Jason Jordan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jason Jordan
Jason Jordan (Mart 2015)
Doğum adıNathan Everhart
Doğum28 Eylül 1988 (34 yaşında)
Tinley Park, Illinois, ABD
Mezun olduğu okulIndiana Üniversitesi
Eş(ler)iApril Elizabeth (e. 2017)
Profesyonel güreş kariyeri
Takma ad(lar)ıJason Jordan
Boyu1,91 m (6 ft 3 in)
Kilosu111 kg (245 lb)
Eğitildiği yerChicago, Illinois
EğitenFlorida Championship Wrestling
Başlangıç30 Eylül 2011

Nathan Everhart ya da bilinen adıyla: Jason Jordan (d. 28 Eylül 1988), Amerikalı profesyonel güreşçi. Günümüzde WWE güreşçisidir.[1]

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

Florida Championship Wrestling (2011–2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

Everhart WWE için yetenekleri araştıran Gerald Briscoe tarafından kolejdeyken fark edilir. 2010 yılında WWE'nin denemeleri için topladığı kişiler arasında Everhart da vardır. Ona bir kontrat verilir sonradan ama Everhart kontratı koleji bitene kadar imzalamaz.

Temmuz 2011'de Everhart geliştimeye yönelik kontrat imzalar WWE ile ve WWE'nin geliştirme bölgesi olan FCW'ya yollanır. Orada kendisine ring ismi olarak Jason Jordan ismi verilir. FCW'da hem antrenman yapar hem de güreşir, ta ki brand kapanana dek. İlk profesyonel anlamdaki maçı 30 Eylül 2011'de bir FCW live eventinde Abraham Washington ile takım olup Calvin Raines ve Big E Langston'a kaybettikleri maçtır. Televizyon debutunu ise 13 Kasım tarihinde, Colin Cassady ve Mike Dalton ile takım olup The Ascension'a kaybettikleri maçla yapmıştır.

Jordan FCW'de tek tük görünmeye devam etmiştir. Ta ki 2012 yazında FCW yeniden şekillenip NXT halini alana kadar. Bundan önce Jordan CJ Parker ile, 13 Temmuz tarihinde bir live eventte FCW Tag Team Championship'i kazanmıştır. Böylece o kemer deaktif olmadan bir önceki tutan isim Jordan olmuştur.

NXT (2012–2016)[değiştir | kaynağı değiştir]

Jordan NXT televizyon debutunu 27 Haziran tarihli NXT'de, Jinder Mahal’e hızlıca yenilerek yapmıştır. 2012 ve 2013 yılı boyunca jobber olarak ilerlemeye devam etmiş ve tek tük ekranlarda görüldüğünde de kaybetmiştir. 2014 yılında Tye Dilinger ile partner olur fakat kısa bir başarı yakaladıktan sonra ikili ayrılır. 2015 Mayıs ayında ise Jordan'ın Chad Gable ile hikâyesi başlar. Hikâyeye göre Gable onu tag team partneri olması konusunda ikna eder, tabi Jordan hemen kabul etmese de iki ay sonra tamam der. 15 Temmuz tarihli NXT'de Gable ve Jordan başarıyla debutlarını yaparlar, karşılarındaki Elias Samson ve Steve Cutler'ı yenerek. NXT TakeOver: Brooklyn'de Jordan Gable'ın yanı sıra Scott Dawson ve Dash Wilder ile de partner olup, Enzo Amore, Colin Cassady, Zack Ryder ve Mojo Rawley dörtlüsüne yenilir. 2 Eylülde ise Jordan ve Gable, katıldıkları Dusty Rhodes Tag Team Classic turnuvasının ilk turunda Neville ve Solomon Crowe ikilisini yener. İkinci tur maçında ise Hype Bros'u yenerler. Ancak yarı finalde Baron Corbin & Rhyno ikilisinde takılırlar. Bundan sonra, ikili heel olan Baron Corbin ve Rhyno karşısında hırsla azimle ve büyük bir yetenekle dövüştükleri için face turn yaparlar.

5 Kasım'da ikili en uzun NXT Tag Team Şampiyonluk saltanatını elinde tutan Ascension'ı çağırırlar ve 18 Kasım'da onları yenerler. 2 Aralık tarihli NXT'de ise Gable ve Jordan bir başka tag team olan Vaudevillains ile karşılaşır ve onları da yenerler. 27 Ocak'ta ise ikili artık kendilerine bir takım ismi bulmuştur: American Alpha. İkili bu ismi kullanarak Blake & Murphy ikilisini yenerler. Ardından 24 Şubat'ta, Blake & Murphy'i bir kez daha yenerler. American Alpha NXT TakeOver: Dallas’ta ise NXT Tag Team Championship'in ortada olduğu maçta şampiyon takım olan The Revival'ı (Dash & Dawson) yenerek NXT Tag Team kemerlerinin yeni sahibi olurlar. Fakat NXT TakeOver: The End'te kemeri The Revival'a kaybederler.

SmackDown (2016–günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

19 Temmuz 2016'da yapılan WWE Draft'ta Chad Gable ile SmackDown'a geçiş yaptı.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Jordan NXT Tag Team Championship ile

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Jason Jordan - WWE.com". WWE. 24 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Nisan 2015. 
  2. ^ "Jason Jordan". Online World of Wrestling. 5 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2015. 
  3. ^ a b Trionfo, Richard. "WWE NXT REPORT: TAG TITLE MATCH, CHARLOTTE VERSUS DANA, THE MECHANICS IN ACTION, GABLE AND JORDAN IN ACTION, OWENS IN ACTION, AND ARE YOU BULL FIT?". PWInsider. 13 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2015. 
  4. ^ Killam, Mike. "7/15 WWE NXT Results: Sasha Banks vs. Charlotte Women's Title Match, Sami Zayn Returns to Address Injury, Samoa Joe in Action". Wrestle Zone. 21 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2015. 
  5. ^ "WWE: Elite (Jordan & Gable) - Single". iTunes. 20 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Temmuz 2016. 
  6. ^ "Pro Wrestling Illustrated (PWI) 500 for 2015". The Internet Wrestling Database. 21 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Aralık 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]