Kullanıcı mesaj:Vikiçizer

Vikipedi, özgür ansiklopedi

BL liste[kaynağı değiştir]

Merhabalar vikiçizer uygun görürseniz beyaz liste grubuna dahil olmak istiyorum iyi günler Fatih Kılıçarslan (mesaj) 12.22, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Fatih Kılıçarslan. Henüz 24 saat bile olmamış, henüz 20 değişikliğiniz var. Biraz daha Vikipedi'de vakit geçirin lütfen. Katkılarınızı çeşitlendirin, böylece hem siz daha iyi Vikipedi'yi tanımış olacaksınız hem de diğer kulalnıcılar sizi tanımış olacak. Şu an katkılarınıza beyaz listeye dahil olmadan da devam edebilirsiniz. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 12.28, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Silinen madde[kaynağı değiştir]

Merhaba @Wikiçizer, Gazi Üniversitesinde doçentim ve her dönem 4 veya beş derste veritabanı yönetim sistemleri dersi anlatıyorum. Bu dönem de 3 lisans 2 adet de lisansüstü seviyede 5 farklı ders veriyorum. Dersler kapsamında uygulamaları SQL server ve Firebird veritabanı yönetim sistemlerinde anlatıyorum. Arayüz olarak da öğrencilerimizle birlikte bölümümüzde geliştirdiğimiz Firebird Manager yazılımını kullanıyoruz. Yazılım konusunda hem Bilgi vermek hem de erişimi kolaylaştırmak adına Firebird Manager wiki sayfası oluşturmuştum ancak gördüğüm kadarıyla silmişsiniz. Yerli olarak geliştirdiğimiz, altında çok emek yatan, web sitesinden bedava indirilip yüklenebilen (öğrencilerimi kontrol amaçlı lisans dosyası indirtiyorum ancak her istenen zamanda dosya indirilebiliyor) ve yeni mezun mühendislerin gelişimine önemli katkılar sunduğunu gördüğüm bu yazılama ilişkin sayfayı nasıl yayınlayabiliriz, eksik veya olması gereken nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Kontrol ettiğimde gördüğüm Wikipedia daki onca katkınızdan dolayı tebrik eder, kolaylıklar dilerim. Talip Kellegöz (tkellegoz@gazi.edu.tr) Talip 019 (mesaj) 21.37, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Talip 019. Talebiniz üzerine üzerinde çalışmanız ve düzeltebilmeniz için maddeyi geri getirdim. Kısaca bahsetmem gerekirse eklediğiniz metin Vikipedi:Kayda değerlik sayfasındaki kriterleri sağlamalı ve reklam ifadeler içermemeli. (Bakınız: Vikipedi:Reklam) Sayfaya "çalışma var" şablonu ekledim, çalışmanız süresince size biraz zaman tanır, ama madde de gelişme olmazsa yine silinmesi gündeme gelebilir. Kategori:Yazılım sayfasından benzer konudaki maddelerin nasıl yapıldığını incelemenizi tavsiye ederim. --Vikiçizer (mesaj) 21.49, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Silinen madde[kaynağı değiştir]

English and Turkish :" Hello. How famous does "Baykalbul" have to be in order to be published on Wikipedia as an artist? This person has a musician account on Youtube (You know, not everyone is given this account). Want to learn about people. The Wikipedia information source should be promoted in accordance with its purpose. Have a nice day


Selam. "Baykalbul" sanatçı olarak Wikipedia'da yayınlanması için ne kadar ünlü olması lazım? Bu kişinin Youtube'da müzisyen hesabı var (Biliyorsun, herkese bu hesap verilmiyor). Kişiler hakkında bilgi öğrenmek ister. Wikipedia bilgi kaynağı amacına uygun olarak tanıtım yapılmalı. İyi günler Bu imzasız yazı Baykalbul (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.40, 4 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Baykalbul. Silinme sebebi ünlülük değil. Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) sayfasındaki kriterlere uygun olduğu güvenilir kaynaklarla gösterilmediği için silindi. Bu kriterlere uygunluğunu gösterecek şekilde yeniden açılmasına bir engel yok. --Vikiçizer (mesaj) 16.02, 4 Mayıs 2021 (UTC)

BL talebi[kaynağı değiştir]

merhaba rica etsem beni BL yaparmısınız. diğer hizmetliler biraz daha katkı yapmalısın dedi biraz daha katkı yaptım. katkılarımı inceleyip fikrinizi belirtirseniz sevinirim ulaş jesus'tan mesaj var 20.12, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Ulaş jesus. Aynı hizmetliler aktif olduğundan yine onlar baksa daha doğru olmaz mı? Bekledikleri noktaya ulaşıp ulaşmadığın konusunu sanırım daha iyi değerlendirebilirler. --Vikiçizer (mesaj) 20.15, 6 Mayıs 2021 (UTC)
çok haklı bir karar peki sizce son dönem katkılarıma bakınca beni beyaz liste seçerlermi ulaş jesus'tan mesaj var 20.17, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus aslında başvurunuzu VP:HDPye iletirseniz daha hızlı sonuçlanacaktır. --Eren💬 20.18, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 orayı kullanamıyorum hocam yardımcı olurmusunuz ulaş jesus'tan mesaj var 20.20, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus yeni bir başlık ekle butonu var ona tıklayın, konu bölümüne Bl başvurusu Ulaş jesus yazın alta da gerekçenizi yazın. --Eren💬 20.28, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 yaptım hocam sorun yok oldu ulaş jesus'tan mesaj var 20.30, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Bir çikolatalı kek de sizin için![kaynağı değiştir]

Brownie transparent.png Yorulmuşsunuzdur. Afiyet olsun. 34dockers (mesaj) 21.33, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Kısa bir soru[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bir sorum olacaktı size. Ben sürekli son gelişmeleri takip ediyorum ve orada yeni açılan maddelere ekleme yapıyorum. Eğer kategorisiz ve kaynaksızsa, kategorisiz ve kaynaksız şablonlarını ekliyorum. Fakat bugün bir devriye bana bunları eklemememi söyledi. Ben çalışma olan bir sayfaya bunları kesinlikle eklemiyorum. Sadece eksik gördüklerime şablon ekliyorum. Yanlış mı yapıyorum? 34dockers (mesaj) 19.17, 7 Mayıs 2021 (UTC) 34dockers (mesaj) 22.18, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @34dockers. Kendi düşüncesini kendi doğru bildiğini söylemiş diyelim. O konuda belirli bir kuralımız yok. Durumdan duruma değişir. Çalışma var şablonu olan maddelerin kategorilendirme işlerine karıştığım çok oluyor. Yani gördüğümde kategori ekliyorum veya çıkartıyorum. Bunun için ekstra bir iletişime geçmek bana göre ekonomik değil. Madde de esaslı veya önemli bir değişiklik değil, ayrıca beğenmezse uygun görmezse kolayca değiştirebilir. Yeni açılan maddelerin nerdeyse 3'te 1'i bazı günler yarısı silinebiliyor. O yönden bakarsak bu etiketlerin de çoğu silinmiş olacak. Ama aynı gün de silinmiyor çoğu. O yüzden bu etiketlerin ne zaman etiketleneceğini organize etmek güç, o yüzden de öyle bir organize yok. Bunları hemen eklemeyin diyenin de kaygılarını anlıyorum ama ekleyene de dur ekleme diyemem, kendi bileceği bir iş. Bu şablonların/etiketlerin bu maddelere sağlayacağı katkı ve olumlu anlamda yönlendirmeyi, olası bir değişiklik çakışmasından daha değerli buluyorum. Neticede, nasıl arzu ediyorsanız öyle devam edin. --Vikiçizer (mesaj) 19.50, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Merhabalar, @Vikiçizer. Sizce nasıl gidiyorum? Sizin yıllarınızı vermiş olduğunuzu düşünerek soruyorum, 3 madde oluşturdum. Sizce eksiklerim var mı? Böyle olmalıydı şurada şöyle yapmalıydın dediğiniz? Vikipedi'de zaman geçirmek çok hoşuma gidiyor ve uzun yıllar burada olmayı düşünüyorum. İlgili maddeler; Emir Uyar, Djordan, On-Page Seo (Site İçi SEO). Umarım rahatsızlık vermiyorumdur. Eğer sizi rahatsız ediyorsam lütfen söyleyin tekrarlamam. 34dockers (mesaj) 19.17, 7 Mayıs 2021 (UTC) 34dockers (mesaj) 01.25, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @34dockers. İlk fırsatta düşüncemi söylerim tabi. Sorun değil. Katkılarınızı devamını ben de isterim, kolaylıkar diliyorum. --Vikiçizer (mesaj) 22.41, 7 Mayıs 2021 (UTC)