Kullanıcı mesaj:Vikiçizer

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Engel kaldırma[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Özel:Katkılar/Greece%27li_Kostantinopulos - Hesabım budur lütfen engelletmeyin Vandalizm yada kötü söz olmayacaktır namus şeref sözüdür... Geçmiş için özür dilerim herkesten sayın @Ali Haydar ve sayın @Sabri76, sayın @Süperyetkin nezaretinde herkesten... Sayın @Vikiçizer hesabım budur efendim karar sizlerindir... Saygılar Yeni Yılını Kutlarım Herkesin...Bu imzasız yazı Greece'li Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Vikiçizer'e katılıyorum. Kukla hesaplarını hatırlatmayan bir kullanıcı adıyla devam etmeli.--Śαвяí¢αи76ileti 05.25, 4 Ocak 2019 (UTC)
 • İlgili kullanıcının geçmişi ile ilgili çok fazla bilgi sahibi olmamakla birlikte engelin kaldırılmasını destekliyorum. Fakat engelin kukla ustası hesabından kaldırılması gerektiğini ve engeli kaldırmak için @Superyetkin'in onayı alınması gerektiğini düşünüyorum.-- Hakan·IST 12.43, 4 Ocak 2019 (UTC)

Ana hesabın engeline ilişkin kararda, ilgili denetçi isteğini sonuçlandıran Elmacenderesi'nin görüşü önemli. Mevcut durumda, açılan son hesabın katkılarını izlemenin iyi bir yol olduğu kanısındayım. --Superyetkinileti 15.13, 4 Ocak 2019 (UTC)

Aramızda önemli bir fikir ayrılığı olmadığını görmek sevindirici. Yurttaş Tete kullanıcı hesabında engel kaldırmak çoklu vandalizm/trol davranışlarını görmemizi sağlayacak, hatalı bir engel kaldırılmasından da uzak tutacak, bu vakada Yurttaş Tete'nin kuklacılığından bağımsız başka kuklacılıklar olması da muhtemeldir. İsmini değiştirmesi için önemli bir istek ve ricada bulunacağız, bu konuda inisiyatif elbette kendindedir ama Topluluğun bu iyi niyetine bir isim değiştirme jestiyle karşılık verilebilir. Yurttaş Tete'nin engeli kaldırıldıktan sonra kayıtlı veya anonim bir trol/vandal olayı ile ilişkilendirilmesi durumunda maalesef hemen geriye döneceğiz. Üçüncü şansa inanmıyorum şahsen, daha yoğun mücadeleye gireceğiz ve gerekirse kukla vakalarına hızlı müdahale için ilave denetçiler seçeceğiz, ve/veya ördek testini daha sert uygulayacağız. Elmacenderesi'nin ikinci şansı vermemiz gerektiğine itirazı yok, daha önce de kukla vakalarında ikinci şans verdiğimiz olaylar vardır. İtirazı olan yoksa bu minval üzere engeli kaldıracağım ve durumu gözlemlemeye başlayacağız. @Sabri76, @HakanIST, @Elmacenderesi, @Superyetkin, @Ali Haydar, @Sakhalinio. --Vikiçizer (mesaj) 14.16, 12 Ocak 2019 (UTC)
Benim için Ok. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.33, 12 Ocak 2019 (UTC)
 • Sayın Vikiçizer, çizdiğiniz yol haritası çok uygundur. Ben gerekli takibi yapıp kullanıcının olası hatalarını iletişim yoluyla düzeltmeye çalışacağım. Yurttaş Tete, geçtiğimiz günlerde taraflı yazım dili konusundaki uyarımı ciddiye alıp madde yazım tarzında değişikliğe gitti, iletişim kurabiliyor ve anlaşabiliyoruz. --Ali Haydar (mesaj) 22.19, 12 Ocak 2019 (UTC)

@Greece'li Kostantinopulos, mesajınız üzerine yukarıda yazılanları okumuşsunuzdur, gözünüzden kaçmışsa inceleyiniz, Yurttaş Tete hesabı üzerindeki engeli kaldıracağız, artık başka bir hesap kullanıyorsanız onları artık kullanmama yönünde hareket etmeniz gerekecek, zaten ilk etapta Yurttaş Tete ile ilişkilendirilmeden engellenecek. Konuyla ilgili diyecekleriniz varsa lütfen söyleyiniz. Akabinde Yurttaş Tete hesabına erişim sağlayabileceksiniz. Diğer bütün hesaplar kullanılmayacak. Ayrıca Yurttaş Tete hesabı kullanılmaya başlandığında yine sadece oradan iletişim içinde olacağız ve başka hesaplarla/IP'lerle kuklacılık işleri son bulacak. Yurttaş Tete'den devam edeceksiniz. --Vikiçizer (mesaj) 14.44, 13 Ocak 2019 (UTC)

Sağolun sayın @Vikiçizer ve diğer yetkililer saygılarımla...--103.214.109.10 17.49, 13 Ocak 2019 (UTC)

Yurttaş Tete'nin engelini kaldırdım ve kendisinden beklentilerimizi kısaca mesaj sayfasına yazdım. Umarım Vikipedi adına enerji ve vakit kaybı yaşatan bir problemi gidermiş oluruz. Ne olacağını hep birlikte göreceğiz, yardımlarınız için teşekkür ederim. @Sabri76, @HakanIST, @Elmacenderesi, @Superyetkin, @Ali Haydar, @Sakhalinio, @Yurttaş Tete. --Vikiçizer (mesaj) 18.12, 13 Ocak 2019 (UTC)

 • Merhaba Vikiçizer, kullanıcı eski hesabını kullanmaya başladı, artık şu hesabına engel konulabilir mi? İki hesap kullanması uygun olmaz. Kolay gelsin. --Ali Haydar (mesaj) 17.26, 14 Ocak 2019 (UTC)
  • Merhaba @Ali Haydar. Evet, engellenecek filan demişim ama unutmuşum sanırım, Superyetkin halletmiş. Teşekkürler, iyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 18.25, 14 Ocak 2019 (UTC)

Anlam ayrımı[kaynağı değiştir]

Merhaba, İsmail Kahraman adında iki kişi olduğu için anlam ayrımı sayfasına gerek yoktu ve siz taşıma işlemi yapmıştınız. Aynı durum Mehmet Günsür anlam ayrımı için de geçerli. Rica etsem düzeltme yapabilir misiniz?--Nushirevan11 18.54, 10 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba. Tam hatırlayamadım, İsmail Kahraman içim yaygınlık vs. bir nedenimiz vardı sanırım. Bunda ise hangisinin parantezsiz isim olarak belirleneceği hususu tartışmalı görünüyor. Nasıl bir düzeltme öneriniz olduğunu yine de değerlendirmek isterim tabi. Düşünelim. @Nushirevan11. --Vikiçizer (mesaj) 17.55, 12 Ocak 2019 (UTC)
Mehmet Günsür denilince akla ilk gelenin oyuncu olduğu açık değil mi? Dizilerden, filmlerden uluslararası tanınırlığı bile var. Yazar olanın ise kayda değerliği bile şüpheli, sadece bir tane ödül almış. Yaygınlık burada da söz konusu.--Nushirevan11 11.41, 15 Ocak 2019 (UTC)
Yine de topluluğa başvurmak lazım gibi, değişik fikirler almak iyi olabilir. İsterseniz anlam ayrım sayfasının tartışma sayfasına düşüncelerinizi yazın, ilgili olabilecek kullanıcıları pingleyin, bakalım ne olacak @Nushirevan11 --Vikiçizer (mesaj) 18.39, 18 Ocak 2019 (UTC)

Hata, düzenleme kaydedilmedi.[kaynağı değiştir]

Malum, ülkemizdeki bazı nedenlerden dolayı Vikipedi erişimi kısıtlanmıştır. Bunun sonucunda vpn ile girmeye çalışıyoruz. Bazen ekleme yaptığımda bu hatayı alıyorum. Hatta birden fazla alıyorum. Ne yapmam gerekiyor bir fikriniz var mıdır? DrArdeN (mesaj) 15.57, 12 Ocak 2019 (UTC)

Ne gibi bir hata alıyorsunuz, "IP engellidir" gibi bir şey mi? Belki hesabınıza IP muafiyeti tanırsak sorun azalabilir. @DrArdeN. --Vikiçizer (mesaj) 17.48, 12 Ocak 2019 (UTC)

-- Buraya yazdıktan sonra, IP muafiyetinden yararlanmamı sağladı. Size ve ona teşekkür ederim.Bu imzasız yazı DrArdeN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Onaylanmama sebebi?[kaynağı değiştir]

Sayın Vikiçizer, şurada yaptığım değişiklik neden onaylanmıyor ya da reddedilmiyor? DrArdeN (mesaj) 16.33, 14 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba @DrArdeN. Henüz onaylanmamasının sebebi bir devriyenin vakit ayıramaması olabilir, bu tip etraflıca sayılacak eklemelerde kolayca onay verilmemesi normaldir. Ben onaylayayım dedim mesela, ama verdiğiniz kaynakta Hitler'in konuşması kısmını bulamayınca çevirinizi onaylamayı bir başka devriyeye bıraktım. Merak etmeyin, acele etmeyin, ilgilenilecektir. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 18.30, 14 Ocak 2019 (UTC)

-: Sayın Vikiçizer, bahsi geçen konuşmanın videolu hali 15 dakikanın üzerindedir. Konu: Roosevelt'in Almanya'dan istekleridir. Konuşmada hem yapılan ekonomik yaptırımlara, hem de diğer devletlerin taleplerini cevaplamaktadır. Ben ise, bazı bölümlerinden parça parça alıp yazmış bulunmaktayım. İstediğiniz yerleri bulamamanız normaldir, çünkü konuşma metini çok uzundur. Yine de yardımınız ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.DrArdeN

Sayın Vikiçizer Caner cam balkon şirket adlı sayfa konum silinme etiketi altında. Düzeltme bilgilendirme yaparsanız elimden geleni yapmaya çalışacağım. Çok teşekkürler. Beyfendiniz (mesaj) 21.05, 18 Mart 2019 (UTC)

Hizmetli sorunu[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba, hizmetli tahakkümü ile karşı karşıyayım. @Théoden, Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Elif Çomoğlu Ülgen sasında haklı itirazımı tamamen keyfi olarak dikkate almayıp bir de engel tehdidiyle karşılaştım. Lütfen konuyla ilgileniniz. Bir tartışmanın hele hele daha önce pek çok kez tartışma konusu olmuş büyükelçilik ve yargıç maddelerinin bir benzeri olan tartışmanın devam etmesini istemek en doğal hakkımdır. Makul bir açıklama bile yapılmadı. "Kararı geri almayı doğru bulmuyorum" bir gerekçe değil, doğrusunu ben bilirim demektir. Kolay gelsin.--Nushirevan11 12.31, 15 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba @Nushirevan11. Bu maalesef oluyor, olacak. Yani topluluk hafızamız yok. En başa dönüyoruz, yazılanlar çizilenler bir anlamda sıfırlanıyor. Sarv'ın durumu başlı başına bir Vikipedi sorunudur. Bunu anlatmakta ben de zorlanıyorum. Çözmeye de çalışmadık değil ama sürekli başa dönmekten ben de yoruldum açıkçası. SAS sayfalarında yapılan hataları büyütmemekle birlikte Sarv maddesi deyince bir durmakta fayda var, Theoden muhtemelen olayı etraflıca görememiştir. Ben Vito'nun tavsiyesine uyarak başka hizmetlilerin ilgilenmesini sağlamak üzere SAS'larla ilgilenmiyorum. Theoden'e naçizane tavsiyem; Sarv'ın açtığı maddeleri M-6 yönünden ciddi bir incelemeden geçirmesi ve Sarv'ın oyuyla hareket etmemesidir, tartışmayı geri almak da büyütülecek bir olay değildir, en basit isteklerde dahi tartışmayı geri alıp başka bir hizmetliye bıraktım ve her zaman topluluğun kazandığını gördüm, sisteme göre takdir kendisinindir. Sarv meselesini defalarca Sarv'a da söyledik ama tekrar eskiye döndüğünü üzülerek görmüş oldum ben de, oysa O'nu süresiz engelinden verdiği sözlere inanarak geri döndürmüştük. --Vikiçizer (mesaj) 16.52, 16 Ocak 2019 (UTC)

AK dosyası[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şu değişikliğiniz ile anasayfada kullanılması uygun olmayan bir AK dosyasını anasayfaya çıkarmışsınız. Bilginiz olsun. İyi akşamlar.--BSRF 💬 19.10, 15 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba BSRF. Şurada yazıyor, bilginiz olsun. --Vikiçizer (mesaj) 16.39, 16 Ocak 2019 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şuradaki konuya bakabilir misin? Burada haksızlığa uğradığımı düşünüyorum ve bu hak arama çabam "fazla uzatma, geçti gitti" şeklinde sonlandırılmaya çalışılıyor. Kesinlikle sineye çekmeyeceğim, haksızlık varsa er ya da geç bu haksızlığın giderilmesi gerekir; aksi hâlde ileride daha büyük haksızlıklar olur. Hem hizmetli hem bürokrat sıfatıyla sana yazıyorum, zira nereye, kime yazacağımı bilmiyorum. Ne yapayım bilmiyorum.--RapsarEfendim? 19.58, 18 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba @Rapsar. Tabi sineye çekme vs durum olamaz ama @Citrat'ın işlemi niye yaptığı belli idi, şablon değişikliği editleri, Köy çeşmesi mesajları, VP:N ihlali. Yani yerini ve politikayı da belirtmiş, açık söyleyeyim orada bir sakinleşmen gerekiyordu, uğraştım ama olmadı. Belki Citrat değil de başka bir hizmetli işlem yapsaydı belki daha iyi bir diyalog kurabilirdiniz, engel açıklaması doğru ama sonra başka bir şekilde açıklamaya çalıştıysa da o da ayrı bir konu, ama engelin doğruluğu yine değişmez. Haksızlık derken engel konusunda bir haksızlığa uğradığını düşünüyorsan, engellenmemen gerektiğini düşünüyorsan düşünme, ceza amaçlı değil tabiki ama durdurma amaçlı orada bir işlem yapılması gerekiyordu. İşlemin açıklamasına gelince, bence o da var; açık bir VP:N ihlali vardı, üstünde durmuyorum açıkçası, Vikipedist olarak benim gözümde değerli bir kullanıcısın. Citrat geçti gitti demiyor sanki, açıklamaya çalışıyor, @Ahmet Turhan da iyi niyetiyle ara bulmaya çalışmış bence. Haksızlığa uğradığın konusunda, VP:N ihlali yapmadım naziktim, iyiydim vs diyorsan ve bence öyle değildi ve bir şekilde daha kötüye gitmemesi gerekiyordu. Ben senle konuşmaya çalıştım ama olmadı. Yani mesele trol dedim-kukla dedin vs değildi. İstersen, diğer bürokrat veya hizmetlileri de bir şekilde pingle mesajla konuya çekebilirsin, farklı düşünen varsa beyan edebilir. Kimsenin hatalı engellenmesini ben de istemem. --Vikiçizer (mesaj) 20.33, 18 Ocak 2019 (UTC)
Bana hiçbir somut veri gösterilmedi Vikiçizer. Kendisine dediğim gibi "şu ifaden ihlal" denmedi. Ben de haliyle hatalarımın nerede olduğunu öğrenmek için soruyorum ki ileride tekrarı olmasın. "Su suçu işledin, cezası da bu" gibi bir yaklaşım var ki hiç hoş değil. Burası siz hizmetlilerin hakim ya da diktatör olduğu bir ortam değil, biz de garibanlar değiliz. Bir ihlal varsa, bunu net bir şekilde göstermeniz ve benim de bunu anlayabilmem gerekmekte. Takdir edersin ki ben de vandal değilim ve birden bire böyle bir engelle karşılaşınca da nedenini ve ayrıntılarını öğrenmek isterim. Kendisi sürekli aktif olan bir hizmetli değil, bu tip refleksvari hareketleri doğru olmadığı gibi sorumluluğunun da ne yazık ki bilincinde değil. "Ben engeli verdim, top benden çıktı" gibi bir bakış açısı da kabul edilebilir bir şey değil. Benim kendisine karşı şahsi hiçbir problemim yok. Her şeyi politikalara uygun yaparsa, zaten başımızın üstünde yeri var. Ancak ciddi kaygılarım var, bunları da dile getirdim ve denk geldikçe de dile getiriyorum zaten. Ahmet Turhan'ın niyetini bilemiyorum ama iki kullanıcı olarak diyalog kuruyoruz zaten biz. Neyse, genel olarak hizmetlilerin herhangi bir yanlış yapması durumunda hizmetli olmayan kullanıcıların da hakkını arayabileceği bir ortam yok maalesef. Anca böyle mesaj sayfalarında, bir iki hizmetli geri dönüş yaparsa...--RapsarEfendim? 21.03, 18 Ocak 2019 (UTC)
Senin kendiliğinden anlayacağın bekleniyor demekki, yani tecrübeli kullanıcı olduğundan nerede/nasıl ihlal yaptığını. Suç/ceza değil biliyorsun, sen de böyle hissedersen başkası ne yapsın. Politikayı uygun yapsa, bir taraftan da bunu açıklama, ortaya koyma, ikna etme vs. durumları var ki trol/vandalizm işleri için de doğal bir atmosfer. Buna rağmen Citrat yerine istersen ben de yazmaya çalışırım, sen de sanırım kabul etmezsin, uzar giderse Ahmet Turhan hep haklı olur. En kısa sürede bir şey yazarım bu konuda. Tabi @Citrat da isterse yazabilir. Şikayet mekanizması işlemiyor, ben de zamanında hizmetli şikayet ettim, yıllar geçti hala cevap yok, hatta arşivlendi silindi, itiraz ettim, dinleyen olmadı, kayboldu gitti. Bunlar olmasın diye yapılacak bir şey varsa yapmaya çalışıyorum ama hizmetli azlığı büyük problem. Tabi böyle deyince öyle değil diyen oluyor ama aktif ve vakit ayıran olmayınca şikayet mekanizması işlemiyor işlemez. Bakacağız. --Vikiçizer (mesaj) 21.18, 18 Ocak 2019 (UTC)
Bir şeyi açıklığa kavuşturalım, değişiklik özetlerinin amacı bu tür tartışmaları açıklamak veya devam ettirmek değil. Engele neden olan ana öğenin bu olduğu görülüyor. Ha mesajla da olsa ayrıca tartışılırdı ama bu konuya önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Varsa bir çatışma/anlaşmazlık vb. iletişim kanalları açık, klavye önümüzde duruyor. Ben de bu saçma yöntemle (değişiklik özeti yöntemiyle geri alıp alıp birilerine bir şeyleri anlatmak) uğraşmak zorunda kalan ve zaman zaman bu girdaba istemeden de olsa kapılan bir kullanıcı olarak söylüyorum, lütfen sabırlı olalım. Bir daha yazıyorum, ben sistematik olarak bunlara maruz kalan biriyim, halen de dozları değişkenlik göstererek devam ediyor ama katkıdan başka çaremiz yok. Haksızlığa uğranıldığını düşünüyorsak yanıtını "daha çok katkıyla" vermeliyiz, Vikipedi böyle bir yer. --Ahmet Turhan (mesaj) 23.28, 18 Ocak 2019 (UTC)
 • Yorum Yorum Konuyu yakından takip ettiğim için yorum da bulunmak istedim. Rapsar son derece haklı bir cevap bekliyor ve gördüğüm kadarıyla tatmin edici yanıtlar alamıyor. Burada onun dışında kukla/troll diyen çokkk kullanıcı oldu. Hiçbiri de VP:N'den engellenmedi. Tabiki bu sıfatların kullanılması doğru ve etik değil (eğer bariz vandal ve ispat edilmiş kukla değiller ise). Fakat buradaki sorun aynı ifadeler için farklı kullanıcılara göre farklı değerlemdirmede bulunulması veya birine engel verip öbürünü görmezden gelinmesi. işte orada ciddi bir sıkıntı var demektir. TARAFSIZLIK bir hizmetlide olmazsa olmazdır, bunu hepimiz biliyoruz. Ama şunu da açık ve net olarak, altını bastıra bastıra çizerek ifade etmek isterim ki Citrat adlı hizmetli tarafsız değildir. Bu izlenim Rapsar engelinden sonra apaçık gün yüzüne çıktı ve benim dışında birçok kullanıcıda hemfikir. Döndüğünden beri R. ile olan çekişmesi ve ona karşı güttüğü hasmane tutum herkesin malumu. Burada bir eleştiri de diğer hizmetli arkadaşlara yönelteceğim. Madem o hizmetinin engel kararına karşı birden fazla kullanıcının cekinceleri vardı, niye engel geri alınıp da daha nötr bir hizmetlinin karar vermesi yoluna gidilmedi? Ben bu hizmetinin derhal yetkilerinin alınması gerektiğini, topluluğun sükunetine ve ansiklopediye zarar verdiğini düşünüyorum. Son olarak da bu kişiyi bir hizmetli olarak tanımıyorum. İyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 00.03, 20 Ocak 2019 (UTC)
  • @Maurice Flesier, yukarıda da söylediğim gibi trol dedi-kukla dedi diye engellenmedi, sonrasındaki sözleri ve davranışları bir çok kez uyarıya rağmen -en azından- VP:N çerçevesinde olmadığı için engellendi. Citrat'ın Rapsar'ı engellemesi %100 doğrudur, bunu da kendi dahil her sorana söylüyorum zaten. Konuşulması gereken ayrıntılar var ise konuşulur ama bu engel üzerinden konuşulursa doğru bir yere varamayız. Citrat'ın tarafsızlığı vs ile de genel olarak bir kaç söz söyleyeyim; hizmetliler ister istemez tatsız diyaloglara girerler, aşağı yukarı tüm kullanıcılarla belli belirsiz bir gerilim yaşarlar. Bunların sonucunda eğer hizmetlilerin her gerilim yaşadığı kullanıcıdan uzak durması gerekseydi, engel verecek hizmetli bulunamazdı. Kendi adıma söyleyeyim; hizmetliler dahil bir çok aktif kullanıcı ile gerilim vardır aramızda. Rapsar için demiyorum tabiki ama özellikle trol/vandal davranışları gösteren kullanıcıları bu mantıkla hiç bir hizmetli engelleyemez, çünkü daha önce mutlaka ve belki de bir çok defa gerilim/tartışma yaşanmıştır. Madem tüm hizmetlilere -sürdürülegelen- bir eleştiri var, bu olayın yaşandığı dönemde aktif olan sadece iki hizmetli vardı; @Superyetkin ve @Sakhalinio, haberleri olsun ve belki bu "hizmetli tanımama" veya "engelin ayrıntılı açıklanması zorunluluğu" durumları için söyleyecekleri de vardır. --Vikiçizer (mesaj) 11.47, 20 Ocak 2019 (UTC)
 • Vikiçizer'in daha önce bir tartışma sonucu beni engellemesi de bence yanlıştı, soruna çözüm olmadı. Ben de Çizer'i tanımıyorum o zaman, çözüm olacaksa :)) --Ahmet Turhan (mesaj) 12.21, 20 Ocak 2019 (UTC)
Ben konunun detaylarına tamamıyla hakim değilim. Çünkü tartışmaya konu olan mesajları değişiklikleri inceleme imkanım olmadı. Bu nedenle şu an ne desem sağlıklı bir yorum olmayacaktır. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.41, 20 Ocak 2019 (UTC)

Thank you for being one of Wikipedia's top medical contributors![kaynağı değiştir]

please help translate this message into your local language via meta
Wiki Project Med Foundation logo.svg The 2018 Cure Award
In 2018 you were one of the top ~250 medical editors across any language of Wikipedia. Thank you from Wiki Project Med Foundation for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do! Wiki Project Med Foundation is a user group whose mission is to improve our health content. Consider joining here, there are no associated costs.

Thanks again :-) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 17.55, 28 Ocak 2019 (UTC)

?[kaynağı değiştir]

uzak durmayı tavsiye etmiştin. değişikliğim geri alınmış, ilgilenir misin.. --kibele 20.56, 30 Ocak 2019 (UTC)

@Kibele, evet @Maurice Flesier'le gerekli olmadıkça hiç bir şekilde etkileşime girmemenizi her ikinize de öneriyorum ve çözebileceğimiz konuları bana veya başka bir kullanıcıya iletmenizi söylüyorum. Maalesef "geri alma" bir etkileşimdir Vikipedi için. Burada artık sakince, yapılan değişikliğin doğruluğunu yanlışlığını tartışmalıyız. Bu mesaj sayfasından daha doğru yer; o sayfanın tartışma sayfasıdır. Tartışma gerektirmeyen bir değişiklik olsaydı doğrudan müdahaleyi tercih edebilirdim ama bu maddenin adlandırılmasında giriş kısmında da olsa internet okurunun en kısa sürede adlandırma hakkında bilgi sahibi olması önemlidir bence. Yani maddeye bu konuda istisna tanınabilir, ikinci adlandırmanın yeri/sebebi önden verilebilir diye düşündüm. Tabi bu istisnalar hemen subjektif bir şekle bürünebiliyor, o yüzden Topluluğun genel fikrini almakta fayda var. --Vikiçizer (mesaj) 21.11, 30 Ocak 2019 (UTC)
değişikliği geri alıp tartışma sayfasına yönlendirmeni rica ediyorum o halde.. --kibele 21.17, 30 Ocak 2019 (UTC)
Bunu bu sefer bir değişiklik savaşına yer vermeden sizler de yapabilirsiniz, özellikle @Maurice Flesier'den tartışma sayfasında açıklamasını rica ediyorum. Birbirinize değil Topluluğa hitaben argümanlarınızı yazabilirsiniz, başka kullanıcıları davet edebilirsiniz. Açıkçası şu an yukarıda düşüncelerimi beyan ettiğim bir konuda doğrudan müdahalede bulunmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Sizlerin etkileşim durumundan bağımsız olarak; Maurice Flesier'ın değişikliği gibi bir değişikliğin yapılması yanlış olmayabilir diyorum. Yapmamanızı rica ettiğim değişiklik savaşını kendim yapmayayım. Fikir beyan edip ters olarak bunu yaparsam hizmetli müdahalesi olmaz o. Ben de şu an daha objektif yaklaşabilecek @Superyetkin ve @Sakhalinio'ya haber vermiş olayım. @Kibele. --Vikiçizer (mesaj) 21.27, 30 Ocak 2019 (UTC)
 • hiççç niyetim yok merak etmeyin. Geri alma bir etkileşim ise madem, niye yaptığım bütün değişikliklere müdahale edildi burada. İllaki tek bir geri alma mı istisna oluyor? Bunun detaylarını uzun uzun tartışmıştık hatırlasanız Vikiçizer. Bu yasak hiçbir şekilde kullanıcıların maddeler üzerindeki değişikliklerini kısıtlayamaz. İtiraz edilen durumlarda tartışmalar eski sürümü üzerinden yürütülüyor malumunuz. Tartışma sayfasında diğer kullanıcılar ile konuşabilirim. iyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 21.31, 30 Ocak 2019 (UTC)

Eger bir yasak kararı ihlali varsa önce yukarıda link verdiğim madde ve buradaki geri almalardan başlansın, zira ben bir fark göremiyorum 15 Temmuz maddesi ile. --Maurice Flesier message 21.39, 30 Ocak 2019 (UTC)

ben bunu, etkileşim yasağının ihlal edilmesine göz yumulması olarak değerlendiriyorum. bunun da başka ihlallerin kapısını açacağını öngörüyor ve itiraz ediyorum. hiçbir şekilde bu kullanıcıyla bir etkileşime girmek istemiyorum ve bu değişikliğin de bunu provoke ettiğinin altını çiziyorum. --kibele 21.33, 30 Ocak 2019 (UTC)

Bence öyle değil @Kibele. @Maurice Flesier'a da "yapma, etme" diyoruz yukarıda, böyle yapacağına önden tartışma sayfasına birşeyler yazsaydı daha doğru olurdu. Ama, her zaman yapılanın içeriğine bakacağız dedim. Burada da açıkça söylüyorum ki değişiklik bakımından doğru bir iş yapılmış olabilir, acil tartışılmalı. Etkileşim yasağı; uzak durayım derken hiç değişiklik yapmamayı önermez, sadece dikkatli ve cidden gerekliyse etkileşime sebep olacak değişiklik yapmaya izin verir. Ben burada Maurice Flesier'ın -belki- doğru bir değişikliği, etkileşime sebebiyet verecek şekilde -şeklen- yanlış yaptığını söylüyorum. Polemik yaratmadan çözüm arıyorum. Geri alma savaşı yerine, acil bir tartışma yapmak daha uygun gibi geldi. Girişte ikincil adlandırmanın adresini vermenin maddenin kendine özgü durumuna binaen gerekli olabileceğini söyledim zaten. --Vikiçizer (mesaj) 21.45, 30 Ocak 2019 (UTC)
tartışılabilecek bir konuysa 'cidden gerekli' değil demektir.. ve burada görüldüğü gibi olmaması gereken etkileşime yol açmıştır demek ki yanlıştır.. iyi geceler. --kibele 22.03, 30 Ocak 2019 (UTC)
Şeklen yanlış olduğunu söylüyorum ben de, etkileşime yol açmamalıydı. İçeriğin doğruluğuna Topluluk meyliyle karar verilebilir, ben beyan ettim ama şahsi kanaatimin bir önemi yok. --Vikiçizer (mesaj) 22.09, 30 Ocak 2019 (UTC)
şuradaki 'lüzumsuz ve zaman kaybı' ibarelerini de saldırı ve etkileşim yasağının ihlali olarak görüyorum. bu ifadeler kaldırılmadan orada yorum yapmayı düşünmüyorum, bu da açıklama hakkımın engellenmesi sonucunu doğuracaktır. dolayımlaştırmak meseleyi çözmüyor, müdahale ediniz.. --kibele 08.53, 31 Ocak 2019 (UTC)
@Maurice Flesier, etkileşim durumunuza istinaden rica etsem orada bir revize veya kaldırma işlemi yapabilir misin, ben açık bir saldırı olduğunu düşünmüyorum ama tartışmanın devamını sağlamak üzere bu etkileşimden sakınmanın bir göstergesi olarak bu ricada bulunuyorum.--Vikiçizer (mesaj) 15.25, 31 Ocak 2019 (UTC)
Selam Vikiçizer. Yukarıda da ifade ettiğim üzere etkileşimde bulunmaya hiççççççç niyetim yok ve olmayacakta. Ben cevap olur diye değişilik özeti kullanmaktan bile imtina ediyorum, o derece. Kaldı ki sizin ve Sakhalinio'nun tavsiyesi üzerine başlattığım tartışmada kullandığım ve tartışmanın gerekliligi konusuna atfen kullandığım "lüzumsuz ve zaman kaybı" ifadelerinin yasak ihlali olduğu iddiası temelsizdir. Çünkü orada o şahısa dönük herhangibir saldırı olması için o kişinin de tartışmada yorumu bulunması gerekiyordu. Daha önce dediğiniz gibi Orada belli bir kullanıcıya yönelik değil, topluluğa yönelik genel açıklamalar olarak kabul edelim. Herhangi bir revize veya kaldırma işlemi yapmayacağım çünkü ortada -yine ifade ettiğiniz gibi - bir saldırı yok. bu yoruma herhangi bir müdahaleyi açık bir sansür teşebbüsü olarak kabul edeceğimide belirteyim. --Maurice Flesier message 19.55, 31 Ocak 2019 (UTC)
Merhaba Vikiçizer, benim görüşümde sizinle paralele aslında. Sayfada çok büyük bir hata, dezenformasyon, kötü bir yorum vb. durumlar yoksa geri alma yerine değişikliği yapan kullanıcı ve görüşünü alabilecek diğer kullanıcılara haber vererek konuyu tartışma sayfasına taşımak doğru yol olacaktır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 05.11, 31 Ocak 2019 (UTC)

mesele şu vikiçizer.. 'saldırı' olmasına gerek yok. ne yapmıyoruz, kişileri hedef almıyoruz. değişikliği yapan olarak 'lüzumsuz ve zaman kaybı' sözlerinin doğrudan beni hedeflediğini görüyorum. kaldı ki bu etkileşimsizlik meselesi olmadan da bu sözlerin yapıcı ve içeriğe yönelik olduğunu söylemek zor. ne oluyor bu durumda ve benim önümdeki seçenekler nedir? 1.) bu ifadeyi yok sayarak yorum yapmak (demek ki bu tür yorumlar etkileşimsizlik ihlali olmuyormuş diye tekrarının olmayacağını ve devamının gelmeyeceğini garanti ediyor musunuz?) 2.) bu tartışmanın lüzumlu olduğuna ilişkin cevap vermek (gitti etkileşimsizlik).. başta da söyledim. karşı tarafı buna kışkırtacak söylemlerin içine girmek ihlaldir. nokta.

bu durumda oradaki seçeneklerim belli olduğuna göre konuya ilişkin düşüncelerimi burada paylaşıyorum: 'darbecilerin verdiği adıyla' ibaresini kaldırırken esasen bu adın girişte yer alıp alamayacağını da düşündüm, diğer dillerde de yok.. ama önceliğim ansiklopedik olmadığı kesin olan kısmın kaldırılmasıydı. iki konu var bu ifadenin kaldırılmasını gerektiren. 1.) kimdir bu darbeciler? 'yurtta sulh konseyi' mi, 'darbeci' olarak yargılanan binlerce kişi mi, destekleyen çeşitli yayınlar mı? nesnel bir çerçeve çizilemeyeceğine göre, ansiklopedik bir tanım olmadığı açık, kaldırılmalı 2.) bu ifadeyi tam olarak kimlerin kullandığını bilmiyoruz, çeşitli yayınlarda geçiyor. 'yurtta sulh konseyi' zaten her yerde kullanılan bir tanım, sadece darbeciler diye çerçevelendirilmesi mümkün değil. tartışma sayfasında önerilen 'ya da darbe metninde yer aldığı isimle Yurtta Sulh Harekâtı' en azından bir çerçeve çizdiği için tercih edilebilir. --kibele 09.12, 1 Şubat 2019 (UTC)

Bir sayfa taşı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Nasılsınız?! Şu sayfaya bakabilirmisiniz İbrahim biro, yazdıktan sonra isimde bir yanlış farkettim, taşımaya çalıştım ama hakkım yoktur. Yapabilirmisimiz siz? Yeni isim "İbrahim Bıro" olacak sakıncası yoksa eğer. Bide sayfada yazdıklarmda bir hata veya bir yanlış varsa eğer düzenletebilirimsiniz? Türkçem pek yok için. Teşekkürler.--Bave Şan (mesaj) 04.13, 3 Şubat 2019 (UTC)

Merhaba @Bave Şan. Sakhalinio isteğinizle ilgilenmiş görüdüğüm kadarıyla. Hoşgeldiniz, iyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.33, 4 Şubat 2019 (UTC)

SORU SORMAK[kaynağı değiştir]

Merhaba, siz anladığım kadarıyla yetkilisiniz size bir soru sormak istiyorum. Ben sayfaları düzenleyebiliyorum ve kaydedebiliriyorum; fakat sayfa oluşturamıyorum. Bir engel mi yedim acaba? Öğrenebelirmiyim? Teşekkürler.. Emhrayn (mesaj) 07.48, 3 Şubat 2019 (UTC)

Merhaba @Emhrayn. İlk başta engel değildi ama sonradan öyle olmuş. Sanırım silinen bir maddeyi ısrarla oluşturmaya çalıştığınız için. Ama bundan önce yeni sayfa oluşturamamanızın sebebi yeni bir kullanıcı olduğunuz içindi. Katkılarınızla birlikte bir müddet sonra açabilecektiniz, açtınız. Aklınıza takılan yerleri mutlaka sorunuz, cevaplamaya çalışalım. Hoşgeldiniz, iyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.38, 4 Şubat 2019 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Why did you chanfe that I write on The Walking Dead page? Because I wrote the true information. Like that: "Şu anda 9. sezon devam etmektedir. 10 Şubat 2019'da 9. sezon 9. bölüm ile The Walking Dead izleyici ile buluşacaktır. Sabırsızlanmayın olur mu?" I wrote this as Turkish. İn my native language. Karakartal474 (mesaj) 11.34, 3 Şubat 2019 (UTC)

Merhaba @Karakartal474. Ana diliniz Türkçe mi? İngilizce mi? Bunu daha sonraki iletişim için soruyorum, değişikliğiniz için değil. Değişikliğiniz ansiklopedik bir dil taşımıyordu ve geri alındı. Bu tarzda hangi dilde yazarsanız yazın kabul göremez. Aklınıza takılan yerleri mutlaka sorunuz, orta bir yol buluruz, yardım etmeye çalışırız. Hoşgeldiniz, iyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.42, 4 Şubat 2019 (UTC)

madde geçmişi[kaynağı değiştir]

Merhaba SAİT71, youtube'la ilgili madde yönlendirmesini gördüm, öyle yapmıyoruz, geçmişleri birleştiriyoruz ilk maddeyle. Söylemiş olayım. --Vikiçizer (mesaj) 17.27, 7 Şubat 2019 (UTC)

Aklımdan çıkmış, ben halledeceğim şimdi. Teşekkür ederim. :)Sait* 17.35, 7 Şubat 2019 (UTC)

Bakar mısın?[kaynağı değiştir]

Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi‎ maddesine bakar mısın? Bir de şuna. --Ahmet Turhan (mesaj) 16.23, 8 Şubat 2019 (UTC)

@Ahmet Turhan, göz attım. @Maurice Flesier'ın söylemi "istenmeyen bir söylem" olabilir ama sizin öncesinde yazdıklarınız da tasvip ettiğimiz bir söylem tarzı değil bence. Ama yine de diğer kullanıcının (Beyaz derili) öyle ya da böyle iletişim içinde olmak istediğini sanıyorum. Orada usulünce tartışılarak bir yol bulunabilir. Bir de tartışmalı içerikte -çok gerekli değilse / aciliyeti yoksa- çıkarıp tartışmak yerine, çıkarmadan tartışıyoruz, mümkünse ihtilaf öncesine dönüyoruz. Şu an söyleyeceklerim bu kadar, sakin sakin düşüncelerinizi yazınız bir problem olmaz diye düşünüyorum. --Vikiçizer (mesaj) 18.42, 9 Şubat 2019 (UTC)
"İhtilaf öncesi" durum o içeriğin madde başına iliştirilmediği durum yalnız. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.48, 9 Şubat 2019 (UTC)
İhtilaf öncesi durum şudur dememiştim. @Ahmet Turhan Vikiçizer (mesaj) 18.55, 9 Şubat 2019 (UTC)
Ama baksana, inadına itirazları görmezden gelerek maddenin ilk cümlelerine terör örgütüdür şeklinde açıklama girilmeye devam ediliyor, böyle ansiklopedik bir tartışma mı olur, böyle Vikipedi maddesi mi dizayn edilir allaşkına çizer? --Ahmet Turhan (mesaj) 13.46, 11 Şubat 2019 (UTC)
Çok aktif değilim ama son durum nedir diye sorayım yine de. @Ahmet Turhan --Vikiçizer (mesaj) 14.19, 23 Şubat 2019 (UTC)
Ben görüşlerimi ilgili sayfada bildirdim, ilk cümleden birilerinin terör damgasını yapıştırmak iyi niyetli bir yaklaşım değil. Son durumu daha net @Beyaz Deriili açıklamış ve asıl argüman onun açıklamalarında, o bilgi vermek isterse veya onun sayfadaki görüşlerini incelerseniz bence daha doğru olur. --Ahmet Turhan (mesaj) 19.01, 23 Şubat 2019 (UTC)
Gördüğüm kadarıyla daha fazla yinelemiyor, en azından tartışma kısmında daha yazmıyor. @Ahmet Turhan @Vikiçizer
Beyaz Deriili (mesaj) 14.01, 24 Şubat 2019 (UTC)
Tamam şimdi gördüm, inatla açıkladığım halde "THKP-C" ibaresi arananlar listesinde geçiyor diye (ki bu bu örgütün var olduğu demek değil, kişinin arandığı demektir) THKP-C'yi diriltti. İsmi geçen kişi de Hataylı, büyük ihtimal Acilciler'dendir, THKP-C değil.
Beyaz Deriili (mesaj) 14.13, 24 Şubat 2019 (UTC)
Bu içerik anlaşmazlığının tartışma sayfasında neticelenmesi gerekiyor. Üçüncü kullanıcılar da davet edilip bir Topluluk meyli/görüşü ortaya çıkarsa bunun aksinde davranana zorlama uygulayabiliriz. @Beyaz Deriili@Beyaz Deriili. --Vikiçizer (mesaj) 14.43, 24 Şubat 2019 (UTC)
Burada bir usul sorunu var bunu daha önce söylemiştim. Usul gereği geri alıp tartışıyoruz hep, ama ilk olan eklenen içerik hala tartışma yokmuş madde başında. İkincil itirazım da hep aynı şekilde olan kullanıcı ihtamları. Bakın bu ve benzer maddelere göreceksin. Artık patlama noktasına varacak kadar gına geldi. --Ahmet Turhan (mesaj) 16.12, 24 Şubat 2019 (UTC)
Size de mi etkileşim yasağı yapsak? Bu tarz ikili diyaloglar azalır, yok olur. Kişiye değil konuya odaklanalım. Usul meselesinde daha önce de söyledim ilk başa döndürün diye. Bunları hizmetliler yaparsa burada hizmetli tahakkümü de dahil özgürlük azalır, bu tip basit uygulamaları kendi kendimize yapabilmeliyiz. @Ahmet Turhan, @Maurice Flesier. --Vikiçizer (mesaj) 16.22, 24 Şubat 2019 (UTC)
Ben böyle bir çözümü kabul etmiyorum, sorun usul sorununda. Böyle yaklaşan "sadece bir" kullanıcı için maddelerde abes katkıların olmasına göz yumulmaz. Yeni değil, VP:Ş'de hepsi kayıtlı, yıllardır ocu bucu diye sataşmanın çaresi ne engel ne etkileşim yasağı gibi geçici çözümler. İki kişi anlaşmazlığı yok, kullanıcı saldırısı var. Bu maddede olanlar ise bunun yansıması. Bir Vikipedi düşünün, maddenin daha ilk başından okuyucu yönlendirmesine sahip. Böyle saçma bir madde hazırlayışı olamaz. Beyaz Deriili'nin söylediklerini (ki anlattıklarından THKP-C maddesinde anlatılan o dönemlere dair birincil bilgileri olduğunu düşünüyorum) hiçe saymak demek, bir kere o kullanıcının yazdıklarına hakaret. Bir kullanıcı günümüzde böyle bir örgüt yok dağıldı diyor, ben Birleşik Krallık saçma bir iddia atmış olsa ve terörist damgası yapıştırsa bile ne işi var madde başındaki ikinci cümlede diyorum, ama tartışma ilk sürüm üzerinden yürümüyor, bununla da kalmayıp kullanıcılar suçlu olup ocu bucu tarafçı bilmem ne oluyor. Vikipedi'nin işleyişine hakimiz Çizer, bu durum sakat. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.00, 24 Şubat 2019 (UTC)
Ben de düzgün demiyorum. VP:İÜY sayfasına bakmaya, kişiselleştirme örneklerini hatırlamakta fayda var. Fikir uyuşmazlığı veya kişisel uyuşmazlık yeri değil burası. Teknik bir sıralı müeyyide sistemi yok, olabildiğince serbestlik var. O yüzden hizmetlinin elinde net veriler olması lazım ki layıkıyla sorumluluğunu yerine getirsin. Başkası olsa belki sizi, onu, diğerini rahat engellerdi, ben rahat değilim. İçerik anlaşmazlığından kişisel anlaşmazlığa dönüşmesin. İçeriğe ilişkin yorum yapmak istemiyorum, bu noktadan sonra gerek ifadeler olsun gerek geri almalar olsun belli belirsiz bir sınırı geçiyor, gereksiz enerji kaybına yol açıyor. O yüzden Vikipedi'nin işleyişi, özgür ansiklopedi oluşturma, topluluk olarak hareket edebilme vs gibi genel olarak korunması gereken ilkeler nedeniyle hepinize son uyarıda bulunmak zorundayım. Anlaşma/uzlaşma/ortak doğruyu bulma noktasına varılamadığı anlaşılıyor. Artık geri 3G, VP:N, VP:KSY vs gerekçelerle dinlendirmek gerektiği kanısına varıyorum. @Ahmet Turhan, @Maurice Flesier, @Beyaz Deriili. --Vikiçizer (mesaj) 17.46, 24 Şubat 2019 (UTC)
 • Yorum Yorum Tam ben de o konuya değinecektim, siz yazmışsınız Vikiçizer. Kesinlikle A. Turhan adlı kullanıcı ile bir etkileşim yasağı istiyorum. Bu kullanıcı ile zaten uzun zaman önce tek taraflı olarak iletişim kurmamaya özen gösteriyorum. Etkileşim yasağı ile bu artık resmi bir durum almış olur. Daha önceki iki kullanıcı ile sürdürülen yasak olumlu sonuçlar veriyor bildiğiniz gibi. (En son ki mesaj sayfama yazılan yorum hariç). Kafam rahat gerçekten. Keşke çok öncesinde böyle bir şey devreye soksaydık. Tek taraflı istek üzerine de böyle bir yasak kararı alınabileceğini daha önceki yorumlarda ifade etmiştiniz Çizer. İstenirse bağlantısını da bulurum sorun değil. (Yarından itibaren, yok yok bu UTC'ye göre olsun) bir etkileşim yasağının yürürlüğe girmesini onaylıyorum. Madde özeline dönersek, kaynaklı ve doğrulanabilir bir bilginin çıkarıldığı bir kararlı sürüm olamaz. İlgili tartışma maddenin tartışma sayfasında sürdürülüyor. Ben bu iki kullanıcının tarafsız hareket ettiğine inanmadığım için üçüncül kullanıcıların görüşlerine göre bir konsensüse varılması gerektiğine inanıyorum. --Maurice Flesier message 19.19, 24 Şubat 2019 (UTC)
Çizer gayet açıklıkla söylüyorum. Ben her maddenin tartışma sayfasında alakasız bir şekilde şahsımın taraflı olduğuna dair iddiaların yazılmasından rahatsız oluyorum. Bak bu kadar net. Bu benim nezdimde "Üyelerden herhangi birinin, diğer üyelerin gözünde itibar kaybetmesine yol açabilecek ifadeler kullanılması." Benim rahatsız olmamdan öte bu zaten VP:İÜY'nün açık bir ihlali. Daha nasıl açık anlatabilirim bilemiyorum. Aha güncel olarak yine görüyoruz işte madde içeriğini tartışacağımıza her sayfada aynı itham, aynı söylem. Varsa böyle bir şüphe katkıların inceleneceğine dair şikayet, denetleme isteği vb. o kadar çok sayfamız var ki, ama madde tartışma sayfalarında bu sıradan bir hale geldi ve bunda herkesin parmağı var. İletişim yasağı vb. çözüm falan da değil, burada rahatsız olduğum noktayı açıkça söylüyorum. Diyorsan her maddenin tartışma sayfasında bu ithamların yazılması doğal/doğru, ben daha da bu konu hakkında tek laf etmem. Çok basit bir söylem bu, ben de basitçe diyebilirim "THKP-C maddesinde Birleşik Krallık'ın terörist iddiasını koyuyorsun sen taraflısın" diye. Zaten kulalnıcının katkı geçmişinden ve kendi ifadelerinden bu düşünceye taraf olduğu da belli. Kalkıp da aynı yöntemi mi kullanalım. Ben her katkımı kendi ilgi alanım doğrultusunda yapıyorum ve oluşturduğum 100lerce maddedeki yazım şeklim ve olayları anlatış şeklim belli. Varsa aha tek tek inceleyelim. Böyle her maddede itibar kaybettirmeye çalışıp boşa sallamakla olmaz. --Ahmet Turhan (mesaj) 15.51, 25 Şubat 2019 (UTC)
Şu yukarıda değindiğim kullanıcı ile bir iletişim yasağını devreye sokup, kararıda o kişiye bildirebilir misiniz artık rica etsem. Mesaj sayfamda, tartışma sayfalarında, değişiklik özetlerinde bu şahısla muhatap olmak istemiyorum çizer. iyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 12.37, 3 Mart 2019 (UTC)
Kararsızım açıkçası. Uzun uzun engellerle sonuçlanacak gibi geliyor. Çünkü bir çok maddede karşıt fikirler ileri sürüldüğünü görüyorum. Etkileşim yasağını bu açmaz içinde uygulamak karşılıklı silsileli uzun engellerle sonuçlanabilir. Ahmet Turhan'ın da görüşünü alalım tabi. Düşünelim biraz. @Ahmet Turhan, @Maurice Flesier. --Vikiçizer (mesaj) 15.49, 3 Mart 2019 (UTC)
Dilerseniz o kısmı ben düşüneyim. Bu kişi ile hiçbir şekilde etkileşimde bulunmak, iletişim kurmak ve muhatap olmak istemiyorum artık. Kişisel yorumlardan topluluk bıktı usandı. Siz demiyormuydunuz herkes artık kendisini tutsun diye. İşte bende buna çabalıyorum. Madde ile söylenmek istenen tartışma sayfasında topluluğun diğer üyelerine dönük olarak söylenir. Bir önceki etkilesim yasağında talep, yorum ve görüş olmasa da bu yasak kararı verilebileceğini söylemiştiniz. [1]. Şu an mesaj geçmişinizde bulamadım ama (belki arşivlere kaldırmış olabilirsiniz) ben de altını çizerek "bunu size zamanı geldiğinde hatırlatacağımı" bildirmiştim. Önceki iki yasak kararı ile bana kalırsa bu kişisel yorum silsilesi sona erdi. Diğer kullanıcılardan da bu konuda görüş istenebilir köy cesmesinde. Zaten durumu bilmeyen yok. Lütfen artık gerekli olanı yapınız çizer. --Maurice Flesier message 15.28, 8 Mart 2019 (UTC)
belki @Rapsar burada bir görüş belirtir, durumu en yakından bilen ve rahatsız olanlardan kendisi. :) --Maurice Flesier message 18.48, 8 Mart 2019 (UTC)
İsterdim, ama iş çok uzamış ve dallanıp budaklanmış. Girsem giremem, çıksam çıkamam. Vikiçizer ilgi gösteriyor zaten, beklenebilir.--RapsarEfendim? 18.50, 8 Mart 2019 (UTC)

Ara bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Cocks_(builder) - şu maddenin türkçeye olan bağlantısı hatalı oldu düzeltemiyorum yardımcı olurmusunuz...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 02.52, 11 Şubat 2019 (UTC)

@Kostantinopolisli Kostantinopulos, şimdi bir sorun var mı? --Vikiçizer (mesaj) 14.15, 23 Şubat 2019 (UTC)

Sayın @Vikiçizer yok teşekkürler...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 09.22, 27 Şubat 2019 (UTC)

Etkileşim[kaynağı değiştir]

Mesaj sayfama bırakılan şu mesajı etkileşim yasağı kapsamında aktif olduğunda değerlendirirmisin. Bu yasağın ilk sırasında mesaj sayfaları yer alıyordu diye hatırlıyorum. --Maurice Flesier message 21.39, 22 Şubat 2019 (UTC)

Bir etkileşim yasaklılar vs. bir sayfa mı yapsak? Bir yere mi not alsak? MHIRM'le nasıl ne zaman yaptık hatırlayamadım, ona göre bakalım. @Maurice Flesier --Vikiçizer (mesaj) 14.19, 23 Şubat 2019 (UTC)
bir sayfa açmaya gerek yok. Zaten ansiklopedide topu topu ben ile yukarıda mesaj sayfama yorum bırakan kullanıcı ve yine ben ile ismi lazım değil kullanıcı arasında bir etkileşim yasağı uygulaması var çizer. Yaklaşık 1.5 yıl önce benim de rızam ile böyle bir uygulamaya gittik ve çokta başarılı olduğunu söylemeliyim. Belki "Enough!" başlığı altındaki şu yorumunuz hatırlamanıza yardımcı olur. Mesaj sayfaları etkilesim yasağının birincil ilişkili olduğu sayfalar malum. Lütfen gerekli işlemi gerçekleştiriniz. Bu kullanıcı ile hiçbir şekilde iletişim kurmaya niyetim yok, halimden çok memnunum. --Maurice Flesier message 20.30, 23 Şubat 2019 (UTC)
Evet, MHIRM de kabul etmişmiş ama benim gibi aklından çıkmış olabilir. Mesajını geri alırsa bir sorun kalmaz diyecektim ki zaten geri alınmış, artık sonrasında dikkat edilir. Ama bu demek değil ki, oradaki husus havada kalacak. MHIRM orada söyleyeceklerini topluluğa hitaben ve hatta ilgili kullanıcıları da pingle davet ederek tartışma sayfasına yazabilir, yazmalı. Etkileşim yasağı uygulamasını artısıyla eksisiyle gözlemleyeceğiz demiştim. Gözleme devam etmek şu an için yine daha doğru geliyor. Mümkün mertebe uymaya çalışalım. @Maurice Flesier, @MHIRM. --Vikiçizer (mesaj) 14.41, 24 Şubat 2019 (UTC)
kendi adıma kimseye bir kinim yok, kimseyle de tartışmaya girmek istemiyorum. sadece Vikipedi'de keyifli vakit geçirmek istiyorum. ermeni kırımı gibi maddeler benim özel ilgi alanım olduğu için birkaç maddede etkinim sadece.
mesaj sayfasına bıraktığım yorum rahatsız ettiyse Maurice'den özür dilerim. yasakta anlaştığımız aklımdan çıkmış, çünkü daha çok yeni tartışma sayfalarında konuştuğumuz oldu. burada böyle bir şey görünce şaşırdım. değişiklik savaşı gibi şeylere de girmek istemiyorum. son zamanlarda tüm tartışma sayfalarında yaşadığım anlaşmazlıklarda pasif kalarak ısrarcı olmadım. karşı tarafa bırakıyorum kararı yanlış bulsam da.
eski atışmalar için bir kırgınlık yaratmışsam kusura bakılmasın. maurice kendisiyle etkileşime girmememi istemiyorsa lütfen değişikliklerimi geri aldıktan sonra tartışma sayfasına bir not düşsün. yukarıda "Lütfen gerekli işlemi gerçekleştiriniz." demiş, bu engeller misin demek gibi bir şey oluyor. belki de direkt o demek. önceden buna kızabilirdim ancak pek umursamıyorum bu saatten sonra. katkı yapsam daha iyi tabi sevdiğim maddeler var, üretmekte olduğum kaliteli içerikler var. kolay gelsin. -MHIRM. 19.22, 24 Şubat 2019 (UTC)

Anlaşmazlık[kaynağı değiştir]

Merhaba, Hiçkes maddesinde yine anlaşmazlık yaşanıyor. Biliyorum siz usule bakıyorsunuz esasa girmiyorsunuz ancak burada esasa da bakmanız gerekiyor. Çünkü karşı taraf herhangi bir politikaya dayanmıyor. Güncellenen adlandırma kurallarında açıkça transkirpt yapılmalı deniyor. Yaygın kullanım söz konusu değil. Hiçbir haber kaynağında sanatçı işlenmemiş. Ayrıca Rapsar, Cobija, Sabrican ve İranlı bir kullanıcı transkirpt yapılmalı dedi. Sanatçının sosyal medyada Latin harflerini kullanıyor olması bizim için bir kıstas değil. Yüzlerce Arap ve İranlı sanatçı sosyal medyada Latin harflerini kullanıyor ancak biz bunu dikkate almıyoruz ve böyle bir politika da yok. Rica ediyorum artık bu engelleyici tavra bir son verdirin.--Nushirevan11 10.06, 24 Şubat 2019 (UTC)

Merhaba @Nushirevan11, bu adlandırma anlaşmazlığının tartışma sayfasında neticelenmesi gerekiyordu, hala da öyle. Kısanın kısası, adlandırma kişinin bizzat kendini adlandırması mı (Hichkas) yoksa Türkçeye uyum ile telaffuza göre (Hiçkes) adlandırma mı? Cevap vereceklerini düşündüğüm @Vito Genovese ile @Sakhalinio'ya sesleneyim. Biyografi sahibinin adlandırması mı, Türkçe telaffuz mu? --Vikiçizer (mesaj) 15.53, 24 Şubat 2019 (UTC)
Selamlar, daha önceden de bu konu gündeme geldi, Farsça Wiki'den ve Türkçeside iyi olan arkadaşımızında yorumu tartışma sayfasında var. Benim uzmanlığım olmadığı için kendi adıma bir yorum yapamayacağım. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.01, 24 Şubat 2019 (UTC)

Saygıdeğer Vikiçizer, yanlış anlamayın sizi itham etmiyorum. Ancak açık bir politika açıkça uygulanmıyor. Bakın burada politikanın farklı yorumlanması söz konusu değil. Politikada sanatçının sosyal medyada kullandığı adla ilgili bir şey yok. Yaygın kullanım da söz konusu değil. Açıkça politika ihlal ediliyor. @Vito Genovese'ye yazdım, şu an zamanım yok dedi. İlgilenen yok. Lütfen bir şey söyleyin. Bu konuyu inat meselesi yapmadım, politika çok açık olduğu için bu talebimi defaatle yineliyorum.--Nushirevan11 22.44, 2 Mart 2019 (UTC)

@Sakhalinio, ne yapalım bu konuda ne dersin? --Vikiçizer (mesaj) 15.50, 3 Mart 2019 (UTC)
Sayın @Nushirevan11 ve Sayın @Kibele, her ikinizde bu konuda değişik tezler sunarak her ikinizde konuyu bir çekişme haline getirdiniz. Lütfen bir süre bunu diğer kullanıcıların görüş vermesi için zamana bırakın. Tartışma sayfasında transkirpt konusunda daha önceden değişiklikler yapan Rapsar'a mention verilmiş. Cobija, Sadrettin ve hatta tekrardan Farsçadaki arkadaşlarımıza soru sorulabilir. Sevgili Vikiçizer, tekrardan değişiklik olması durumunda konuyu 1 veya 3 haftalık korumaya alalım. Benim görüşüm bu şekildedir. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.36, 3 Mart 2019 (UTC)
@Sakhalinio incelemeden yorum yapmayınız, incelemek istemiyorsanız hiç yapmayınız.. adaletin yolu, eşitlemeden geçmez! diğer kullanıcıları bekleyelim dedikten sonra bir süre beklenip değişiklik yapılıyor. hem bu maddede, hem de başka maddelerde defalarca yapılan bu.. --kibele 17.36, 3 Mart 2019 (UTC)
Sayın @Kibele neye, ne için, nasıl yorum yapıldığınıda sorgulamak doğru bi yaklaşım değildir. "Bana göre" eğer iki kişi arasında bir çekişme varsa diğer kullanıcıları beklemek en doğru seçenektir. Beklemiyorlarsa konu hakkındaki çekişmeyi Hizmetli yetkisi konuyu korumaya almak olarak ta fikrimi sayın Vikiçizer'e belirttim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.41, 3 Mart 2019 (UTC)
'çekişme' dediğiniz şey, diğer kullanıcılar beklenmeden isim değişikliği yapılmasıdır. bunu geri almak çekişme diye adlandırılamaz. esasen bu tartışma hakkını koruması gerekenler ellerini uzatmıyorlarsa, böyle yanlış yorumlar da yapmayacaklar. konu budur. --kibele 17.45, 3 Mart 2019 (UTC)
Sayın @Kibele, hala yanlış yorum diyerek ithamda bulunuyorsunuz. Size göre yanlış olan başkalarına göre doğru olabilir. Empati kurmak, karşı tarafa olumlu bakmak ve tarafsız bakış açısı sahibi olmak benim hayat anlayışımdır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.54, 3 Mart 2019 (UTC)

Biyografi[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, Bizim ArcliveS için açtığımız bütün sayfaları sildiğini fark ettik.Bizim şuanda gerçekten ArcliveS için bir biyografi sayfasına ihtiyacımız var.ArcliveS dünya çapında tanınmış bir Müzik yapımmcısı/DJ biz bizim ile çalışan birçok yapımcıya wikipedia sayfası oluşturduk örneğin :m4sonic .Bu sorunu sadece ArcliveS'de yaşadık.ArcliveS'in google bilgi paneli mevcut: https://g.co/kgs/RMvVRt wikipedia sayesinde insanların Bilgi Paneli üzerinden ArcliveS HAKKINDA daha fazla bilgi Edinmesini istiyoruz.Sizden isteğimiz ArcliveS sayfasının engelini kaldırmak ve biz sayfayı düzenledikten sonra devriye kontrolüne almak. lütfen bu mesajı okuysanız bizimle iletişime geçiniz biz Hakan bey ile twitter vs üzerinden iletişime geçmeye çalıştık ama cevap bulamadık :( . Teşekkürler. gmail: arclives1@gmail.com