Kullanıcı mesaj:İncelemeelemani

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Merhabalar, Kızlar sahada sayfasında organizasyon komitesi olarak güncellemeler yaptık, bakıp onaylayabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler.

Merhaba[kaynağı değiştir]

Selamlar, uzun bir aradan sonra ısınma turları ile geri dönüşte önce bir selam etmek istedim. Hayırlısı bakalım :). Görüşmek üzere, iyi vikilemeler--Merube 89msj 19:46, 22 Aralık 2015 (UTC)

Hoş geldiniz. Hayatın telaşından sıyrılarak, Vikipedi'ye vakit ayırmanızı çok sevindim. Ayrıca yukarıdaki kullanıcıya sadece buradan yazdım. Dosya Yükleme Siharbazının .js dosyasının İngilizce Vikipedi'de olanı ile bizdekinin güncel farklarına bakıp, eklemeler yaptım. Şimdi sorunsuz çalışıyor. Hatta yine bir test sürüşü de yaptım. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:51, 23 Aralık 2015 (UTC)
çok teşekkür ederim, hoşbuldum :). ellerinize sağlık dosya için de... ben aynı mesajı alıp iletiyorum şimdi ilgili kullanıcıya. iyi vikilemeler --Merube 89msj 07:30, 23 Ocak 2016 (UTC)

İçerik Eklemesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Metin Sofuoğlu sayfasında bir içerik eklemesi yaptım, değerlendirme yaparsanız sevinirim. KarateKa (mesaj) 16:25, 26 Aralık 2015 (UTC)

İmla düzenlemesi ve fotoğraf eklemesi yapılmıştır, değerlendirmenize sunuyorum. Kolay gelsin. KarateKa (mesaj) 21:21, 26 Aralık 2015 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

Merhabalar ben Kürtçe Vikipedi için kasım ayını çevirdim. Önceki Çeviri eski Kürtçeye aitti. Bu Çeviri ne zaman Kürtçe vikiye gelmis olur. →→Mehk63 Mesaj 11:47, 27 Aralık 2015 (UTC)

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim ki; translatewiki çevirilerinin Wikimedia projelerinde yayınlanması translatewiki'nin elinde olan bir şey değildir. Yapılan çeviriler genellikle bir kaç hafta içerisinde Wikimedia git'e gönderilir. Fakat buradan Mediawiki projelerine yüklenmesi, Vakıf yetkililerinin sorumluluğundadır. Bu nedenle en kısa 2 hafta en fazla ise 1 ila 1,5 ay içerisinde yapılan düzenlemeler Wikimedia projelerinde aktif hale gelir. Eğer bu süreye takılmak istemiyorsanız ve hizmetli, bürokrat ya da teknisyenlik yetkiniz var ise yerel Vikipedi'de, Türkçe Vikipedi'de Özel:Tümİletiler sayfasında görülebileceği gibi MediaWiki ad alanından gerekli değişikliği yapabilirsiniz. Ana mesajlar dışındaki tüm mesajlar, yeni dil dosyası geldiğinde bir bot tarafından otomatik olarak silinir. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)
Ha bi'de Değişiklik sayılarına göre vikipedistlerin siralamasi sayfasi yapabilir misiniz?→→Mehk63 Mesaj 11:51, 27 Aralık 2015 (UTC)
Bunu tam anlayamadım fakat Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi ve Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi (botlar dahil) sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfalardaki değişiklikler ise Kullanıcı:YBot tarafından yapılıyor. Kürtçe Vikipedi'de böyle bir şey yapmak istiyorsanız, Ybot'un sahibi Kullanıcı:Superyetkin ile görüşebilirsiniz. Bu konuda bilgim maalesef bulunmuyor. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)

AK dosyası[kaynağı değiştir]

Merhaba İncelemeelemani. Şu dosya AK kapsamında değerlendirilmiş. Bir kullanıcı dosyanın AK kapsamına girmediğini iddia ederek dosyayı kullanıcı sayfasına eklemiş. Bu konularda hepimizden daha bilgili olduğunu düşünerek sana danışmak istedim. Ya dosya düzenlenmeli ya da kullanıcı sayfasından kaldırılmalı. İyi günler.--B.S.R.F. 💬 17:39, 12 Ocak 2016 (UTC)

Merhaba BSRF. Sanırım kullanıcı sayfasından kaldırmış. Eser 1943 yılı basımı olduğundan mantıken telif hakkı süresi dolmuş gözüküyor (70 yıl). Fakat telif hakkı süresi, telif hakkı sahibi Halide Edib Adıvar 1964 yılında vefat ettiğinden dolayı, ölümünden 70 yıl sonraya yani 1964+70 = 2034 yılı sonuna kadar 2035 yılı başına sarkıyor. Kullanıcının herhangi bir düzenleme yapmasına gerek yok yani. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:09, 13 Ocak 2016 (UTC)
Unutmadan, bunun bir istisnası var. O da; eğer Halide Edip Adıvar veya bir yakını kitabı basan Remzi Kitabevine haklarını vermiş ise, bu durumda telif hakkı süresi dolmuş olur. Ancak bunun da kanıtlanması gerekli. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:11, 13 Ocak 2016 (UTC)

Hizmetliler artık kolay, kolay silemesinler[kaynağı değiştir]

Merhaba, Erdem Gündüz makalesini İngilizce Vikipedi'de gördükten sonra aklımdakileri senin kadar net ifade edememiştim. Zaten küskünlüğüm vardı (ki hala var). Bunu başka bir başlık halinde dile getirsek? diye yazıyordum ki, neden bunu ben yapmayayım diye düşündüm. Önce politika sayfasında teklifi oluşturdum. Sonra köy çeşmesine bildirimde bulundum. 10 kadar tartışma alsak yeterlidir fakat artısı veya eksisi var ise özellikle bana bu konuda cesaret veren senden duymak isterim. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:05, 22 Ocak 2016 (UTC)

Adil kullanım[kaynağı değiştir]

Selam Merube, Vikipedi'de adil kullanım görüntülerinin yasalar gereği kaldırılmasıyla ilgili büyük çaplı bir çalışma başlattık. Bu konuda gerçekten büyük çapta topluluk tartışmasına ihtiyacımız var. Rica etsem, kısa bir vaktini bu konudaki tartışmaya ayırabilir misin?--i.e.msj 23:07, 15 Eylül 2013 (UTC)

Selamlar tekrar, biraz önce yukarıya bir mesaj bırakmıştım şimdi yine bırakıyorum :). Mesajlarıma aşağıdan yukarıya doğru bakıyorum da şimdi fark ettim bu mesajınızı. Tartışma çoktan bitmiştir sanırım???? --Merube 89msj 08:28, 23 Ocak 2016 (UTC)

yardım[kaynağı değiştir]

selam merhabalar yardıma ihtiyacım var Şu dosyayı inceler misiniz çok kararsızım dosyayı yükleyen kişi bana mesaj attı emin değilim Sakhalinio ya sordum size sormamı söyledi yardımcı olursanız sevinirim rahatsız ettiğim için özür dilerim kusura bakmayın saygılarımla Doruk455 Mesaj 10:57, 23 Ocak 2016 (UTC)

Çocuk koruma politikası teklifi[kaynağı değiştir]

Merhaba İncelemeelemani, müsait bir zamanınızda, bu konu bağlamında giderek artan suç oranları ve internetin bu suça aracılığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çocuk koruma politikası teklifine göz atarak yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? İyi çalışmalar ve güzel bir hafta dilerim. Dr. Coalmesaj 06:34, 25 Ocak 2016 (UTC)

Harita düzeltme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şurada belirtilen şekilde bir düzeltme yapabilir misin? Teşekkürler şimdiden :)--RapsarEfendim? 17:13, 2 Şubat 2016 (UTC)

Rica ederim. Güzel madde olmuş. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:11, 3 Şubat 2016 (UTC)

SVG[kaynağı değiştir]

Merhaba incelemeelemani. Sait ricam üzerine File:Samsun 19 Mayıs Stadyumu oturma planı.svg dosyasını hazırladı fakat orijinal büyüklüğünde sorunsuz görünse de diğer durumlarda hatalı görüntüleniyor. Bunun düzeltilmesi mümkün mü acaba? --cobija 11:26, 8 Şubat 2016 (UTC)

Üniversite bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 3 Şubat'ta üniversite bilgi şablonunda yaptığın değişiklikten ötürü neredeyse tüm üniversitelerin şablonunda logo olmasına rağmen resim kısmında değil, resim adı kısmında resmi yazdığımızda gözüküyordu ve bu nedenle birçok logo resmi kullanılmadığı gerekçesiyle 7 gün içinde silinmek üzere işaretlenmişti. Bu şablon kodlarından senin kadar iyi anlamadığım için acilen değişikliğini geri alıp düzeltmek durumunda kaldım, bu nedenle kusura bakma. Ancak bundan sonra bu tip şablonlarda düzeltme yaparken maddeleri nasıl etkileyeceğini de incelersen bazı adl kullanım resimlerinin yok yere silinmesine engel olabilirsin. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 08:00, 11 Şubat 2016 (UTC)

Teşekkürler. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 08:24, 11 Şubat 2016 (UTC)

Arayüz metni türkçeleşirme[kaynağı değiştir]

selam incelemeelemani, burada emperyan'ın yarım bırakmış olduğu MediaWiki:Protectedpagetext/çalışma sayfasını tamamen türkçeleştirirsen çok güzel olur. Çünkü İngilizce Vikipedi'de korunan sayfalarda şu arayüz metni kullanılıyor: [[1]] --88.241.148.115 18:06, 23 Şubat 2016 (UTC)

Kullanıcı sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba incelemeelemani, müsadenizle bir sorum var! Kullanıcılar kendi kullanıcı sayfalarına kişisel bilgilerini ne seviye kadar yazabiliyorlar? Yönergelerde tatmin edici bir cevap bulamadım. Mesela bu kullanıcı sayfasının vikipedi'de durması uygun mudur? İyi vikiler... --Pinkmlover - mesaj 21:45, 24 Şubat 2016 (UTC)

Evet maalesef aslında uygun değil. Burası yeterince açıklayıcı fakat sanıyorum tam tatmin edici bulmadınız. Biz reklamı baz alsak daha doğru olacağı kanaatindeyim. Geçmişte temizleme çalışmalarımız olmuştu ancak emin olun başa çıkılabilecek gibi değil. Ben kullanıcı sayfalarında genelde açıkça bir reklam veya şunun gibi ilgisiz bir içerik ya da uygun olmayan bir biyografi bulunmadığı sürece kolay, kolay dokunmuyorum. Biyografileri sildikten sonra kullanıcıya {{Özgeçmiş}} uyarısını gönderiyorum. Burada onun ile ilgili bir politikamız var. Durum karmaşık aslında. Maalesef, Vikipedi'nin bilinirliği ve popülaritesi nedeniyle reklam mecrası olmaktan kurtulamıyoruz. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 21:57, 24 Şubat 2016 (UTC)

Yeni maddeleri onaylarken dikkat[kaynağı değiştir]

"Skapen'in Dolapları" adıyla açılmış maddeyi siz kontrol etmişsiniz. MFEIspartaspor 10:05, 27 Şubat 2016 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba İncelemeelemanı,
Vikipedi'de benden daha çok şey bilen birisine danışmak istediğim bir iki konu var.

  1. Neden kullanıcı sayfasındaki "Bu kullanıcı teknisyendir" cümlesindeki teknisyen kelimesi Undefined sayfasına bağlanıyor. Bunun düzeltilmesi ve Vikipedi:Kullanıcılar#Teknisyenler yapılması gerekmez mi?
  2. Mişna şablonunu İngilizce'den çevirdim (Orijinali: Mishnah). Sütunlarda bir kayma meydâna geldi ve düzeltemiyorum. Nerede yanlış yaptığımı bir türlü anlayamadım. Çözebilir misin?-- İskenderBalas💬 10:51, 29 Şubat 2016 (UTC)

PDF[kaynağı değiştir]

Eskiden maddeleri PDF olarak indirdiğimde düzenli bir şeklide görünüyordu. Şimdi PDF olarak indirince metinler birbirine geçmiş halde görünüyor. --Turgut46 18:48, 29 Şubat 2016 (UTC)

Hizmetlilik[kaynağı değiştir]

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
Yardımseverliğiniz ve tüm katkılarınız için, bunu kabul edin :) Ahmet Turhan (mesaj) 18:06, 19 Mart 2016 (UTC)

Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
Merhaba İncelemeelemani!
Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Siz de yarışa hakatılmak isterseniz lütfen adınızı proje sayfasına ekleyin.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 20:34, 29 Mart 2016 (UTC)

Telifli içerik[kaynağı değiştir]

Merhaba, şu sayfadaki bazı içerikler vaktiyle şarkıcının resmi sitesinden alınmış. Bağlantı şu anda çalışmıyor ama arşiv bağlantısı mevcut. Telifli içeriği kaldıracaktım ama emin olamadım. Site çalışmasa dahi telif durumu devam eder mi? Yoksa içeriğin kalmasında sakınca yok mu? --Dedeme Pokemon Saldırdı (mesaj) 14:56, 2 Nisan 2016 (UTC)

Bilginiz olmayan bir konu mu? Eğer öyleyse kime sorabilirim, telif konusunda bilgili kim vardır? --Dedeme Pokemon Saldırdı (mesaj) 12:10, 3 Nisan 2016 (UTC)
Gösterdiğiniz maddeye siz mesaj yazdıktan sonra baktım. Başlık, bilgi kutusu ve ödülleri bölümündeki liste dışında bulunan kariyeri ile kişisel hayatı bölümünün toplam karakter sayısı 816. Bu 816 karakter ile toplamda 109 kelime oluşturulmuş. Siz bana bunu telif için yazarken başlık ve imza hariç 465 karakter ile 64 kelime oluşturmuşsunuz. Yani sonuç olarak (maalesef Vikipedi'de bu yok ama) bazen makalelerin %10'u uyuşabilir. Bu durumda ilgili sayfayı tamamen silmek mi istiyorsunuz? (Benim yazdıklarım ise bu bölüm hariç 487 karakter ve 64 kelime yapıyor. İkimiz bunu yazana kadar, makaleyi tamamen sil baştan telifsiz şekilde yazabilirdik. Umarım kırmada anlatabilmişimdir. İkinci yorumunuz olmasa idi, bu yorumu yapmayacaktım.) Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 16:06, 3 Nisan 2016 (UTC)

Açıklama[kaynağı değiştir]

  • Merhaba! SAS'taki açıklamamı okumuş ve reaksiyon göstermiş olmanıza rağmen ayrıca bir mesaj yazmadan içimin rahat etmediğini belirtmek isterim. Başka kişilerle veya Vikipedi'nin sizin gibi değerli kullanıcılarıyla (Bu yorumumu da katkılarınıza dayandırıyorum elbet.) fikir ayrılığına düştüm diye, farklı oy kullandım diye veya başka nedenlerle kimsenin insanlığını sorgulama hadsizliğine girişecek, kimsenin kişiliğine dil uzatacak değilim asla. (Gerçek yaşamda kendime yakıştırmadığım ve yapmadığım şeyleri, sanal dünyada da yapmamayı tercih ediyorum.) Eğer nezdinizde böyle bir potansiyelimin olduğu izlenimini uyandırmışsam buna gerçekten üzülürüm, zira o yönde bir eğilim gösterdiğimi hiç düşünmüyorum. Böyle düşünmenize neden olacak bir yorumum veya tartışmam olmuşsa da bunu yardımınızla görmek ve düzeltmek isterim. Son olarak anlayışlı ve uzlaşmacı tavrınız için ayrıca teşekkür ediyorum, umarım bu iyi niyetli tavrınız bulaşıcı niteliktedir. Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 19:55, 8 Nisan 2016 (UTC)
Yanlış anlamış olabileceğimi belirttim. Zaten değişikliğinizin ardından teşekkür ettim. Yazı ile iletişimde böyle yanlış anlamalar olabiliyor. Kırdıysam, özür dilerim. Zaten bende biraz sert çıkmışım. Bende zaten sizden beklemediğim için şaşırdım. Biyografilere atıf yapılabileceğini düşündüm fakat tartışmadaki kalitesizliği görünce "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" olmalı diye düşündüm. Kusuruma bakmayın. İyi çalışmalar. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:08, 8 Nisan 2016 (UTC)
Tekrar merhaba, açıkçası ben de tartışmadan gerilmiş olabileceğinize ihtimal verdim fakat yine de istemeden öyle düşünmenize yol açacak bir davranışım olduysa diye ayrıca iletişim kurmak istedim. Tekrar çok teşekkür ederim yaklaşımınız için, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 20:32, 8 Nisan 2016 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Vikihaber'de ki inkar edilemez katkılarınızı görebiliyorum. Gerçekten de çok teşekkür ederim. Bu yüzden de, sizi de Vikihaber topluluğun birer üyesi olarak tanımlıyorum. Acaba buraya bakar mısınız? Elbette katkı vermek isteyen kullanıcıların önü kesilemez. Ama maalesef, geçmişini de bildiğim bir kullanıcı konusunda böyle bir şeyin sorumluluğunu da tek başıma üzerime almak istemiyorum. Buna ben değil, bence topluluk karar vermelidir. Sizde görüş bildirirseniz memnun olurum.--MerhabaNe yapabilirim? 08:03, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Son olarak, kullanıcıya yardım edecek olmakla beraber, yine de bir gözlemci ve bir denetleyici olarak Vikihaber'e katılırsanız memnun olurum. Elbette her zaman size ihtiyaç olacaktır. Aktif olarak katılımınızı da dört gözle bekliyorum. Öte yandan, size rahatsızlık verdiysem de kusuruma bakmayınız. İyi çalışmalar.--MerhabaNe yapabilirim? 09:07, 20 Mayıs 2016 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 18:09, 21 Mayıs 2016 (UTC)