Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Mitoloji ile ilgili kategorileri taşıma isteği.[kaynağı değiştir]

"Şeytanlar" ı "demonlar" a taşımak isterim, çünkü "şeytanlar" kelimesi ingilizcedir ve Zerdüştlük ve Hıristiyanlık için uygun olan "kötü ruh" dışında net bir tanımı yoktur. İngilizce Vikipedi'den kopyalanmış gibi görünüyor, çünkü Gnostisizm gibi bir demon olmayan dinler bile "Demon" kategorisine girdi. Bu yüzden "şeytanlar" ı "şeytanlar" olarak değiştirmeyi ve "gnostisizmdeki demonlar" ve "Yahudilikte demonlar" kategorilerini silmeyi ve "Hıristiyanlıktaki demonlar" değiştirmeyi "hıristiyan şeytanlar" e, hıristiyanlıkta "demons" olarak değiştirmeyi talep ediyorum.

İçerik reddi[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Cüneyt Şentürk isimli bir müzik sanatçısının menajeri olarak onun adına Wikipedia'da biyografi sayfası yaratmak istiyorum, fakat sistem reddediyor. Red nedenleri ile ilgili yardım yazılarını da okudum, fakat yine de nedenini çözemedim. Sizden detaylı yardım rica ediyorum, hangi metnin yerine ne tür bir çalışma yapmalıyım? --Workmedya (mesaj) 12.20, 7 Mayıs 2018 (UTC)
  • Cevap Cevap @Workmedya, kişinin kayda değerlik ölçütlerini sağlandığından emin olun. Ayrıca reklam içerikli kullanıcı adları Vikipedi'de yasaktır. --Turgut46 13.26, 7 Mayıs 2018 (UTC)

Yene Tek[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru "Yene Tek" şarkı sayfası türkçe "Yine Tek" olmalı. Lütfen sayfayı "Yine Tek" olarak değiştirimisiniz.--Xeyal Azerbeyli (mesaj) 12.34, 19 Mayıs 2018 (UTC)
  • Cevap Cevap

Şehitler[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben azerice vikipedideki şehit maddelerini türkçeye çevirmek istiyorum. Acaba ensiklopedik sayılırlarmı?-- Nəriman  Müzakirə  16.24, 5 Haziran 2018 (UTC)

Merhaba @Neriman2003. Somut örnekler gerekiyor, direkt hepsi kayda değerdir ya da değildir diyemeyiz. Maddelerin Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) sayfasına uygun olması lazım.--RapsarEfendim? 17.09, 5 Haziran 2018 (UTC)

Taslak halinde bir makalenin taşınması[kaynağı değiştir]

Merhaba ingilizce bir makale yazıyorum , makale şu anda taslak halinde bu makaleyi diğer sekmesinden taşı alanından taslaktan çıkartıp ana sayfaya eklenmesini talep etmem herhangi bir soruna sebep olurmu. Teşekkürler. --Anilaydin (mesaj) 22.13, 29 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba @Anilaydin. İngilizce ya da başka bir dilde içerik barındırmıyoruz Türkçe Vikipedi'de. İyi günler.--RapsarEfendim? 17.10, 5 Haziran 2018 (UTC)

albüm ismi değiştirme[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru "Adı Yok (Güney Zeynalova albümü)" sayfasını "Adı Yok (Günel albümü)" sayfasına taşırmısınız.--Xeyal Azerbeyli (mesaj) 18.42, 22 Haziran 2018 (UTC)
  • Cevap Cevap Selamlar @Xeyal Azerbeyli. Talebinizi buraya yapabilirsiniz. Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 12.52, 19 Temmuz 2018 (UTC)