Vikipedi:Şikâyet/Hizmetli

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Kısayol:

Bu sayfa anlaşmazlıkları çözme amaçlıdır. Lütfen yapıcı olun.

Sayfanın amacı[kaynağı değiştir]

Bu sayfanın amacı, belirli değişikliklerde yaşanan uzlaşmazlıkları diğer Vikipedistlerin yardımıyla gidermektir. Uzlaşmaya uygun olmayan veya Vikipedi politikalarının ağır ihlali olan değişikliklerde hizmetli yetkilerinin kullanılması gerekebilir.

Bu sayfada lütfen sadece tek değişiklik üzerinde tartışın. Vikipedi'de temel felsefe, tüm sorunların uzlaşarak çözülmesidir. Çözüm bulamadığınızda diğer kullanıcılardan yorum isteyebilirsiniz.

Yorumlarınızı lütfen kısa ve konuya yönelik yapın. Bu sayfanın amacı anlaşmazlıkları hızlı şekilde çözmektir.

Bu sayfayı kullanırken eski tartışmalara atıfta bulunmaktan kaçınınız. Dün dündür, bugün bugündür, yarın yarındır.

Uzlaşma formu[kaynağı değiştir]

Lütfen uzlaşma isteğinizi aşağıdaki forma uygun şekilde yapın.

===Uzlaşma gereken değişiklik===
--Hangi kuralın ihlal edildiğini düşünüyorsunuz?
--Kullanıcıların yorumları.
--Uzlaşma sağlama.

Arşiv[kaynağı değiştir]

Eski tartışmalara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hizmetli şikâyetleri[kaynağı değiştir]

Hizmetlilerin hizmetlilik fonksiyonlarını Vikipedi politikalarını ihlâl ederek kullanmalarına dair şikâyetlerinizi bu sayfada bildirebilirsiniz.

Örnek Durum[kaynağı değiştir]

İşte böyle oldu[kaynağı değiştir]

 • Bu değişiklikte babama küfür edilerek VP:EP x kuralı ihlal edildi. --Kullanıcı:Kırıkkalpler 6 Haziran 2006
 • Ama o benim oğlum, küfür kendime. --Kullanıcı:Şambabası 6 Haziran 2006
 • Bence o söz yanlış yorumlanmış. Kişisel saldırı değil. --Kullanıcı:Kamber 7 Haziran 2006
 • Kişisel saldırı tespit edilmiştir. Gereği yapılmıştır. --Kullanıcı:Hizmetli 8 Haziran 2006

Eldarion Şikâyet sebebi[kaynağı değiştir]

Hizmetlilik haklarını kötüye kullanarak kendisine mesaj sayfasından yazdıklarımı topluluk görmemesi için defalarca geri alarak sasür uygulayan bu kullanıcı ister hizmetlilik haklarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır.

 • Burada :

Neden siliyorsun içerigini kontrol etmeden. Görevini hakkı ile yapmak varken neden yapmıyorsun? Acil Dönüş Bekliyorum. Hangi sayfa olduğunu soracaksın dönüş yaparsan söylerim.

 • Burada Cevap vermeye tenezzül etmemiş:

Survivor All Star sayfasına da yazdım, malum madde kullanıcıların emeği doğrultusunda gayet doğru bilgilerle oluşmaktaydı. Fakat siz bu bilgileri keyfiyetle silmektesiniz, üstelik birkaç kullanıcının bu bilgileri tekrar eski hale getirmesine rağmen siz inatla geri almışsınız. Vikipedi'nin tanımını yapmama gerek yok sanırım, çünkü malum madde'de yanlış olan tek bir bilgi bile yoktu. Fakat siz bu maddeyi komple silmişsiniz, buna hakkınız yok. Gerekli incelemeyi üst yetkili vikicilerin yapması gerekmektedir. İyi vikiler.

 • Ve tabiki beni sansürlemesi ayrı bir konu.
 • İşte yazdıklatım en güzel örneğinide kullanıcı kendi verdi ve şikayet etmemin ardından 2 dakika geçmeden topluluğa sormadan devriyelik haklarımıda geri aldı.

Sonuç olarak arşivlerde kullanıcıları aşağılayan ve küçük düşüren tonlarca mesaj mevcut. Ben kendisinden haklarının geri alınmasını talep ediyorum. Mutlutopuz 19:34, 25 Haziran 2015 (UTC)

 • Yorum Yorum Mutlutopuz, neden devriyelik hakkınızı aldığını burada açıklamış sanırım. --Turgut46 22:45, 25 Haziran 2015 (UTC)
 • Yorum Yorum Turgut46 hakkın alınması ile ilgili bir sıkıntım yok. Ben bu kullanıcının diktatörce vikipediyi yönetmesine karşıyım. Ve son ana kadar karşısında olacağım. Benim devriyelik hakkımı topluluk vermiştir isterlerse geri alırlar dönüp bakmam. Benim size tavsiyem bu kullanıcıya kölelik etmeyiniz. Vikipedi Özgür Bir ansiklopediyse burayı prangaya vuran eldariondur. 5 dakika önce alsaydıya benim devriyelik haklarımı ama hayır ben ne zaman buraya şikayet ettim o zaman aldı. Sadece kendi cıkarlarını ve toplum karşısında yaptıklarını gizleyen zihniyete savaş actım. Bu arada ilgi gösterdiğin içinde teşekkür ederim Mutlutopuz 22:51, 25 Haziran 2015 (UTC)
 • Yorum Yorum Sayın Mutlutopuz, kimseye kölelik ettiğim falan yok. Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım. Kullanıcı ile pek diyaloğum yoktur. Hayırlı günler. --Turgut46 23:10, 25 Haziran 2015 (UTC)
 • Yorum Yorum Vikipedi'de hırsının önüne geçemeyip, insanlara sürekli olarak saldırılarda bulunmanın Vikipedi'nin ana felsefeleri ile bağdaşmadığını düşünüyor, Mutlutopuz'un bu saman alevi şeklindeki saldırgan tavrının en kısa sürede değişmesini umuyorum. Teşekkürler. --Goktr 01:03, 26 Haziran 2015 (UTC)
 • Topluluk topluluk diyorsunuz, ancak köy çeşmesinde topluluk tarafından yapılan tartışmaları hiçe sahip aynı tarz maddeler açmaya, değişiklikler yapmaya devam ediyorsunuz...--RapsarEfendim? 08:22, 26 Haziran 2015 (UTC)
 • Rapsar sende kafayı takmışsın aynı tarz maddeler aynı tarz maddeler konumuz bu mu kardeş burada. Taşıyorum sas acılan maddeyi zaten topluluk kararını veriyor. Aslında benim kızdığım noktada hiç görmezsin yapılan zulmü sadece bize vurun ne güzel. Goktr001 ilk önce kişisel yorum yapmamayı öğrenininiz kendi yazdığınızı kendiniz yapmışsınız. Hiç kimse eldarion hakkında bir satır yazmasın arkadaş benim hakkımda başka bi yere başlık açın içinizde olanları oraya dökün. Mutlutopuz 11:47, 26 Haziran 2015 (UTC)
Siz bu tip madde açmamış olsaydınız o bahsettiğiniz topluluğun görüşüne uyup, zaten devriyelik yetkiniz elinizden alınmamış olacaktı (sizin deyişinizle "zulme" uğramamış olacaktınız). Hizmetlilere birtakım yetkiler veriyoruz ve onlar da bunu belli politikalar dahilinde uyguluyorlar. Sizin değişiklikleriniz de uygunsuz görülmüş -ki bu bahsettiğiniz gibi şahsi bir düşünce değil, o "topluluğun" varmış olduğu bir kanı- ve devriyelik yetkiniz ortadan alınmış. En baştan o topluluk kararına uygun davransaydınız zaten burada bunları konuşuyor olmayacaktık şu an.--RapsarEfendim? 21:30, 26 Haziran 2015 (UTC)
 • Dikkat Dikkat Şikayet formu uygun bir biçimde hazırlanmamış. (Eski usül) --Zaitsév 12:20, 26 Haziran 2015 (UTC)

Rapsar Sen gerçekten algılayamıyosun ya da bi sıkıntı var . Sen akılı adamsın yaa. Arkadaş okumuyomusun sıkıntı yok devriyelik alınması ile filan. Adam sadece benimle alakalı husumeti olduğu için mesaj sayfasına yazdıklarım dahil her şeyi geri alıyor diyorum sen bana devriyelikten bi de bilmiyomuşum gibi demogoji yapıp hizmetlilerin çalışma alanlarından bahsediyosun. bu şikayeti yaptıktan sonra da bana 2 tane telefon geldi ve insanlar ilallah demiş durumdalar bu kullanıcın yaptıklarından. Benim çalışmalarımı didik eden dedektifler nerede bir baksınlar da şurada yorum belirtsinler ama hala benim üzerimden geçmeye çalışıyorsanız diyecek laf bulamıyorum Mutlutopuz 12:27, 27 Haziran 2015 (UTC)

 • Mutlutopuz çok güzel bir şekilde topluluğun sabrını zorlamaya devam ediyor. Nereye kadar gidecek merakla bekliyorum. Kendisine de bir hava veriyor telefonla aramışlar da illallah edilmiş. Ansiklopedi dışında yapılan dedikodular kimseyi ilgilendirmez, eğer o illallah eden kullanıcılar buradaysa çıkar yazarlar aksi takdirde boşa konuşmaktan öteye geçmiyor. Devriyelik hakkı hizmetliler tarafından verilir ve uygun görüldüğünde de alınır. Topluluk sadece yorum yapar, bunca yıldır burada olan birisinin bunu bilmemesi de işin bir diğer ilginç yönü.reob 21:41, 17 Ağustos 2015 (UTC)
 • Reob arkadaş ben topluluğun sabrını zorlasam ne olacak zorlamasam ne olacak. Gideceği yere kadar gider sen merak etmeye devam et. Hava cıva muhabbetini anlamadım ama yakından takip ediyorsun devam. Magazin programlarınıda bu şekilde takip ediyormusum merak ettim doğrusu. Bak şöyle yapalım senin belirleyeceğin bir yerde seninle buluşalım bir kahve içeriz ben sana facebookta mesaj kutumdaki iletileri okutuyum sen tatmin ol hem rahat uyursun. telefon kayıtları ile alakalı yapabileceğim bir şey yok kusuruma bakma ÜSTAD. Bak bak bi de nasıl konuyu sinsice yörüngesinden saptırmışsın yok devriyelik hakkıda uzun süreli kullanıcıymışda nasıl bilmiyomuşta ... Haksızca alındı diyorum arkadaşım bence öyle ne yapcan fikrimi mi değiştireceksin. yoksa bende biliyorum ki hizmetliler diktatörlük hakları vardır devriye haklarını alabilirler, verebilirler... ÖZGÜR ANSİKLOPEDİ burası Kibelesi Eldaryonu filan at koşturur istediği gibi sakın ha bir şey yazmayın kimsenin hakkında engellenirsin saniyeler içerisinde. Bende şimdi ansiklopedide sükse yapmak için bana dalandın , laf attın filan yazardım ama senin meşrebin bende yok. He yazıyı bitirmeden vikipedinin sahte saygı ifadelerinden birini kullanmayı unutmayayım. İyi akşamlar iyi çalışmalar . Mutlutopuz 21:54, 14 Eylül 2015 (UTC)
 • Yorum Yorum Bugün bir anonim kullanıcıyı sırf bir değişikliği geri aldığı için engellemiş. Kullanıcı olumlu katkılar yapıyordu. --Zebraacıkmesaj 13:35, 29 Eylül 2015 (UTC)

Politikaları kendince yorumlayıp kişisel mücadele içerisine girmektedir.[kaynağı değiştir]

 • Kibele'den aynı şekilde başka bir örnek. Sansürleme ve görevi suistimal.

Mlkp başlığındaki sansürü

Görevini suistimal etmesi

unknowledge (mesaj) 13:02, 5 Eylül 2015 (UTC)

 • Merhaba unknowledge ilginiz için teşekkür ederim. İki aydır siteye giriş bile yapmıyorum. Görünce yolumu değiştirmeme sebep olan bürokratik düzenin bize zarar verdiğini düşünüyorum. Neyi savunursak savunalım hepimiz katkı yapmak için buradayız. İnsanları kırmadan, aşağılamadan çalışmak zor olmasa gerek. On yıldır sürekli bir umut besledim, ama imkan tanınmıyor. Tahkir mekanizmasının kimin işine yaradığını sorgulamalıyız. Zarar vermek isteyen ile hoşumuza gitmeyen aynı muameleyi görmemeli.Kafkasmurat- 19:22, 7 Eylül 2015

6.Madde Keyfiyeti[kaynağı değiştir]

Eldarion eklemis oldugum Vehbi Kadri Kamer ve birebir ingilizce tercumesi yayinda olan Yargida Birlik Dernegi sayfalari icin 6.Madde kayda deger olmayan kisi ve topluluk bedeniyle icerikleri kaldirmis. Bircok atifta bulunulan ve ingilizce metni uygun gorulmus uluslararasi toplulugun ve yuzlerce makalesi, 7 kitabi olan haberleri hem devlet hem de ulusal haber sitelerinde yayinlanan bir yazar/yonetici nin icerik kaldirilmasinin incelenmesini talep ediyorum. Bu imzasız yazı Burcuburcuburcu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.