Vikipedi:İş birliği projesi/Gelecek hafta veya aylar için proje önerileri ve oylamalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar."

İş birliği projesi nedir?
Kısayol:

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş birliği projesi'ne katılmak için katılımcılar ve sıralama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin tartışma sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.png Ödüller (kazananlar/koleksiyon) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv


Önerilen projeler (öneri ekleyin)[kaynağı değiştir]

Royal Society üyesi kadın biliminsanlarının maddelerinin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Üyelerin listesinde cinsiyete göre filtreleme yapılabilmektedir. 165 kadın üye mevcut.

Türkçe Vikipedi'de yalnızca 154 bilimde kadınlar ile ilgili madde olduğunu biliyor muydunuz? İngilizce Vikipedi'de bu sayı 5947. trwiki/enwiki oranı %2.58954094501. trwiki'deki tüm maddelere göre oran %0.05256833884, enwiki'de ise %0.10982490619. Yani, enwiki bu konuda %47.8655895678 önde, Vikipedi'de cinsiyet yanlılığı ise iki projede de hâlâ büyük bir sorun. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 01:57, 30 Mayıs 2017 (UTC)

Destek Kabul

 1. Benzer kadın projelerinde olduğu gibi bu proje de Vikipedi'de cinsiyet dengesizliği konusunda yapıcı bir proje, destekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 22:55, 9 Haziran 2017 (UTC)
 2. Destekliyorum. Hatta kadin sanatcilari (ressam vb. dahil ederek) de genisletilebilir. --Wakeup12msj 08:58, 8 Şubat 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Güzel ama bir Vikipedi listesi falan olması lazım bunun.--RapsarEfendim? 21:03, 18 Haziran 2017 (UTC)
Çok teşekkürler @HakanIST, bu çok güzel oldu işte.Bu Wikidata Query işbirliği projelerinde sürekli kullanabileceğimiz harika bir sorgu sistemi imiş. Mukaddimeileti 10.44, 2 Ağustos 2018 (UTC)
Bu, bir iş birliği projesi adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı projenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
Bu proje, Vikipedi topluluğunca, iş birliği projesi seçilmeye uygun görülmemiştir.

Gerekçe: Öneri sahibinin isteği

Pokemonlar[kaynağı değiştir]

Bir süredir çizgi film/animasyon açısından herhangi bir İBP olmadı. Kendi dönemine damgasını vurmuş olan Pokemon çizgi dizisiyle ilgili olarak Pokemon türleri şablonundaki eksik maddelerin oluşturulmasını teklif ediyorum. Hem bu sayede çocukluğumuza da ufak bir yolculuk gerçekleştirmiş oluruz:) chanseyMesajYaz 10:29, 8 Ocak 2018 (UTC)

 • @Mukaddime Önerimi mümkünse geri çekiyorum, olumsuz kapatıp arşivleyebilir misiniz? Teşekkürler. chanseyMesajYaz 16.40, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Tamamı kayda değer değil, ayıklamak lazım.--RapsarEfendim? 20:51, 8 Ocak 2018 (UTC)
Bu, bir iş birliği projesi adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı projenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.

İçeriğe sahip olmayan tarih maddelerine içerik eklenmesi[kaynağı değiştir]

Şunlar gibi (MÖ 180, MÖ 181, MÖ 182) maddeler içeriğe sahip olmadığı için aslında M3 kriteri gereği hızlı silinebilir. Şimdi bu sayfaları hızlı silinmesi için etiketlesem hizmetliler geri alacak, SAS'a çıkaralım diyeceklerdir. O şekilde yapıp topluca silinmeye aday göstersem "kalsın" diyenler çıkacaktır. O halde, iş birliği projesi olarak öneriyorum. Özellikle bu sayfaların silinmemesini isteyecek kişilerin iş birliğine katılması gerektiğini düşünüyorum. --Selahattin ilhan (mesaj) 02.08, 23 Mart 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. Aslında madde geliştirme gibi projelere İBP'de yer verilmiyor ama, bu proje aslında madde geliştirme sayılmayacağı, aksine hali hazırda aslında silinmesi gereken maddeleri sizin de bahsettiğiniz ikilemden kurtarmaya yönelik. Bence yapılabilecek bir proje. Ama katılımın yüksek olup olmayacağı konusunda kararsızım. Yine de yapılabileceğini düşünüyorum. ~ Z (m) 22.51, 25 Mart 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Bu tür projelere olan ilgiyi artırmak amacıyla şunun gibi araçlar kullanılabilir mi? İçeriği geliştirme konusunda katkı sunmayı düşünen kullanıcıların tüm maddeyi bir viki sürümünden çevirmesini beklemek yerine, yıl maddelerindeki tümce ve ifadeleri ayırıp içeriği birikimli bir biçimde varsıllaştırabiliriz. --Superyetkinileti 16.38, 26 Mart 2018 (UTC)
  @Superyetkin, acaba içeriği bulunmayan tarih maddelerini saptayıp bir yerde toplamanın bir yolu var mıdır ki? Böyle bir araç aslında olsa çok iyi ve kullanışlı olabilir. Hatta proje olarak da konu oldukça sıcak geliyor yukarıda da açıkladığım gibi. Ama şu an düşünüyorum da bu tür maddelerin boş içerikli olanlarını nasıl saptayacağız? ~ Z (m) 16.58, 19 Nisan 2018 (UTC)
İçeriksiz yıl maddelerinin büyük bölümü şurada mevcut. --Superyetkinileti 17.15, 19 Nisan 2018 (UTC)

Şablon:Korsan Parti şablonundaki kırmızı maddeleri açma[kaynağı değiştir]

Şablon:Korsan Parti şablonundaki kırmızı maddeleri açılmasını öneriyorum, ilginç bir konu :) --Ahmet Turhan (mesaj) 12.37, 13 Nisan 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

 1. Siyasetle alakalı maddelerimiz bolca var, iş birliği projesinde eksiliğini daha çok hissettiğimiz konulara yönelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Aylar sonra belki de yapılabileceğini düşündüğüm bir proje.--RapsarEfendim? 16.39, 30 Nisan 2018 (UTC)

Yorum Yorum

 • @Ahmet Turhan, yakın zamanda çok fazla siyasi proje yapıldığını düşünmekteyim. Ama biraz zaman geçtikten sonra yapılabileceğini düşünüyorum. ~ Z (m) 16.55, 19 Nisan 2018 (UTC)

Şablon:II. Dünya Savaşı'nda Kızıl Ordu cepheleri maddeleri açma[kaynağı değiştir]

II. Dünya Savaşı'nda Kızıl Ordu cepheleri şablonundaki kırmızı maddeleri açmayı öneriyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 16.29, 20 Nisan 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

 1. Her tarafımız Sovyet, II. Dünya Savaşı maddesi zaten, daha fazla eksikliğini hissettiğimiz konulara yönelmek gerektiğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 16.37, 30 Nisan 2018 (UTC)
Karşı olacaksak düzgünce ve dokundurmalar olmadan yapalım. "Her tarafımızın Sovyet, II. Dünya Savaşı maddesi" falan değil, bu konularda katkı yapılmış olması ancak bizi mutlu eder, yapılmaması değil. --Ahmet Turhan (mesaj) 19.39, 30 Nisan 2018 (UTC)
Dokundurma yok, yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim. Aynı durum müzik, futbol, televizyon gibi alanlar için de geçerli. Fizik, kimya, biyoloji, astronomi, tıp, sosyoloji gibi alanlarda katkı yok denecek kadar azken, sürekli aynı alanlarda proje döndürmeyi uygun bulmuyorum. Dengeli dağılım olsa amenna, ama sürekli aynı konularda proje dönüyor gibi.--RapsarEfendim? 20.43, 30 Nisan 2018 (UTC)
Daha önce de oldu, benim katkı sunduğum alanla ilgili dokundurmalar gerçekleşti, siz de bu durumu biliyorsunuz. Yine benzeri olmasın dedim. Diğer kullanıcılar da kendi ilgi alanlarına katkı yapsalar sorun kalmayacak, eğer benim katkı sunduğum konular geliştiyse ve "her taraf bu maddelerle doldu ise" ne ala (bu ne demekse?), bundan ancak gurur duyarım. Katkı yapanlara dokundurmalar yanlış. --Ahmet Turhan (mesaj) 21.10, 30 Nisan 2018 (UTC)

Yorum Yorum

Şablon:2018 FIFA Dünya Kupası hakemleri şablonundaki eksikliklerin giderilmesi[kaynağı değiştir]

Dünya Kupası başladı başlayacak bu alanda bir çalışma yapmamız gerektiğini düşünüyorum. --Ali Haydar (mesaj) 02.29, 3 Haziran 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

 1. Futbol maddeleriyle ilgilenen çok fazla kullanıcı var, futbolla ilgili çok fazla maddemiz var. Eksikliği hissedilen, önemli bir konu olduğunu düşünmüyorum. Futbol projesi için uygun bana kalırsa, ama burası için değil. Bunu, futbolla ilgili birçok katkısı olan bir kullanıcı olarak söylemekteyim.--RapsarEfendim? 16.46, 4 Haziran 2018 (UTC)
@Rapsar Bey, Dünya Kupası bittikten sonra uygun bir ayda bir proje yapalım öyleyse. --Ali Haydar (mesaj) 15.26, 5 Haziran 2018 (UTC)

Yorum Yorum

BM şablonundaki maddelerin açılması[kaynağı değiştir]

Birleşmiş Milletler şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin İBP ile açılması iyi olabilir. --Pragdonmesaj 17.27, 4 Haziran 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. Katkı sunabileceğim bir alan ayrıca İngilizce versiyonu gibi genişletilirse iyi olabilir --By erdo can • msj 12.27, 11 Haziran 2018 (UTC)
 2. chanseyMesajYaz 07.34, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 3. Öneren olarak. --Pragdonmesaj 10.45, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

Kırmızılı maddeleri açma[kaynağı değiştir]

Rusya'daki havalimanları listesi'nde açılmamış havalimanı maddelerini açabiliriz. Bu proje geçen sene uygulanmıştı ve gayet başarılı bir sonuç alındı, bence verimli olur. --By erdo can • msj 13.48, 11 Haziran 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

 1. Öneri için teşekkürler. Fakat çok spesifik bir konu. Katılım ve eylem babında arzu edilen neticeyi vermeyecektir diye düşünüyorum. Fakat 2-3 tavsiye daha gelirse onaylayabiliriz. Şu haliyle kabul etmemiz zor görünüyor. --Mecnun (mesaj) 17.37, 13 Ağustos 2018 (UTC)

Yorum Yorum

 • Görece önemsiz havalimanları kalmış, Rusya zaten üzerinde çok fazla çalışma yapılan bir ülke Türkçe Vikipedi'de (yanılmıyorsam bu projenin aynısı yapılmıştı). Daha geri planda kalmış ülkeler (Afrika ülkeleri olur, Güney Amerika olur vs) ile ilgili benzer bir proje olursa destekleyebilirim.--RapsarEfendim? 05.33, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Papalar şablonundaki eksikliklerin giderilmesi[kaynağı değiştir]

Papalar şablonundaki kırmızı bağlantıların bir kısmını İBP ile açmak iyi olabilir. --Pragdonmesaj 16.45, 12 Temmuz 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. Daha önce de yapılmıştı sanırım. chanseyMesajYaz 09.56, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Öneren olarak. --Pragdonmesaj 10.46, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 3. İlk Vikipedist olduğum dönemden beri içindeki kırmızılar üzerine çalışıldığını hatırladığım bir şablon bu :) Ansiklopedik yelpazemiz açısından önemli maddeler bunlar, yerinde bir İBP olur. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.01, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Öneriyi biraz daha genişletsek mi acaba? Nedense papalar epey sıkıcı geldi bana. Mukaddimeileti 16.39, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Toronto Uluslararası Film Festivali şablonundaki kırmızı bağlantıların giderilmesi[kaynağı değiştir]

Toronto Uluslararası Film Festivali şablonunu yeni açtım. Toronto Film Festivali Türkçe vikipedide bir hayli eksik kalmış haliyle şablondaki hemen hemen her bağlantı kırmızı halde (51 bağlantı şu an için). Bir İBP ile bir haftada hızlıca kırmızılıkları giderebiliriz diye düşünüyorum. Maddelerin çoğunun liste olması daha hızlı sonuç almayı kolaylaştıracaktır. --Pragdonmesaj 21.05, 29 Temmuz 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. chanseyMesajYaz 09.55, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Öneren olarak. --Pragdonmesaj 10.46, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Sinema alanında çok fazla maddemiz, katkı yapan kullanıcılarımız olduğundan en azından sanat alanındaki proje hakkımızı daha geri planda kalmış sanatlar (bale gibi, opera gibi) için kullanabiliriz diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 05.31, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Çok bağlantı verilmiş eksik maddelerin düzeltilmesi[kaynağı değiştir]

Şurada Vikipedi üzerinde kendisine 400'den fazla bağlantı verilmiş maddeleri listeleyen bir sorgu sonucu var. Şu anda 149 madde gözüküyor, bu maddeler açıldığı veya yönlendirmesi yapıldığı takdirde 70bin'e yakın kırmızı link topluca giderilmiş olacaktır. 400 kriteri değiştirilerek farklı sonuçlar da elde edilebilir.-- Hakan·IST 07.28, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. --Pragdonmesaj 10.46, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Faydalı olacağına inanıyorum. chanseyMesajYaz 12.15, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 3. --By erdo can • msj 12.16, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 4. Gayet güzel bir öneri. Ama bu terimleri türkçe vikipedide aratınca aynı sayıda bağlantı verilmiş madde bulamıyorum. Mukaddimeileti 16.36, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 5. Cem 53 (mesaj) 17.23, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

2018-2019 Sezonu Türkiye’de futbol[kaynağı değiştir]

2018-2019 Türkiye’de futbol şablonundaki açılmamış maddelerin oluşturulması şeklinde bir proje düşünülebilir... --chanseyMesajYaz 09.52, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. chanseyMesajYaz 09.52, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 2. --Pragdonmesaj 10.45, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

 1. Binlerce futbol maddemiz var, aktif bir spor Vikiprojesi var. Başka sporlarda en temel maddeler (dünya şampiyonaları ya da Olimpiyat şampiyonları örneğin) oluşturulmamışken futbolda en en en ince işlere kadar girilmesini olumlu bulmuyorum. Kaldı ki maddeler oluşturulsa dahi ligler daha yeni başladı. muhtemelen birçoğu açılsa da elimizde bir süre sonra eksik ve güncellenmesi gereken birçok madde kalacak. Daha önemli konulara ağırlık erilmesi gerektiğini düşünüyorum.--RapsarEfendim? 16.07, 16 Ağustos 2018 (UTC)
  Hah işte @Rapsar ligler yeni başladı ya ondan aklıma geldi bu öneri. Bu tip istatistiki bildiler ya en baştan itibaren oluyor, ya olmuyor. chanseyMesajYaz 16.24, 16 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Spor üzerine iş birliği yapacaksak tercihim erkekler futbol olmaz, erkekler futbol üzerine iş birliği yapacaksak tercihim Türkiye olmaz. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.04, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 3. Zaten bu konuyla ilgilenen çok vikipedist var. Çubuğu diğer tarafa bükmekten yanayım Mukaddimeileti 16.42, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 4. Benim görüşüm erkekler futbolun hiçbir zaman İBP projesi olmaması yönünde. Vikipedi'de en fazla ilgilenilen alan. Cem 53 (mesaj) 17.16, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Yorum Yorum

Bu, bir iş birliği projesi adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı projenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
Bu proje, Vikipedi topluluğunca, iş birliği projesi seçilmeye uygun görülmemiştir.
Gerekçe: Öneri sahibi öneriyi geri çekti

Bekleyen değişiklikler sayfasındaki maddelerin incelenmesi[kaynağı değiştir]

Bekleyen değişikliklerde biriken eski, yeni incelenmeyi bekleyen sayfaların incelenmesi ve eritilmesi iyi olacaktır. Her hangi bir haftaya sıkıştırılabilir ilerki zamanlarda.SAİT71* 10.48, 18 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

 1. Hem şu an bir iş birliği yapacak kadar birikme yok hem de yalnızca devriyelerin katılabileceği bir proje olduğundan olumlu bakmıyorum.--RapsarEfendim? 20.53, 18 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Sol menüde bağlantı verilen iş birliği projesi, yeni kullanıcıların özellikle rağbet ettiği bir proje olmuştur hep. Sadece devriyelerin katılabileceği bir proje İBP ruhuna ve amacına ters olur. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.07, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Yorum Yorum

 1. Henüz bir İBP olacak kadar birikme yok... İlerleyen dönemde tekrar değerlendirilebilir. chanseyMesajYaz 21.04, 18 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Doğru, devriye kısmını atlamışım, neyse rafa kaldırabiliriz o haldeSAİT71* 01.29, 19 Ağustos 2018 (UTC)
Bu, bir iş birliği projesi adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı projenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.

Yakın galaksiler listesindeki eksik maddelerin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Değişik bir çalışma olabilir, ansiklopedi de pek katılımcısı olmayan bir konunun maddesi. Ve içerisinde kayda değer önemli galaksiler mevcut. Aynı şekilde Yakın parlak yıldızlar listesinde de durum farklı değil. İlerki haftalar için sıraya alınabilir. --SAİT71* 01.30, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

 • Muhtemelen çok az katılım olur ama astronomi ile ilgili de proje yapmak gerekiyor. Cem 53 (mesaj) 17.22, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Astronomi alanında proje yapılmasına kesinlikle olumlu baksam da bu proje sonunda bir şey elde etmiş olmayacağız gibi hissediyorum, yani ne bir seçkin liste çıkacak ne de büyük eksliklikleri gidereceğiz (görece önemli olanlar açılmış zaten). Astronomi projesi hakkımızı daha iyi bir şekilde değerlendirebiliriz diye düşünüyorum, ama karşı da olmam bu projenin yapılmasına.--RapsarEfendim? 05.30, 20 Ağustos 2018 (UTC)

En çok ziyaret edilen sanat müzeleri listesindeki eksik bağlantıların açılması[kaynağı değiştir]

Dünyadaki en çok ziyaret edilen sanat müzelerinde baya eksiğimiz var. Haftalık konu dağılımına göre ileride değerlendirilebilecek bir çalışma olabilir. --SAİT71* 01.33, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. Seçkin liste olabilecek bir çalışma. --Superyetkinileti 10.22, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Olabilir, destekliyorum. chanseyMesajYaz 16.42, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 3. Güzel bir öneri. İngilizce ve Almanca'da en çok ziyaret edilen sanat müzeleri ve müzeler için ayrı listeler yapılmış. Bir de sayı niye 100'den 79'a düşmüş acaba? Mukaddimeileti 17.15, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 4. Uzun zamandır sanatla ilgili proje yapılmıyordu. Ben destekliyorum. Cem 53 (mesaj) 17.17, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

 • Maddeyi ben açmışım 2013'te :) O zamanın istatistikleri vardı listeyi güncelledim. Yanılmıyorsam bir milyon ziyaretçinin üzerindeki müzeler dahil edildi, diğerleri çıkarıldı. Bizdeki 2013 bilgileriydi. @MukaddimeSAİT71* 18.14, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Dünyanın en uzun nehirlerindeki eksik bağlantıların oluşturulması[kaynağı değiştir]

Maddenin güncellenip, eksik bağlantılarının açılması ile güncel ve eksiksize yakın bir liste elde edilebilir. --SAİT71* 01.35, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

 1. Güzel öneri Mukaddimeileti 17.16, 19 Ağustos 2018 (UTC)
 2. Cem 53 (mesaj) 17.18, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Karşı Karşı

Yorum Yorum

İstenen sayfalar[kaynağı değiştir]

Vikipedi maddeleri içerisinde en çok iç bağlantı verilen fakat mevcut olmayan maddeler var. İlgili bağlantıda toplam 5.000 iç bağ var. Belirli aralıklarla projeye dahil edilerek bu sayı 5.000'den 2-3 bine çekilse bile kardır. Bunların içerisinde Vikiproje sayfaları ve şablonları da mevcut. Mesela Mississippi Alluvial Plain maddesine 965 bağlantı verilmiş. En azından bunun gibi en çok istenen 50-100 madde oluşturulsa büyük bir eksiklik giderilmiş olur. --SAİT71* 02.27, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Destek Kabul

Karşı Karşı

Yorum Yorum