Kullanıcı mesaj:Çalıştay

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  İletilerinizi bu başlığın altına ekleyebilirsiniz[kaynağı değiştir]

   ***Merhaba ben amatörüm ve vikipediye yardımcı olmak istiyorum. Ama daha kendi sayfamı bile oluşturmakta zorluk çekiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz? 
                     Kullanıcı Sayfam ve e-posta: selimsah@hotmail.com
   *** Merhaba, yeni katıldım ve bende çalışmalarda yer almak istiyorum. Proje için katılmak istediğinde ise imzamı atamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
   *** Hamdi Çetinbağ / hamdi.cetinbag@lebuso.com
  

  --Koronz (mesaj) 16:53, 6 Kasım 2013 (UTC)

  • Merhaba, 48. hafta İBP'de kazandığım bir çalışma ödülü vardı, ancak sanırım tasarımı bitmemiş. Ne zaman alabileceğim belli mi diye soracaktım, teşekkürler şimdiden. :) Tolga ☪ 00:29, 12 Aralık 2011 (UTC)
  • :)) Yaklaşık bir buçuk hafta önce, İBP sorumluluğu görevinden çekildim. O ödül benim düşündüğüm bir ödüldü; çalışma ödülü adıyla. Şu anki arkadaşlarımız konu hakkında ne düşünüyor bilemem. Şu an İBP sorumluları Txrazy ve Seksen iki yüz kırk beş. Bu arkadaşlar yardımcı olacaktır. Saygılarımla, iyi vikilemeler :)) --Çalıştayileti 15:09, 12 Aralık 2011 (UTC)
  • Kolay gelsin, taze kullanıcıyım, herhangi bir işbirliğine dahil olmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Fthylmz (tartışma) 21:20, 21 Mart 2012 (UTC)
   Merhaba :) İş birliği projelerinde her hafta farklı bir konuda katkı yapılır. Bu hafta ise dinozorlar listesindeki maddeleri açıyoruz. Katılmak isterseniz, ben sizi iş birliği listesine eklerim. Yapmanız gereken tek şey katkı yapmak. Bunu yaparken belli standartlarımız var. Öncelikle Vikipedi biçemini okumanızı tavsiye ederim. Buradan Vikipedi'ye nasıl katkı yapacağınızı öğrenebilirsiniz. --Çalıştayileti 21:30, 21 Mart 2012 (UTC)
   Çoğuna hakimim, yine de okuyacağım. Projedeki diğer düzenlenmiş sayfaları örnekleyerek birşeyler yapabilirim. Hemen başlayalım. --Fthylmz (tartışma) 01:35, 22 Mart 2012 (UTC)

  Çeviri[kaynağı değiştir]

  Selamlar. In Greek mythology, Athene competed with Poseidon for possession of Athens. Poseidon claimed possession by thrusting his trident into the Acropolis, where a well of sea-water gushed out. Athene took possession by planting the first olive tree beside the well. The court of gods and goddesses ruled that Athene had the better right to the land because she had given it the better gift cümlelerini çevirmemde yardımcı olabilir misin acaba?--RapsarEfendim? 13:11, 1 Ocak 2012 (UTC)

  • Yunan mitolojisinde; Athena, Poseidon'la Atina kentine sahip olmak için yarıştı. Poseidon, üç dişli mızrağı Akropolis'in içine soktu; mızrağı yere vurduğunda deniz suyu dışarı fışkırdı. Athena ise kuyunun yanında ilk zeytin ağacını dikti. Tanrı ve tanrıçaların huzurunda kurulan mahkemede Athena insanlığa daha yararlı bulundu; çünkü Athena daha güzel bir hediye vermişti.

  Bu biçimde olabilir. --Çalıştayileti 13:35, 1 Ocak 2012 (UTC)

  Sağ olasın, kolay gelsin.--RapsarEfendim? 13:46, 1 Ocak 2012 (UTC)

  Haydi iş birliğine![kaynağı değiştir]

  Yeni yıl, yeni iş birliği projesi!


  Bu haftaki projenin amacı spor veya yapı konulu maddelerin açılması!


  İş birliği projesi yeni yılda yenilendi! Yeni projede kullanıcılar daha kolay bir şekilde katkıda bulunabilecek, kazanan Vikipedi olacak! Haydi, 2 Ocak günü başlayacak projeye katılarak hemen siz de birlikte başarma heyecanına ortak olun! Mutlu yıllar...
  seksen 21:26, 1 Ocak 2012 (UTC)
  Bundan sonraki haftalar için mesaj almak istemiyorsanız lütfen bu sayfada bildirin.


  Adaylık[kaynağı değiştir]

  Merhaba Çalıştay. İBP sorumlusu seçildiğini bildirmek isterim. Umarım sıkılmazsın ve uzun süre bu işi yürütebilirsin. Hayırlı olsun. Sorumluluğa 4 ve 5. haftalardan başlamanı rica ederim. Saygılarımla, ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 14:42, 17 Şubat 2012 (UTC)

  Teşekkürler, sistemi aktif ettikten sonra; geçmiş haftalardaki puanlamaları da yapacağım. --Çalıştayileti 14:45, 17 Şubat 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  • Tekrar İBP'de olmanıza gerçekten çok sevindim! Face-smile.svg İyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 14:58, 17 Şubat 2012 (UTC)
  • Teşekkürler Utku :) --Çalıştayileti 15:16, 17 Şubat 2012 (UTC)
  • İBP projesine yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim Mutlutopuz 12:57, 18 Şubat 2012 (UTC)
  • Rica ederim :) --Çalıştayileti 09:46, 19 Şubat 2012 (UTC)

  3.lük ödülü[kaynağı değiştir]

  Teşekkürler. İBP ödülünü çok özlemiştim. Ellerin var olsun. ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 05:41, 20 Şubat 2012 (UTC)

  Katkılarından dolayı ben teşekkür ederim :) Bir proje tüzüğü hazırlamakla meşgulüm, hem puanlamayı daha kolay hâle getiren hem de daha adil olan; taslağı sunduğumda senin de yapıcı eleştirilerini bekliyorum Sevgili Cekli. --Çalıştayileti 09:16, 20 Şubat 2012 (UTC)

  İlerleme şablonu[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Çalıştay. İş birliği projesindeki tüm düşüncelerinizin destekçiyim ve beğeniyle izliyorum. Gerçekten güzel işler çıkartıyorsunuz. İşbirliği projesinde bulunan Şablon:İlerleme'nin, örneğin; 7 nci haftada 30 madde açılması öngörülürken 39 madde açılması durumunda yüzde olarak %130 oran yaptığını, ayrıca oran %130 girildiği takdirde bu durumun sonucunda sayfanın dışa taşmasına neden olduğunu, söz konusu şablonu değiştirmenin oldukça zor olduğunu, İngilizce sayfasına bulunan intervikisine baktığımda farklı bir şablon ile özdeşleştirildiğini gördüm. Yani söz konusu şablonu kullanmak epey zor ve sıkıntı yaratıyor. Bunun yerine ingilizce Vikipedi'de bulunan aslında aynı addaki şablonu alarak Şablon:İlerleme uzun adıyla buraya ekledim. 7 nci haftanın denemesini ise burada yaptım. Ayrıca listeye Madde (Eklenen madde sayısı) sütununu ekledim. Belki başlıklarla filan biraz daha sadeliği giderilebilir. İncelemen mümkün mü? Teşekkürler...--i.e. msj 16:23, 20 Şubat 2012 (UTC)
  Uyardığınız iyi oldu :) Konunun takipçisiyim, detaylı bir biçimde inceleyeceğim; teşekkürler... --Çalıştayileti 21:16, 20 Şubat 2012 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  Working Man's Barnstar.png
  Çalışkan Barnstarı
  Çalıştay ile doğrudan özdeşleşen bu yıldız, kendisinin tek başına İş birliği projesinde göstermiş olduğu üstün çalışma azim ve gayreti nedeniyle, tarafımca hak ettiği düşünülerek hediye edilmiştir. i.e. msj 16:22, 20 Şubat 2012 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  Teşekkürler, yeni işbirliği projelerinde buluşma dileğiyle. Böyle ilgi çekici konulara her zaman katılabilirim. DrGmsj 13:37, 24 Şubat 2012 (UTC)

  Armağan[kaynağı değiştir]

  Azim ve şevkle yürüttüğünüz İBP çalışmalarınız için teşekkürler. Bu hafta mükemmel bir performans gösteriyorsunuz, tebrik ederim. Çalıştayileti 13:05, 24 Şubat 2012 (UTC)

  çok teşekkür ederim bu küçük güzelliklerle şevkimiz daha da artıyor , sağlıklı olduğum sürece inş. yıllar boyunca vikiye katkım devam edecek. küçük bir rice mümkünse puanlandırılmamış İBP'lerle ilgilenmeniz mümkünmüdür. Kolay iş değil biliyorum ama elinizden gelirse. İyi çalışmalar Mutlutopuz 14:20, 24 Şubat 2012 (UTC)
  Evet o konu ile ilgileneceğim, en son hangi hafta ödüller dağıtılmıştı.--Çalıştayileti 09:15, 25 Şubat 2012 (UTC)
  İş birliği projesi'ni tek başınıza dirilttiniz. Üstün gayretiniz için bu ödülü size takdim ediyorum, iyi çalışmalar, sevgiler.. --Berm@nyaİleti

  Geç olsun ama güç olmasın :) İyi çalışmalar...--Çalıştayileti 11:08, 26 Şubat 2012 (UTC)
  Teşekkür ederim. Daha önceleri dediğim gibi ben ödülünde değilim işin :) Vaktini ayırıp çaba gösterdiğin için teşekkürler tekrardan. Kolay gelsin.--RapsarEfendim? 11:10, 26 Şubat 2012 (UTC)
  Rica ederim :) --Çalıştayileti 11:28, 26 Şubat 2012 (UTC)
  Eski günlerden kalmış armağanlar için ben de teşekkür ederim! İyi çalışmışsın:) ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 09:13, 27 Şubat 2012 (UTC)
  4. haftadan Madde düzenleme nişanı kalmış galiba... ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 09:17, 27 Şubat 2012 (UTC)

  Merhaba çalıştay kolay gelsin güzel bir tüzük hazırlamışsın daha da gelişir umarım . Ancak şöyle bir sorun var İngilizce vikiyede bir göz attım futbol turnuvaları ve bir çok futbol takımının sayfaları dış bağlantılar gösterilerek sonlandırılmış. Bu durumda bu konularda katkı veren ben ve benim gibi arkadaşlarında eli kolu bağlanıyor. 1. haftanın İBP'sine bakarsan nasıl bir dumura :) uğradığımıda göre bilirsin. iyi çalışmalar Mutlutopuz 11:50, 27 Şubat 2012 (UTC)

  Merhaba Mutlu, evet bu konuda haklısın. Ama bu haftaki iş birliğinde fazla madde açmaktan çok gelişkin maddeler açarak puan kazanma paradigmasını oluşturdum. Ve yeni sistemde oransal olarak en fazla puan metinlerden alınabiliyor. Bu durumda gelişkin olmayan futbolcu maddelerine yeni başlıklar eklenebilir. Bu haftaki çalışma kaliteyi arttırmak adına yapılan bir proje. Diğer maddelerde ise doğum günü ve maç sayımlamalarına iki kaynak gösterirseniz; sorunu azaltabilirsiniz. Sevgilerimle... :)--Çalıştayileti 16:28, 27 Şubat 2012 (UTC)

  Haftanın projesi[kaynağı değiştir]

  "Standart üzeri madde açma" ile kastedilen nedir? İhsanjr 14:08, 27 Şubat 2012 (UTC)

  Yazım ve noktalamaya dikkat edilerek açılacak standart üzeri maddelerin asgari özellikleri şunlardır:
  • İki kategori,
  • İki ref etiketli (iç bağlantılı) kaynak (Örneğin kaynakça bölümünde rakamlarla sıralanmış kaynaklar iç bağlantılı kaynaklardır.),
  • İki alt başlık

  bulunmalıdır. Bu iş birliğinde kasıt çok madde açmaktan çok; Vikipedi standartlarının üzerinde gelişkin maddeler oluşturmaktır. İBP'de uygulanan yeni sitemde en çok puan metinlerden alınabilmektedir. Onun için gelişkin 1 madde ile onlarca küçük maddeden fazla puan alınabilir. Bu haftaki İBP'de sunulan 3 temel ölçüt de katılımcıları kapsamlı maddeler oluşturmaya teşvik etmektir.

  Oluşturduğunuz rahim kanseri maddesi de tam bu anlatılanlara uyuyor :) Sevgilerle :)--Çalıştayileti 16:12, 27 Şubat 2012 (UTC)

  Merhabalar, benim katkılarımı da incelemenizi çok isterim. İş_birliği_projesi/2012/9._hafta için kayıtlıyım ama ne gelen var ne giden :) Teşekkürler.--Pink.up (tartışma) 13:49, 1 Mart 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Sonraki haftanın İBP'si olarak İBP önerilerindeki Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahipleri listesi maddesine siz de destek verirseniz sanırım seçilmesi için problem kalmayacak. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. DRG msj 08:15, 2 Mart 2012 (UTC)

  Ülkelerine göre LGBT hakları[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Madde üzerinde gerekli düzenlemeler yapıldı. Bir göz atmanızda fayda var. İyi günler. --Veryaz bana 13:00, 5 Mart 2012 (UTC)

  Türkiye Kupası[kaynağı değiştir]

  Ziraatturkiyekupasi.JPG

  Merhaba. Bu fotoğrafı siz çektiniz değil mi? Wikipedia Commons'a yüklemek ister misiniz? Böylece tr.wiki dışındaki Wikiler de fotoğrafı kullanabilir. İyi günler dilerim! — Ekin 22:33, 6 Mart 2012 (UTC)

  File:Ziraatturkiyekupasi.JPG ibaresiyle dosyayı dilediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Commons'a yükledim. Kolay gelsin :)--Çalıştayileti 20:27, 7 Mart 2012 (UTC)
  Teşekkür ederim. en.wiki'de Türkiye Kupası ve Trabzonspor makalelerinde kullanacağım. İyi günler! — Ekin 20:34, 7 Mart 2012 (UTC)

  Özel ödül[kaynağı değiştir]

  Merhaba Vikipedi:İş birliği projesi/2012/9. hafta için, "Bu hafta bir madde ile en çok puanı alan katılımcıya özel bir ödül verilecektir." demiştiniz. Sanırım Dinozorlar listesi (303 puan) ile en fazla puanı ben aldım. Sanırım unuttunuz. Hani ihtiyacım olduğundan değil ama merak ettim doğrusu ödülü :) Saygılar, iyi vikiler.DRG msj 17:43, 7 Mart 2012 (UTC)

  Hayır :) Aklımda, ancak şu aralar biraz yoğunum; ödülü henüz tasarlamadığım için veremiyorum :) Hafta sonu bolca vaktim olacak o zaman ödülünüzü tasarlayacağım :)--Çalıştayileti 20:16, 7 Mart 2012 (UTC)

  Anlaşıldı[kaynağı değiştir]

  Teşekkürler. Merakım daha da arttı doğrusu. Güzel bişey olacağını tahmin ediyorum :) Kolaylıklar dilerim.DRG msj 20:22, 7 Mart 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  {{Şablon:İBP ilerleme}} diye bir şey var, sorumluya duyurulur (Face-smile.svg)--Betelgeuse-Seginus 13:07, 8 Mart 2012 (UTC)

  İlerle şablonunu zaman zaman güncelliyorum. Ama bazen unutuluyor :)--Çalıştayileti 15:09, 8 Mart 2012 (UTC)
  ?--Betelgeuse-Seginus 15:14, 8 Mart 2012 (UTC)
  Sevgili BetelgeuSeginus sanırım farklı şeyler söyledik; söylediğiniz şablon sanırım şu an bozuk. Ben projede kullandığımız, projenin yüzde kaçının tamamlandığını gösteren şablondan bahsettiğinizi düşündüm. --Çalıştayileti 15:29, 8 Mart 2012 (UTC)
  %33.3
  İlerleme: 50/150 resim

  İşte bak bozuk değil, sadece "{" karakteri olduğundan öyle görünüyor :)--Betelgeuse-Seginus 18:29, 9 Mart 2012 (UTC)
  

  Haftalık iş birliği projesine nasıl katılırım ?[kaynağı değiştir]

  Vikipedi'de yeniyim.Beni size yönlendirdiler.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler. Yardımınız için teşekkürler.Çok yardımcı oldunuz.Katkı sayfasını siz oluşturursanız çok sevinirim.Zamanınızı alıyorum kusura bakmayın.


  • Harika! Teşekkürler. İyivikiler... [ho? ni!] 08:10, 10 Mart 2012 (UTC)

  Bilgi kutusu sorunu[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Kullanıcı:Çalıştay, Bir maruzatım var :) Bilim adamı bilgi kutuları standart şablonda bir sıkıntı var. Gerardus 't Hooft, Kai M. Siegbahn, Manne Siegbahn örneğinde ki gibi ek bilgiler kısımları oku kısmında gözükmüyor. Bi çare...Pink.up mesaj 18:40, 10 Mart 2012 (UTC)
  Evet Pink up, şablonda ek bilgi seçeneği kodlanmamış. Gerekli değişiklikleri yaptım, şu an da çalışıyor. Bu tür çeviri şablonlarda yer yer hatalar olabiliyor :)--Çalıştayileti 23:09, 10 Mart 2012 (UTC)

  İş birliği: gelecek hafta projeleri[kaynağı değiştir]

  Merhaba Çalıştay. Öncelikle İBP'deki çalışmalarından ötürü teşekkür etmek istiyorum, güzel bir iş çıkartıyorsun. Proje önerileri sayfasındaki 2 ayı geçen oylamaları boş bir zamanında arşivleyebilir misin? Sayfada Oylamalar, en fazla 2 ay boyunca açık kalır. Bu süre içinde "işbirliği projesi" seçilmezlerse arşivleneceklerdir. şeklinde belirtiliyor. Aralarında benim de haftanın iş birliği projesi olarak gösterdiklerim var, SL olmaları için kırmızı bağlantıların giderilmesiyle ilgili. Oylamalar uzun süredir açık ancak seçilmediler. Bu yüzden daha fazla beklememeleri için arşivlenmelerinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Merve (tartışma) 13:46, 11 Mart 2012 (UTC)

  Ben teşekkür ederim Merve, arşivleme işlemini boş bir zamanda gerçekleştireceğim :)--Çalıştayileti 14:31, 11 Mart 2012 (UTC)

  İş birliği Projesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, bu haftaki iş birliği projesine katıldım.Lütfen tabloya eklermsiniz acilen.? §terkTurkish 11:50, 19 Mart 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Dinozorlar listesindeki kırmızılıkların giderilmesi adlı öneriniz 12. hafta İBP konusu seçilmiştir. Teşekkürler...--Çalıştayileti 22:17, 19 Mart 2012 (UTC)

  Harika..hemen başlayayım --Agnostik Çeviri Grubu (tartışma) 23:54, 19 Mart 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Merhaba çalıştay bu işbirliği projesi ne kadar zor olmuş terimler ile alakalı en ufak bir fikrim bile yok kaynak desen hak getire. Bu durumda ben ve benim gibi kullanıcılar zorlanırken tecrübesiz kullanıcıların katılım gerçekleştirmesi beklenemez.Umarım daha sonra ki çalışmalarda bu dediklerimi değerlendirirsin. Bu arada İBP yi düzene soktuğun için tekrardan teekkür ederim Mutlutopuz 10:35, 20 Mart 2012 (UTC)

  Merhaba, benim de atamakta zorlandığım bir hafta oldu. Söylediklerinizde haklısınız. Konu öneriler kısmında çokça desteklenmişti. Agnostik Çeviri Grubu'nda terimler konusunda bir rehber isteyebiliriz belki.--Çalıştayileti 14:52, 20 Mart 2012 (UTC)
  Şurada Vikipedi:İş birliği projesi/2012/12.hafta Bu projeye dair ek bilgiler) alt başlığında biraz bilgi verildi. Başka sorularınız olursa seve seve.. İyi çalışmalar. --Agnostik Çeviri Grubu (tartışma) 06:51, 21 Mart 2012 (UTC)
  Teşekkürler, önemli bir çalışmada bulundunuz. İyi çalışmalar :)--Çalıştayileti 10:03, 21 Mart 2012 (UTC)

  Bilgi[kaynağı değiştir]

  Selamlar. İBP içerisinde puanladığınız bu değişiklikte telif hakkı ihlali yapılmış. Yapılan değişikliklerde telif hakkını ihlallerini de göz önünde bulundurmanız ve inceleme yapmanız faydalı olacaktır. İyi çalışmalar. --Eldarion 07:32, 22 Mart 2012 (UTC)

  Tabii ki, bu tür bir durum tasdik edilemez. Ancak zaman zaman yüzlerce maddeyi puanlamak gerekiyor bunun için telif hakkı ihlalleri daha geniş kapsamlı bir durum. Kullanıcı otomatik onaylanan bir kullanıcı ise bu konuda ona güvenmek gerekiyor. Diğer kullanıcılar konusunda ise sayfa kontrol ve onaylarında buna tüm editörlerin dikkat etmesi gerekiyor. Dediğim gibi sayıca oldukça fazla maddenin kontrol edildiği bu sistemde bu tür ihlalleri tespit etmek her zaman kolay olamayabiliyor. Teşekkürler...--Çalıştayileti 12:58, 22 Mart 2012 (UTC)

  Özgün Yıldız[kaynağı değiştir]

  Original Barnstar.png
  Özgün Yıldız
  Vikipedi İş Birliği Projesini, durmak ve yılmaksızın istikrarlı bir şekilde; üstelik tek başına, oluşturduğu yeni Tüzük ile birlikte yürütmesi nedeniyle, Çalıştay'a bu Özgün Yıldız tarafımca hediye edilmiştir. i.e. msj 08:07, 26 Mart 2012 (UTC)
  Teşekkürler bu ince düşüncen için :)--Çalıştayileti 13:04, 30 Mart 2012 (UTC)

  Rahmet[kaynağı değiştir]

  Çok yakın bir arkadaşının ölümü beni de çok üzdü. Tanrıdan arkadaşına rahmet, sana da sabır dilerim. Başın sağ olsun, ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 10:44, 27 Mart 2012 (UTC)

  Görünce ben de üzüldüm. Başın sağ olsun.–h.çağrımsj 10:51, 27 Mart 2012 (UTC)
  Başın sağolsun, özüre gerek yoktu.DRG msj 12:28, 27 Mart 2012 (UTC)
  Başınız sağolsun efendim. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. --i.e. msj 12:34, 27 Mart 2012 (UTC)
  Başınız sağolsun, Sayın Çalıştay. Vikipedi'de yardımcı olabileceğimiz bir şey olursa çekinmeden söyleyebilirsiniz. Allah kalanlara güç kuvvet, sağlık versin....Pink.up mesaj 16:28, 27 Mart 2012 (UTC)
  Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar. Artık dualarım çok sevdiğim arkadaşımla... Cekli, Pink up, Hcagri, Drgulcu, İncelemeelemani teşekkürler...--Çalıştayileti 17:13, 27 Mart 2012 (UTC)
  Başın sağolsun.. Çok enteresan geçen cumartesi benim de arkadaşım vefat etti bu yazı görünce şaşırdım. xrazymesaj 17:49, 28 Mart 2012 (UTC)
  Sevgili Txrazy senin de başın sağ olsun. Arkadaşınızın ölüm nedeni neydi acaba?--Çalıştayileti 13:03, 30 Mart 2012 (UTC)
  Dalış esnasında boğuldu. Sizin arkadaşınızın ki neydi?--xrazymesaj 13:24, 30 Mart 2012 (UTC)

  Kutlarım: Parmenides Özel Armağanı[kaynağı değiştir]

  Çok teşekkür ederim, onore ettiniz. Bu ara içten şekilde baş sağlığı dilerim.--Agnostik Çeviri Grubu (tartışma) 01:01, 1 Nisan 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Nerde hata yaptım sayın Çalıştay :) onca madde onca çeviri... :( 251 puan :)Pink.up mesaj 21:06, 1 Nisan 2012 (UTC)

  Sevgili Pink up aynı tür bir tepki Cekli'den de geldi. Ama sürekli çevrilmesi diğer maddelere göre daha kolay olan listeler yapılınca; eskiden tüzükte olmasına rağmen uygulamadığım katsayı düşürmeyi uygulamak zorunda kaldım. nedeni metin çevirisi yapanlara haksızlık olmasın diye. Liste çevirilerinin oranı yaklaşık 2/3 kadar daha az.--Çalıştayileti 21:13, 1 Nisan 2012 (UTC)
  Ama...Peki. Elinize sağlık, önemli değil. Niyet önemli :)Pink.up mesaj 21:19, 1 Nisan 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  Bu mütevazi yıldızcık sorumlu dayanmayan İBP'yi tek başına başarılı bir şekilde yürüten Çalıştay'a... Yani resmi yazı gibi bunun altını doldurmaya ne gerek var? Daha önce de verilmiş zaten bunlardan, zira gayet zor bir işin üstesinden geliyorsunuz. İyi çalışmalar... --seksen 21:28, 6 Nisan 2012 (UTC)

  işbirliği 17. hafta[kaynağı değiştir]

  Merhaba, şuradaki Sergey Şavanidze maddesini düzenlemiş olduğum için değil, yetkililerin dikkatini maddeye çekmek için oraya eklemiştim. Çünkü olmayan bir kişi adına ya da yanlış isimle açılmıştı. Neyse ki silinmiş. Herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için bu notu düşmek istedim. Kolay gelsin. Azadagaoglu (mesaj) 09:00, 25 Nisan 2012 (UTC)

  Teşekkürler Azadagoglu :) --Çalıştayileti 14:46, 25 Nisan 2012 (UTC)

  Elias Hobeyka[kaynağı değiştir]

  Selam Çalıştay,

  Öncelikle İBP'deki hassas terazi yöntemiyle puanlamanız ve herşeyden önce bu proje için gösterdiğiniz çaba için teşekkürler.

  Şimdi bizim bir malumatımız var :) Gerçekten perişan bir halde olan ve birçok da yanlış bilgi içeren Elias Hobeyka'yı düzenlenmesi gereken maddelerde görünce atladım ve tamamen yeniden yazdım. Bu arada aynı anda Pink.up'da bu işe girişmiş (malum onun da ne kadar harika katılımları olduğunu ve maddelere sihirli dokunuş ile yeniden yazdığını biliyorsundur) ve çalışmasını tam kaydederken benim değişikliği farketmiş. Detaylar burada :) 1

  Kendi çalışmasını bana gönderdi ve ben onun çalışmasını da maddeye ekleyeceğim. Yani başka işimiz yokmuş gibi kaçbin madde arasından gidip aynısını bulup, aynı zamanda düzenlemişiz. :) Ben onun bilgileri ile maddeyi tekrar bir gözden geçireceğim ve bu maddeden aldığım puanın aramızda yarı yarıya bölünmesini rica ediyorum. Sevgiler. --Math34 ileti 09:05, 25 Nisan 2012 (UTC)

  Pink.up'ın çalışmasının maddeye eklenmiş hali de burada. ([Pinkup katkıları]) Sevgiler.--Math34 ileti 09:41, 25 Nisan 2012 (UTC)
  Üzerime vazife değil gerçi, ama galiba "bir maruzatımız var" diyecekti arkadaş, dili sürçmüş :)Azadagaoglu (mesaj) 10:56, 25 Nisan 2012 (UTC)
  Bu tür karışıklıkların yaşanması; aslında ne kadar kolektif bir çalışma içerisinde olduğumuzun kanıtıdır. Güzel bir şeydir :) Elden geçirme çalışmalarında zaten madde geçmişini esas alıyorum. Onun için gerekli puanlar, katkılara göre gerekli kullanıcılara verilecektir. İyi çalışmalar :)--Çalıştayileti 14:48, 25 Nisan 2012 (UTC)
  Tekrar teşekkürler. Bu arada malumat yazmışım gerçekten ya :) Azadagaoglu gibi dikkatli editörler oldukça Vikipedi'nin sırtı yerine gelmez :) Math34 ileti

  selam çalıştay, şuradaki sorular dikkatimi çekmişti. şimdi senin ilgilendiğini görünce bir sesleneyim dedim. orada bir açıklık getirirsen şahane olur. kolay gelsin. --ki bl 13:32, 4 Mayıs 2012 (UTC)

  Juhan Liiv[kaynağı değiştir]

  İyi akşamlar, Açtığınız Juhan Liiv maddesinde bu adamın Azericeden çevirileri olduğunu yazmışsınız, dikkatimi çekti. Aynı kişiye ait Azerice viki maddesinde kendisinin Vazeh'ten 2 şiir çevirdiği yazılı. Muhtemelen buradan aldınız. Fakat Vazeh pek çok Avrupa diline çevrilmiş ve bir dönem epey ünlü olmuş bir Azeri şairdir. Emin olmamakla beraber, diyeceğim şu ki, Liiv'in şiirleri doğrudan Azericeden çevirmiş olma ihtimali çok düşük. Oysa "Azericeden çevirileri var" denince, adamın Azerice bildiği ve bu dilden çeviri yaptığı anlaşılmakta. İyi çalışmalar, Azadagaoglu (mesaj) 22:40, 4 Mayıs 2012 (UTC)

  Merhabalar Sevgili Azadagaoglu,

  Evet, bence de Azericeden çevrilmesi olasılığı oldukça az :) Ama yapıtın hangi dilden çevrildiğini bilmiyoruz, onun için orijini esas almak lazım diye düşünmüştüm. İfadeyi biraz değiştirdim. Anımsatmanız için teşekkürler...--Çalıştayileti 07:05, 7 Mayıs 2012 (UTC)

  işbirliği tartışma[kaynağı değiştir]

  Selam Çalıştay,

  İşbirliğinin tartışma bölümündeki soruma son derece tatmin edici cevabın ve bu proje için çabaların için bir kez daha teşekkürler. Umarım yanlış anlamamışsındır. Bu arada orada yazdığın gibi konu geniş olduğundan sanırım katılım baya güzel. :) Umarım işbirliğine el atanlar daha da artar. Sevgiler... --Math34 ileti 17:53, 5 Mayıs 2012 (UTC)

  Merhaba Math34,

  Evet bu hafta çok yüksek bir katılım oldu :) Açıklamamın sizi tatmin etmesine sevindim. Umarım nice İBP'lere :)--Çalıştayileti 07:09, 7 Mayıs 2012 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  • Çok teşekkür ederim sayın Çalıştay. İlk defa birinci oldum. İnşallah devamı gelir :)). Çok iyi idare ediyorsunuz işbirliği projesini. Bu nedenle bende sizi tebrik ediyorum. Kolaylıklar gelsin...--« ί.е. ℳ§₮» 07:07, 7 Mayıs 2012 (UTC)

  İş birliği[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Önümüzdeki haftanın iş birliği belirlenmemişse, uygun dosyaların uygun bir şekilde Commons'a taşınması olabilir mi? Şurada taşınması uygun olan bazı resimlerin listesi var. Şu kullanıcının yüklediği resimler de taşınabilir, uygundur. Bunlar da taşınabilir (arada yanlış etiketlenenler olabilir, bunları da sorumlu olarak siz tespit edersin :) Ne dersin?--RapsarEfendim? 19:14, 11 Mayıs 2012 (UTC)

  Merhaba Rapsar, bence de yararlı olur. Bu hafta konumuz bu olur. --Çalıştayileti 18:39, 12 Mayıs 2012 (UTC)
  Eyvallah, kolay gelsin.--RapsarEfendim? 18:57, 12 Mayıs 2012 (UTC)
  Bu taşıma işini nasıl yapabileceğimize dair birkaç örnek ve açıklama yapabilir misiniz? Benim gibi kullanıcılar için yeni birşey bu. Sevgiler Sargon (mesaj) 06:37, 14 Mayıs 2012 (UTC)
  • Bu haftanın işbirliği konusunda, Rapsar'ın gösterdiği resimlerden bazıları silinmiş. Bilmeyenler için yararlanılacak alan burasıdır ve asıl göz önüne alınacak olan resimler ise bu kategoride bulunmaktadır. Zaten yardım sayfası doğrultusunda da gerekenler yapılacaktır. Bu yardım ve kategori sayfalarını da işbirliği projesine ekleyebilirsen sevinirim. Ayrıca kategorisiz olarak Commons'a göndermek sıkıntı olabiliyor. Kolay gelsin.. --i.е. vposta 10:35, 14 Mayıs 2012 (UTC)

  1.lik[kaynağı değiştir]

  Ödül için teşekkürler! 21 hafta sonra gelen 1.lik beni çok mutlu etdi... ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 04:22, 24 Mayıs 2012 (UTC)

  2ncilik te beni. Teşekkürler, kolay gelsin...--i.е. vposta 17:17, 24 Mayıs 2012 (UTC)

  İBP[kaynağı değiştir]

  İBP'de bu hafta bütün katkıların puanlaması yeni sisteme göre mi yapılacak, yoksa sistem değiştikten sonraki katkıların puanlaması mı? -- BalKesLi 14:03, 29 Mayıs 2012 (UTC)

  Selamlar. Bu haftanın İBP'si herhangi bir kategoride olmayan sayfaların kategorilenmesi ise normal kategori eklemelerine neden puan veriliyor merak ettim :) Yahut ben mi yanlış görüyorum?--RapsarEfendim? 12:15, 30 Mayıs 2012 (UTC)
  Temel olarak kategorisiz maddelerin kategorilendirilmesi. Ek olarak yeni kategorilerden puan alınabiliyor. --Çalıştayileti 13:36, 30 Mayıs 2012 (UTC)

  Hey, sorumlu! :)[kaynağı değiştir]

  Vikipedi:İş birliği projesi/Sorumlular#Kullanıcı:BetelgeuSeginus sayfasına bakabilir misin?--Betelgeuse-Seginus 08:25, 9 Haziran 2012 (UTC)

  Başvurunuz 3 kabul oyuyla onanmıştır, iyi çalışmalar dilerim :) --Çalıştayileti 08:55, 9 Haziran 2012 (UTC)
  1 hafta öncelikli düzenlenmesi gereken ve sonraki 1. hafta 2007, 2. hafta 2008, 3. hafta 2009 tarihli düzenlenmeli maddeleri İBP yapsak?--Betelgeuse-Seginus 07:22, 13 Haziran 2012 (UTC)
  Gelecek hafta madde düzenleme yapalım, ancak sürekli madde düzenleme olmamalı.--Çalıştayileti 11:32, 14 Haziran 2012 (UTC)
  Beni sen mi puanlamalısın yoksa kendimi puanlayabilir miyim?--Betelgeuse-Seginus 10:32, 18 Haziran 2012 (UTC)
  Puanlayabilirsin sevgili BetelgeuSeginus :)--Çalıştayileti 18:48, 18 Haziran 2012 (UTC)

  Merhaba Sargon[kaynağı değiştir]

  İBP projelerinin en etkin katılımcılarından birini sorumlu olarak görmek beni çok sevindirdi. Puanlama konusunda da bir sıkıntın olmasın. Şu yazdıklarım puanlama yaparken işine yarayacaktır.

  Metin puanlama[kaynağı değiştir]

  Metin puanlarken öncelikle, tüm maddeyi (kategoriler, kaynakçalar ve bilgi kutusu hariç) kopyalıyoruz. Sonra Microsoft Office'ye yapıştırıyoruz. Bunu yaptıktan sonra sayfanın hemen altında zaten sözcük yazan yerde maddenin kaç karakterden oluştuğu yazıyor. Buradaki karakter (boşluksuz) yazan yerdeki değeri kullanıyoruz. Şöyle bir maddeye bakıyoruz, eğer madde bizzat yazılmışsa karakter sayısını 150'ye bölüp metin puanını hesaplıyoruz. Ama bazen öyle maddeler olur ki, bunlar genellikler liste biçimindeki maddelerdir, bu maddeler genellikle İngilizce Vikipedi'zahmetsizce çevrilebilir. Örneğin puan tablolarıyla, özel isimlerle dolu... Yani çevrilmesi için çok az emek harcanmış maddeler, böyle maddelerde ise böleceğimiz sayı 250'dir.

  Tablolar, şemalar... gibi şeyler de metin olarak kabul edilir. Bunları da metin editörüne yapıştırarak, yani metinden ayırmayarak puanlarız.

  Diğer[kaynağı değiştir]

  • Her görsel: 1 puan. Burada önemli olan şey aynı türk görsellerden gereksiz biçimde çokça kullanılmışsa bu resimlerin hepsine 5 puandan fazla vermemek.
  • Kaynak: 5 kaynağa 1 puan. Küsurlu ise bölüm 2-3 tane artıyorsa puan verilebilir.
  • Dış bağlantılar, ayrıca vs.: Bu tür kısımlar gelişmiş değilse puan yok. Ama verilecekse 1 puan.
  • Dil bağlantılarına puan vermiyoruz.
  • 7 kategoriye 1 puan, rakam küsurluysa en az 5 kategori gerekli.
  • Bilgi kutusu: Kademeli olarak artar ama genellikle bu kutular 1 puandır. resim de varsa 2 puan.

  Bir de her puan yazdığında, puanın karşısına imza atarsan; puanlamayı kimin yaptığı anlaşılır. Sevgilerimle.--Çalıştayileti 11:48, 20 Haziran 2012 (UTC)

  Teşekkürler Çalıştay. Pozitif değerlendirmelerini ve bu ayrıntılı açıklamaları almak da beni çok sevindirdi. Teşekkürler. İyi bir çalışma ekibi olacağız diye umuyorum. Sevgilerle. Sargon (mesaj) 12:43, 20 Haziran 2012 (UTC)

  10K Tartışmaları[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Proje sayfasının tartışma bölümünü açıp mesajlar aracılığıyla yürütmekte olduğumuz tartışmaları oraya aktardım. >Şurda< İzleme sayfalarımıza ekleyerek daha hızlı eşgüdüm sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Karar bekleyen 3 konu var. Sargon (mesaj) 12:48, 29 Temmuz 2012 (UTC)

  Soru[kaynağı değiştir]

  Merhaba ben 14.hafta işbirli projesini şuan görüyorum ve ilgimi çekti. Bir tane de makele çevirdim-Doğu Kap. Acaba halen o projeyle ilgileniyor ve puanlamalar yapıyor musunuz? talhacakir 21:56, 29 Ağustos 2012 (UTC)

  Ana sayfamız[kaynağı değiştir]

  Merhaba Çalıştay. Ana sayfa ile ilgili bir Vikitartışma var. Fikrine ihtiyacımız var. Şuraya biraz ilgi lütfen, iyi günler. ~--~ Cano58ileti 08:41, 16 Ekim 2012 (UTC)

  Destek[kaynağı değiştir]

  Wikibooks-logo-tr-noslogan.svg
  Wikinews-logo-tr.png

  Merhaba Çalıştay , kardeş projelerimiz olan Vikikitap ve Vikihaber ilgisizlikten dolayı güncelliğini ve dinamikliğini kaybetmektedir. Bu projelerin yeni ve gönüllü kullanıcılara ihtiyacı var.

  Bu projelere de destek vermeniz dileğiyle..

  ---Aguzer#Cx|14|Kasım|2012|14:32|

  Sizi özledik Çalıştay![kaynağı değiştir]

  Çalıştay, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  Fenerli1978Buyrun beniiiim? 15:32, 16 Eylül 2014 (UTC)

  Uzun bir aradan sonra sizi burada görmek beni gerçekten çok memnun etti. Umarım katkılarınız kesintiye uğramadan devam eder. Saygı ve selamlarımla, iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 13:38, 9 Kasım 2014 (UTC)

  Sizi özledik Çalıştay![kaynağı değiştir]

  Çalıştay, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:32, 19 Aralık 2014 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, Çalıştay
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:17, 15 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Azerbaycanca[kaynağı değiştir]

  bu durumda Bakü FK maddesini Bakı FK adına taşımam doğru mudur? FK Kabala'yı FK Qabala'ya taşıyabilir miyim? Q ve X harflerini de K ve H olarak mı uyarlamalıyım? --cobija 14:41, 20 Haziran 2015 (UTC)

   • Q ve X harflerini de K ve H transliterasyonu doğrudur. FK Kabala ve Bakü FK yazımları da doğrudur. Yerleşim adları nasıl olursa olsun dilimize yerleştiği şekilde yazılır. Saygılarımla...--Çalıştayileti 21:16, 29 Haziran 2015 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
  Tarihimiz ile ilgili yaptığınız değişiklikler için teşekkürler. Çalışmalarınızı büyük bir saygı ile izlemekteyim. Kolay gelsin. Kürşad Avan (mesaj) 18:27, 2 Mart 2016 (UTC)

  Madde adı[kaynağı değiştir]

  Tang'ın Doğu Türklerine Seferi, Tang'ın Sir-Tarduş Seferi gibi maddelerin Tang'ın Sir-Tarduş seferi şeklinde adlandırılması gerekmiyor mu? Bunlar bir ad değil neticede. --cobija 10:37, 16 Mart 2016 (UTC)

  Evet, Cobija. Gözden kaçmış. Teşekkürler.--Çalıştayileti 15:40, 16 Mart 2016 (UTC)

  Kudyaz 21:04, 14 Nisan 2016 (UTC)

  Yapılan bir değişiklik nedeniyle resmin bulunduğu sayfadaki şablon bozulunca resim kullanılmıyor gibi anlaşılmış. Şablonu düzelttim, resim artık kullanımda. Silinmemeli. Saygılarımla...--Çalıştayileti 22:02, 14 Nisan 2016 (UTC)

  İki Yeni Savaş[kaynağı değiştir]

  Merhaba Çalıştay Bey Göktürk Kağanlığı ile ilgili Kerç Kuşatması ve Kargan Savaşı olmak üzere iki yeni savaş sayfası daha açtım. Bu savaşları Göktürk Kağanlığı İle İlgili Savaşlar Ve Antlaşmalar adlı şablona ekledim. Ancak kontrol edilip onaylanması gerekiyor. Rica etsem değişiklikleri gözden geçirip onaylar mısınız? Saygılar. --Şahkulu (mesaj) 13:59, 23 Nisan 2016 (UTC)

  Tabii ki. Bu arada katkılarınızı beğeni ile izliyorum. Umarım, eski Türk tarihine olan ilginiz artarak devam eder.--Çalıştayileti 14:16, 23 Nisan 2016 (UTC)

  İran Milliyetçileri[kaynağı değiştir]

  Esenlikler, First Perso-Turkic War, Second Perso-Turkic War, Third Perso-Turkic War ve Muslim Conquest Of Transoxiana sayfalarında savaş bilgisi kutusu şablonunda imparatorlukların ve komutanların yanına küçük bayraklar eklemiştim. Ancak Historyofİran adlı bir İran milliyetçisi yaptığım değişiklikleri random unsourced flag diye bir not bırakarak silmiş. Bu ne anlama gelir ve ne yapmam gerekiyor? --Şahkulu (mesaj) 18:55, 23 Nisan 2016 (UTC)

  • Rastgele eklenmiş kaynaksız bayrak diye not bırakmıştır. İngilizce Vikipedi'nin işleyişine çok hâkim değilim. Ama İngilizce Vikipedi'ye katkılarınızı artırıp orada devriyelik görevi alabilirseniz, oradaki objektif olmayan yazımlarla mücadele etmeniz daha kolay olur diye düşünüyorum.--Çalıştayileti 05:56, 24 Nisan 2016 (UTC)

  Telifli İçerik Onaylanması[kaynağı değiştir]

  Merhaba @Çalıştay, bu onayladığınız değişiklik telif ihlali oluşturmakta. bu sayfadan alınan içerik kopyala-yapıştır olarak maddeye eklenmiş. Bu tür değişiklikleri onaylarken dikkat etmenizi rica ederim. Ayrıca Şahkulu kullanıcısı, yeni ve hevesli bir kullanıcı olarak bu tür değişikliklikleri sık yapabilme ihtimali var. Bu nedenle bu kullanıcının Vikipedi politikalarına tam hakim olana kadar değişiklikleri daha dikkatli incelenmeli. İyi çalışmalar. Sefa Sungur ✉ Mesaj 15:44, 25 Nisan 2016 (UTC)

  Eğitim portalına davetlisiniz![kaynağı değiştir]

  Nasılsınız Çalıştay?

  Akademisyen Vikipedistler kategorisinde yer alan kullanıcıları incelerken sizleri de gördüm. Aktif bir katılımcı olduğunuz içinde sizlere ayrıca teşekkür ederim. Elbette mesleğiniz gereği, bir eğitimci olarak, eğitim dünyasıyla da ilgileniyorsunuz. İşte sizlerden tamda bu konu da yardım almak istiyorum. Vikihaber'in Eğitim Portal'ına yardım edebilir misiniz? Tecrübeli bir kullanıcı olduğunuzdan pekte, sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Haberin kaynağı her neresi olursa olsun, sadece haberin, telif hakkı ihlalini önlemek adına, mümkün olduğu sürece kendi cümlelerimizle tekrardan yazıldığından emin olalım, bu kâfidir. Böylece sizde, Vikihaber'in gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Eminim ki, bunda da yine çok başarılı olacaksınız. İyi çalışmalar dilerim.--MerhabaNe yapabilirim? 18:10, 8 Mayıs 2016 (UTC)

  Nazik teklifiniz için teşekkür ederim. Süreçsel olarak üretim gerektiren bir alan; zamanım olduğunca yardım etmek isterim. Ancak özellikle haber güncellemesi yapmak ve günceli yakalamak için birden fazla ilgili bu işi koordinasyon içinde üstlense daha verimli olur kanaatindeyim.--Çalıştayileti 08:43, 15 Mayıs 2016 (UTC)
  Öncelikle, geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Haklısınız, işte bu yüzden sizlere ihitiyacımız olacak. Bu ve gelecek ay müsait olamayacağım için, maalesef; gerek Vikipedi ve gerekse de Vikihaber ile ilgilenemeyeceğim. Bu süre zarfı boyunca, pek aktif olamayacak olsam bile, sizlerin katkılarını görmekten memnuniyet duyarım. Öte yandan, yine de ben buradayım. İhtiyaç halinde, yanınızda olacağımdan emin olabilirsiniz. Saygı ve sevgilerimle.--MerhabaNe yapabilirim? 16:21, 16 Mayıs 2016 (UTC)

  Göktürk-Cücen Savaşı[kaynağı değiştir]

  Saygılar, Göktürk-Cücen Savaşı adında bir sayfa açtım. Bu sayfayı Göktürkler'in yaptığı savaş ve antlaşmalar şablonuna ekler misiniz? İyi günler.--Şahkulu (mesaj) 16:24, 26 Mayıs 2016 (UTC)

  Buhara Savaşı[kaynağı değiştir]

  Saygılar, Buhara Savaşı adında bir sayfa açtım. Bu sayfayı Göktürkler'in yaptığı savaş ve antlaşmalar şablonuna ekler misiniz? İyi günler.--Şahkulu (mesaj) 17:37, 7 Haziran 2016 (UTC)

  Dil bağlantıları[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Katkılarını takip ediyorum ve okuyorum zaman zaman, emeğine sağlık :) Yalnız bazı maddelerde dil bağlantısı bulunmamakta. Katkılardan anlayabildiğim üzere İngilizce Vikipedi'den çeviriyorsun maddeleri. Dil bağlantılarını da ekler misin maddeyi oluşturunca?--RapsarEfendim? 19:26, 11 Haziran 2016 (UTC)

  Müslümanlar'ın Maveraünnehir'i Fethi[kaynağı değiştir]

  Saygılar, Müslümanlar'ın Maveraünnehir'i Fethi adlı sayfayı Göktürkler'in yaptığı savaş ve antlaşmalar şablonuna ekler misiniz? İyi günler.--Şahkulu (mesaj) 00:32, 12 Haziran 2016 (UTC)

  Merhaba Şahkulu, başlığın "Müslümanların Maveraünnehir'i fethi" olması daha doğru olur. Fetih kelimesi özel ada dâhil olmadığı için küçük harfle yazılması gerekir. Yine +lar, +ler çokluk eki alan isimlerden sonra gelen ekler ayrılmaz. "Müslümanların" şeklinde yazarsanız daha iyi olur. Size teklifim Müslümanların Maveraünnehir'i fethi sayfasını açıp burada yazdıklarınızı oraya kopyalayıp, şu anki sayfadaki içeriği silip yeni açtığınız sayfaya yönlendirin. Yönlendirmenin nasıl yapıldığı şurada yazılı: Yardım:Sayfa yönlendirme.--Çalıştayileti 00:54, 12 Haziran 2016 (UTC)
  Saygılar Çalıştay Bey, dediğinizi yaptım ancak yine onaylama gerekiyor.--Şahkulu (mesaj) 12:01, 13 Haziran 2016 (UTC)

  Esin Alpogan maddesi[kaynağı değiştir]

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Esin_Alpogan - Oylamada yardımcı olurmusunuz...--195.142.6.36 06:05, 17 Haziran 2016 (UTC)

  Sayfa Gözükmüyor[kaynağı değiştir]

  Saygılar, Müslümanların Maveraünnehir'i fethi sayfasını Vikipedi'de aratınca gözüküyor ancak aynı sayfayı Google'da aratınca sayfa gözükmüyor. Sorunun kaynağını bilmiyorum rica etsem bu sorunu çözer misiniz? İyi günler.--Şahkulu (mesaj) 18:36, 25 Haziran 2016 (UTC)

  Forum Trabzon[kaynağı değiştir]

  Merhaba Sakhalinio, Forum Trabzon maddesine kayda değerlik etiketi koymuşsunuz. Kayda değerlik için 3 bağımsız kaynağın yeterli olduğunu zannediyorum. Saygılarımla...--Çalıştayileti 17:11, 10 Ekim 2016 (UTC)

  Sayın Çalıştay, burada dendiği gibi kaynaklar derinlemesine ele alınmış kaynaklar değil. AVM açıldı vb. haberler var. Özellikle bu tarzdaki şirketler için daha detaylı değerlendirmelerin yapıldığı kaynaklar gerekli. Bu AVM'yi Türkiye'deki diğer AVM lerden ayıran nedir? Bunu KD alırsak Türkiye'deki AVMlerin %50sini KD kabul etmemiz gerekir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:16, 10 Ekim 2016 (UTC)
  Bir şirket, grup, örgüt vb. eğer ikincil kaynaklar tarafından konu edilmişse kayda değerdir. Bu kaynaklar güvenilir ve söz konusu örgütten bağımsız olmalıdır. Konunun yeterince derinlemesine işlenmemişse kayda değerliğin ortaya konabilmesi için birden fazla bağımsız kaynak gösterilmelidir. Burada gösterilen kaynaklar arasında, bizzat AVM ile ilgili kaynaklar var. Tüm kaynakların derinlemesine olmasına gerek yok. Ayrıca AVM'nin özelliklerini ele alan bir mülakata da yer verilmiş. Bu durumda Gebze Center vb. bir sürü AVM var Viki'de. Sadece İstanbul'da 17 tane var, bunların çoğunluğu da büyüklük, hinterlant ve kaynak desteği olarak değerlendirilip silinmelidir o takdirde. --Çalıştayileti 17:25, 10 Ekim 2016 (UTC)
  Sayın Çalıştay, ben bu KD değil onlar KD diye bir savım yok. Bence bu tarz şirket olarak adledilebilecek kurumların KDlik durumları iyice irdelenmeli. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:29, 10 Ekim 2016 (UTC)
  Bence de şirketlerin KD'leri göz önünde bulundurulurken daha daha titiz davranılmalı. İyice araştırılıp öyle karar verilmeli. İyi akşamlar. --Çalıştayileti 17:38, 10 Ekim 2016 (UTC)

  Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

  VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
  VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

  Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  --Ahmet Turhan (mesaj) 09:44, 29 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

  Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

  State Emblem of the Soviet Union.svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

  Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

  (Sorry for writing in English)

  Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

  16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

  Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

  Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:35, 13 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Lapa Altair.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

  Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Lapa Altair.png

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

  Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  USSR animated flag.gif
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet bayrakları işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "SSCB bayrakları şablonundaki yer alan eksik maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 16 Mayıs 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:33, 12 Mayıs 2017 (UTC)

  Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet projesi oylamaları[kaynağı değiştir]

  GuentherZ 2015-1030 Wien22 AspernerFriedhof Russischer Heldenfriedhof (21).JPG

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde gelecek dönemlerde planlanan tüm katkılar konusunda anket ve oylamalar sayfasında önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve ayın görseli başta olmak üzere aklınızdaki herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi oylama sayfasında paylaşın, dilediğiniz öneriye oy verin. Sayfada an itibariyle 14 aday görsel ve 14 aday proje bulunmakta. Bunun dışında aklınıza gelen yeni fikirlerinizi de ekleyebilirsiniz.

  Proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte. İyi Vikiler, bol katkılar.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:16, 23 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet futbolu işbirliği projesinin bitmesine son 4 gün[kaynağı değiştir]

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturma" projesine son 4 gün. 33 madde olan proje hedefine dair henüz 2 madde (6.06%) tamamlandı. Proje bitim tarihi olan 31 Mayıs 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:39, 27 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği birinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmektir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:34, 1 Haziran 2017 (UTC)

  Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "{{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirme" projesine son 2 gün. Bu kapsamda {{VikiProje |Proje = Sovyetler Birliği |Sınıf = |Önem = }} şablon kodu proje kapsamında ilgili maddelerin tartışma sayfalarına eklenecektir. Proje bitim tarihi olan 15 Haziran 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:19, 14 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Nuvola Red Plus.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu 30'dan fazla dildeki olup Türkçe Vikipedi'de olmayan Sovyet konulu önemli maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:06, 15 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Turkey Soviet Union Locator.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:08, 4 Temmuz 2017 (UTC)

  Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri konulu Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  Turkey Soviet Union Locator.svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 31 Temmuz 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:03, 29 Temmuz 2017 (UTC)

  Sanat konulu Vikiproje Sovyetler Birliği birinci Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Триптих Коммунисты. Поднимающий знамя (центральная часть). 1959-1960г..jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet tabloları kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:30, 1 Ağustos 2017 (UTC)

  Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

  WLM logo-2.svg

  Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

  Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:50, 2 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union.svg
  Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg RedSquare SaintBasile (pixinn.net).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla
  Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu ilk ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının Ağustos 2017'de Ankara merkezli Rus Kültür Derneği ile yaptıkları görüşme neticesinde periyodik olarak ortaklaşa ödüllü projeler gerçekleştirme kararı alındı. Bu kapsamda ilk proje olarak Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu bir ay süreli işbirliği projesi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 14 Eylül 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan bir aylık süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Rus Kültür Derneği tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:
   • Birinci: Toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ) değerinde üç kitap ödülü;
    • 650 ruble (yaklaşık 39 ₺) değerinde Aleksandr Soljenitsin'nin Gulag Takımadaları adlı eserinin Rusça basımı (Александр Солженицын - Архипелаг Гулаг)
    • 220 ruble (yaklaşık 13 ₺) değerinde Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı eserinin Rusça basımı (Борис Пастернак - Доктор Живаго)
    • 130 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel adlı eserinin Rusça basımı (Чингиз Айтматов - И дольше века длится день)
   • İkinci: Toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap ödülü;
    • 360 ruble (yaklaşık 22 ₺) değerinde Joseph Brodsky'nin Küçük İşler adlı eserinin Rusça basımı (Антон Чехов: Малое собрание сочинений)
    • 140 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Mihail Bulgakov'un Usta ile Margarita adlı eserinin Rusça basımı (Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита)
   • Üçüncü: Toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödülü;
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:31, 11 Ağustos 2017 (UTC)

  Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

  VikiprojeAfrikaResim.PNG
  İyi günler, iyi çalışmalar,
  Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

  Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union.svg

  Rus Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen "Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma" konulu bir ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesine son 10 gün. 250 madde açma hedefli projenin %38,8'i (97 madde) an itibariyle tamamlandı, geri kalan maddeler açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ₺) değerinde üç kitap, ikinciye toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap, üçüncüye toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödül olarak verilecektir. Proje bitim tarihi olan 14 Eylül 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:41, 4 Eylül 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu George Koval maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:01, 16 Eylül 2017 (UTC)

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  State Emblem of the Soviet Union.svg
  Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg Roj emblem.svg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

  • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

  • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

  Ödüllü Sovyet işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  State Emblem of the Soviet Union.svg

  Kustodiev The Bolshevik.jpg

  Meeting at the Blagovescenskaya Square.jpg

  Manifestación-petrogrado-diciembre-1917--russianbolshevik00rossuoft.png

  Митинг на Путиловском заводе (1917).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi konulu üçüncü ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci ve ikinci projenin ardından üçüncü proje olarak "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma konulu 45 gün gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 18 Aralık 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 4 Şubat 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 45 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.

  Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi), Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:

  • Birinci;
   • Rus Kültür Derneği tarafından verilecek Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 2017 tarihinde İzdatelstvo E Yayınevi tarafından basılan Ekim 1917 isimli kitabı (Rusça)
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 4 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • İkinci;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Maksim Gorki'nin 3 adet kitabı;
    • Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda adlı eserler
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • Üçüncü;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 2 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta

   • Tüm katılımcılara ödüller

  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi) tarafından projeye özgü hatıra ödülleri verilecektir.
  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserleri hediye olarak verilecektir.
  • Ödül verilecek eserler hakkında ayrıntılı bilgi proje ana sayfasında yazılıdır.
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol ödüller, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:28, 15 Aralık 2017 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 1 hafta[kaynağı değiştir]

  Kustodiev The Bolshevik.jpg
  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Moskova Yurttaşları Evi, Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi katkılarıyla düzenlenen "Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi" konulu bir buçuk ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesinin bitimine son bir hafta. "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma projede maddeler hala sizler tarafından açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye Rus Kültür Derneği tarafından Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 1917 isimli kitabı, Kor Yayınevi tarafından Sovyet Devrimi I, Sovyet Devrimi II, Emmanuil Kazakeviç - Mavi Defter ve Nikolay Dobrolyubov - Oblomovluk Nedir? isimli 4 kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta; ikinciye Kor Yayınevi tarafından Maksim Gorki'nin Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda isimli 3 adet kitabı ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta, üçüncüye ise Kor Yayınevi tarafından Ivan Popov - Kavganın Şafağı ve Jan Otchenachek - Yurttaş Brych isimli 2 adet kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta ödül olarak verilecektir. Bununla birlikte tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserler ile Moskova Yurttaşları Evi tarafından projeye özgü hatıra ödülleri hediye olarak verilecektir.

  Projenin bitim tarihi olan 4 Şubat 2018 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:14, 29 Ocak 2018 (UTC)

  Sovyet kozmonotları projesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Laika ac Memorial Museum of Astronautics (6849617334) (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet kozmonotlar kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  Vikiproje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım![kaynağı değiştir]  Gauntlet.png OpenRA.png
  Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg VikiProje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım!
  Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje:Sovyetler Birliği'nde 2 yıl 9 ay geride kaldı. Proje katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Proje kapsamında 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 28 adet işbirliği projesi oluşturuldu. Bu kapsamda toplam 46 katılımcı işbirliği projelerine katkı sağladı, yüzlerce madde periyodik olarak düzenlenen işbirliği projeleri kapsamında oluşturuldu ve düzenlendi. Bunun yanında pek çok yeni kategoriler ve şablonlar meydana getirilerek proje ile ilgili maddeler geliştirildi. (detaylı istatistik) Proje kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Marşı ve George Koval seçkin madde olarak Vikipedi'ye kazandırıldı. Sovyetler Birliği liderleri listesinin adaylığı ise devam etmekte.

  Maalesef sorumlu eksikliği nedeniyle projeye ara vermek zorunda kalmıştık. Ağustos 2019 itibariyle projeyi tekrar canlandırmak istiyoruz. Proje bülteninde yapılan gelişmeler ve yenilikler yer almakta. Projeyi tekrar canlandırmak için sizin katkılarınıza ihtiyacımız var. Anket ve oylamalar sayfasında görüşlerinizi bildirerek gelecek işbirliği projelerinin kolektif biçimde ilerleyebilmesi için yardımcı olun, Sovyetler Birliği ile ilgili maddelerin geliştirilmesine katkıda bulunun. Birlikte çalışmak için iletişime geçebilirsiniz. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeniden canlanmak umuduyla iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)Reply[yanıtla]

  Sovyet casusları projesi[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  KGB Symbol.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Ağustos 2019'un proje konusu Sovyet casuslar şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Reply[yanıtla]

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 09.59, 29 Temmuz 2019 (UTC)Reply[yanıtla]

  Hoş geldiniz![kaynağı değiştir]

  Sizi buralarda tekrar görmek çok güzel! Hoş geldiniz, katkılarınızın devamını dilerim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.10, 11 Nisan 2021 (UTC)Reply[yanıtla]