The Hardy Boyz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Hardy Boyz sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
The Hardy Boyz
The Hardy Boyz, Jeff ve Matt
The Hardy Boyz, Jeff ve Matt
Takım
Üyeler Jeff Hardy
Matt Hardy
Ad(lar)ı Team Xtreme
The Hardy Boyz
The Hardyz
The Hardys
Los Conquistadores
The New Brood
Immortal
Boyları Matt:
1,88 m (6 ft 2 in)
Jeff:
1,88 m (6 ft 2 in)
Toplam
Ağırlıkları
200 kg (440 lb)
Memleket Cameron, Kuzey Karolina, ABD
Eski
üye(ler)
Gangrel
Lita
Terri Runnels
Michael Hayes
Debut 15 Ekim 1993
Etkin yılları 1993–2002
2006–2009
2011
2014–günümüz
Federasyonlar WWF/E
TNA
OMEGA
NDW
NWA 2000
BTW
HOG
HOH
WS

The Hardy Boyz (ya da bilinen diğer adlarıyla The Hardys, The Hardyz veya Team Xtreme), Jeff Hardy ve Matt Hardy'nin oluşturduğu profesyonel güreş takımıdır. Günümüzde TNA ile sözleşmeleri bulunmaktadır.

Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

World Wrestling Federation/Entertainment[değiştir | kaynağı değiştir]

Team Xtreme (2000–2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Lita, Matt ve Jeff Team Xtreme'yi kurdular. Takım ismini güreşçilerin çok atletik olmasında alıyordu. Wrestlemania 2000'de Edge ve Christian ve Dudley Boyz ile karşılaştılar ama Edge ve Christian kemerleri aldılar.

Unforgiven 2000'de Edge ve ChristianSteel Cage maçında yenerek kemerleri ikinci kez kazandılar. No Mercy 2000'de kemerleri Edge ve Christian'a kaybetselerde ertesi geceki RAW'da kemerleri tekrar kazandılar. 6 Kasım'da ise kemerleri Right to Censor'a kaybettiler.

5 Mart 2001'de Dudley Boyz'u yenerek kemerleri bir kez daha ele geçirdiler. 2 hafta sonra ise kemerleri Edge ve Christian'a kaybettiler. Wrestlemania X-Seven'da Edge ve Christian, Hardy Boyz ve Dudley Boyz karşılaştılar ama galip gelenler Edge ve Christian oldu.

8 Ekim 2001'de Hardy Boyz WCW takım kemerlerini Booker T ve Test'i yenerek kazandılar. Ama 2 hafta sonra Dudley Boyz kemerleri onlardan aldı. Kısa zaman sonra Hardy Boyz tekrar Booker T ve Test'i yendi ama bu kez WWF takım kemerlerini kazandılar.

Dağılmaları (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

Matt ve Jeff kariyerlerine single olarak devam etmeye başladılar. Ama Jeff, WWE tarafından işten çıkarıldı. TNA'de gözüktü ama 2006 yılındı ordanda ayrıldı. 4 Ağustos 2006'da WWE'ye geri döndü.

The Hardys (2006–2007)[değiştir | kaynağı değiştir]

WWE resmi sitesinde Jeff ve Matt'in 4 yıl sonra ilk kez takım olarak güreşeceklerini ve bununda Survivor Series'de Team DX'de yer alarak olacağını açıkladı. Bu maçı Team DX kazandı.

ECW şovunda The Haryds MNM'i yendi. Armageddon 2006'da WWE takım kemerleri için maça katıldılar ama kazanamadılar.

The Hardys MNM ile bir çekişmeye girdi. Jeff ve Johnny Nitro Intercontinental kemeri için bir çekişmeye, Matt Hardy ve Joey Mercury'de Smackdown'da çekiştiler. The Hardys Royal Rumble 2007'de MNM'i yendi.

2 Nisan'da Hardys takım kemerlerini kazandılar. Backlash 2007 ve Judgement Day 2007'de kemerlerini Lance Cade ve Trevor Murdoch'a karşı korudular. Ama 4 Haziran 2007'deki RAW'da kemerleri Lance Cade ve Trevor Murdoch kaybettiler. Vengeance'de kemerleri geri kazanmak için uğraştılar ama başarılı olamadılar. 2014 ise TNA'ya geri dönen Matt Hardy ile birlikte Hardy Boyz yeniden kurulmuş ve Team 3d ile maçlara çıkmıştır.

Feudu ve ayrılışları (2009-2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeff (solda) ve Matt (sağda), Şubat 2009'da ringde tartışıyorlar

Jeff, WWE Şampiyonasını düzenlediği sırada, 2009 Royal Rumble izleme başına ödeme olan Matt, Jack Swagger'dan ECW Şampiyonasını tekrar kazanmaya çalışıyordu. Matt, Swagger'a yenildikten sonra, Jeff ile Edge'nin maçında, bir çelik sandalyeyle Jeff'e vurarak Edge'in WWE Şampiyonasını kazanmasına izin verdi. 30 Ocak 2009'da SmackDown bölümünde Royal Rumble'daki olaylar nedeniyle Matt, ta team ekibinin daimi olarak dağılmasını duyurdu ve artık Jeff'i ortağı veya kardeşi olarak görmedi. Matt, SmackDown brandına gitti ve Jeff'le senaryoya dayalı bir rekabete başladı. Parite, WrestleMania XXV'de "Extreme Rules" maçında karşılaştı ve Matt bu maçı kazandı. Daha sonra Matt Jeff'in ikinci galibiyetini kazanmış olduğu sedye maçında birbirleriyle karşılaştılar. 2009 WWE Draft'ın bir parçası olarak, Matt Raw'un 13 Nisan bölümünde Raw brandına Draft oldu. Buna rağmen, kardeşler, Jeff'in kazandığı Backlash pay-per-view'de bir "I Quit" maçında birbirleriyle yüz yüze geldiler. Matt Jeff'in Dünya Ağır Siklet Şampiyonası maçında Güreşme Gününde müdahale ederek şampiyonayı kazanmasını engelledi.

SmackDown'ın 21 Ağustos bölümünde Hardys, John Morrison ile CM Punk ve The Hart Dynasty'nı yenmek için altı kişilik bir Tag Team maçında bir araya geldi. Ertesi hafta, Jeff, "Loser, WWE'yi bırakır" çelik kafes maçını CM Punk'a kaybeder ve şirketten ayrılır. Bir yıl sonra, 15 Ekim 2010'da WWE, Matt'in sözleşmesinden çıkarıldığını açıkladı ve Matt daha sonra WWE'nin açıklama yapmasından iki hafta önce serbest bırakıldığını söyledi.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Şampiyonlukları ve Başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • NWA 2000 Tag Team Championship (1 kere)
  • OMEGA Tag Team Championship (1 kere)