Ted DiBiase Jr.

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ted DiBiase Jr.
Ted DiBiase Jr. (2011)
Doğum8 Kasım 1982 (41 yaşında)
Baton Rouge, Louisiana, ABD
Profesyonel güreş kariyeri
Takma ad(lar)ıTed DiBiase
Ted DiBiase Jr.
Boyu1,91 m (6 ft 3 in)
Kilosu102 kg (225 lb)
Eğitildiği yerMadison, Mississippi, ABD
EğitenChris Youngblood
Harley Race's Wrestling Academy
Başlangıç2006
Emeklilik2013

Theodore Marvin "Ted" DiBiase Jr. ya da bilinen adıyla: Ted DiBiase Jr. (d. 8 Kasım 1982), Amerikalı bir iş insanı, aktör ve emekli profesyonel güreşçidir. 2007-2013 yılları arasında WWE'de çalışmıştır.[1]

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Antrenmanlar ve Kariyerinin Başları (2006–2007)[değiştir | kaynağı değiştir]

Kardeşi Mike DiBiase ile Chris Youngblood tarafından çalıştırıldı. Ardından Harley Race Güreş Okulunda eğitildi. 8 Temmuz 2006'da Mike ile WLW'de yer aldı ve bu Harley Race'in federasyonuydu. 17 Şubat 2007'de Mike ile Fusion Pro TTC oldular. 2007 başlarında Japonya'nın NOAH'ta güreştiler ve KENTA ile karşılaştı.

World Wrestling Entertainment / WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

Florida Championship Wrestling (2007–2008)[değiştir | kaynağı değiştir]

Temmuz 2007'de WWE ile anlaştı ve FCW'ya gelişmesi için yollandı. 4 Ağustos'ta FCW debutunda Jake Hager ile takım oldu ve Heath Miller ile Keith Walker ile maç yaptı ve kazandılar. Daha sonra Harry Smith, TJ Wilson, Teddy Hart ve Nattie Neidhart ile Next Generation Hart Foundation'da yer aldı ama ayrıldı ardından Maryse onun menajeri oldu. TJ Wilson'dan 18 Aralık 2007'de FCW Southern Ağırsiklet kemerini aldı ama sakatlandı ve bundan dolayı kemeri partneri Heath Miller'a verdi. Mart 2008'de dizinden sakatlandı, elinden, dirseğinden ve kaburgalarından ama bunlar ciddi sakatlıklar değildi ve FCW'da güreşmeye devam etti.

The Legacy (2008–2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

26 Mayıs 2008'de WWE debutunu heel olarak yaptı ve bir promo kesti. Babası gibi bir şampiyon olacağını söyledi ve Cody Rhodes ve Hardcore Holly ile WWE Tag Team Championship için maç yaptı ve Cody Rhodes ihanet edince kemeri aldı ve Cody ile takım oldular böylece. Kemerleri birkaç ay tuttular ardından John Cena ve Batista'ya 4 Ağustos'ta kaybettiler. Ertesi hafta rövanşta başarıyla kemerleri geri aldılar. Daha sonra Manu onlara katıldı. 27 Ekim 2008 tarihli Raw'da kemerleri CM Punk ve Kofi Kingston'a kaybettiler. Bu sırada Randy Orton üçlüye katıldı ve onların öğreticileri gibi davrandı. 3 Kasım Raw'da DiBiase onun maçına karışınca Orton ona saldırdı ve bir punt kick yaptı. DiBiase böylece senaryolardan çıkıp The Marine 2'de yer alacaktı.

12 Ocak 2009 Raw'da DiBiase döndü ve Manu ile Sim Snuka'ya yardım etmek için geldi. İkili Orton ile Rhodes'a saldırıyordu ama DiBiase onlara saldırdı ve Orton ile Rhodes'u kurtardı ve "The Legacy" kuruldu. DiBiase 2009 Royal Rumble maçında geldi ve Orton'un maçı kazanması için yardım etti. Son 4'te Triple H tarafından elendi. Ardından DiBiase ve Rhodes, Orton'ın McMahon Ailesi ve Triple H ile olan feudunda yardım ettiler. Shane McMahon ve Stephanie McMahon'a saldırmalarına yardım ettiler, Triple H'e saldırdılar. Ardından şovlarda Main Event'larda yer aldı, 6 Man Tag Team maçlarında, Orton'ın rakiplerine karşı ve handikap maçlarında yer aldı. Backlash'te Legacy; Batista, Triple H ve Shane McMahon'ı 6 Man Tag Team maçında yendi ve böylece Orton kurala göre WWE Şampiyonluğunu aldı. Temmuz ayında WWE'nin Avustralya turunda kolundan sakatlandı ama güreşe ara vermedi. 2009'un ortalarında Orton'un kemerini korumasına yardım ettiler, özellikle Triple H'e karşı. Böylece D-Generation X tekrar birleşti ve SummerSlam'de kazanan DX oldu. DiBiase ve Rhodes daha sonra Breaking Point'te submission count anywhere maçında DX'i yendi ama Hell in a Cell'de DX'e kaybettiler.

2010'da Legacy kendi arasında çatışmalar yaşadı ve Royal Rumble'da Orton'un Sheamus ile olan WWE Championship maçında Rhodes maça karıştı ama Orton'un diskalifiye olmasına neden oldu. Orton öfkeden ona saldırdı ama DiBiase onu durdurmaya geldi. Elimination Chamber'da WWE Championship maçında Orton'u eledi ama daha sonra Kofi Kingston'a elenmekten kurtulamadı. 22 Şubat Raw'da takım maçında Orton, Rhodes'a tag verdi ardından rope hung DDT yaptı. Giderken DiBiase onu durdurdu ne yaptığını sordu fakat Orton ona da bir RKO yaptı. Ertesi hafta DiBiase ve Rhodes ona saldırdılar. Üçlü WrestleMania'da triple threat maçı yaptı ve kazanan Orton oldu.

Million Dollar Şampiyonu (2010–2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

DiBiase, WrestleMania'dan sonra yeni gimmicki ile yer aldı. Babasının karakterine benzer kibirli zengin rolünü oynadı. 5 Nisan Raw'da Million Dollar Şampiyonluğunu babası sayesinde aldı. Daha sonra Virgil gibi bir adam aramaya başladı. R-Truth'a önerdi ama o reddedince feud başladı ikili arasında. 17 Mayıs Raw'da Virgil onun için çalışmaya başladı. İlk tekli PPV maçında OTL'de R-Truth'a kaybetti. Maç sırasında beyin sarsıntısı geçirdi ama ertesi Raw'da yer aldı. 21 Haziran Raw'da Virgil'i kovdu ve yerine senaryodaki sevgilisi Maryse'i aldı. Money in the Bank'te Raw MITB maçında yer aldı ama kazanamadı. Eylül ayında Goldust ile Million Dollar Şampiyonluğu için feuda girdi. Daha sonra kemeri Goldust aldı ve sahibi Ted DiBiase Sr.'ye verdi ardından DiBiase Sr. bunu oğluna geri vermek istedi ama Ted reddetti ve başka bir kemeri istediğini söyledi. O gece United States Şampiyonu Daniel Bryan'a saldırdı ve Survivor Series'te kemer için maç yaptılar ama kaybetti. Daha sonra 30 Kasım'da 4. sezon NXT'de Maryse ile Brodus Clay'in eğitmeni oldu. Ocak 2011'de Alberto Del Rio ile yer değiştirdi ve Del Rio Clay'in eğitmeni oldu. Nisan ayında Maryse DiBiase'den ayrıldı.

2011 Draft'ta SmackDown'a geçti ve ilk SmackDown maçında eski takım arkadaşı Cody Rhodes'a kaybetti. Ertesi hafta ringe Rhodes ile geldi. 3 Haziran SmackDown'da Daniel Bryan'a kaybetti maçtan sonra Rhodes ve DiBiase Bryan'a saldırdı ama onları Sin Cara durdurdu. 8 Temmuz'da Rhodes ile takım oldu ve Bryan ile Ezekiel Jackson'a kaybetti. DiBiase, Randy Orton'a 26 Ağustos'ta kaybetti ve maçtan sona Orton ona saldırdı ve takımları sona erdi.

The DiBiase Posse (2011–2013)[değiştir | kaynağı değiştir]

16 Eylül SmackDown'da Rhodes seyircilere laf ederken DiBiase seyirciler arasındaydı ve aniden ona saldırıp face oldu. Daha sonra Night of Champions'ta onunla Intercontinental Championship için karşılaştı ama kazanamadı. Daha sonra 22 Eylül'de YouTube'dan video yayınladı ve yeni karakteri ile yer aldı, bu karakteri "DiBiase Posse" olarak adlandırdı. DiBiase Posse ile ilgili konuştu ve babasının zengin karakterinin kendisinin işine yaramadığını söyledi.

4 Kasım SmackDown'da Tyson Kidd'i yenip maç galibiyet serisine başladı ve Heath Slater, Derrick Bateman, Jinder Mahal gibi isimleri yendi. Ardından Jinder Mahal ile feuda girdi. 30 Aralık SmackDown'da Mahal en sonunda onu pes ettirerek yenip galibiyet serisini kırdı ve feud sona erdi. Ocak 2012'de Hunico ile feuda girdi ve Hunico, DiBiase Posse partilerine davet edilmediği için ona laf attı. İkili 2 kez karşılaştılar ve ikisini de Hunico kazandı. Daha sonra Ocak'ta Rhodes'a karşı live eventte bileği kırıldı ama Hunico ile bir maç daha yaptı SmackDown'da ve kazandı. Ertesi hafta Hunico onu hile ile yendi. 6 Mart'ta olan SmackDown'da ayak bileği kırıldı ve aynı ay omzundan ameliyat olacağını söyledi. DiBiase 16 Eylül'de Night of Champions'da WWE United States Championship adaylığı için yapılan Battle Royal'e katılarak geri dönüş yaptı ama Tensai tarafından elendi.

DiBiase'nin 2013 yılında televizyonda yayınlanan tek maçı 9 Mayıs Superstars şovunda Michael McGillicutty'ı yendiği maç oldu. 26 Ağustos'ta DiBiase, WWE ile olan kontratını yenilemeyeceğini açıkladı. WWE ile geçirdiği zamanın güzel olduğunu ama ailesi ile daha çok zaman geçirmek istediğini söyledi.

Bağımsız Federasyonlar ve Emeklilik (2013-2017)[değiştir | kaynağı değiştir]

DiBiase, WWE'den ayrıldıktan sonra 12 Ekim 2013'te Family Wrestling Entertainment's Grand Prix turnuvasına katıldı ve Colt Cabana'yı yendi. 18 Ekim 2013'te ise House of Hardcore 3 adlı şovunda yer alacağı duyuruldu. 2016 ve 2017 yıllarında Mississippi merkezli Pro Wrestling EGO için, iki maça çıktıktan sonra güreş serüvenini noktaladı.

Kişisel Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

DiBiase üçüncü nesil profesyonel bir güreşçidir. Büyükbabası Iron Mike DiBiase, büyükannesi Helen Hild ve babası "The Million Dollar Man" Ted DiBiase profesyonel güreşçilerdir. Ağabeyi Mike ve küçük kardeşi Brett de eski profesyonel güreşçilerdir. 27 Mart 2010'da DiBiase ve kardeşi Brett, babalarını WWE Onur Listesi'ne aldılar.

DiBiase lise aşkı Kristen ile 30 Ekim 2008'de evlendi. DiBiase ve eşinin 2012 doğumlu bir oğlu ve bir kızı var.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Ted DiBiase - WWE.com". WWE. 18 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Nisan 2015. 
 2. ^ Martin, Todd (16 Şubat 2009). "WWE Raw TV report for February 16". Wrestling Observer/Figure Four Online. 4 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Eylül 2009. 
 3. ^ "International Participations". Pro Wrestling Noah. 17 Ağustos 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2013. 
 4. ^ Martin, Todd (12 Ağustos 2008). "Todd Martin's Raw Report for August 25". Wrestling Observer/Figure Four Online. 8 Ocak 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Eylül 2008. 
 5. ^ Caldwell, James (29 Haziran 2008). "Caldwell's WWE Night of Champions PPV Report 6/29: Ongoing "virtual time" coverage of live PPV". Pro Wrestling Torch. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Haziran 2009. 
 6. ^ Martin, Todd (21 Temmuz 2008). "Todd Martin's WWE Raw TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. 19 Ağustos 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Haziran 2009. 
 7. ^ Martin, Todd (8 Eylül 2008). "Todd Martin's Raw Report for September 8". Wrestling Observer/Figure Four Online. 24 Şubat 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 8. ^ a b c d Martin, Adam. "Superstars Results – 12/1/11". WrestleView. 3 Aralık 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Aralık 2011. 
 9. ^ Martin, Todd (30 Haziran 2008). "Todd Martin's WWE Raw TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. Erişim tarihi: 19 Haziran 2009. 
 10. ^ Martin, Todd (18 Ağustos 2008). "Todd Martin's Raw Report for August 18". Wrestling Observer/Figure Four Online. Erişim tarihi: 19 Haziran 2009. 
 11. ^ James, Justin (24 Kasım 2011). "James's WWE Superstars Report 11/24: Zeke vs. Kidd main event, DiBiase vs. Mac worth watching". Pro Wrestling Torch. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 12. ^ James, Justin (1 Aralık 2011). "James's WWE Superstars Report 12/1: WWE tag champion in main event, Santino, DiBiase, Slater". Pro Wrestling Torch. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 13. ^ a b Tedesco, Mike (7 Ocak 2012). "Smackdown Results – 1/6/12". WrestleView. 8 Ocak 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 14. ^ a b Tedecso, Mike (13 Ocak 2012). "Smackdown Results – 1/13/12". WrestleView. 17 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 15. ^ Caldwell, James (18 Mayıs 2009). "Caldwell's WWE Raw Report 5/18: Ongoing "virtual time" coverage of MVP vs. Matt Hardy". Pro Wrestling Torch. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Haziran 2009. 
 16. ^ Payne, Ontonio (8 Ekim 2009). "WWE Superstars TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. 24 Şubat 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2012. 
 17. ^ James, Justin (25 Ocak 2011). "WWE NXT Report 1/25: Alt. perspective review of DiBiase vs. Bryan match, Brodus Clay elevated, Rookie Challenge". Pro Wrestling Torch. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2012. 
 18. ^ Namako, Jason. "Superstars Results – 3/8/12". WrestleView. 10 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2012. 
 19. ^ Coppola, Ted (28 Mayıs 2009). "WWE Superstars TV report for May 28th". Wrestling Observer/Figure Four Online. 8 Haziran 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Haziran 2009. 
 20. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Maryse isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 21. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; IGN2010 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 22. ^ a b c d e Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; WWE-Bio isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 23. ^ "BMI – Repertoire Search". Broadcast Music Incorporated. Erişim tarihi: 29 Kasım 2008. [ölü/kırık bağlantı]
 24. ^ "'Voices: WWE The Music, Vol. 9' available now". WWE. 27 Ocak 2009. 25 Aralık 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2009. 
 25. ^ Fishman, Scott (28 Mayıs 2009). "Adelitas Way, WWE becoming Invincible". The Miami Herald. 17 Haziran 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Haziran 2009. 
 26. ^ "It's a New Day (Legal Title)". Broadcast Music Incorporated. Erişim tarihi: 17 Ekim 2009. [ölü/kırık bağlantı]
 27. ^ "WWE: I Come from Money (Ted DiBiase) [feat. S-Preme]". Apple Inc. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2010. 
 28. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; FCW Southern Heavyweight isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 29. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; OWOW isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 30. ^ ""PWI 500": 1–100". Pro Wrestling Illustrated. 30 Temmuz 2010. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Temmuz 2010. 
 31. ^ "History of the World Tag Team Championship: Ted DiBiase & Cody Rhodes". WWE. 29 Haziran 2008. 6 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Temmuz 2008. 
 32. ^ "History of the World Tag Team Championship: Ted DiBiase & Cody Rhodes (2)". WWE. 11 Ağustos 2008. 16 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ağustos 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]