Kullanıcı mesaj:Modern primat

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba, Vikipedi'ye hoş geldiniz[kaynağı değiştir]

Dünyanın bütün dillerinde bilgi yaymayı amaçlayan özgür ansiklopedi, sizin katkılarınızla gelişiyor.
Katkıda bulunurken temel ilkeleri göz ardı etmezseniz seviniriz.
Telif hakları, tarafsızlık ve katılım davranışları bu ansiklopedinin en önemli başlıklarıdır.
Biçim konusunda bu rehberden yararlanabilir, her türlü konuda vikipedistlerden yardım isteyebilirsiniz.
On sekiz yaşından küçükseniz çocuk koruma politikasını mutlaka okuyunuz.
Lütfen değişiklik yapmaktan çekinmeyin.
Mavi bağlantıları tıklayarak Vikipedi'yi tanımayı ve katkıda bulunmayı sürdürmeniz dileğiyle.
Kolay gelsin.
kibele 16.01, 17 Ocak 2020 (UTC)

Discord[kaynağı değiştir]

Merhaba, deneme tahtasında Vikipedi ile ilgili yardım almak istediğinizi okudum. Yeni kullanıcıları eğitmek için kendim discord sunucusu açtım. İsterseniz aşağıdaki linkten veya mesaj sayfamdan istediğinizi sorabilir, öğrenebilirsiniz.

https://discordapp.com/invite/4eQHnAk --Ali Haydar (mesaj) 17.06, 17 Ocak 2020 (UTC)

Ambox warning pn.svg

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

Ali Haydar (mesaj) 18.41, 11 Şubat 2020 (UTC)

Kurtboğazı barajı sayfasında yapılan değişiklik.[kaynağı değiştir]

sayfaya panaromik bir görüntü ekledim. ancak arabaların fazlalığından şikayet ederek görüntüyü kaldırmışsınız. eğer arabalar olmasaydı yine o görüntüyü kaldıracak mıydınız? kurtboğazı barajı sayfasına daha iyi bir görüntü konulana kadar lütfen bu görüntü o sayfada yer alsın. her şey türkçe bilgi kaynakları için. bu arada ilk kez imza atıyorum. Modern primat (mesaj) 22.09, 13 Şubat 2020 (UTC)modern primat

  • Değişiklik özetinde de belirttiğim gibi görselin ansiklopedik bir değer ve önem taşımadığı, maddeye bir katkı sağlamadığı kanaatiyle yaptığınız eklemeyi geri almıştım. Elbette çok sayıdaki taşıt da kadraj bakımından bunun nedenidir. "Arabalar olmasaydı yine o görüntüyü kaldıracak mıydınız?" sorunuzu ise en hafif tabiriyle yersiz bulduğumu belirtmeliyim. Benim size veya Kurtboğazı Barajı'na karşı neden olumsuz veya kötü bir tutumum, garezim olsun ki? Hepimiz Vikipedi'yi nitelikli bir ansiklopedi yapmak (ya da öyle tutmak) için çalışıyoruz. Siz de, ben de. Görüş ayrılıklarına da düşebiliriz, son derece normal. Vereceğim tavsiye, değişikliği tekrar yapmanız olurdu ve kararı da başka bir kullanıcıya bırakalım, diyecektim. Zaten böyle de olmuş, dolayısıyla herhangi bir sorun yok. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 22.28, 13 Şubat 2020 (UTC)

Katkılarınız hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Modern primat. Özellikle tanklar alanında katkılarınıza denk geldim, bir tanksever olarak teşekkür etmek istedim :) İyi çalışmalar! --Khutuckmsj 05.46, 19 Mayıs 2020 (UTC)

  • sağolun, tanklara ayrı bir ilgim var. bozuk olanları gördükçe düzeltmeye çalışıyorum. ayrıca, 19 mayıs'ta yazılmış bu mesaj için 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı'nı kutluyorum.Modern primat (mesaj) 12.13, 19 Mayıs 2020 (UTC)

Tartışma:Efe Aydal[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evrifaessa. Oluşturduğun Tartışma:Efe Aydal maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G:Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Evrifaessamesaj 14.35, 19 Mayıs 2020 (UTC)

Tartışma: Efe Aydal sayfasının silinmemesi üzerine[kaynağı değiştir]

bu tartışma sayfasını hızlı sildirmeye koymanız bence hatadır. insanlar okuma sayfasının neden silindiğini görmeliler. en azından, benim yeniden açtığım tartışma kısmını komple silin. tartışma sayfasını https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Silinmeye_aday_sayfalar/Efe_Aydal buraya yönlendirin....Modern primat (mesaj) 14.56, 19 Mayıs 2020 (UTC)

Selamlar. Silme gerekçesinde zaten ilgili maddenin SAS tartışmasına bir bağlantı bulunuyor. Kullanıcılar sayfanın neden silindiğini oradan da görebilir. İyi vikiler. Evrifaessamesaj 14.59, 19 Mayıs 2020 (UTC)


Vikiproje Evrimsel Biyoloji İş birliği[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Modern primat, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 21.33, 7 Haziran 2020 (UTC)


bilmiyom, gelirim belki. yine de desteklerimi sunuyorum. internet üzerinde kaliteli türkçe kaynakların eksikliği söz konusu. bu proje ile umarım bu, az bile olsa, kapanır. kolaygelsin başkan. Modern primat (mesaj) 16.12, 9 Haziran 2020 (UTC)

Haziran 2020[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Vikipedi'ye hoş geldin. Son değişikliklerinden en az biri, örneğin Azerbaycan adlı maddeye yaptığın, yapıcı değildi ve geri alındı ya da silindi. Herkes Vikipedi'ye katkı yapmakta serbesttir fakat lütfen politikalarımızı ve rehberlerimizi gözden geçir. Bunun için, aynı zamanda yapıcı değişiklik hakkında yardımcı olan, karşılama sayfasını okuyabilirsin. Eğer deneme yapmak istediysen, lütfen bunun için Deneme tahtasını kullan. Eğer hatalı olduğumu düşünüyorsan veya sormak istediğin bir soru varsa mesaj sayfam aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsin. Teşekkürler!


Gonuldagi mesaj 18.28, 13 Haziran 2020 (UTC)

Tekrar merhaba, ilgili değişikliğinizin geri alma eylemi olduğunu fark etmedim. Bir önceki kullanıcının sürümü gözüktüğü için sehven geri aldım. Lütfen yukarıdaki mesajımı dikkate almayın. Selamlar.--Gonuldagi mesaj 18.35, 13 Haziran 2020 (UTC)

evet, kolaygelsin başkan. Modern primat (mesaj) 11.23, 16 Haziran 2020 (UTC)

Selim Cebiroğlu sayfasında yaptığım değişiklik[kaynağı değiştir]

bu sayfada yaptığım değişiklik nasıl olmuş? gerekli bilgileri sayfaya kaynağıyla beraber ekledim. lütfen yardımcı olur musunuz? başka yapmam gereken bir şey var mı? işte yalova valisi selim cebiroğlu'nun bir öğretmeni azarlamasını içeren bilgileri eklediğim sayfa.kolaygelsinModern primat (mesaj) 00.01, 19 Haziran 2020 (UTC)

  • Merhabalar. Her ne kadar kaynaklı bir bilgi kullanmış ve buna tarafsız bir üslupla yer vermişseniz de yaşayan insanların biyografilerine ilişkin politikaya aykırılık teşkil edebilir bu içerik. Zira ansiklopedik açıdan bakarsak bahse konu kişi, bir başkasına -bilgi doğruysa- hakaret etmiş. Aslında ilgili kişi açısından olay bundan ibaret. Geri kalanı ise kendisinden bağımsız ve müteveffanın ölümü ya da ölüm nedeni ile bu olay arasında bir nedensellik ilişkisi yok. Ne var ki, ne kadar tarafsız bir üslupla yazılmış olursa olsun bilginin bu maddede sunulması, iki olay arasında doğrudan bir nedensellik ilişkisi olduğu izlenimi yaratarak maddede konu edilen kişinin haklarına zarar verebilir diye düşünüyorum. Bu bağlamda, eğer gerekirse madde geçmişinden bu sürüme ulaşılabileceği için yaşayan insanların biyografileri politikasını gerekçe göstererek değişikliği reddettim. Fakat değerlendirmemin yanlış olabileceğini de göz önünde bulundurarak, tercihen bir hizmetliye bunu yeniden danışmanızı da tavsiye edeceğim. Bu bağlamda @Chansey'e burada sesleneyim, tabii başka bir kimseye de danışabilirsiniz. Ek olarak, ilgili maddeye görsel eklediğiniz son değişikliği reddederken kullandığım gerekçedeki "ısrarlı" sözcüğü hata oldu. Öntanımlı bir gerekçe kullandım ve eskiden "telif"e tıkladığımda "ısrarlı" sözcüğü yer almıyordu, ben de bastıktan sonra onu silmeyi unuttum. Konunun özüne gelecek olursak, yaşayan kişilerin telif hakkı korunan fotoğraflarını ne yazık ki kullanamıyoruz. Onu da ayrıca belirtmek isterim. Katkılarınız ve danıştığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 00.31, 19 Haziran 2020 (UTC)

TOPRAKM'NİN MESAJ SAYFASINDAKİ ZIPLAYAN TOPU İSTİYORUM[kaynağı değiştir]

Dosya:New-Bouncywikilogo.gif dosyasını kullanabilirsiniz. --ToprakM 11.26, 2 Ağustos 2020 (UTC)