Vikipedi:Köy çeşmesi (politika)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Köy Çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Vikipedi:Kayda değerlik (video oyunları) yönerge teklifi[kaynağı değiştir]

Tanım cümlesi[kaynağı değiştir]

Herkese selam.

Bunu köy çeşmesinin politika bölümüne yazmakla hata mı ettim bilmiyorum. Artık çorbaya dönen şu "tanım cümlesi" veya "dır,dir meselesi" ya da her neyse bir açığa kavuşsun istiyorum. Viki alışkanlıklarından birisi de giriş cümlelerinde -dır, -dir gibi isimden fiil üreten eklerin kullanılmamasıdır. yazısını gördüğüm günden, bir IP nin (gerçekten IP mi yoksa tecrübeli biri mi bilemem) şekil A daki değişikliğine kadar hiçbir sorun yoktu. Ancak şu an geçmişte defalarca tartışılmış olan (Örnekler 1,2,3,4,5,6 daha var mı bilmiyorum) konuyu bir halledelim de değişiklik savaşları yaşanmasın --Zaitsév 18:52, 14 Temmuz 2015 (UTC)

Tartışmaları okudum da bu tür eklerin olmaması daha doğru sanırım. --KediÇobanıİleti 19:32, 22 Ağustos 2015 (UTC)

Genel Seçimler[kaynağı değiştir]

Öncelikle herkese merhaba..Malumunuz seçimlerin tekrarı kararı alındı ve Kasım ayında bir daha sandık başına gideceğiz..Buda wiki de iki farklı madde olmasını gerektiriyor.7 Haziran seçimlerinden kalan 81 il + yurtdışı + gümrük oyları sayfasının yeniden isimlendirilmesi gerekiyor.Maddelerin uygun bir biçimde isimlendirilip usulünce taşınması Kasım'daki maddelerin yazımına başlamam için önemlidir..İyi wikiler..--Emreculha (mesaj) 21:37, 25 Ağustos 2015 (UTC)

Bu işlerde genelde Cobija'dan iyi fikiler çıkmakta. benim düşüncem ana maddeye paralel olarak Kocaeli'de Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri ve Kocaeli'de Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri kullanımının doğru olacağı yönündedir.
Ana madde neyse alt maddeleri de ona göre taşımak lazım. Siftahı yaptım. --cobija 07:58, 26 Ağustos 2015 (UTC)
Ellerinde Sağlık Cobija..Zahmet olmazsa alt maddeleride "Haziran" kelimesi geçecek şekilde düzenleyebilir misin? Kasım maddelerine başlayacağım..--Emreculha (mesaj) 21:37, 25 Ağustos 2015 (UTC)

Vikipedi:Yaşayan insanların biyografileri ve Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler)[kaynağı değiştir]

  • Bu konuda aşılması gereken sorunların olduğunu düşünmekteyim. Az önce Kaan Yıldırım ve Ezgi Eyüboğlu maddelerinde yapılmış bir düzenlemeyi onayladım. İlgili düzenlemeler bilgi kutusundaki "ilişki" başlığına yapılan eklemelerdir. Şimdi soruyorum bunun neresi ansiklopedik? Ansiklopedikliğini geçtim bilgi kutusundaki bu bilginin kayda değerliği nedir? Hayır ben bu kişilerin dahi ansiklopedik maddesi açılacak türden kayda değer olduklarını düşünmüyorum. Türkiye'de her yayına giren dizinin, filmin, yarışmanın oyuncularını, sunucularını kayda değer mi sayacağız? Burası bir IMDb, sinemalar.com, beyazperde vb. siteler değil ki herkesin maddesini açalım. Katılmayabilirsiniz ancak alt tarafı klasik bir yaz dizilerinde oynamışlar. Ansiklopedik olacak kayda değerliklerinin olduğunu göremiyorum. Buraya sadece bu kişileri ispiyonlamak için gelmedim elbet. Bu örneklerden giderek genele vuralım ve kişilerin kayda değerliği için yeni şartlar getirelim. Bu şartları karşılamayan tüm yaşayan insanların sayfalarını silelim. Ne dersiniz?  McAang 22:48, 22 Eylül 2015 (UTC)
Bilgi kutularındaki -ekstrem bir durum yoksa- attığı gol sayısı, kişinin boyu/kilosu/dini gibi bilgilerin de ansiklopedide yer alacak bilgiler olduğunu düşünmüyorum.  McAang 22:52, 22 Eylül 2015 (UTC)
  • "İlişki" aslında "ilişkili hareketler" demek ve daha önceleri bir yerlerde belirtildiği gibi oyuncu bilgi kutusunda değil müzisyen bilgi kutusunda yer alması gereken bir parametre. Diğer kısımlara ise katılmıyorum.--RapsarEfendim? 08:10, 23 Eylül 2015 (UTC)