Kullanıcı mesaj:KediÇobanı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yeni ileti ekle.
Vikimedya Türkiye Logo.png
 Ana sayfa   Mesaj   Katkılarım   İçerik taslakları 
 🐈🐈🐈 Her türlü eleştiriye ve yardım teklifine açığım. 🐈🐈🐈

Corona virüsü[kaynağı değiştir]

Merhaba KediÇobanı, Corona virüsü maddesinin yeniden yazılabileceğini söylemişsin. Çevirisi hangi İngilizce sayfadan yapılacak bulamadım. --Ali Haydar (mesaj) 09.23, 25 Ocak 2020 (UTC)

Wikidata bağlantısı yapılmış şimdi gördüm. Madde üzerinde vandal ve reklam içerikli değişiklikler yapılıyor, çalışma esnasında araya girecek değişikliklere dikkat etmek gerek. Kolay gelsin. --Ali Haydar (mesaj) 09.28, 25 Ocak 2020 (UTC)
Merhaba Ali Haydar, tercüme edecektim, fakat başka bir kullanıcı tercüme etmekte olduğu için içerik çevirmeni bana izin vermedi. Ben kendisine de mesaj yolladım. --KediÇobanı🐈 09.33, 25 Ocak 2020 (UTC)
Şu anda çalışma yapmıyorum. İlgili kullanıcı maddeyi serbest buraktığında tercüme yapıp, yazılmış ekstra bilgileri ekleyeceğim. --KediÇobanı🐈 09.37, 25 Ocak 2020 (UTC)
Kullanıcının yakın zamanda çeviriyi ekleyeceğini düşünmüyorum. Madde şu an bomboş. Acaba taslak seviyesine kadar çevirebilir misiniz? Boş kalmasın. --Ali Haydar (mesaj) 20.29, 25 Ocak 2020 (UTC)
Öyleyse bu gece bu maddeleri düzenleyeyim Ali Haydar. İlginiz için teşekkür ederim. --KediÇobanı🐈 20.49, 25 Ocak 2020 (UTC)

Filistin Devleti Başkent Düzenlemesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Tartışma:İsrail sayfasında düzenleme yapacağınızı söylemişsiniz. Ben az önce düzenleme yaptım. İncelerseniz sevinirim. İyi çalışmalar. yeniturkiye 16.17, 31 Ocak 2020 (UTC) Bu imzasız yazı Bedirfurkan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba Bedirfurkan, ilgili değişikliği, ilgili gerekçeye istinaden ben yapacaktım fakat fırsat bulamıyordum. Teşekkür ederim. --KediÇobanı🐈 16.59, 31 Ocak 2020 (UTC)
Vaktinizi ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler. Başkent’in Kudüs olarak kabul edilmesi en büyük şehrinin de Kudüs olduğu anlamına gelmez mi? Bu sebeple Gazze yerine en büyük şehre de Kudüs yazmamız daha doğru olmaz mı? BFurkan 17.40, 31 Ocak 2020 (UTC)
Bedirfurkan, Kudüs mü daha büyük Gazze mi bilmiyorum çünkü Küdüs'te Yahudi yerleşim birimleri de var. O konuda bilgim yok. --KediÇobanı🐈 20.24, 31 Ocak 2020 (UTC)
Peki Filistin makalesinin ismi Filistin Bölgesi olarak değiştirilip, Filistin Devleti makalesi Filistin olarak adlandırılsa daha doğru olmaz mı? Örneğin Türkiye makalesinin ismi Türkiye Cumhuriyeti Devleti değil.BFurkan 11.56, 3 Şubat 2020 (UTC)
O maddelerde kırk kere düşünüp bir kere değişiklik yapmak lazım, zira hem hassas bir konu, hem taraflı yaklaşımlar içeriyor (bence), hem de bir konuda hızlı değişiklikler yapmak topluluk tarafından benimsenmeyebilir. --KediÇobanı🐈 13.38, 3 Şubat 2020 (UTC)

Vikiproje:Tıp[kaynağı değiştir]

Merhaba Kediçobanı. Vikiproje:Tıp'a geçmişte çok emek vermiş olduğunuzu gördüm. Projeyi canlandırmaya ne derseniz, herhangi bir fikriniz var mı neler yapılabileceğine dair? Ben ilgili kullanıcılara davetiye göndermeyi planlıyorum, belki aylık iş birliği projesi yeniden başlatılabilir?--Gogolplex (mesaj) 16.48, 2 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba Gogolplex. Aslında yapılacak çok şey var ve ben de ilk günki kadar heyecanlıyım, fakat hiç zaman bulamıyorum. Eskiden ben önce şablon yazar, sonra şablondaki maddeleri tamamlamaya çalışırdım. Diğer kullanıcılara bir çok kez hem portalden hem projeden hem de köy çeşmesinden çağrıda bulundum fakat ilgilenen olmadı. İsterseniz bu sayfaya göz atabilirsiniz. Sonra birlikte neler yapabileceğimizi konuşuruz. --KediÇobanı🐈 19.01, 2 Şubat 2020 (UTC)
Şablon düzenlemeleri de yapmıştım o zaman. İş birliği ve iletişim şablonları kısmına bakabilirseniz sevinirim. --KediÇobanı🐈 19.13, 2 Şubat 2020 (UTC)

HIV sayfayı ile alakalı[kaynağı değiştir]

Selam, Kaynak pozitif yaşam derneğinden eklenecekti acele etmeseydiniz ayrıca insanları bilgilendirmekte herkes tıp dili kullanıyor mu acaba. Reddinizi geri alırsanız memnun olurum Saygılar Hasmetlihasmet--Msj✔ 20.38, 6 Şubat 2020 (UTC)

Selamlar Hasmetlihasmet. Hemen kızmayın. Düzenlediğiniz cümle neden sonuç ilişkisi bakımından daha önceki cümleden daha iyi değildi. Eklediğiniz bilgiler ise kaynaksızdı (ve sürüm kontrolünde, sonradan kaynak eklenip eklenemeyeceğini tahmin edemem). Onları kontrol edip tekrar eklemeyi düşünüyorum zaten. Sonuç olarak, geri alamam fakat sizin eklemelerinize istinaden düzenleme yapabilirim. Saygılarımla. --KediÇobanı🐈 21.18, 6 Şubat 2020 (UTC)
Tekrar kontrol ettim. Geri almaya karar verdim fakat sizin çalışmanızla çakışmaması için düzenleme yapmayacağım. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 21.26, 6 Şubat 2020 (UTC)

Hemşire sayfası ile ilgili[kaynağı değiştir]

merhabalar KediÇobanı Hemşire sayfası ve Hemşirelik ile ilgili sayfalarla, yapmış olduğum meslek olması dolayısı ile yakından ilgiliyim belki hatırlarsınız , Hemşire sayfası konu başlığı Hemşirelik olarak değiştirilmiş benim yetkim olmaması nedeni ile başlığı malesef geri değiştiremiyorum değiştiren yazar ile konuştum fakat mesleklerin bir başlık altında toplanacağı ile ilgili garip söylemde bulundu , takdir edersiniz ki Hemşire sayfasında mesleğin tanımı ve unvanın alınmasından bahsedilmekte Hemşirelik yapılan iş anlamına gelmektedir, birçok meslek dalını içerisinde barındıran bir şey değildir, ve bu anlam karmaşasına neden olmaktadır sizin sayfanız önceden bildiğim üzere veteriner hekim ayrı veteriner hekimlik ayrı bunu çoğaltabiliriz doktor doktorluk, öğretmen öğretmenlik, ebe ebelik yani bu çok saçma olmuş ozman diğer sayfaları da ole yapalım doktor sayfasını doktorluk yapalım, lütfen sayfa başlığının geri alınması eski hail olan Hemşire ye dönmesine yardımcı olabilirseniz sevirinirim. Geehero (mesaj)

Merhaba Geehero. Hemşirelik işi ile hemşire ünvanını ayırmak istemişler. Bu aslında olabilecek bir şey. Ben bu konuda neler yapabileceğimize bir bakıp size daha etraflı bir yazı yazacağım. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 10.55, 8 Şubat 2020 (UTC)
Merhaba geri döünüşünüz için teşekkür ederim tabiki 2 farklı sayfa olabilir hem Hemşirelik olarak aynı zamanda Hemşire olarak birinde yapılan iş diğerinde meslek ünvanı vesaire gibi konulardan bahsedilebilir tıpkı yabancı sayfalarda olduğu gibi lakin arkadaşlar 2 sayfayı birleştirmiş ikiside yapılamıyor ozaman bize fırsat verilsin ve Hemşirelik olarak yeni bir sayfa açıp orada yabancı sayfa çevirisi ve detayları yazalım ama Hemşire sayfasıda ayrıca kalsın çünkü yabancı sayfalardada aynı bu şekilde anlam olarakda yanlış anlaşılma olmaz Teşekkür ederim ilginiz için Bu imzasız yazı Geehero (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Bunu yapabiliriz Geehero. Ben bir çalışma yapıp size dönüş sağlayacağım. --KediÇobanı🐈 11.27, 8 Şubat 2020 (UTC)
Aslında daha önce şu şablonu hazırlamışım ve size de yazmışım. İsterseniz buradaki maddeleri çeviri aracılığıyla oluşturabilir ve Türkiye'deki uygulamaları da maddelere ekleyebilirsiniz. Ben de fırsat buldukça geliştirmeler yaparım fakat şu anda kendi hedefimdeki maddeleri oluşturmak için bile zaman bulmakta zorlanıyorum. --KediÇobanı🐈 19.10, 8 Şubat 2020 (UTC)
İngilizce sürümde de Hemşire ve Hemşirelik maddeleri ayrılmamışlar, fakat uzmanlaştıkları konulara göre (Örn: Eğitim hemşireliği, Acil hemşireliği) ayrı ayrı maddeler oluşturmuşlar. Biz Türkçe sürümde ayırabiliriz de ancak bahsettiğim şablonu hallettikten sonra ayırırsak daha iyi olacağı kanaatindeyim. --KediÇobanı🐈 11.10, 9 Şubat 2020 (UTC)

Kamil Tolon[kaynağı değiştir]

Kamil Tolon sayfasındaki değişikliklere bir göz atabilir misiniz? @KediÇobanı teşekkürler--88.230.193.96 16.03, 8 Şubat 2020 (UTC)

Maddeye göz atacağım, fakat bu kişi konusunda bir bilgim veya araştırmam söz konusu olmadığı için onaylamam mümkün değil. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 16.40, 8 Şubat 2020 (UTC)

Madde hakkında[kaynağı değiştir]

Selamlar Ahmet Turhan. Daha önce oluşturduğumuz Veteriner tıp şablonunda Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri Veteriner Dairesi maddesi kırmızı kaldı. Aslında başka ülkelerin de bu tip yapıları var, fakat maddeleri oluşturulmadığı için şablonda yer almıyorlar. Ben bu maddeyi yazmayı çok istedim, biraz araştırdım fakat bir şey bulamadım. Belki siz ilgili madde için bir şeyler bulursunuz diye yazmak istedim. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 13.34, 13 Şubat 2020 (UTC)

Selamlar, @KediÇobanı Sovyetler Birliği'nde veteriner tıp maddesinde kullandığım Şöyle bir kaynak var;
Ama Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri'nin bir alt birim maddesini konu alıyoruz, bağımsız bir madde olacak kadar kayda değer midir, yoksa ordu maddesinin alt başlığı olarak mı bilgi vermeliyiz önce ona karar vermemiz gerek. Birkaç bağımsız kaynak var ise bağımsız madde olur ama önce onu araştırıp karar vermemiz gerek. --Ahmet Turhan (mesaj) 13.40, 13 Şubat 2020 (UTC)
Kaynak bulursak eğer, bence en az bunun kadar kayda değer. Ben İngilizce sürümde yaka renkleri ve isim konusunda bir şeyler buldum. Sizin gönderdiğiniz kaynağa da bakıp bir madde ortaya çıkartabiliriz. --KediÇobanı🐈 13.49, 13 Şubat 2020 (UTC)
Tamam bi bakayım, maddeyi oluşturayım. --Ahmet Turhan (mesaj) 15.17, 13 Şubat 2020 (UTC)
Nerede o yaka renkleri ve isim konusundaki bilgiler @KediÇobanı ? --Ahmet Turhan (mesaj) 16.26, 13 Şubat 2020 (UTC)
Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri Veteriner Dairesi maddesi oluşturdum. Bu kaynakta resmî arması da var, bir yerlerde uygun lisanslı bulursak ekleriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.16, 13 Şubat 2020 (UTC)
Çok güzel bir madde olmuş. Biliyorsunuz SSCB çağının veteriner hekimlik konusunda önde olan ülkelerinden. Bu madde bu konuda yerinde oldu. Teşekkür ederim. --KediÇobanı🐈 17.39, 13 Şubat 2020 (UTC)
Ayrıca kaynakta armayı göremedim, en baş soldaki arma mı acaba? --KediÇobanı🐈 17.44, 13 Şubat 2020 (UTC)
Kaynakta "Soviet" diye arattırın, alttaki şemada gözüküyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.58, 13 Şubat 2020 (UTC)
Gördüm, ben de "USSR" şeklinde arama yapmıştım. Eğer görüntü müsait ise (çözünürlük vesire) ben yüklerim. --KediÇobanı🐈 18.09, 13 Şubat 2020 (UTC)
  • Şu kategoride Sovyet veteriner hekimler var. Bi girişsek nasıl olur? Proje oluşturabilirim buna yönelik aslında. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.03, 13 Şubat 2020 (UTC)
Bunların İngilizce sürümü varsa yardımcı olabilirim. Tabi bir de kişilerin kayda değerlik kriterleri falan var. O şekilde ben de projeye katılabilirim. --KediÇobanı🐈 18.09, 13 Şubat 2020 (UTC)
Arma burada. Ama commons sürümü gerek belki çizimle aktarılabilir o işten anlayan varsa. O kişilerin arasında onur nişanı almış veteriner hekimler de var, hemen hemen hepsi yaptıklarıyla tarihsel incelemelere tabi tutuldukları için kayda değer diye tahmin ediyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.12, 13 Şubat 2020 (UTC)
Buyurun, maddeye de ekledim. --KediÇobanı🐈 21.36, 13 Şubat 2020 (UTC)