Vikipedi:Şikâyet/Hizmetli

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Kısayol:

Bu sayfa anlaşmazlıkları çözme amaçlıdır. Lütfen yapıcı olun.

Sayfanın amacı[kaynağı değiştir]

Bu sayfanın amacı, belirli değişikliklerde yaşanan uzlaşmazlıkları diğer Vikipedistlerin yardımıyla gidermektir. Uzlaşmaya uygun olmayan veya Vikipedi politikalarının ağır ihlali olan değişikliklerde hizmetli yetkilerinin kullanılması gerekebilir.

Bu sayfada lütfen sadece tek değişiklik üzerinde tartışın. Vikipedi'de temel felsefe, tüm sorunların uzlaşarak çözülmesidir. Çözüm bulamadığınızda diğer kullanıcılardan yorum isteyebilirsiniz.

Yorumlarınızı lütfen kısa ve konuya yönelik yapın. Bu sayfanın amacı anlaşmazlıkları hızlı şekilde çözmektir.

Bu sayfayı kullanırken eski tartışmalara atıfta bulunmaktan kaçınınız. Dün dündür, bugün bugündür, yarın yarındır.

Uzlaşma formu[kaynağı değiştir]

Lütfen uzlaşma isteğinizi aşağıdaki forma uygun şekilde yapın.

===Uzlaşma gereken değişiklik===Mustafa Kemal Atatürk Önceki Türkiye Cumhurbaşkanı
--Hangi kuralın ihlal edildiğini düşünüyorsunuz?Önceki Türkiye de nedir? 
--Kullanıcıların yorumları.
--Uzlaşma sağlama.

Arşiv[kaynağı değiştir]

Eski tartışmalara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hizmetli şikâyetleri[kaynağı değiştir]

Hizmetlilerin hizmetlilik fonksiyonlarını Vikipedi politikalarını ihlâl ederek kullanmalarına dair şikâyetlerinizi bu sayfada bildirebilirsiniz.

Bilincsizce en ufak bir arastirma yapmadan sayfalar siliniyor..[kaynağı değiştir]

(...)..Bu imzasız yazı Dr Fol (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öncelikle lütfen sakin olalım. Basit ve teknik bir işlem yüzünden aklınıza gelenizi yazmış, nezaket sınırlarını hayli aşmışsınız, bu yüzden yorumu kaldırdım. Ali Eren Balıkel maddesinden söz ettiğinizi öncelikle ben not düşmüş olayım. Neden ilerleyemediğimize dair fikirler yerine sorunun ne olduğuna ilişkin somut bilgiler sorununuzu çözmenize daha fazla yardımcı olacaktır.
VP:KD ve VP:KİŞİ uyarınca kişilerin ne yaptığına değil, bağımsız ve güvenilir kaynaklarca ele alınıp alınmadığına bakıyoruz. Bu kişi hakkında Milliyet ve Sabah olmak üzere iki kaynak görüyorum. Sabah'ın bir de Dailysabah sürümü var, ancak onu Türkçesinden bağımsız görmek zor. Bu kaynaklar ışığında maddenin VP:SAS sürecini hak ettiği kanaatindeyim ve tavsiyemi işlemi gerçekleştiren @Sakhalinio'ya iletiyorum.
Vito Genovese 10:36, 11 Nisan 2017 (UTC)

Kullanıcı:Sakhalinio'nun girdileri sürekli silmesi[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Sakhalinio https://tr.wikipedia.org/wiki/Sefer_Güneş sayfasını (Madde 6: Kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan kişi) sini sebep göstererek sürekli silmektedir. Birçok madalya kazanmış, Avrupa, Avrasya, Türkiye şampiyonu sporcular, hakemler yetiştirmiş Milli Antrenör olan Sefer Güneş sayfasını silmesi sadece kendi insiyatifinde olabilir mi ? Kullanıcı:Sakhalinio'nun sadece tanıdığı bildiği sayfalar mı oluşturmak gerekir? Kullanıcı:Sakhalinio 6. maddeyle ilgili bilir kişiliği nedir ?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sefer_Güneş sayfasının farklı bir kullanıcı tarafından değerlendirilmesini rica ederim.Bu imzasız yazı Volkangungormez (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sefer Güneş maddesi toplamda 8 kez silinmiş ve son 6 seferde bu işlemi @Sakhalinio yapmış. Maddenin içeriğine baktığımda kişinin VP:KD ve VP:KİŞİ ölçütlerini sağlamadığını açıkça görebiliyorum. Sayfalar silinirken özet olarak neden silindiği belirtilir, bu da görülmüş zaten. Bu iki yönergede çok basit kurallar yazılıdır, şikâyet etmeden önce bu kuralları okuyan olsa sanıyorum şikâyet de asgari düzeyde olurdu ve biz de her gün 5-10 kişiye aynı satırları yazmak durumunda kalmazdık. İşlem doğrudur, lütfen gerekli sayfaları gözden geçirmeden ya da işlemi gerçekleştiren hizmetliyle iletişime geçmeden şikâyette bulunmayalım.
Vito Genovese 10:28, 11 Nisan 2017 (UTC)