Kullanıcı mesaj:İncelemeelemani

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Merhaba

Selamlar, uzun bir aradan sonra ısınma turları ile geri dönüşte önce bir selam etmek istedim. Hayırlısı bakalım :). Görüşmek üzere, iyi vikilemeler--Merube 89msj 19:46, 22 Aralık 2015 (UTC)

Hoş geldiniz. Hayatın telaşından sıyrılarak, Vikipedi'ye vakit ayırmanızı çok sevindim. Ayrıca yukarıdaki kullanıcıya sadece buradan yazdım. Dosya Yükleme Siharbazının .js dosyasının İngilizce Vikipedi'de olanı ile bizdekinin güncel farklarına bakıp, eklemeler yaptım. Şimdi sorunsuz çalışıyor. Hatta yine bir test sürüşü de yaptım. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:51, 23 Aralık 2015 (UTC)
çok teşekkür ederim, hoşbuldum :). ellerinize sağlık dosya için de... ben aynı mesajı alıp iletiyorum şimdi ilgili kullanıcıya. iyi vikilemeler --Merube 89msj 07:30, 23 Ocak 2016 (UTC)

İçerik Eklemesi

Merhaba, Metin Sofuoğlu sayfasında bir başka kullanıcın yaptığı değişiklikte kaynak belirtilmesi gerektiği yazıyordu. Gerekli kaynaklar eklenmiştir. İncelemenizi rica ediyorum. KarateKa (mesaj) 12:47, 27 Temmuz 2016 (UTC)

Çeviri

Merhabalar ben Kürtçe Vikipedi için kasım ayını çevirdim. Önceki Çeviri eski Kürtçeye aitti. Bu Çeviri ne zaman Kürtçe vikiye gelmis olur. →→Mehk63 Mesaj 11:47, 27 Aralık 2015 (UTC)

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim ki; translatewiki çevirilerinin Wikimedia projelerinde yayınlanması translatewiki'nin elinde olan bir şey değildir. Yapılan çeviriler genellikle bir kaç hafta içerisinde Wikimedia git'e gönderilir. Fakat buradan Mediawiki projelerine yüklenmesi, Vakıf yetkililerinin sorumluluğundadır. Bu nedenle en kısa 2 hafta en fazla ise 1 ila 1,5 ay içerisinde yapılan düzenlemeler Wikimedia projelerinde aktif hale gelir. Eğer bu süreye takılmak istemiyorsanız ve hizmetli, bürokrat ya da teknisyenlik yetkiniz var ise yerel Vikipedi'de, Türkçe Vikipedi'de Özel:Tümİletiler sayfasında görülebileceği gibi MediaWiki ad alanından gerekli değişikliği yapabilirsiniz. Ana mesajlar dışındaki tüm mesajlar, yeni dil dosyası geldiğinde bir bot tarafından otomatik olarak silinir. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)
Ha bi'de Değişiklik sayılarına göre vikipedistlerin siralamasi sayfasi yapabilir misiniz?→→Mehk63 Mesaj 11:51, 27 Aralık 2015 (UTC)
Bunu tam anlayamadım fakat Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi ve Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi (botlar dahil) sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfalardaki değişiklikler ise Kullanıcı:YBot tarafından yapılıyor. Kürtçe Vikipedi'de böyle bir şey yapmak istiyorsanız, Ybot'un sahibi Kullanıcı:Superyetkin ile görüşebilirsiniz. Bu konuda bilgim maalesef bulunmuyor. --İnceleme Elemanı (mesaj) 12:05, 27 Aralık 2015 (UTC)

AK dosyası

Merhaba İncelemeelemani. Şu dosya AK kapsamında değerlendirilmiş. Bir kullanıcı dosyanın AK kapsamına girmediğini iddia ederek dosyayı kullanıcı sayfasına eklemiş. Bu konularda hepimizden daha bilgili olduğunu düşünerek sana danışmak istedim. Ya dosya düzenlenmeli ya da kullanıcı sayfasından kaldırılmalı. İyi günler.--B.S.R.F. 💬 17:39, 12 Ocak 2016 (UTC)

Merhaba BSRF. Sanırım kullanıcı sayfasından kaldırmış. Eser 1943 yılı basımı olduğundan mantıken telif hakkı süresi dolmuş gözüküyor (70 yıl). Fakat telif hakkı süresi, telif hakkı sahibi Halide Edib Adıvar 1964 yılında vefat ettiğinden dolayı, ölümünden 70 yıl sonraya yani 1964+70 = 2034 yılı sonuna kadar 2035 yılı başına sarkıyor. Kullanıcının herhangi bir düzenleme yapmasına gerek yok yani. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:09, 13 Ocak 2016 (UTC)
Unutmadan, bunun bir istisnası var. O da; eğer Halide Edip Adıvar veya bir yakını kitabı basan Remzi Kitabevine haklarını vermiş ise, bu durumda telif hakkı süresi dolmuş olur. Ancak bunun da kanıtlanması gerekli. --İnceleme Elemanı (mesaj) 01:11, 13 Ocak 2016 (UTC)

Hizmetliler artık kolay, kolay silemesinler

Merhaba, Erdem Gündüz makalesini İngilizce Vikipedi'de gördükten sonra aklımdakileri senin kadar net ifade edememiştim. Zaten küskünlüğüm vardı (ki hala var). Bunu başka bir başlık halinde dile getirsek? diye yazıyordum ki, neden bunu ben yapmayayım diye düşündüm. Önce politika sayfasında teklifi oluşturdum. Sonra köy çeşmesine bildirimde bulundum. 10 kadar tartışma alsak yeterlidir fakat artısı veya eksisi var ise özellikle bana bu konuda cesaret veren senden duymak isterim. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:05, 22 Ocak 2016 (UTC)

Adil kullanım

Selam Merube, Vikipedi'de adil kullanım görüntülerinin yasalar gereği kaldırılmasıyla ilgili büyük çaplı bir çalışma başlattık. Bu konuda gerçekten büyük çapta topluluk tartışmasına ihtiyacımız var. Rica etsem, kısa bir vaktini bu konudaki tartışmaya ayırabilir misin?--i.e.msj 23:07, 15 Eylül 2013 (UTC)

Selamlar tekrar, biraz önce yukarıya bir mesaj bırakmıştım şimdi yine bırakıyorum :). Mesajlarıma aşağıdan yukarıya doğru bakıyorum da şimdi fark ettim bu mesajınızı. Tartışma çoktan bitmiştir sanırım???? --Merube 89msj 08:28, 23 Ocak 2016 (UTC)

yardım

selam merhabalar yardıma ihtiyacım var Şu dosyayı inceler misiniz çok kararsızım dosyayı yükleyen kişi bana mesaj attı emin değilim Sakhalinio ya sordum size sormamı söyledi yardımcı olursanız sevinirim rahatsız ettiğim için özür dilerim kusura bakmayın saygılarımla Doruk455 Mesaj 10:57, 23 Ocak 2016 (UTC)

Çocuk koruma politikası teklifi

Merhaba İncelemeelemani, müsait bir zamanınızda, bu konu bağlamında giderek artan suç oranları ve internetin bu suça aracılığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çocuk koruma politikası teklifine göz atarak yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? İyi çalışmalar ve güzel bir hafta dilerim. Dr. Coalmesaj 06:34, 25 Ocak 2016 (UTC)

Harita düzeltme

Selamlar. Şurada belirtilen şekilde bir düzeltme yapabilir misin? Teşekkürler şimdiden :)--RapsarEfendim? 17:13, 2 Şubat 2016 (UTC)

Rica ederim. Güzel madde olmuş. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:11, 3 Şubat 2016 (UTC)

SVG

Merhaba incelemeelemani. Sait ricam üzerine File:Samsun 19 Mayıs Stadyumu oturma planı.svg dosyasını hazırladı fakat orijinal büyüklüğünde sorunsuz görünse de diğer durumlarda hatalı görüntüleniyor. Bunun düzeltilmesi mümkün mü acaba? --cobija 11:26, 8 Şubat 2016 (UTC)

Üniversite bilgi kutusu

Merhabalar. 3 Şubat'ta üniversite bilgi şablonunda yaptığın değişiklikten ötürü neredeyse tüm üniversitelerin şablonunda logo olmasına rağmen resim kısmında değil, resim adı kısmında resmi yazdığımızda gözüküyordu ve bu nedenle birçok logo resmi kullanılmadığı gerekçesiyle 7 gün içinde silinmek üzere işaretlenmişti. Bu şablon kodlarından senin kadar iyi anlamadığım için acilen değişikliğini geri alıp düzeltmek durumunda kaldım, bu nedenle kusura bakma. Ancak bundan sonra bu tip şablonlarda düzeltme yaparken maddeleri nasıl etkileyeceğini de incelersen bazı adl kullanım resimlerinin yok yere silinmesine engel olabilirsin. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 08:00, 11 Şubat 2016 (UTC)

Teşekkürler. Eline sağlık. --İnceleme Elemanı (mesaj) 08:24, 11 Şubat 2016 (UTC)

Arayüz metni türkçeleşirme

selam incelemeelemani, burada emperyan'ın yarım bırakmış olduğu MediaWiki:Protectedpagetext/çalışma sayfasını tamamen türkçeleştirirsen çok güzel olur. Çünkü İngilizce Vikipedi'de korunan sayfalarda şu arayüz metni kullanılıyor: [[1]] --88.241.148.115 18:06, 23 Şubat 2016 (UTC)

Kullanıcı sayfası

Merhaba incelemeelemani, müsadenizle bir sorum var! Kullanıcılar kendi kullanıcı sayfalarına kişisel bilgilerini ne seviye kadar yazabiliyorlar? Yönergelerde tatmin edici bir cevap bulamadım. Mesela bu kullanıcı sayfasının vikipedi'de durması uygun mudur? İyi vikiler... --Pinkmlover - mesaj 21:45, 24 Şubat 2016 (UTC)

Evet maalesef aslında uygun değil. Burası yeterince açıklayıcı fakat sanıyorum tam tatmin edici bulmadınız. Biz reklamı baz alsak daha doğru olacağı kanaatindeyim. Geçmişte temizleme çalışmalarımız olmuştu ancak emin olun başa çıkılabilecek gibi değil. Ben kullanıcı sayfalarında genelde açıkça bir reklam veya şunun gibi ilgisiz bir içerik ya da uygun olmayan bir biyografi bulunmadığı sürece kolay, kolay dokunmuyorum. Biyografileri sildikten sonra kullanıcıya {{Özgeçmiş}} uyarısını gönderiyorum. Burada onun ile ilgili bir politikamız var. Durum karmaşık aslında. Maalesef, Vikipedi'nin bilinirliği ve popülaritesi nedeniyle reklam mecrası olmaktan kurtulamıyoruz. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 21:57, 24 Şubat 2016 (UTC)

Yeni maddeleri onaylarken dikkat

"Skapen'in Dolapları" adıyla açılmış maddeyi siz kontrol etmişsiniz. MFEIspartaspor 10:05, 27 Şubat 2016 (UTC)

Yardım

Merhaba İncelemeelemanı,
Vikipedi'de benden daha çok şey bilen birisine danışmak istediğim bir iki konu var.

  1. Neden kullanıcı sayfasındaki "Bu kullanıcı teknisyendir" cümlesindeki teknisyen kelimesi Undefined sayfasına bağlanıyor. Bunun düzeltilmesi ve Vikipedi:Kullanıcılar#Teknisyenler yapılması gerekmez mi?
  2. Mişna şablonunu İngilizce'den çevirdim (Orijinali: Mishnah). Sütunlarda bir kayma meydâna geldi ve düzeltemiyorum. Nerede yanlış yaptığımı bir türlü anlayamadım. Çözebilir misin?-- İskenderBalas💬 10:51, 29 Şubat 2016 (UTC)

PDF

Eskiden maddeleri PDF olarak indirdiğimde düzenli bir şeklide görünüyordu. Şimdi PDF olarak indirince metinler birbirine geçmiş halde görünüyor. --Turgut46 18:48, 29 Şubat 2016 (UTC)

Hizmetlilik

Bir yıldız da sizin için!

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
Yardımseverliğiniz ve tüm katkılarınız için, bunu kabul edin :) Ahmet Turhan (mesaj) 18:06, 19 Mart 2016 (UTC)

Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet

CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
Merhaba İncelemeelemani!
Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Siz de yarışa hakatılmak isterseniz lütfen adınızı proje sayfasına ekleyin.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 20:34, 29 Mart 2016 (UTC)

Telifli içerik

Merhaba, şu sayfadaki bazı içerikler vaktiyle şarkıcının resmi sitesinden alınmış. Bağlantı şu anda çalışmıyor ama arşiv bağlantısı mevcut. Telifli içeriği kaldıracaktım ama emin olamadım. Site çalışmasa dahi telif durumu devam eder mi? Yoksa içeriğin kalmasında sakınca yok mu? --Dedeme Pokemon Saldırdı (mesaj) 14:56, 2 Nisan 2016 (UTC)

Bilginiz olmayan bir konu mu? Eğer öyleyse kime sorabilirim, telif konusunda bilgili kim vardır? --Dedeme Pokemon Saldırdı (mesaj) 12:10, 3 Nisan 2016 (UTC)
Gösterdiğiniz maddeye siz mesaj yazdıktan sonra baktım. Başlık, bilgi kutusu ve ödülleri bölümündeki liste dışında bulunan kariyeri ile kişisel hayatı bölümünün toplam karakter sayısı 816. Bu 816 karakter ile toplamda 109 kelime oluşturulmuş. Siz bana bunu telif için yazarken başlık ve imza hariç 465 karakter ile 64 kelime oluşturmuşsunuz. Yani sonuç olarak (maalesef Vikipedi'de bu yok ama) bazen makalelerin %10'u uyuşabilir. Bu durumda ilgili sayfayı tamamen silmek mi istiyorsunuz? (Benim yazdıklarım ise bu bölüm hariç 487 karakter ve 64 kelime yapıyor. İkimiz bunu yazana kadar, makaleyi tamamen sil baştan telifsiz şekilde yazabilirdik. Umarım kırmada anlatabilmişimdir. İkinci yorumunuz olmasa idi, bu yorumu yapmayacaktım.) Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 16:06, 3 Nisan 2016 (UTC)

Açıklama

  • Merhaba! SAS'taki açıklamamı okumuş ve reaksiyon göstermiş olmanıza rağmen ayrıca bir mesaj yazmadan içimin rahat etmediğini belirtmek isterim. Başka kişilerle veya Vikipedi'nin sizin gibi değerli kullanıcılarıyla (Bu yorumumu da katkılarınıza dayandırıyorum elbet.) fikir ayrılığına düştüm diye, farklı oy kullandım diye veya başka nedenlerle kimsenin insanlığını sorgulama hadsizliğine girişecek, kimsenin kişiliğine dil uzatacak değilim asla. (Gerçek yaşamda kendime yakıştırmadığım ve yapmadığım şeyleri, sanal dünyada da yapmamayı tercih ediyorum.) Eğer nezdinizde böyle bir potansiyelimin olduğu izlenimini uyandırmışsam buna gerçekten üzülürüm, zira o yönde bir eğilim gösterdiğimi hiç düşünmüyorum. Böyle düşünmenize neden olacak bir yorumum veya tartışmam olmuşsa da bunu yardımınızla görmek ve düzeltmek isterim. Son olarak anlayışlı ve uzlaşmacı tavrınız için ayrıca teşekkür ediyorum, umarım bu iyi niyetli tavrınız bulaşıcı niteliktedir. Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 19:55, 8 Nisan 2016 (UTC)
Yanlış anlamış olabileceğimi belirttim. Zaten değişikliğinizin ardından teşekkür ettim. Yazı ile iletişimde böyle yanlış anlamalar olabiliyor. Kırdıysam, özür dilerim. Zaten bende biraz sert çıkmışım. Bende zaten sizden beklemediğim için şaşırdım. Biyografilere atıf yapılabileceğini düşündüm fakat tartışmadaki kalitesizliği görünce "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" olmalı diye düşündüm. Kusuruma bakmayın. İyi çalışmalar. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:08, 8 Nisan 2016 (UTC)
Tekrar merhaba, açıkçası ben de tartışmadan gerilmiş olabileceğinize ihtimal verdim fakat yine de istemeden öyle düşünmenize yol açacak bir davranışım olduysa diye ayrıca iletişim kurmak istedim. Tekrar çok teşekkür ederim yaklaşımınız için, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 20:32, 8 Nisan 2016 (UTC)

Yardım

Merhaba,

Vikihaber'de ki inkar edilemez katkılarınızı görebiliyorum. Gerçekten de çok teşekkür ederim. Bu yüzden de, sizi de Vikihaber topluluğun birer üyesi olarak tanımlıyorum. Acaba buraya bakar mısınız? Elbette katkı vermek isteyen kullanıcıların önü kesilemez. Ama maalesef, geçmişini de bildiğim bir kullanıcı konusunda böyle bir şeyin sorumluluğunu da tek başıma üzerime almak istemiyorum. Buna ben değil, bence topluluk karar vermelidir. Sizde görüş bildirirseniz memnun olurum.--MerhabaNe yapabilirim? 08:03, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Son olarak, kullanıcıya yardım edecek olmakla beraber, yine de bir gözlemci ve bir denetleyici olarak Vikihaber'e katılırsanız memnun olurum. Elbette her zaman size ihtiyaç olacaktır. Aktif olarak katılımınızı da dört gözle bekliyorum. Öte yandan, size rahatsızlık verdiysem de kusuruma bakmayınız. İyi çalışmalar.--MerhabaNe yapabilirim? 09:07, 20 Mayıs 2016 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 18:09, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Onay

Merhabalar, Kızlar sahada sayfasında organizasyon komitesi olarak güncellemeler yaptık, bakıp onaylayabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler.

Tartışma

savlarımı geri aldım ama, (...) bu sadece senin için değil geneliniz için geçerli.78.165.131.121 10:17, 7 Temmuz 2016 (UTC)

Allah yolunu açık etsin. Kendine bir iyilik yap bizi düşman olarak görmekten vazgeç. İnan bana, buradaki bizlerin tek amacı... bâki olmasa bile Dünya'da yaşayanlar için bilgileri bir araya getirmek. --İnceleme Elemanı (mesaj) 10:29, 7 Temmuz 2016 (UTC)
Google'dan internette hakaretle ilgili sitelere baktım tarihinde 2-3 tane dava var. yani kimse başvurma gereksinimi duymuyor (...).78.165.131.121 10:19, 7 Temmuz 2016 (UTC)
Dava girişiminden vazgeçme olgunluğunu gösterdiğin için teşekkür ederim. Yazdıklarımın ciddi bir tarafı yok, kafaya takmayın. Dava açacak olsa superyetkin açsın sen niye açıyorsun onun tipini kaç kere eşeğin şeyine soktuğumu hatırlamıyorum. Açıkça mahkemeyle yüz göz olmakta istemiyorum.78.165.131.121 10:31, 7 Temmuz 2016 (UTC)
had sorunu yani düşünsene senin gibi 27 yaşında lisede öğrenim gören birisi ve benim gibi yabancı sevgilileri olan birisi aynı demokratik mahkemede karşı karşıya bu beni çok yaralardı. hem kimliğim açığa çıkınca superyetkin bunu kullanmaya çalışırdı.88.226.67.92 13:48, 8 Temmuz 2016 (UTC)
Sen hakikaten bu Dünya'nın insanı değilmişsin..! Kendi dünyanda başarılar diliyorum. --İnceleme Elemanı (mesaj) 13:52, 8 Temmuz 2016 (UTC)

Şablon

Selam, Şablon:Ülke bilgi kutusu'ndaki yüzölçümü_milkare parametresi boş bırakıldığı zaman Birleşik Kırallık maddesindeki gibi hata ortaya çıkıyor. Boş kontrolü yapılmış ama sorun oluşuyor yine de. Bakabilir misin?~ Rebuk 18:33, 11 Temmuz 2016 (UTC)

VikiPera: Vikimaraton

Istanbul Arastirmalari Enstitusu (dikey logo).png


Wikimedia CUG Turkey Logo in Turkish.svg

VikiPera: Vikimaraton
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:30-17:00, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

VikiPera: VikiKarekod Projesinin ilk ayağı olan ödüllü yarışma VikiPera İBP tamamlanmak üzere. Pera Müzesi’nin 2 sergisinde yer alan 32 tablo hakkında birer Vikipedi maddesi oluşturulması ve geliştirilmesi için düzenlenen yarışmada, tablolar ve ressamları hakkında el birliğiyle yeni içerik ürettik. Hepimizin eline sağlık!

Projenin ikinci aşaması, karekodların müzeye yerleştirilmesi olarak planlanmıştı. Bu konuda da hazırlıklar tamam. Ancak şimdilik bu ilk GLAM deneyiminden öğrendiğimiz önemli bir şey oldu: Maddelerin müzede karekodla kamuoyu ile paylaşılacak duruma gelmesi için yarışma sürecindeki üretim yeterli değil; ek bir çalışma daha gerekli.

Maddelerin daha kaliteli hale getirilmesi ve kayda değerlik sorunlarının çözülmesi için bir Vikimaraton yapılması planlanıyor. Pera Müzesi, eserler hakkında internetten ulaşılamayan bazı kaynakları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nde (Tepebaşı’nda Pera Müzesi’ne 1 dk. yürüme mesafesinde) bulmanın mümkün olduğu ancak dışarıya ödünç kitap verilemediği bilgisini paylaştı. Bu sebeple, kaynakların proje dahilindeki maddelerin geliştirilmesinde kullanılması için vikipedistleri bir vikimaraton etkinliği kapsamında misafir etmeyi teklif etti.

Katılabilecek deneyimli vikipedistler ile kütüphanede buluşup maddelere son halini vermek üzere ikinci bir çalışma yapacağız. Cumartesi sabah 10.30'da başlayacak olan çalışmamız akşam 17.00'ye kadar sürecektir. İstanbul'da olan her yazarımızın, ilgi duyan herkesin etkinliğe katılmasını ve maddelerin gelişimine katkıda bulunmasını istiyoruz.

Gelecek olan vikipedistlerin aşağıda bir isim listesi oluşturmasını rica ederiz. Bu sayı Pera Müzesi'ne bildirilerek gerekli düzen sağlanacaktır.

Gelecek olan vikipedistlerin taşınabilir bilgisayarlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Symbol opinion vote.svg Not: Vikimaraton kapsamında yapılacak tüm değişiklikler VikiPera İBP yarışmasındaki puanlamanın dışında tutulacaktır.

Katılımınızı bekliyoruz! Sevgiler. --Wikimedia TKG Türkiye

Katılmak için etkinlik sayfasına kaydolun!
Bu duyuru mesajı size VikiPera İBP yarışmasında yer aldığınız için gönderilmiştir.

Ülke bilgi kutusu

Selam İncelemeelemani, yakın bir zamana kadar ülke bilgi kutusu içerisinde bulunan bayrak ve arma üzerinden ilgili maddeye link verilebiliyordu. Ancak şu anda burada böyle bir bağlantı verme imkanı gözükmüyor, uğraştım ama olmadı, eskiden varolan linklerde gitmiş durumda. Burada sorun nedir acaba? İlgili maddelere link verme imkanı mevcut mu? Şimdiden teşekkürler. DieFohlen (mesaj) 14:36, 24 Ağustos 2016 (UTC)

Kuyu kebabı büryan

Eleman, ne var ne yok? Büryan fotoğraflarını eklemişsin, sağol. Şunu bir de kuyu kebabı ile birleştiriversen; hatta hızını alamazsan bir de büryan pilavı maddesi açıversen de kafa karışıklıkları dağılsa... Yaparsınız sen. (Zeki-Metin şov'da vardı yıllar önce. Zeki polis, "polis halka siz diyecek" diye haber çıkmış gazetelerde; onun parodisini yapıyorlar. Zeki Metin'i tutuyor ve şöyle diyor: "Siz, benimle gel!" Elinde de cop! :-) Selamlar. --E4024 (mesaj) 13:19, 7 Ekim 2016 (UTC)

Ödül sayfasını çevirdim ama ?

Merhabalar sayın @İncelemeelemani;

İngilizce sayfasından European Border Breakers Award ödülünü Türkçe vikipediye çevirdim ama, başlık bu şekilde orijinal mi kalmalı, yoksa sonunda award yerine ödülü mü yazılmalı? Nasıl yapsak bilemedim. Yardımcı olur musunuz? Burakolik (mesaj) 13:16, 17 Kasım 2016 (UTC)

Elinize sağlık. Bu tür sorunlarda diğer dil Vikipedi'lerine ve kullanım sıklığına bakmak yeterli oluyor. Diğer dil Vikipedi'lerinde değiştirilmediğini ve European Border Breakers Ödülü şeklinde bir Google aramasında ise 87 sonuçla kullanım sıklığı olmadığını görüyorum. Böye kalmalı. Teşekkürler. --İnceleme Elemanı (mesaj) 13:20, 17 Kasım 2016 (UTC)

Edirne Vilayeti valileri

Merhaba İncelemeelemanı,

Bir süre önce Osman Nuri Peremeci'nin Edirne Tarihi kitabından Osmanlı Edirne Vilayeti Valilerinin listesini Yzkoc'a vermiştim ve o da şablonu oluşturmuştu. Sayfa önce 185.9.19.67 no'lu kullanıcı tarafından değiştirilmek istendi fakat II. Niveles tarafından bu yanlışlar geri alındı. Sonra da 78.174.164.232 no'lu kullanıcı tarafından aynı yanlış bilgiler şablona eklendi ancak bu defa tarafınızdan onaylandı. Oysa benim Yzkoc'a verdiğim bilgiler ansiklopedik bilgilerdir ve Peremeci'nin kitabının 338-342 sayfalarından bire bir alınmıştır. Son girilen bilgilerde inatla isim sonlarındaki t harfleri d harfine çevrilmiş, şablonla ilgisi olmayan işgal tarihleri eklenmiş ve hepsinden öte yapılan değişikliklerle ilgili hiç bir kaynak gösterilmemiştir. Doğru bilgi Peremeci'nin kitabındadır. Düzeltmeniz dileği ile. Cem Altınel (mesaj) 07:38, 23 Kasım 2016 (UTC)

Ayrıca bilmelisiniz ki, bu yapıcı bir değişiklikti. Sizden ricam IP kullanıcısının bulduğu bağlantılar gerçekten bu kişiler ise bağlantı vermenizdir. --İnceleme Elemanı (mesaj) 08:03, 23 Kasım 2016 (UTC)

Tekrar Merhaba İncelemeelemanı,

Yapıcı olan hiç bir değişikliğe karşı değilim. Osman Nuri Peremeci'nin kitabındaki listede isimler ve dizin aynen Yzkoc'un hazırladığı şablondaki gibi. Bu şablondaki bağlantıları da Yzkoc düzenledi. IP kullanıcısının yaptığı bağlantıların doğruluğu ya da yanlışlığı konusunda yorum yapamam ancak ilke olarak bir kaynak gösterilirse takip edebilirim. Yapılan bağlantıların birkaçını kontrol ettim. Edirne valiliğinden söz edilmiyor. Uzman görüşüne gereksinim var sanırım. İyi çalışmalar. Cem Altınel (mesaj) 13:28, 23 Kasım 2016 (UTC)

Sanatçı bilgi kutusu

Selamlar, rica etsem ilgili şablona "imzası" parametresini ekleyebilir misiniz? Almanca Viki'de olsak sorun olmazdı ama örn Abidin Dino maddesindeki durum benim hoşuma gitmedi :) Görüşmek üzere, iyi çalışmalar.--Kingbjelica (mesaj) 15:41, 23 Kasım 2016 (UTC)

Tamamdır. Yapıldı. İyi çalışmalar. --İnceleme Elemanı (mesaj) 16:05, 23 Kasım 2016 (UTC)

Hastalık bilgi kutusu

Merhaba, son değişikliğinizden sonra bilgi kutusundaki başlıklar iki defa tekrarlı görünüyor: Menenjit, Akciğer kanseri, Şizofreni. Düzeltebilmeniz mümkün mü? --Selahattin ilhan (mesaj) 09:36, 29 Kasım 2016 (UTC)

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Gerekli düzenlemeyi yaptım. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 10:46, 29 Kasım 2016 (UTC)

Zehra Neşe Kavak

Selam. Hazır KD'liği şüpheli maddeleri geliştirmeye çalışıyorsunuz, galiba, Zehra Neşe Kavak maddesini de HS olarak işaretlemişlerdi, ben de onu kurtarmaya uğraşıyorum. Kaynak çok ama ben formatlamadan pek anlamadığım için biraz bocalıyorum. Bir el atar mısınız rica etsem? Teşekkürler. --E4024 (mesaj) 13:18, 29 Kasım 2016 (UTC)

Sorani dilbilgisi

Merhaba Sorani dilbilgisi sayfasini açan benim. Acaba orada ekledigim bazi icerikleri kaldirmanizin sebebini ogrenebilir miyim? Process cq (mesaj) 11:38, 30 Kasım 2016 (UTC) Process cq (mesaj) 11:38, 30 Kasım 2016 (UTC)

Elbette, değişiklik özetinden okuyabilirsiniz. Kolay gelsin.

Teknik bilgi

Teknik bir bilgi konusunda yardıma ihtiyacım var. Vikipedi:VikiProje Sovyetler Birliği sayfasında en altta yer alan "Proje kapsamında açılan maddeler" kısmından itibaren sola yaslanmış şekilde duruyor. Ne yaptıysam ortalayamadım. Aralık 2016 kısmına "göster" e tıkladığında ortalanmıyor yine sola yaslı duruyor, fakat Ekim ve Kasım kısmına göster denildiğinde ortalanıyor. Neden nasıl olduğunu anlayamadım, tamamının (yani altındaki "seçkin ve kaliteli içerik" ve "Vikiproje" şablonları da dahil) her zaman ortada ve geniş olmasını istiyorum ama bir türlü yapamadım. Vaktin olduğunda bir göz atabilir misin? --Ahmet Turhan (mesaj) 20:39, 6 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 19:46, 15 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 14:20, 22 Ocak 2017 (UTC)

Efsane Bir Barbaros Romanı silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Efsane Bir Barbaros Romanı) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Efsane Bir Barbaros Romanı sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 09:18, 28 Ocak 2017 (UTC)

Kullanılmayan dosyalar

Deniz (mesaj) 23:09, 28 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 11:18, 30 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 11:30, 6 Şubat 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:11, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:12, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:12, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:12, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:12, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:12, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:13, 9 Nisan 2017 (UTC)

"Convert" şablon sorunu

Merhaba İncelemeelemani, BMW X1#F48 Özellikleri kısmında, motorlarda kırmızı kırmızı duran convert şablonunu Türkçe Vikipedi çevirmiyor. Teknik bir iş. Halledemedim. Yanlış düzeltmek istemedim. Bakabilir misiniz? Bödöŋtıl ileti 10:21, 17 Nisan 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:18, 2 Ağustos 2017 (UTC)

Vikipedi:Toplu mesaj göndericiler silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Vikipedi:Toplu mesaj göndericiler) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Vikipedi:Toplu mesaj göndericiler sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----TmѰ e12 13:19, 28 Ağustos 2017 (UTC)

Selamlar!

Merhaba i.e. nasılsınız? Sizden bir istirhamım olacak, şu sayfayı inceleyip yorum yapar mısınız? Çok uzadı, engelde tuzu biberi oldu artık bağlamak istiyorum. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler! Kolay gelsin... chanseyMesajYaz 15:44, 15 Kasım 2017 (UTC)

Rütbeler

Selamlar. Bu değişikliğiniz dolayısıyla yazıyorum. Sizce ilgili KHK ile statüsü değiştirilen jandarma teşkilatına mahsus uzman jandarma rütbesi bu şablonda olmalı mı? chanseyMesajYaz 11:19, 19 Ocak 2018 (UTC)

Hiç sormayın, benimde aklımdan yirmi defa geçti. Fakat Uzman jandarmaların özlük hakları maalesef hâlâ hem Devlet Memurları Kanunu hem de J.Gn.K.lığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Yönetmeliği (Kanun tasarı aşamasında) uyarınca yürütülüyor. Yani çıkarılabilir de, çıkarılmayabilir de... Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:38, 20 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba

Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

--On 15 (mesaj) 08.50, 23 Şubat 2018 (UTC)