Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Köy çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Kontrol edilmiş olarak işaretle[kaynağı değiştir]

Son değişikliklerde, yeni bir sayfa açılmışsa ve bu sayfaya gittiğimizde; sayfanın sağ alt köşesinde "Kontrol edilmiş olarak işaretle" diye bir bağlantı çıkıyor. Benzer şekilde yine son değişikliklerde, yeni açılmış maddelerin yanında kırmızı bir ünlem işareti var. Bunlar, bizim sürüm kontrolü uygulamasına geçince terk ettiğimiz hususlar. Kaldırılmaları mümkün müdür?--RapsarEfendim? 02.26, 27 Aralık 2018 (UTC)

@Superyetkin ya da @HastaLaVi2 bakabilir mi? Sorun devam etmekte.--RapsarEfendim? 07.11, 5 Mart 2019 (UTC)

AWB ile yapılan değişiklikleri gizleme[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar AWB ile yapılan değişiklikleri izleme listemde nasıl gizlerim? İzleme listemin çoğu Vikiçizer ve Teacher'in yaptığı AWB değişiklikleri ile doluyor, bu değişiklikleri gizlemem mümkün mü, beni ilgilendiren diğer değişiklikler. Bot değişikliklerini ve küçük değişiklikleri de gizledim ama yine de görünüyorlar. Mukaddimeileti 10.29, 5 Şubat 2019 (UTC)

By erdo can AWB değişikliklerini gizlemek için şöyle bir kolaylık oluşturmuş. --Théoden ileti 12.24, 5 Şubat 2019 (UTC)
İşe yaradı sanırım, teşekkürler Theoden. Mukaddimeileti 12.34, 5 Şubat 2019 (UTC)
Bu kullanılınca da hem awb kullanan kullanıcının katkıları gözükmüyor hem son değişiklikler sağlıklı sonuç vermiyor. --Hedda Gabler (mesaj) 19.12, 6 Şubat 2019 (UTC)
@HakanIST'in bir fikri vardı, bot-gibi (bot-like) kullanıcılara bir kullanıcı grubu tanıma ile ilgili. Nedir son durum diye kendisini pingliyorum, burada uygulanabilirliği var mı? --Vikiçizer (mesaj) 19.16, 6 Şubat 2019 (UTC)
Bildiğim kadarıyla (bot) hakkı insanlara editlerini bot olarak işaretleme izni veriyor. (bot) izni olan birisi editlerini title=&action=edit&bot=1 yoluyla bot olarak işaretleyebiliyor ve öte yandan işaretlemedikleri editler hala gözüküyor. İnsanlara bot hakkı verip AWB'nin bir şekilde tüm editleri bot olarak işaretlemesini sağlamak lazım. (AWB'nin öyle bir özelliği var mı bilmiyorum, hiç kullanmadım) erentar 02.41, 8 Mart 2019 (UTC)
  • Yeri gelmişken, neden bot hesabı alınmadığı sorusunu de sorayım bari. Malum, bu değişiklikler insan ilgisi gerektirecek değişiklikler değil (şablon yönlendirmelerini giderme mesela).--RapsarEfendim? 20.14, 6 Şubat 2019 (UTC)
Acaba bu değişikliklikleri etiketlersek ayarlardan da etiketi belirtirsek filtrelenmez mi? --Hedda Gabler (mesaj) 20.51, 7 Şubat 2019 (UTC)
Ben de Rapsar gibi düşünüyorum. Eskiden bot hesabı alınıyordu, o zorunluluk kaldırılmış tamam, ama böyle çokça kullanılan botlar için bot hesabı alınabilir bence. Mukaddimeileti 12.21, 8 Şubat 2019 (UTC)
Hedda Gabler'in dediği gibi belki bu değişiklikler küçük değişiklik olarak kaydedilirse görülmez belki. Mukaddimeileti 12.27, 8 Şubat 2019 (UTC)
@Mukaddime, daha önce bu soruyu yönelttiğimde "bu değişiklikler insan kontrolüne muhtaç" deniyordu. Şu anda AWB değişikliklerinin yarısından fazlası, insan kontrolüne muhtaç olmayan değişiklikler. Bot kullanma yetkisini herkese vermiyoruz ama bot gibi hareket eden AWB kullanma yetkisi herkese açık. Bot başvurusu rededdilen bir kullanıcının AWB kullanarak gayrıresmî bir bot işletmesinin önünde hiçbir engel yok mesela. Yahut hiç bor başvurusunda bulunmadan, bot gibi hareket edilmesinin önünde de hiçbir engel yok. Bir tek ben mi burada bir sorun olduğunu düşünüyorum?--RapsarEfendim? 19.49, 8 Şubat 2019 (UTC)

Küçük i[kaynağı değiştir]

Sağ üst bölümdeki "İzleme listem" bağlantısı küçük i ile yazılmış (böyle değildi sanki?). Yine Translatewiki'de bakıp bulamadım. Düzeltebilen olursa iyi olur.--Sayginerv-posta 06.19, 23 Mart 2019 (UTC)

Tamamı küçük harfle başlıyor oradaki bağlantıların?--RapsarEfendim? 06.36, 23 Mart 2019 (UTC)
Bende düzeldi kontrol edebilir misin? @Sayginer.-- Hakan·IST 06.53, 23 Mart 2019 (UTC)
Tamamdır @HakanIST --Sayginerv-posta 08.40, 25 Mart 2019 (UTC)

Kimya kutusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar, buradaki şablonun gözden geçirilmesi mümkün müdür? Bazı konularda hata veriyor (örn:En alttaki diğer işlveler kısmı) ve ingilizce versiyonuna göre eksik. Fakat nasıl değiştirilebileceğini ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Euphemia (mesaj) 22.25, 15 Nisan 2019 (UTC)