Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


İçindekiler

Buffyverse[kaynağı değiştir]

Yönetmen bilgi kutusu eksikliği[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Bilgi kutusu şablonlarında yönetmenler için ayrı bir bilgi kutusu mevcut değil. Yönetmenlerin sayfalarına baktığımda bazılarında Şablon:Oyuncu bilgi kutusu bknz, bazılarında da Şablon:Sanatçı bilgi kutusu bknz kullanılmış. Ortada bir karışıklık mevcut. Bu durumu düzeltmek için yönetmenler için ayrı bir bilgi kutusu şablonu hazırlanmasında fayda var. Biraz araştırdım yapamacağımı düşünerek buradan destek almak istedim. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey olabilir mi?--Pragdonmesaj 20:13, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Selam Pragdon, Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik) kısmına da yazarsan yardımcı olacak kişiler çıkabilir. İyi çalışmalar.--Kingbjelica (mesaj) 20:16, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Selam Kingbjelica, Çok teşekkür ederim bilgi için. Konuyu oraya da taşıyorum. İyi çalışmalar Pragdonmesaj 20:20, 13 Temmuz 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ismimi google ye yazdığımda ilk 2 de vikipedi çıkıyor ama boş olarak bu yüzden ismimin googlede gözükmesini istemiyorum--Gledath (mesaj) 18:20, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Gledath, Meta'da bulunan bu sayfadan kullanıcı adınızın değiştirilmesini talep edebilirsiniz. --Üçüncü Adam (mesaj) 21:08, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Gledath Google'da gözükmemesi için __NOINDEX__ sözcüğünü sayfanızda kullanınız. --evolutionoftheuniverse mesaj 02:24, 9 Ağustos 2016 (UTC)

Özel sayfalar[kaynağı değiştir]

Alper Yeşileker[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Alper Yeşileker aramalarında,kullanıcı Alper Yeşileker neden çıkıyor yardımcı olabilir misiniz ? . 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--Alper Yeşileker 06:46, 19 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Çünkü Alper Yeşileker adında bir madde mevcut değil. Sadece viki kullanıcı sayfası mevcut.Pragdonmesaj 13:55, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan adına oluşturduğu sayfa silindi. Ne yapmam gerekiyor, biri yardımcı olabilir mi? Ancak lütfen anlayabileceğim bir dille açıklama yapın. Teşekkürler. --Altinordu35 (mesaj) 07:37, 23 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Altinordu35, Kayda değer olmadığı için silinmiş (Silinmeden önceki içerik). Vikipedi'de bulunan maddelerin belirli kayda değerlik kriterlerini sağlaması gerekir. Bu konuda daha fazla bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. --Üçüncü Adam (mesaj) 09:34, 23 Temmuz 2016 (UTC)

ALAMETİFARİKA SAYFASININ İSMİNİN DEĞİŞMESİ GREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM ANCAK YETKİM YOK[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Eski terim kullanılan bu sayfanın ismini değiştirme yetkim bulunmuyor. Bana kalırsa ismi Tescilli marka, Ticari marka veya Amblem olmalıdır. Toplumun tyamamına hitap eden bir sitede toplumun anlayamayacağı dil veya bilgi vermek gereksizdir. Bu bilgiler ancak daha yüzeysel blgiler verildiyse verilebilir. Ben bir vikipedist olarak bu sayfanın ismini önerdiğim isimlerden biriyle değiştirmenizi talep ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?--Adriano1006 (mesaj) 12:07, 29 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

YouTube CC[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru YouTube'daki bu gibi Creative Commons Atıf lisansı ile lisanslanan orijinal içerikli videoları ya da alınan ekran görüntülerini Commons'a aktarabiliyor muyuz? --cobija 18:58, 30 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Eğer videonun yaratıcısı o hesap ise (resmî hesap olması lazım kurum falan ise) evet. Şurada bana gerekli bilgilendirme yapılmıştı. O mesajda bahsettiğim videoları da incelemek gerekiyor aslında hesaplar resmî hesaplar mı ve gerçekten o videoların yaratıcıları mı diye.--RapsarEfendim? 20:38, 30 Temmuz 2016 (UTC)

Sayfa taşıma isteği[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru "Dr. Dinçer Atlı" https://tr.wikipedia.org/wiki/Dr._Din%C3%A7er_Atl%C4%B1 adlı maddemin sadelik ve kullanıcıların yaptığı aramalarda sonuca daha kısa yoldan ulaşması açısından "Dinçer Atlı" olarak değiştirilmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyor ve bu konuda sizden yardım istiyorum.

Kategori[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Wikimedia Commons'ta hayvanların üreme organları diye bir kategori var mı?--Lemon tart (mesaj) 13:27, 5 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Konu_başlığını_fenomen Aziz Yildirim be liderlik iletisimi kits I hakkinda[kaynağı değiştir]

Bu Kitap tanitiminin yetersiz ve sizin-Vikipedin- kriterlerine uygun degil seklinde bir ifade var .Gelistirebilir ya da katki saglayabilirsiniz diyor mesajiniz. Ben kitabin yazariyim nasil bir katki Hülya Coskun (mesaj) 18:39, 5 Ağustos 2016 (UTC) saglamam uygun olur bilgi verirseniz sevinirim. Saygilar iyi calismalar.

Prof. Dr. Zafer Gören özgeçmiş güncelleme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Prof. Dr Zafer Gören özgeçmişinde güncelleme yapmak istiyoruz. Nasıl ilerlememiz gerekiyor ? Yeni kullanıcı oluşturmadan yapamıyor muyuz ?--88.235.181.178 13:50, 6 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Değişikliklerinizin onaylanmadan daha hızlı geçmesi için kullanıcı oluşturmalısınız. Belli kriterleri sağladıktan sonra da beyaz listeye dahil olabilirsiniz. Böylece onay ihtiyacı olmadan değişikliklerinizi rahatça yapabilirsiniz. Aklınıza takılan başka sorular olursa çekinmeden kullanıcı mesaj sayfalarımıza da mesaj bırakabilirsiniz. İyi vikiler --Pragdonmesaj 14:11, 6 Ağustos 2016 (UTC)

Sapfo başlıklı sayfa Sappho olarak değiştirilmeli[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Sapfo adlı sayfanın adının Sappho olarak değiştirilmesi gerekiyor. Son değiştiren kişi okunuşunun böyle olduğu gerekçesiyle değiştirmiş ama okunuşu böyle değil, kaldı ki okunuşa göre düzenlenmemesi lazım. Doğru yazımı Sappho'dur. Yeni kullanıcı olduğum için değiştiremiyorum,ne yapacağım?
 1. YÖNLENDİRME Sapfo--KolDüğmeleri (mesaj) 19:01, 6 Ağustos 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru iyi akşamlar. yeni bir tanıtım sayfası oluşturmak istiyorum fakat reklam içeriği belirtildiğinden dolayı sayfa kapatılmıştır. bana bu konu hakkında detaylı bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?--Çağlar SEZİŞ (mesaj) 18:29, 14 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, vikipedide reklam ya da tanıtım yapılmamaktadır. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 06:24, 15 Ağustos 2016 (UTC)

Sayfa başlığı nasıl oluşturulur[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru İyi Günler tekrardan kolay gelsin. Sayfa oluşturduğum zaman kullanıcı adı altında bir sayfa oluşturuluyor. Fakat ben bunu düzeltemiyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz.--Çağlar SEZİŞ (mesaj) 09:52, 15 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap-- Merhaba, Vikipedi'ye özgeçmişinizi eklemeyiniz. Bu durum Vikipedi'de hoş karşılanmaz ve biyografiniz silinebilir. Kayda değerlik kriterlerini sağlaması halinde, biyografiniz başka kullanıcılar tarafından eklenecektir. Ayrıca, mesaj sayfanıza bırakılan Hoşgeldin! mesajındaki mavi renkli bağlantıları tıklayarak vikipedi kullanımı ve politikaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunlar dışında aklınıza takılan her türlü soru için aktif kullanıcıların mesaj kutusunu veya yine danışma masasını kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 10:18, 15 Ağustos 2016 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Devriye ve Beyaz Liste gruplarına katılımın prosedürü nedir?--Nairili (mesaj) 07:34, 17 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Kesinlikle "daha özenli" çalışmak bunun temelinde yatıyor. --E4024 (mesaj) 07:35, 17 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Kriterler bu sayfada bulunuyor. --Turgut46 08:17, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Açıklanmayan sayfa silinmeleri[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru İçinde hiçbir negatif öge barındırmayan, bir yıldan fazla süredir pek çok kez değişiklik onayı alan, iki yıldır süren TTF'nin resmi bir ligi olduğu için kayda değer olan (tabi ki tartışılabilir ve eksikleri giderilebilir) bir sayfanın hiçbir açıklama yapılmadan, SAS'a alınmadan ve haber verilmeden "kayda değer değildir" şeklinde silinivermesi geçerli bir Vikipedya uygulaması mıdır? Sonuçta bunlarda da emek var ve keyfi kararlar (ya da olmadığı konusunda iletişimi dahi yapılmayan) sonucu bu emekler bir kişi tarafından siliniveriyorsa hiç üretim yapmaya gerek yok, Vikipedya'ya başarılar dilerim.--Nairili (mesaj) 07:04, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Sayfanın adı nedir acaba? --KediÇobanı🐈 07:07, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum İstanbul Minik Kız Futbol Ligi. Aynı kişi tarafından daha önce de İstanbul Kadın Futsal Ligi aynı şekilde silinmişti --Nairili (mesaj)
 • Cevap Cevap Bu kriterlerin Ticari olmayan örgütler başlığını okumanız faydalı olur. --KediÇobanı🐈 08:08, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Teşekkür ederim yardımınız için. Bu madde açısından bakarsak ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu ticari olmayan örgüt, düzenlediği ligleri de ürettiği ürün olarak alırsak Türkiye SüperLigi'nden Kadınlar 3.Ligi'ne kadar onlarca sayfanın sadece TFF sayfasında listelenmesi, ayrı sayfa olmaması gerekmez mi? Bu ligin de diğer ligler gibi kayda değer özelliği vardır. TFF sitesindeki lig referansı bağlantıdadır. http://www.tffistanbul.org/puantajvefikstur.aspx?ligid=151&haftaid=14&sezon=19 --Nairili (mesaj)
 • Yorum Yorum Benim yorumlamam şöyle Nairili. İlgili kriterin birinci maddesine göre Türkiye Süper Ligi kaydadeğerdir, birinci ve ikinci maddesine göre ise İstanbul Minik Kız Futbol Ligi listede olabilecek türdendir. İsterseniz Sakhalinionun görüşlerine de başvurabilirsiniz. --KediÇobanı🐈 09:03, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Yedi yıllık sayfa https://tr.wikipedia.org/wiki/İstanbul_Süper_Amatör_Ligi --Nairili (mesaj)
 • Yorum Yorum Örneğinizi kötü manada bir örnek olarak kabul ettiğinizi varsayarak "kötü örnek, örnek değildir" diyebilirim. Eğer bu sayfanın ilgili kriterleri karşılamadığını düşünüyorsanız silinmeye aday sayfalara taşıyabilirsiniz. Saygılarımla. --KediÇobanı🐈 12:14, 18 Ağustos 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Necati Kola ben. Wikipedia'daki Necati Kola sayfasını başka bir kullanıcı adı ve mail adresiyle oluşturmuştum. Kullanıcı adımı unuttum. Ayrıca eski mail adresini iş değişikliği sebebiyle artık kullanamıyorum. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı adı ve mail adresiyle yeniden üyelik oluşturdum. Yeni kullanıcı adımla Necati Kola sayfasını güncellemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.--Necati Kola (mesaj) 18:29, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Kendi oluşturduğum Necati Kola sayfasını güncelleyemiyorum[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Necati Kola ben. Wikipedia'daki Necati Kola sayfasını başka bir kullanıcı adı ve mail adresiyle oluşturmuştum. Kullanıcı adımı unuttum. Ayrıca eski mail adresini iş değişikliği sebebiyle artık kullanamıyorum. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı adı ve mail adresiyle yeniden üyelik oluşturdum. Yeni kullanıcı adımla Necati Kola sayfasını güncellemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.--Necati Kola (mesaj) 18:32, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Maddenin üst kısmında yer alan Kaynağı Değiştir butonuna basarak güncelleme yapabilirsiniz. --Turgut46 18:36, 18 Ağustos 2016 (UTC)

O şekilde yaptığımda şu uyarı çıkıyor: "Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır, ve bu nedenle izin verilmemektedir. Eğer değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bir yönetici ile irtibat kurun, ve ne yapmaya çalıştığınız hakkında bilgilendirin. Eyleminizin eşleştiği suistimal kuralının kısa bir açıklaması: Özet kutusu kullanılmadan uzun bir metin parçasının çıkartılması."

Sayfa ilişkilendirmesi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Ben şurada bir hata yaptım. Wall25.gif Mutsu (vilayet) sayfası ingilizce vikipedi'deki Mutsu Province -yazarken görünmedi- sayfasıyla ilişkilendirilmeli. Birisi düzeltebilir mi?--Lemon tart (mesaj) 19:09, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Hata yok. Düzgün olmuş. Bir müddet tarayıcının kendini yenilemesini beklemeniz veya sayfayı tekrar yüklemeniz gerekiyor, yani siz hemen bakınca interviki işlemedi gibi görmüşsünüz, ben bakınca bir sorun göremedim. İyi çalışmalar...Vikiçizer (mesaj) 20:18, 18 Ağustos 2016 (UTC)
Sayın Vikiçizer, maddelere bakarsanız farklı yerler olduğunu göreceksiniz. --Lemon tart (mesaj) 20:19, 18 Ağustos 2016 (UTC)
Mutsular karışmış, düzeltildi. Kolay gelsin...Vikiçizer (mesaj) 20:23, 18 Ağustos 2016 (UTC)

Dirk Advocaat[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Gerçek ismi bu şekilde teknik adamın. "Dick" demesinin sebebi lakabı olmasıymış. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün açıklaması. Dick Advocaat sayfasını Dirk Advocaat sayfasına taşıyabilir misiniz? Zaten ilk cümlede adı belirtilmiş. Benim yetkim yok. Kolay gelsin herkese, saygılar...--Locos Turcos (mesaj) 21:12, 18 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Diğer dillerde sayfa adları:

Taşınacaksa bunlar da taşınmalı. --Lemon tart (mesaj) 10:33, 19 Ağustos 2016 (UTC)

Dediğiniz gibi yaptığımda uyarı çıkıyor[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Necati Kola ben. Wikipedia'daki Necati Kola sayfasını başka bir kullanıcı adı ve mail adresiyle oluşturmuştum. Kullanıcı adımı unuttum. Ayrıca eski mail adresini iş değişikliği sebebiyle artık kullanamıyorum. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı adı ve mail adresiyle yeniden üyelik oluşturdum. Yeni kullanıcı adımla Necati Kola sayfasını güncellemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.--Necati Kola (mesaj) 18:32, 18 Ağustos 2016 (UTC)

Maddenin üst kısmında yer alan Kaynağı Değiştir butonuna basarak güncelleme yapabilirsiniz. --Turgut46 ✉ 18:36, 18 Ağustos 2016 (UTC)


O şekilde yaptığımda şu uyarı çıkıyor: "Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır, ve bu nedenle izin verilmemektedir. Eğer değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bir yönetici ile irtibat kurun, ve ne yapmaya çalıştığınız hakkında bilgilendirin. Eyleminizin eşleştiği suistimal kuralının kısa bir açıklaması: Özet kutusu kullanılmadan uzun bir metin parçasının çıkartılması."

Sayfa ilişkilendirmesi[kaynağı değiştir]--82.222.229.57 06:59, 19 Ağustos 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap

Dolaşım şablonları[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Açtığım dolaşım şablonunun (Şablon:Süt) sol üst kısmında [[Şablon:{{{ad}}}|g]] t [{{fullurl:Şablon:{{{ad}}}|action=edit}} d] yazıyor nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.--Lemon tart (mesaj) 23:34, 25 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Düzeltildi. İsim yerine ad yazıldı. --KediÇobanı🐈 07:33, 26 Ağustos 2016 (UTC)

Yeni madde yaratırken sorun: Viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru İyi günler,

Yeni bir madde yaratırken yukarıda belirttiğim "viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde" sorunuyla karşılaştım. Bunun üzerine maddeme birkaç biçimlendirme eklendim fakat hala bu mesajı almaya devam ediyorum. Aşağıda eklemek istediğim maddeyi görebilirsiniz:

Sayfalarımın Silinmesi Hk.[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Antalya Otellerinden bir kaçının tanımını ve açıklamasını yapmak istiyorum ancak her seferinde reklam içerikli olduğu söylenilerek sayfam siliniyor. Vikipedi de bunların örnekleriyle karşılaştım bkz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Mardan_Palace ki sadece bununla değil tur şirketinin kendi vikipedi sayfasıyla bile karşılaştım bkz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Etstur Bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim her seferinde silinmesi emeğime yazık. Eğer ki benim sayfalarım reklamsa bunlar ne bunlar reklam sayfası değilse benim sayfam neden siliniyor. Çözümcü yaklaşımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.--Utopia World (mesaj) 14:42, 26 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Kullanıcı:Utopia World, benzer bir maddenin olması o alandaki her maddelerin açılabileceği anlamına gelmiyor. Bir doktor maddesi var diye tüm doktorlar açılamaz mesela :) Yahut "herhangi bir doktor yok diye hiçbir doktor açılamaz" da denemez. Açılacak her maddenin, başta Vikipedi:Kayda değerlik olmak üzere birtakım kriterleri karşılaması gerekiyor. Bunları karşıladığını ispat edebildiğiniz her maddeyi açabilirsiniz.--RapsarEfendim? 06:48, 28 Ağustos 2016 (UTC)

LEK[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru LEK oyunu hakkında bilgi eklemek istiyorum. Gördüğüm kadarı ile bu oyun ile ilgili hiç bir bilgi girilmemiş.

Ancak LEK sayfasına gittiğimde LEKLER sayfasına yönlendirilmiş olduğunu görüyorum.

LEK Anadolu'da unutulmaya yüz tutmuş bir oyundur. (Petang'a benzer) LEKLER ise başlı başına bir soy/kavim/vs vs.

İki bağıntısız konu olduğu için LEK oyununa bilgi girmeden sormak istedim Nasıl yapmalıyım ?Bu imzasız yazı Cordelius (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

hepsiburada, n11 ve diğer siteler var iken...[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru hepsiburada, n11 ve diğer siteler var iken ben neden metin yazarak (reklam metni olmadan) sitemi ekleyemiyorum? ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--Sadeceonda (mesaj) 11:22, 29 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Modüller[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Modüller/Lua hakkında iyi bilenlerin bir araya gelebileceği bir sayfa var mı? Danışmak için gerekli oluyor. (Cite thesis'den dolayı (script hata kategorilerine Kategori:Pages_with_script_errors ve Kategori:Komut dosyası hataları içeren sayfalar bakarak) farkettiğim bir Lua hatası oldu. enwiki'den güncelleyerek ve Module:Citation/CS1 leri Modül:Citation/CS1 e çevirerek şu değişikliği yaptım ama ürkeklikten geri çektim. Sanki hatalar azalmıştı. Şu hatadan kurtulmuştuk: "Lua error in Modül:Citation/CS1 at line 260: Argument map not defined for this variable." ama hypen dash dönüşümünden bir hata ortaya çıktı, onu da {{Date}} kullanarak bastırabildim ama çözemedim (değişiklik). Kısacası bize Lua dilinin iyi bilenlerinin toplanıp sorular cevaplayabileceği, hataları giderebileceği bir portal vs. lazım. Ayrıca şu anki enwiki'ye göre güncel olmayan versiyonunda birkaç dille ilgili bölüm var ama içlerinde Türkçe yok.) --Deniz (mesaj) 14:59, 29 Ağustos 2016 (UTC)

CommonsHelper[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru CommonsHelper kullanırken Auth not OK diye bir uyarı veriyor ve dosyayı taşıyamıyorum.--Lemon tart (mesaj) 23:40, 30 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

İçerik çevirici[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Birkaç gündür içerik çeviricide, Yandex çevirisi yaptırabiliyorum ama Çeviriyi yayınla tuşu bir türlü aktif olmuyor. Google Chrome kullanıyorum. Bir sürü uzantıyı kapattım, Chrome'u kapatıp açtım, Vikipedi tercihlerini değiştirdim, beta özellikleri kapatıp açtım, son dönemde bağladığım uygulamaların erişimini kaldırdım, durum gene aynı. Bunu nasıl çözebiliriz? Yoksa, genel bir problem mi var? --Deniz (mesaj) 09:05, 31 Ağustos 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Kirovograd taşınıyor[kaynağı değiştir]

Hello! Kirovograd should be renamed to Kropivnitski. --Glovacki (mesaj) 16:36, 3 Eylül 2016 (UTC)

Lütfen ismimin buradan silinmesini rica ediyorum.[kaynağı değiştir]

İsmimin bulunduğu satır :

>>>>>>>>> Selami Şahin - ART Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< ivedilikle ismimin silinmesini rica ediyorum. iyi çalışmalar.--Hakangedici (mesaj) 17:02, 8 Eylül 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap

İçerik Çeviricide Şablon[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, içerik çeviricide şablonlar bazen otomatik olarak eklenirken bazen eklenmiyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?--Trezaer (mesaj) 17:15, 9 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Kullanıcı:Trezaer. Somut örnek(ler) verirseniz daha faydalı olacaktır. Hangileri mesela?--RapsarEfendim? 21:12, 16 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Kullanıcı:Rapsar. Örneğin Peaky Blinders (dizi) sayfasını ingilizcesinden çevirdim ama 'şablon' çeviricide yoktu. Trezaer (mesaj) 20:49, 17 Eylül 2016 (UTC)
Hmm. Kullanıcı:Superyetkin, bir bakabilir misin buraya? Ben daha önce hiç kullanmadım ilgili aracı, bilgim de yok. Senin var, sen çözebilirsin diye düşünüyorum :)--RapsarEfendim? 22:13, 17 Eylül 2016 (UTC)
İçerik çevirmeni henüz geliştirme aşamasında ve konu hakkındaki son gelişmeler şurada mevcut. Bilgi kutularına verilecek desteğin, bunların gelecekte Vikiveri'yle uyumlu duruma getirilmesine bağlı bir iş olduğu düşünülmekte. --Superyetkinileti 10:35, 18 Eylül 2016 (UTC)

M6[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, vikipedi'yi yeni kullanmaya başladım. Açtığım bir müzisyen biyografisi M6 statüsünde red aldı. Sayfayı silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz uyarısı alıyorum, oysa ki her şey uygun gözüküyor. Nasıl hareket etmeleyim acaba? Sayfayı tekrar düzenlediğimde aynı hatayı veriyor.--5starofyou (mesaj) 00:04, 10 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Kullanıcı:5starofyou. Vikipedi'deki her maddenin kayda değerlik kriterlerini sağlaması gerekir, aksi hâlde silinirler. Müzisyenler için belirlenen kriterlere ise şuradan ulaşabilirsin. Bu kriterleri sağladığını ispat edebilirsen maddede, silinmesinin önüne geçilecektir. İyi günler.--RapsarEfendim? 22:15, 17 Eylül 2016 (UTC)

...[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, beyaz liste kullanıcısı olmak için ne yapmam gerektiğini açıklayabilir misiniz? Emirbabababa (mesaj) 17:41, 14 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Emirbabababa, bir hizmetli ile iletişime geçiniz. --Turgut46 17:54, 14 Eylül 2016 (UTC)

neymiş neymiş[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Bu şablon neymiş, ne işe yarıyormuş anlamadım. Açıklaması da var ama...Face-smile.svg Biri açıklayabilirse iyi olur.--Üçüncü Adam (mesaj) 23:51, 14 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Üçüncü Adam, Şablon:Öksüz şablonunda mesela "ilgili maddelerden" kısmı var ya. Bu şablon, şunun gibi isminde boşluk olan bir sayfada kullanılıyorsa eğer, o bağlantıya tıklarsan linkte sayfa adının "mali+tevzin" şeklinde yer aldığını göreceksin. PAGENAMEU şablonu, bu aradaki boşluk yerine işareti koyuyor ki o link çalışsın.--RapsarEfendim? 21:17, 16 Eylül 2016 (UTC)

Kürt kanalları şablonları[kaynağı değiştir]

Herkese iyi günler ben Türkiye'deki çocuk kanalları şablonu gibi "Kürt haber kanalları", "Kürt çocuk kanalları" vb şablonlar yapacağım da bunun bir sakıncası yok değil mi? Mehk63 Mesaj 10:12, 5 Eylül 2016 (UTC)

Yardımcı olması açısından Kürtçe televizyon kanalları listesi maddesi mevcut. Konuya ilişkin maddelerin derli toplu olması açısından yararlı olur. --Ahmet Turhan (mesaj) 10:24, 5 Eylül 2016 (UTC)
Bir de Vikipedi'de Kürtçe TV kanallarının çoğu yok bunları vikipediye ekleyeceğim. Umarım yine kayda değer değil denilmez.Mehk63 Mesaj 10:31, 5 Eylül 2016 (UTC)
Kanallar kayda değer de, hepsini bir arada gösteren şablon mu kayda değer olmayacak? Bunu öne sürecek biri olacağını sanmıyorum. Kanallar kaynaklı ise bu kanalları barındıran şablon da kayda değerdir. Ha ayrı madde olarak kanalları oluşturacaksanız da, KD olduğunu kaynaklarla ispatlamanız gerekli. --Ahmet Turhan (mesaj) 10:57, 5 Eylül 2016 (UTC)
Her kanal kayda değer değildir. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi halde silinebilir. --Turgut46 13:37, 5 Eylül 2016 (UTC)
Turgut46'ya katılıyorum. Aklıma ilk gelen örnek, Mavi Karadeniz TV. Birkaç gün önce KD etiketi ile etiketlenmişti. Ayrıca, Türksat üzerinden yayın yapan nice kanal var ki... thecatchercintherye Mesaj 16:44, 15 Eylül 2016 (UTC)

Şahsi Vikipedia[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba,

Ben Ulusalh yayımlanan Yeni Mesaj Gazetesinde köşe yazarıyım, ayrıca tv programları yapıyorum, kişisel web sitem de var ve kendime vikipediam olsun istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bu imzasız yazı Furkantalay (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Courtauld Enstitüsü - İnceleme Bekliyor[kaynağı değiştir]

Merhabalar, aşağıdaki maddenin daha çok ve kaliteli bilgi içermesi amacıyla yaptığım içerik değişikliği bir süredir inceleme beklemekte:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Courtauld_G%C3%BCzel_Sanatlar_Enstit%C3%BCs%C3%BC

Format ve içerik olarak uygunluğuna azami dikkat etmiştim oysa, yorum ve yönlendirmelerinizi rica edebilir miyim? Vikipedi'ye katkı tecrübem az olduğundan maddenin bir eksiği varsa öğrenmek ve katkılarımın kullanıcılara görünmesini sağlamak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

MondiMondi (mesaj) 17:49, 16 Eylül 2016 (UTC)

Merhaba, MondiMondi. Bazen değişikliklerin bazıları gözümüzden kaçabiliyor. Gözden geçirilmesi gereken çok fazla sayfa var. Bazen de bilgimizin olmadığı konuları onaylayamıyoruz. Daha bilgili devriye arkadaşların maddeyi ziyaretini bekliyoruz. Bunun yanında, ilgili değişikliklerinizin Vikipedi formatına uygunluğu konusunda şüphem yok. Bilgilerinizin doğruluğu, yazım şekli, Vikipedi'ye uygun. Ben, değişikliklerinizi onayladım. thecatchercintherye Mesaj 17:59, 16 Eylül 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Ben madde oluşturmak istiyorum ama yazdıklarım bir türlü kabul olmuyor değişkiliklerim çok geç farkediliyor bir iletişim sorunu var. Bu imzasız yazı Mehmet Bedirhanoğlu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Sayın Mehmet Bedirhanoğlu, hangi maddeden bahsediyorsunuz? --Turgut46 00:24, 18 Eylül 2016 (UTC)

Kaynak belirtilmiş ama kaynak belirmeme hatası var ilginç[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=YDG-H&diff=prev&oldid=17609706 bakar mısını ?--cheko 10:09, 18 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap yaptığım incelemede herhangi bir problem göremiyorum. Yaptınız değişiklikler sayfa düzeninin bozulması ve kaynaksız bilgi eklenmesinden kaynaklı reddedilmiş. Misal "Ayrıca faaliyette oldukları kentlerde PKK adına ahlak dışı görülen,fuhuş, uyuşturucu kaçakçılık, bahis gibi oluşumları kendi yasalarına göre cezalandırmışlardır." diye bir cümle eklenmiş ancak bunun kaynağı yok.Pragdonmesaj 23:36, 18 Eylül 2016 (UTC)

Kaynak kullanma hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba değerli Vikipedi sorumluları. Ben II. Dünya Savaşı sırasında Fransa'dan Türkiye'ye göç eden insanları konu alan bir roman yazıyorum. Bu romanın bazı bölümleri için ise tarihi olay ve karakteri onaylamak amacıyla internet dünyasında en güvenilir kaynak olarak bilinen siz Vikipedi ailesinin portalını kullandım. Ama sizin kaynağınızdan bilgi edinirken şu soru aklıma geldi: 'Sizden izinsiz kaynağınızı okumam ve kitapta kullanmam etik olmayabilir' bu yüzden ki, 2. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı'nda Fransa, Fransız Direnişi, Adolf Hitler ve bunun gibi o tarihteki belirli konularda sizin de izniniz olursa kitabımda kaynakça bölümünde göstermek koşuluyla sizin bu konu başlıklarınız altındaki yazılardan faydalanmak istiyorum. Bilginize sunarım. Teşekkürler--Engin Anak 16:11, 18 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Engin bey, Vikipedi özgür bir ansiklopedidir, istediğiniz bilgiyi, istediğiniz amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz elbette. Bunun için izin almak veya bildirimde bulunma zorunluluğunuz da bulunmamakta. Buradaki bir çok bilgi, farklı kullanıcıların katkıları ile farklı kaynaklardan toplanarak bir araya getiriliyor bu sebeple burada yazılı olan vikipedi'nin Araştırma aracı olarak kullanılması başlığını da incelemenizi öneririz. İyi Çalışmalar.Pragdonmesaj 23:36, 18 Eylül 2016 (UTC)

Yorum:İnternet ortamında binlerce akademik makale var.. Onları kullansan daha iyi, Vikipedi'deki her bilgi yüzde yüz doğru değil.. --188.57.1.100 11:27, 19 Eylül 2016 (UTC)

SORUYA CEVAP KAYNAK BELİRTME SORUSU[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru KAYNAK SORUSUNA CEVAP--cheko 22:33, 18 Eylül 2016 (UTC)--cheko 22:33, 18 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Sayfa Oluşturma sonrası gelen mesaj???[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Bir sayfa oluşturdum ancak aşağıdaki mesaj geldi. Ne yapmalıyım?

19-09-2016 Soyut Holding[kaynağı değiştir] Soyut Holding · (mesaj · katkılar · silinenler · tüm vikiler · sayaç · günlükler · engel günlüğü · liste) (kullanıcı haklarını değiştir)

Neden: Kullanıcı adı politikasına aykırılık: Örnek: --II. Niveles (mesaj) 10:21, 19 Eylül 2016 (UTC)--Soyut Holding (mesaj) 11:15, 19 Eylül 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap

Düzeltme[kaynağı değiştir]

Bu makalede, bazı parçalar sayesinde düzeltilmesi gereken: San Cristóbal de La Laguna Piskoposluk bölgeleri.--88.9.102.218 09:25, 20 Eylül 2016 (UTC)

Değiştirme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba ben, Uchiha Itachi sayfasındaki bilgileri yetersiz buldum ve kaynakta belirttiğim bir siteden kendimce çeviriler yapıp bazı kısımları da kendim ekleyerek değiştirmeye çalıştım ancak bilgileri kaydetmedi ve ağır vandalizm olarak değerlendirdi. Bu durumda ne yapmalıyım, beklemeli miyim, devriye kontrolü mü oluyor ?--Ayranbudalasi (mesaj) 18:00, 20 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Muhtemelen meddeyi değiştirirken kaynaklı içerikleri sildiniz, kategorileri çıkardınız ya da maddeyi önemli ölçüde boşalttınız. Lütfen başka bir değişiklik yapmayı deneyin. Yine olmazsa sorunu tartışma sayfasında dile getirin. --Turgut46 18:05, 20 Eylül 2016 (UTC)

Değiştirme 2[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba yine aynı sayfayı değiştirmek için 1-2 yeri sildim (geri yükledim sonra tabi) belli bir yere kadar kabul ediyor değişikliği. Ancak silip üstüne kendi yazdığım (daha uzun olan) yazıyı eklediğimde kabul etmiyor, hiçbir küfür olmamasına rağmen hala ağır vandalizm diyor.--Ayranbudalasi (mesaj) 18:56, 20 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Zararlı Tanımlanan İçerik[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba,

Babam udi Mehmet Bitmez adına bir sayfa açmak ve onun hakkında bilgiler girmek istedim ama sanırım bir hata yaptığım için içerik zararlı olarak işaretlendi. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Uyarı tam olarak şu şekilde: "Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır, ve bu nedenle izin verilmemektedir. Eğer değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bir yönetici ile irtibat kurun, ve ne yapmaya çalıştığınız hakkında bilgilendirin. Eyleminizin eşleştiği suistimal kuralının kısa bir açıklaması: Viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde"--Mertbitmez (mesaj) 10:45, 21 Eylül 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap Başlatmak istediğiniz madde sadece düz metinden oluşuyordu. Madde içinde kalın yazı, eğik yazı, iç bağlantı ya da alt başlık benzeri yazımları kullanmamışsınız. Lütfen sadece düz metinden oluşan içerikle madde başlatmayın. Benzer kategorideki maddelere bakarak yeniden düzenleme yapınız. Başlatmak istediğiniz maddenin de kayda değer olduğundan emin olunuz. --Turgut46 10:55, 21 Eylül 2016 (UTC)

Sosyoloji madde isimleri[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba arkadaşlar, Sosyoloji maddeleri isimlendirmesinde bir karışıklık söz konusu bazı maddelerde sosyoloji bazılarında toplum bilim olarak geçiyor. Sosyoloji maddesinin tartışmasında madde adı ile ilgili eski tarihli bir tartışma mevcut ama net karara bağlanmamış gibi. Bir standarda bağlasak iyi olur sanki. Sizin görüşleriniz nedir? Böyle bir standartlaştırmaya gerek var mı? Varsa bu standartlaştırma sosyoloji mi yoksa toplum bilim mi olmalı?--Pragdonmesaj 15:13, 21 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Bu tip durumlarda ana madde adına uyum esas alınıyor/alınmalı Kullanıcı:Pragdon. Dolayısıyla toplumbilim veya toplum bilimi gibi madde veya kategoriler varsa bunlar sosyoloji olarak düzenlenmeli. Bu tip iki doğru ad arasında kaldığımızda ise yaygın kullanıma bakıp madde adını belirliyoruz ki bu durumda da benim görebildiğim kadarıyla sosyoloji lehinde bariz bir yaygınlık farkı söz konusu.--RapsarEfendim? 19:21, 21 Eylül 2016 (UTC)

Görsel yükleme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Arkadaşlar merhaba, İstanbul Kırmızısı kitabı için görsel yükledim ancak bunu maddenin şablonuna ekleyemiyorum. Teknik bir problem mi var yoksa benim gözden kaçırdığım bir hata mı var? Bilgisi olan bir arkadaş ilgilenirse sevinirim. İyi çalışmalar--Pragdonmesaj 02:14, 25 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

15 temmuz olayları hakkında[kaynağı değiştir]

15 temmuz olayları hakkındaki vikipedi olayında 15 temmuz şehitleri için ölü olarak ibraz ediliyor bu yanlışlığın düzeltilmesini rica ederim Bu imzasız yazı 78.180.10.21 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Cevap Cevap Tarafsız bakış açısı politikamız nedeniyle hiç bir maddede "şehit, hz., s.a.v." gibi terimleri kullanmıyoruz.Pragdonmesaj 14:58, 25 Eylül 2016 (UTC)

kişisel wikipedi sayfası nasıl oluşturulur?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar. Bölgesel çapta ve türkiye çapında başarılı bir kişiyim. Wikipedide yayınlanmak istiyorum fakat telif hakkı istiyor.Bunun için ne yapmam gerekiyor? com.tr adresi mi almalıyım yoksa cv mi sizlere mi göndermeliyim?--Kadirtamir2 (mesaj) 16:51, 25 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Vikipediye kendi sayfanızı açıp cvnizi yükleyemezsiniz. Kayda değer bir kişiyseniz başka kullanıcılarımız sizin adınıza bir madde açabilir. Bunun için Kayda değerlik kriterleri kesinlikle karşılanması gerekmektedir. Pragdonmesaj 17:07, 25 Eylül 2016 (UTC)

.zim Dosya Güncekleme?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Kiwix için indirdiğim "zimm" dosyası güncelliğini yitirdi. Güncel veriyi tekrar indirmek büyük miktarda veri kullanacağından,sadece mevcut dosyayı güncellemenin bir yolu var mı? Yoksa tümüyle yeniden mi indirmek gerekiyor?

94.122.166.19 15:44, 27 Eylül 2016 (UTC)

 • Cevap Cevap?

.zim Güncelleme?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Sorunuzu bu satırın yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--94.122.166.19 15:46, 27 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap CevapKiwix için indirdiğim "zimm" dosyası güncelliğini yitirdi. Güncel veriyi tekrar indirmek büyük miktarda veri kullanacağından,sadece mevcut dosyayı güncellemenin bir yolu var mı?

İçerik Kontrolüm Kim ve Ne zaman Tarafından Yapılacak?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Vikipedi'ye Enterogermina başlıklı bir içerik ekledim. Bu içeriğin kontrolünü ve/veya onayını kim sağlayacak? Şimdiden teşekkür ederim--Gizem Oktay (mesaj) 12:51, 28 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, Gizem Oktay açtığınız madde düzen ve ansiklopediklik açısından uygun olmadığı için silinmiştir. Lütfen, Biçem el kitabını ve resmi politikamız Vikipedi ne değildir? başlıklarını inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 14:43, 29 Eylül 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru İki tane youtube kanalım var kapattım google hesaplarımı kapattım ama youtube de hala aktif kaldırılmasın üzrinde yaklaşık 1,5 ay geçti ama hala görünüyor tamamen kaldırmak için neyapmak gerekiyor--78.184.136.173 17:43, 28 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap En yakın youtube servisine başvurabilirsiniz. wikipedia.org'a hoş geldiniz. --Pragdonmesaj 10:41, 29 Eylül 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Rica etsem bana mail adresinizi yazar mısınız? Size kendi gmail hesabımda CV mi gondereyim. Bu şekilde bana yardımcı olun.--Kadirtamir2 (mesaj) 14:17, 29 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Maalesef bu durum da bir şey değiştirmez. CV'deki bilgilerin bağımsız kaynaklarca desteklenmesi gerekmektedir. Maddesini açmak istediğiniz konunun bağımsız ulusal basında, kitaplarda veya akademik kanaklarda bahsinin geçiyor olması gerekmektedir. CV, sizin doldurğunuz bir dosyadır. Vikipedi olarak biz, sadece ve sadece bağımsız, güvenilir kaynaklar arıyoruz. --Pragdonmesaj 14:40, 29 Eylül 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Mail adresinizi veremiyorsanız rica ediyorum googleden Abdulkadir TAMİR olarak arama yapınız. Ulusal basinda onlarca yayınlanmış haberim var. İnternetten bir bakın sonrasında deyin ki siz bu kadar başarılı olabilirsiniz fakat kayda değer degilsiniz ama öncelikle bir girin,bakın ve fikrinizi söyleyin.--Kadirtamir2 (mesaj) 16:10, 29 Eylül 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Googleden Abdulkadir TAMİR olarak arama yaptınız mı? Ulusal basinda onlarca yayınlanmış haberim var. İnternetten bir bakın sonrasında wikipedi de yayınlanmaya uygun olup olmadıgıma cevap verin.Cevabınızı bekliyorum.--Kadirtamir2 (mesaj) 13:13, 1 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Baktım ve şu an için kriterleri karşılamadığını gördüm. Belki bir gün kriterler karşılanırsa madde açılabilir. --KediÇobanı🐈 06:27, 19 Ekim 2016 (UTC)

"Ayrıca bakınız" başlığı altındaki kırmızı bağlantılar[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru İlgili başlığın altına kırmızı bağlantı eklenip eklenmemesi hususunda bir karar mevcut mu?--Üçüncü Adam (mesaj) 19:04, 3 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

doğum tarihi düzeltmesi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba araştırma esnasında bir doğum tarihinde yanlış gördüm düzeltmem için yardımcı olabilecek kimse varmı?
15:05, 5 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

Aubameyang sayfasının yönlendirmesinin Willy Aubameyang yerine Pierre-Emerick Aubameyang'a yapılması.[kaynağı değiştir]

Ali Jean Çorakçı sayfası neden silindi?[kaynağı değiştir]

burada Kısa ve Öz öz geçmişimi yazıp kendi kaynaklarımı yazdım. Twitter onaylanmış hesabımı, kendi web sayfamı ve yazdığım gazete'de ki köşe yazısını, bunlar neden yetmiyor acaba? bu bir biyografi sayfası. kendim kaynağım zaten, hangi kaynağı göstermem gerekiyor? t.c kimlik ve pasaport mu yollamam gerekiyor? lütfen yardımcı olunuz.

ek olarak: sistemi bilmediğim için direkt kısa ve öz olarak yazdım tekrar lakin gene ekleyemedim lütfen bana canparis@hotmail.com'dan ulaşınız, yardımcı olunuz.

ek olarak1: ulusal basında yazılarım var, bunları nasıl tekrar ekleyeceğiz? ulusal kanal, superhabertv, ülkücü medya gibi.

 • Cevap Cevap Vikipedi'de adınıza madde açılabilmesi için kayda değerlik kriterlerini karşılaşmanız gerekiyor. Kayda değerlik kriterlerini sağlamanız hâlinde biyografiniz başka kullanıcılar tarafından yazılacaktır. --Turgut46 06:47, 13 Ekim 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, zaten dün gece benim yerime başkası açmıştır, bu sebeple ne gibi başka bir yol izlemem gerekir? sonuçta kayda değer olup olmadığımın kriteri neye göre dayatiliyor? gazetelerde yazılarım var, twitter'da onaylı profilim var gazeteci olarak? bu konuda azıcık yardımcı olsanız. teşekkürler.==Bu imzasız yazı 86.67.141.110 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Kayda değerlik (kişiler) yönergesini okumanız yeterlidir. Twitter vb. sosyal ağlar KD'lik için bir kıstas oluşturmuyor. Gazetelerde sizin yazdıklarınızdan ziyade sizin hakkınızda yazılanlar Kayda değerliği sağlıyor. Hızlıca baktığım kadarıyla da malesef KD'lik yönergesini karşılamıyor. Pragdonmesaj 03:08, 14 Ekim 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Son sorum; peki pek yakında bir konuyla ilgili kitabım çıkacak, ilerleyen süreçte o zaman kayda değer olur muyum? evet tek eksik beni tanıtan bir sayfa yok ileride bu olursa bu + olur mu acaba? çok teşekkürler, saygılar.

Vandalizm.[kaynağı değiştir]

Sayfa Taşıma[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, Dağlarca Şiir Ödülüne dair maddeyi, hızlı yazmaktan dolayı "dağlar şiir ödülü" diye kaydetmişim. Yetkim olmadığı için taşıyamadım. İlgili arkadaşlar düzeltebilirse sevinirim.--Verbalask (mesaj) 10:53, 13 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap İstek yapıldı Yapıldı İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 12:49, 13 Ekim 2016 (UTC)

Vikipedi yazdığım sayfalar siliniyor ![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru merhaba sayın yetkililer, benim her yazdığım sayfaları eksizksiz, vikipedi kurallarını ihlal etmeden ve kaynak belirterek yapıyorum. ama her defasında siliniyor. nedenini öğrenebilirmiyim? yoksa bir daha bu siteyi ziyaret etmeyeceğimi belirtmek isterim.--Tolga.akar (mesaj) 05:33, 16 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Her silinmiş sayfanın bir silinme gerekçesi ilgili sayfada yazar. Hangi sayfadan bahsediyorsunuz? --Turgut46 05:46, 16 Ekim 2016 (UTC)


Sayfa Silindi[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Bekiran Aşireti adlı sayfam silindi sayfadaki bütün bilgilerin kaynakları var aşiretin yarım milyon nufüsü var aşiret türkiyenin en büyük aşireti ama Sakhalinio adlı beyefendi sayfayı kafasına göre sebepsiz olarak siliyor sayfayı silmeden bana ulaşması gerekirdi ya da sayfanın telif içeren konularını silebilirdi ben de silinen bilgilerin telif sahipleriyle konuşabilirdim lütfen sayfayı geri yükleyin uzun zamandır bu konuyla uğraşıyorum lütfen 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--78.188.222.142 12:55, 23 Ekim 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap

kaynak oluşturma[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Şu an bulunduğum ilçede yaşayan bir miras olan bağlama yapım ustamızın hayatını kayda geçirmek istiyorum (aynı zamanda bağlama yapımının belegeseli çekilmiştir almanya kültür merkezinde yakında youtub dada yayınlanacaktır) fakat sürekli Viki biçimlendirmesi içermeyen yeni madde oluşturma veya Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır uyarısını alıyorum 2 gündür araştırıyorum bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu imzasız yazı Furtis10 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Ekleyeceğiniz kişinin kim olduğunu bilmiyorum. Fakat Vikipedi'ye yalnızca şuradaki kriterlere uyan kişilerin biyografilerini ekleyebilirsiniz. Eğer kişi bu kriterlere uyuyor ise buraya ve buraya bakarak vikiye hızlı bir giriş yapabilirsiniz. --İnceleme Elemanı (mesaj) 14:48, 24 Ekim 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

{{kopyala:Vikipedi:Danışma masası/Önyükleme-şablon |1=

Sorunuzu bu satırın yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.

iyi akşamlar, ben soru sormak için değil de dikkatimi çeken, bence önemli olan bir durumu dile getirmek için yazıyorum. Son zamanlarda anlatımı etkileyen yazım yanlışlarını ciddi oranda farkettim. Bu sebeple tekrar tekrar okumak durumunda kalıyorum. Bu da yorucu ve sıkıcı oluyor bir yerden sonra. Şimdiden teşekkürler, saygılar.