Vikipedi:Köy çeşmesi (teklifler)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Köy çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Alt başlık[kaynağı değiştir]

Bazı film maddeleri bu ve şu şekilde adlandırmaya sahip. Bunun yerine fr wikideki şu şablonu uyarlayıp kullansak nasıl olur? Şablon basitçe madde adlarının altına altyazı eklemeye yarıyor. Örnek bir görüntü --Selahattin ilhan (mesaj) 15:29, 10 Ocak 2018 (UTC)

  • Destek Destek Benzer başlıklar için sağlıklı bir şablon olacağı kanaatindeyim. --Pragdonmesaj 16:58, 10 Ocak 2018 (UTC)
  • Destek Destek Maddelerin isimlerine sadelik kazandırmış oluruz. Ayrıca bu şablonun ekleneceği maddeler için bir kriter belirleyip liste oluşturmalıyız. --By erdo can • msj 19:14, 10 Ocak 2018 (UTC)
  • Örneklerle ekran görüntüsünün alakasını anlayamadım. Filmlerin adı bu şekilde, ikinci bir ad ya da alternatif bir ad değil. Kaldı ki, birçok alternatif madde adı olan maddeler için bu şablon sıkıntı yaratacaktır.--RapsarEfendim? 19:26, 10 Ocak 2018 (UTC)
Fikir vermesi açısından, Agâh Özgüç tarafından yazılan "Ansiklopedik Türk filmleri sözlüğü"nde bu filmler şu şekilde yer alıyor: 1, 2. Bunun gibi biz de alt başlık hâlinde yazabiliriz. --Selahattin ilhan (mesaj) 19:35, 10 Ocak 2018 (UTC)
Bu örneklerle Fransızca Vikipedi'den alınan ekran görüntüsü bir değil. Orada bir canlı türünün Fransızcada kullanılan adı madde adı olarak belirlenmiş, alt başlıkta da Latince ismine yer verilmiş. Verilen film örnekleri ise, filmin Türkçe adı ve devamında alternatif adı değil filmin adının bir parçası. Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine gibi Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı gibi. Domaniç Yolcusu / Unutulan Sır maddesinin adı bu bağlamda Unutulan Sır: Domaniç Yolcusu, Seyyit Han (Toprağın Gelini) maddesinin adı da Seyyithan: Toprağın Gelini (Seyyithan kısmı bitişik) olmalı.--RapsarEfendim? 21:33, 10 Ocak 2018 (UTC)
O ekran görüntüsü şablon sayfada kullanılınca nasıl görünüyor onu göstermek içindi. Buradaki konuyla ilgisiz elbette. Şablonun kullanılabileceği başka maddeler de yok değil. Örneğin: Korkuyorum Anne --Selahattin ilhan (mesaj) 21:47, 10 Ocak 2018 (UTC)
  • Destek Destek --Hedda Gabler (mesaj) 21:01, 27 Ocak 2018 (UTC)
  • Destek Destek --Tunca Can (mesaj) 07.08, 22 Nisan 2018 (UTC)
  • Destek Destek Gayet uygun.--Kingbjelica (mesaj) 07.40, 28 Mayıs 2018 (UTC)
  • Yarardan ziyade yeni tartışmalara yol açacağını düşünüyorum. Yabancı filmlerde madde adı Türkçe gösterim adıyken birisi bu şekilde orijinal adını da eklemek isteyecek, öteki buna karşı çıkacak. Taksonomik kullanımı birebir bu mantık mesela. Korkuyorum Anne güzel bir örnek fakat girişteki "(veya diğer adıyla İnsan Nedir Ki?)" bilgisinin yeterli olduğunu düşünüyorum. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 21.10, 8 Nisan 2019 (UTC)

IP muafiyeti ve banner[kaynağı değiştir]

Merhabalar, geçen gün ek$isözlük'ün subethası olan Ekşi Duyuru'da bir kullanıcı Vikipedi'ye VPN ile bağlandığı (ve bağlandığı hesabın IP'si engellendiği) için madde açamadığını yazmıştı. Biz de Vikipedi'de sürekli üstte gözüken bir banner ile Vikipedi'ye katkı yapmak isteyenlerin IP engelleme muafiyeti isteyebileceklerini belirtsek daha yararlı olmaz mı? Şunun gibi bir metin eklenebilir: "Merhaba! Vikipedi'ye VPN ile bağlanıyor ve katkı yapamıyor musunuz? XXX'ten IP engel muafiyeti isteyerek katkıda bulunmaya başlayabilirsiniz." filan. --Hedda Gabler (mesaj) 16.25, 9 Aralık 2018 (UTC)

Destek Destek Bence yerinde bir uygulama. --ToprakM 17.40, 11 Aralık 2018 (UTC)
Destek Destek - Bunun ne kadar büyük ölçüde yapılabileceğini bilmiyorum ama en azından insanlara bunun yapılabileceğini herkese duyurabilecek bir uygulama gerekli erentar 02.17, 8 Mart 2019 (UTC)
Destek Destek Böyle bir duyurunun yararı olacaktır. 3-5 demeden, bir kişiyi bile bilgilendirmenin şu dönemde bize faydası olacaktır. Bu konuda hakkında bilgisi olmayanlar, katkı yapmayı bırakabilirler.Sait* 14.59, 3 Mayıs 2019 (UTC)
  • Çekimser Çekimser Bu enerjimizi Türkiye iktidarının verdiği engeli kaldırmak için kullansak daha iyi olmaz mı? Yani engel olup İP muafliyeti ile girsek ne olacak, yaptıkları saçmalık hala devam edecekse neye yarar? Kullanıcıların girmesi ve maddeler açması, değişiklik yapması engel olduğu sürece bence genel pencerede pek de anlam taşımıyor.. --Ahmet Turhan (mesaj) 23.38, 3 Mayıs 2019 (UTC)
  • "Biz engeli kabullendik, bundan sonra böyle olacak." demeye getirmiş oluruz. Destek olamayacağım bu duyuru önerisine. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 18.55, 20 Mayıs 2019 (UTC)