Vikipedi:Köy çeşmesi (politika)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Köy Çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Vikipedi:Kayda değerlik (video oyunları) yönerge teklifi[değiştir]

Tanım cümlesi[değiştir]

Herkese selam.

Bunu köy çeşmesinin politika bölümüne yazmakla hata mı ettim bilmiyorum. Artık çorbaya dönen şu "tanım cümlesi" veya "dır,dir meselesi" ya da her neyse bir açığa kavuşsun istiyorum. Viki alışkanlıklarından birisi de giriş cümlelerinde -dır, -dir gibi isimden fiil üreten eklerin kullanılmamasıdır. yazısını gördüğüm günden, bir IP nin (gerçekten IP mi yoksa tecrübeli biri mi bilemem) şekil A daki değişikliğine kadar hiçbir sorun yoktu. Ancak şu an geçmişte defalarca tartışılmış olan (Örnekler 1,2,3,4,5,6 daha var mı bilmiyorum) konuyu bir halledelim de değişiklik savaşları yaşanmasın --Zaitsév 18:52, 14 Temmuz 2015 (UTC)

Tartışmaları okudum da bu tür eklerin olmaması daha doğru sanırım. --KediÇobanıİleti 19:32, 22 Ağustos 2015 (UTC)

Genel Seçimler[değiştir]

Öncelikle herkese merhaba..Malumunuz seçimlerin tekrarı kararı alındı ve Kasım ayında bir daha sandık başına gideceğiz..Buda wiki de iki farklı madde olmasını gerektiriyor.7 Haziran seçimlerinden kalan 81 il + yurtdışı + gümrük oyları sayfasının yeniden isimlendirilmesi gerekiyor.Maddelerin uygun bir biçimde isimlendirilip usulünce taşınması Kasım'daki maddelerin yazımına başlamam için önemlidir..İyi wikiler..--Emreculha (mesaj) 21:37, 25 Ağustos 2015 (UTC)

Bu işlerde genelde Cobija'dan iyi fikiler çıkmakta. benim düşüncem ana maddeye paralel olarak Kocaeli'de Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri ve Kocaeli'de Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri kullanımının doğru olacağı yönündedir.
Ana madde neyse alt maddeleri de ona göre taşımak lazım. Siftahı yaptım. --cobija 07:58, 26 Ağustos 2015 (UTC)
Ellerinde Sağlık Cobija..Zahmet olmazsa alt maddeleride "Haziran" kelimesi geçecek şekilde düzenleyebilir misin? Kasım maddelerine başlayacağım..--Emreculha (mesaj) 21:37, 25 Ağustos 2015 (UTC)