Kullanıcı mesaj:Rapsar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Vikipedi Kütüphanesi sağ olsun; Jstor, OpenEdition, Stryn, Foreign Affairs ve Tilastopaja hesaplarım vardır. Buralardan herhangi bir kaynak isteyen kullanıcının mesaj ya da e-posta atması yeterlidir.

Şu katkı reklam sayılmıyor muydu?[kaynağı değiştir]

  • Merhaba Rapsar,

Kestane şekerinin tarihi alt başlığının ikinci cümlesinden bölüm sonuna kadarki kısım; kaynak gösterilen siteden birebir kopyalanmış. Site, hem imalatçı hem de satıcı: ElitezSince 1958. İlginize... MFE 09:15, 1 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Telif hakkı ihlali olduğundan kaldırıldı ilgili kısım. Teşekkürler bildirim için.--RapsarEfendim? 20:35, 1 Ekim 2017 (UTC)

AhmetAkman31[kaynağı değiştir]

Merhaba ben anonim kullanıcıyım ama 8 yıldır vikipedi ile ilgileniyorum. Belki "Süvari" dersem hatırlarsınız :) AhmetAkman31 adlı kullanıcı bazı eklemeler ve düzenlemeler yaptığım sayfaları kendi açtığı gerekçesiyle devamlı geri alıyor. Ne yapmak istediğini anlamış değilim ve bu durum bütün emeklerimi heba ediyor. Lütfen bu konuda uyarı verirseniz çok iyi olur. İyi çalışmalar.--165.227.36.244 09:30, 1 Ekim 2017 (UTC)

Öncelikle şunu belirtmeliyimki bu anonim kullanıcı sayfalarda çok sayıda vandalizm amaçlı değişiklikler yapıyor. Kendisini uyarmama rağmen halen bu davranışlarını sürdürüyor. Kanıtı için kullanıcının katkılarını inceleyin. Pek çok sayfada potansiyel vandalizm uygulamıştır. Bu nedenle değişikliklerini geri almak zorunda kalıyorum. Bu konuda bilginiz olsun. İyi günler.--Ahmet Akman31 (mesaj) 10:51, 1 Ekim 2017 (UTC)
Vandalizmden kastınız sizin yazdıklarınızın üzerine bir şeyler eklemek ise ve buna vandalizm diyorsanız buna komedi derim. Vikipedide açtığınız maddeleri babanızın malı gibi muamele yapmayı bırakın artık. Sayfalar incelensin. Vandalizm olmadığı gayet iyi anlaşılacaktır. Kendi açtığı sayfaların güncellenmesine ve düzenlenmesine karşı çıkan bir üyeden bahsediyoruz.--165.227.36.244 11:27, 1 Ekim 2017 (UTC)
Katkılarınız çoğunda sayfalardan bilgileri kaldırıyorsunuz ve maddelerin düzenlerini bozuyorsunuz. Bu yaptığınıza vandalizm denir. Ayrıca değişiklik savaşlarınada giriyorsunuz bu tutumda bulunduğunuz için bende değişikliklerinizi ister istemez geri almak zorunda kalıyorum. Vandalizm ve vandallık hareketleri sergileyen değişiklikleri yapmaya artık bir son verin ve sayfaların düzenlerini bozmaktan vazgeçin ve aşırı vandalizm amaçlı değişiklikler sergileyerek maddeleri bozmayada son verin. Sizi uyarıyorum ben sayfaların düzenlemesini sağlıyorum siz görsel düzenlerini bozuyorsunuz. Bu davranışlarda bulunmaktan artık vazgeçin.--Ahmet Akman31 (mesaj) 11:38, 1 Ekim 2017 (UTC)
Hangi görsel düzenden bahsediyorsunuz? Bilgileri kaldırdığımı iddia ediyorsunuz. Ondan mı hep + kelime gösteriyor. Ne yaptığınızın farkında değilsiniz. Benimle değişiklik savaşına giren sizsiniz ve haddinizi bilmiyorsunuz. Benim yaptığım değişikliklerle uğraşacağınıza yeni madde açın. Sizi şikayet edeceğim. Asıl vandalist olan sizsiniz. -- 165.227.36.244 13:35, 1 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Öncelikle Türk Süvarisi, kaç kere kendi hesabının engellenmesini istediğini, kaç kere uyarılarına dikkate almadığın içinde engellendiğini hatırlamıyorum. Neyse, iki tarafın da yapmış olduğu doğru olmayan hareketler var. Bir kere Ahmet Akman, maddeler kimsenin mülkiyetinde değildir. Bir kişinin başlatmış olması, bir maddedr çok büyük emeklerinin olması, o maddeyi o kişinin mülkiyetine sokmaz. Anonimden kayıtlı kullanıcısına kadar her bir kullanıcının bu maddelere katkı yapmaya hakkı vardır. Burada anonim kullanıcının olumlu değişiklikleri de var, boş başlık eklemek gibi olumsuz değişikleri de. Bu olumsuz değişiklikleri tespit edip bunları düzeltmek daha iyidir.--RapsarEfendim? 21:23, 1 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba Sayın @Rapsar, şimdi söyleyince bende baktım Kullanıcı:Türk Süvarisi adlı kullanıcının kötü niyetli kukla kullanımında dolayı engellendiğini gördüm. Ben size söyledim bu anonim pek çok yerde potansitel vandalizm yapmıştır. Tamam benimde hatalarım var. Ama onun yaptığı vandalizmleri görmezlikten gelerek bütün suçu bana atıyorsunuz bu doğru değil. Ayrıca bu anonim kullanıcının kötüye kullanım günlüğünü inceleyin. Benim doğru söylediğimi anlayacaksınız. Ben bu sayfaların mülkiyetini bana ait olarak görmüyorum. Herkes değişiklik yapabilir ama vandalizm söz konusu olunca bende elimden geldiği kadar vandallıkla ve vandalizm ile mücadele etmeye çalışıyorum ve elimden geldiģi kadar maddeleri düzenlemeye çalışıyorum. Bunu hatırlatmak isterim, İyi çalışmalar.--Ahmet Akman31 (mesaj) 04:12, 2 Ekim 2017 (UTC)

İBP hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba rahatsız ediyorum ama, projenin 38. haftasında iki kullanıcı katılım gösterdi, kullanıcılar madde oluşturdular, ama puanlamaya tabi tutulmadı bu maddeler kriterlere uymadıkları için. Bu hafta için 1. veya 2. belirlenmeyecek mi? Yoksa direk maratona katılımcı olmadı diye mi girmeliyiz? ~ Z (m) 21:45, 1 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Proje şartlarına uymayan katkıları ben direkt hiç yokmuş gibi gosteriyordum, buna göre davranırsan sıkıntı kalmayacaktır :) İyi günler.--RapsarEfendim? 21:48, 1 Ekim 2017 (UTC)

Kontrol[kaynağı değiştir]

Niagara Nehri Merhabalar mavi kısımdaki sayfayı kontrol edebilir misiniz? Hala kontrol eden olmadı.  LorDixies  ✉  13:29, 3 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Günümüzde artık bu onaylar en geç birkaç gün içerisinde yapılmış oluyor, endişeniz olmasın :) Bu arada birkaç maddeyi daha incelerseniz madde yazımı için daha faydalı olacak ve daha kaliteli maddeler yazacaksınız mutlaka. Bu maddeleri kaynaklandırırsanız, Vikipedi kurallarına daha uygun şekilde yazarsanız daha iyi sonuçlar elde ederiz (bu bağlamda Vikipedi:Seçkin maddeler sayfasını inceleyebilirsiniz). Bir sorunuz olursa mesaj atmaktan çekinmeyin. İyi günler.--RapsarEfendim? 17:32, 3 Ekim 2017 (UTC)
Merhaba yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha güzel madde yazmak için çabalıyorum ve şu anda yeni bir madde ekledim sizce nasıl olmuş herhangi bir hatası var mı ? I. Oscar  LorDixies  ✉  18:34, 3 Ekim 2017 (UTC)

Ebu Musab ez-Zerkavi[kaynağı değiştir]

Merhabalar Rapsar kolay gelsin. Ebu Musab ez-Zerkavi maddesi için konuşacaktım. Maddeye göz gezdirirseniz neredeyse her cümleye kaynak istenmiş. Bu değişikliği yaptığınız için size danışmadan şablon koymak istemedim. Maddede 4 tane kaynak var ama bilgiler için yetersiz duruyor. Aslında çok geliştirilecek ve kaynak bulunacak madde ama şimdilik kaynaksız şablonu koyup, cümlelerin sonundaki kaynak istemeyi kaldırsak daha iyi olur gibi duruyor. Çünkü madde okunamaz hale gelmiş. Bir bakabilirseniz ve fikir birliğine varabilirsek iyi olur. İyi çalışmalar.--Tuğkan (mesaj) 00:12, 5 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Tartışmaya açık bir konu değil bu, kaynaksız şablonu adından anlaşılacağı gibi kaynaksız maddelere eklenir. Metin içi kaynaksız yerleri bu şekilde belirtmek ise kaynaklara sahip olmasına karşın bazı noktalar için yine de kaynak gerektiğine işaret eder. İki şablonun kullanım amacı farklı ve bu maddede de bu amaçlara uygun olarak kullanılmışlardır. İyi günler.--RapsarEfendim? 00:44, 5 Ekim 2017 (UTC)

Dikkat[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şöyle bir içerik eklemesi yapmışsınız kısa süre önce. Bir yerden mi çeviriniz yoksa kaynakları tarayıp mı bu bilgiye ulaştınız bilemiyorum ama bu şekilde doğru olmayan çeviriler, hele bir de kaynak varsa (bu durumda var gibi gözüküyorsa) büyük sıkıntı yaratıyor. Lütfen biraz daha dikkatli olalım. İyi günler.--RapsarEfendim? 00:51, 5 Ekim 2017 (UTC)

Selamlar Rapsar, öncelikle yarınız için çok teşekkür ederim, doğru bilgi ancak bu tür sağlam gözlemlerle pekiştiğinde oluşturulabilir, bunun için ayrıca teşekkür ederim. enwiki'den şu cümleyi çevirmiştim;
Calls for Kurdish independence had been going on for years, with an unofficial 2005 referendum resulting in 98% voting in favor of independence. 1

Burada doğru olmayan bir bilgiden ziyade 'resmi-gayri-resmi' ayrımının vurgusu var. Düzeltilen ifade "Daha önce 2005 yılında da benzer bir bağımsızlık referandumu yapılmış" ifadesi %98.88 oyla "Evet" sonucu çıkmıştı." Yani bir referandumun yapıldığı idi. Siz kimin yaptığını eklemişsiniz, zaten 2005 yılında bu tür bir otonomi olmadığından resmi bir referandumun yapılması da olanaksızdı, onu da belirtelim. --Ahmet Turhan (mesaj) 06:10, 5 Ekim 2017 (UTC)

Doğru olmayan "bilgi" değil "çeviri" dedim önceki mesajimda. Burada çok bariz bir şekilde "unofficial" kelimesini çevirmeyip "benzer bir bağımsızlık referandumu" ifadesi "uydurulunca" bu cümle bambaşka bir yere gidiyor. Anlam kaybı, eksik anlam falan demiyorum bakın, bu ikisi tamamen bambaşka bir şey. Kaldı ki 2005 başında kurulan bir yapı, kuruluş tarihi ve bu anketin yapılış tarihi karşılaştırıldığında "2005 yılında bu tür bir otonomi olmadığından resmi bir referandumun yapılması da olanaksızdı" ifadesi de doğru olmuyor. Lütfen biraz dikkatli olalım kısacası. İyi günler.--RapsarEfendim? 06:50, 5 Ekim 2017 (UTC)

Bekleyen değişiklikler hatası[kaynağı değiştir]

Mavrikant'a bildirmiş olalım. --Superyetkinileti 17:02, 10 Ekim 2017 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı @Superyetkin. --Mavrikantmsj 19:03, 18 Ekim 2017 (UTC)

başlık düzeltimi[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Tekstil_sana%C3%A7%C4%B1lar%C4%B1 - İlgili maddeyi oluştururken Sanaçıları yazıldı, Sanatçıları olarak düzeltebilirmisiniz...--66.160.201.88 08:16, 14 Ekim 2017 (UTC)

Shadowhunters bölümleri[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu bölümler kayda değer durmuyor gibi. Sen ne dersin? Bir listede toplanabilirler mi?--RapsarEfendim? 02:48, 20 Ekim 2017 (UTC)

Ben de o bölümleri ilk oluşturduğum zaman ne düşünüyordum bilmiyorum aslında. Şu anda ben de KD olmadıklarını görebiliyorum. Sırf isimlerini arattığımızda bile doğru düzgün bölümlerle ilgili sayfa bile çıkmıyor. Shadowhunters (1. sezon)'da mı toplanmalılar acaba? ~ Z (m) 04:40, 20 Ekim 2017 (UTC)
Ama sezon maddelerine daha önce de böyle bölüm aktarımı yapıldı mı? Nasıl bir sonuç çıkıyor ortaya? Biçim olarak. ~ Z (m) 04:41, 20 Ekim 2017 (UTC)
Buradaki işleyiş benim bildiğim kadarıyla önce bölüm listesi, sezon sayısı uzayıp içerik artarsa sezon maddeleri şeklinde. Zira bölüm listesi, tek sezonluk dizilerde, dizi maddesi büyüyünce açılan ilk madde (20 Dakika örneği). Çok ilgi alanıma giren bir konu değil, şablon düzenlemeleri yaparken şablona denk geldim yalnızca. Birleştirme yapacaksan geçmiş birleştir şablonu eklemeyi ve boşa çıkacak dolaşım şablonunu (bölümler) sildirmeti unutma :) İyi günler.--RapsarEfendim? 04:44, 20 Ekim 2017 (UTC)

Futbol bilgi kutusu standartları[kaynağı değiştir]

Eski resmi liglerin ve kupaların yer almamasını sağlayan standartları görebilir miyim? Nerede yazıyor? Akocsg (mesaj) 04:59, 25 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba. Şablonlarımızdaki mevcut düzen bu yönde, standardımız bu şekilde yani. Aksi yönde bir öneriniz var ise yahut bu mevcut düzeni uygunsuz buluyorsanız, Vikiproje:Spor/Tartışmalar sayfasında bir tartışma başlatabilirsiniz. Aktif olarak kullanılan bir sayfa.--RapsarEfendim? 05:22, 25 Ekim 2017 (UTC)

Test sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar. Ben, bu sayfada deneme yapıyorum. Yani, reкlam değil. Barselona99 (mesaj) 17:58, 31 Ekim 2017 (UTC)

Bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1nos_Hal%C3%A1sz_(basketbolcu) - https://tr.wikipedia.org/wiki/Frank_Doran : Şu iki maddenin diğer dil bağlantıları hatalı oldu yardımcı olabilirmisiniz...--Konti Conti (mesaj) 12:55, 1 Kasım 2017 (UTC)

@Konti Conti, ilki düzeltildi, ikinci madde ise silinmiş. İyi günler.--RapsarEfendim? 17:46, 1 Kasım 2017 (UTC)

Madde istekleri[kaynağı değiştir]

Selamlar Rapsar, şurada yaptığım değişikliğe bir bakabilir misin? Sadece sinema maddelerini almaya çalıştım ama Vikiproje:Sinemada diğer sanat kolları da çıktı. Nasıl çözebiliriz bunu? --Pragdonmesaj 13:43, 1 Kasım 2017 (UTC)

Selam. Ayrı bir liste olarak oraya eklemektense yalnızca o listeye bağlantı vermek nasıl fikir? Vikiproje:Spor'da bu yöntem var mesela.--RapsarEfendim? 17:47, 1 Kasım 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selam. Pingleri ve tartışmaları görüyorum ama yoğunluktan okuyamıyor ve inceleyemiyorum. İlgisiz kalmak değil yani. En kısa sürede, kişisel bilgisayarıma kavuşunca dönüp bakmayı umuyorum. Kolay gelsin. Kingbjelica (mesaj) 18:53, 1 Kasım 2017 (UTC)

Selam. Estağfurullah, yalnızca haberdar ediyorum ben, herkes her konu ile ilgilenmek ya da vaktini belli konularla geçirmek zorunda değil :) İyi günler, kolay gelsin.--RapsarEfendim? 00:06, 2 Kasım 2017 (UTC)

Proje denetimi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje tartışma:Sovyetler Birliği'ndeki geri dönüşün için teşekkürler. Bu ara epey işlerim oluştu ve bu zaman diliminde projenin geride kalmasını istemiyorum. Bu yüzden bu işlerim biteceğe kadar şu 4 maddede sıralayacağım konularla ilgilenebilir misin?

- Bu ayrı madde sayılmaz :) : Yaptığın güncellemelerin Bülten kısmına aktarılması

--Ahmet Turhan (mesaj) 06:53, 2 Kasım 2017 (UTC)

Selam. Bir kısmını yaptım, proje ile ilgili kullanıcılara mesaj atmak sana kalmış :) Bu arada bir eleştirim olacak. Proje sayfaları işin mutfağı, portaller ise işin vitrini olarak faaliyet göstermeli. Yanı bu ayın görseli, biliyor musunuz gibi kısımlar projenin değil portalin bir parçası olmalı :) Ayın görselini ben yine güncelledim de diğeri karmaşık gözüktü ellemedim yanlış bir şey yapamamak için.--RapsarEfendim? 19:08, 2 Kasım 2017 (UTC)

Kiraz Mevsimi[kaynağı değiştir]

Maddenin yapım başlığına bazı bulabildiğim kaynakları ekleyerek içerik katkısı sağladım. Daha fazla bulmaya çalışıyorum saatlerdir, ama dizinin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili kaynak sayısı hiç denecek kadar az. Sizce şu anki yapım başlığı ne durumda? ~ Z (m) 17:45, 2 Kasım 2017 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba. Altan Saysel sayfasını hızlı sil etiketlediğini görünce, aynısından genel sekreter kadrosunda biliyorsun SAS ve ben görüş bildirdiğimden sonucuyla hizmetli olarak ilgili değilim. Ama ister istemez emsal olacak bir SAS. Sen de tam tersi emsallerden bahsetmişsin hızlı sil etiketinde. Mskryder ise benimkinin tam aksi görüşü iddia ederek maddenin kalması yönünde oy kullandı, ben hala aynı eleştirilerime devam ediyorum, fikrim değişmedi. Zaten bu SAS kalsın veya kararsız biterse öncekileri haksız sildiğimiz ve silinsin diyen hizmetlinin hoş görülemez bir hataya düştüğünü kabul edeceğim ve gereğini yapacağım kendi adıma. Daha önceden SAS konularında senle çok yazdığımız ve bir meyil belirlemeye çalıştığımız için, ilgiyle o SAS'ın sonucu izleyeceğimi paylaşmak istedim sadece. Vikiçizer (mesaj) 19:26, 9 Kasım 2017 (UTC)

Adil kullanım dosyaları[kaynağı değiştir]

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle..Belediye logoları aklımda olan bir konuydu..Yerel seçimlerin yanısıra genel seçim maddelerini de zevkle oluşturdum ve orada şehirleri temsil eden çeşitli adil dosyalar mevcuttu.Tüm sayfaları tamamladıktan sonra yerel seçim maddelerin de ona göre uyarlamayı düşünüyorum.2014-1999 arası baya madde bulunmakta ve onları uyarlamak için ayrı işgücü gerekecek.Ancak uyarılarınızı haklı bulmakta ve ivedi bir şekilde düzeltmeye çalışacağım..İyi çalışmalar -- Emreculha (mesaj) 21:59, 9 Kasım 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Viki projelerinde başka Vikileri kaynak olarak göstermek[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar, bir Viki projesinde başka bir Viki projesini kaynak olarak göstermek ne kadar doğru? Türkçe Vikisözlük'te bu durum oldukça fazla. Turgut46 09:19, 13 Kasım 2017 (UTC)

Merhaba. Vikipedi:Güvenilir kaynaklar politikasına göre "kesinlikle" kaynak olmamalı, hemen kaldırılmalı. Tartışma konusu dahi olamaz. Vikipedi (genellersek Wiki tabanlı web siteleri), forumlar, IMDb gibi üye olan herkesin değiştirebileceği web siteleri güvenilir kaynak kabul edilmediğinden kullanılamaz. İyi günler.--RapsarEfendim? 07:12, 14 Kasım 2017 (UTC)

Hatalı başlık düzeltim yardımı[kaynağı değiştir]

--Vakanivius... (mesaj) 05:53, 18 Kasım 2017 (UTC) https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ris_Adrianovski - Şu maddeyi yanlış isimle açtım ismi düzeltebilirmisiniz...