Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


İçindekiler

Ү sayfası[kaynağı değiştir]

Ү sayfasının isminin Ү (Kiril) olarak değiştirilmesi gerekiyor. Sebebi; Lâtin Y harfiyle karışması. SalahuddinYüceabd Hoş beş et! 18:35, 25 Mart 2017 (UTC)

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu sayfasında bilgi eksikliği[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu ismi 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı olarak değiştirildi, ilgili kaynak; http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=394&stadID=5720 bu değişimin içerik üzerinde ve başlıkta yapılması konusunda yardımlarınızı bekliyorum.--Asistans (mesaj) 09:08, 2 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Jûpiter ile ilgili keşfedilmeyen şeyler nelerdir lûtfen sôylermisiniz


 • Pictogram voting question.png SoruVikipedi sayfamda yayınlanmış kitaplar bölümüme iki kitap daha ekletmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

1) II. ABDÜLHAMİD EFSANESİ / Yıldız İstihbarat Teşkilatı TARİH-ARAŞTIRMA İSBN 978-605-9844-87-1 2) Şehzade'nin Şehrazat'ı TARİHİ ROMAN İSBN 978-605-9844-84-4

Mail adresimden iletişim kurabiliriz. MAİL: naksi40@hotmail.com Şükrü Altın (Araştırmacı-Tarihçi Yazar) -176.239.93.13 17:00, 3 Aralık 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap

Papa II. Marcellus ve Papa IV. Pius maddelerinin metinlerinin bulunmaması ve acayip yönlendirmeler[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Yukarıda ismini verdiğim iki maddeye tıklayınca hatalı acayip sonuç doğmakta ve bu hatalı sonucun değiştirilmesi gerekmektedir. Şöyleki Papalar listesi adlı listede bu iki madde ismi mavi olarak gösterilmiştir; yani bu maddelerin metin içeriği hazırlanmış olarak görülmekte. Ama şu anda bu iki maddedeki papa isimlerine tıklanınca madde metini verilmemekte ve onun yerine "Papalar_listesi#16._y.C3.BCzy.C4.B1l"' şeklinde yönlendirme ortaya çıkmaktadır. Aynı acayip durum III. Julius maddesi ve IV. Paulus maddesi altlarında bulunan "Önce gelen" kutusundaki ve IV. Paulus ve V. Pius maddeleri "Sonra gelen" kutusundaki girilmiş isimler tıklanınca da ortaya çıkmaktadır.

a) Eğer II. Marcellus ve IV. Pius madde metinleri hazırlanmışsa (listede ve kutularda mavi olarak ve bakin bu soruda bile bunlar mavi olarak hazırlanmış olarak gösterilmekte) o zaman bu isimler gösterdiğim yerlerde tıklanırsa bu bir acayip yere yönlendirilmeyip, hazırlanmış metinlere gidilmesini sağlarmısınız.
b) Eğer II. Marcellus ve IV. Pius madde metinleri hazırlanmamışlarsa, liste ve kutularda kırmızı olarak görülmelerini ve bu kırmızı renkli madde isimlerine tıklanınca "madde oluşturunuz" şekilinde bir istek ortaya çıkması gerekmektedir. Eğer bu yapılırsa ben bu maddeler için metin yazmaya hazırım. (Noyder) 11:02, 5 Aralık 2016 (UTC)

 • Pictogram voting question.png Soru Verdiğiniz cevap için teşekkürler ama özür diliyorum bu cevap benim yeni maddeler yazabilmem için yeterli değil. Lütfen yukarıdaki ve burada mavi olarak verilen II. Marcellus ve IV. Pius madde isimlerini siz kendiniz tıklayın; bakın ne oluyor. Eğer yönlendirme komutasını bulabilseydim ben kendim onu silerdim. Ama bu "yönlendirme" komutası bulunan maddeyi çok aradım bulamıyorum! Mavi renkli isimler bana sadece yönlendirilen acayip Papalar Listesi'ni vermekte ve burada da "yönlendirme" komutası yok!!! Lütfen, bu "yönlendirme" kumutası bulunabilmesinde ve silinmesinde bana yardımcı olabilir misiniz? Bu maddeleri bulabilen bir idareci bana yardımda bulunabilirse ve bu maddeleri bulup silinmesini sağlarsa çok memnun olacağım. (Noyder) 11:31, 6 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Ben bu vazifeyi üstlenebilirim. Şimdi o yönlendirme sayfalarını lağvediyor bağlantılarını size atıyorum. --II. Niveles 11:44, 6 Aralık 2016 (UTC)
 • Çok teşekkürler. Ben bu maddeleri yazmaya başladım. (Noyder) 22:48, 6 Aralık 2016 (UTC)

YENİ YAZI YAZMA[kaynağı değiştir]

muaythai[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru: iyi günler muaythai branşı olimpiyatın tanıdığı spor dalları arasına girmiştir resmi spor sayfalarında bu bilgi mevcuttur acaba bunu ne zaman olimpiyatın tanıdığı spor dalları arasına yazılacak Bu imzasız yazı 88.226.154.232 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap: Bunu kendinizde ekleyebilirsiniz. --II. Niveles 13:16, 7 Aralık 2016 (UTC)

Viki Biçimlendirmesi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde başlıklı bir uyarı alıyorum. Ne anlama gelir? Nasıl kurtulurum?--BozalpAlp (mesaj) 13:55, 11 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Başlatmak istediğiniz sayfa sadece düz metinden oluşuyor. Başka sayfalara verilen bağlantılar, alt başlıklar, kalın ya da eğik yazılar da olmalı. Bakınız: Vikipedi:Biçem el kitabı. --Turgut46 14:06, 11 Aralık 2016 (UTC)

Yol gösterir misiniz?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Luigi Galleani hakkında türkçe kaynak bulamadım. Yardım eder misiniz ?--VEGOR (mesaj) 18:44, 12 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Google aramasında ne web sitesi ne de kitap olarak bulabildim ben de VEGOR. Yabancı diliniz varsa, bu kaynakları kullanarak ilgili maddeyi oluşturabilirsiniz. Kaynakların dilleri önemli değildir :)--RapsarEfendim? 20:40, 12 Aralık 2016 (UTC)

Extended play[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru "Extended play" sözcük öbeğine getirilen bir ek ayrılır mı, ayrılırsa nasıl ayrılır? —CosmosAwaymesaj 15:26, 13 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Türkçede karşılığı olmayan yabancı kelimelere gelen hem yapım hem çekim ekleri kesme işaretiyle ayrılır ve gelen ek okunuşa göre gelir diye biliyorum. İkincisinden eminim, TDK'da öyle görmüştüm. İlkinin ise yapım eki kısmında %100 emin olmasam da öyle diye aklımda kalmış.--RapsarEfendim? 16:54, 13 Aralık 2016 (UTC)

Değişiklik onayı[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba benim izomorfizma konusunda minik bir katkım oldu ama 3 haftadır onaylanmadı acaba bir yanlışlık mı yaptım yardımcı olursanız çok sevineceğim.--Ironman110 (mesaj) 17:52, 14 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Ironman110. Bazı değişiklikler, kullanıcı azlığından ötürü bu şekilde uzunca süre beklemede kalabiliyor ne yazık ki. Eninde sonunda onaylanır/geri alınır ama :) İlgili değişiklikleri onayladım, ancak katkılarınızda biraz daha az kişisel yorum, göreceli ifadelerden kaçınıp, kaynak gösterimine dikkat ederseniz daha iyi olacak :) İyi çalışmalar.--RapsarEfendim? 10:57, 26 Aralık 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Çok büyük bir değişiklik yapmadım sadece konuyu açıklayan 3 paragraf ekledim.--Ironman110 (mesaj) 17:54, 14 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Vikipedi'de değişiklikler biraz geç onaylandığı için bu tür durumlar normaldir.Beyaz listeye yada değişikliklerinizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz.--Yaratmayıcı evet? 17:55, 14 Aralık 2016 (UTC)

Taşıma[kaynağı değiştir]

Bug bildirimi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Çeviri yaparak bir sayfayı çevirdiğimde bilgi kutuları işlenmiyor, gözükmüyor. Bu bugu bildirmek istedim. ----Tomasson Evuntiamesaj ♫ 17:44, 23 Aralık 2016 (UTC)

Bulunma eki[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Müzik tarzı bilgi kutusu şablonunu düzenlemekteyim. Bigi kutusunu rock müzik maddesinde kullandığımızı varsayalım. Bilgi kutusunun en altında 2017'da rock müzik maddesine bir bağlantı verilecek. Ancak rakamlara getirilen ekler rakamdan rakama değiştiği için ne 'da ne de 'te yazabiliyorum. Bu sorunu nasıl aşacağım? Bir yolu var mı? --CosmosAwaymesaj 17:53, 23 Aralık 2016 (UTC)

Murder-suicide[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Murder-suicide'ı madde adı için nasıl tercüme etsek? "Cinayet ve intihar" uygun mu?--Lemon tart (mesaj) 10:27, 26 Aralık 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Lemon tart, cinayet-intihar, literatürde kullanılan bir kavram gibi gözüküyor (arada "ve" anlamı veren tire işaretiyle birlikte). Bunu yanında bazı kaynaklar parantez içinde "ikili ölüm" kavramını da vermiş, ilkini madde adı seçip, giriş kısmını "İntihar-cinayet veya diğer kullanımıyla ikili ölüm" şeklinde yapabilirsiniz gibi gözüküyor.--RapsarEfendim? 10:54, 26 Aralık 2016 (UTC)

Neden siliniyor?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Özgeçmişin neden silindiğini anlamıyorum.

Daha önce öğrencilerimin yüklemeye çalıştığı özgeçmişim telif haklarından dolayı silinmiş. Benden eklememi istediler. Yine olmadı. Acizane 12 kitabı olan, 150 seminer vermiş ve yurtiçi ve yurtdışında pekçok bilim fuarına destek olmuş birini yayımlamayı uygun bulmuyorsanız siz bilirsiniz. Ancak ülkeye hiç bir katkısı ve faydası olmayan insanların özgeçmişini burada görmek de bizi üzüyor. Pekçok gazete ve dergide makalelerim yayımlandı. Matematik tarihinde ilkleri yapıp paradokslar üzerine dünyada ilk büyük araştırmayı yaptım. Biraz araştırılırsa çok sayıda bilgiye ulaşılır. Her neyse vaktinizi aldım, takdir sizin... İyi çalışmalar.. --Sbuyukkececi (mesaj) 19:58, 1 Ocak 2017 (UTC)

Harf hatası yaptım[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Madde oluştururken ad ve soyadı küçük yazdım. Değişmeme yardımcı olur musunuz?--Marmara 23:57, 6 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Madde silinmiş sanırım, Mistekci'nin katkılarında böyle bir katkı gözükmüyor.--RapsarEfendim? 19:47, 14 Ocak 2017 (UTC)

Animanga şablonu[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Animanga şablonun bu maddede en başta olması gerekiyor. Biraz aşağıda. Daha önce açtığım maddede böyle bir sorunla karşılaşmadım.--Lemon tart (mesaj) 09:18, 11 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Kullanıcı:Vikiçizer halletmiş, teşekkürler. --Lemon tart (mesaj) 14:18, 12 Ocak 2017 (UTC)

2000-01 FIBA SuproLeague ve SuproLeague Maddeleri[kaynağı değiştir]

Gün içinde Köy Çeşmesi Teknik bölümünde 2000-01 FIBA SuproLeague için dil bağlantıları kuramadığımdan bahsetmiştim. Problem ise dil bağlantıların SuproLeagu maddesi için kullanılmasındanmış. Superyetkin, iki sayfanın birleştirilmesini önerdi çözüm olarak. 2000-01 FIBA SuproLeague maddesini oluştururken iki maddeyi birbirine bir şekilde bağlanması gerektiğini düşünüyordum fakat bir sayfada oluşturmak aklıma gelmemişti. Az önce biraz denemeye çalıştım ama tek bir sayfa haline getiremedim. İki sayfayı tek bir sayfa haline nasıl getirebiliriz? --Hancer i figan (mesaj) 19:28, 14 Ocak 2017 (UTC)

Hancer i figan, iki maddenin içeriğini uygun ada sahip olan maddede birleştirmek, sonrasında ise eski maddeye Şablon:Geçmiş birleştir eklemek yeterli. Bir hizmetli daha sonra gelip, bu iki maddenin geçmişini birleştirecektir.--RapsarEfendim? 19:46, 14 Ocak 2017 (UTC)

Modül testi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru {{Albüm derecelendirmesi}} şablonu için bir modül hazırladım ve modülü elimden geldiğince test ettim ancak yine de şablonu kullanan mevcut sayfalara zarar verip vermeyeceğini bilmiyorum. Bunu nasıl test edebilirim? Modüllerden anlayan biri, modülü gözden geçirebilir mi? --CosmosAwaymesaj 14:56, 15 Ocak 2017 (UTC)

Ali Çavuş maddesinin taşınması[kaynağı değiştir]

Ali Çavuş maddesinin "Ali Çavuş (kitap)" maddesine taşınmasının daha uygun olacağını düşünüyorum. Kişi gibi gözükmez, kitap olduğu belli olur. --Locos Turcos (mesaj) 15:57, 15 Ocak 2017 (UTC)

Bölüm kaynağı[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Bir maddede "Kaynağı Değiştir"e basınca üstte Gelişmiş, Özel karakterler, Yardım, Kaynak gibi düğmeler çıkıyor ya hani. Kaynaka tıklayıp Şablonlar sekmesini açınca içinde bölüm kaynağı yok. Onu oraya eklemek için ne yapılabilir? --Turgut46 11:09, 22 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Brooke Candy hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Wikipedia'deki Brooke Candy sayfasını burada oluşturabilicek birileri var mıdır?--Yungozz (mesaj) 11:19, 22 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Tansu Açık maddesi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Tansu Açık maddesi, kişilik haklarımı hem de wikipedia ilkelerini ihlal etmektedir, kızgın bir öğrencim yazmış herhalde. Silinmesini talep ediyorum.esenlikler iyi çalışmalar
Prof. Tansu Açık--Açık (mesaj) 13:44, 24 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Sayfadaki ansiklopedik olmayan içerik çıkartıldı ve madde SAS'a taşındı. --KediÇobanı🐈 14:02, 24 Ocak 2017 (UTC)

SAYFA EKLEME[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru VİKİPEDİ KURALLARINA UYGUN BİR SAYFA NASIL OLUŞTURURUM VE BİR TANE OLUŞTURDUĞUM SAYFA VAR AMA M 6 HATASI İLE ZORLUK YAŞIYORUM ÇÖZÜME KAVUŞTURURMUSUNUZ? --Zorlu rakip (mesaj) 15:09, 25 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Muhtemelen kayda değerlik kriterlerini karşılamayan madde açıyorsunuz. --Turgut46 16:31, 25 Ocak 2017 (UTC)

Kenan Gürsoy[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Kenan Gürsoy sayfasına yaptığım değişikliklerle ilgili bir süredir onay bekliyorum. Onay alma süresi için bir üst limit var mıdır? Teşekkürler--Sinanrefik (mesaj) 19:57, 25 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Bir üst sınır yok. Birinin gözüne çarpması gerekiyor. Onay verilmiş gibi.--Vito Genovese 23:56, 26 Ocak 2017 (UTC)

"Rock müzik" maddesinde görsel sorunu[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Rock müzik maddesini baştan yazıyorum. Maddede sayfa yapısını bozan kocaman bir Elvis Presley fotoğrafı var. "Müzik türü" şablonundan kaynaklandığını düşünüyorum ama çözemedim. İlgilenen olursa sevinirim.--MaXCoDeR (mesaj) 17:48, 26 Ocak 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Şöyle bir ayrıntı gözden kaçmış, düzeltildi.--Vito Genovese 23:55, 26 Ocak 2017 (UTC)

kırmızı bağlantı[kaynağı değiştir]

Arşiv sayfamda 2017 yılı -içi dolu olmasına rağmen- kırmızı görünüyor. Sebebini bir türlü bulamadım. --Zaitsév 11:17, 4 Şubat 2017 (UTC)

Önbellek ile alakalı, ?action=purge ekleyerek temizledim.-- Hakan·IST 11:19, 4 Şubat 2017 (UTC)

Siber zorbalık - Değişiklik onayı[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, yetersiz gördüğümüz siber zorbalık başlığı ile ilgili kapsamlı bir değişiklik yaptık ve aylardır onaylanması için beklemekteyiz. Konuyla ilgili yardımcı olmanız mümkün müdür? Kolay gelsin.--Waybebazinga (mesaj) 15:46, 7 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Yeni bir kuruluş ekleme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar ; Ben Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsünü vikipedia'ya eklemek istiyorum Ancak sürekli ;

"Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır, ve bu nedenle izin verilmemektedir. Eğer değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bir yönetici ile irtibat kurun, ve ne yapmaya çalıştığınız hakkında bilgilendirin. Eyleminizin eşleştiği suistimal kuralının kısa bir açıklaması: Viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde" hatası alıyorum Lütfen yardımcı olabilir misiniz--Servetsaglam (mesaj) 14:06, 9 Şubat 2017 (UTC)

Düzenleme hakkında[kaynağı değiştir]

{{kopyala:Vikipedi:Danışma masası/Önyükleme-şablon |1= Merhaba, Evrim maddesi Tarihçe bölümüne katkı yapmıştım, ancak katkımı göremiyorum, konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

Sayfa Yayına Alma[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Sorunuzu bu satırın yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--Karakislaozden (mesaj) 14:01, 15 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Merhaba, ben Akademisyen Yunus Selim Karakışla'nın hayatını sayfa oluşturup yazdım. Ancak bunun yayına alınması için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Teşekkürler.

İki devriye hakkında![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Yaşar fan kulübünü yönetiyorum ve sayfaya girdiğim güncel ve yeni bilgiler Ryan O'neil ve Ömer Berkay isimli devriyeler tarafından siliniyor. Yanlış veya uygunsuz bilgi girmiyorum ya da dili politikanıza uygun şekilde, bunlar benimle inatlaşarak girdiğim bilgileri siliyorlar. Şikayetçiyim. Bahsi geçen girdiler Tuna Kiremitçi ve Yaşar sayfalarına aittir ve bizzat sanatçıların bilgisi dahilinde girilen entrylerdir.--Tuncatutkun (mesaj) 20:12, 16 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Tuncatutkun! İlk yaptığınız değişiklikler, eklediğiniz bölümde hiç kaynak göstermediğiniz için silinmiş. Daha sonra eklediğiniz bilgiler ise kabul edilmiş fakat bilgilerin sonuna kaynak belirt şablonu eklenmiş. Güvenilir kaynaklardan referanslar göstererek eklediğiniz bilgileri kaynaklandırabilirsiniz. Nasıl kaynak göstereceğinizi öğrenmek için VP:KG sayfasını, güvenilir kaynaklarla ilgili bilgi edinmek için VP:GÜVEN sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın ki bir devriye sizin değişikliğinizi geri almışsa bu çok büyük ihtimalle iyi niyetli bir geri almadır ve Vikipedi'yi korumak için yapılmıştır. Eğer bir devriye sizin bir değişikliğinizi geri almışsa ve siz de değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, değişikliğinizi geri alan devriyeye değişikliğinizin neden yapıcı olduğunu mesaj yoluyla bildirmekten çekinmeyin. Fakat mesajınızı yazarken lütfen nazik olun. Vikipedi'nin nezaket ile ilgili politikasını görmek için VP:N sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İyi vikiler!--Emir Özen mesaj 15:19, 17 Şubat 2017 (UTC)
Tuna Kiremitçi sayfasında yaptığınız değişikliklerin neden geri alınmış olduğunu hemen yukarıda belirttim fakat Yaşar sayfasına göz atmayı unutmuşum, onu da burada açıklayayım. Değişiklik yaparken sayfanın bazı bölümlerini sebep göstermeden silmişsiniz. Ryan O'Reily de değişiklik özetinde, değişikliğinizi bu sebepsiz silinmeler yüzünden geri aldığını belirtmiş. Eğer sildiğiniz bu bölümlerin sayfadan gerçekten kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız sevgili Ryan O'Reily'e ya da başka bir devriyeye gerekçesiyle beraber düşüncelerinizi mesaj aracılığıyla -ve tabi nazik bir biçimde- belirtebilirsiniz. En azından size göre kaldırılması gereken bölümlerin kaldırılma gerekçesini elle tutulur bir sebeple değişikliklik özetinde belirtmeniz sizin için faydalı olacaktır.--Emir Özen mesaj 15:59, 17 Şubat 2017 (UTC)

Merhaba, YAŞAR konusunda, bahsettiğim eklediğim değişiklikler sanatçının yeni çıkardığı / katkıda bulunduğu albümlerdir, bunlar hakkında nasıl kaynak gösterebilirim, listeye ekliyorum sadece, bakın ben Sanatçının izni ve bilgisi dahilinde yapıyorum, keza Tuna Kiremitçi bana bizzat söylemiştir sayfamı sen yönet orda diye. Tuna Kiremitçi'nin itibarını zedeleyici bilgileri çıkardım. orada sanatçının akademik ve kariyer bilgileri paylaşılırken birden eskort kız haberinin araya sıkıştırılmasının itibar zedeleyici olduğunu düşünüyorum. Keza Tuna Kiremitçi (yani sanatçının kendisi de aynı fikirde).

O kadar özenip doğru bilgileri giriyorum, değişiklik sebebini de yazıyorum (albüm bilgileri güncellendi, yeni albüm eklendi vs. gibi.), haber eklemiyorum ki kaynak göstereyim, kaynak müzik marketler o halde. o iki devriye bana sormadan siliyor girdiğim bütün "doğru ve sayfaya uygun" bilgileri. Ben Yaşar'ın ve Tuna Kiremitçi'nin sayfa yetkililerinden biriyim. Lütfen gerekeni yapmanızı ve girdiğim değişiklikleri kabul etmenizi rica ederim.

Nezaket sınırları konusunda haklısınız, ama gerçekten çok kızmıştım.

Saygılarımla.

Açtığım Sayfa Yayına Ne Zaman Alınır[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben Akademisyen Yavuz Selim Karakışla'nın hayatını ve eserleri hakkında bilgi veren bir sayfa oluşturdum. Sayfa ne zaman yayına alınır? Vikiçizere mesaj atmayı denedim ancak atamadım. Bu imzasız yazı Karakislaozden (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bekleyen değişiklikler ve açılan sayfaların incelenmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, "kanvas baskı" sayfası açtım fakat telif engeline takıldım, orada kullandığım kaynakçalar da bana ait, içeriklerini ben hazırlamıştım. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz? Ayrıca, çok fazla bekleyen değişiklik var biliyorum ama sizlerin onayınıza göre değişiklik yaptığım sayfalara yenilerini ekleyeceğim. İncelemeler konusunda yardımcı olayım diyeceğim ama daha yeni katılımcıyım, vikipedi sistemini anca çözmeye çalışıyorum. Herkese kolay gelsin, bekleyen değişikliklerin bir an önce incelenmesi umuduyla--edanurg 15:48, 16 Şubat 2017 (UTC)

Çorum Fen Lisesi isim değişimi![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar. Çorum Fen Lisesi'nin adı, 1 Ağustos 2016 tarihinde Çorum Valililiğince alınan karar ile "15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi" olarak değiştirilmiştir. Sizden talebim "Çorum Fen Lisesi" sayfasının adını "15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi" olarak değiştirmenizdir. Kaynağı ekte gönderiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.[1] --Boem999 (mesaj) 15:50, 21 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap İstek yapıldı Yapıldı Merhaba Boem999, Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi olarak güncellendi. İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 19:55, 23 Şubat 2017 (UTC)

sayfamı kalıcı olarak silmek[kaynağı değiştir]

merhaba tolkan uğur özel sayfamın kalıcı olarak silinmesini talep ediyorum teşekkürlerBu imzasız yazı Tolkan uğur özel (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Cevap Cevap Merhaba Tolkan uğur özel, bahsini ettiğiniz şey vikipedi üyeliğinizin sonlanması ise bu durum maalesef mümkün değil. --Pragdonmesaj 19:45, 23 Şubat 2017 (UTC)
  • Merhaba, eğer gerçek isminizi burada kullanmanızdan dolayı rahatsızlık varsa, kullanıcı ismini değiştirebilirsiniz. Hizmetliler olumlu karşılayacaktır. Kavas (mesaj) 08:42, 1 Mart 2017 (UTC)

Beta çeviride flash player hatası?[kaynağı değiştir]

Sovyetler birliği projesi toplu mesaj[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Arkadaşlar toplu olarak gönderilen bu mesajlardan yalnızca ben mi rahatsız oluyorum. Mesaj sayfam tamamen bu otomatik mesajlarla dolu. Bu gerçekten çok rahatsızlık verici. Projeyi üstlenen bu konuda madde yazan arkadaşlara saygı duyuyorum. ama yolu bu değil. Zaten projeye katkıda bulunmak isteyenler ilgili proje sayfasında listelenmiş. Herkesin bir ilgi alanı var o alanda madde yazmak ister. Çünkü Sovyetler birliği benim ilgi alanım değil madde yazmayı düşünmem. Aktif olsun olmasın çok sayıda proje sayfasının her biri için toplu mesaj atıldığını düşünün. Bu yüzden bu mesajlara son verilmesini rica ediyorum. --Fagusmsj 14:46, 24 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap
İstek yapıldı Yapıldı mesaj listesinden isminiz kaldırıldı. --Ahmet Turhan (mesaj) 14:58, 24 Şubat 2017 (UTC)

Bekleyen yanıt[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Kolay gelsin. 7 Şubatta siber zorbalık değişiklik onayı konulu bir soru sordum, sonraki soru yanıtlanırken benim sorumda veya sayfanın durumunda hala bir değişiklik yok. Yardımcı olmanız mümkün mü?--Waybebazinga (mesaj) 12:43, 27 Şubat 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Waybebazinga, Siber zorbalık maddesine eklediğiniz içerik, telif haklarını ihlal ettiği için kaldırılmış. Vikipedi:Telif hakları'nı incelemenizi öneririm. İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 12:49, 27 Şubat 2017 (UTC)

Adem Kılıçcı sayfası taşıma talebi[kaynağı değiştir]

Adem Kılıççı sayfasını Adem Kılıçcı'ya taşımak istiyorum. Çünkü Boks sayfalarında geçen isim bu http://www.turkboks.gov.tr/apbde-kral-adem-kilicci.aspx, ayrıca twitter fan sayfası da C ile yazıyor. Kavas (mesaj) 08:41, 1 Mart 2017 (UTC)

 • Sayfa taşıma talep sayfasını buldum. Oraya da yazdım. Kavas (mesaj) 08:45, 1 Mart 2017 (UTC)
  • Taşınmıştır. Konu kapandı. Kavas (mesaj) 10:49, 1 Mart 2017 (UTC)

Açılmak istenen madde[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, vikipediye eklemek istediğim bir oyuncu var ve şablon sayfanızdan kopyalayarak onun bilgilerini yazdım ve kaydettim ancak hata verdi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.--Aysoli (mesaj) 16:49, 2 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Aysoli! Eminim ki madde sihirbazı bu husustaki sorularınıza yanıt verecektir. Yine aklınıza takılan bir husus olursa buradan veya mesaj sayfamdan yardım talep edebilirsiniz. Kolay gelsin! chansey Mesaj 16:53, 2 Mart 2017 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Peki, Mehmet Ali Gümüş (oyuncu) sayfasının silinmesini iptal eder misiniz? Değişiklik yapacağım--Aysoli (mesaj) 17:14, 2 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Sayın Aysoli, silme etiketi varken de değişiklik yapabilirsiniz. Bu etiket bir hizmetlinin maddeyi değerlendirmesi içindir. Madde kesinlikle silinecek diye bir şart bulunmamakta. İyi çalışmalar! chansey Mesaj 17:17, 2 Mart 2017 (UTC)

Deneme Tahtasında oluşturduğum sayfa[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, Deneme Tahtasında oluşturmuş olduğum Sezgin Kaymaz biyografi sayfasının yayına alınması için beklemeli miyim? Yoksa eksik bir adım mı var?--Can Anar (mesaj) 20:25, 2 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Can Anar! Deneme tahtasında oluşturduğunuz maddeler yayına alınmaz, adı üzerinde deneme tahtası deneme içindir ve belirli aralıklarla silinir. Ama merak etmeyin deneme tahtası geçmişinden katkılarınızı/oluşturduğunuz maddeyi bulabilirsiniz. (İsminizin yanındaki fark butonuna tıklayınız.) madde sihirbazı madde oluşturmada size yardımcı olacaktır. Kolay gelsin! chansey Mesaj 12:22, 3 Mart 2017 (UTC)

Yönlendirme olmaksızın taşımak[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Bir sayfayı nasıl yönlendirme olmaksızın taşıyabilirim? --CosmosAwaymesaj 08:54, 5 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap CosmosAway, normal taşıyıp, yönlendirme sayfasını bozarak (örneğin # işaretini kaldırarak) HS etiketleyebilirsiniz -ben böyle yapmıştım-. Doğrudan bir yolu da eminim vardır ama 7 gündür beklediğiniz için en azından cevap vermek istedim:) chansey Mesaj 15:54, 12 Mart 2017 (UTC)

biyografi ekleme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Yeni bir biyografi eklemek istedim. Köy çeşmesini katkı olarak yaptım. Doğrumu yaptım nasıl yayın olur ne kadar zaman alır? Bu imzasız yazı Gulsahk16 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Merhaba Gulsahk16, öncelikle aramıza hoş geldiniz. Yanlış yere yazmışsınız acemilikte olur böyle şeyler :) Size bu konuda madde sihirbazı yardımcı olabilir. İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 10:42, 14 Mart 2017 (UTC)

Fuat Ergin başlığındaki bilgi hataları ve eksikleri[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Fuat Ergin maddesinde yaptığım bazı düzenlemeler yenilenmiyor. Bazı bilgi hataları olduğunu ve ara sıra sayfaya saldırı olduğun belirtmek isterim. Bu maddedeki bilgilerin kanak belirterek düzeltilmesi için bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.--212.252.164.245 10:32, 15 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Yanlış isimlendirme: Aşk Hikayesi (Funda Arar albümü)[kaynağı değiştir]

Küçük ve doğruluğundan emin olunmayan değiştirmeler[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, son değişikliklerde bazen küçük ama etkili bilgi değişiklikleri yapılıyor örneğin M.Ö. 5 silinip M.S. 5 yapılıyor ve açıklama da girilmiyor. Bunun saldırı amaçlı mı yoksa gerçekten yanlış bilgiyi düzeltmek için mi olduğunu nasıl anlayabiliriz. Başka bir örnek bir yerleşim yerinin kuruluş tarihinin değiştirilmesi gibi pek kaynak olmayan bilgiler de olabilir. Kodvizit (mesaj) 21:14, 26 Mart 2017 (UTC)

Moravya-Silezya Bölge başlık değiştirme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Sorunuzu bu satırın yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--Warmice01 (mesaj) 08:44, 27 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

Merhaba, Çek Cumhuriyeti'nde bulunan Moravya-Silezya ili BÖLGE olarak başlıkta bulunmaktadır. Başlık değiştirmek için yetkim yoktur, bu değişklik için sizde yardım istiyorum.

Asıl sayfa: https://tr.wikipedia.org/wiki/Moravya-Silezya_B%C3%B6lgesi Moravya-Silezya Bölge yerine Moravya-Silezya ili olacaktir.

Saygılar,

warmice01

Son oluşturduğum milletvekili hayatı[kaynağı değiştir]

yazı formatlarını neye göre dünzeliyoruz örnek kaynakları ref ile belirtiyoruz diğer belirtmeleri nasıl yapmalıyım? ayrıca linklerini verirken girdiğim yazının içeriğinde de görebilirsiniz bazı satırları aşağı kaydırmışım fakat şimdi düzeltemiyorum https://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BClay_Yedekci


Stolk[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Stolk (İnternet Şovu) sayfasının parantez içi değişikliğinin (supertolkstolk) olarak yapılmasını öneriyorum. Çünkü programın asıl adının yazılması sayfayı daha anlaşılır kılacak, aynı ada sahip şehir sayfasıyla karıştırılmayacaktır.--Semavatevi (mesaj) 12:11, 29 Mart 2017 (UTC)
 • Cevap Cevap

SAYFANIN SİLİNMESİNİ İSTİYORUM[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Ramazan Yıldırım Heykeltıraş adına hazırladığım sayfa wikipedia tarafından silinmesine rağmen,

google aramasında wikipedia ilk sırada çıkıyor, altta silinmiş içerikten bir bölümü gözüküyor,

fakat wikipedia ya girince kaldırılmış içerik yazıyor. lütfen gizli içeriği silin.--Ramazan yıldırım (mesaj) 16:46, 29 Mart 2017 (UTC)

 • Cevap Cevap Merhaba Ramazan yıldırım, bahsini ettiğiniz durum Vikipedi'den kaynaklanmamaktadır. Bu durum Google'ın tasarrufundadır. Bahsini ettiğiniz madde vikipediden 3 Mart tarihinde silinmiştir. --Pragdonmesaj 16:52, 29 Mart 2017 (UTC)