Kullanıcı mesaj:Ali Haydar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Hoş geldin!

Hoş Geldin Ali Haydar!

Merhaba, tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla 291 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü Vikipedi'ye hoş geldin!

  • Bu ansiklopedi beş ana madde üzerinde şekillenir, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar vardır.
  • Katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyin.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz.
  • Vikipedi'nin yazım kuralları oldukça basittir ve ansiklopedik bir madde yaratmanın altın kuralları biçem el kitabında ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.
  • Yeni bir madde yaratmanızda madde sihirbazı büyük kolaylık sağlayacaktır.
  • Vikipedi'ye başka bir site ya da yazılı materyalde daha önce yayınlanmış herhangi bir içeriğin eklenmesinin, telif politikası ihlali doğurduğu ve bu eklemelerin farkedildiğinde geri alındığı ve/veya silindiğini unutmayın.
  • Deneyimli kullanıcılardan yardım istemekten çekinmeyin; yeni bir katılımcıya yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında iletilerinizin sonuna, imza atmayı "~~~~" ihmal etmeyin.
  • 18 yaşından küçükseniz çocuk koruma politikasını okumanız tavsiye edilir.
Bizi daha yakından tanımak istiyorsanız
Hakkımızda
Danışmak için
Danışma masası
İletişim için
Köy çeşmesi
Herhangi bir sorunda
Yardım sayfası
İş birliğinde bulunmak istiyorsanız
İş Birliği Projesi
Vikipedi'de neler mi var?
Gözat
En çok sorulanlar Burada
Bulmak istediğim konuya nasıl erişirim? Gezinti
Bir madde için ekleme yapacağım ama telif hakları sorunu ne olacak? Kaynaklar
Madde hakkında nasıl tartışırım? Tartışma sayfasını kullanın
Bir madde için yapıcı eleştiri nasıl yapılır? Tavsiye
Bir kullanıcı ile sorunum var. Ne yapmalıyım? Nezaket (yorum yaparken katılımcıya değil konuya odaklanın) ve Sorun çözümü

Kolay gelsin. -Abecesel 📌🕟 07:36, 16 Eylül 2017 (UTC)

Yardım

Hocam ya bi yardım eder misin bana? Bu imzasız yazı Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15:15, 19 Eylül 2017‎

Tabi, ne konuda? --Cobija (mesaj) 15:19, 19 Eylül 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ali Haydar!
Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.--Pragdonmesaj 10:43, 6 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ali Haydar!
Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

Silinme

Merhaba Çağlar yüksel adlı bağlantımızı silmeye aday göstermişsiniz ama kendisi ünlü bir oyuncudur bu konuda hata yaptığınızı düşünmekteyim teşekkürler.--Furkankorkmazk (mesaj) 22.49, 22 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba Furkan Bey, maalesef ünlü bir oyuncu olmak kayda değer olmak için yeterli bir kriter değil. --Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 10.26, 23 Şubat 2018 (UTC)

Karekter

"Kurtlar Vadisi Pusu adlı wikide karekterler bölümüne ekledim karekteri onaylayabilir misiniz karekter hala bitirilmemiş ve önemli rollerde oynamış kişidir.--Furkankorkmazk (mesaj) 17.36, 23 Şubat 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim

Merhaba. 74.82.17.62, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 20.04, 1 Mart 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim

Merhaba. 74.82.17.62, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 20.08, 1 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ali Haydar!
Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim

Merhaba. 74.82.17.62, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 20.11, 2 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Vikiproje Afrika'ya davet ediyorum.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İş birliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca istenen maddeleri ve açılan maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--TmѰ e12 17.47, 5 Mart 2018 (UTC)

Afra Saraçoğlu

Yani yeni açılan her maddeye kayda değer değil demek zorunda mısınız!? Ayrıca Afra Saracoğlu maddesi senin açtığın maddelerin hepsinden daha kayda değer. iyi günler. Mehk63 Mesaj 22.00, 21 Mart 2018 (UTC)

Mehk63 Bey, açtığınız madde kayda değer değil, maddeyi geliştirin yoksa bu haliyle zorluk çıkarmayın. --Ali Haydar (mesaj) 22.10, 21 Mart 2018 (UTC)
Kayda değee değil yazmak yerine maddeyi geliştirmeye çalışsaydın.Mehk63 Mesaj ~
Gelişime açık olmadığını düşünüyorum maddenin. --Ali Haydar (mesaj) 22.28, 21 Mart 2018 (UTC)

Beyaz liste

Selam Ali Haydar bey. Ben Türkmence Vikipedi'nin hizmetlisiyim, Türkçe Vikipedi'de beyaz liste haklarına sahib olmak istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım?--Rufet Turkmen (mesaj) 22.14, 21 Mart 2018 (UTC)

Selamlar Rufet Bey, beyaz liste olmak için buradan herhangi bir hizmetliye mesaj atabilirsiniz. Vikipedi:Hizmetliler maddesinde aktif hizmetlilerin listesi var. --Ali Haydar (mesaj) 22.26, 21 Mart 2018 (UTC)

Teşekkürler. --Rufet Turkmen (mesaj) 22.31, 21 Mart 2018 (UTC)
Rica ederim. --Ali Haydar (mesaj) 22.32, 21 Mart 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim

Merhaba. 3850 Records, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 13.50, 28 Mart 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

İş Birliği Projesi ödülü

İş Birliği Projesi ödülü

Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ali Haydar!
Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.27, 2 Nisan 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Geç ödül verdiğim için kusura bakmayın, bazı dosyaların silinip silinmeyeceğini öğrenmek için bekledim, ona göre puanlamayı sonlandırdım. ~ Z (m) 16.46, 19 Nisan 2018 (UTC)

HastaLaVi2 Bey, önemi yok %50'si bile geçerli olsa birinci geleceğimi biliyordum, revize edilen çok az bir yüzde var hemen hemen hepsi silinecektir. --Ali Haydar (mesaj) 16.52, 19 Nisan 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor İş birliği

Merhaba Rapsar Bey, spor maddeleri hakkında yürüttüğünüz çalışmalar için teşekkür ederim. Bende bu konuyla ilgili bir kullanıcıyım, eğer hala ilgileniyorsanuz Vikiproje:Spor bünyesinde yürüteceğiniz herhangi bir iş birliği projesine katılmaktan keyif duyacağımı belirtmek isterim. --Ali Haydar (mesaj) 11.36, 24 Nisan 2018 (UTC)

Merhaba. Benden başka katılımcı olmayınca hevesim kaçmıştı açıkçası :/ İlgili olman sevindirdi, Mayıs ayıyla birlikte yeni projeye başlayabiliriz.--RapsarEfendim? 17.23, 24 Nisan 2018 (UTC)

Vikipediye Kayıtım 6-7 ay oldu

Ben yeni kullanıcıyım 5-6 aylık kukla filan değilim Ali bey bana haksızlık yapıyorsunuz eğer hesabım kapatılırsa sizi şikayet edeceğim. Çünkü benim bir emeğim var sen bana saygısızlık yapsıyorsun. Vikiçizer konuşup durumu anlatacağım. GFB Mete 34 (mesaj) 16.56, 27 Nisan 2018 (UTC)

Kanıtlar mevcut, hemen hemen aynı katkıları yapmışsınız, o engellenmiş siz gelmişsiniz ne tesadüf. --Ali Haydar (mesaj) 17.03, 27 Nisan 2018 (UTC)

About Küresünni villages

Hi

First of all Küresünni People came from Çepni tribe not Afshar tribe

Second Those villages are Küresünni, look at this:

http://kuresunniler.com/245/kuresunnilerin-turkiyede-yasadiklari-yerler/ Good luck Amirxa (mesaj) 14.01, 28 Nisan 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

İş Birliği Projesi ödülü

İp engelleme politikası oluşturma

VPN ip adresi için önemli taşıyor merak edecek kimse varsa hemen sor Wikipedia engelleme politikası daha önce verilmiştir geçen yıl 29 nisan 2017 de engellemişti merAk edecek kimse var haberlerde izledim 29 nisan 2017 de Türkiye 🇹🇷 de engellenmişti bu konuda bir bilgin var mı ? Ali haydar abi Bu imzasız yazı Erdolfeyza41 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Feyza Hanım, lütfen denemelerimizi Vikipedi:Deneme tahtası sayfasında yapalım. Genel engelleme konusunda bir bilgim yok, sizin televizyondan duyduğunuz kadar. --Ali Haydar (mesaj) 08.03, 30 Nisan 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor iş birliği

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamında Mayıs 2018'in iş birliği projesi Olimpik sporların dünya şampiyonalarının maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Katkılarınızı beklemekteyiz :)--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.50, 1 Mayıs 2018 (UTC)

AWB

Merhaba. Gördüğüm kadarıyla AWB'yi, kısa çizgileri kaldırıp uzun çizgi eklemek için kullanıyorsun. Türkçede uzun çizginin böyle bir görevi yok, kısa çizgi kullanılmalı. İkinci olarak boşlukları kaldırıp, yine boşluk olarak görünecek bir parametre ekliyorsun. Hiçbir amaca hizmet etmiyor. Lütfen hem doğru olmayan hem de madde yazarlarının işini zorlaştıracak, faydası olmayan değişikliklerden kaçınalım. İyi günler.--RapsarEfendim? 05.41, 6 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba Rapsar Bey, hiç bir amaca hizmet etmiyor demek yanlış, en:Wikipedia:Line-break_handling sayfasını ve &nbsp ; başlığını okuyabilirsiniz. --Ali Haydar (mesaj) 07.44, 6 Mayıs 2018 (UTC)

Yaptığın değişikliklerde bu durumu gerektirecek bir şey göremedim.--RapsarEfendim? 17.59, 6 Mayıs 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

İş Birliği Projesi ödülü

KET Bot Bildirim

Merhaba. 66.160.199.52, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 14.22, 18 Mayıs 2018 (UTC)

Rica

Merhaba. Köy çeşmesinde medya kuruluşlarının içeriği kullanımına dair getirdiğiniz değerli perspektif için teşekkürler. Bununla birlikte kurduğunuz "Maddeler üzerinden onaylanma ihtiyacını gidermek, ego mastürbasyonu yapmak, bir karşılık beklemek bir gönüllünün isteyeceği en son şey olmalı" cümlesini yeniden değerlendirmenizi veya kaldırmanızı rica edeceğim. Normalde dahi hakaret olarak algılanması makul olacak bir "ego mastürbasyonu" suçlamasını böylesi hassas bir tartışmada ortaya atmak, zaten şevki kırıldığı apaçık olan kullanıcıları iyice soğutabilir, veya hiç istenmeyecek tartışmalara yol açabilir. Takdir edersiniz ki kimse "onaylanma ihtiyacını gideriyorsun" gibi bir ifadenin hedefinde olmak istemez, ki bu ifadenin ilgili kullanıcı özelinde çok yanlış olduğunu düşündüğümü de esefle eklemek isterim. VP:İÜYYKÜD politikasını okumanızı da tavsiye ederim, netleştirmeye ihtiyacınız olursa mesaj atabilirsiniz. İyi çalışmalar... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.17, 20 Mayıs 2018 (UTC)

Seksen iki yüz kırk beş Bey, bir gönüllüde olmaması gerekenleri listeledim, bir kullanıcıyı doğrudan hedef aldığımı söyleyemem. --Ali Haydar (mesaj) 23.20, 20 Mayıs 2018 (UTC)
Ancak öyle anlaşılıyor maalesef, üslubunuzla ilgili çekinceleri belirttim. Tedbir olarak ilgili yorumu şu an ben çıkarıyorum, tekrar değerlendirmenizi rica edeceğim --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.58, 20 Mayıs 2018 (UTC)
Problem yok. Ben yorumumu yaptım, gerisiyle ilgilenmiyorum. --Ali Haydar (mesaj) 00.03, 21 Mayıs 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor iş birliği projesi katılımını bekliyor

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamındaki Mayıs ayının iş birliği katılımını bekliyor! Projeye katkıda bulunarak spor maddelerinin gelişimine sen destek olabilirsin. İyi günler.--MediaWiki message delivery (mesaj) 05.23, 21 Mayıs 2018 (UTC)

AWB Futbol iç bağlantı listesi

Merhaba Teacher0691 Bey, AWB'da ki Find & Replace özelliğini kullanarak dişe dokunur katkılar vermek istiyorum. Bu alandaki etkinliğiniz bildiğim için sizden futbol maddelerinde kullandığınız listeyi sizden rica ediyorum. Acaba listeyi paylaşmanız mümkün müdür? --Ali Haydar (mesaj) 19.54, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba, listeyi kendiniz oluşturuyorsunuz. Neyi değiştirmek istiyorsanız onu yazıp liste oluşturabilirsiniz.--Teacher0691 (mesaj) 19.58, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Kayda değerlik

Merhaba Sayın Ali Haydar,

Vikipedi'deki Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) maddesini tekrar gözden geçirirseniz iyi olur. Hızlı sildirmeye çalıştığınız sayfaların ikisi de kayda değerlik kriterlerini taşıyor. Madde içerikleri de istenen kaynaklara sahip. İyi geceler dilerim. Lawlss (mesaj) 23.58, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba Lawlss, ben öyle düşünmüyorum. Gerekçelerimi SAS'da sundum, isterseniz üzerine tartışabiliriz. --Ali Haydar (mesaj) 00.00, 24 Mayıs 2018 (UTC)

Elnare Halilova

"Elnare Halilova" sayfasını "Elnara Halilova" sayfasına taşıya bilirmisiniz.