 (UTC)

azerbaycan sayfası ile ilgili[kaynağı değiştir]

Merhaba!

Azerbaycan ile ilgili Türkçe en büyük kanyağı ekledim. Reklam diye silmişsiniz. Bu bir reklam değil. İnceleyebilirsiniz siteyi.

--SevdaIsayeva (mesaj) 09.28, 16 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba @SevdaIsayeva. İlgili web sitesi Vikipedi:Güvenilir kaynaklar sayfasındaki şartlara uymamaktadır, güvenilir bir kaynak değildir. Dolayısıyla Vikipedi'de yer almamalıdır. İyi günler.--NanahuatlEfendim? 17.39, 16 Ocak 2020 (UTC)

Telif Hakkı[kaynağı değiştir]

Hınıs maddesindeki Hınıs'ın Tarihi başlığındaki değişikliğim geri alınmış. Sebebi ise telif hakkı denmiş. Telif hakkı olabilecek bir durum yok. Varsa da bilgilerin tamamı zaten bana ait. Bilgilerin yayınlandığı asıl kaynaklar ise zaten halka açık kaynaklardır.Bu imzasız yazı Coubania (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

@Coubania, merhaba. İçeriği Hınıs Kaymakamlığı sitesi dahil olmak üzere birtakım sitelerden almışsınız. Sitedeki içerik kamu malı değil, telif haklarıyla korunuyor. Dolayısıyla oradaki içeriği istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Detaylı bilgi için Vikipedi:Telif sayfasını inceleyebilirsiniz. İyi günler.--NanahuatlEfendim? 17.38, 16 Ocak 2020 (UTC)
@Nanahuatl, Merhaba. Bahsi geçen sitedeki içeriklerin yazarı zaten benim. Bunlar akademik makale olarak açık kaynak platformlarda yayınlandı. Bu yüzden herhangi bir telif hakkı söz konusu değildir. Kaldı ki bu bilgiler bu makaleler sayesinde de ortaya çıkarılmış bilgiler değildir. Sadece birer derlemedir. Bu yüzden yayınlarsanız sevinirim. Saygılar.Bu imzasız yazı Coubania (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
@Coubania, bu yazıların size ait olup olmadığını bilemeyiz. Bilsek dahi, web sitesinde, telif hakları saklı biçimde yayımlanmış zaten. Dolayısıyla kullanabilmemizin tek yolu, o yayımlanan web sitesinden gerekli izinleri (VP:OTRS) almak.--NanahuatlEfendim? 21.54, 16 Ocak 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Bir akademisyen olarak, telif hakkında dikkatli olman ve emeğe saygı göstermen sebebiyle seni takdir ediyorum. coubania (mesaj) 20.22, 16 Ocak 2020 (UTC)

Nickname değişikliğiniz hakkında[kaynağı değiştir]

Sayın Rapsar, kendi mesaj sayfamdaki en son mesaja bakarken sizin nickinize tıklayıvermiş oldum ve buraya yönlendirildim. Yeni nickname'inizin hayırlı olması dileğiyle, ne kadar oldu onu da bilmiyorum ama :) -- •SuperiorFast• ileti 05.20, 18 Ocak 2020 (UTC)

@M²b², teşekkürler, birkaç ay oldu sanırım :)--NanahuatlEfendim? 21.54, 18 Ocak 2020 (UTC)

Senin için bir keçi![kaynağı değiştir]

A aesthetic goat.JPG

Bir keçii fakat iyi bir keçiii

Blackdesertt (mesaj) 07.51, 18 Ocak 2020 (UTC)

X Harfi[kaynağı değiştir]

Çerkes dilinde X harfinin karşılığı H değil. Türk latini ile yazamazsın. X en doğru çeviri her yerded öyle geçiyor. İllaha şansını zorlayacaksan Khabze veya Kabze yazacaksın. Bir insana kendi dilini öğretmek ayrı bir şey olsa gerek Patlichan (mesaj) 10.21, 18 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba @Patlichan. Çerkezce veya Rusçadaki o harfin "Türkçe"ye göre transliterasyonu "h" şeklindedir. Ha (Kiril) maddesinden görülebilir. İyi günler.--NanahuatlEfendim? 21.56, 18 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba![kaynağı değiştir]

  • Merhabalar! Birkaç gündür yazacağım ama son değişikliklere dalıp unuttum. Tekrar buralarda olmak da, buralarda olduğunu tekrar görmek de güzel. Keyifli çalışmalar diliyorum. :) Dr. Coalmesaj 21.14, 19 Ocak 2020 (UTC)
Selamlar @Dr. Coal. Tekrar hoş geldin :) Zaten hiç gitmemiştim, engel beni etkilememişti hiç, şimdi tanıdık yüzleri görünce güzel oldu :) İyi katkılar diliyorum.--NanahuatlEfendim? 04.01, 20 Ocak 2020 (UTC)

Beatrix adlı Vikipedi sayfasının düzenlenmesi[kaynağı değiştir]

Yaptığım düzenlemeleri geri aldınız fakat Prenses Beatrix'in çocukları, Orange prensi değildir düzeltmenizin geri alınmasını talep ediyorum. Tomás de H y B-P (mesaj) 10.51, 20 Ocak 2020 (UTC)

@Tomás de H y B-P merhaba. VP:ADK gereğince madde adlarında kraliyet unvanlarına yer vermiyoruz. Dolayısıyla değişikliklerinizi buna göre yaparsanız ("Kraliçe Beatrix" değil de "Beatrix (Hollanda kraliçesi)" tarzında) daha iyi olacaktır :) İyi günler.--NanahuatlEfendim? 17.47, 20 Ocak 2020 (UTC)

Işıkçılar Cemaati[kaynağı değiştir]

Merhaba, Eleştiriler kısmını geri alırken yazdığınız gerekçe subjektif görünüyor. Vikipedide bu gerekçeyi dayandırabileceğiniz bir kural var mı? Birçok tarihî şahsiyet ve siyasî partilerle ilgili eleştiriler yer alırken ve Gülen hareketi maddesinde de eleştiriler yer alırken, Işıkçılr cemaatine yönelik eleştiriler neden silinir? --78.183.185.95 12.27, 20 Ocak 2020 (UTC)

Merhabalar. Kurum ve kuruluşlara bu tarz eleştirilerin sonu gelmez. Bu tip maddelerde olmaması gereken bir içerik. Başka maddelerde olup olmadığına bakmadım, bir katkı yapınca o alandaki tüm maddeleri inceleyip hepsinde aynı şeyi yapma gibi bir şansım da yok zaten :) Siz de kaldırabilirsiniz ilgili maddelerdeki benzer içerikleri. İyi günler.--NanahuatlEfendim? 17.46, 20 Ocak 2020 (UTC)

Bu tür eleştiriler bulunmazsa Vikipedinin tarafsızlığından nasıl söz edilebilir? Bir kişi veya kurumla ilgili bilgi verirken olumlu veya olumsuz bilgiler birlikte verilebilecekken sadece olumlu veya sadece olumsuz bilgiler verilmesi hâlinde tarafsızlık söz konusu olabilir mi? --78.180.244.133 18.18, 20 Ocak 2020 (UTC)

Eleştirilerin olmamasından -ki eleştiri kavramı olumsuz bir anlam taşımaz bu arada- ziyade, ayrı bir "eleştiriler" başlığının olmasından söz ediyorum aslında. Konu içerisine yedirilebilirse daha iyi olur.--NanahuatlEfendim? 18.26, 20 Ocak 2020 (UTC)