Vikipedi:Botlar/İstekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
< Vikipedi:Botlar(VP:BOTİS sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Botlar

Bu sayfa belirli rutin işlemlerin ya da elle yapılması çok uzun sürecek bazı işlemlerin yapılması için bot kullanılmasına ilişkin isteklerin değerlendirilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Bot politikası uyarınca botla yapılması uygun olabilecek işlemleri konu alan istekler bu sayfaya eklenecektir ve sayfanın amacı yalnızca bu fikirler için ortak bir havuz oluşturulmasıdır. Topluluğun onayını gerektiren durumlar için başvuru sayfası kullanılmalıdır.

İsteğinizi iletmeden önce Bot politikası sayfasını okumanız yararlı olacaktır.

Bot sahipleri bu sayfaya eklenen isteklere cevap verebilir ve cevaplama işlemlerinde {{BOTİS}} şablonunu kullanabilir.

Sonuçlanan istekler Arşiv sayfasında bulunabilir.

İstekler[kaynağı değiştir]

İmza botu[kaynağı değiştir]

En Wiki'de SineBot diye bir bot tartışma sayfası ve benzer yerlerde yazı yazdıktan sonra imza atmayı unutan kişiler olunca direk imzasız şablonunu ekliyor. Aynı görevi yerine getirebilecek bir bot özellikle imza atlamayı sık sık unutan yeni kullanıcılar için oldukça işe yarar olacaktır.≈ SunSoldiers  ✉  15:55, 5 Aralık 2017 (UTC)

En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü Kategorilerinin taşınması[kaynağı değiştir]

Merhaba, Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü bu yıl isim değişikliğine giderek En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü olarak güncellendi. Kategorilerin de bu doğrultuda değiştirilmesi gerekiyor. Tek tek yapmak hem vakit alacak hem de karışıklığa sebebiyet verebilir. Bu nedenle aşağıdaki kategorilerin ve tüm alt kategorilerin mevcut isme taşınması yapılabilirse çok iyi olur.

  • Kategori:Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü başvuruları‎ --> Kategori:En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü başvuruları
  • Kategori:Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü kazanan filmler‎ --> Kategori:En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü kazanan filmler
  • Kategori:Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü sahibi yönetmenler‎ --> Kategori:En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü sahibi yönetmenler‎
  • Kategori:Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü şablonları‎ --> Kategori:En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü şablonları‎

--Pragdonmesaj 07.02, 12 Haziran 2019 (UTC)

Yes check.svgE Yapıldı --Superyetkinileti 11.17, 15 Haziran 2019 (UTC)

mahkum → mahkûm[kaynağı değiştir]

yazım kuralı gereği maddelerde ve kategorilerde değiştirilmeli.. --kibele 20.14, 18 Eylül 2019 (UTC)

Geçen hafta bazı maddelerde bu değişikliği yapmıştım. Özel olarak bir daha bakayım. --Khutuckmsj 20.46, 18 Eylül 2019 (UTC)
Maddelerdekileri yapıyorum, kategori taşıma benim botumda teknik olarak farklı bir iş. Kategori adlarına ayrıca bakarız. --Khutuckmsj 20.50, 18 Eylül 2019 (UTC)

Yes check.svgE Yapıldı ama teknik sebeplerle arada bazı şeyleri atlamak zorunda kaldım. Sanırım ~100 kadar madde kaldı, AWB kullananlar da bir bakarsa iyi olur. Kategorilerin de olmuş olması lazım. @Teacher0691 @Vikiçizer ilginizi çeker mi? --Khutuckmsj 01.39, 19 Eylül 2019 (UTC)