Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Buffyverse[kaynağı değiştir]

Yönetmen bilgi kutusu eksikliği[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Bilgi kutusu şablonlarında yönetmenler için ayrı bir bilgi kutusu mevcut değil. Yönetmenlerin sayfalarına baktığımda bazılarında Şablon:Oyuncu bilgi kutusu bknz, bazılarında da Şablon:Sanatçı bilgi kutusu bknz kullanılmış. Ortada bir karışıklık mevcut. Bu durumu düzeltmek için yönetmenler için ayrı bir bilgi kutusu şablonu hazırlanmasında fayda var. Biraz araştırdım yapamacağımı düşünerek buradan destek almak istedim. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey olabilir mi?--Pragdonmesaj 20:13, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Selam Pragdon, Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik) kısmına da yazarsan yardımcı olacak kişiler çıkabilir. İyi çalışmalar.--Kingbjelica (mesaj) 20:16, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Selam Kingbjelica, Çok teşekkür ederim bilgi için. Konuyu oraya da taşıyorum. İyi çalışmalar Pragdonmesaj 20:20, 13 Temmuz 2016 (UTC)

Konu_başlığını_giriniz![kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ismimi google ye yazdığımda ilk 2 de vikipedi çıkıyor ama boş olarak bu yüzden ismimin googlede gözükmesini istemiyorum--Gledath (mesaj) 18:20, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Gledath, Meta'da bulunan bu sayfadan kullanıcı adınızın değiştirilmesini talep edebilirsiniz. --Üçüncü Adam (mesaj) 21:08, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Özel sayfalar[kaynağı değiştir]

Alper Yeşileker[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Alper Yeşileker aramalarında,kullanıcı Alper Yeşileker neden çıkıyor yardımcı olabilir misiniz ? . 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik ekleniyor.--Alper Yeşileker 06:46, 19 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Çünkü Alper Yeşileker adında bir madde mevcut değil. Sadece viki kullanıcı sayfası mevcut.Pragdonmesaj 13:55, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan adına oluşturduğu sayfa silindi. Ne yapmam gerekiyor, biri yardımcı olabilir mi? Ancak lütfen anlayabileceğim bir dille açıklama yapın. Teşekkürler. --Altinordu35 (mesaj) 07:37, 23 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Altinordu35, Kayda değer olmadığı için silinmiş (Silinmeden önceki içerik). Vikipedi'de bulunan maddelerin belirli kayda değerlik kriterlerini sağlaması gerekir. Bu konuda daha fazla bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. --Üçüncü Adam (mesaj) 09:34, 23 Temmuz 2016 (UTC)

ALAMETİFARİKA SAYFASININ İSMİNİN DEĞİŞMESİ GREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM ANCAK YETKİM YOK[kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Eski terim kullanılan bu sayfanın ismini değiştirme yetkim bulunmuyor. Bana kalırsa ismi Tescilli marka, Ticari marka veya Amblem olmalıdır. Toplumun tyamamına hitap eden bir sitede toplumun anlayamayacağı dil veya bilgi vermek gereksizdir. Bu bilgiler ancak daha yüzeysel blgiler verildiyse verilebilir. Ben bir vikipedist olarak bu sayfanın ismini önerdiğim isimlerden biriyle değiştirmenizi talep ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?--Adriano1006 (mesaj) 12:07, 29 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap