Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, Yabancı TV programlarını Türkçe'ye çeviriyorum ancak bir sorum var. Mesela Running wild With Bear Grylls adlı içeriği Türkçeleştirirken, Türkçe başlığa programın orijinal ismini mi yoksa Türkçe'ye denk gelen ismini mi yazmalıyım??

Teşekkürler.--Pamirli (mesaj) 11:37, 4 Haziran 2016 (UTC)

  • Cevap Cevap Pamirli, Türkçe gösterim adı yoksa orijinal ismini kullanın. Türkçe'ye denk gelen ismini yazmayın. İyi çalışmalar. --Üçüncü Adam (mesaj) 14:12, 4 Haziran 2016 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba. Bir sembol aynı zamanda kelime başlık kullanımında her ikisi içinde kullanmakta bir sakınca olur mu? --Thechameleon (mesaj) 08:48, 5 Haziran 2016 (UTC)
  • Cevap Cevap

Web sitemi vikipedi'ye ekleme[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru İyi günler.Gayrimenkul haberleri yayınladığım sitem için kısa bir makale yazıp yayınladım fakat reklam içerdiğini belirterek sayfayı sildiler.

Sitemi nasıl ekleyebilirim vikipediye.Biraz karışık geldi kurallar.Sonuçta reklamsa konu sahibinden'in de sayfası var.Anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar--Enginonline (mesaj) 10:02, 8 Haziran 2016 (UTC)

  • Cevap Cevap Enginonline, Bir web sitesinin Vikipedi'de yer alması için kayda değerlik kriterlerini sağlaması gerekir. Kriterleri sağlamayanlar silinir. Bu sayfayı inceleyiniz. --Üçüncü Adam (mesaj) 16:21, 8 Haziran 2016 (UTC)

Biyografi eklemek ve aktifleştirmek[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba. Ben yeni bir kullanıcı olarak giriş yaptım ve Mehmet Zihni Sungur adına biyografi girişi oluşturdum. Ancak bu bilgiyi aktif hale getirip wikipedia da yer almasını sağlayamadım. Bu bilginin görüntülenebilmesi icin ne yapmam gerektiği konusunda yardımınızı rica ediyorum. Tesekkurler. --Mehmet Zihni Sungur (mesaj) 15:40, 11 Haziran 2016 (UTC)
Mehmet Zihni Sungur, kullanıcı sayfanızdaki içeriği buraya taşıdım. Bilginize --Üçüncü Adam (mesaj) 16:42, 11 Haziran 2016 (UTC)

türk kızılayı genel başkanı isim değişikliği[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru merhabalar

Türk Kızılayı maddesinde Genel Başkan olarak eski genel başkan'ın adı duruyor. oysa yeni genel başkan dr. Kerem Kınık. bunu nasıl değiştirebileceğimiz hakkında bilgi alabilir miyim?--212.156.62.126 06:55, 14 Haziran 2016 (UTC)

Linkleme[kaynağı değiştir]

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Sorunuzu bu satırın yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--88.248.118.41 12:37, 28 Haziran 2016 (UTC)
  • Cevap Cevapİngilizce metinleri de Türkler mi hazırlıyor