Kullanıcı mesaj:Rapsar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Madde hakkında[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Caherelly - İngilizce sayfası 2009'da eklenmiş efendim uzun zamandır durmakta orada... Kaydadeğerlik sorunu yok orada direkt silinmemesini rica ediyorum bir bakabilirmisiniz kaynak varsa eklenmesini kaydadeğerlik sıkıntısı varsa direkt silinmesi yerine kayda değerlik etiketi konmasını rica ediyorum--Kostantinapulos (mesaj) 06:28, 29 Ocak 2018 (UTC)

@Kostantinapulos, İngilizce sayfası yalnızca örnek, bir maddenin orada olmaması silinmesi için öne sürülebilecek bir gerekçe olmadığı gibi orada var olması da kalması için öne sürülebilecek bir gerekçe değil. İlgili yerleşim yerinin kayda değer olduğunu ispatlayacak kaynaklar yok. Öte yandan, gerçekte var olduğu dahi şüpheli, istenen kaynaklar da bu yüzden zaten.--RapsarEfendim? 06:38, 29 Ocak 2018 (UTC)

Ayrıca Yurttaş Tete dediğiniz kimse alakam yoktur... Ben sadece bilgi ekliyorum amacım kimseye sıkıntı vermek değil bir başkası yaptığı şeyleri ben bilemem ben sadece madde ekliyorum inatlaşmak değl amacım siz tecrübelisiniz size bırakıyorum madde kararını kolay gelsin efendim...--Kostantinapulos (mesaj) 06:51, 29 Ocak 2018 (UTC)

@Kostantinapulos, Rapsar Yurttaş Tete olduğunuzu söylememiş ki, neden savunmaya geçtin kendini anlamadım. Ayrıca o olduğunu bilsem de sadece yeni bir hesap açmadan sabit bir hesapla çeşitli vandallık hareketleri göstermeden olumlu katkılar sunabilmen için sürekli yeni açtığın hesapları engellemeyi bıraktım. Yurttaş Tete olduğunu anlamam "profesyonel" sözcüğünü her daim yazarken "profosyonel" olarak yaman ve çok basit bir noktalama hatasını yıllardır her maddede ve her açmış olduğun hesapta istisnasız tekrar etmen. Yoksa yeni ölmüş kişilerin maddelerini KD olsun ya da olmasın açtığını dünya alem biliyor. şu,şu ve şunun gibi birçok kanıt varken lütfen inkar etme. Sana verilen şansı değerlendirip olumlu katkılara devam et. Zaten Vikipedi'den engellensen bile kopamadığına göre buraya ilgilendiğin konuda katkı yapmak artık senin için bir yaşam tarzı olmuş demektir. Açtığın her madde en azından bir vikide yer alıyor ve bu nedenle KD olduğunu düşünüyorsun. Lütfen öyle düşünme. Ayrıca geçmişte yaptığın gibi Yurttaş Tete olduğuna dair yazıları oturum açmadan anonim olarak çıkartmaya çalışmaktan vazgeç. Sen 5 yıldır buradaysan ben de 10 yıldır buradayım. Her şeyi görüyor ve yeri geldikçe söylüyorum. Ancak Yurttaş Tete olarak anılmak istemiyorsan bu konuyu sürekli ısıtmamanı ve unutmanı öneririm.Zaten sen aynı hataları yapmadıkça ve bundan bahsetmedikçe kimse bahsetmez. VP:KD sayfasını hatmet ve ne maddelerini silenlere ne de silme şablonu ekleyenlere politikaları iyi bilmeden "kayda değerlik sıkıntısı varsa direkt silmeyip KD'lik şüphesi vardır şablonu ekleyin" şeklinde bir anlayışı her madde için kabul edemem. Amacım inatlaşmak değil desen bile açtığın maddelerden herhangi biri silindiğinde hoşnutsuzluk yaşadığını fark ediyorum. Lütfen bu tavrını bir kenara koy. Tamam, kullanıcılar da hata yapabilir ancak bu durum açtığın her maddenin KD olduğu anlamına gelmez. Ayrıca eklediğin maddeler telif haklarını ihlal etmeyen emek içeren maddeler olduğundan zaten en az %90'ı Vikipedi için olumlu katkı sağlayan maddeler. Zaten bunlar olmasa tertemiz bir sayfa açamazdın. Senden isteğim madem Yurttaş Tete olduğunu kabul etmeyeceksin, o halde lütfen inkara devam etme ve zaten sen konudan bahis açmadıkça kimse de açmayacaktır. Hiçbir şey olmamış gibi katkılarına devam etmen. Kayda değerlik hususlarında ise gerektiği yerde kullanıcıların görüşlerini alman. İyi çalışmalar dilerim. Bu arada bazı kayda değer olmayan maddeleri girdiğinde "bu maddeyi neden açmış ki" diyerek harcadığın zamana acıyorum. Lütfen kayda değerlik hususunu daha çok gözetmeni tavsiye ederim.--Śαвяí¢αи76ileti 21:02, 29 Ocak 2018 (UTC)

Stadyum adları[kaynağı değiştir]

Selam, şuradaki stadyum isimleri ile ilgili ne yapabiliriz artık? Sponsor adı yok biliyorsun. En son Spor Toto Akhisar Stadyumu da eklenmiş. Diğerleri düzeltilir ama Vodafone Park, Türk Telekom Stadyumu ve Medical Park Stadyumu ne olmalı sence? Hazır spor maddelerine el atmışken bunlara da el atarsan sevinirim.--Teacher0691 (mesaj) 20:17, 2 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Sponsor adları kullanılmaması konusunda kararımız vardı, ancak Sakhalinio'nun buna bizzat itirazı oldu ve "spor ligleri/kulüpleri farklı, birer yapı olan stadyumlar farklı" gerekçesini öne sürdü. Aldığımız karar spesifik olarak stadyumları kapsamıyordu, bu bakımdan kendisine hak veriyorum. Ancak sponsor adı kullanmamızın sebebi sürekli değişebilir olması, esas isim değil geçici bir isim olması (yıllarca anlaşma olsa da sonuçta geçici isim). UEFA sitesinde ve UEFA ile ilgili her yerde, ortamda sponsorsuz adlar kullanılıyor (Şampiyonlar Ligi maçında dikkat et Beşkiktaş'ın). Dolayısıyla oradan faydalanılabilir. Ancak yine de, lig/kulüp adları konusunda aldığımız karar gibi bu konuda da bir karar almak faydalı olacaktır. Vikiproje:Spor'un tartışmalar kısmında dile getirebilirsen sevinirim. İyi günler.--RapsarEfendim? 02:29, 3 Şubat 2018 (UTC)

Maddem silinmekte SAS'a yollarmısınız lütfen[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zaiah_Zeldin - Bu oluşyurduğum madde bakın kaynaklarda var birde siz bakıp karar verirmisiniz size güvenim tam lütfen sayın Rapsar kukla diye ilşikilendirilmek istemem elbet ama devamlı aynı kullanıcı silmekte bir siz kontrol edin size ve Sakhalinio, Pragdon, Anyela 23, Vikiçizer, Kibele, Ahmet Turhan başta olmak üzere hepinize saygım var ama bu sadece Sabri76 hariç taraflı lütfen siz karar verin bakıp saygı duyacağım karara...--72.52.87.78 08:08, 3 Şubat 2018 (UTC)--72.52.87.78 08:09, 3 Şubat 2018 (UTC)

Seri oy[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kaliteli madde adaylıklarında 9 dakikada 5 "oy" kullanmışsın. Bu maddelerin hiçbirinde de bir değişiklik yahut adaylık sayfalarında belirttiin herhangi bir eksiklik, hata, fazlalık vs mevcut değil. Maddeleri okumadan, incelemeden verilen "oy"lar olduğu aşikar. Bu yapılan doru deil, etik değil. O sayfalar kullanıcıların oy atması için değil, inceleme yapması ve görüşlerini belirtmesi, bu sayede en iyi seviyede maddelere erişilmesi için. Senden ricam bu tip davranışlarda bulunmaman, vakit ayırıp maddeleri okuman ve incelemen. Vaktim yok dersen de oy atmak için oy atmaman. İyi günler.--RapsarEfendim? 20:17, 2 Şubat 2018 (UTC)

Aslında yanılıyorsunuz hepsini yeni sekmede açıp uzunca incelemelerde bulundum sonra da sırayla oyladım. Benimde senden ricam yargısız infaz yapmaman oyları 9 dakika içerisinde vermiş olmam onları da 9 dakika içinde okumuş olduğum anlamına gelmiyor zaten adaylıkların tamamı inceledim ve KM olarak gördüklerime oy verdim diğerlerini KM olarak görmediğim için onlara yorumda bulunmadım. Bir dahaki sefer senden ricam insanları damgalamak yerine "bunu böyle yapmışsınız nedeni nedir acaba?" şeklinde yaklaşmandır. Saygılar --By erdo can • msj 08:27, 3 Şubat 2018 (UTC)
İkimiz de bunun doğru olmadığını biliyoruz arkadaşım. O adaylıkların amacı dediğim gibi "en iyiye ulaşmak". Bir seçkin içerik üreticisi olarak, destek dahi olsan ben bunu saygısızlık olarak algılıyorum zira haftalarca verilen emekler var ve maddeler okunmadan, tam olarak incelenmeden "eline sağlık" tarzı yorumlar geliyor. 5 adaylık var, 5'inde de bir virgül dahi hata yok yani? En azından sayfalarda dönen tartışmalar mevcut, onlar hakkında "evet katılıyorum" ya da "hayıe katılmıyorum" da denilmemiş. Yahut falanca kullanıcının dikkat çekmeye çalıştığı herhangi bir husus çözüme kavuşmamışken sen yine destek olmuşsun. Anlatabiliyor muyum? Birbirimizi kandırmanın gereği yok yani. İyi günler.--RapsarEfendim? 22:12, 3 Şubat 2018 (UTC)

Beni Adınla Çağır[kaynağı değiştir]

Maddenin büyük bir kısmının çevirisini bitirdim, son bir iki başlık kaldı. Dışarıdan bir bakış açısıyla yorumunuzu alabilir miyim acaba? İyi çalışmalar. ~ Z (m) 22:14, 8 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Hangi açıdan yorumumu istiyorsun? Seçkin madde adayı mı olacak, o açıdan mı? @Pragdon'un görüşleri de faydalı olabilir.--RapsarEfendim? 17:43, 9 Şubat 2018 (UTC)
Aslında hem yaptığım çevirinin dili açısından hem de seçkin madde adaylığına yükseltmeye çalışıyoruz. Zaten Pragdon da yardımcı oluyor. Eğer vaktiniz olursa bir ara okuyabilirseniz güzel olur. ~ Z (m) 17:52, 9 Şubat 2018 (UTC)

Yeşil Türbe[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar, Yeşil Türbe'de bazı değişiklikler yaptım, lütfen onları kontrol et. Lütfen sayfaya eklediğim videoyu izleyin. Dokuz sanduka var, ve Hafsa Hatun listelenmedi. Teşekkür ederim beyefendi. --Yahia.Mokhtar (mesaj) 16:13, 10 Şubat 2018 (UTC)

Tripoli katliamı[kaynağı değiştir]

Bu katliam hakkında yaptığım objektif düzeltmeleri silmezseniz sevinirim. Açın arşiv ve diğer ülke arşivlerini, tripolide kimlere katliam yapılmış görün. Orda ki katliam sadece Türklere değil, çoğunluk olarak yerli olan Arvanit Arnavutlarına gerçekleştirilmiştir. Nebiju (mesaj) 11:36, 11 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba. Güvenilir kaynak(lar) eklediğiniz vakit bu eklemeler elbette kabul edilecektir ancak kaynaksız bir şekilde bu tip ciddi iddalara yer vermemekteyiz. İyi günler.--RapsarEfendim? 07:10, 13 Şubat 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Millî şair sayfasına kaynak eklenmesi[kaynağı değiştir]

İngilizce Vikipedi'den çevirerek oluşturduğum Millî şair sayfasına kaynak eklenmesini istemişsiniz. Sayfanın geçmişine bakılırsa orada da maddenin çeviri olduğunu yazmıştım. Bildiğim kadarıyla Vikipedi içinden sayfaları kaynak göstermiyoruz bu durumda. Emin olmadan şablonu kaldırmak istemedim Rapsar. -Gargarapalvin, 13 Şubat 2018, 21:35

Merhaba. Herkesin değişiklik yapabilidi Vikipedi, güvenilir kaynak kabul edilmiyor. İyi günler.--RapsarEfendim? 19:06, 13 Şubat 2018 (UTC)

Somatoloji[kaynağı değiştir]

Somatoloji maddesini açacağım, ancak madde adı yanlış olarak Biyolojik antropoloji maddesine yönlendiriyor. Yönlendirmeyi silebilir misiniz?

Teşekkürler Saitcank (mesaj) 21:25, 14 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Hizmetli olmadığım için sayfa silme yetkim yok benim de. Şuradan yapabilirsiniz eklemelerinizi. İyi günler.--RapsarEfendim? 07:22, 15 Şubat 2018 (UTC)

Ayrıntılı lig durumu[kaynağı değiştir]

Selam Rapsar, futbol takımlarının sezon maddelerinde yer alan "Ayrıntılı lig durumu" kısmını nasıl güncelliyoruz? Parametreleri kavrayamadım bir türlü. Parametrelerin ne anlama geldiğini açıklayan bir yere de denk gelemedim. Var mı senin bilgin? --Pragdonmesaj 15.33, 18 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Gözümden kaçmış bu mesaj, şimdi gördüm :) hw>içerideki galibiyet, hd>içerideki beraberlik, hl>içerideki mağlubiyet, hgf>içeride attığı gol, hga>içeride yediği gol; h yerine a'lı olanlar ise deplasman bilgileri. Budur :)--RapsarEfendim? 22.17, 20 Şubat 2018 (UTC)
Teşekkürler Rapsar sayende çözebildim. Bu açıklamayı şablonun bir köşesine eklemekte fayda var sanırım :) --Pragdonmesaj 09.27, 25 Şubat 2018 (UTC)

Büyükelçiler[kaynağı değiştir]

Merhaba, büyükelçilerin direkt kayda değer kabul edildiklerini söylemiştiniz. Bu karar nerede alındı öğrenmek istiyorum ve politika teklifi sunmadan böyle bir karar alınabiliyor mu? Bu konu hakkında net bilgi öğrenmek istiyorum, yoksa büyükelçi maddelerini SAS'a taşıyacağım. Çünkü buna dair yazılı bir yönerge yok.--Nushirevan11 19.39, 20 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba. Ben öyle bir tartışma var diye hatırlıyorum. "Politika" değil "yönerge" olması lazım, zaman zaman birtakım tartışmalar yaşanıp fikir birliği sağlansa da yönerge hâline getirmiyoruz nedense.--RapsarEfendim? 22.16, 20 Şubat 2018 (UTC)
Bu durumda SAS'a taşıma işlemini yapacağım. Çünkü kayda değerliğe dair delil yok. Tartışmayı ortaya koyabilen yok. Başka kullanıcıya da sordum, o da bulamadı.--Nushirevan11 17.41, 21 Şubat 2018 (UTC)

Arkadaşım :)[kaynağı değiştir]

Vikiçizer defalarca açıkladı demişsin de, Vito'nun da defalarca aksi yönde yaptığı yorumlar mevcut Rapsar. Hizmetli yorumlarının da bu gibi konularda ek değeri yok zaten, Vikiçizer de Vito da görüşlerine inanılmaz saygı duyduğum iki kullanıcıdır ama senin görüşün de onlarla aynı değerdedir benim için. Bu fikir birliğinin oluştuğu bir konu hiçbir zaman olmadı ve hiçbir zaman politikalarda dayanak gösterilmedi, Vikiçizer de bunu "kişisel" olarak istedi zaten yorumlarında. Hatırlatmak istedim. Onun dışında zaten en yapıcısı kaynağı ekleyip etiketi kaldırmaktı, o yola gittim elbette :) Kolay gelsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.12, 21 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Yılda birkaç gün aktif olan Vito yerine hemen her gün aktif olan ve değerli vaktini bunlarla uğraşarak geçiren Vikiçizer'i tercih ederim açıkçası (buradan Vito'nun faydasız bir kullanıcı olduğunu söylediğim anlaşılmasın). Kaldı ki yönergeler de bu yönde, ben sürekli bunları konuşmak istemiyorum zaten diyeceğimi dedim çokçe kez.--RapsarEfendim? 02.13, 21 Şubat 2018 (UTC)
Yönergeler bu yönde diyorsun da maddede gösterilmesi gerektiğine yönelik atıfta hiçbir zaman bulunulmadı ısrarlarıma rağmen. Bulunulmadığı sürece de yok hükmünde olacak benim için bu gibi otoriter söylemler. Yolu gösterirsen yola gelirim :)
Vito'nun sık sık bizi bırakıp gittiği doğrudur (duyuyorsa sesimizi çıkıp gelsin :) ama politikalara ve politikaların ruhuna hakim olma konusunda hiçbir eksiği yoktur. Çizer de buna katılacaktır eminim. İkisi de çok ama çok değerli bizim için, yarıştırmayalım :) Çizer'in buraya hayret edici derecede ayırdığı vakit, gösterdiği sabır falan, bunlara olan takdirim de elbette apayrı; ama bunlar görüşlerini daha muteber kılmıyor bence.
"Let's agree to disagree" demek istiyorum cidden. Önce ama bir eğri oturup doğru konuşalım, "tek benim dediğim, Çizer'in dediği doğru" düsturu görüyorum burada. Üstüne bir de alttan alta "bilmiyorsun işte arkadaşım" vurgusu. Bunu dayatmamanı rica edeceğim senden bu noktadan itibaren. Kıbrıs maddelerine haklı olarak eklediğin KD etiketlerinde sergilediğim genel yaklaşımdan da görmüşsündür ki benim de normalen tercihim her maddenin kaynaklandırılarak KD ispatı yapılması, o kadar da farklı değil pozisyonumuz. Ufak bir yorum farkımız var ve bunun daha fazla gerginliğe yol açmamasını istiyorum. Kolay gelsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.23, 21 Şubat 2018 (UTC)
Affına sığınarak bir not daha düşeceğim, zira "çatışma çözümü"nün temeli cidden eksiksiz iletişime dayanır: "arkadaşım senin benim değil herkesin bilmesi önemli", "....., bilesin" ve "Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz" gibi bir üsluba maruz kalmak istemiyorum bundan sonra lütfen. Bunlar cidden benim için ancak kavgada gidecek derecede saygısız ifadeler. İngilizce Vikipedi'de politik içerikli maddelerde radikal derecede farklı görüşler savunduğum kullanıcılarla tartışmaya girdiğimde bile böyle bir üsluba maruz kalmıyorum, seninle o kadar önemli noktalar bile değil tartıştıklarımız. Biliyorum ki saygısızlık maksadın falan yok, çok büyük ihtimal farklı kültürel arka planlarla da alakalı (yani ne bileyim "arkadaşım" yerine "gardaş" olsa bu kadar kötü bir algı uyandırmazdı herhalde düşününce ilk okuduğumda); ama geriyor okuyunca günün sonunda. Burada ortak bir çalışma alanı paylaşıyoruz ve bu çalışma alanında verimli, seviyeli bir ortam sağlanması hepimizin sorumluluğu; ikimiz de 8-9 yıldır Vikimedya projelerinde olan kullanıcılarız, birbirimize saygıda kusur etmeden belli bir entelektüel seviyede yürütmemiz gerek tartışmaları. İnsanın kaçası geliyor öbür türlü. Benim de farkında olmadığım ve senin sinirini bozan üslup sorunlarım vs. olabilir. Senden ricam bunları gördüğün anda mesaj sayfama not düşmen. Hiç alınmayacağımın teminatını veririm, mümkün olduğunca dikkat ederim. Bu ufak bir pürüz benim gözümde, bunun dışında elbette her zamanki gibi beraberce uğraş vereceğiz her konuda ansiklopedinin gelişimi için. Bu mesajı da çıkarman falan sıkıntı olmaz, kolay gelsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 15.10, 21 Şubat 2018 (UTC)

Özgeçmiş[kaynağı değiştir]

Sayın Rapsar, özgeçmiş sayfamın silinmesini istiyorsunuz. Nedenini anlayamadım; içeriğinde 'uygusuz' ifadeler mi var? Gereksiz, o sayfada olmaması gereken kısımlar mı, yoksa tamamı mı formata uymuyor? Lütfen bu konuda bilgi verir misiniz. Saygılar.Mehmet Ali Acar 23.07, 22 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba. Vikipedi'yi, kullanıcı sayfalarını tanıtım yapma amacıyla kullanmıyoruz. Bu yüzden. İyi günler diliyorum.--RapsarEfendim? 23.08, 22 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

--On 15 (mesaj) 10.01, 23 Şubat 2018 (UTC)

Seçkin madde adaylığı öncesi inceleme isteği[kaynağı değiştir]

Selamlar. Daha önce aklıma olan bir seçkin maddeyi Türkçe Vikipedi'ye kazandırmayı istedim. Adaylık öncesinde senin de bir gözden geçirmeni ve fikrini almak isteyeceğim, vaktin varsa. Madde: Sovyetler Birliği'nde 1956-1962 ücret reformu‎. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.40, 23 Şubat 2018 (UTC)

Selam. Vakit bulabilirsem okuyacağım. İyi günler.--RapsarEfendim? 20.12, 23 Şubat 2018 (UTC)

Sayfa taşıma talebi[kaynağı değiştir]

Vikipedi otomatik engellediği için sizden aşağıdaki talebi ilgili sayfaya eklemenizi rica edebilir miyim? "=== 24-02-2018 – Tayfun Duygulu → Tayfun (şarkıcı) ===

  • Eski ad:
Tayfun Duygulu (Tartışma • BağlantılarTaşıGünlüklerGeçmiş)
  • Yeni ad:
Tayfun (şarkıcı)
  • Gerekçe:
Şarkıcının kullandığı takma adı. Albüm kapakları ve dijital platformlarda da(iTunes, Spotify vs.) hep Tayfun olarak kayıtlı.
  • Karar:

" Teşekkür ederim.

Emmanuele Kanyama hakkında[kaynağı değiştir]

Siz karar verdiyseniz silinmesine saygı duyuyorum ve maddeyi bir daha açmayacağımı ifade ediyorum teşekkür ederim sizin kontrolünüz için...--66.160.199.84 04.43, 25 Şubat 2018 (UTC)

Bağlantı hatası yardım[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Serban_Cantacuzino - Diğer dillere olan bağkantı yanlış olmuş düzeltebilirmisiniz birde kontrol edermisiniz kaydadeğerlik açısından lütfen...--72.52.125.71 05.26, 25 Şubat 2018 (UTC) Siz ne derseniz saygım var..--72.52.125.71 05.26, 25 Şubat 2018 (UTC)

Adlandırma kuralları[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kullanıcı:Rapsar/Adlandırma kuralları çalışmanı ne zaman topluluğa sunuyorsun?--Nushirevan11 14.22, 2 Mart 2018 (UTC)

Merhaba. Bayağı süre geçmiş üstünden. Bir kez daha okuyup, ayrıntılı açıklamalar yaparak sunmayı düşünüyorum. İyi günler.--RapsarEfendim? 18.15, 2 Mart 2018 (UTC)

Tevafuklu Kur'an[kaynağı değiştir]

Bu maddenin silinme adaylığı konusunda akademik ve ansiklopedik kaynaklar belirttim. Daha konuda yeni ilgilenmeye başladım ve konu üzerinde çalışıyorum. Lütfen silinmesi konusundaki görüşünü geri gözden geçirirmisin. Saygılar. Nariai (mesaj) 15.01, 3 Mart 2018 (UTC)

Değerlendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba, Türkiye Futbol Şampiyonası sayfası değerlendirilmemiş, bunu nerede nasıl isteyebilirim? Akocsg (mesaj) 16.14, 4 Mart 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Uşaklı, siz bildirim yaptıktan sonra 5 gün geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 18.13, 7 Mart 2018 (UTC)

Şablon hatası[kaynağı değiştir]

Selam, teknik bir sorun var çözemedim. Maddenin kaynakça yerinde kaynaklar sıralanması gerekirken "Şablon:kaynakça" yazıyor. Hataya dair geçmiş sürümleri araştırdım ve hata olan değişikliği buldum ama durumu çözemedim. 18.35, 7 Mart 2018 tarihli bu kararlı sürüm üzerine bu değişiklikle 18.41, 7 Mart 2018 tarihli bu kararlı sürüm oluştu ama maddede "kaynakça şablonu" çalışmamaya başladı. Anlamadım bi bakar mısın, sadece 2 kaynak eklentisi var halbuki. Yani kısaca bu değişiklikteki önceki ve sonraki sürüme bakarsan durumu anlayacaksın. Bununla birlikte en alttaki portal şablonu da bozuk görünüyor. Bi sende baksana, epey uğraştım deneme yanılma, içerik çıkararak önizlemeyi gösterdim falan, ama olmadı :( --Ahmet Turhan (mesaj) 11.26, 8 Mart 2018 (UTC)

Selam. Maddelerde kullanılabilecek şablon sayısı sınırlı ve burada çok fazla şablon kullanılmış, dolayısıyla belli bir noktadan sonra kullanılan şablonlar işlevsiz gözükmüş. Bunu yalnızca maddede kullanılan şablonlar değil, o şablonlarda yer alan şablonlar olarak da düşün, zincirleme gibi. @Superyetkin, kaynak gösterme şablonlarını modül ile kullanmak mümkün gözüküyor. En iyi anlayan da sensin malum :) Web kaynağı gibi kaynak gösterme şablonlarını modülle kullanılabilir hâle getirirsek ilerleyen zamanlarda bu hatayı çok daha az göreceğiz. İlgilenebilir misin?--RapsarEfendim? 17.22, 8 Mart 2018 (UTC)

Selçuklu - Osmanlı[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar. Osmanlı İmparatorluğu'nun iktisadi yapısı maddesinin adını Osmanlı İmparatorluğu maliyesi yapmayı düşünüyorum. Madde adı değişikliği gibi konularda en az bir kullanıcı ile antad kalmayı uygun bulduğum için soruyorum. Bir de Anadolu Selçuklu Devleti maddesine bakar mısın. Bu haliyle Anadolu Selçuklu Devleti maddesi olmamış. Önemli sultanların faaliyetleri hakkında. Oysa bu sultanlarla ilgili maddelerimiz var, gariptir daha dar içerikli. Bu maddelerin oraya aktarılması olmadan, ben bu maddeye tek cümle yazamıyorum. Neresine yazacağım. Uluslararası transit ticaret, mali yapı, ordunun yapısal değişikliği, devlet bürokrasisinin keza. Sultanlar arasına alt başlıklar mı açmalıyım. Hiç bir şey yazamıyorum. Buna bir çare, ya da böyle kalsın.--Makedon (mesaj) 18.11, 11 Mart 2018 (UTC)

Merhaba. İlk maddeyi, Türkiye ekonomisi gibi maddelerimiz ve Kategori:Osmanlı İmparatorluğu ekonomisi gibi kategorilerimizle uyum açısından "Osmanlı İmparatorluğu ekonomisi" yapmak gerek gibi, atladığım bir yer yoksa. Selçuklu maddesinde ise "tarih" kısmı birincil seviye başlık, bahsettiğin diğer konular da benzer şekilde birincil seviye başlıklar. Tarihçe kısmında aşırı başlıklandırma yapılmış, aşırı da detaya girilmiş. Senin dediğin gibi alt maddelere aktarmak ve bu maddede daha özet şeklinde, daha önemli noktalara yer vermek gerekiyor.--RapsarEfendim? 20.49, 11 Mart 2018 (UTC)
Osmanlı İmparatorluğu ekonomisi olarak adlandırırsak, ileride lisans eğitimi benim gibi iktisat - maliye olan bir kullanıcı tüm bu içeriği Osmanlı maliyesi alt başlığına alır. Maddeye eklenen pek çok şeyden sonra bu alt başlığı, ayrı bir madde olarak düzenlemek gerekir ki, ben de bunu baştan yapalım diyorum. Maddede anlatılan vergilerdir ve bu, doğrudan doğruya kamu maliyesidir. Diğer konu ise, hımm bu şekilde bakınca mantıklı söylediklerin. Peki öyle yapalım, ben yapabileceğimi yapayım, gözü kesen arkadaşlar sözünü ettiğin aktarma ve özetleme işini yaparlar. Benim bu konuda malzemem yok. --Makedon (mesaj) 10.29, 12 Mart 2018 (UTC)

Kaybedenler Kulübü Yolda Maddesi Görüş[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar,

Uzun zaman sonra tekrar bu derece severek yoğunlaşıp hazırlamak istediğim bir konu olduğu için mutluyum.
Umarım sayfanın geliştirmeye çalıştığım şu anki halinde fark etmediğim bir sıkıntı yoktur.
Kaybedenler Kulübü Yolda sayfası hakkında görüşünü benimle paylaşırsan sevinirim.

selamlar,

Frock~trwiki (mesaj) 06.45, 16 Mart 2018 (UTC)

Merhaba. Yalnış hatırlamıyorsam ilk filmin maddesini @Hedda Gabler yazmıştı, onun görüşünü alsan daha sağlıklı olacaktır :) Kendisi de aktif zaten. İyi günler diliyorum.--RapsarEfendim? 06.57, 16 Mart 2018 (UTC)
@Frock~trwiki, uygun bir vakitte maddeye bakarım. Ellerine sağlık --Hedda Gabler (mesaj) 09.55, 17 Mart 2018 (UTC)
@Hedda Gabler, teşekkür ederim :)

Fırsat buldukça da daha donanımlı hale getirmeye çalışacağım. Mümkün olursa çekim aşaması, eleştiriler, filmin analizi gibi... Umarım optimum bir noktaya geldiğinde kaliteli, seçkin madde gibi unvanlar alabilir.
selamlar, Frock~trwiki (mesaj)

Kullanıcı:Mehmetkemal1978[kaynağı değiştir]

Selamlar. Kullanıcı:Mehmetkemal1978 ile bir bağlantın var mıydı?--RapsarEfendim? 19.58, 19 Mart 2018 (UTC)

Hayır, adını ilk defa duyuyorum. Neden? --TmѰ e12 13.47, 20 Mart 2018 (UTC)

Türk generaller[kaynağı değiştir]

Selamlar. Açıklama yaptım ama dikkate almadınız sanırım. Bir makamda general rütbesiyle bulunmuş olmak, generaller kategorisinin kaldırılmasını gerektirmiyor. Millî takım futbolcusu diye futbolcular kategorisi kalır, Olimpik atlet diye atletler kategorisi kalır, HSYK başkanı diye hakim kategorisi kalır, örnekler çoğaltılabilir. Teki makam, teki rütbe belirtiyor. O makam dışında da general bu kişile. Dolayısıyla geri eklemenizi rica ediyorum. İyi günler.--RapsarEfendim? 06.18, 21 Mart 2018 (UTC)

Selam @Rapsar ben her zaman kategorilerde tasarruftan yanayım zaten Hava Kuvvetleri Komutanı Türk generaller kategorisinin içinde, yani gerekçelendiremeden değişiklik yapmamın tek sebebi sadece (-) tuşu ile değişiklik yapmam. Yani hem büyükelçi hem diplomat kategorisini beraber eklemek gibi bir durum bu açıkçası geri almaya karşıyım. Bence siz de geri almayın tekrar Hasan Küçükakyüz maddesinden de kaldıracağım. Tekrar ediyorum Türk Hava Kuvvetleri Komutanları kategorisi zaten Türk generaller kategorisinin içinde. İyi günler --SarvSarv 10:35, 21 Mart 2018 (UTC)
Bu sizin tercihinize bırakılan bir durum değil, tartışmaya açık bir durum da değil. Her alt kategori bu mantıkla işlemiyor, üstte örneklerini verdim. Bir kişi belli bir makam getirilince ve o makamdaki kişilerin rütbesi veya mesleğinin tamamının aynı olması, o rütbe veya meslek kategorilerinin kaldırılmasını gerektirmez. Hemen @Vikiçizer müdahalesi isteyelim, gereği ne ise yapsın. Yine bir Yargıtay üyeleri inatlaşması içinde bulunmasın Vikipedi. İyi günler.--RapsarEfendim? 18.00, 21 Mart 2018 (UTC)
Merhaba Rapsar, @Sarv. Evet, bu konular tercihe bırakılan konular değil ama bence tartışılması gereken konular. Olay bazında değerlendirilmeli, konu bazında konuşulmalı. Mesela; ilginç ama her hakim hukukçu değildir bazıları iktisatçıdır, mesela bazen bakan olanlar milletvekili değildir. Eğer kuvvet komutanı olmak için mutlaka general olmak gerekiyorsa - sanırım öyle - alt kategoriyi göz ardı edebiliriz, yani sadece kuvvet komutanı ile ilgili kategori kalabilir, sayfa üzerinde görünen aşırı kategori eklenmesini durdurmak için. Özellikle rütbe-rank-geçiş içeren kategorilerde bunu uygulayabiliriz, duruma ve kesinliğe göre. Yüzbaşı/albay/general/kuvvet komutanı gibi kategorilerin sonuncusunu ekleyebiliriz, ama keskin bir rütbe/rank/geçiş içermeyen diplomat-büyükelçi ayrımı doğru gelmiyor, yani her ikisi de maddede bulunabilir diye düşünüyorum. Diplomat sayılmadan büyükelçi olunabildiği gibi büyükelçi olmadan da diplomat sayılabiliniyor. Tabi bunlar benim fikrim, general de dursun kuvvet komutanı da dursun diyene de çok yanlış demem, okurun görev olan "kuvvet komutanı" ile kadro olan "general"e de tek tıkla ulaşabilme pratikliğini gösterir ama generalin altı albayı, albayın altı binbaşıyı vs. giderse yanlış olacağı çok açık. Vikiçizer (mesaj) 19.02, 21 Mart 2018 (UTC)
Vikiçizer buradaki olay şu: HKK olmak için general olmak şart, burası tamam. Ancak generallik durumu, HKK öncesinde ve sonrasında da geçerli bir durum, kapsamı daha geniş. Milletvekili oldu diye siyasetçi kategorisini kaldırmayız, milletvekilliği öncesinde de siyasetçiydi o kişi. Ama "14. dönem Van milletvekili" ise yalnızca, milletvekili kategorisine gerek yoktur zira zaten tüm milletvekilliği dönemi 14. dönem Van milletvekili olarak geçmiştir. Ancak HKK makamında bulunanlar, general rütbesiyle yalnızca bu makamda bulunmamış, bunun öncesi de vardır. Yani yerine göre hem alt hem üst kategorilerde olabilen maddeler de var, yalnızca alt kategoride olması gereken maddeler de var -ki senin dediğin de buna benzer.--RapsarEfendim? 19.06, 21 Mart 2018 (UTC)
OK. O zaman görev-kadro ayrımından hareket edeceğiz. Yani bir general; HKK da olabilir Genelkurmay Başkanı veya ordu komutanı da, general aslolandır, diğerleri görevdir ve ayrı kategorilendirilebilir. Böyle bakarsak, general yanında diğerleri de kalabilir ve aşırı kategori sayılmaz. Vikiçizer (mesaj) 19.13, 21 Mart 2018 (UTC)
@Rapsar açıkçası milletvekili olursa siyasetçi kategorisini ben kaldırırım çünkü zaten milletvekili siyasetçiler kategorisinin altında değerlendiriliyor. Ben alt-üst kategoriler varsa tekrar edilmesine mesafeli yaklaşıyorum. Bu sayede Türk generaller kategorisindeki kabarıklık da azaldı, yanlışım varsa düzeltin eğer kategorilere dair böyle bir şart varsa (gözümden kaçmış olabilir) özür diler ve gerekeni yapıp geriye de alırım. --SarvSarv 19:19, 21 Mart 2018 (UTC)
@Sarv, yukarıda tonla açıklama var, evet, hatalıdır. Geri alınız lütfen. Sizin ya da benim şahsi düşüncemiz değil, Vikipedi'deki işleyiş mühim olan. Hukukçu maddeleri gibi lüzumsuz inatlaşmalarla vakit kaybetmeyelim. İyi günler.--RapsarEfendim? 19.46, 21 Mart 2018 (UTC)

Madde ricası[kaynağı değiştir]

Selamlar. İlgi alanına girdiğinden yazıyorum, Next Goal Wins maddesini kazandırabilir misin? Teşekkürler ve iyi günler :)--RapsarEfendim? 08.26, 23 Mart 2018 (UTC)

Selam Rapsar, birazdan hallederim. Kahvemi tazeleyip geleyim önce :) --Pragdonmesaj 08.29, 23 Mart 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

2016 Olimpiyatları[kaynağı değiştir]

Selamlar. Atletizm rekorları listesindeki kırmızılıkları giderme adına, oyunlarda ABD maddesini açman mümkün mü? Ben Brezilya'yı açtım, sen de onu aç bari :P İyi günler.--RapsarEfendim? 20.03, 28 Mart 2018 (UTC)

Selam Rapsar. Madalya kazananlarla açabilirim ama tüm sonuçlarla gözüm keser mi bilmiyorum. Hallederiz bir şekilde yine de :) --Sayginerv-posta 20.08, 28 Mart 2018 (UTC)
Açılsın yeterli. Eski yıldızlı maddeleri gözden geçiriyorum da, hazır bunu yaparken önemli-önemsiz kırmızı bağlantıları da temizliyorum :) Teşekkürler, iyi günler.--RapsarEfendim? 20.19, 28 Mart 2018 (UTC)
Ön bölümle açtım. Biz bu sıklet-kg meselesini bir karara bağlamış mıydık? Hatırlayamadım da belki sen çıkarırsın.--Sayginerv-posta 09.57, 29 Mart 2018 (UTC)
Emeğine sağlık. Evet, hep "kg" denmesini uygun görmüştük. Sıklet kullanmıyoruz madde adında, madde içinde elbet kullanılabilir.--RapsarEfendim? 18.00, 29 Mart 2018 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 18.33, 29 Mart 2018 (UTC)

Sayın Rapsar, üstteki mesaj bana da geldi konuyu tam anlayamadım. Anketle ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. (Ne yazık ki yabancı dilim yok).Mehmet Ali Acar 21.19, 29 Mart 2018 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

@Rapsar teşekkürler birimler konusundaki uyarı için. Araştırdım trvikide göremedim ama şurada gördüm. Şuraya da yazdım. Bu arada 5'inci, 1'inci gibi sıra sayıları rakamla da yazıyla yazılabilir diyor TDK. Rakamla gösteril­mesi durumunda ya rakamdan sonra bir nokta konur ya da rakamdan sonra kesme işareti konularak derece gösteren ek yazılır. Yani ikisi de yanlış değil. Neyse şimdilik sadece 1inci 5inci gibi hatalı olanları düzelteyim.--Teacher0691 (mesaj) 22.26, 3 Nisan 2018 (UTC)

Selamlar. Teşekkürler anlayışın için. İkinci konu ise ikisi de doğru elbette ama benim geri aldıklarım, kaynaklarda kullanılan başlıkların özgün hâllerinin değiştirilmesinden ötürüydü. Dikkat ettin mi bilemiyorum :) İyi günler.--RapsarEfendim? 22.29, 3 Nisan 2018 (UTC)
Evet haklısın. Dediğim gibi bundan sonra olmaz zaten. Görürsen geri alabilirsin.--Teacher0691 (mesaj) 22.34, 3 Nisan 2018 (UTC)

Madde adı[kaynağı değiştir]

Selamlar Rapsar; spor madde adlarında özgün adlarını tercih ediyorduk yanılmıyorsam. Mesela Polish Superliga (men's handball) maddesini Superliga polska w piłce ręcznej mężczyzn bu isimle mi oluşturmalıyız?Sait71 14.08, 4 Nisan 2018 (UTC)

Selamlar. Ulusal ve yerel liglerde özgün adları tercih ediyoruz, ancak bu demek değildir ki o dildeki Vikipedi'de kullanılan madde adını koyacağız. Zira her Vikipedi bu şekilde adlandırmıyor. Fransızca örneğin, Ligue 1 için bile nasıl bir ad koymuş :) Dolayısıyla bu ligin sitesi, federasyonun sitesi ya da en kolayı ödül törenlerinde falan lig için kullanılan ada bakmak lazım. Buradan görülebiliyor kolayca, "Superliga" adını kullanıyorlar. "Superliga (hentbol)", madde adı için uygun gözüküyor. Kadınlar ligi için aynı adı kullanıyorlarsa (ben kısaca bakındım ama göremedim) parantez içini "erkekler hentbol" yapabiliriz.--RapsarEfendim? 19.14, 4 Nisan 2018 (UTC)

Madde istekleri[kaynağı değiştir]

Selamlar. Alfabetik sıraya göre düzenlenmiş olanları uygun kategorilere dağıtabilirsen çok iyi olur (forsat buldukça tabi). Biyografi ve diğer sayfalarında yer alan maddeleri de yine uygun kategorilere dağıtmak gerekiyor. Not düşeyim, fırsat buldukça hallederiz :) İyi günler.--RapsarEfendim? 20.14, 4 Nisan 2018 (UTC)

Selam, tam da şu an onun üzerinde çalışıyordum :) İngilizcelerini buldukça da yanlarına ekliyorum. Yalnız dikkatimi çekti "Edebiyat" kısmı hem sanat altında hem sosyal bilimler altında bulunuyor. Benim düzeltmeye yetkim bulunmuyor, sen yapabiliyor musun acaba? Euphemia (mesaj) 20.25, 4 Nisan 2018 (UTC)
Süper :) Aktarımı yaptım, orada da olduğuna dikkat etmemiştim. Anlamsız olmuş.--RapsarEfendim? 20.33, 4 Nisan 2018 (UTC)
Eline sağlık teşekkürler :)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba @Rapsar şunu belirtmek istiyorum ben bu yargı mensupları maddelerine dair biraz önce Hasan Erdoğan maddesinin tartışma sayfasında da görüşlerimi sundum ama tekrar bizzat size özel olarak açıklamak isterim, ben bu maddeleri açtığımda böyle bir tartışma yoktu. Tartışma başlayıp SAS'a taşınmalar başlayınca benim mesaj sayfama Nushirevan11 buna dair bilgiler paylaştı. Benim inatlaşma durumum silip silip yeniden açma durumum yok ayrıca her maddenin kalması gerektiğini savunmuyorum. Bazılarında hiç tartışmaya dahi dahil olmuyorum kendimce kalması gerektiğine, "tanındığını" düşündüklerime, hani KD kriterlerinden biri öyle olduğu için, makamları veya bence "önemli" şahıslar oldukları için savunuyorum. Hepsi bu, bunun zarar verici bir yanı olduğunu da düşünmüyorum. Selamlar --SarvSarv 11:22, 11 Nisan 2018 (UTC)

Merhaba. Kaçıncı kez söyleniyor sana bilemiyorum ama bir kez daha söylüyorum. Vikipedi:Kayda değerlik veya alt yönergelerde olmayan kriterleri öne sürerek kayda değer olduğunu iddia ediyorsun maddelerin. Yine de kalsın desen dahi maddelerin silindiğini onlarca kez tecrübe ettik, ediyoruz, edeceğiz de. Hâlâ da buna devam edip, "önemli" falan diyorsun. Deme. O kriterler, bu tip şahsı kriterler olmasın diye var, Vikipedi'nin iyiliği ve ansiklopedikliğini korumak için var. Hukukçu maddeleriyle alakalı bu kadar ilgin varsa, Wiki tabanlı benzer bir site oluşturabilirsin ve oranın kurallarını da kendin koyarsın, istediğin hukukçu maddesini dilediğin gibi açabilirsin. Ben de sporcular için (atıyorum) yapmak istiyorum ama yap(a)mıyorum mesela. Vikipedi yönerge ve politikalarına uygunsuz içerik eklemek ve bunların kaldırılmamasını savunmak, Vikipedi'ye zarar vermektir. Yarar sağladığını mı iddia ediyorsun?--RapsarEfendim? 18.38, 11 Nisan 2018 (UTC)
Şöyle, ben yönergelerin geniş yorumlanmasından yanayım. Ben tekrar ediyorum bütün maddeler için kalsın demiyorum ki. Mesela Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış birinin doğrudan KD olması gerektiğini savunuyorum. Şu yargı mensuplarına dair yönerge oluşmadığı için (Hasan Erdoğan maddesindeki SAS tartışmasında belirtildiği üzere yönergelerde boşluk var) bu doldurulduğunda ben daha net şekilde "ha bak bu da yanlış buraya bu konuyla alakalı madde açmayayım" diyerek kendimi sınırlandırabilirim, boşluk olduğu yerde geniş yorumlanmalı eylemler diye düşünürüm ben. --SarvSarv 20:23, 11 Nisan 2018 (UTC)
Yönergelerin yorumlanması gibi bir durum mümkün mertebe minimum olmalı. Hukuk kuralları kişiden kişiye göre büyük farklılıklar içerecek biçimde yorumlanabiliyor mu? Yönerge ve politikalar da bizim kurallarımız ve tutarlı bir ansiklopedi yaratmak için varlar. Olmasalardı, herkes kendi yorumuna göre hareket eder ve hiçbir tartışma sonlanamazdı. Hâlâ "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış birinin doğrudan KD olması gerektiğini savunuyorum" gibi gerekçelerle geliyorsan, benim diyebileceğim bir şey kalmamıştır. Sen savunmaya devam et o zaman, hizmetliler de silmeye devam ederler. Ben de kişiden bağımsız bir şekilde, yönergelere göre değerlendirmeye devam edeceğim. İyi günler.--RapsarEfendim? 00.29, 12 Nisan 2018 (UTC)
Evet hukuk kuralları kişiden kişiye göre büyük farklılıklar içerecek biçimde yorumlanmaması için açık ve net şekilde hiçbir boşluk bırakmadan oluşturulmalı @Rapsar yoksa bütün dünyadaki hukuk sistemlerinde farklı farklı yorumlar çıkabiliyor, bunun çeşit çeşit örnekleri var. İyi geceler --SarvSarv 00:37, 12 Nisan 2018 (UTC)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 01.31, 13 Nisan 2018 (UTC)

Dikkatinize[kaynağı değiştir]

Merhabalar, silinmiş bir sayfanın geri alınabilmesi mümkün oluyor mu? Şu madde için diğer bazı maddelerden bağlantı verdim ve artık kayda değerlik kriterlerini doldurduğunu düşünüyorum. Teşekkürler Saitcank (mesaj) 19.10, 13 Nisan 2018 (UTC)

Merhabalar sayın Saitcank, tabiki mümkün ama şurada SAS'a taşınmış. ilgili değerlendirmeleri tekrar orada görüş bildiren @Rapsar a fikrini soralım. II. Niveles'e süresiz engellendiği için ona mention vermedim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.16, 13 Nisan 2018 (UTC)
Merhaba. Sayfaya balantı verilmiş olması o maddenin kayda değerliğini etkilemiyor kesinlikle. Konuyla ilgili bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok, dolayısıyla kayda değer olduğu ispat edilemiyor. Bu durumda bağlantıların da verilmemesi, temizlenmesi gerekiyor. Eğer kendi çalışma sayfanızda bir çalışma yapar, kayda değer olduğunu kaynaklarla ispatlarsanız tekrardan değerlendirilebilir elbette.--RapsarEfendim? 22.17, 13 Nisan 2018 (UTC)

Sayfaya bağlantı verilen maddeler, Achim Arbeiter'ın kendi kaleme aldığı makaleler ile ilgili. Yapılacak basit bir google araması bile kendisinin çok sayıda makale ve kitabına ulaşımı sağlıyor. Bilimsel eser yazarı olmak kayda değerlik kriterleri dışında mı kalıyor? Burada eserlerinden bazıları görüntülenebilir. Alanı hakkında Türkçe'de neredeyse hiçbir bilgi olmadığından ötürü kaydadeğer görülmediği kanaatindeyim. Saitcank (mesaj) 09.37, 14 Nisan 2018 (UTC)

Selam tekrar. İlk yorumumda bilerek birkaç sayfanın bağlantısını verdim. Kişinin kendi yazdığı eserler, röportajları, çalıştığı kurumların yayınları vs kayda değerlik değerlendirmesinde göz önünde bulundurulmaz. Bilimser eseri yazmak bir kayda değerlik kriteri değil, yazan birisi kayda değer olur gibi bir kriterimiz yok. Kayda değerlik sayfasını inceleyebilirsen biraz daha oturacaktır kavramlar.--RapsarEfendim? 03.55, 15 Nisan 2018 (UTC)

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiserleri[kaynağı değiştir]

Siz Nils Muižnieks ve Dunja Mijatović'in maddelerinin açılmasını sanırım istiyorsunuz, ilk komiseri çünkü açmıştım, eğer görüşünüz olumlu ise kendimce Fransızcadan çevirebilirim. --SarvSarv 20:02, 14 Nisan 2018 (UTC)

Merhaba. Yok, benim istediğim maddeler değil :) Yalnızca bazı seçkin maddeleri kontrol ederken, bu maddelerde var olan kırmızı bağlantıları gideriyordum (kullanıcı sayfamda mevcut bazıları). Bunlardan ilgini çeken olursa açabilirsin, yoksa acelesi yok zaten, yavaş yavaş açıyorum :) İyi günler.--RapsarEfendim? 03.57, 15 Nisan 2018 (UTC)
Ben aslında böyle uluslararası şahsiyetlerin maddelerini ya da diğer dillerdeki siyasi ve diplomatik kişileri Türkçeye çeviriyordum bir ara yüksek yargı maddeleri açarken buldum kendimi (gerçi yargı mensuplarını açmam bile yeterince eskide kaldı) :) İyi günler. --SarvSarv 09:50, 15 Nisan 2018 (UTC)

Vikipedi:Hafriyat Grubu[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar,

Vikipedi: Hafriyat Grubu yanlış bir yönlendirme oldu. Geri alamadım. Hafriyat Grubu maddesine dokunmadan sözü geçen yönlendirme sayfasını silerseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Cem Altınel (mesaj) 17.02, 16 Nisan 2018 (UTC)

Tekrar Merhaba Rapsar,

Kullanıcı:Cem Altınel/Antonio Cosentino sayfanızı silmenizi anlayamadım. Yalın bir açıklama mümkün mü? Cem Altınel (mesaj) 16.37, 17 Nisan 2018 (UTC)

Merhaba. Farklı sayfa alanları arasındaki yönlendirmeler silinmeli. "Vikipedi:..." sayfasını "Kategori:..." sayfasına yönlendirmiyoruz mesela. Bunun gibi başka yönlendirmeler de varsa silinmesi lazım.--RapsarEfendim? 19.52, 17 Nisan 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Geç ödül verdiğim için kusura bakmayın, bazı dosyaların silinip silinmeyeceğini öğrenmek için bekledim, ona göre puanlamayı sonlandırdım. ~ Z (m) 16.46, 19 Nisan 2018 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 00.41, 20 Nisan 2018 (UTC)