Kullanıcı mesaj:Ali Haydar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaDiscord üzerinden iletişim için logoya tıklayabilirsiniz.
Discord Black Text Logo.svg

HOŞGELDİNİZ

MESAJ ATMADAN ÖNCE
Nazik olun, Vikipedi, bir bütün olarak diğer katkıda bulunan insanlara özellikle saygılıdır. Herhangi bir nezaketsizlik, Vikipedi'de topluluk deneyiminin kalitesini doğrudan etkiler. Topluluk incitildiği anda maddelerin kalitesi de bu nedenle etkilenir. Bir nezaketsizlik ortamı yaratıldığı anda, olaylar diğer vikipedistlere ve maddelere de sıçrayabilir.

İçerik üzerine yorum yapın, benim üzerine değil, Vikipedi'de hiçbir yerde konuları kişiselleştirmeyiniz. İçerik üzerine yorum yapınız, katılımcı üzerine değil. Kişilere ilişkin yorumlar, bir noktayı dile getirmenize yardımcı olamayacağı gibi Vikipedi topluluğuna zarar verir ve kullanıcıları iyi bir ansiklopedi yaratmak için çaba harcamaktan caydırır.

Taciz etmeyin, bu tür davranışlar Vikipedi'yi tatsız hale getirir ve kullanıcılarda heves bırakmaz.

Hukuki tehditte bulunmayın, Vikipedi'nin tarafsız kalmasını sağlayan en önemli kavramlardan biri olan "sayfaların özgürce değiştirilmesi"ni engeller. Bu özgürlük olmadığı takdirde, tartışmalarda bir tarafın diğer tarafı sindirmesi riski doğar, maddelerde sistematik önyargı oluşabilir.

Fikir birliği için iletişim kurun, Vikipedi, fikir birliği oluşturarak gelişir ve ilerler. Fikir birliğini gerçekleştirmek de, nazik tartışmalar ve müzakerelerle olur.


MESAJ ARŞİVİ
2017
Eylül
2018
Ocak  • Şubat  • Mart  • Nisan  • Mart  • Mayıs  • Haziran  • Temmuz  • Ağustos  • Eylül  • Ekim  • Kasım  • Aralık
2019
Ocak  • Şubat  • Mart

Haftanın İBP projesi[kaynağı değiştir]

merhaba Ali Haydar. Bu haftanın projesi ilginizi çeker sanırım. selamlar. Mukaddimeileti 09.53, 3 Nisan 2019 (UTC)

Ben Fero[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben Fero maddesinin neden kayda değer olmadığını düşünüyorsunuz? --oltnilhn (mesaj) 17.04, 4 Nisan 2019 (UTC)

  • Merhaba Oltnilhn, Ben Fero hakkında yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak yok, müzisyen olarak kayda değerliğini kanıtlayacak 2 albümü de yok. --Ali Haydar (mesaj) 17.33, 4 Nisan 2019 (UTC)

FOÇA AJANS Hakkında[kaynağı değiştir]

(Hızlı silinme talebi Açıklaması) Merhaba, foça ajans hakkında tarihçe, ve şimdiki durum hakkında bilgiler girilmeye devam edilecek. bir kişi yaptığı için bu şekilde kayıt yapıldı. Sizden ricamız bize süre vermeniz. Saygılarımızla. Foça Ajans

Yasal tehdit[kaynağı değiştir]

Merhaba Théoden, Kamil Tolos adlı maddeleri açan Tostosbey, şurada HS etiketi koyan kişilere yasal tehditte bulunmaktadır. İyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 13.36, 9 Nisan 2019 (UTC)

Kullanıcı süresiz engellendi. Haber verdiğin için teşekkürler. --Théoden ileti 13.40, 9 Nisan 2019 (UTC)

Çukur dizi[kaynağı değiştir]

Hocam iyi akşamlar. Dizi kadrosunu çok özetsiz bir hale getirmissiniz. Rica ediyorum eski karakter sıralamasını yerine getirin. Detaylı bilgi eklemek öyle daha kolay oluyor. İyi günler Togrul99 (mesaj) 17.37, 9 Nisan 2019 (UTC)

  • Kaynak eklemek şartıyla karakterler hakkında güncelleme yapabilirsiniz. Kaynaksız, teyit edilmemiş bilgiler ansiklopedide kabul edilir şeyler değil. İyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 18.16, 9 Nisan 2019 (UTC)

Kaynak bizzat dizi bölümleri zaten hocam :). Şimdi siz malum karaketer kısmını degistiniz. Ben yardımcı ve bitirilen kısmını geri ekledim lakin ana karakter kısmında sorun çıkıyor karışıklık oluyor. Rica ediyorum eski haline getirin bahsedilen bölümü. İyi günler Togrul99 (mesaj) 18.25, 9 Nisan 2019 (UTC)

  • Somut kaynak lazım, diziyi izleyip akılda kalanları yazmak somut kaynak değil. Kaynak nasıl gösterilir, kaynak nedir gibi sorularınıza yanıt almak için için Vikipedi:Kaynak gösterme maddemizi okuyabilirsiniz. --Ali Haydar (mesaj) 18.55, 9 Nisan 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Çukur (dizi)[kaynağı değiştir]

Sayın Ali Haydar, dizi sayfasında birçok bilgiyi kaynaksız diye kaldırmışsınız ancak bu tip dizilerde yıllardır böyle tablolar mevcut ve dizileri takip eden insanlarda buraları editliyor veya inceliyorlar. Bu nedenle genel bir fikir birliği olmadan bu tip silmeler yapmayınız. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.16, 11 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Sakhalinio Aynı sorunu bende az önce yaşadım. Maalesef tüm emeğim gitti. Artık orayi düzeltip güncellemek için bir motivasyonum da kalmadı. Kendisi her Dizi karakterinin Hakkında bölümü ve reytingler için kaynak istiyor. Yani çöp linklerle dolsun istiyor. O zaman Tüm Türk dizileri sayfaları ve Karakterler çok kötü bir hale gelir. Yazık etti kendisi. Umarım siz gereğini yaparsınız konuyla ilgili. Motivasyon düşüklüğü zordur bilirsiniz. Bijoupicsou (mesaj) 19.47, 19 Mayıs 2019 (UTC)

  • Sayın @Bijoupicsou, kaynaklardan çöp linkler diye bahsedemezsiniz. Kaynağınız varsa ekleyin, gelişigüzel biçimde somut bir kaynak sunmadan benim kaynağım o, benim kaynağım şu diyerek kaynak belirtemezsiniz. Somut biçimde, içeriğinizin kalması için teker teker hepsi için kaynak belirtmek zorundasınız. --Ali Haydar (mesaj) 20.02, 19 Mayıs 2019 (UTC)

Gerekli güncellemeler kaynakçalar eklenerek yapıldı.Bijoupicsou (mesaj) 15.24, 20 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba Sayın @Ali Haydar ve Sayın @Sakhalinio Cukur dizi sablonunda bir kaynakca ile ilgili hata aliyorum Bitirilen Karakterlerin ustunde 99 diye duruyor ve bir turlu onu oradan kaldiramiyorum. Lutfen duzeltebilir misiniz? Saygilarimla. --Bijoupicsou (mesaj) 08.19, 24 Mayıs 2019 (UTC)

Düzeltildi @Bijoupicsou. Sayın Ali Haydar, mesaj sayfanızda kullandığınız renklerden dolayı yazıları okumak gerçekten çok zor. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.09, 24 Mayıs 2019 (UTC)

Yayla Türk[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba Ali Haydar Bey. Bütün istediginiz degisiklikleri yaptigim halde 4. kez sayfayi silme talebinde bulundunuz. Silme talebine bulunudugunuz sayfa baska moderetorler tarafindan kontrol edilmis ve onaylanmis bir sayfaydi. Bu durumda baska modoretorlerin yetki alanina dahil olmus olmuyor musunuz? Emek verilip hazirlanmis bir sayfayi gelistirmek ve duzenlenemek yerine o sayfanin silinmesine talep edip# katkida bulunan yazarlarin sefkini kirdiginizin farkindasinizdir umarim. Bu siteye faydali olmak istiyorsaniz kendi dogrularinizi dayatmak yerine, yeni yazarlara yol göstermeniz Wikipedia`nin kurulus amacina daha cok hizmet edecektir. Saygilarimla Bu imzasız yazı C.ylcn (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  • Merhaba, Vikipedi'de hiyerarşi yok, sadece topluluğun onayını almış isimlerin standart üyelere kıyasla bir kaç adet daha fazla yetkisi var. Bu yetkiler Yayla Türk maddesinin silinmesi talebime engel değil. Madde içeriği hala reklam içeriyor, kayda değerlik konusu ise hala belirsizliğini koruyor. --Ali Haydar (mesaj) 13.32, 17 Nisan 2019 (UTC)

Rahmi Özgündüz[kaynağı değiştir]

Merhaba Ali Bey,

Rahmi Özgündüz sayfasını hızlı sile ekleme nedeninizi öğrenebilir miyim? Madde 6 gereğini sayfanın karşıladığını düşünüyorum. --Gokayalb (mesaj) 22.59, 1 Mayıs 2019 (UTC)

Neden gereksiz yere sayfama Robot çeviri eklemeyiniz! diye mesaj bırakdım, Robot çeviri eklemedim ki...

Sinsi vandalizm[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages, Kullanıcı:2003:D6:A72B:A981:4991:2808:A72C:39EB IP'li anonim, aylardır istikrarlı biçimde sinsi vandalizm yapmaktadır bu nedenle sürekli engellenmektedir, kendisinin yaptığı değişiklikleri ve benzeri eklemeleri kesinlikle onaylamayın. İyi çalışmalar.--Ali Haydar (mesaj) 20.30, 16 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba Ali Haydar, kullanıcının böyle bir tutum içinde olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra buna dikkat edeceğim. Uyarınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Ravages (mesaj) 20.35, 16 Mayıs 2019 (UTC)

Denetçi davası[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kullanıcıya bir şans daha verilmesi gerektiği kanısındayım. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.33, 20 Mayıs 2019 (UTC)

Adalet Partisi eklemesi[kaynağı değiştir]

Kaynaklı bir bilgiyi niye sildiğini bana anlat evlat! Sen kimsin ve kimin bilgisini siliyorsun!--63.141.56.126 16.16, 20 Mayıs 2019 (UTC)

Nedensiz Değişiklik[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Çukur (dizi) maddesinde yapılan değişikliklerimi neden belirtmeden geri almışsınız. Emek gösterilen bu değişikliklerin neden geri alındığını öğrenebilir miyim? Bir şey demeden bir değişikliği çöpe atma gibi bir hakkınız bulunmuyor. İyi çalışmalar.--Celalcikebab (mesaj) 22.46, 20 Mayıs 2019 (UTC)

  • Merhaba Celalcikebab, değişiklikler silinmedi, eski haline geri getirildi, her zaman ulaşılabilir durumda. Madde üzerinde çalışma olduğu için yaptığınız değişiklikler diğer çalışmayla kesişiyor bu nedenle karmaşaya neden oluyor. Çalışmayı yapan kullanıcıyla iletişime geçip ortak bir çalışma yapabilirsiniz. --Ali Haydar (mesaj) 23.17, 20 Mayıs 2019 (UTC)
  • Yaptığım değişikliklerin çalışmayla kesiştiğini düşünmüyorum. Zaten o çalışmayı yapan kullanıcıyla bu konuyu konuşmuştum. Kendisinin ricası üzerine karakterlerin açıklamasında bulunan kaynakları tekrar eski haline getirdim. Söylediğim gibi, ilk yaptığım değişiklikler zaten bu çalışmayı etkilemiyordu. Diziye yeni katılan oyuncuyu maddeye ekledim, reyting kısmı eksikti onu tamamladım. Bunları açıklama kısmına yazmıştım, o açıklamalara göz atsaydınız keşke. --(mesaj) 23.27, 20 Mayıs 2019 (UTC)