Big Show

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Big Show
Big Show April 2014.jpg
Big Show (2014)
Doğum Paul Donald Wight
8 Şubat 1972 (1972-02-08) (47 yaşında)
Aiken, Güney Karolina, ABD
İkamet Tampa, Florida, ABD
Diğer ad(lar)ı The Giant
The Big Nasty Bastard
Paul Wight
Meslek Profesyonel güreşçi
Etkin yıllar 1995–günümüz
Dönem Ekim 1995 (debut)
Boy 2,13 m (7 ft 0 in)
Kilo 174 kg (384 lb)
Evlilik(ler) Melissa Piavis (1997-2002)
Bess Katramados (2002-günümüz)
Çocuk(lar) 3

Paul Donald Wight (d. 8 Şubat 1972), Amerikalı profesyonel güreşçi. Daha çok bilinen adıyla Big Show, WWE ile sözleşmesi bulunmaktadır.

Wight, 7 kez Dünya Şampiyonu olmuştur. 2 kez Dünya Ağırsıklet Şampiyonu, WCW Dünya Ağırsıklet Şampiyonu, WWF/E Şampiyonu ve ECW Dünya Şampiyonu olmuştur. Kendisi bu 4 farklı şampiyonluğa sahip olan tek güreşçidir. Wight ayrıca, bir kez WWE Kıtalararası Şampiyonluğu, bir kez WWE Birleşik Devletler Şampiyonluğu ve iki kez WWE Hardcore Şampiyonluk kemerlerini kazanmıştır. Wight, 11-kez Dünya takım şampiyonu olmuştur, WWE'de Dünya Takım Şampiyonluğunu 5 kez, (2 kez The Undertaker, ve bir kez Kane, Chris Jericho ve The Miz ile.) WWE Takım Şampiyonluğunu üç kez (Jericho, Miz ve Kane ile bir kez), ve WCW Dünya Takım Şampiyonluğunu üç kez (Lex Luger, Sting ve Scott Hall ile bir kez.) kazanmıştır

Şimdilerde Team Cena vs Team Authority maçında Team Cena takımında bulunup ancak Survivor Series'deki maçta Ryback ve Erick Rowan elenir geriye Dolph Ziggler, Big Show ve John Cena kalır. Dolph Ziggler yerde herkes Big Show ve John Cena'nın Team Authority takımına saldıracağını zanneder ama Big Show, John Cena'ya KO Punch çeker ve gidip Triple H'nin elini sıkar ve heel olup The Authority üyesi olur.

The Authority Takımı 2016'da dağılır ve The Wyatt Family Roman Reigns, Dean Ambrose ve Chris Jericho'ya saldırır ve Big Show onları kurtarır ve Face Turn yapar. Big Show birkaç ay ortalıkta görünmedi. 5 Aralık 2016'da yapılan Raw şovunda Kevin Owens göründü ve Big Show'u çağırdı ve Seth Rollins'le kapışır ve Big Show, Kevin Owens'a Chokeslam yaptı ve bilerek ringden ayrıldı ve Seth Rollins yenmiş oldu.

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Erken kariyer

Wight; Aiken, Güney Karolina'da doğdu. Wight, okuldan sonra sıçrayan, ödül avı ve telefon görüşmelerini cevaplama da dahil olmak üzere çeşitli işlerde çalıştı. İkinci bir karaoke şirketi yaparak, sabahın radyo programında canlı bir mikrofon amatör yarışmasında Danny Bonaduce ile tanıştı. Bonaduce, Wight'ı arkadaşı Hulk Hogan'a tanıttı. Rosemont Horizon'da yaklaşan bir gösteri için düzenlenen Dünya Şampiyonası Güreşi promosyonunun bir parçası olarak gayrı resmi bir basketbol maçı düzenlediler. Hogan, Wight'ın kalabalığı nasıl çalıştığını çok beğendi ve onu Dünya Şampiyonası Güreş Ressam Yardımcısı Eric Bischoff'a önerdi. Wight, Horizon şovuna gitti ve Ric Flair, Arn Anderson (erkek çocuk kahramanı) ve çıplak bir Paul Orndorff ile tanıştığı soyunma odasına davet edildi. Daha sonra orada Bischoff'la tanıştı ve anlaşmaya vardı.

Wight daha önce, Ufuk'ta, bir imza oturumu sırasında, WWF'ye katılmayı araştırmaya çalışmıştı. Denetleyici ve gözlemci Bob Collins, tecrübesi olmadığını kabul ettikten sonra onu geri çevirdi. Larry Sharpe'in Canavar Fabrikasına 5000 dolar ödedi, ancak o sırada Sharpe'in gutundan dolayı, yalnızca çok az eğitim almıştı (Johnny Polo ona yaka ve dirsek kilidini öğretti). Oradayken, bir deneme şeridi açtı ve Philadelphia barında tanıştığı Mike Chioda'ya verdi. Chioda, Wight'ın bir başka güreşçi olduğunu varsaydığı için Pat Patterson'a, onu izlemekten hiç hoşlanmayan Kurrgan'a iletti. Ancak WCW'de Dev başlangıcını görünce Patterson, hatasını Vince McMahon'ın hoşnutsuzluğundan anladı.

World Championship Wrestling

WCW Dünya Ağır Siklet Şampiyonu (1995–1996) WCW Dünya Ağır CIn 1995'te Wight, (daha sonra düşmüş olmasına rağmen) Andre'nin oğlu olarak fatura edildiği Dünya Şampiyonası Güreşi (WCW) ile imzalandı ve buna göre "The Giant" adlı halka adını Kevin Sullivan'ın üyesi olarak kullandı. Doom karanlık zindan. Wight, diskalifiye etme yoluyla Hulk Hogan'ı yenerek Halloween Havoc'ta profesyonel bir başlangıç ​​yaptı (Jimmy Hart'ın maç sırasında müdahale etmesi sayesinde). Bunu yaparken Dev, WCW Dünya Ağır Sampiyonu oldu; daha sonra başlığın diskalifiye etme zaferi üzerinde el değiştirmesi yönünde bir hüküm yer aldı; Normal koşullar altında yapamaz. Ancak bir hafta sonra The Giant maçın tartışmalı bitirmesi nedeniyle unvanını kaldırdı.

The Giant, boş başlık yeniden kazanma girişimi, Randy Savage'ın şampiyon olmasına izin vererek ve Hogan birbirlerini yok ederek başarısız oldu. The Giant, Ric Flair ile Şampiyonlar XXXII'nin Çatışması'nda Hogan ve Savage'i yenmek için bir araya geldi ancak SuperBrawl VI'da kafes maçında kesin olarak Hogan tarafından dövüldü. Loch Ness ile kısa bir kavga sonrasında, The Giant, Dünya Zafer Şampiyonasını Flair'i yenerek tekrar kazandı. Hogan Yeni Dünya Düzeni'ni (NWo) kurduktan sonra, Scott Hall ve Kevin Nash'in girişiminden sonra Hog Wild'taki unvana Dev'i mağlup etti.

The nWo (1996–1999)

The Giant, 23 gün sonra, Ted DiBiase'in parasını, Lex Luger ve Four Horsemen ile yüzleşerek başlıca motivasyonu olarak göstererek, nWo'ya katıldı. Dev Savaşı sırasında savaş kraliyetini kazandıktan sonra The Giant, Hogan'a Dünya Şampiyonası Şampiyonası başlık maçı istedi. Bunun için 30 Aralık'ta nWo'dan atıldı. Sting ve Luger ile birlikte NWo ile mücadele ederek WCW Dünya Tag Ekip Şampiyonasını iki kez kazandı.

1997'de The Giant, nişan üyesi Nash ile sürekli kavga etmeye başladı; Dev'i kaçırdı ve Starrcade'deki maçlarını göstermedi. Souled Out'daki 1998'de, ikisi nihayet ringde bir araya geldi; Nash, imzasını taşıyan jackknife powerbomb son işlemcisini beceremediğinde, Giant'ın boynunu kazayla yaraladı. Nash, Dev'i düzgün hareket ettirecek kadar kaldıramadı ve onu kafasına bıraktı. Spikerler, Nash'i desteklemek için ringe giren Hulk Hogan ve Eric Bischoff'un da dikkatini çekti ve karakterini korumakta zorlandı. [Yazar] The botch, hikâye dizisine dahil edildi, buna göre Nash kasıtlı olarak Boynunu kırmak için dev başında. Nash nWo'yu terk edip kendi istikrarlığını kurduğunda, The Wolf NWo Wolfpac'ı Nash ve müttefiklerine karşı koymak için orijinal nWo'ya tekrar katıldı. NWo ile geri döndü, The Giant bir kez sting ile isteksiz bir ortak olarak (The Giant, nWo'ya döndükten sonra maç imzalandı) iki kez daha Tag Team Championships kazandı ve bir kez Scott Hall'le birlikte. İki hakimiyet arasındaki ara boyunca, şampiyonluğun sadece yarısını Sting'e kaybederek, şampiyonluğunu koruyan ve yeni bir ortak seçebilen bir single maçında kaybetti.

11 Ekim 1998'de Nitro'nun atağında Bill Goldberg, Dev'i diskalifiye edilmeyen bir maçla mağlup etti. Gücü göstermek için Goldberg, Dev üzerinde Jackhammer'ı vurmadan önce gecikmiş bir dikey suplex uyguladı. Ocak 1999'da nWo Hollywood ve nWo Wolfpac ahırları yeniden birleştikten sonra Hogan, grubun bir "devi" için sadece bir yer olduğunu açıkladı ve Dev ile Nash'in bu noktada güreşmesini zorladı. Nash, Scott Hall ve Eric Bischoff'un devrilmesinin ardından Dev'i mağlup etti. Dev sonra tüm nWo tarafından saldırıya uğradı. WWE Network'ünden Pazartesi Gecesi Savaşı özelliğinin "Bir Ordu Oluşturma" bölümünde Wight, ana olay katılımcılarının yaptıklarının bir kısmını gerçekleştirdiğini ve Eric Bischoff'un talebi üzerine maaşının artırılmadığını belirtti; Sonuç olarak Wight, WCW sözleşmesinin 27 Şubat doğum günü olan 8 Şubat 1999'da sona erme izni verdi.

World Wrestling Federation/Entertainment

The Corporation (1999–2000)

Ana madde: The Corporation

Wight, 9 Şubat 1999'da Dünya Güreş Federasyonu ile on yıl arasında bir sözleşme imzaladı ve Vince McMahon'un The Strip'in Aziz Sevgililer Günü Katliamı: Evinde Ölmek Üzerine Kötü Üye Oldu. McMahon'un Steve Austin'e karşı yürüttüğü kafes maçı sırasında Wight yüzüğün altındaki tuval boyunca yırttı ve Austin'e saldırdı. Austin'i kafesin yanına attığında, kafes kırıldı ve Austin yere dışarı çıktı, yani maçı kazandı. Wight daha sonra McMahon'un uygulayıcı olarak görev yapıyordu.

Wight, "Big Show" Paul Wight olarak değiştirilmeden önce birkaç hafta boyunca "Big Nasty" Paul Wight olarak gösterildi (kaynak belirt). Daha sonra kademeli olarak gerçek adını attı ve sonunda "Büyük Şov" olarak geçti. McMahon, The Corporation üyesi The Rock'ın WrestleMania'da unvanını koruduğunu garanti altına almak istedi, bu nedenle Wight, WrestleMania XV'de insanlığı gündeme getirme hakkı için Wight'la güreşmek zorunda kaldı. İnsanlık güçlüğüne neden oldu, ancak sürecin diskalifiye edildiği, hakem olamayacağı anlamına geliyor. İnsanoğlu resmi olma hakkını kazandı ancak Wight'la yaptığı maçtan sonra hastaneye kaldırıldı (en sonunda Şampiyona maçı sırasında geri döndü.). Öfkeli bir McMahon Wight'ı tokatladığında McMahon'a yumruk attı. Wight, Foley'le olan kavgasını Kazan dairesi kavgasında yüzünü dönmeden önce ve İnsanlar, Test ve Ken Shamrock'u Birlik olarak bilinen ve Kurum'a karşı savaşan ve daha sonra Kurumsal Bakanlık olarak bilinen bir istikamete katmadan önce sonuçlandırdı. Raw'un 10 Mayıs bölümünde Show, Undertaker'ın menajeri Paul Bearer'e karşı çıldırdı. Raw'un 7 Haziran bölümünde Big Show, WWF Şampiyonası için Undertaker ile karşı karşıya kaldı. Müteahhit bir dalış çamaşırı demeti girişiminde bulundu, ancak Wight onu yakaladı ve Müteahhit üzerindeki yüzüğü kullanarak bir şakeslam yaptı; Hakem maçı durdurmak zorunda kaldı ve Undertaker unvanını korudu. Bradshaw, Faarooq ve Mideon maçının ardından Big Show'a saldırmak için koştu ve hepsi de şok edildiler. Big Show ve Undertaker daha sonra, X-Pac ve Kane'e karşı güreş olan, muhtemelen tekrar bir topuk çeviren bir ittifak kurdu. Bir takım olarak Show ve Undertaker WWF Tag Takım Şampiyonasını iki kez kazandı.

Undertaker yaralardan sakatlandıktan sonra Big Show, Big Boss Man dönen yüzüyle bir kavga başlattı. Big Show'un babasının kanserden ölümle kansızlığa uğradığı bildirildikten sonra (gerçekte Wight'ın babası yıllar önce öldü), Patron Man çarpı polis arkadaşlarından birinin Show'u babasının öldüğünü bildirdi ve sonra Show'un gözyaşı yumağına alay ettirdi. Birkaç hafta sonra, Big Show'un babası (kayfabe) öldükten sonra, Patron Man saldırgan bir şiir okuyarak on çan ücretini kesintiye uğrattı. Daha sonra Patron, cenaze törenini işgal etti ve tabutu Blues Brothers Bluesmobile ile ikiye katlamak için bir zincir kullandı; tabuta sıkı sıkı sıkıya bağlı Big Show ile ona tutundu. Big Show, Survivor Series'de Big Boss Man, Prens Albert, Mideon ve Viscera'yı 4-1'lik bir eleme maçında ele geçirdi. Big Boss Man maçtan ayrıldıktan sonra sonunda maçı kazandı ve sayıldı. O gecenin ilerleyen saatlerinde Wight, yaralı Steve Austin'in yerini WWF Şampiyonası için Üçlü Tehdit maçında ele geçirdi. Rock'u da içeren bu maçta, Triple H'yi WWF Şampiyonu olmak için tutturdu. Armageddon 1999'da Show, Prens Albert'in müdahalesine rağmen, WWF Şampiyonasını korumak için Boss Man'ı yenmişti [29].

Raw'un 3 Ocak 2000 bölümünde Triple H, WWF Şampiyonası için Big Show'u yendi. Wight, unvanını kazanmaya çalışırken, The Rock'ı antagonize ettiği Royal Rumble maçına katıldı ve böylece topuk sürecine başladı. Rock onu Royal Rumble'ı kazanmak için elemiş. Wight, kazandığına ikna oldu ve sonunda Rock'un ayaklarının yere çarpıp giden yolda olduğunu gösteren bir video şeridi üretti. Daha sonra No Way Out'da The Rock ile bir maç gösterildi, WrestleMania şöhreti vuruldu. Wight, Shane McMahon'un müdahale ettiğinde The Rock'ı yenerek bir kasa atışı ile The Rock'ı yok etti. Rock başlığı kaldırmak için umutsuzca ve sonunda Raw 13 Mart bölümünde Big Show ile bir maç için kabul etti - o kazanırsa, WrestleMania başlık maçı Üçlü Tehdit maçı olacak ve kaybolursa, o emekli olurdu WWF. Shane McMahon, şimdi Big Show'un şampiyon olma hedefini aktif biçimde destekledi ve kendini özel konuk hakem olarak atadı. Bununla birlikte, Rock, Vince McMahon, Shane'e saldığında zafer kazandı ve şahsen bir Rock Bottom'u takiben üç sayı yaparak hakem gömleğini giydi.

Raw'un 20 Mart bölümünde Triple H, maçın WrestleMania'da Big Show'u sabitlemezliği şartıyla The Rock ve Big Show'a karşı unvanını savundu. Linda McMahon, WrestleMania'da bu maçın gerçekleşmeyeceğini belirtti. Çünkü Triple H, Dörtlü Adam olarak Mick Foley ile birlikte, Ölümcül Dörtlü Eleme maçında şampiyonu savunacaktı. Big Show, WrestleMania 2000'deki maçtan çıkan ilk adam oldu ve diğer üç maçtan sonra Tors ona karşı birlikte çalıştı.

Şampiyonluk hüküm sürüyor (2000–2004)

2002'de Raw brandında Show

WrestleMania'dan sonra Big Show, yüzünü çevirdi ve Rikishi'yi Showkishi, Barbadın Shonan'ını Berzerker ve The Big Showbowski olarak Val Venis'i canlandıran diğer güreşçileri taklit ederek komik bir hile yaptı. Arkadaşı ve rol modeli Hulk Hogan'ın giyindiği Backlash'ta kurt açısını Showster olarak yenmiş, skullcap / peruk ve sarı taytlarla tamamladı. Shane, Big Show'un antikalarını onaylamadıktan sonra Show, Shane McMahon'la anlaşmaya başladı. Yargı Günü 2000'de Shane, Big Boss Man, Bull Buchanan, Test ve Albert'in müdahalesinin ardından Wight'u Falls Count Anywhere maçında yenmiştir. Wilt iki ay sonra görünüşe göre Shane'e intikam almak niyetinde döndü. Bunun yerine, Undertaker'a saldırarak topuğa döndü ve Shane ile bir kez daha savuşturarak Shane, Chris Benoit, Kurt Angle ve Edge ve Christian'la "The Conspiracy" olarak bilinen kısa ömürlü bir istikrar oluşturdu. Undertaker bir sahneyi sahneye koyduktan sonra WWF televizyonundan yılın geri kalan kısmına kaldırıldı. Big Show, bir WWF gelişim bölgesi olan Ohio Vadisi Güreşine gönderildi ve kilo vermek ve kardiyovasküler yeteneğini geliştirmek.

Show, 2001 Royal Rumble'da döndü, ancak The Rock tarafından elendi. Wight, çabucak ortadan kaldırılmasıyla öfkelendi ve arena ayrılmadan önce yayın kürsüsünde Rock'ı seçti. Daha sonra WrestleMania X-Seven'de Raven da bulunan Üçlü Tehdit maçında Kane'e kaybettiği WWF Hardcore Şampiyonası için yarışmaya başladı.

The Invasion boyunca Big Show bir yüz olarak geri döndü ve WWF'ye sadık kaldı. Backlash'taki Last Man Standing maçında WCW'nin ekran sahibi Shane McMahon'la karşı karşıya kaldı ve Testten etkilenerek yenildi. Yazılı olmayan bir kulis röportajından sonra Big Show gözyaşlarına boğuldu ve arenadan kaçtı. Show, aynı zamanda Survivor Series'deki muzaffer WWF Ekibinin bir parçasıydı, oysa ilk ortadan kaldırdı.

Big Show, WrestleMania X8'den kısa süre sonra, Stone Cold'un X-Pac ve Scott Hall ile olan bir takma takım maçı sırasında şok ederek topuğa döndü ve süreçte nWo'ya katıldı. Judgment Day'da, Big Show ve Ric Flair, Austin tarafından bir Handikap maçı ile yenildi. Kevin Nash'in dağılmasından sonra istikrar dağılmıştı. NWo dağıldıktan sonra Show, Jeff Hardy, Booker T ve Dudley Boyz'a karşı kaybettiği maçlarda Raw'da pek az başarı elde etti.

Amerika Şampiyonu olarak, Brock Lesnar'a bakıyor

2002 yılının sonlarında Big Show, SmackDown! Ile işlem gördü! Hemen WWE Şampiyonası için Brock Lesnar'a meydan okudu. Bu süre zarfında, Big Show yeni bir kostüm giydi ve siyah kot giyerek yeni bir saç stili ve yüz saçını aldı. Big Show, iki kez WWE Şampiyonu olan Brok Lesnar'ı Survivor Series'de yenerek, Lesnar'ın yenilgisiz çizgisini Paul Heyman'ın yardımıyla bitirdi. Bir ay sonra Armageddon'da Kurt Açı unvanını kaybetti. Royal Rumble'da Big Show, Lesnar'a Royal Rumble eleme maçını kaybetti. Big Show, Big Show ve eşi A-Train'in WrestleMania XIX'teki Undertaker'a kaybetmesine neden olan boynunu inciterek, Big Show'un sahneden atmasının ardından daha sonra Undertaker ile kavga etmeye başladı. Lesnar ile kavgasını yeniledi, WWE unvanı için dört kere güreşte bulundu (Jüri Bayramı'nda bir sedyeyle oynanan maç dahil), ancak unvan kazanma girişiminde başarısız oldu. 12 Haziran 2003 SmackDown olayında, Lesnar halatlardan Big Show'a çarpılarak halka patladı, iki halka direk hareket etti ve üç sıra halat indi. Hakem EMT, sağlık görevlisi, antrenör ve daha da fazla hakem çağırdı. Bu unvanını Lesnar'ın elinde tuttu ve ikisi de hastaneye gitti. 26 Haziran 2003'te SmackDown !, Big Show, Shelton Benjamin ve Charlie Haas atağı Bay American'ı (maskeli bir Hulk Hogan), Brock Lesnar'ı ve Kurt Angle'ı altı kişilik bir takımı maçında gösterdi; Amerika. Bu, Hulk Hogan'ın Bay America olduğu son görüntüsü oldu. Bundan sonra birkaç ay boyunca, WWE, Big Show'u Hogan'dan emekli olan kişi olarak ikna etti. Hayır Merhamet'te Big Show, Amerika Şampiyonası için Eddie Guerrero'yu yendi ve daha sonra WWE Şampiyonu Brock Lesnar ile ittifak kurdu. 2004 yılında Royal Rumble'da Chris Benoit tarafından elendi.

Big Show, WrestleMania XX'den hemen önce yola çıkan bir Lesnar'ı terk etti. Görüntüleme başı ücretle Big Show, Amerika Şampiyonasını John Cena'ya kaybetti. SmackDown'un 15 Nisan 2004'teki bölümünde Big Show, o gece Eddie Guerrero'yu yenemediği takdirde çıkmayı vadetti. Guerrero, Frog Splash gerçekleştirdikten sonra Guerrero'ya gitti ve Torrie Wilson'ın kendisini kaybetmekten dolayı güldüğüne inanıp arabasını kaldırdı ve onu bir çıkıntıya kaldırmakla tehdit etti. Sonra SmackDown Genel Müdürü! Kurt Angle, Big Show'a birtakım nedenlerle konuşmaya çalışmak için çıkıntıya çıktı, ancak Angle'ı çıkıntıdan boğarak şaşkınlık içinde durdu, Angla'nın başının arka tarafına kanamanın sebep olmasının yanı sıra, boğazını oynatarak bacağını kırdı. Gösteriden sonra, Big Show ne görüldü ne de Aylarca WWE televizyonundan.

Çeşitli feudları (2004-2005)

2004'te Tribute to the Troops'da Show

2004 yılının ortasında, Big Show, yeni Genel Müdür Theodore Long tarafından eski haline getirildi, çünkü Eddie Guerrero ve Kurt Angle arasındaki Lumberjack maçında müdahale etti. Big Show, Anger ile savaşmayı seçerek, Guerrero ya da Angle Without No Mercy ile yüzleşmek için bir tercih yaptı. Big Show olayda Angle yenilgiye uğradı. Maçtan önceki haftalarda Angle, bir dart tabancası kullanarak Ring'in ortasında sakinleşti ve başını tıraş ettiğinde "haysiyetini kaybetti" iddia etti. No Way Out'da, ilk Barbed Wire Cage maçında WWE Şampiyonası için JBL ile karşı karşıya kaldı. JBL'yi yüzüğü şakirterek kapıdaki kilidi kırdı ancak JBL tuvalin altından sürünerek kazandı. Saldırıya uğrayan JBL'yi göster ancak Kabine, Batista Kabine'e saldırana ve John Cena, JBL'e saldırdığı sırada Big Show'a saldırdı.

WrestleMania 21'de Big Show, Sumo Grand Şampiyonu Akebono ile çalıştı; bu maç, Akebono'nun sportif bir efsaneye dönüştürüldüğü Japonya'da güçlü bir izleme başına ödeme yapan kitleyi çekmek için gösteriye eklendi. Maçtan önceki haftalarda Big Show, Luther Reigns tarafından yüzük ağırlıklı Akebono'nun hareket edebildiğini göstermek için bir cipin üzerine çıktı. Big Show, WrestleMania 21 de Akebono'ya kaybetti. Big Show, daha sonra Carlito Caribbean Cool ve koruması Matt Morgan ile anlaşmaya vardı.

27 Haziran'da Big Show, 2005 WWE draft'da Raw'a geri draft edildi, SmackDown için altı kişilik Elimination maçına katılmasını engelledi! Şampiyona. Gene Snitsky'yi Tag Team maçında başarılı bir şekilde tutturdu, bu da her iki erkek arkadaşı sahneyi tırnakladığında bir single maçına dönüştü. Birkaç hafta boyunca planlı muhaliflerini ezmeden Wight, Snitsky ile olan rekabete döndü. 22 Ağustos'ta, Snitsky'nin sahne arkasında görüşülen kişi olan Maria ile taciz edilmesini engelledi. 29 Ağustos'ta Snitsky Big Show, bir maç kazandıktan hemen sonra ring zili ile Big Show'a çarptı. Sonuç olarak Big Show ve Snitsky, Big Show'un Snitsky'yi yendiği Unforgiven'de bir maça yerleştirildi. 26 Eylül'de Big Show, Snitsky'yi bir Sokak Savaşı'nda tekrar mağlup etti

Kane ile takımlaşma ve feudu (2005-2006)

17 Ekim'de Big Show, Edge'i mağlup etti ve böylece, John Cena ve Kurt Angle ile yüzleşen anketin galibi Taboo Tuesday 2005'teki WWE Şampiyonası için Üçlü Tehdit maçında bir çevrimiçi görüş anketine girildi. Anket, Shawn Michaels tarafından kazanıldı, diğer iki güreşçi Dünya Tagu Takım Şampiyonası için yarıştı. Big Show, Dünya Takım Ekibi Şampiyonası için Lane Cade ve Trevor Murdoch'ı yenmek için Kane ile bir araya geldi.

Survivor Series 2005'ten önceki haftalarda Big Show, Raw ve SmackDown arasındaki rekabete dahil oldu! Markalar. Big Show ve Kane, 11 Kasım SmackDown bölümünü istila etti! Edge ile birlikte Batista'ya saldırdı (işlem sırasında kendisine kazara yaralandı.) Raw, Big Show ve Kane'in 14 Kasım bölümünde SmackDown yenildi! Güreşçiler ve WWE Etik Takım Şampiyonları MNM'yi markalar arası, başlığı olmayan bir maçta hüküm sürüyor. [49] Big Show ve Kane, 21 Kasım'da Batista'yı arabanın ön camına çift cıkırdama takarak "yaraladı". [50] Survivor Series, Show, Kane, Carlito, Chris Masters ve ekip kaptanı Shawn Michaels Raw'ı Team SmackDown !: JBL, Rey Mysterio, Bobby Lashley, Randy Orton ve Batista ile bir maçta temsil etti. Takım SmackDown! Orton'un tek kurtulan olduğu maçı kazandı. SmackDown! 'Un 29 Kasım bölümünde, Big Show, Rey Mysterio ile markalararası tanıtım maçında güreşirken, Kane de maça müdahale etti ve maçın yarışmacı ilan edildi. Maçtan sonra Big Show ve Kane, Müteahhit onları ringden kovana kadar Mysterio'ya saldırdı. Big Show ve Kane SmackDown'a geri döndüler! 2 Aralık'ta JBL, maçı terk ettikten sonra Mysterio ve JBL'yi mağlup ederek hakemin onu göze batırdığını iddia etti. Maçtan sonra Big Show ve Kane'nin Mysterio'ya saldırma girişimleri bir kez daha engellendi, bu sefer Batista onları görmeye geldi. Sonuç olarak, SmackDown'ın 16 Aralık bölümünde Big Show ve Kane, Armageddon 2005'te Batista ve Mysterio, Smackdown Etiket Birimi Şampiyonlarıyla yüzleşmek üzere rezerve edildi. Her bir brandan Tag Takım Şampiyonlarını birbirlerine karşı çeken maçı kazandılar.

Raw'ın 12 Aralık bölümünde Big Show, Yeni Yıl Devrimi 2006'daki Bir Eleme Odası'nda WWE Şampiyonasında yapılan bir maç için eleme maçında yer aldı. Big Show rakibine kaybetti, Shawn Michaels, diskalifiye ederek Triple H, Michaels'ı bir sandalyeyle vurduktan sonra kasıtlı olarak Big Show'a maçı ve şampiyonayı vurdu. [56] Misilleme sırasında Wight, o akşamki kene ile oynadığı üçlü maçı Triple H'ye mal etti. Raw'ın 26 Aralık bölümünde Big Show ile Triple H arasındaki yılbaşı devrinde yapılan maç sırasında Triple H, bıçak ağzı ile chokeslam'ı kullanırken Big Show'un görünüşte iyiliğini elinde Big Show'a vurdu. Ertesi hafta, Big Show, Triple H tarafından tutulan bir sandalyeye bir delik açmak için cast tarafından sağlanan dolguyu kullanarak Triple H'ye saldırdı ve Triple H'nin atması tasarlanan yayın tablosundaki bir monitörü yok etti. Onu ve ringden Üçlü H'yi peşinden sürüklüyor. Yeni Yıl Devrilmesinde, Triple H, bıçakla başında çarptıktan sonra Wight'ı yenmiştir.

Ardından, Big Show, 2006 Road to WrestleMania Turnuvasında sekiz katılımcıdan biriydi ve WrestleMania Turnuvası galibi WWE Şampiyonasında bir şans yakalayacaktı. Raw'ın 13 Şubat bölümünde Big Show, çift sayımla biten bir maçta turnuva yarı finallerinde Triple H ile karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak Big Show ve Triple H, Rob'in 20 Şubat bölümünde Raw yarışmasında kazanan oyuncuyu belirlemek için Triple Threat maçında Rob Van Dam'ı (karşı karşıya kalan yarı finallerin galibi) karşı karşıya kalmıştı. Maç RVD'yi taktıktan sonra Triple H tarafından kazanıldı.

Turnuvayı takip eden haftalarda Big Show ve Kane, Chris Masters ve Carlito ile çekişerek, WrestleMania 22 için bir Dünya Etiket Takım Şampiyonası başlık maçının planlanmasına yol açtı. Wight ve Kane, Big Show'un WrestleMania'daki ilk zaferini altı yenilgiyle uğraştıktan sonra Carlito ve Masters'ı yenerek bozguna uğrattı. Sonraki akşam Big Show ve Kane, Spirit Squad üyelerine Kenny ve Mikey'den gelen Dünya Takımı Şampiyonasını Spirit Squad üyelerine kaybetti. Bir hafta sonra Spirit Squad üyeleri Johnny ve Nicky'yi bir rövanşla karşı karşıya kaldıklarını ancak Kane, "Spirit Squad" ın diğer üyelerine saldırmak için ringe girdikten sonra diskalifiye edildi. Kane ve Big Show arasındaki devam eden kavga, Backlash 2006'da, yarışmacı olmadığı bir kararda sona eren bir maçla sonuçlandı.

ECW Dünya Şampiyonu ve ayrılması (2006-2007)

ECW Dünya Şampiyonu Big Show

7 Haziran'da WWE-ECW Head to Head'da Big Show, yeni çıkardığı ECW markasına hazırlandı; O ECW liste üyelerine karşı Raw ve SmackDown üyelerinin üyeleri dahil olmak üzere yirmi adam savaşı kraliyet sırasında bir ECW gömlek ortaya çıkarmak için onun Raw gömlek kaldırıldı. Big Show, Randy Orton'u ortadan kaldırarak ECW maçını kazandı. Big Show, Tajiri, Süper Çılgın ve The Full Blooded Italians'a saldıran Tag Team'le tekrar karşılaştıktan sonra One Night Stand'da göründü.

ECW'nin Sci Fi konusundaki 4 Temmuz bölümünde Big Show, Van Dam'ı, Van Dam'da üç sayı yapmayı reddeden ECW Genel Müdürü Paul Heyman'ın yardımıyla Philadelphia'daki bir ECW gösterisinde ECW Dünya Ağır Siklet Şampiyonasını kazanmak için yendi. Van Dam, Big Show'da Five Star Frog Splash'ı gerçekleştirdikten sonra. Heyman daha sonra, Big Show'ın ECW unvanını kazandığını söyleyerek Big Show'tan Van Dam'ı bir sandalyeye boğmak için talimat verdi. Heyman ve Big Show'un kutladığı gibi Big Show, ringe içki içip boş bardaklar atarak unvanını kazandığında taraftarlar neredeyse isyan etti. Zafer onu WWE Şampiyonasını, WCW Dünya Ağır Şampiyonasını ve ECW Dünya Ağır Şampiyonasını düzenleyen ilk profesyonel güreşçi yaptı. Ayrıca, ECW unvanını elinde tutmayan ilk ECW Orijinalidir. Önümüzdeki haftalarda Wight, şampiyonluğunu korumak için Ric Flair ve Kane gibi diğer markalardan birçok güreşçi yendi fakat Batista ve Undertaker'ı diskalifiye etme nedeniyle kaybetti. İlk Büyük Punjabi Hapishanesi maçında Büyük Amerikan Basında Undertaker'ı kaybetti; SmackDown tarafından çıkarılan Büyük Khali'nin yerine geçti! Genel Müdür Theodore Long ve maçtan hemen önce Müteahhit'e yapılan bir saldırıda ceza olarak Big Show ile yer değiştirdi. Ayrıca SummerSlam'da yenen Sabu ile kısa bir kavga çıktı.

Cyber ​​Pazar günü Show, Şampiyonlar Şampiyonu bir maçta John Cena ve King Booker ile yüzleşti. [80] Taraftarlar, King Booker'ın Dünya Ağır Siklet Şampiyonası'na katılmak için oy kullanmaya karar verdiler. [80] Booker, o sırada Cena ile çatışma başlamış olan Kevin Federline'dan gelen müdahaleyi takiben maçı kazandı. [80] Survivor Series'te Cena, Big Show'u Big Show'a tutturduktan sonra, Cena ve Bobby Lashley'in maçın hayatta kalanları olarak bıraktığı, geleneksel 10 kişilik Survivor Series etiket ekibi maçında Big Show'la güreşti. Big Show daha sonra SmackDown'u terk eden Lashley ile anlaşmaya başladı! Aralık ayında ECW Şampiyonası için Kesilmesi İçin Aşırı Silahsızlanma Odası maçına katılmak için ECW brandına katılmak. Lashley, yüzü ile pleksiglas podlardan birini kırarak Big Show'u patlattıktan sonra unvanını kazanmak için mağlup etti. Big Show, başarısız bir rövanştan sonra 6 Aralık 2006'da ECW'de sürdürdüğü sakatlanmalar iyileştirmek için ringden ayrıldı. İki aylık hareketsizlikten sonra, Wight'ın sözleşmesi 8 Şubat 2007'de sona ermişti.

Memphis Güreşi (2007)

WWE'den iki ay sonra ayrılan Wight, WWE'nin 27 Nisan 2007'de PMG Clash of Legends'de eski NWo ortağı Hulk Hogan'la yaptığı bir karşılaşmadan Jerry Lawler'ı değiştirmesiyle yerini aldı. Wight, Paul "The Great" Wight olarak tanıtıldı. "Big Show" un köle ismi olduğunu ve artık onun sahibi olmak istemediğini belirtti. Hogan maçı Wight'ı götürüp bodyslamladı ve bacağını düşürdükten sonra kazandı.

WWE'ye geri dönüşü

Unified WWE Tag Team Champion (2008–2010)

Ana maddeler: Jeri-Show ve ShoMiz
Hakem Scott Armstrong ile tartışan Big Show

Gözle görülür derecede daha ince ve daha sıkı bir Wight, Aralık 2006'dan bu yana yaralanmalara başladığında 108 Pound'u kaybettiğini belirten No Way Out'daki son kullanılan halka adı Big Show'da WWE'ye döndü. Big Show daha sonra bir topuk gibi göründü. Yine şampiyon Edge ile yaptığı Dünya Ağır Siklet Şampiyonası maçından sonra Rey Mysterio'ya saldırmaya teşebbüs ederek tekrar açtı ancak Mayweather, Big Show'a meydan okumak için kalabalıktan sonra boxer Floyd Mayweather Jr ile fiziksel bir karşılaşmaya girdi. Karşılaşma, Mayweather'ın Big Show'un burnunu delme kombinasyonuyla kırmasıyla sona erdi. Big Show daha sonra SmackDown markasına atandı.

Ancak, kavga ilerledikçe, kalabalık Big Show'la daha fazla dolaşıyordu, böylece roller değişti ve Mayweather topuk taktiklerini kullanmaya başladı ancak Big Show yüz çevirdi. WrestleMania XXIV'deki Mayweather'a, pirinç parmaklar ile çene atışından sonra nakavt ederek kaybettim. Big Show, Big Show ile Khali'yi bozguna uğratan Backlash'ta sonuçlanan The Great Khali ile kavga etti.

Bir Gece Standında, Singapur'da Cane maçında CM Punk, John Morrison, Chavo Guerrero ve Tommy Dreamer'ı mağlup gösterin. Maç boyunca Morrison dizine bir Singapur baston sallamış sonra dikişleri gerektiren kaş boyunca derin bir döküntü aldı ve Show'un adımlarla düşmesine yol açtı. Düştüğü zaman basamaklar kazayla sağa kaydı ve Show in Show'ı vurdu. Kazanma, Henry'nin Kane'i tutarak kazandığı ECW Şampiyonası için Şampiyonlar Gecesi'nde Kane ve Mark Henry ile yüzleşmek için çekişme getirdi.

Big Show, Vickie Guerrero ile birlikte Undertaker'la devam eden mücadelesinde, Unforgiven'in topuklarını yeniden döndürerek ve ardından Undertaker'ın SmackDown'daki maçlarının çoğunu, özellikle de Triple H, Jeff Hardy, Chavo Guerrero ve The Great'e karşı müdahale ederek ona karşı savaşırken gördü. Khali. Undertaker'ı No Mercy olarak nakavt ile yenmeye gitti. Bununla birlikte, Show'un fanatiklerinden biri olan Cyber ​​Sunday'de Last Man Standing maçında ve Survivor Series'te Casket Match'de oy kaybetti. Show daha sonra, SmackDown'daki Undertaker'a karşı bir Çelik Kafes maçını kaybetti ve çatışmayı sona erdirdi. No Way Out'da, Show, WWE Şampiyonası için Eliminasyon Odasında güreşirken, Üçlü H tarafından ortadan kaldırılan üçüncü kişi olduktan sonra kayboldu. Mart ayında John Cena, Big Show'un Vickie Guerrero ile gizli ilişkileri olduğunu açığa vurdu. WrestleMania XXV'de Show, Şampiyon Edge ve John Cena'nın yer aldığı Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için Üçlü Tehdit maçında yer aldı. Bir kez daha, Cena kazandığı için başarısız oldu.

Big Show ve Jerry-Show olarak bilinen takım ortakları Chris Jericho ile birlikte WWE Takım Team Şampiyonları

13 Nisan'da Big Show, 2009 WWE brandında kapsamında Raw brandına hazırlandı. Backlash'da Big Show, Cena ile Edge arasındaki Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için Last Man Standing maçına müdahale etti ve Cena'nın bir spot haline atılmasıyla Edge'in kazandığı ve Cena'nın ağır yaralandığını gösterdi. John Cena ile kavga etmeye devam etti, hakaret ederek Hakim Gününde kendisine kaybetti ve Aşırı Kurallarda, Cena'yı 22 Haziran'ın Cevresinde bozguna uğratmadan önce kavgayı sona erdirdi.

Big Show, WWE Tag Takım Şampiyonasını (sağ omzunun) ve Dünya Tag Takım Şampiyonasının (sol omuz) hakimiyeti altında olmak üzere WWE'de sekiz kez dünya tag team şampiyonu oldu

Şampiyonların Gecesi'nden önceki haftalarda Big Show, diğerleri arasında ABD şampiyonu Kofi Kingston ve Evan Bourne'a sürekli saldırdı. Daha sonra Kingston'la birlikte ABD Şefliği üzerinden hak iddia etti ve Night of Champions'taki altı paket zorluğunda kendine yer buldu. Big Show, Edge'in yaralanmaya meyilli olmak için ihtiyaç duyması nedeniyle Chris Jericho'nun yeni etiket ekibi ortağı olarak tanıtıldı ve böylece ABD Başlığı için altı paket zorluktan kovuldu. Birlikte, Jeri-Show, The Legacy'e karşı Birleşik WWE Takım Şampiyonasını başarıyla savunmayı başardı. Jeri-Show, SummerSlam'da Cryme Tyme, Breaking Point'de MVP ve Mark Henry ile Rey Mysterio'da ve Batista'da Cehennem'de bir Cebe karşı unvanını başarıyla savundu. Bragging Rights'de Big Show, Team Raw'ı temsil etti, ancak ekip arkadaşlarına ihanet edip saldırdı ve Team Attack takımına kazandırdı ve böylece Dünya Ağır Siklet Şampiyonasında bir fırsat elde edebildi. Big Show, Undertaker ve Jericho'ya karşı üçlü bir tehdit maçında Survivor Series'de şampiyonluğunu aldı ancak Undertaker başarıyla unvanını korudu.

Jeri-Show, TLC'de unvanını kaybetti: Tablolar, Merdivenler ve Sandalyeler maçında D-Generation X (DX) için Tablolar, Merdivenler ve Sandalyeler. SmackDown listesinin bir üyesi olan Jericho, Raw'da sadece şampiyon olarak görülebilir ve bu nedenle Dock, Jericho'yu gösteri dışı bırakmak için kasıtlı olarak bir rövanşta diskalifiye olur. Sonunda, takımların kesin bir finiş ile bir maçları vardı, DX kazandı, Jeri-Show'un son erdi.

DX'in yeni tag team ortağı The Miz ile Straight Edge Society (CM Punk ve Luke Gallows) da dahil olmak üzere Üçlü Tehdit Etiketi Ekip Elimination maçında yer aldı. 16 Şubat'ta kendisi ve Miz, ECW'nun son bölümünde Yoshi Tatsu ve Goldust'a karşı unvanını başarıyla savunmuşlardı. Raw, Show ve Miz'in 1 Mart bölümünde DX tekrar mağlup edildi. WrestleMania XXVI'de Show ve Miz, unvanını bir daha korumak için John Morrison ve R-Truth'u yendi. Aşırı Kurallar'da ShoMiz, onları yenen takımın sonraki gece Raw'da maçacağı bir takımı takım elbisesi maçında yer aldı. ShoMiz, merdiven maçında John Morrison ve R-Truth, sonra MVP ve Mark Henry'nin ilk iki takımını yendi. Daha sonra başlık şampiyonu olan The Hart Dynasty.'e kaybettiler. Raw, Show ve Miz'in 26 Nisan 2010 bölümünde, şampiyonlukları son buldu.

Çeşitli feudları ve şampiyonluk peşinde (2010-2011)

Unvan kaybından sonra, Miz'e  knockout punch saldırdı ve Teddy Long'un yanına gitti . 2008'den beri ilk kez yüzünü çevirdi. Gelecekte, 2010 WWE Brandı'nın bir parçası olarak Big Show, SmackDown brandına geri çekildi.

Aralık 2010'daki Tribute to Troops'da Show

SmackDown'un 30 Nisan olayında branda geri döndü ve daha sonra Dünya Ağır Siklet Şampiyonası için bir numaralı yarışmacı olarak seçildi ve daha sonra "Dünya Şampiyonası Adresi Eyaleti" ni vermekle birlikte Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Jack Swagger'ı yarıda kestiği gece. Ve onu bir knocked'le devirdi. SmackDown'un 7 Mayıs bölümünde Big Show, Swagger / Kane ana etkinliği sırasında ringe girdi. Swagger diskalifiye edildikten sonra, Show, anons masasından şaklayarak şutunu attı. Ayrıca Swagger'ın başarı kutlamasını bozdu ve önümüzdeki hafta yaptığı maçını Kofi Kingston'a mal etti. Big Show, Limit'in Üzerinde diskalifiye etme yoluyla Jack Swagger'ı mağlup etti. Smackdown'ın 27 Mayıs bölümünde General Manager Thedore Long, WWE Fatal 4-Way'de Dünya Ağır Siklet Şampiyonası maçı için eleme maçlarını planladı ve Big Show, Jack Swagger'ı Sınırın Aşımında diskalifiye etme yoluyla zaten niteliklendirdi. WWE Fatal 4-Way'de Rey Mysterio, CM Punk ve World Heavyweight Title için Swagger ile karşı karşıya kaldı ancak Mysterio unvanını kazandı. Ertesi gece, Swagger yeni bitirme hamlesini The Ankle Lock'u başlattı ve Big Show'da uyguladı ve ayak bileğini yaraladı ve kavga etmeye devam etti. İki hafta sonra Smackdown'da Big Show, aynı hareketle ayak bileğini yaralayan Rey Mysterio'yu Swagger'dan kurtardı. O gecenin ilerleyen saatlerinde Big Show, Swagger'ı çift sayımla savaşırtu. Yakında, CM Olayı Para Öncesi Cuma gecesi ona karşı karşıya kalan ve onun kel kafasını ortaya çıkarmak için onu maskesiz bırakarak CM Punk ve Straight Edge Derneği ile kavga etmeye başladı. Banka sözleşmesindeki Para için merdiven maçını kazanamadığı zaman, SES'in gizemli maskeli üyesiyle savaştı ve Joey Mercury olarak onu maskesiz bıraktı. Show'un Straight Edge Topluluğu'ndaki kararı, bunları SummerSlam'da ve CM Punk'ın Night of Champions [Şampiyonların Gecesi] nde 3 Handikap maçında yenerek onlarla devam etti. Big Show, SmackDown'un 8 Ekim bölümünde Ekip SmackDown'un Bragging Rights için kaptanı oldu. Olayda Big Show, maç sırasında Sheamus ile sayılamadı ancak ekibi sonuçta Edge ve Rey Mysterio takımdan ayrıldı. Rey Mysterio'nun Survivor Series için yaptığı ekipte Mysterio'nun yanı sıra kurtulduğu yerdeydi. SmackDown'ın sonraki bölümünde, Ring of King için eleme için başarısız oldu, çünkü kişisel ring spikeri Ricardo Rodriguez'in müdahalesi sayesinde Alberto Del Rio tarafından mağlup edildi.

SmackDown'un 7 Ocak 2011 bölümünde Big Show, eski Nexus lideri Wade Barrett'ın karışması nedeniyle kaybeden Dünya Ağır Salı Şampiyonası için 1. yarışmacı belirlemek için Ölümcül 4 Yönlü bir maça katıldı. Önümüzdeki hafta Show, Barrett ile karşı karşıya kaldı ve eski Nexus üyeleri Heath Slater ve Justin Gabriel ona saldırdığında DQ aracılığıyla kazandı. Bir süre sonra, Hezekiel Jackson ona yardım etmiş gibi görünüyordu, bunun yerine Big Show'a saldırdı. Önümüzdeki hafta Barrett, Slater, Gabriel ve Jackson Corre'yi kurduklarını bildirdi. Sonraki hafta Corin, Ezekiel Jackson'ın büyüklüğü ve gücü nedeniyle Show'a saldırmaya devam etti. Elimination Chamber'da Show, Elizabeth Chamber maçına katıldı ve Wade Barrett'ı Kane tarafından yok edilmeden elendi. Big Show önümüzdeki haftalarda Corre ile anlaşmaya vardı.

SmackDown'ın 4 Mart bölümünde Big Show, Corre'nin Kane adına müdahale edilene kadar Kane ile yüzleşti. Bununla birlikte, bir iletişim yanlışlığı Kane'in Corre'yi açmasına neden oldu. Big Show ve Kane, Corre'yi üstlenmek için bir araya geldi. WrestleMania XXVII'de Big Show ve Kane, Corre'yi yenmek için Santino Marella ve Kofi Kingston'la bir araya geldi. SmackDown'da 22 Nisan'da oynanan ikili, Corre üyeleri Justin Gabriel ve Heath Slater'i yenerek WWE Tag Team Şampiyonasını kazandı ve ikinci şampiyonluğu bir takım olarak kazandı. Big Show, 2011 WWE brandı'nın bir parçası olarak Raw'a brandı olarak hazırlandı. O ve Kane New Nexus'la kavga etmeye başladılar. Extreme Rules'de Wade Barrett ve Ezekiel Jackson'a karşı unvanları savunan Kane ve Big Show, Sınırın Aştı'nda CM Punk ve Mason Ryan'ı bir sonraki gün Raw'da Michael McGilligutty ve David Otunga'ya kaybettiler. sonra Show, Alberto Del Rio'nun arabasıyla ring spikeri Ricardo Rodriguez tarafından tahrik edildi ve neredeyse bir ay boyunca sakatlanması üzere serbest bırakıldı. Del Rio ve Rodriguez'e saldıran Kane ve Del Rio arasındaki bir maç sırasında geri döndü.

Show, daha sonra, Big Show'daki hayal kırıklıklarına ve Del Rio'ya yönelik öfkenin yanlışlıkla Mark Henry'ye yönlendirildiği için, 17 Haziran'daki SmackDown bölümünde saldırıp yaralandıktan sonra Mark Henry ile kavga etmeye başladı. Henry, Capitol Punishment'daki maçında Big Show'a saldırarak misilleme yaptı. Bir anons masası vasıtasıyla Show'un teknik nakavt ile kaybetmesine neden olan "World's Strongest Slamı" ile ona saldırıyorlardı. Henry aynı şeyi Kane'de ertesi gün Raw'da yayın masasında kendi güreşi maçından sonra ve yine 27 Haziran bölümünde yaptı. Henry daha sonra Big Show ile Alberto Del Rio arasındaki çelik kafes eşleşmesi sırasında kafesin kapısını kırarak Del Rio'nun kaçmasına izin verdi. Daha sonra kafese kapıyı kırarak Show'a saldırdı ve kafesi şiddetle kırdı. 17 Temmuz 2011'de  Money in the Bank'da Henry, Big Show'u yendi. Maçtan sonra, Henry Show'un fibula kırılarak yaklaşık üç aydır hareketsiz kalmasını sağladı.

Filmografi

Yıl Başlık Röl Notlar
1996 Reggie's Prayer Mr. Portola
1996 Babam Söz Verdi Huge Santa
1998 McCinsey's Island Little Snow Flake
1998 Sucu Captain Insano
2006 Little Hercules in 3-D Marduk
2010 MacGruber Brick Hughes
2010 Koca Adam Walter Krunk
2015 Vendetta Victor Abbott
2016 Countdown Big Show Oyuncu
2017 The Jetsons & WWE: Robo-WrestleMania! Kendisi Ses

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]