Vikipedi:Sayfa taşıma talepleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sayfa taşıma talepleri

Bu sayfa, sayfaların başka bir sayfaya taşınmasına yönelik talepler için kullanılmaktadır. Normal durumlarda otomatik onaylanmış kullanıcıların sayfalarda yer alan [taşı] sekmesini kullanarak sayfa taşıma işlemlerini gerçekleştirmesi mümkündür. Ancak hedef sayfanın geçmişinde birden fazla sürüm olması ve kaynak sayfanın taşıma koruması altında olması gibi durumlarda, taşıma işlemi sadece hizmetliler tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Hizmetlilerin gerçekleştirebileceği bu özel taşıma işlemlerine yönelik talepler ve sayfa taşıma işlemi gerçekleştirmesi mümkün olmayan anonim kullanıcılar ve yeni kullanıcıların talepleri bu sayfada belirtilmektedir.

Sayfanın adlandırılması ile ilgili ihtilafa düşülen durumlarda durumun ilgili tartışma sayfasında çözüme kavuşturulması ve talebin çözüm sonrasında bu sayfaya eklenmesi gerekmektedir.

Hizmetliler tarafından kaynak ve hedef sayfaların geçmiş sürümlerinin birleştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu işlemin geri alınması zor olabileceği için, işlemin geri alınma ihtimalinin çok düşük olduğundan emin olunması gerekir.

Talebinizi iletmeden önce Vikipedi:Adlandırma kuralları politikasını okumanız yararlı olacaktır.

Sonuçlanan talepler arşiv sayfasında bulunabilir.


16-06-2021 – Gazoz Ağacı (kitap) → Gazoz Ağacı[kaynağı değiştir]

  • Eski ad:
Gazoz Ağacı (kitap) (Tartışma • BağlantılarTaşıGünlüklerGeçmiş)
  • Yeni ad:
Gazoz Ağacı
  • Gerekçe:
Aynı isimde 1986'da çekilmiş 4 bölümlük bir dizi var. Dizinin KD'liği de tartışılır. Bilinirlik açısından kitap olan Gazoz Ağacı'nın esas olması uygun olur. -- Sadrettin 19.01, 16 Haziran 2021 (UTC)
  • Karar: