Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Köy Çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Çeviri aracı çalışmaması[kaynağı değiştir]

 • Google chrome'da çeviri aracımı kullanmaya çalıştığımda, solda ingilizce sayfayı görüyorum. Fakat bu sayfadan çeviriyi yapmam gereken sağ menüye herhangi bir şekilde yazı yazılamıyor. Daha önce gayet düzgün çalışıyordu... Bununla ilgili bir çözüm önerisi rica ederim. --Yesevi (mesaj) 20:49, 20 Ekim 2015 (UTC)

Şablon Çeviricisi[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar, bilgi kutusu şablonlarını çevirirken vakit kaybedenler, bana ilgili şablondaki parametreleri listeyebilirse, o parametrelerin çevrilmesini sağlayan bir araç yapabilirim. Apar topar yaparız hem de, fast food gibi :D Mesela en çok basketbolcu ve makam sahibi şablonlarının kullanıldığını görüyorum. Bu veya benzerlerinin parametrelerini İngilizce ve Türkçe olarak liste halinde vermeniz yeterli. Örn: Ad|İsim, Team|Takım vs. Dikey bir liste olması daha iyi olur.--Alperen (mesaj) 19:51, 14 Ekim 2015 (UTC)

Twinkle[kaynağı değiştir]

Twinkleda hızlı silme seçeneklerinde G11 kriterinde

"Yoğun reklam içeren sayfalar silinebilir." yerine "Reklam amaçlı sayfalar silinebilir" yazabilir miyiz? --Zaitsév 12:20, 20 Kasım 2015 (UTC)

İngilizce kalan kısımlar[kaynağı değiştir]

 • Son değişiklikler sayfasındaki "show" düğmesi
 • İzleme listemdeki "show" düğmesi, "Period of time to display" ile "my edits"

Yukarıdaki kısımlar bir süredir İngilizce gözükmekte bende. Translatewiki'de bulamadım.--RapsarEfendim? 09:01, 31 Aralık 2015 (UTC)

Evet Yapıldı.( son değişiklikler/göster izleme/göster izleme/gösterilecek zaman aralığı ) Hakan·IST 11:29, 31 Aralık 2015 (UTC)

--Zaitsév 19:01, 1 Ocak 2016 (UTC)

Bu işlemi yapma yetkiniz yok[kaynağı değiştir]

Şu sayfada çıkan uyarıyı değiştirebilir miyiz?

Aşağıdaki nedenden dolayı rename users yetkiniz yok:

Bu işlemi yapma yetkiniz yok.

--Zaitsév 18:30, 6 Ocak 2016 (UTC)

AWB kullanımını kontrol etmek[kaynağı değiştir]

Merhaba. Başka bir konuda mesaj yazacaktım ama daha önemli olduğunu düşündüğüm için awb kullanımı için birkaç değişiklik yaptım ve bu konuyu paylaşmayı seçtim.

Bildiğiniz gibi AWB tam anlamıyla bir bot değil. Kullanıcının onayı olmadan yaptığı otomatik değişikliği kaydetmeye izin vermiyor. Sadece bot hesabı olan kullanıcılar seri değişiklik yapma iznine sahip.

İngilizce viki'de herkes awb'yi kullanamıyor. Awb kullanabilmek için bot yetkisi tanımlamak yerine, izin verilen kullanıcılar listesi diye bir sayfaları var. Bu listenin bizde de olması için [1]'da bir talep kaydı açtım ve yazılımda değişiklik yapılmasını istedim. Meğerse sadece şu sayfanın oluşturulması gerekiyormuş. Deneme amaçlı kendi ismimi eklemeden ve ekledikten sonra Awb'yi kullandım ve listede ismim olmadığında awb'yi kullanamadım.

Bu bize 2 seçenek sağlıyor

 • Şu andaki gibi isteyen herkes listeye adını ekler ve awb kullanır. Bu bize kimlerin awb kullandığı bilgisini verir.
 • Bot yetkisi olmadan sadece belirli kişilerin awb kullanmasını sağlar. İngilizce wiki'de böyle. Sayfa koruma altında olur ve sadece hizmetliler listeye yeni isim ekler.

Öneri şu: bu 2 seçenekten hangisini yapalım? Herkese iyi vikiler --Sadrettin 17:41, 10 Ocak 2016 (UTC)

 • Konu ile ilgili 2014 Nisan de bir tartışma yapılmıştı.--Mavrikantmsj 17:48, 10 Ocak 2016 (UTC)
  • Evet şimdi hatırladım. O zaman öneriyi uygulayalım. Sadece devriye olanların AWB'yi kullanabilmesi için listeyi sadece devriye olanların değiştirmesine izin verelim. --Sadrettin 18:05, 10 Ocak 2016 (UTC)
   • Olabilir. Herkes yanlış yaptığı zaman bunun sorumluluğunu üstlense sınırlama koymaya bile gerek yok. --Mavrikantmsj 18:11, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • Mavrikant'ın bahsettiği tartışma kadük kalmıştı hatırladığım kadarıyla, yine baktım yine yok. Tabi son zamanda Teacher, HakanIST yanına ben de eklenince göze daha bir batmış olabilir. Ama değişikliklerin türünün ayırtedilmesi gerekli yani Sadrettin her AWB kullanan aynı amaçlarla kullanmıyor. Bu yüzden bence ikincisi...AWB'yi son zamanda kullanan bir kullanıcı olarak muhtemel bir hatalı AWB kullanımının geriye dönüşünün ayrı bir sıkıntı olabileceğini görüyorum. AWB değişikliği yaptığım 5-6 bin sayfada çoğunda sürüm kontrolünün yapılmasına özen gösterdim. Tek tek inceledim. Kontrol sürümleri yapılabilecek olanları elden geldiğince tamamladım. Özel bir marifet değil tabi ama AWB'yi kullanırken de titiz olunmalı. Bu yüzden listeye adını yazıp bu işe girişmenin binlerce maddeyi risk altına alma ihitmali var ki AWB kullanılırken "Şunları yapmayı düşünüyorum" "Şunu bununla değiştireceğim" diyen bir kullanıcı görmedim. Kaldı ki kendim tamamen onaylanmış kozmetik değişiklikler yaptığım halde kontrolü bırakmadım. AWB'nin bot gibi hedef değişiklikler yaptığını da biliyoruz ki zamanında onaylanmış bot kullanan kullanıcılar bile seri hatalar yaptılar ve bu hataları geri getirmekte de üşengeç oldular. Kim hatırlıyor, kim biliyor. Bu yüzden AWB'yi onaylı kozmetik değişiklikler dışında kullanacakların bir şekilde bunu toplulukla paylaşması gerekir diye düşünüyorum. Bakınız HakanIST bot onayı isterken niye istediğini söylemek zorunda ama AWB ile aynı değişikliği kimseye danışmadan yapabilme yetkisi şu an mevcut. Yanlış anlamasın katkıları güzel, politika kısmını sorguluyorum. Botlarda bile zaman zaman verilen onayın dışına çıkıldığını görürken AWB'de niye çıkılmasın. Vikipedide hiç bir konuda kısıtlama tavrım yoktur ama bu konuda dikkatli olmalıyız...Bu yüzden Ayrıntılı Bilgi'nin daha önce yaptığı önerilere katılıyorum. Bir de yorum yapacak kullanıcılara bir önerim; fikir sahibi olmak için bir AWB kullanın bir bot kullanın da fikriniz gelişsin, ben bilmezdim yeni öğrendim, eski tartışmada da lüzumsuz suçlamalar vardı yine olmasın. Bizim sorunumuz her konuda verilen bir yetkinin geri alınmasında yetersiz olmamız. Vikiçizer (mesaj) 18:13, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • AWB kullanacak kullanıcılar için bazı kriterler belirlemek yerinde olacaktır. Bu tür otomatik değişiklikler kötüye kullanılırsa seri vandalizme dönüşebilir. Konuyla doğrudan ilgili değil ama AWB kullanımıyla ilgili beni düşündüren iki konu var. İlki AWB kullanımı nedeniyle son değişiklikler sayfası verimli kullanılamıyor. Bot değişiklikleri gizlenebilirken AWB ile yapılanlar maalesef gizlenemiyor. İkincisi ise AWB kullanan kullanıcılar arasında gördüğüm kadarıyla bir fikir birliği yok. Örneğin Vikiçizer maddelere &nbsp: eklerken[2] Teacher0691 bunları çıkartıyor.[3] Bu da kısır döngüye yol açmıyor mu?--B.S.R.F. 💬 18:59, 10 Ocak 2016 (UTC)
  • Birçok kişi awb kullanmak istiyor ama bot yetkisi almak istemiyor. Çünkü awb basit bir arayüzü olan, kod bilmeye gerek olmayan, biraz İngilizcesi olan herkesin kullanabileceği bir yazılım. Awb ile katkı yapmak isteyen awb ile yapsın. Devriye yetkisi olan her kişi, listeye adını eklesin, isminin karşısına da ne yapmak istediğinin yazsın o zaman. Son zamanlarda aktif olmadığım için Teacher veya Hakanist ne yapmış bilmiyorum. Keşke daha da çok kişi olsa. Seni yıllardır Vikide bildiğimden listeye ekledim. Vikiçizer'den zarar gelmez diye:)
  • Son değişikliklerin verimli kullanılamaması için yapacak bişey yok maalesef. &nbsp: eklenip eklenmemesi ise sadece teknik bir konu. --Sadrettin 19:06, 10 Ocak 2016 (UTC)
Teşekkür ederim:) Ben topluluk ne derse uyarım. &nbsp: eklenip eklenmemesi ayrı bir konu. Ben onu özellikle ekleyeyim diye proglamlamadım. AWB arayüzünde mevcut sıradan bir değişiklik, hedeflenmiş bir değişiklik değil, Teacher nereden yapıyor bilmiyorum, AWB'nin son sürümünü kullandım, sürüm farkından olabilir. Ayrı bir konu olduğundan ayrıca tartışırız.Vikiçizer (mesaj) 19:20, 10 Ocak 2016 (UTC)
Vikiçizer Teacher benden aldığı hazır config dosyasını kullanıyor. &nbsp: yi AWB oto ekliyor ama nedenini bilmiyorum o yüzden after replace ile &nbsp: -> ' ' değişliği yaptırmıştım. Bir ara kullandığım ayar dosyası. Ayrıca çok kullanılanları Vikipedi:AutoWikiBrowser/Typos sayfasına eklemekte fayda var. --Mavrikantmsj 19:27, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • Son değişlikleri Vikipedi:Huggle ile takip edin. Kendi filtreleriniz oluşturabiliyorsunuz. Enwiki'de Huggle benzeri yardımcı programlar kullanıyorlar. &nbsp: otomatik eklense de ben ekletmiyorum. Teknik bir konu ayrıntısını bilmiyorum. Keşke herkes yetkin bir şekilde AWB kullanbilse kolaylıkları çok fazla. --Mavrikantmsj 19:12, 10 Ocak 2016 (UTC)
Selamlar, adım geçtiği için yazmak istedim. &nbsp: önceleri ekliyordum sonra araştırdım ve boşluk karakteri yerine geçen 256 karakterden birisi. Ben de yerine boşluk koymaya başladım hepsi bu. Aslında hala ne işe yaradığını bilmiyorum. Sonra Vikiçizer tekrar koymaya başlayınca ben tekrardan kaldırdım onu listeden yani artık çıkarmıyor. Ben son dereceli faydalı bir program olduğunu düşünüyorum. Bir çok köy maddesini ve futbol maddesini bu sayede düzenledim. Son 40000 değişikliğim belki awb iledir. Bana şu ana kadar yanlış değişiklik yaptığımı söyleyen biri olmadı açıkçası. Kolay ve hızlı bir yöntem. Mavrikanta katılıyorum. Keşke daha çok kişi kullansa. Herkese iyi vikiler. --Teacher0691 (mesaj) 19:50, 10 Ocak 2016 (UTC)
&nbsp: eklemenin amacı şu en:Non-breaking space. Türkçe dizgi kurallarında böyle bişey yok. Daha doğrusu Türkçede dizgi kuralı diye bişey henüz yok :) Bence &nbsp: eklensin. Zararı yok ama faydası olabilir. --Sadrettin 20:16, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • Kısıtlama getirilmesine katılıyorum, evet. Yine de yönlendirme düzeltme, anlam ayrımı sayfasına verilen bağlantıları düzeltme gibi basit işleri topluca bu araçla yapmak yerine bot kullanmak daha verimli olmaz mı? Bir yönlendirme düzeltilecek, yüzlerce madde sıralanıyor son değişiklik ekranına :)--RapsarEfendim? 20:49, 10 Ocak 2016 (UTC)
 • Huggle hariç son değişiklikler ekranında AWB ile yapılan değişiklikleri gizleme imkanımız var mı, çünkü gün boyu Vikipedi'de olmayıp akşamları son değişikliklere bakınca binlerce AWB değişikliğinden başka bir şey görünmüyor.Sait71 22:00, 10 Ocak 2016 (UTC)
  • Tek yapabileceğimiz kullanıcıların bot hesabı sahibi olması. --Sadrettin 11:20, 12 Ocak 2016 (UTC)
   • İkinci ve asıl yapılabilecek iş; "bekleyenler" bölümüne bakarak devriyelerin ilgilenmesi için bekleyenleri hazır olarak bulmak olabilir, sürüm kontrolüne girmeyenler izleme listesine alınır ki AWB ile işi yok onların zaten. Commons gibi İngilizce vikipedi gibi ve kimi zaman Almanca Fransızca gibi Türkçede zamanla gelişecek ve son değişikliklerde 30 saniyede 100 ve daha fazla değişikliği göreceksiniz. Bu alışkanlıklar da geçmişte kalacak. 2000'den fazla AWB kullanıcısı İngilizcede. Sürüm kontrolü ve devriyelik yapmak isteyenlerin "bekleyenler" kısmından gerçek ve asıl bekleyen değişiklikleri görebilmesi önemli. Biz de 3-5 kişi AWB yapıyor, o da arada sırada. Ciddi bir rahatsızlık veriliyorsa programı kullanmayı bırakalım, problem değil, ileri atılmış bir adımı geri alırız o olur sadece...Vikiçizer (mesaj) 11:38, 3 Şubat 2016 (UTC)
    • Ne demek istediğini anlamadım ama kendimi ifade etmek isterim. Bence. Awb kullanan kişi sayısı artsın, isteyen listeye adını yazsın ve awb kullansın, kim awb kulanıyor bilelim. Sokaktan geçen adam awb kullanmasın. Sen de istersen bot hesabı al, desteklerim. Niye desteklerim, teknik bilgin çok olduğu için değil, emin olarak değişiklik yaptığını bildiğim, güvendiğim için. Sadrettin 16:15, 3 Şubat 2016 (UTC)
     • Güvenine teşekkür ederim Sadrettin, sözüm sana özel değil, genel. Awb'yle ilgili bir konu olursa bu sayfayı gösteriyorum herkese. Açıklamaya çalışayım. Son değişikliklerde çok değişiklik olmasından rahatsız olanlara cevaben kısaca yazdım. Bu "çok değişiklik" göreceli bir ifadedir. Diğer dillerin kiminde ayda bir ancak "son değişiklikler" doluyorken, bazılarında da saniyede doluyor. Türkçede de "sürüm kontrolü" varken, "bekleyenler" kısmı devriyelerin kullanımı için son derece basit ve etkili iken, awb kullanıcılarının devriyeciliği engelliyor gibi gösterilmemesi gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Türkçe vikipedi de gelişiyor ve bir gün İngilizce vikipedi, commons gibi saniyede dolan bir "son değişiklikler" görmek isterim. Awb olsun, bot olsun artsın tabi. Kim olduğu da bilinsin, farklı bir şey düşünmüyoruz. Anlatmak istediğim bot açmak dışında başka yöntemlerin de olduğu. Teknik olarak awb değişikliğini göstermemek mümkünse anlatılsın, uygulayalım. Bot hesabı açmaktansa "Bekleyenler" kısmını kullanmak, gerek "son değişiklikler" gerekse "izleme listesi" için esas çözümdür. Yani bu mantıkla katalitik ve hotcat'i de yok etmemiz gerekir. Demek istediğim İngilizce gibi etkin ve yetkin kullanıcılar, daha önemlisi kullanıcı sayısı arttıkça son değişiklikler devriyesi bir nostalji olarak kalacak doğal olarak. Zaten sürüm kontrolü bunun için gelmedi mi? Etkin bir devriyelik için. Bu yüzden 3-5 kullanıcı şimdi öncü olarak bir program kullanmış, arada sırada "son değişiklikler" sayfasını, "izleme listesini" meşgul etmiş, çok dert etmeyelim diyorum. Ben 50 bin değişiklik yapan kullanıcılardan sonra daha yeni başladım, bir ay var yok kullandığım. 50 bin değişikliği kimsenin görmemiş olması, hiç konuşulmaması, kısıtlanmaması ve sonra benim görüp beğenip awb kullanmaya başlamam, awb'yi anlatmaya çalışmam ayrı bir konu. Awb'yi ileri atılmış bir adım olarak görüyorum ve kullanıcılara bir sıkıntı yaratacaksa da bırakalım diyorum...Ama Twinkle, FurMe, NPWatcher, HotCat, WPCleaner, igloo, Navigation popups, STiki, AfC helper script, Huggle var. Bunları kullananlar artsın, vikipedi daha gelişsin. Vikiçizer (mesaj) 18:31, 3 Şubat 2016 (UTC)

awb kullananlara bot kullanın demektense, son değişiklikler yerine 'bekleyenler', 'anonim katkıları', 'yeni kullanıcıların katkıları' gibi seçenekleri değerlendirelim.. --kibele 19:08, 3 Şubat 2016 (UTC)

Teşekkürler tekrar konu açıldığı ve yorumlarınız için. Ben de sıkıldım artık konunun açılıp durmasından. Eğer yasaklanırsa kullanmam olur biter. Köy yerine mahalle veya basketbol erkek takımı yerine (basketbol takımı) yazmaktan başka bir şey yapmıyorum aslında. Daha önce bir yerlerde de söylemiştim yine söylüyorum ben bu değişiklikleri elle kopyala yapıştır şeklinde de yapabilirdim. O zaman da son değişiklikler listesinde görünürdü ne farkediyor ki anlamıyorum. Vikiçizerin de söylediği gibi madem bu araçlar var ve işimizi kolaylaştırıyor neden kullanmayalım ki? O zaman katalitik veya hotcat'i de yasaklayalım. Hele katalitik awb den belki 10 kat daha hızlı. Hata yapılıyorsa orda da yapılıyordur. Ayrıca bu araçları kullanıyorum diye diğer görevlerimi de ihmal etmiyorum ki. Yine sürüm kontrolü ve vandalizm savaşım devam ediyor. Son günlerde yaşananlar gibi tartışma sayfalarında tıkanıp kalmayalım ne olur. Madde düzeltmeye devam. Kibele'nin önerisini de destekliyorum eğer arkadaşların derdi son değişiklikler sayfasının şişmesi ise. Herkese iyi vikiler. --Teacher0691 (mesaj) 19:35, 3 Şubat 2016 (UTC)
Teacher0691 dediğiniz çok doğru, eğer son değişikliklerin dolmasıyla ilgili endişe varsa bu katalitik ile de mümkün. Bu konu için vikiveride kullanılan çözüm "flooder flag" , bu tarz yoğun ardışık işlemler yapacak kullanıcılar "flooder flag" talep ediyorlar (işleri bitince bu flooder flag kaldırma talebi yapıyorlar) ve bu kullanıcıların değişiklikleri son değişikliklerden filitreleniyor (botlar gibi). Vikiveride bu yetki bürokratlarda. Bu konuyu oylamaya sunarak trwikide ilgili mediawiki yamasının kurulmasını sağlayabileceğimizi düşünüyorum. (hizmetli ve bürokratların yetkisine verilebilir) -- Hakan·IST 22:33, 3 Şubat 2016 (UTC)
HakanIST ve Vikiçizer biz neden kendimizi anlatmak zorunda kalıyoruz anlamıyorum. Biz vikipedi için kötü bir şey yapmıyoruz ki. Herhangi bir kullanıcının kopyala yapıştır ile yapabileceği bir değişikliği biz iyi ki var olan yardımcı bir programla daha kısa yoldan yapıyoruz hepsi bu. Hatalar olabilir herhangi bir kullanıcının yaptığı herhangi bir değişiklikte olduğu gibi.(hata varsa zaten geri alınır kimse buna alınmaz) Üstelik bu program isteyen tüm kullanıcılara açık durumda. Keşke daha çok kişi kullansa. Ne olur bu tartışmayı bitirelim artık. Böyle kolaylık sağlayan bir program var ve kullanıma açık katalitik, huggle, hotcat vb gibi. İyi işler yapanları engellemeyin ne olur. Saygılar herkese.--Teacher0691 (mesaj) 00:16, 4 Şubat 2016 (UTC)

Vikihaber madde listeleme sorunu[kaynağı değiştir]

DynamicPageList eklentisiyle maddeler, sayfanın oluşturulma tarihine göre ya da alfabetik olarak listeleniyor. Oysa haberin çıkma tarihine göre listelense, geçmiş haberler eklense dahi taze haber gibi listede yer alamayacak.

 • "category" parametresinin karşılığı olarak {{#time: Y/m/d}} yazarak sorunu çözebileceğimizi düşündüm. Fakat aynı zamanda geriye doğru işletilebilen bir döngüye ihtiyacımız olacak; örneğin 1200 gün geriye doğru {{#time: Y/m/d|-1200 days}} gibi. Burada amaç aslında şu: Kategoriler oluşturulmuş olsa da boş olduğunda eklenti uyarı verip, sonuç vermiyor. Yani geriye doğru 15 gün haber girilmediğinde, 16. günkü maddeyi alıp listelemesini istiyoruz. Fakat dediğim gibi döngüyü kurabilseniz bile boş kategoride duracağını sanıyorum. Zor gibi ama yapabilen olursa hayır demem. :)
Deneme tahtasında deneyip gösterdim, şu ilaveye de imza atayım. Ayrı ayrı cevap verilebilsin. --85.108.74.75 10:52, 31 Ocak 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru: İkinci olarak tüm maddelere Şablon:Tarih ile tarih atıldığını gördüm. Sanıyorum bu şablon benzer şekilde maddelere tarih kategorileri de ekliyor. Acaba buna ilave olarak, maddeyi [[Kategori:Liste|{{#time: Y/m/d}}]] şeklinde bir kategoriye ekletebilir miyiz? Maksat Liste kategorisinde, maddeleri tarihlere göre listeyebilmek. {{Tarih|2015-11-26}} şablonu eklenen maddenin [[Kategori:Liste|2015-11-26]] şeklinde otomatik olarak kategoriye eklenmesini ve o kategori altında bu şekilde tarihe göre sıralanmasını istiyoruz yani. Yapabilir misiniz acaba? --85.108.74.75 10:27, 31 Ocak 2016 (UTC)
Yapılabiliyormuş, birkaç denemeyle ve Şu sürümde görüleceği üzere amacıma ulaştım. --85.108.19.219 14:18, 1 Şubat 2016 (UTC)

Üniversite bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Üniversite bilgi kutusunda bir hata var. Sloganın görünmüyor. Sloganın görünmesi için açıklama parametresini silmek gerekiyor. Örnek --Zaitsév 15:06, 3 Şubat 2016 (UTC)

Önce iki resim sandım. Fakat şablonda tek resim seçeneği verilmiş. Bu nedenle resim seçeneğini teke düşürünce sorun çözüldü. Zaten bu hali ile iki resimde eklense, resim1 ve altyazı1 parametrelerini eklemek gerekir. --İnceleme Elemanı (mesaj) 20:32, 3 Şubat 2016 (UTC)
Gerçi üniversite logosunun altına "İstanbul Üniversitesinin logosu" diye bir açıklama yazmak da çok mantıklı değil ama --Zaitsév 22:34, 3 Şubat 2016 (UTC)

Teknisyenlik Başvurusu (İnternion)[kaynağı değiştir]

1 buçuk yıldır vikipedi üyesiyim, vikipedi'de şuanda devriye olarak katkı sağlıyorum ve vandalizmle mücadele etmeye çalışmaktayım ve bunlarla boşuna uğraşmanın yanında değişiklik filtresi yapmak veya reklam içeren özel kullanıcı CSS ve JS sayfalarına hızlı silme etiketi koymak gibi konuları yapmak benim için gurur verici olur. --İnternionmsj 18:36, 5 Şubat 2016 (UTC)

Destek Destek kullanıcı çok olumlu katkılar yapmış 1.5 yıldır üye olmasına rağmen katkılarının %90 na yakını olumlu vandalizm mücadele eden bir kullanıcı devriyelik hak ve sorumluklarını nasıl kaldırıyorsa teknisyenliği de öyle kaldırır teknisyen olmasının vikipedinin yararına olacağına inanıyorum hak ve sorumluklarını bilen deneyimli bir kullanıcı bu görevi layığıyla yerine getire bileceğini düşüyorum umarım bu oylamanın sonucu herksin yararına olur --Doruk455 13:34, 7 Şubat 2016 (UTC)

Festival bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Şablon, veri girilmediği halde etiketleri gizleyemiyor: Örnek! Şöyle de bir durum söz konusu galiba. İlginize. --85.107.85.182 12:59, 6 Şubat 2016 (UTC)

Teşekkürler. Bu şablon fazla kullanılmadığı için çok eskide kalmış kodlar ile oluşturulmuş. Aslında şu anda İngilizce'den iki dilli olarak buraya aktarıp uyarladığım şablonda da, {{Bilgi kutusu}} şablonundan kurtulup modüle geçmek lazım. Fakat bunun için iş birliği şart. Daha hala güncelleştirdiğim {{Ülke bilgi kutusu}} şablonuna geçişteki tartışmaya bile fazla katılım olmadı. En öncelikli işlerimiz arasında yer alması gerekirken, maalesef yanaşan olmuyor. (Bende buradan da biraz dert yanmış olayım bari :) ) Bizdeki parametreleri de ekleyerek, eski düzeni bozmadan yenisini yaptım. Güle, güle kullanalım. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 23:48, 6 Şubat 2016 (UTC)
Elinize sağlık. Teknik alan epey uzmanlık gerektiriyor ve çoğu kullanıcıya oldukça uzak konular bunlar. Sizin gibi deneyimli kullanıcıların bu alanda öncülük etmesi, Türkçe Vikipedi'nin gelişimi için gerçekten önemli. Tekrardan teşekkürler. --85.107.85.182 00:13, 7 Şubat 2016 (UTC)