Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Özgür Liberland Cumhuriyeti -> Özgür Liberlanda Cumhuriyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru İzlanda, Yeni Zelanda, İrlanda - Karelian P. (mesaj) 23:32, 16 Nisan 2015 (UTC)

Menteşe OSGB madde kapatma hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar; Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Kurumlarından kategorisine Menteşe OSGB diye kurum eklemeye çalışıyorum. Otomatik silinecekler listesine alıyor. Maddeyi hazırlarken yarım kalmıştı önce oldu, sonra düzenlemeye çalıştığımda silinecekler listesine atıyor. Madde Uğurkent tarafından silinmiş.

Simurg Sağlık diye aynı katagoride madde var sadece 1 adet bende ilave etmek istedim. Ama nedense arkadaşlar siliyor. bu haksızlık değilmi. bir hata var ise düzeltmemiz için öneride bulunulabilirler. Teşekkürler.--Adelibalta (mesaj) 19:46, 5 Nisan 2015 (UTC)

  • Cevap Cevap Merhaba, vikipedi de Vikipedi:Kayda değerlik politikası bulunmaktadır. Yani burası bir forum değil bir ansiklopedidir. Bunun için kayda değer olmayan kişiler ve kurumlar siz ekleseniz bile sayfadan silinirler. Fenerli1978Buyrun beniiiim? 05:13, 6 Nisan 2015 (UTC)

Bekaret sayfası hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Selam Uzun süredir bekaret adlı sayfaya Mevlana ve İmam gazalini sözlerini yazıyorum Ama hepsi silindi... Nedenini sorabilir miyim...Hiç bir yorum veya katkı koymadım üstelik kaynaklarını da yazdım...Her seferinde aynı şeyleri yazıyorum ama her seferinde silinme sebebleri değişiyor...Mevlananın sözlerinden mi rahatsız oluyorsunuz acaba? Neden silindiğini öğrenmek istiyorum...— Bu imzasız yazı Mehyavuz (mesaj • katkılar) tarafından eklenmiştir.
  • Cevap Cevap Kullanıcı:Mehyavuz, vikipedi özlü sözler listeleme yeri değildir. bu tür ihtiyaçlar için vikisöz'ü kullanabilirsiniz... --kibele 15:06, 1 Nisan 2015 (UTC)
  • Pictogram voting question.png Soru Yazıklarım özlü söz değildir...Ünlü yazarların eserlerinden alıntılar yaptım ve kaynaklarını da yazdım...(mesnevi ve İhyayı ulumiddin adlı kitablar...Çoğu kitapçılarda bulunurlar)...Kendi fikrimizi yazsak kendi fikirlerinizi yazmak yasaktır diyorsunuz... konu hakkında uzmanlaşmış Alimlerin sözlerini yazsak özlü söz yazma yeri değildir diyorsunuz...Biz oraya ne yazacağız.. Yanlışın düzeltilmesini ve yazdıklarımın oraya eklenmesini bekliyorum...İyi günler--176.232.55.194 21:38, 15 Nisan 2015 (UTC)

Miami Vice dizisinin vikipedi sayfasının başlığını Kanun Namına ile değiştirme ve kontrol edilmiş/vikipedi standartlarına uygun sayfa yapma.[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Miami Vice dizisinin vikipedi sayfasının başlığını Türkçe adıyla değiştirmek istiyorum ancak izin vermiyor, dizinin Türk televizyonlarında yayınlandığı isimi Kanun Namına idi.Google'da Miami Vice yazılınca direk Kanun Namına adıyla vikipedi sayfasının bilgisini versin google'daki dizi hakkında bilgi bölümünün ve resimlerin bulunduğu sağ köşede. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? Bir de sayfanın ayrıca nasıl kontrol edilmiş sayfa olmasını ve vikipedi standartlarına uygun bir sayfa olmasını sağlayabilirim ? Bana yardımcı olur musunuz lütfen?--Vicenarcotics (mesaj) 19:56, 20 Nisan 2015 (UTC)
  • Cevap Cevap