Kullanıcı mesaj:Rapsar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

VP:N ihlali[kaynağı değiştir]

Israrli VP:N ihlalinden oturu 48 saat engellendiniz. Umarim bu sure icinde, Vikipedi'deki tartismalara disaridan bir gozle bakabilir, Ad hominem'den kacinirsiniz. Citrat (mesaj) 07.09, 5 Aralık 2018 (UTC)

@Citrat tam olarak neresidir gösterebilir misin?--RapsarEfendim? 07.19, 5 Aralık 2018 (UTC)
Engeller ceza değildir, polisin suçluları hapse attığı gibi engel verilmemeli. Engellerin amacı yapıcı olmaktır. Eğer trol dediğim için engellendiysem, bana trol diyen, üzerime binbir iftira ve çamur atan Kibele neden engelenmedi? @Superyetkin, @Sakhalinio, @Vikiçizer gibi tüm hizmetlilere de sorumu yöneltmek isterim.--RapsarEfendim? 07.27, 5 Aralık 2018 (UTC)
Beni hiç ama hiç ilgilendirmediği düşünülebilir ve hatta bu yönde görüş bildirilebilir, pekala bu konuda da detaylı açıklama yapabilirim de konumuz bu değil. Vikiçizer, Sakhalinio, Superyetkin ya da diğer hizmetliler bu engelin verilmesini uygun görse, ben de tarafsız bir tutum sergilenmiş der, hiçbir şekilde bu olaya müdahil olmazdım, ancak aralarında bir süredir gözlemlediğim sürtüşme, tatsızlık, ya da adını ne koyarsanız koyun, karşılıklı atışmalar nedeni ile Citrat'ın bu engeli tarafsız bir gözle verdiğine dair ciddi şüphelerim var. Bu engelin iyi niyetli verilmediğini düşünüyorum. Citrat bu konuda tamamıyla haklı olsa bile, aralarında bir süredir süregelen diyalog nedeni ile engel verilmesini işlemini bir başka hizmetliye bırakmalıydı. Bu konuda sonuna kadar haklı da olsa (haklıydı ya da haksızdı demiyorum), haklı iken haksız duruma düşebileceği bir şaibe durumu ortaya çıkmış oldu. Bu konuda Rapsar'a destek verdiğimi belirtmek istedim. Rapsar'ın VP:N ihlali yapmadığı gibi iddiada bulunmuyorum. Rapsar bir engeli hak etmedi diye bir yorum da yapmıyorum. Buradaki yorumum diğer bütün değişkenlerden bağımsızdır. Bu yorumumla Rapsar'ın yaptığı diğer bütün davranışları desteklediğim anlamı ortaya çıkarılamaz. Vikipedi'deki her kullanıcı Vikipedi'de adaletin tesis edildiğinden emin olmak ister; çok şey değilse, şahsım adına, yetkisi olanlardan tek isteğim bu. thecatcherintheryemesaj 15.49, 5 Aralık 2018 (UTC)
Çok önemli bir noktaya değinmişsiniz. @Citrat kesinlikle tarafsız bir şekilde bu engellemeyi vermiş değil. Çünkü Rapsar ile sürtüşmelerinde gördüğüm kadarıyla adeta bir amir edasıyla cümleler kuruyor. Hizmetliler buranın amiri değillerdir. Kimse kimsenin üzerinde tahakküm kuramaz. Rapsar'ın daha önce dediği gibi yıllarca hiçbir faaliyette bulunmamış hizmetlilerin hizmetlilik görevleri sorgulanmalıdır. Ayrıca bir kullanıcı ile sürtüşme yaşayan bir hizmetlinin tek başına ceza vermesi kabul edilebilir bir şey değil. Burada pek çok kişi diğer kişileri trollükle itham ediyor. Bundan ötürü ceza vermek nerede görülmüş?!--Nushirevan11 18.16, 5 Aralık 2018 (UTC)
@Thecatcherintherye, @Nushirevan11; bu tür olaylarda inanın topluluk üyelerinin raksiyonları çok önemli. Ne yazık ki hizmetlilerimizin çoğu aktif değil, aktif olanlar da sessiz kalmayı tercih ediyorlar genelde. Buraya yıllarını ve yüzbinlerce katkısını vermiş bir kullanıcı olarak yalnız kaldığımı hissediyorum ve bu beni o kadar çok üzüyor ki... Benim Citrat ile ya da hiçbir kullanıcıyla kişisel olarak alıp veremediğim yoktur. En basitinden, "neden olabilir ki?". Beni, "Vikipedi'deki boşluktan faydalanarak Vikipei'yi kontrolü altına almak istiyor" gibi ithamlara maruz bırakan Kibele, bu kişisel tutumunu her fırsatta sürdürmektedir. Açık değişikliklerini inceleyin, ne zaman Vikipedi'de aktif olsa mutlaka ama mutlaka bir kullanıcı ile sürtüşme içine girdiği görülecektir ve bu bir trol davranışıdır arkadaşlar, sağlıklı değildir. @Sakhalinio, @Superyetkin ve @Vikiçizer'den çok rica ediyorum, tepkisiz kalmayın. Bakın benim de herhangi bir kullanıcının da haklarını korumanız gerekiyor. Bana binbir türlü iftira atan, kukla ve trol diyen kullanıcı(lar)a hiçbir şey yapılmazken benim trol demem engel gerektirmemeli. He engel gerektiriyorsa o zaman Kibele ve Citrat da engellenmeli. Citrat'ın birden bire, buralarda yokken ortaya çıkıp konuya hakim olup böyle bir engel vermesi ne kadar doğrudur ya da adildir?--RapsarEfendim? 18.49, 5 Aralık 2018 (UTC)
@Nushirevan11, ayrıca Hiçkes maddesinin adıyla ilgili olarak, her zaman dediğim gibi tartışmaya dair hiçbir argüman sunmayan ve zemini tamamen kaydırıp olayı, "şöyle yapma, bunu deme, bak bunu dedi bunu yaptı" seviyesine çeken bir Kibele var. Bunu bir türlü ben, hizmetlilerimize izah edemedim. Kendisi her zaman bunu yapıyor, karşısınındakinin sinirleriyle oynuyor bilinçli olarak. Politikada yazanları zaten net bir şekilde ifade etmişsin gördüğüm kadarıyla, üzerine eklenecek bir şey yok.--RapsarEfendim? 19.08, 5 Aralık 2018 (UTC)
Konu hakkındaki sade görüşümü belirtmek istiyorum. Köy çeşmesindeki konuyu okudum. Ve şablonda yapılan değişiklik özetlerine baktığımda nezaket ihlali olduğunu düşünüyorum. Değişiklik özetlerinin değişiklik nedenini belirtme yeri olmalı, kinayeli cevap verme yeri olmamalı. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.10, 5 Aralık 2018 (UTC)
@Sakhalinio, ihlal olmuş olabilir, ama bu ihlale yol açan gerekçeyi bir değerlendirsen? Bana kuklacı, trol ve reklamcı iftiraları atıldığı için bunları yapmak durumunda kaldım. Bana trol diyene trol dediğim için engellendim. Sence bu adil mi?--RapsarEfendim? 19.25, 5 Aralık 2018 (UTC)
  • Bu noktaya kadar gelinmiş olduğunu üzüntüyle karşılıyorum. Rapsar açısından değil Vikipedi Türkiye açısından... İsimlerin bir önemi yok, ama kişisel kanaatim o ki hazırladığı politika teklifiyle ve hatta bir ara politika teklifleriyle Rapsar için bu ceza (engel demiyorum ceza bu) geç bile kaldı (!). Hiç bir başarı cezasız kalmaz değil mi? Tarafsızlık konusunda yukarıda belirtilen hususlara katılmakla birlikte topluluktan yorumların gelmemesi de ilgimi çekti. “Aman bananeci” bir topluluk mu oluyoruz yoksa? Bence olumlu yada olumsuz bir görüş belirtilmeli... Diğer yandan bu durumu -her ne kadar yakışmayacak kadar pasif olsam da- üyesi olduğum WMTR platformundan öğrendim, buzağı arayacak arkadaşlara şimdiden duyurulur. Sevgiler ChanSey 19.57, 5 Aralık 2018 (UTC)
  • Yorum Yorum Çok şükür ki VP:N'yi koruyup gözeten bir hizmetlimiz varmış. İyi, ben bundan sonra her nezaket ihlalinde bu engeli veren bu hizmetliye gideyim, aktif olmasa bile anında olaya müdahalede edebiliyormuş hemde. Daha ne isteyebilirim ki. Latife kısmı bir yana Citrat adlı bu hizmetlinin daha önce müdahil olduğum bir 3GD tartışmasında tarafsızlığına dair kuşkularım vardı fakat bu engel ile bu düşüncem kesinleşmiş oldu. Yukarıda benzer görüşleri de göz önüne alırsak engelin kişisel husumet üzerine verildiği sabit. Aynı itham ve suçlamaların başka kullanıcılar tarafından yapıldığını ve onlara tek bir yaptırımı geçin ikazda dahi bulunulmadığını da hatırlarsak adalet konusunda ciddi bir sorun var demek oluyor hizmetliler arasında. Ek olarak yine hizmetlilerimiz arasındaki derin görüş ayrılıkları ve yetki kullanma alanları arasındaki uçurumlar, ansiklopednin güvenirliği ve işleyişi konusunda soru işaretlerine ve endişelere sebebiyet vermektedir. Rapsar'a verilen engeli esefle kınıyorum ve geri alınmasını veya en azından daha tarafsız bir hizmetli tarafından konunun yeniden ele alınmasını temenni ediyorum. --Maurice Flesier message 20.24, 5 Aralık 2018 (UTC)

Bu arada şu hususu belirtmek istiyorum: Rapsar'ın Kibele'den dolayı engel aldığını bilmiyordum, sadece vurguladığım nokta Citrat'ın engel vermede tarafsız olamayacağı. Çünkü uzun zamandır Rapsar ile didişiyor. Tekraren söylemek isterim ki, bir kullanıcı ile didişen bir hizmetlinin dışarıdan bir olaya müdahil olup engel vermesi etik değildir. Nushirevan11 20.22, 5 Aralık 2018 (UTC)

  • @Chansey, @Maurice Flesier, @Nushirevan11; "sessiz kalmadığınız" için teşekkür ediyorum. Tekrar vurgulamamda fayda var. Zamanında şikayet sayfasında Kibele ve Citrat'ın bana, kukla ve trol ithamları yaptığını belirterek bir tartışma başlatmıştım ve bu tartışma sonuçsuz kalmıştı. Buradan benim çıkardığım sonuç şuydu: madem birilerine mesnetsiz bir şekilde trol ve kukla demenin bir yaptırımı yok, o zaman ben de diyebilirim! Bu kadarı ben vermedim, tartışmayı sonlandıran hizmetliler verdi, hepsi arşivlerde mevcut istenirse cümle cümle göstere bilirim. Burada benim yakındığım mevzu adaletsizliktir. Ortada bir adaletsizlik mevcuttur. Benim engeli hak etmiş olduğum çok net, zaten amaç burada benim engeli hak etmediğim değil; amaç buradaki usulsüzlüğe dikkat çekmek. Bana trol diyene trol dediğim için engellendim. @Sakhalinio da bunu okuyabilir.--RapsarEfendim? 20.32, 5 Aralık 2018 (UTC)
  • Bana teşekkür yok mu @Rapsar? Herkesi sayıp beni saymamış olmandan dolayı gücendim. Bu arada Flesier'in bahsettiği konu, burada görülebilir. O zaman da bu konuya dikkat çekmiştim. Bazı şeyler çok göze batıyor. thecatcherintheryemesaj 06.55, 6 Aralık 2018 (UTC)
En başta etmemiş miyim @Thecatcherintherye? Haha, etmemişsem teşekkür ediyorum. Dediğim gibi benim için önemli olan üyelerimizin reaksiyon göstermeleri, benimle aynı düşünceleri de paylaşırlarsa ne mutlu :) Umarım hizmetlilerimiz de ilgi gösterirler, engelin bir günü geçti bile.--RapsarEfendim? 07.10, 6 Aralık 2018 (UTC)
Rapsar'ın iki pingiyle sorusu/ricası üzerine, pinglerini gördüğümü söylemek için yazıyorum. Ayrıntılı yine yazarım sonra, şu an buna vakit ayırmak istemiyorum izninizle, ama ilk fırsatta buradaki kullanıcıları da pingleyip haber vererek açıklamada bulunacağım. --Vikiçizer (mesaj) 18.54, 6 Aralık 2018 (UTC)
  • Bende gerekli görülmüşse engelin başka bir hizmetli tarafından verilmesi gerektiği fikrindeyim. Daha önceki ikili tartışmalarından ötürü tarafsızlık konusunda şüphelere yol açmış oldu.Sait* 19.26, 6 Aralık 2018 (UTC)

Terörizm ile ilgili kaynak[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu kurumun terörizm ile ilgili bir yayınından bana sürekli olarak akademik makale gönderiliyor. Zamanında bin Ladin maddesi için bin Ladin ile ilgili bir kitap yazan bir akademisyen ile bağlantıya geçmiştim, o da hem kitabı verip hem de beni buraya üye yapmıştı :) İlgini çekerse sana paslayabilirim, genelde Asya'daki terörizm ile alakalı, siyasi gelişmelerle alakalı kısa makaleler gelmekte.--RapsarEfendim? 05.56, 5 Aralık 2018 (UTC)

Aa süper, Sovyetler sonrası ortaya çıkan örgütlenmeler hakkında bir dönem araştırmaya koyulmuştum, ama sonra başka işler girmişti. 1980'ler-1990'lar arası durumların incelendiği makaleleri incelesem bana da ekmek çıkar diye düşünüyorum :) @Rapsar --Ahmet Turhan (mesaj) 09.00, 5 Aralık 2018 (UTC)
Mail geldikçe arşive atıyorum, yüzlerce mail birikti sanırım :) Sovyetler-Rusya ve 80'ler 90'lar mı diyoruz o zaman @Ahmet Turhan? Engelli olduğum için sana yazamıyorum.--RapsarEfendim? 09.03, 5 Aralık 2018 (UTC)
"Sovyet arenasında" o dönemde ortaya çıkan yapılanmalar. Hatta uzantıları da olur, mesela Kazakistan Sosyalist Direnişi 2002 olmasına rağmen bu da dediğim konuyla ilgili. Kısacası Sovyetler ortadan kalktıktan sonra çatışmalara yol açan (etnik, politik, devrimsel vb.) her şey :) --Ahmet Turhan (mesaj) 09.16, 5 Aralık 2018 (UTC)
  • He bu arada, Niveles'in kukla hesaplarından birinin faaliyetlerini benim kuklammış gibi gösterilmesine atıfta bulunman hiç hoş olmamış. Ben Meksika'dayım, adam Türkiye'den değişiklik yapıyor ama IP çakışması oluyor öyle mi? Adam kendisi bana sosyal medyadan mesajlar atan birisi zaten. Kukla ve trollere inanıp da buraya yıllarını vermiş kullanıcılara inanmamak hakkında ne desem bilemiyorum zaten. Neyse senin makalelere de bakarım bir ara, kukla hesabımdan da sana ulaşırım...--RapsarEfendim? 09.06, 5 Aralık 2018 (UTC)
Niveles vb. içeriğinden öte birşey söyledim ben, atıf bile yok ortada yahu :) Ben iletişimden bahsediyorum, yoksa düşmanlık zaten çok kolay, buna maruz kalanlardan biri de benim, biliyorsun. İletişim, muhattap alma, ve ansiklopedik katkılara yoğunlaşma. Odak bu olmalı. --Ahmet Turhan (mesaj) 09.14, 5 Aralık 2018 (UTC)
@Ahmet Turhan, denetçi isteğine atıf yapmışsın ya :) Bu konuda o kadar çok basit ispat sunabilirim ki sana... Orada esas kırıcı olan "ya hakikaten Rapsar yapmış" tarzı yorumlardır. Trole inanan çok ama yılların kullanıcısına inanan çok az kişi vardı. Aklımda o kadar çok şey var ki nereden başlasam, nasıl yazsam elimde kalacak, yazsam da faydası olmayacak zaten. Kuklacılık yapsam, 6 ay engel aldığım dönemde yapardım zaten. Göz göre göre haftalarca çalışma sayfamda yazdığım maddeyi, kukla bir hesap oluşturup, o hesapla bu maddeyi açıp kendime mesaj atmazdım. O olay, anlamadığım şekilde bana bilenmiş bazı kullanıcılar için bir fırsattı, neden bilendikleri konusunda da zerre fikrim yok açıkçası.--RapsarEfendim? 18.55, 5 Aralık 2018 (UTC)
Ben konunun gerçek veya yalan olduğunu söylemedim ki, hatta olayı bilmiyorum bile, içerik ile ilgili bir şey demedim. Sadece bir durum var ve öne sürülmüş, tartışılsın ve çekince kalmasın diye dedim. Bal konusu çok da önemli değildi zaten, başka bir konuya kaydı hemen. Zaten ben daha yeni görüyorum o tartışmayı içeriğinden de haberim yok. Sadece bir durum var ve çözülsün, "reklam" konusunda itiraz kimden gelirse gelsin açıklamakla yükümlüyüz sonuçta, "sus troll" diyerek olmaz ki bu iş. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.57, 6 Aralık 2018 (UTC)
@Ahmet Turhan, elimizde kaynaklı ve kayda değer, iyi yazılmış bir madde var. Bu maddede reklam olduğunu öne sürüyorsan nerede olduğunu belirtmek zorundasın. Belirtmeden, yalnızca görece iyi yazılmış bir şirket maddesi olmasından yola çıkarak böyle bir suçlama yapmak en basit tabirle terbiyesizlik ve saygısızlıktır. Bunun üzerine onca yıllık kullanıcının anlamsız bir kuklacılık faaliyetine girişebileceğini düşünmek ve böyle bir ihtimal görülse dahi benimle herhangi bir temasa geçilmeden direkt olarakdenetçi isteği talebinde bulunmak da art niyetli bir harekettir. Ortada tüm Vikipedi kurallarını sağlayan bir madde ve kuruntulu, takıntılı birkaç kullanıcı var. Ben senin açtığın herhangi iyi yazılmış bir madde için, hiçbir dayanak noktam olmadan sana böyle bir ithamda bulunsam, iki değişikliği olan ve seninle öyle ya da böyle bir temas kurmuş bir hesabı da senin kukla hesabın olarak kabul etsem sen ne düşünürsün? Hatta, bu davranışları birkaç kullanıcı daha sergilese? Anlatabiliyor muyum? Burada basit bir "iletişimsizlik" problemi yok, burada bir algı yaratma girişimi var. Daha geçen haftalarda bana "Vikipedi'deki boşluktan yararlanarak Vikipedi'yi kontrolü altına almaya çalışıyor" dendi. Anlatabiliyor muyum? Olay senin gördüğün kadar basit değil.--RapsarEfendim? 18.23, 6 Aralık 2018 (UTC)
Bir daha söylüyorum, ben reklam olayı ile ilgili bir görüş belirtmedim, o ilgili yerde zaten tartışılır. Ben bir yöntem olayından bahsediyorum, bir itiraz geldiğinde konuyla ilgili durum tartışılır, trollsün, yıllardır böylesin gibi geçiştirme cümleleri kullanılmaz. "terbiyesizlik ve saygısızlıktır" da buna dahil mesela. Bu nezaket olayı hatta, ben de bu yöntemle defalarca karşılaştım ve inanılmaz tanıdık geldi. Bu yüzden yorumumla müdahil oldum. Bir daha altını çiziyorum, konu tartışmasına değil, tartışma yöntemi kısmına. Böyle durumlarla karşılaşabiliriz, hatta birkaç durum üstüste de gelebilir, ama bunun çaresi bunun böyle olmadığını konuyla bağ koparmadan açıklamak. Bana da "gizli ajandan var", "amacı vikipediyi gizli amaçlarına alet etmek" "propagandacı" "topluluk sabrını zorlayan kaos çıkaran kullanıcı" gibi pek çok ithamda bulunulmuştu. Hatta bir keresinde "Stalinist, Hocaist" gibi sıfatlarla bile saldırıldı. Ee ne oldu ki? :) Soğukkanlılığı korumaktan ve tartışma yönteminden uzaklaşmamaktan bahsediyorum. Sonuçta yıpranmanı istemem. Fevri davranışlar zarar getirebiliyor, en basitinden yukarıdaki durumları görmezden gelip katkılarına devam etsen bile daha ileri bir davranış olurdu. Mesela eğer karşı taraf troll ise senin günün maddesi sorumluluğundan istifa ettirmiş bulundu, yani senin tabirinle troll olan kişi zafer mi kazandı şimdi? :) Fevrilik zarar getirebiliyor, o yüzden tartışma ve yönteminden uzaklaşmamak gerek. "İletişim kur" demiyorum, konu tüm topluluğu ilgilendiren bir mecrada olduğu için sadece sağlıklı bir katkı bütünlüğü için söz konusu iddiaların açıklığa kavuşturulması gerektiğini söylüyorum. Kim haklı-kim haksız orası ayrı bir konu, sadece kestirip atmak olayları büyütüyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.34, 6 Aralık 2018 (UTC)

Kategori isimlendirmesi[kaynağı değiştir]

Selamlar, Şablon:Ad alanları sayfasına kategori eklerken fark ettim yıllar önce oluşturduğunuz kategori "Vikipedi isim adı şablonları" (ingilizce:Wikipedia namespace templates") zannedersem yeniden isimlendirilmeli "isim adı" neyi ifade ediyor anlayamadım. Saygılar --By erdo can • msj 19.37, 9 Aralık 2018 (UTC)

Selamlar @By erdo can. Ben de anlayamadım :) Uygun gördüğün, diğer kategorilerle uyumlu bir ada taşıyabilirsin her zaman.--RapsarEfendim? 05.42, 10 Aralık 2018 (UTC)

Eski ülke bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Selam. Bu örnekte görüldüğü gibi eski ülke bilgi kutularında bayrak ve armalarla altlarındaki yazılar yamuk duruyor, bayrak ve armalarla ülke adları sola hizalı. Bu sorunu köy çeşmesinde yazmıştım, kısa süreliğine düzelip nüksetti. Sebebi ne ola ki? - Ullierlich 14.38, 13 Aralık 2018 (UTC)

Selamlar @Ullierlich. Benim hakim olduğum bir konu değil, @Superyetkin veya @HastaLaVi2'nni bakması lazım. Farklı bilgi kutularında da benzer sorunlar mevcut.--RapsarEfendim? 18.04, 13 Aralık 2018 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem en:Bengal Presidency maddesini çevirebilir misin?--Nushirevan11 19.47, 26 Aralık 2018 (UTC)

Merhaba @Nushirevan11. Aklımda olan, sırada bekleyen birçok projem olduğundan bu tip şeylere girmek istemiyorum açıkçası pek :/ @DieFohlen bu tip maddelerle ilgili -ki geçenlerde bir madde isteğin daha olmuştu ve kendisi bu maddeyi oluşurmuştu. Ona paslayayım şimdilik, hatta bundan sonra direkt kendisiyle de iletişime geçebilirsin :) İyi günler.--RapsarEfendim? 21.17, 26 Aralık 2018 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

  • Selamlar Nushirevan11. Bu kadar gerginliğe gerek yoktu hiç. Tartışmanın yeterince verimli geçmediği aşikâr. Bir maddenin silinip silinmemesi tartışılıyorsa, kalsın yönünde tek bir görüş varsa o tartışma sonlandırılmasa daha iyi (aday gösteren de silinsin diyor mesela). Bir süre daha açık durmasının zararı yok ki. Bununla birlikte bir hizmetli tarafından kapatılmış bir tartışmayı, başka bir kullanıcı olarak tekrardan açmak yerine adaylık sayfasının tartışma sayfasına da yazılabilirdi, Theoden de bunu anlayışla karşılayacaktı diye düşünüyorum. Son bir şey daha var ki, ikili tartışma ve anlaşmazlık durumunda hizmetlilik fonksiyonu olan engelden söz etmek, tartışmalarda üstünlük sağlamak amacıyla engel yetkisini kullanmak kesinlikle yasaklanmıştır. Bunun da altını çizelim, ileride öyle ya da böyle, ona ya da buna karşı, hiçbir şekilde yaşanmasın. İyi günler ikinize de :)--RapsarEfendim? 18.16, 16 Ocak 2019 (UTC)
Anlatmak var, bağırmak var. Mâlum ki bağırıldığında söylenenlerin çoğu duyulsa da anlaşılmaz. :) Ayrıca engeli bir sopa olarak asla kullanmadım, kullanmayı da düşünmedim. Lâkin kullanıcının rica etmeme rağmen VP:3GD ihlali yapması olacağı hatırlatmamı gerektirdi. Kararı geri çektim, başka bir hizmetli arkadaş gerek gördüğünde kapatacaktır. İyi akşamlar. --Théoden ileti 20.16, 16 Ocak 2019 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhabalar, VP:SAS sayfasına Twinkle ile Hector Avila'yı aday gösterdim, hatta Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Hector Avila sayfası da burda. Fakat SAS sayfasının en altında hatalı bir biçimde gözükmüyor. Yardımcı olursan mutlu olurum.--KevinselfNR 22.29, 22 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba @Kevinself. Aslında bir hata yok, değişiklik sırasını takip edersen Twinkle'ın önce bu SAS ana sayfasına ilgili tartışmayı eklediğini sonradan bu tartışma sayfasını oluşturduğunu görebilirsin. İşlem sırasının ters olmasından dolayı geçici olarak bu şekilde gözükmüş. Sayfayı açıp önbelleği boşaltırsan ya da hiçbir değişiklik yapmadan kaydedersen, düzgün bir biçimde görülecektir (bir müddet sonra kendiğilinden de düzelir). @Superyetkin yine de bakabilir belki.--RapsarEfendim? 22.35, 22 Ocak 2019 (UTC)