Jack Swagger

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Jack Swagger
Jack Swagger Jan 2013.jpg
Doğum 24 Mart 1982 (1982-03-24) (37 yaşında)
Perry, Oklahoma, ABD
Yaşadığı yer Perry, Oklahoma, ABD
Eş(ler)i Catalina White (e. 2010)
Profesyonel güreş kariyeri
Ring ad(lar)ı Jack Swagger
Jake Hager
Boyu 1,98 m (6 ft 6 in)
Kilosu 119 kg (262 lb)
Eğiten DSW, OVW, FCW
Başlangıç 7 Eylül 2006

Jacob "Jake" Hager (d. 24 Mart 1982) Amerikan profesyonel güreşçidir. Şu anda WWE'nin Smackdown brandında Jack Swagger adı altında çalışmaktadır. Ayrıca WWE'nin eğitme kampı Florida Championship Wrestling'de de çalıştı ve burada FCW Florida Heavyweight kemerini kazandı. WWE'de Face (iyi karakter) olarak güreşmektedir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

World Wrestling Entertainment (2006-)[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğitim Kampları (2006-2008)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hager ilk maçını Antonio Mestre adlı güreşçiye karşı yaptı ve kazandı.Daha sonra birçok dark maçta yer aldı.Ocak 2007'de Ohio Valley Wrestling'e geçti ve Atlas DaBone'u yenerek debutusunu yaptı.Sonraki aylar K.C. James ile çekişmesi oldu.Birçok kişiyle takım olup K.C. James ve onun takım arkadaşı Cassidy James ile mücadele etti.

Ağustos 2007'de Florida Championship Wrestling'e gönderildi ve burada TJ Wilson ile çekişmeye başladı.Hager, 15 Şubat'ta Ted DiBiase, Jr'ı yendi ve ilk FCW Florida Heavyweight şampiyonu oldu.

22 Mart 2008'de FCW Southern Heavyweight şampiyonu Heath Miller ile gerçek şampiyonu belirlemek için karşılaştılar.İki kemerinde ortada olduğu maçı Hager kazandı ve Florida Championship Wrestling'de undisputed şampiyonu oldu.

18 Ağustos 2008'de Raw dark maçında William Regal'e kaybederek ilk yenilgisini almış oldu.

ECW (2008-2009)[değiştir | kaynağı değiştir]

9 Eylül 2008'de Hager ECW'da debutsunu Jack Swagger adı altında yaptı ve tanınmayan bir güreşçiyi yendi. Maçları kazandıktan sonra hakemin elini kaldırmasına izin vermedi ve böylece kendini heel olarak tanıttı. Daha sonra Tommy Dreamer, Chase StevensMike Knox'un saldırısından kurtarırken Swagger ona saldırdı ve aralarında bir çekişme başladı. Dreamer'ı güreş maçında ve "All American Challenge"' da yendi. Swagger son olarak Dreamer'ı Extreme Rules maçında yendi ve yenilmezlik serisini korudu. Ayrıca bu maç ile çekişmeleri de sona erdi.

30 Aralık'ta Matt Hardy'de bulunan ECW Championship kemeri için bir numaralı aday oldu. 13 Ocak 2009'da Swagger, Hardy'i yenerek WWE'deki ilk kemerini kazandı. Yenilmezlik serisi 3 Şubat'ta Finlay'e kaybedince son buldu. Kemerlerini Matt Hardy (Royal Rumble), Finlay (No Way Out) ve Christian'a (24 Şubat ECW) karşı başarıyla koruduktan sonra 104 gündür elinde bulunan ECW kemerini Backlash'de Christian'a kaybetti. 15 kişilik Draft sonucunda RAW'a geçti.

RAW (2009-2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk maçında Randy Orton'a karşı dövüşmeyen Swagger, MVP ile kısa bir feud'a girdi ve sonrasında WWE United States Championship için Kofi Kingston ve The Miz ile çekişti. Kemeri Hell In A Cell'de kazanamadı ve WWE Superstars şovunda daha çok aktif oldu. Bazı maçları kazanıp bazılarını kaybetti, Santino Marella ile kısa bir çekişme yaşadı, onu Superstars ve RAW şovlarında birkaç kez yendi. 2010 yılına geldiğimizde Santino'yu Royal Rumble 2010 şovundan iki hafta önce yapılan RAW'da sakatladı ve onun 30 kişilik maça katılmasına engel oldu. Royal Rumble maçından sonuç alamayan Swagger Elimination Chamber maçına katılmak için Triple H ile maç yaptı ama yenildi.

World Heavyweight Şampiyonu (2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

Jack Swagger, 1 Mart 2010 tarihli RAW şovunda Santino Marella'yı yenerek Wrestlemania 26'da Money In The Bank maçına katılmaya hak kazandı. Maça katıldı ve maçı kazanarak bu hakkı da beraberinde kazandı. Wrestlemania sonrası ilk RAW şovunda hakkını John Cena karşısında kullanmayı denedi ancak Cena kalkınca kullanmadı. Aynı RAW şovunda bir Tag Team maçında Randy Orton'ın yaptığı RKO sonucunda tuş oldu. Ondan sonraki SmackDown! şovunda Edge, Chris Jericho'ya Spear yaptıktan sonra gitti ve Swagger aniden gelip kemer hakkını kullanarak yeni World Heavyweight şampiyonu oldu. Sonrasında Big Show ile bir feuda girdi. Bu feud Over The Limit'de yaptıkları maç lie sona erdi. Sonra Swagger Rey ile bir çekişmeye girdi. WWE'nin yeni PPV'si Fatal 4 Way'de yer aldı ve kemerini burada kaybetti. Swagger, Zack Ryder ile RAW'da yaptığı USA unvan maçını kazandı ve yeni USA Champ oldu. Swagger uzun bir süre sonra Vickie ve Dolph ile birlikte oldu. Bu üçlü Raw'da büyük galibiyetler aldı. Swagger sonrasında Dolph Ziggler ile yollarını ayırdı.

Smackdown (2013-Günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

Swagger WWE'de uzun süre gözükmedi, ama Ocak 2013'te geri döndü. Birçok maç kazandı. Swagger, Elimination Chamber maçına kazanmaya hak kazandı. Randy Orton'u arkadan saldırıp tuş ederek WrestleMania 29'da Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu maçına çıkmaya hak kazandı. 7 Nisan 2013'te Swagger ve Alberto Del Rio, WrestleMania 29'da karşılaşır Alberto Del Rio cross ambreaker'la maçı kazanır ve kemerini korur.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Bitirici ve diğer hareketleri
  • Jack Swagger iken
  • Jake Hager iken
  • Takma Adları
  • "The All–American American"
  • "The 21st Century Superstar"
  • "The Wrestling Prodigy"
  • Giriş Müzikleri
  • 2 Z's Top by Firstcom music (Eylül-Ekim 2008)
  • Get On Your Knees - Age Against The Machine (Kasım 2008-)

Şampiyonlukları ve başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]