Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Mobil sürüm[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba. Ben mobilden katkı yapıyorum. Ama iki gündür mobil sürümde değişiklikler oldu. Kalem ve yıldız işareti kayboldu. Maddenin sonunda tartışma ve başka dilde oku butonlarının yanına bir de kategoriler butonu eklendi. Kalem işareti kaybolduğu için değişiklik yapamıyorum. Maddenin en üstündeki ara kısmı da çalışmıyor. Ama ingilzce, Rusça vikilerde her şey yolunda.bir tek türkçe vikide bu sorun var. Lütfen teknisyenler yardımcı olsun. Mavrikant, Rapsar lütfen yardım edin. Bi telefondan girip bakın lütfen. Bu imzasız yazı 94.20.88.185 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  • Cevap Cevap 94.20.88.185 Benim akıllı telefonum yok fakar bilgisayardan mobil görünümü açtığımda kalem işareti geliyor, düzeneleme yapabiliyorum. Diğer vikilerden varsa ve bizde yoksa, değiştirmek istediğiniz madde korumaya alınmış olabilir ya da siz engellenmiş oalbilirsiniz. --Mavrikantmsj 13:18, 4 Ekim 2015 (UTC)
  • Cevap Cevap 2 Yanılmıyorsam deneme modunu kullanıyorsunuz. Bazen kalem kayboluyor ve arama kısmında sorun çıkabiliyor. Sorunun düzelmesi için önbelleği silmeniz gerekiyor. Kolay gelsin. --Turgut46 14:42, 4 Ekim 2015 (UTC)
Pictogram voting question.png Soru Turgut46 önbellek derken, geçmiş kısmını mı kastediyorsunuz? Bi de ben Chrome kullanıyorum. Lütfen yardımcı olun.
Cevap Cevap İnternet ayarlarınızı kontrol edin. Önbelleği sil ya da önbelleği boşalt seçeneği olacaktır. Hayırlı günler. --Turgut46 14:52, 4 Ekim 2015 (UTC)

Sayfa adı değiştirme[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Selamlar, dün oluşturduğum Martı - İTÜ sayfasının MARTI-İTÜ olarak değiştirilmesini istiyorum.

Sebebi ise projenin resmi adının büyük harflerle birleşik şekilde yazılması. Teşekkürler.--Crystal ksmiletris.pngflaWless - furKanileti 13:32, 6 Ekim 2015 (UTC)

Efes Beverage Group[kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar,Efes Beverage Group sayfasındaki bilgiler eksik ve yanlış durumda, Efes Beverage Group, geçtğimiz yıllarda Anadolu Efes olarak değişti. Bununla ilgili elimde hazırladığım düzenlenmiş bir metin mevcut, fakat hata yapma ve Wikipedia'yı çok iyi bilmememden dolayı eklemeye çekiniyorum. Konu ile ilgili yardımınızı rica ediyorum. Kolaylıklar.--Kutaycb (mesaj) 08:08, 7 Ekim 2015 (UTC)
  • Cevap Cevap Kutaycb Sağ üst taraftan kaynağı değiştir sekmesine tıklayarak değiştirmeye başlayabilirsiniz. Bilmeniz gereken birkaç nokta var. Telif hakkı içeren metinleri Vikipedi'ye aktaramazsınız. Eklenen içerik kendi çalışmanızın bir ürünü olmalı ve telifli bir şekilde başka yerde yayınlanmamış olmalı. Bunlar dışında bir de üslüp ansiklopedik olmalı. Siz ekleye çalışın hatalarınız başkaları tarafından düzeltilir. Kolay gelsin. --Mavrikantmsj 11:09, 7 Ekim 2015 (UTC)