William Regal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
William Regal
MasterRegal.jpg
William Regal (2008)
Doğum adı Darren Kenneth Matthews
Doğum 10 Mayıs 1968 (1968-05-10) (53 yaşında)
Codsall, Staffordshire, İngiltere
Yaşadığı yer Fayetteville, Georgia, ABD
Eş(ler)i Christina Beddoes (e. 1986)
Çocuk(lar) 3
Profesyonel güreş kariyeri
Boyu 1,91 m (6 ft 3 in)
Kilosu 110 kg (240 lb)
Eğiten Marty Jones
Başlangıç 1983

Darren Kenneth Matthews (d. 10 Mayıs 1968), İngiliz profesyonel güreşçi. Şu anda World Wrestling Entertainment şirketinin Raw brandinde güreşmektedir.

1993 yılında World Championship Wrestling'e gitmeden önce Almanya ve Güney Afrika gibi ülkelerde güreşti. 2000 yılında WCW tarafından kovulduktan sonra World Wrestling Federation (Daha sonra ismi World Wrestling Entertainment oldu) şirketine katıldı. Raw'ın genel menerjeri oldu ve 2008 yılında King of the Ring turnuvasını kazandı.

Kariyeri boyunca güreştiği yerlerde toplam 60 kemer kazandı. Bu 60 kemerlerden 4 tanesini WCW'da, 15 tanesini ise WWE'de kazandı. Güreş kariyeri sırasında ilaç ve kalp problemleri yaşadı. Walking a Golden Mile isimli otobiyografisini yazdı.

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk zamanları[değiştir | kaynağı değiştir]

Matthews, Codsall Wood, Staffordshire, İngiltere'de doğdu. İlk maçına 15 yaşında çıktı. 1992'de Amerika'ya gitmeden önce profesyonel şekilde İngiltere'de güreşti ve Robbie Brookside ile takım kurdu. İlk maçlarını Roy Regal ismi altında yaptı, daha sonra Amerikan magazin dergisinde gördüğü isim Steve Regal'i kullanmaya başladı. Regal ve Brookside World of Sport'da gözüktüler ve televizyonda yayınlanan maçlarda güreştiler.

World Championship Wrestling (1993–1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Matthews, World Championship Wrestling'e Steve Regal adı altında, iyi karakter olarak başladı. 1993 yılında adı Lord Steven Regal, karakteri de heel oldu.

Bill Dundee, Sir William adı altında menajeri oldu ve Regal WCW World Television Championship kemerini dört kez kazandı. Jean-Paul Levesque ile takım kurdu ama Levesque WCW'dan ayrılınca, bu kez de Alabamalı Bobby Eaton ile takım oluşturdu. Daha sonra bu takımın adı The Blue Bloods oldu, Regal, Bobby Eaton'ın ismini "Earl" Robert Eaton olarak değiştirdi. Kısa bir süre sonra "Squire" David Taylor da takıma katıldı. WCW Tag Team kemerleri için mücadele ettiler ama kazanamadılar.