Dede Korkut Anadolu Lisesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Dede Korkut Anadolu Lisesi
Kuruluş 1996
Ülke Türkiye
Şehir Bahçelievler, İstanbul
Türü Anadolu Lisesi
Müdür Onur Bekyürek
Eğitim dili Türkçe
Yabancı dil(ler) İngilizce, Almanca
Öğrenci sayısı 800
Resmî sitesi www.dedekorkutal.meb.k12.tr

Dede Korkut Anadolu Lisesi, Bahçelievler, Soğanlı'da bulunan bir Anadolu Lisesidir.

Okul, ismini ünlü Dede Korkut'tan almıştır. 1996 yılında kurulmuştur. 1996-1997 yılında şu anda bulunduğu binada eğitim-öğretime başlamıştır. Birinci yabancı dili İngilizce, ikincisi Almanca'dır. Okul, 1000 m² bina alanı ve 13.000 m² bahçe alanıyla toplam 14.000 m²'lik alana kurulmuştur. Fizik laboratuvarı, kimya laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, bilgisayar sınıfı, kütüphane, kapalı spor salonu, konferans salonu, müzik odası, resim atölyesi, satranç odası, veli görüşme odası, 2 rehberlik odası, 1 öğretmenler odası, 1 İngilizce zümre odası ve toplam 25 derslikten oluşmaktadır.

Okulda ilk olarak Recep Düzgün kurucu müdür olarak görev yapmıştır. Ardından 3 yıl Aydın Sancar müdür vekilliği yapmıştır. Daha sonra İlkay Aydoğdu müdür vekili olarak bir süre görev yapmıştır. Ardından Ergün Öztürk müdür vekilliği yapmıştır. 03.02.2010 itibarıyla de Onur Bekyürek okul müdürü olarak halen görevine devam etmektedir. Erkek basketbol ve voleybol takımlarının yanı sıra satranç ve masa tenisi takımları bulunmaktadır.

Mezunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

30 Nisan 2007 tarihinde Dede Korkut Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (DKALMED) kuruldu. Dernek, pilav günü ve iftar gibi etkinlikler düzenlemektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]