Kullanıcı mesaj:Vikipolimer

  Bu kullanıcı Vikipedi'de en az 10 yıldır düzenleme yapıyor.
  Bu kullanıcı Vikipedi'de arayüz yöneticisi haklarına sahiptir.
  Bu kullanıcı Türkçe Vikipedi'de hizmetlidir.
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  𝐕𝐢𝐤𝐢𝐩𝐨𝐥𝐢𝐦𝐞𝐫

  'Giant and the Knight' - wood engraving by William Strang.png
  Vikipedist Uyarı Vikipolimer'in mesaj sayfasında bulunmaktasınız, lütfen yapıcı iletişim yollarını tercih edin, kişisel saldırı, hakaret ya da tehdit içeren mesaj içerikleri kaldırılacaktır, vandalizm değişiklikleriniz geri alınacaktır. Arşive ulaşmak için tıklayınız.

  Bekleyen değişiklikler güncellemesi[kaynağı değiştir]

  Merhabalar,

  Yaklaşık 2 hafta sonra ikinci kez toplu mesaj atıyorum. Tekrar, Vikipedi'nin geliştirilmesine yönelik olmasına rağmen bu mesajın bazıları için rahatsız edici ve konsantrasyon bozucu olabileceğinin farkında olduğumu ve bunun için içtenlikle özür dilediğimi belirteyim. Arzu eden Kullanıcı:Nanahuatl/Toplu ileti listesi sayfasından kendi adını kaldırabilir ya da mesajla kaldırılmasını isteyebilir, kim nasıl uygun görürse artık. Benzer şekilde arzu eden, köy çeşmesindeki konu başlığını "abone ol" bağlantısına tıklayarak izleme listesine alabilir.

  Takip edenler biliyorlar, 11 Mayıs'ta yaptığım şu duyuru sonrasında, yoğun çalışmalarımız sonucunda bekleyen değişiklikleri sıfırlama parolasıyla yola çıktık. Diğer işlerimizi bir süreliğine kenara bırakarak, bıkana, sıkılana kadar kontrol yapalım demiştim :) Ne mutlu ki o çağrı kısa sürede yanıt buldu ve 1 aydan kısa bir sürede:

  1. Bekleyen değişiklik sayısını 10.800 civarından 6.500 civarına
  2. Bekleme süresini ise 148 günden 81 güne

  indirmeyi başardık!

  Şuradaki istatistikleri incelersek, bir aydan kısa sürede birkaç aylık ilerleme kaydettiğimiz görülebilmekte.

  Bu sıralarda 6.600-6.500 bekleyen değişiklik civarında takıldık ne yazık ki. Kısa sürede 6.000 altı, sonrasında ise, Mayıs 2021'den beri göremediğimiz 5.000 altı uzak değil. İşin iyi yanı ise, bekleme süresi azaldıkça, üst üste binen değişikliklerin de azalmasından ötürü kontrol etme işlemlerinin kolaylaşması (özellikle bir ayın altına düştüğümüzde bu fark çok daha gözle görülür olacaktır).

  Birçoğumuz zaten kontrol ediyoruz, ama bu mesajı, burada geçirdiğimiz vakti biraz daha buna yoğunlaştırabilmemiz adına atıyorum. Yeni madde açma, seçkin içeriklerle uğraşma, maddeleri düzenleme... Bunları en azından kısa bir süreliğine erteleyip, bu bekleyen değişiklik sorununu çözüp, sonra tekrar rutinimize dönebiliriz. Aramızda görece yeni olanlar belki bilmiyorlardır, ama her zaman böyle değildi bu değişiklikler. Bu "çok fazlalar, sıfırlayalım" muhabbeti, 1.000 sınırına dayandığında dönüyordu :) Zaten bunları sıfırladığımızda, bu kadar yoğun çaba sarf etmeden de bunları minimal düzeyde tutmak mümkün -ki artan devriye ve beyaz liste üyesi gerçeğini de aklımızda tutalım.

  Elbette hiç kimsenin böyle bir zorunluluğu bulunmamakta. Ama gelin hep birlikte, çok kısa bir süreliğine daha bu konuya yoğunlaşalım. 25 günden az bir sürede var olan bekleyen değişikliklerin %40'ını erittiysek önümüzdeki ayda daha fazlasını yapabiliriz.

  Herkese iyi çalışmalar dilerim.--Nanahuatl

  Sanal Net İdolü sayfasının silinmesi ve kayda değerlilik ölçütleri hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, yanlış hatırlamıyorsam 19 mayıs 2022 civarı Sanal Net İdolü sayfasını oluşturmuştum. ancak 30 mayıs 2022 civarı sayfa tarafınızca kayda değerlilik standartlarını uygulamadığı için silinmiş. Neden kayda değer olduğunu ve neden silinmemesi gerektiğini aşağıda maddeleyeceğim:

  1) Bu sayfa sıfırdan var olan bir şey değil, halihazırda Japonca Wikipedia'da var olan bir şey. Dolayısıyla oradaki sayfa kayda değer olmadığı için silinmediyse buradaki sayfanın da kayda değer olmadığı için silinmemesi gerekiyordu.

  2) Eğer sorun kaynaklarda olduğunu düşünüyorsanız, bu konu hakkında internette edinebileceğim ve kolay bir google araması ile ortaya çıkan bütün kaynakları ortaya çıkartmıştım, ve bununla da yetinmeyip sadece "chiyu"nun (sanal net idolü akımını yaygınlaştıran kişi) değil, diğer sanal net idollerinin sayfalarına bakarak da özet bir yazı hazırlamıştım. Kısacası Japonca wikipedia'dan bile daha fazla kaynak kullanmıştım.

  3) Eğer sanal net idollerinin gerçek bir kişiyi yansıtmadığı veya sanal bir oluşum olduğu için kayda değer olmadığını düşünüyorsanız bence bu da doğru değil. Çünkü şu an Vikipedi'de "Sanal youtuber" diye bir sayfa var ve o sanal olmasına rağmen silinmiyorsa bu da bence silinmemeliydi.

  3.5) Eğer hem sanal, hem de artık popüler olmayan bir şey olduğu için kayda değer olmadığını düşünüyorsanız (ki bu sayfayı sanal youtuber'lardan ayıran şey bu), bu mantıkla bakarsak 2022 yılı öncesi yaşanmış bütün olayları Vikipedi'den kaldırmamız lazım, çünkü onlar da eskide kalmış şeyler ve artık popüler değiller.

  3.7) Bunun yanında, ben eskiden var olmuş şeylerin kaydedilmesini savunuyorum, her ne kadar az bilinen şeyler olsa da, ki gelecek nesiller bunları öğrenebilsin. Vikipedi, bir bilgi kaydetme aracı ise (aynı eski günlerdeki ansiklopediler gibi) sanal net idolü gibi bir şeyin de bence yer alması gerekiyordu. Ki sözüm ona, sanal net idolleri eskiden popüler olmayan şeyler de değillerdi. 2002 yılında interneti kasıp kavuruyorlardı, belki Türkiye'de popüler değillerdi ancak diğer ülkelerde öyleydi.

  4) Eğer sanal net idolleri Türkiye'de popüler olmadığı için kayda değer olmadığını düşünüyorsanız ben buna katılmıyorum. Çünkü Türkçe Vikipedi'de belki de Türkiye'de sadece 10 kişinin haberdar olduğu maddeler bile varken (ki bu da belki aynı sınıfa girer) bu sayfanın silinmesini doğru bulmuyorum. Ayrıca bir şey ülkemizde popüler olmadı diye onu kaydetmemek büyük bir cehalet sebebidir. (Osmanlı gerileme dönemini örnek verebiliriz)

  Sonuç olarak, sayfanın direkt silinmesindense en azından bekletmeli sil şablonunun konup tartışma sayfasında bunu tartışmamız gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca, sayfanın kayda değer olduğunu düşünüyorum ve sayfayı geri getirmenizi arz ederim.

  İyi günler dilerim, sağlıcakla kalın. 2knk (mesaj) 22.15, 5 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @2knk Vikipedi'deki bir maddenin varlığı diğer maddenin varlığını ya da yokluğunu etkilemez, yine aynı şekilde bir başka Viki dil versiyonunda bulunan maddelerin de burada olması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır, zaten Japonca versiyonda da maddenin sorunlar içerdiğine dair etiketlemeleri görebilirsiniz, eğer maddeyi geliştirmek istiyorsanız deneme tahtanıza geri getirebilirim fakat bu tekrar silinmeyeceğinin garantisi değil.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 22.22, 5 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  memnun olurum, en azından yazdıklarıma yeniden erişebilirim ve geliştirebilirim. Ayrıca hazır mesajlaşıyorken bir şey sormak istiyorum, madde sizce neden kayda değer değil? söylerseniz eğer nerelerini düzeltebileceğimi bilebilirim en azından. 2knk (mesaj) 22.27, 5 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  İstek yapıldı Yapıldı Kullanıcı:2knk /deneme tahtası üzerinden ulaşabilirsiniz @2knk, maddenin bağımsız ve güvenilir kaynaklar ile desteklenmesi gerekir, VP:ÖAYV politikamızı da inceleyebilirsiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 22.29, 5 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Devriyelik başvurusu[kaynağı değiştir]

  Merhaba, devriyelik başvurumu inceleyebilir misiniz? LisafBia6531 msj 15.21, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  100.000 değişiklik[kaynağı değiştir]

  100k-star.png
  100000
  Vay anasını. Nice yüz binlere Polimer :)


  07 💬 16.21, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Teşekkür ederim @07 :)
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 16.22, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bir yıldız da senin için[kaynağı değiştir]

  100k-star.png 100000 Yıldızı
  Nice 100.000 değişikliklere :)
  ᕓikiolog ♥෴ 16.31, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Teşekkürler @Vikiolog
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 18.58, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Darısı başımıza 🥳[kaynağı değiştir]

  100k-star.png 100.000 Yıldızı
  Siz 100.000'e Türkçe Vikipedi 500.000'e, 2022 güzel geçiyor 🥳
  𝓑𝓮𝔂𝓸𝓰𝓵𝓸𝓾 (𐰋𐰖𐰆𐰍𐰞𐰆𐰆) 17.09, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Teşekkürler @Beyoglou
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 18.58, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Koruma nasıl Ekleniyor[kaynağı değiştir]

  Vikipedi sayfası Koruma Nasıl Ekleniyor Furkanmax135 (mesaj) 21.21, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Vikipedi'deki engelleme-silme-koruma işlemleri hizmetliler tarafından yapılır.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 21.29, 6 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bu tür sayfalar hangi sınıfta?[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. İlaç maddelerini uzun süredir şu şekilde açıyorum (Siprofloksasin) ve taslak olarak vikiprojeye ekliyorum. Ama taslak olup olmadığı konusunda kararsızım. Vikipedi:Vikiproje Madde Değerlendirmesi/Değerler sayfasına baktım ama emin olamadım. Siz ne düşünüyorsunuz acaba? Pixel0525 09.00, 8 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @Pixel0525 maddenin değerlendirmesi içeriğin kalitesine göre yapılmaktadır, bizde bazen bu değerler bot ile en:wiki'den alınıyor fakat özünde içerik kalitesine göre değerlendirme yapılmaktadır.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 17.39, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Silinmiş bir sayfa hakkında[kaynağı değiştir]

  Dün gece Ecem Anay sayfasını oluşturdum. Hem TRT'den hem de Aydın Doğan'dan ödüller aldı. Ayrıca yurtdışında düzenlenen film festivallerinde de dereceler elde etti. Fakat sayfa kişinin kayda değer olmadığı gerekçesiyle kaldırıldı. Bahsettiğim 2 ödül Türkiye'de film alanında geçerli ve başarı elde etmesi zor iki organizasyondur. Acaba benim mi hatalı yaptığım bir şey var yoksa kişi mi kayda değersiz? Kalepto302 (mesaj) 12.34, 8 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cevap Cevap Selam! Vikipedi'deki maddeler politikalar ve yönergeler doğrultusunda kabul edilir, VP:HS sayfsından maddenizin silinme gerekçesinin açıklamasını öğrenebilirsiniz. Yeni bir madde oluşturmadan önce lütfen VP:Kayda değerlik politikamızı inceleyiniz. Ayrıca maddenizi ısrarlı biçimde oluşturmaya devam ederseniz VP:Koruma politikası kapsamında maddenize oluşturma koruması uygulanabilir. Madde içeriğinizin özgün araştırma olmamasına dikkat edin, ayrıca bir başka web sitesinden ya da kaynaktan doğrudan kopyala-yapıştır ile alınmadığından emin olunuz, bu durum Vikipedi'nin Vikipedi:Telif hakları politikasının ihlali olarak değerlendirilir ve maddeniz silinebilir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 14.15, 9 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bekleyen değişiklikler - 8 Haziran[kaynağı değiştir]

  Merhabalar herkese,

  Bu bir toplu mesajdır, rahatsızlık için özür dilerim ve mesajı almak istemeyenlerin Kullanıcı:Nanahuatl/Toplu ileti listesi sayfasından kendisini kaldırmasını rica ederim.

  Malum süreçte 28 günü geride bıraktık. Bu 28 günde:

  1. Bekleyen değişiklik sayısını 10.800'lerden 5.600'lere kadar indirmeyi birlikte başardık. Yani 1 aydan kısa sürede, tüm bu bekleyen değişikliklerin %48'ini erittik! Grafik ortada. 5-6 aylık işi 1 aydan kısa sürede yapmışız. Katkı veren herkese Vikipedi teşekkürlerini sunar (diye tahmin ediyorum :P) Önümüzde iki gün var ve tam olarak bir ayı tamamlayacağız. Bu iki günde oranı %50'ye çekeceğiz muhtemelen ve işi yarılamış olacağız.
  2. Bekleyen gün sayısı ise 148 idi başladığımızda, şu an 68'e inmiş vaziyette. Burada ise yarısını çoktan geride bıraktık, iki ay bir haftaya kadar indirdik bu süreyi. Bağlantısını verdiğim grafikte görülebileceği üzere, toplu mesaj atılan günlerde ivmemiz artıyor (19-20 Mayıs, 3-4 Haziran). Bu üçüncü mesajla da umarım bu ivme tekrar artar ve 5.500'lerin altını da görmüş oluruz kısa sürede.

  Unutmayalım ki bu bir zorunluluk değil, gönüllülük işi. Vikipedi'yi düşünen kullanıcılar olarak, bu beklemeleri erittiğimizde, burada yapmaktan keyif aldığımız katkılara tekrar dönebilir ve hatta oralara daha da fazla odaklanabiliriz. Kısa vadede bunlara odaklanarak, uzun vadede daha sağlıklı bir Vikipedi'ye kavuşmuş olacağız.

  Herkese iyi günler ve keyifli katkılar dilerim.--Nanahuatl-MediaWiki message delivery (mesaj) 20.43, 8 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  MEHMET CAN İLELİ adlı kullanıcıdan soru (23.51, 8 Haziran 2022)[kaynağı değiştir]

  KENDİM TÜRK BİR GİRİŞİMCİTİM VE SAYFAMI OLUŞTURMAK İSTİYORUM FAKAT OLUŞTURAMIYORUM. --MEHMET CAN İLELİ (mesaj) 23.51, 8 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cevap Cevap Selam! Vikipedi'deki maddeler politikalar ve yönergeler doğrultusunda kabul edilir, yeni bir madde oluşturmadan önce lütfen VP:Kayda değerlik politikamızı inceleyiniz. VP:Madde sihirbazı yardımı ile ya da yukarıdaki arama kutucuğuna oluşturmak istediğiniz maddenin adını yazıp aşağıdaki kırmızı bağlantıya tıkladıktan sonra maddenizi oluşturabilirsiniz. Madde içeriğinizin özgün araştırma olmamasına dikkat edin, ayrıca bir başka web sitesinden ya da kaynaktan doğrudan kopyala-yapıştır ile alınmadığından emin olunuz, bu durum Vikipedi'nin Vikipedi:Telif hakları politikasının ihlali olarak değerlendirilir ve maddeniz silinebilir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 14.14, 9 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Filtre sayısı uyarısı[kaynağı değiştir]

  Merhabalar! "Adana kebabı" maddesi için çevirimi bitirip yayınla dedikten sonra "Otomatik düzenleme filtreleri çevirinizde sorunlu içerik tespit etti. Filtre sayısı: Varsayılan sıralama ayarları" uyarısı almaya başladım. Sebebini anlamamakta birlikte çözümünü de anlamış değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Joquee (mesaj) 15.18, 9 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @Joquee {{DEFAULTSORT:Adana kebabi}} olan kısmı kaldırırsanız sorun ortadan kalkacaktır.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.09, 10 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  İçinde Patlar[kaynağı değiştir]

  Bu sayfa niçin kayda değer kriterine uymamaktadır. Bir albüm sonuçta VikiTR 49 (mesaj) 06.03, 10 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @VikiTR 49 her sanatçının her albümü VP:Kayda değerlik kriterlerini karşılar gibi genel bir kuralımız yok, bu nedenle lütfen öncelikle VP:Kayda değerlik ve VP:MÜZİK politikalarımızı inceleyiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.07, 10 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Anlıyorum ama bu kişi YouTube'da en çok dinlenen ve Dünyaca ünlü plak şirketiyle anlaşmış bir insan yani ama aynı şey Sagopa Kajmer için ya da Ceza için olsa sıkıntı yok O da albüm bu da albüm yersen VikiTR 49 (mesaj) 07.44, 10 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bizi Ayıran Çizgi silinmesi[kaynağı değiştir]

  Bizi Ayıran Çizgi olan dijital dizisi neden sildiğini öğrenebilir miyim? Mkacao (mesaj) 08.25, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @Mkacao bana bir bağlantı verir misiniz?
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 15.32, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Nasıl yani, bağlantı nasıl alabilirim? Mkacao (mesaj) 17.22, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cevap Cevap Tamamdır @Mkacao şimdi buldum, ilgili sayfa telif hakkı ihlali nedeni ile silinmiştir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 17.28, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Üzücü bir haber.. Teşekkür ederim. Mkacao (mesaj) 17.33, 11 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  SAS arşivleri[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Bu arşivlemeler kapatılma değil de açılma tarihine göre yapılıyor (@Can daha iyi bilir hatta). Karışıklık olmasın, sen kapatılmasına göre yapmışsın :) Yani direkt SAS sayfasındaki açılış sırasına göre yapılması lazım. Bilgine :) İyi günler ve keyifli çalışmalar. NanahuatlEfendim? 18.24, 14 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @Nanahuatl şu anda o şekilde düzenlendi zaten, mevcut ayın adaylığı olduğu için Haziran'da.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 18.26, 14 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
   Not: Ayrıca adaylıkların kayıtları hiç bulunmadığı için mevcut ayın adaylığı olduğu için bu ayın kayıt sayfasına alınıyor.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 18.26, 14 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Burada Mayıs ayında açıldığından Mayıs 2022'de olması gereken birçok adaylık var. NanahuatlEfendim? 05.16, 15 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Tamamdır @Nanahuatl bu sorun düzeldi.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.58, 15 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Osmanlı Padişahı Sultan 3. Mehmet Sayfası Koruma Eklesme[kaynağı değiştir]

  ya kafalarda göre değiştirip duruyorlar da kardeşim sen şuna bir koruma ekler misin lütfen he kafalarına göre adamlar fotoyu falan değiştiriyorlar bir koruma eklesene geçici olarak HDHDR4K (mesaj) 13.28, 15 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Devriyelik görevi[kaynağı değiştir]

  Merhaba iyi vikiler @Vikipolimer. Beni devriyeler listesinden ve beyaz listeden ismimi kaldırabilirmisiniz ? Ben artık bırakmak istiyorum bu görevi. Yaklaşık 6 ay kadar yaptım ve 2 yıldır Vikipedi'ye katkı sağlıyorum. Artık vandalizmle uğraşmaktan çok yoruldum. Maddeleri sürekli kontrol etmekten. 23 bine yakın düzenleme yaptım burada. VanishedUser 638133 (mesaj) 10.02, 16 Haziran 2022 (UTC) VanishedUser 638133 (mesaj) 10.08, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @VanishedUser 638133 isteğin doğrultusunda tanımlı olan "devriye" kullanıcı haklarını kaldırdım. Tekrar dönmenizi bekleriz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 10.15, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Teşekkürler. Peki ben şimdi beyaz listeden, devriyelerden ve toplu mesaj listesinden ismim çıkarılmışmı oldu ? Peki hesap silme veya hesabın aktifliğini kaldırma özelliği varmı Vikipedide ? VanishedUser 638133 (mesaj) 10.21, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Toplu mesaj listesinden çıkarılmanız için, o kişiye ait toplu mesaj listesinden kendi isminizi kaldırmanız gerekiyor. LisafBia6531 msj 10.23, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt @VanishedUser 638133 tanımlı hak kaldırıldı, toplu mesaj listesinde bulunduğunuz kişiden ricada bulunabilirsiniz sizi kaldırması için, ayrıca Vikipedi kullanıcı hesapları asla tam olarak silinmez, kullanıcı adınızı "Vanished" olarak değiştirebilirsiniz, bunun için @Vincent Vega'dan ricada bulunabilirsiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 10.26, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Anladım @Vikipolimer Listeden adım çıkarıldı. Peki Vikipedide kaç ay düzenleme yapmasam aktif olan kullanıcılar'dan ismim çıkarılır. Siz birde benim bugün sildiğim eski mesajları geri getirmişsiniz. Neden ? Ama diğer kullanıcılarda siliyor birbirlerinin sayfalarındaki mesajları veya kendi sayfalarındaki, kimsede geri almıyor. Bazılarıda arşive koyuyor. VanishedUser 638133 (mesaj) 11.18, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  @VanishedUser 638133 30 gün düzenleme yapmazsanız çıkarılırsınız. LisafBia6531 msj 11.19, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Cevap Cevap @VanishedUser 638133 o sayfalar kullanıcıların arşiv safaları, ayrıca diğer kullanıcıların mesaj sayfalarından içerik kaldırmak nezaketsizlik ve vandalizm olarak algılanabilir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.22, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Ama @Vikipolimer ama diğer kullanıcılar bunu yaptığı zaman geri almamışsınız sadece benimkileri galiba VanishedUser 638133 (mesaj) 11.26, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Kim yapsa geri alırım, denk gelmem yeterli.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.29, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Anladım tamam. Peki bu sayfada Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi ismim hala devriye olarak gözüküyor. O güncelleniyormu ? VanishedUser 638133 (mesaj) 11.34, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Evet @VanishedUser 638133 birkaç gün sonra bu tür sayfalarda ilgili içerikler güncellenir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.35, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Peki @Vikipolimer 30 gün boyunca (1 ay) hiç düzenleme yapmazsam Vikipedide, aktif olan kullanıcılardan ismim çıkarılırmı ? VanishedUser 638133 (mesaj) 11.37, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt Aktif olmazsanız aktif kullanıcılar listesinde yer almazsınız. Yani evet.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.41, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Peki kaybolma hakkını kullandığımda herhangi bir kullanıcı beni çağırabilirmi ? VanishedUser 638133 (mesaj) 12.42, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Yeni kullanıcı adınız ile size seslenebilirler, eğer bunları almak istemiyorsanız hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 12.50, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  O başvuru metnini kaybolmak hakkı ve kullanıcı değişikliği ile alakalı olanı doldurdum. Ne kadar sürede sonuçlanır ? VanishedUser 638133 (mesaj) 13.08, 16 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  @Vikipolimer Kullanıcı adım değişti. Ama kullanıcılara yazdığım mesajlarda hala eski kullanıcı adım görünüyor neden ? Onların değişmesi gerekmiyormuydu VanishedUser 638133 olarak VanishedUser 638133 (mesaj) 17.57, 18 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cevap Cevap Hayır, kullanıcı adınız değiştiğinde eski imzalarınızdaki kullanıcı adınız değişmez, ayrıca neden kaybolmak istediğinize anlam veremedim fakat eğer herhangi bir tehdit ya da özel hayatınızı etkileyecek bir unsur ile karşı karşıyaysanız gözetmenler ile iletişime geçebilirsiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 21.24, 18 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Merhaba, @Vikipolimer Devriyelik görevi gerçektende zormuş, maddeleri sık sık kontrol etmek, vandalizmle uğraşmak falan, yoruldum artık yani bakıyorum Türk televizyon dizi maddelerinde en çok düzenleme yapan (bölüm ve sezon sayısı) kullanıcılardan birisi benmişim. Türk dizileri listesi maddesindede öyle bu durum, O yüzden bırakmak istedim. Birde mesaj yazdığım çoğu kullanıcılar bana cevap yazmıyor, görmezden geliyorlar yani. Peki hesabın devre dışı bırakılma özelliği varmı ? VanishedUser 638133 (mesaj) 08.15, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Çıkış yapıp {{emekli}} şablonu koymanız yeterli.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 08.16, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Tamam teşekkürler bilgi için kolay gelsin size... VanishedUser 638133 (mesaj) 08.49, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bekleyen değişiklikler 3.000'lerde! Son kulvar![kaynağı değiştir]

  Merhabalar herkese,

  Bu bir toplu mesajdır, rahatsızlık için özür dilerim ve mesajı almak istemeyenlerin Kullanıcı:Nanahuatl/Toplu ileti listesi sayfasından kendisini kaldırmasını rica ederim.

  En sonda denilmesi gerekeni en başta diyeyim. Hızlı ilerleyelim diye, çok fazla kontrol yapalım diye kaliteden ve özenden ödün vermeyelim. Olması gereken az kullanıcının çok kontrol yapması değil, çok kullanıcının azar azar kontrol yapması. Sizin gibi birçok kullanıcının kontrol yaptığını bilin ve aceleci olmayın :)

  En son toplu mesaj attığımda tarih 8 Haziran, bekleyen değişiklik sayısı 5.600 civarında, bekleme süresi ise 68 gündü.

  1. Artık bekleyen değişiklik sayısı 3.600'lere kadar inmiş durumda. Bu, "artık bir şey kalmamış canım" denilebilecek 2.000'li sayılara ulaşmamız için son viraj. Önümüzdeki 3 günde, yani bu haftayı tamamlayana kadar 3.000'in altına inmemiz çok yüksek ihtimal bu gidişle. Bu haftayı böyle sonlandırdıktan sonra artık önümüzdeki haftanın son hafta olmasının önünde hiçbir engel yok. Farkındayım, özellikle bazı kullanıcılar çok fazla bunaldı devamlı kontrol etmekten ama önümüzdeki 10 günde bunları bitirmemiz oldukça olası.
  2. Bekleme süresi de 34 güne kadar inmiş vaziyette. Bu demek oluyor ki en eski bekleyen değişiklikler bile, bizim bu girişime başlamamızın ilk günlerinde yapılan değişiklikler :) Değişiklik sayısındaki 3.000 ne ise, bekleme süresinde de 30 gün o. Hani uzun yola çıkılırken bir yer görüşür de "artık bir şey kalmadı" hissiyatına kapılırız, o durum :) Grafikten görülebiliyor, 7.000 ve 6.000'ler böyle değildi, hâlâ yolumuz uzundu. Grafik ortada, 7.000'lerde 9 gün, 6.000'lerde 8 gün, 5.000'lerde 6 gün dolaşmışız. 4.000'lerde ise 4 gün yalnızca :) Yolumuz kısaldıkça ivmemizin arttığı ortada.

  Son olarak, bu girişim yalnızca geçici bir çözüm. Bu bekleyen değişiklikler konusunun artık bir "sorun" olmaktan çıkması ve sürdürülebilir olması lazım. İlk müdahaleyi yaptıktan sonra gerek mentalitemizi gerekse sistemi optimize ederek ileriye dönük adımlar atmamız lazım. Bekleyen değişiklik kalmadığında buna dair fikirlerimi paylaşıp gelen tüm fikirleri değerlendirebileceğimiz bir ortam oluşturarak artık bunu kökünden çözmeye yönelik adımlar atacağımızı umuyorum.

  Herkese iyi günler ve keyifli katkılar dilerim.--Nanahuatl-MediaWiki message delivery (mesaj) 07.01, 17 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Omercancayir adlı kullanıcıdan soru (20.47, 17 Haziran 2022)[kaynağı değiştir]

  Merhaba; aga benim şu Parnassos Dağı yazısına bir onay verirseniz güzel olur: Sistem, kaynakların güven verici olmaması sebebiyle değişikliği geri alıyor. --Omercancayir (mesaj) 20.47, 17 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Atatürkün ismi[kaynağı değiştir]

  Sildiğiniz isimlerin madde adı politikası ile hiçbir alakası yok. Madde adı değil başlıkta ekstra belirtilen gerçek ismini neden silip duruyorsun? Gerekçen ne? Açıklamada gerçek ismi yazılmaz diye bir kural mı var?--İnkanyezimesaj 05.17, 22 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Son kez yine aynı cevabı vereyim, Notlar başlığında yer alan içerik.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 05.37, 22 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Koruma[kaynağı değiştir]

  Merhaba Vikipolimer iyi akşamlar, Bu maddedeki içeriklere IP kullanıcılar tarafından yanlış bilgiler giriliyor sürekli rica etsem geçici bir süreliğine korumaya alabilirmisin? VP:SKT'ye taşıyınca genelde talepler daha çok bekletiliyor ve madde SKT'den fark edilinceye kadar zarar görüyor en azından 1 haftalığına yarı koruma IP kullanıcıların aksatıcı değişikliklerinin önüne geçebilmek için uygun görülebilir. İyi Çalışmalar. Delbatrosmesaj 19.22, 22 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  İstek yapıldı Yapıldı @Delbatros
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 21.08, 22 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Devriyelik görevi[kaynağı değiştir]

  Merhaba İyi vikiler 💞

  Ben @mkacao kullanıcı adına olarak devriyelik görevine geri dönmek istiyorum.. yani Devriyelik mi yoksa Beyaz liste mi bilmiyorum... Daha önce telif hakları ile nedeniyle beni beyaz listeden alınmışsın.. Bu görevine dönüp daha güzel düzeltileceğimize inanıyorum.. Mkacao (mesaj) 11.12, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bir daha hata yapmamıza dikkat ederim 🙏 Mkacao (mesaj) 11.15, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Türkçem zayıf olduğu için özür dilerim... Yani özel insanım.. Mkacao (mesaj) 11.21, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Katkılarınızı inceledikten sonra beyaz liste kullanıcı grubu başvurunuz ile ilgili ize geri dönüş yapacağım.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.36, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Başvuru demesek daha iyi olur. LisafBia6531 msj 13.39, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  @LisafBia6531 :) tabi talep diyelim.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.46, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Teşekkür ederim, heyecanla bekliyorum 🙏 Mkacao (mesaj) 15.15, 23 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Son haberi yok mu? :( Mkacao (mesaj) 16.24, 24 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bekleyen değişiklikler artık beklemiyor![kaynağı değiştir]

  Merhabalar herkese,

  Bu bir toplu mesajdır, rahatsızlık için özür dilerim ve mesajı almak istemeyenlerin Kullanıcı:Nanahuatl/Toplu ileti listesi sayfasından kendisini kaldırmasını rica ederim.

  Artık bekleyen değişiklikler 1.500 seviyesine kadar geriledi, bekleme süresi ise iki haftanın altına, 12 güne kadar düştü. Artık bu pazar itibarıyla tüm değişikliklerin kontrol edilmiş olacağını tahmin ediyorum.

  Bu girişime başladığımızda tarih 11 Mayıs 2022 idi. 10.800 küsur değişiklik, 148 gündür bekliyordu. Nisan 2021'den beri sürekli artan bu bekleyen değişiklikler, artık çığrından çıkmış ve bu sistem, Vikipedi'yi vandalizmden koruyan bir sistem olmaktan ziyade bir "sorun" hâline gelmişti. Neyse ki köy çeşmesinden yaptığım çağrı kısa sürede karşılık buldu ve devriyelerin olağanüstü çabasıyla, bir buçuk ay gibi kısa bir sürede artık son noktaya geldik.

  Bu mesaj, konuyla ilgili son toplu mesajım. Bu çağrıya kulak verip sürüm kontrolü yapan her bir devriyeye tek tek teşekkürlerimi iletiyorum. İş birliği yaparak neler başarabileceğimizi, bunu da keyif alarak yapabileceğimizi görmüş olduk :)

  Bu saatten sonra artık zaman, sürüm kontrolü (ve diğer bazı mekanizmaları, bunlardan ileride bahsedeceğim) sistemini bir "sorun" olmaktan çıkarıp, sürdürülebilir ve sistematik hâle getirmektir. Bekleyen değişiklik kalmadığında köy çeşmesinde buna dair bir başlık açıp, kendi fikirlerimi paylaşıp, devriye olan olmayan her kullanıcının fikirlerini paylaşmasını rica ediyorum. Bu sayede bir sistemi oturtup, böyle seferberlikler yapmamıza gerek kalmadan, bekleyen değişiklikler başta olmak üzere birçok mekanizmayı oturtacağımızı ve ekstra kişisel çabalar olmadan, belli bir sistemle Vikipedi'mizi daha iyi yerlere getireceğimizi düşünüyorum.

  Bir buçuk aylık sürecin son iki-üç gününde herkese iyi günler ve keyifli katkılar dilerim. Önümüzdeki hafta köy çeşmesinde tekrar görüşmek üzere.--Nanahuatl-MediaWiki message delivery (mesaj) 05.56, 24 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cognitiwe telif hakkı ihlali hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Cognitiwe için eklediğimiz yazıda telif hakkı ihlali belirtmişsiniz. İhlalin nedeni hakkında bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. İhlale neden olan içerikleri hızlıca kaldırıp tekrar göndermek istiyoruz Bboyhuso (mesaj) 08.06, 24 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt @Bboyhuso VP:HS#G9 sayfasını inceleyiniz lütfen.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.27, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Talep[kaynağı değiştir]

  Merhaba Vikipolimer admin, Arka Sokaklar karakterleri listesi maddesini Muhmah 341410 kullanıcısının yaptığı son değişiklikten itibaren dizinin yeni sezonu başlayana kadar (Eylül ayının 10-15'ine kadar) tam korumaya alır mısınız mümkünse? Beyaz listeler, devriyeler kimse değiştirmesin. Zaten dizi de sezon arasında. Sürekli olarak Tunç ve Hakan Çınar karakterlerini diziden çıktı diye ekleme yapıyorlar. Sezon finalinde Tunç'un içinde bulunduğu araba uçurumdan düşüp patladı diye Tunç öldü sanıyor millet. Dizilerde son anda arabadan atlıyorlar bilirsiniz ki. Haa, yeni sezonun ilk bölümünde ölürse o zaman çıkarırız. Şimdi ölüp ölmediği belli değil ki. Maddenin tartışma sayfasına "Yeni sezon başlamadan bunları öğrenemeyiz" diyerek detaylı açıklama yaptım ama tabi görmüyorlar orayı ve hala oyuncuyu çıkarıyorlar. Hakan Çınar karakterini de "Tunç'un ölümünden sonra şehir dışına gitti" diyerek çıkartmışlar. Daha Tunç'un öldüğü belli değilken bu nereden çıktı şimdi ama? Eemirrgs (mesaj) 14.08, 24 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  İstek yapıldı Yapıldı @Eemirrgs
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.27, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Bir de Zehra Yılmaz isimli oyuncunun maddesinde sürekli olarak yapılan yanlış doğum tarihi eklemesi var. Oyuncu kendi diyor "30 Temmuz benim doğum günüm" diye ama bir kullanıcı sürekli olarak atv kanalının sitesindeki yanlış doğum tarihini eklemeye çalışıyor. (Oyuncunun Instagram'daki doğum günü paylaşımı: https://www.instagram.com/p/CRyoGTKr33a/) Engelleme talebi de oluşturdum ama kimse görmedi. Onunla da ilgilenir misiniz? Eemirrgs (mesaj) 09.12, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt @Eemirrgs bu tür eylemlerde önce kullanıcıyı uyarınız, eğer uyarıdan sonra devam ederse VP:KET talebi oluşturunuz, şimdilik engelleme gerekmiyor, kullanıcı uyarıldı.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 10.30, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Kullanıcının sayfasına yazdım zaten, cevap vermeyip yine tarihi değiştirdiği için mesajını sildim. Boşuna yazıp yorulmuş gibi hissettim. Eemirrgs (mesaj) 10.31, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Alttaki mesaja bakınız: https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Murcel06&oldid=28021921 Eemirrgs (mesaj) 10.33, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt @Eemirrgs tamamdır sorun çözüldü :) bir kez daha olursa haber verebilirsin.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 10.37, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Bug[kaynağı değiştir]

  Aziz bilgi kutusu şablonunda feast_day veya yortu olarak bilgi ekliyorum ama şablonda gözükmüyor. Aziz Dominik ve Marsilyalı Victor sayfasında bu durum mevcut. Thomasaltaca (mesaj) 08.13, 25 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt En kısa sürede ilgileneceğim @Thomasaltaca
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.23, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Grdniskenderartimagaza adlı kullanıcıdan Hasan cüceci hakkında soru (14.25, 25 Haziran 2022)[kaynağı değiştir]

  ben geçmişinden bahsetmiş olduğum kişinin çocukluk fotoğrafını yüklemek istiyorum fakat her seferinde sorun yaşadım ve bundan şikayetçiyim. --Grdniskenderartimagaza (mesaj) 14.25, 25 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Cevap Cevap Selam! Vikipedi'deki maddeler politikalar ve yönergeler doğrultusunda kabul edilir, yeni bir madde oluşturmadan önce lütfen VP:Kayda değerlik ve Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) politikalarımızı inceleyiniz. VP:Madde sihirbazı yardımı ile ya da yukarıdaki arama kutucuğuna oluşturmak istediğiniz maddenin adını yazıp aşağıdaki kırmızı bağlantıya tıkladıktan sonra maddenizi oluşturabilirsiniz. Madde içeriğinizin özgün araştırma olmamasına dikkat edin, ayrıca bir başka web sitesinden ya da kaynaktan doğrudan kopyala-yapıştır ile alınmadığından emin olunuz, bu durum Vikipedi'nin Vikipedi:Telif hakları politikasının ihlali olarak değerlendirilir ve maddeniz silinebilir.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 09.18, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Arayüz yardım[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Wiki arayüzüyle ilgili bir-iki tane sorum olacaktı. Bir arayüz yöneticisi olarak bu işlerden anladığını varsayıyorum.

  - Vikipedi'de istediğin şeyi/kısmı değiştirebilir misin?

  - Başka bir Vikipedi sürümünün arayüzünde değişiklik'ler' yapabilir misin?

  - Bir Vikipedi sürümünün arayüzünü başka bir Vikipedi sürümüne kopyalayabilir veya uygulayabilir misin?

  - Eğer yapabilseydin/yetkin olsaydı, sadece 6200 maddesi olan, arayüzü yarı İngilizce yarı kendi dilinde olan, mobil görünümü bile doğru düzgün olmayan Vikipedi sürümünü geliştirmeye yardım eder miydin?

  Gerçekten 'onarılmaya' ihtiyacı var. XCreel 21.27, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt Selam @XCreel hangi dil sürümünden bahsediyoruz?
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 21.33, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Türkmence Viki XCreel 21.46, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt @XCreel ne konuda yardım gerekli?
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 21.52, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Sürümün en azından tamamen türkmenceleştirilmesi lazım. Ve de Ana sayfanın mobil görünüme uygun hale getirilmesi. Eğer yardım edebileceksen maalesef sana yardımımın dokunacağı tek konu tercüme. XCreel 22.03, 26 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Yanıt Yanıt @XCreel Türkmence diline hakim olmadığım için çeviri konusunda yardımcı olamam fakat arayüz konusunda bir sorun varsa bunlar için yardımcı olabilirim.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 06.59, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Param[kaynağı değiştir]

  Merhaba, reklam amaçlı sayfa diye silmişsiniz ama benim öyle bir amacım yok. Papara, iyzico neyse bu firma da benim için o. Genelde kullandığım firmaları sorguluyor yoksa sayfa oluşturuyorum. İçerikte bir şeyin reklamını yaptığımı da düşünmüyorum. Atladığım, reklam sayılacak bir şey mi yazdım?


  Teşekkürler Captain388 (mesaj) 07.49, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]

  Yanıt Yanıt @Captain388 VP:Çıkar çatışması politikasını inceleyiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 07.50, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]
  Daha çok kafam karıştı şimdi :) Ben şirketi mi savunuyorum şimdi :) veya ücretli editörlük mü yapıyorum. Öyle olsa oturup günlerimi harcayıp niye başka içerikler oluşturayım ki? 100 e yakın milletvekilil sayfası oluşturdum bana ne menfaati olabilir bu durumun.
  Midyeci ahmet'te midye yerken baktım sayfası yok açtım, referans az diye silindi.
  Worldef'ten etkinlik için davet aldım, başlık oluşturdum KD'den silindi.
  Param'dan kart aldım, başlık yok baktım oluşturdum reklam diye silindi.
  Bu içerikte benzer şekilde kd den silinse size yazmazdım bile. Reklam yazdığı için yazma gereksinimi duydum.
  Ben sadece içerikte her şeyi kaynaklara dayandırdığımı düşünüyorum atladığım bir şey varsa sonraki işlemlerde göz ardı etmemek içindi.
  Teşekkürler yine de Captain388 (mesaj) 07.59, 27 Haziran 2022 (UTC)[yanıtla]