Kullanıcı mesaj:İncelemeelemani

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Merhaba[kaynağı değiştir]

Selamlar, uzun bir aradan sonra ısınma turları ile geri dönüşte önce bir selam etmek istedim. Hayırlısı bakalım :). Görüşmek üzere, iyi vikilemeler--Merube 89msj 19:46, 22 Aralık 2015 (UTC)

Hoş geldiniz. Hayatın telaşından sıyrılarak, Vikipedi'ye vakit ayırmanızı çok sevindim. Ayrıca yukarıdaki kullanıcıya sadece buradan yazdım. Dosya Yükleme Siharbazının .js dosyasının İngilizce Vikipedi'de olanı ile bizdekinin güncel farklarına bakıp, eklemeler yaptım. Şimdi sorunsuz çalışıyor. Hatta yine bir test sürüşü de yaptım. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:51, 23 Aralık 2015 (UTC)
çok teşekkür ederim, hoşbuldum :). ellerinize sağlık dosya için de... ben aynı mesajı alıp iletiyorum şimdi ilgili kullanıcıya. iyi vikilemeler --Merube 89msj 07:30, 23 Ocak 2016 (UTC)

İçerik Eklemesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Metin Sofuoğlu sayfasında bir içerik eklemesi yaptım, değerlendirme yaparsanız sevinirim. KarateKa (mesaj) 16:25, 26 Aralık 2015 (UTC)

İmla düzenlemesi ve fotoğraf eklemesi yapılmıştır, değerlendirmenize sunuyorum. Kolay gelsin. KarateKa (mesaj) 21:21, 26 Aralık 2015 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

Merhabalar ben Kürtçe Vikipedi için kasım ayını çevirdim. Önceki Çeviri eski Kürtçeye aitti. Bu Çeviri ne zaman Kürtçe vikiye gelmis olur. →→Mehk63 Mesaj 11:47, 27 Aralık 2015 (UTC)

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim ki; translatewiki çevirilerinin Wikimedia projelerinde yayınlanması translatewiki'nin elinde olan bir şey değildir. Yapılan çeviriler genellikle bir kaç hafta içerisinde Wikimedia git'e gönderilir. Fakat buradan Mediawiki projelerine yüklenmesi, Vakıf yetkililerinin sorumluluğundadır. Bu nedenle en kısa 2 hafta en fazla ise 1 ila 1,5 ay içerisinde yapılan düzenlemeler Wikimedia projelerinde aktif hale gelir. Eğer bu süreye takılmak istemiyorsanız ve hizmetli, bürokrat ya da teknisyenlik yetkiniz var ise yerel Vikipedi'de, Türkçe Vikipedi'de Özel:Tümİletiler sayfasında görülebileceği gibi MediaWiki ad alanından gerekli değişikliği yapabilirsiniz. Ana mesajlar dışındaki tüm mesajlar, yeni dil dosyası geldiğinde bir bot tarafından otomatik olarak silinir. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)
Ha bi'de Değişiklik sayılarına göre vikipedistlerin siralamasi sayfasi yapabilir misiniz?→→Mehk63 Mesaj 11:51, 27 Aralık 2015 (UTC)
Bunu tam anlayamadım fakat Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi ve Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi (botlar dahil) sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfalardaki değişiklikler ise Kullanıcı:YBot tarafından yapılıyor. Kürtçe Vikipedi'de böyle bir şey yapmak istiyorsanız, Ybot'un sahibi Kullanıcı:Superyetkin ile görüşebilirsiniz. Bu konuda bilgim maalesef bulunmuyor. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)

AK dosyası[kaynağı değiştir]

Merhaba İncelemeelemani. Şu dosya AK kapsamında değerlendirilmiş. Bir kullanıcı dosyanın AK kapsamına girmediğini iddia ederek dosyayı kullanıcı sayfasına eklemiş. Bu konularda hepimizden daha bilgili olduğunu düşünerek sana danışmak istedim. Ya dosya düzenlenmeli ya da kullanıcı sayfasından kaldırılmalı. İyi günler.--B.S.R.F. 💬 17:39, 12 Ocak 2016 (UTC)

Merhaba BSRF. Sanırım kullanıcı sayfasından kaldırmış. Eser 1943 yılı basımı olduğundan mantıken telif hakkı süresi dolmuş gözüküyor (70 yıl). Fakat telif hakkı süresi, telif hakkı sahibi Halide Edib Adıvar 1964 yılında vefat ettiğinden dolayı, ölümünden 70 yıl sonraya yani 1964+70 = 2034 yılı sonuna kadar 2035 yılı başına sarkıyor. Kullanıcının herhangi bir düzenleme yapmasına gerek yok yani. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:09, 13 Ocak 2016 (UTC)
Unutmadan, bunun bir istisnası var. O da; eğer Halide Edip Adıvar veya bir yakını kitabı basan Remzi Kitabevine haklarını vermiş ise, bu durumda telif hakkı süresi dolmuş olur. Ancak bunun da kanıtlanması gerekli. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:11, 13 Ocak 2016 (UTC)

Hizmetliler artık kolay, kolay silemesinler[kaynağı değiştir]

Merhaba, Erdem Gündüz makalesini İngilizce Vikipedi'de gördükten sonra aklımdakileri senin kadar net ifade edememiştim. Zaten küskünlüğüm vardı (ki hala var). Bunu başka bir başlık halinde dile getirsek? diye yazıyordum ki, neden bunu ben yapmayayım diye düşündüm. Önce politika sayfasında teklifi oluşturdum. Sonra köy çeşmesine bildirimde bulundum. 10 kadar tartışma alsak yeterlidir fakat artısı veya eksisi var ise özellikle bana bu konuda cesaret veren senden duymak isterim. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:05, 22 Ocak 2016 (UTC)

Adil kullanım[kaynağı değiştir]

Selam Merube, Vikipedi'de adil kullanım görüntülerinin yasalar gereği kaldırılmasıyla ilgili büyük çaplı bir çalışma başlattık. Bu konuda gerçekten büyük çapta topluluk tartışmasına ihtiyacımız var. Rica etsem, kısa bir vaktini bu konudaki tartışmaya ayırabilir misin?--i.e.msj 23:07, 15 Eylül 2013 (UTC)

Selamlar tekrar, biraz önce yukarıya bir mesaj bırakmıştım şimdi yine bırakıyorum :). Mesajlarıma aşağıdan yukarıya doğru bakıyorum da şimdi fark ettim bu mesajınızı. Tartışma çoktan bitmiştir sanırım???? --Merube 89msj 08:28, 23 Ocak 2016 (UTC)

yardım[kaynağı değiştir]

selam merhabalar yardıma ihtiyacım var Şu dosyayı inceler misiniz çok kararsızım dosyayı yükleyen kişi bana mesaj attı emin değilim Sakhalinio ya sordum size sormamı söyledi yardımcı olursanız sevinirim rahatsız ettiğim için özür dilerim kusura bakmayın saygılarımla Doruk455 Mesaj 10:57, 23 Ocak 2016 (UTC)

Çocuk koruma politikası teklifi[kaynağı değiştir]

Merhaba İncelemeelemani, müsait bir zamanınızda, bu konu bağlamında giderek artan suç oranları ve internetin bu suça aracılığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çocuk koruma politikası teklifine göz atarak yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? İyi çalışmalar ve güzel bir hafta dilerim. Dr. Coalmesaj 06:34, 25 Ocak 2016 (UTC)

Harita düzeltme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şurada belirtilen şekilde bir düzeltme yapabilir misin? Teşekkürler şimdiden :)--RapsarEfendim? 17:13, 2 Şubat 2016 (UTC)

Rica ederim. Güzel madde olmuş. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:11, 3 Şubat 2016 (UTC)

SVG[kaynağı değiştir]

Merhaba incelemeelemani. Sait ricam üzerine File:Samsun 19 Mayıs Stadyumu oturma planı.svg dosyasını hazırladı fakat orijinal büyüklüğünde sorunsuz görünse de diğer durumlarda hatalı görüntüleniyor. Bunun düzeltilmesi mümkün mü acaba? --cobija 11:26, 8 Şubat 2016 (UTC)

Üniversite bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 3 Şubat'ta üniversite bilgi şablonunda yaptığın değişiklikten ötürü neredeyse tüm üniversitelerin şablonunda logo olmasına rağmen resim kısmında değil, resim adı kısmında resmi yazdığımızda gözüküyordu ve bu nedenle birçok logo resmi kullanılmadığı gerekçesiyle 7 gün içinde silinmek üzere işaretlenmişti. Bu şablon kodlarından senin kadar iyi anlamadığım için acilen değişikliğini geri alıp düzeltmek durumunda kaldım, bu nedenle kusura bakma. Ancak bundan sonra bu tip şablonlarda düzeltme yaparken maddeleri nasıl etkileyeceğini de incelersen bazı adl kullanım resimlerinin yok yere silinmesine engel olabilirsin. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 08:00, 11 Şubat 2016 (UTC)

Teşekkürler. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 08:24, 11 Şubat 2016 (UTC)