Cesaro and Sheamus

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cesaro and Sheamus
Cesaro and Sheamus 2017.jpg
Takım
Üyeler Cesaro
Sheamus
Ad(lar)ı Cesaro and Sheamus
Boyları Cesaro:
6 ft 5 in (1,96 m)
Sheamus:
6 ft 4 in (1,93 m)
Toplam
Ağırlıkları
499 lb (226 kg)
Debut 26 Eylül 2016
Etkin yılları 2016-günümüz
Federasyonlar WWE

Cesaro and Sheamus, WWE'nin Raw brand'inde faaliyet gösteren profesyonel güreş takımı. İki kez Raw Takım şampiyonluğu kemerlerine sahip olmuştur. İkili ilk başta rekabet hâlindeyken 'best of seven' series berabere bitince Raw Genel Müdürü Mick Foley tarafından takım olmaya zorlanmıştır.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Rekabetleri ve takımın oluşumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Cesaro, Sheamus ile güreşirken

19 Temmuz SmackDown bölümünde yapılan 2016 WWE seçmelerinde Cesaro ve Sheamus, Raw brand'ine seçildi.[1] Seçmelerden kısa bir süre sonra iki güreşçi rekabete başladı. Cesaro, üst üste iki maçta Sheamus'ı yenince Birleşik Devletler Şampiyonluğu kemer maçına hak kazandı. 8 Ağustos Raw bölümünde Rusev ile kemer maçına çıksa da Sheamus maça karışınca kemeri alamadı. Cesaro, SmackDown brand'inde daha fazla şans bulabileceğini söylerken; Sheamus, The League of Nations dağıldığından beri kariyerinde bir çöküş yaşadığını söyleyerek ikisi de Raw'da şans bulamamalarından yakındı. Raw Genel Müdürü Mick Foley, ikisi arasında best-of-seven series olacağını ve kazananın gelecekte kemer maçında yer alacağını açıkladı. SummerSlam'de ilk maçı kazanan Sheamus, üst üste ikinci ve üçüncü maçları da kazandı. Ancak sonraki üç maçı Cesaro kazanınca seri 3-3'e geldi.[2] Clash of Champions'ta yapılan son maçta iki adam da devam edemeyene kadar güreşti ve maç sonuçsuz bitince yedi maçlık seri berabere bitti.[3] Foley, ikisinin de yedinci maçtaki performansı ve etkileyici çabayı görmezden gelmeyeceğini, ayrıca sekizinci maç olursa birbirlerini sakatlayabileceklerinden dolayı iki güreşçiyi takım yapma kararı aldı ve onları Raw Takım Şampiyonluğu adayı yaptı.

Raw Takım Şampiyonluğu (2016-günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

24 Ekim Raw programında Cesaro ve Sheamus; kemerin ortada olmadığı maçta Raw Takım Şampiyonu The New Day'i (Big E, Kofi Kingston ve Xavier Woods) yendi. Hell in a Cell'de de New Day'e karşı diskalifiyeyle galibiyet alan ikili bu nedenle kemerleri kazanamadı.[4] 7 Kasım Raw bölümünde Cesaro ve Sheamus, 20 Kasım 2016'da yapılacak olan Survivor Series'deki 10'a 10 Survivor Series elemeli takım maçında Team Raw'a alındı. Survivor Series'deki maçı Raw takımı kazandı. O maçta son ikiye kalan Cesaro ve Sheamus, bu nedenle Foley'den ertesi gece Raw programında kemer maçı hakkı kazandı. Ancak Raw'daki maçta Xavier Woods maça karışınça ikili yine The New Day'den kemerleri alamadı. 28 Kasım Raw bölümünde gösterilen bar kavgası sahnesine kadar birbiriyle hiç anlaşamayan ikili, birbiriyle uzlaşarak göz göze verdi.[5] İkili uzlaştıktan sonra iki maç daha Raw'da dış müdahalelerden dolayı New Day'e yenildi. WWE Tribute to the Troops'ta Cesaro ve Sheamus, ölümcül dört yönlü takım maçını kazanarak tekrar kemere bir numaralı aday oldu ve sonunda Roadblock: End of the Line'da The New Day'i yenerek Raw Takım Şampiyonu oldular. Bu kemer Cesaro'nun ikinci, Sheamus'ın birinci kemeri oldu. Böylelikle New Day'in 483 günlük rekorunu da sonlandırmış oldular. 26 Aralık Raw programında New Day'e karşı rövanş maçını da kazanarak onlarla olan rekabetini sonlandırdılar.

16 Ocak'ta ikili Royal Rumble maçına katılacaklarını duyurdu. Ancak bunun öncesinde Royal Rumble gösteri öncesinde Luke Gallows ve Karl Anderson ile aralarında kemer maçı ayarlandı. Gösteri öncesinde takım, kemerlerini kaybetti. Daha sonra ikisi arasındas bir gerginlik baş göstermeye başladı ve Royal Rumble maçında iki adam da Chris Jericho tarafından elendi. Kemer için çıktıkları rövanş maçına Enzo Amore ve Big Cass karışınca maç diskalifiye ile sonuçlandı ve kemerleri geri alamadılar. Daha sonra Cesaro, teke tek maçta Enzo'yu yendi. Daha sonra Sheamus, Enzo'ya Brogue Kick yaptı. Sonraki hafta ikili, Enzo ve Cass'e yenildi. Cesaro, Samoa Joe'ya yenildiği hafta ikili onunla çarpışmaya başladı. Sheamus, şirkete geri döndüğünden beri ilk kez iyi karaktere dönüşmeye başladı. İki güreşçi,, ringe girişleri esnasında birbirine karşı gösterdikleri gerginliği de sona erdirmişti. WWE Fastlane'de Sheamus kendi köşesindeyken Cesaro, teke tek maçta Jinder Mahal'ı yendi. daha sonra Cesaro ve Sheamus'ın WrestleMania 33'te Raw Takım şampiyonluğu için Enzo ve Cass ile kemerin sahibi olan Gallows ve Anderson'a karşı üçlü tehdit merdiven maçında yer alacağı duyuruldu. Etkinlikte Hardy Boyz geri dönüş yaptı ve ölümcül dört yönlü maça dönüşen bu kemer maçını Hardys kazandı.

Ertesi gece Raw programında Cesaro ve Sheamus, Enzo ve Cass'i yenerek Payback'te Raw Takım Şampiyonluğu için bir numaralı aday oldu. Etkinlikte kemer maçını The Hardys'e yenilen ikili rakiplerinin elini sıktı. Ancak ringe tekrar dönüp The Hardys'e saldırdı. Böylelikle Cesaro ve Sheamus kötü karaktere dönüştü. Aynı kıyafetlerle ringe giren ikilinin girişleri de daha senkronize edildi. Takım karmaşa maçını kazandıktan sonra Extreme Rules'daki kemer maçına hak kazandılar. 22 Mayıs Raw bölümünde Matt Hardy, Sheamus'ı yenince maçın türünü belirleme hakkı kazandı ve üstü açık kafes maçı olarak belirledi.

Etkinlikte Cesaro ve Sheamus, The Hardy Boyz'u yenerek ikinci kez Raw Takım Şampiyonluğu kemerlerini kazandı. Kişisel olarak Cesaro üçüncü kez bu kemeri alırken, Sheamus ikinci kez kemere sahip oldu. Ayrıca The Hardys, WWE'ye döndüğünden beri ilk mağlubiyetini aldı. İkili, telezviyonda gösterilen ilk kemer koruma maçını 12 Haziran Raw bölümünde Hardy Boyz'a karşı yaptı. 2 out of 3 falls maçında iki takım skoru 1-1'e getirdikten maç çift count-out ile bitti. 3 Temmuz Raw bölümünde WWE, Cesaro ve Sheamus'ın kemerlerini Great Balls of Fire etkinliğinde The Hardy Boyz'a karşı 30 dakikalık Iron Man maçında savunacağını açıkladı.[6] Etkinlikteki maçı 4-3 kazanan Cesaro ve Sheamus, kemerleri koruyarak The Hardy Boyz ile olan rekabetini sonlandırdı.

İkili, 31 Temmuz Raw bölümünde Seth Rollins'in Dean Ambrose'la o zamana kadar olan sıkıntılı ilişkisiyle alay etti. Rollins, bunun üzerine ikiliye teke tek maç için meydan okudu ve bu meydan okumayı Sheamus kabul etti. Sheamus, Rollins'e yenildikten sonra ikisi beraber Rollins'e saldırmaya başladı ve Ambrose, Rollins'e yardım etmek için geldi. Rekabetleri devam ederken Sheamus ve Cesaro, sırayla Rollins ve Ambrose ile teke tek maçlara çıktı.

14 Ağustos Raw bölümünde Ambrose ve Rollins kavga ettikten sonra ikisi yerde kaldı ve ardından Cesaro ile Shamus onlara saldırdı. Başlangıçta Hâlâ birbirine kırgın olan Rollins ve Ambrose takım savunması göstererek Cesaro ve Sheamus'ı uzaklaştırdı ve tekrar bir araya gelerek The Shield yumruğunu yaptı. Raw Genel Müdürü Kurt Angle, Sheamus ve Cesaro ile Rollins ve Ambrose arasında SummerSlam'de gerçekleşecek bir kemer maçı ayarladı. Cesaro ve Sheamus bu maçı kaybetti ve 77 günlük saltanatları sona erdi. 24 Eylül'deki No Mercy'de rövanş maçına çıksalar da kemeri alamadılar. Cesaro'nun maçta iki ön dişi kırıldı ve dişlerine implant yapıldı.[7]

Manchester, İngiltere'de yapılan 6 Kasım Raw programında Cesaro ve Sheamus, The New Day'in Ambrose ve Rollins'in dikkatini dağıtması üzerine maçı kazandı ve üçüncü kez Raw Takım Şampiyonu oldu. Bu kemer Cesaro'nın kişisel olarak dördüncü, Sheamus'un üçüncü kemeri oldu. İkili bu sonuçla Survivor Series'de WWE SmackDown Tag Team Championship kemerinin sahibi The Usos ile şampiyona karşılık şampiyon maçında yer almaya hak kazandı.[8]

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

 • İkili takım bitirici hareketleri
 • İkili takım imza hareketleri
  • The Bar (Double clothesline)
  • Double back kick
  • Double High Cross[9]
  • Flapjack (Sheamus) ve European uppercut (Cesaro) karışımı
  • Rolling fireman's carry slam (Sheamus), ardından double foot stomp (Cesaro)
  • White Noise (Sheamus) / Diving neckbreaker (Cesaro) karışımı
 • Takma adı
  • "The Bar"
 • Giriş müziği

Şampiyonlukları ve başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "2016 WWE Draft results: WWE officially ushers in New Era". WWE. 20 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Temmuz 2016. 
 2. ^ Jansen, Johnathan (12 Eylül 2016). "Cesaro wins matches four and five in series". WWE.com. 29 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Eylül 2016. 
 3. ^ "WWE Clash Of Champions: Sheamus Vs. Cesaro (Best Of 7 Series), Chris Jericho Vs. Sami Zayn - WrestlingInc.com". 29 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2017. 
 4. ^ "411MANIA - WWE News: Sheamus & Cesaro Getting Tag Title Shot, Shield Members Close to Grand Slam, Raw Pre-Show". WWE News: Sheamus & Cesaro Getting Tag Title Shot, Shield Members Close to Grand Slam, Raw Pre-Show. 31 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2017. 
 5. ^ "Identity Of Bar Patrons In Cesaro / Sheamus Bar Fight Segment On WWE RAW, Rollins Ambushes Jericho In Parking Lot (Videos) - Wrestlezone". 28 Kasım 2016. 6 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2017. 
 6. ^ "Can The Hardy Boyz become "Iron Men" against Cesaro & Sheamus this Sunday?". WWE. Erişim tarihi: 4 Temmuz 2017. 
 7. ^ "Medical update on Cesaro following injury at WWE No Mercy". WWE. 25 Eylül 2017. 5 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Eylül 2017. 
 8. ^ "Breaking: New champions crowned at Raw in U.K." WWE. 7 Kasım 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Kasım 2017. 
 9. ^ "WWE Extreme Rules 2017 Results: Are Matt and Jeff Hardy Still Champions?". 4 Haziran 2017. 26 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2017. 
 10. ^ "WWE: Swiss Made (Cesaro) - Single". WWE. iTunes. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2017. 
 11. ^ "WWE: Hellfire (Sheamus) - Single". WWE. iTunes. 12 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2017. 
 12. ^ Meltzer, Dave (6 Mart 2017). "March 6, 2017 Wrestling Observer Newsletter: 2016 Awards issue, talent departing TNA, more". Wrestling Observer Newsletter. Campbell, Kaliforniya. s. 11. ISSN 1083-9593.