Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Kaynakça eklememe rağmen vikipedi sayfası ağır vandalizm yapıldığına dair uyarı veriyor. Sebebi nedir?--Ozlemkrca (mesaj) 09:49, 11 Mayıs 2016 (UTC)
  • Cevap Cevap Merhaba Ozlemkrca, hoşgeldiniz. Henüz 1 saatlik kullanıcı olduğunuz için bu uyarıyı almanız normal, ilk 4 gün boyunca hesabınız onaylanmıyor. Vikipedi'nin almış olduğu bir tedbir. 4 gün sonra gerekli kuralları karşılıyor iseniz hesabınız onaylanıyor ve bir daha bu tip uyarılar ile karşılaşmıyorsunuz. Eğer daha önce onaylanmak istiyorsanız, bu konuda bir hizmetliye ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin. --Güray (İleti) 09:52, 11 Mayıs 2016 (UTC)

İş adamı sayfası adı değiştirilmesi[kaynağı değiştir]

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Commons'taki bir şablonun Türkçesi için robot çeviri programları kullanılmış. Birisi el atabilir mi?--Ğ 00:00, 16 Mayıs 2016 (UTC)
  • Cevap Cevap

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Sema Ramazanoğlu sayfasındanki değişikliklerini bir an önce onaylanmasını rica ediyoruz. Yüklemiş olduğumuz resim Aile ve Sos. Pol. Bk.lığımızın resmî web sayfasında kullanılmakta olduğu için onay süreci tamamlandıktan sonra değiştirilmesinin engellenmesi hususunda gereğini rica ederiz. Salih Çınar 14:02, 18 Mayıs 2016 (UTC)--Salih Çınar 14:02, 18 Mayıs 2016 (UTC)
  • Cevap Cevap İlgili sayfada şu anda bekleyen değişiklik görünmüyor. Onaylanmış. Yoğun vandalizme maruz kalmadığı sürece hiçbir wiki sayfasının / dosyanın değişiklik yapılmasına karşı korumaya alınması mümkün değildir. --Üçüncü Adam (mesaj) 22:05, 18 Mayıs 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png SoruSizin bir sayfayı silmedeki kıstaslarınız nedir? Ben vikipediye üye olup Özgür Çoban'ın biyografisi için iki kez sayfa açtım ve ikisini de sildiniz. Neye göre belirliyorsunuz "kayda değer" olup olmadığıni? Bana objektif değil de çıkarlarınız doğrultusunda değerlendirme yapıyorsunuz gibi geldi. Amacınız ya da daha doğru bir deyişle "çıkarınız" nedir??????? 78.184.232.151 21:14, 21 Mayıs 2016 (UTC)