Antonio Cesaro

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Antonio Cesaro
2022'de Cesaro
Doğum adıClaudio Castagnoli
Doğum27 Aralık 1980 (43 yaşında)
Luzern, İsviçre
Yaşadığı yerTampa, Florida, ABD
Profesyonel güreş kariyeri
Takma ad(lar)ıAntonio Cesaro
Cesaroo
Claudio Castagnolio
Double Co
Tenshi Takamio
Very Mysterious Ice Cream
Boyu1,96 m (6 ft 5 in)
Kilosu110 kg (240 lb)
Eğitildiği yerLuzern, İsviçre
EğitenSigMasta Rappo
Dave Taylor
Chris Hero
Mike Quackenbush
Skayde
Başlangıç24 Aralık 2000

Claudio Castagnoli (d. 27 Aralık 1980), daha çok bilinen eski ring adıyla Cesaro ve şu an performans gösterdiği ring adıyla Claudio Castagnoli, şu anda AEW'da sözleşmeli profesyonel güreşçidir.[1] Castagnoli daha önce Ring of Honor, çeşitli bağımsız promosyonlar ve Japon şirketi Pro Wrestling NOAH'ta yer aldığı zamanlarda tanınmıştır.

Avrupa (2000-2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli ilk başlarda İsviçreli bir güreşçi olan SigMasta Rappo'nun öğrencisi olarak kabul edilir. Castagnoli eğitim aşamasından sonra Almanya'nın Essen şehrindeki "German Westside Xtreme Wrestling"'de 24 Aralık, 2000 günü debut yaptı. Castagnoli şirkete Japon gimmicki ile girdi ve Ares adlı bir güreşçi ile takım olup Swiss Money Holding'i kurdu. Daha sonra Castagnoli performansıyla Dave Taylor'ın öğrencisi olmaya hak kazandı. Castagnoli, İsviçre'de Chris Hero ve Mike Quackenbush ile tanıştı. Castagnoli, Swiss Money Holding grubunun ünü artması nedeniyle Amerika'ya çağrıldı. Castagnoli, Amerika'da IWA Mid-South adında bir yerel güreş şirketine girdi ve orada Chikara ile tanışarak Chris Hero'nun öğrencisi olma için hak kazandı. Böylece Castagnoli, Avrupa'ya geri döndü. 2004 yılında ise Castagnoli, green card sayesinde tekrar Amerika'ya gitti.

Chikara[değiştir | kaynağı değiştir]

Kings of Wrestling (2003–2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli (sağda), Chikara'ya olan dönüşünde, Ice Cream, Jr. (solda) ve El Hijo del Ice Cream ile birlikte iken.

Castagnoli ve Ares, Chikara ile birlikte 7 Mayıs 2003 yılında 2003 Tag World Grand Prix’e katıldı. Fakat SuperFriends'e (Chris Hero & Mike Quackenbush) elendiiler. İlerleyen yıllarda Castagnoli, Arik Cannon ile takım olup AC/DC'yi kurdu. Daha sonra 2005 Tag World Grand Prix'e katıldılar ve büyük bir başarı yakalayarak turnuvayı kazandılar. Finalde ise 2 sene önce yenildikleri takım olan SuperFriends'i bu sefer yenerek intikamlarını aldılar. Bu başarıdan sonra Kings Of Wrestling takımını kurdular. 1 sene sonra çalışıtırıcısı Chris Hero ile beraber 2006 Tag Team Grand Prix'e katıldılar. Ve onda da turnuvayı birincilik ile bitirdiler. Daha sonra ikili Chikara'nın kurduğu Chikara Campeones de Parejas şirketine katıldılar.

Tekli Mücadeleleri (2007–2009)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, Chikara ile birlikte 16 Şubat 2007'de Very Mysterious Ice Cream adıyla devam etti. Maskeli bir gimmicke sahip olan Castagnoli, eski takım arkadaşı Chris Hero ile feuda girdi. 22 Nisan 2007'de Rey de Voladores Hero, Castagnoli'yi yendi. İlerleyen zamanlarda Hero, Castagnoli ve Larry Sweeney, Team F.I.S.T ile (Icarus, Akuma ve Chuck Taylor) kapışmaya başladılar. Daha sonra takıma Mitch Ryder, Max Boyer ve Shaybe Hawke katıldı. 22 Eylül 2007’de Los Luchadores, (Chris Hero, Castagnoli, Mitch Ryder), Cibernetico ve Robin, The Kings Of Wrestling ile Cibernetico maç türünde karşılaştı. Kazanan ise Hero, Castagnoli ve Mitch Ryder oldu. Daha sonra Castagnoli, Hero ile feuda girdi. Uzun feudun ardından 9 Aralık 2007'de Castagnoli, Hero’yu yendi ve feudu bitirdi. Castagnoli daha sonra Brodie Lee ile feuda girdi. 7 Eylül 2008’de Lee’yi kafes maçında yendi.

Bruderschaft des Kreuzes (2009–2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, ayrıldıktan sonra 2009 King Of Trios turnuvasına girdi ve Bryan Danielson & Dave Taylor ikilisi ile Team Uppercut'ı kurdu. Final maçında bu üçlü F.I.S.T ile (Icarus, Akuma ve Taylor) karşılaştı ve yendi. Turnuvadan sonra Eddie Kingston, "The Roughnecks" takımını kurarak Castagnoli'yi eledi. 24 Mayıs 2009'da Kingston, Castagnoli’yi yendi. Daha sonra Castagnoli'de 2009 Young Lions Kupasında countout ile yendi. 22 Kasım 2009'da Kingston ve Castagnoli karşılaştı. Castagnoli, Kingston’ı yendi. Ama maçtan sonra Kingston, Castagnoli’ye saldırdı. Daha sonra Castagnoi, Ares, Tursas, Pinkie Sanchez, Tim Donst, Sara Del Rey ve Daizee Haze ile takım olup "Bruderschaft def Kreuzes" isimli bir grup kurdu. Daha sonra Castagnoli ve Ares takım olup The Colony'i yendiler. 20 Mart 2010'da ikili turnuvayı kazandılar. Art arda ikilinin galibiyetleri geldi. İlk olarak Castagnoli, Ares ve Tursas takım olup sırasıyla The Osirian Portal, Team Perros del Mal, Team Big Japan Wrestling ve The Colony'i yenerek 2010 King Of Trios'u kazandılar. Fakat bir yandan Castagnoli hala Kingston'la uğraşıyordu. Feudun sonu ise Castagnoli'nin galibiyeti ile bitti. Castagnoli 12 Large: Summit PPV'da ilk Chikara Grand Şampiyonu oldu.

Combat Zone Wrestling (2004–2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

The Bruderschaft des Kreuzes (Castagnoli, Tursas ve Ares, takımlar şampiyonu iken.)

2004 yılında Combat Zone Wrestling'de Castagnoli, Chris Hero ile takım oldu ve yine Kings Of Wrestling'i kurdu. Eylül 2005'te ikili takım oldu ve, The Tough Crazy Bastards ve Necro Butcher’ı yenip CZW Tag Team Şampiyonları oldular. Daha sonrasında BLKOUT takımıyla feuda girdiler. Ama sonunda kemerlerini kaybettiler. İlerleyen zamanlarda WWE, Castagnoli ile ilgilenmeye başladı ve Castagnoli, CZW Tag Team Titles feudunu durdurarak şirketten dönmemek üzere ayrıldı.

Ring of Honor[değiştir | kaynağı değiştir]

Nigel McGuinness ile Düşmanlığı ve CZW İşgali (2005–2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, Nisan 2010'daki bir Chikara etkinliğinde iken.

Castagnoli, 16 Temmuz 2005'te Ring of Honor'a debut yaptı. İlerleyen zamanlarda Castagnoli, Pure Champion kemeri için çekişmeye girdi ama final maçında Nigel McGuinness'e yenildi. Castagnoli daha sonra McGuinness ile daha çok kapıştı. Fakat daha sonraları CZW güreşçilerinden Chris Hero, Castagnoli'yi tekrar CZW'ye çağırdı ve bu iki şirket arasında kavgalar başladı. 22 Nisan 2006'da Castagnoli, CZW'ye geri döndü ve Hero, Super Dragon ve Necro Butcher ikilisinin Team ROH'u yenmesine yardım etti. Fakat 15 Temmuz 2006'da Death Before Dishonor 4, PPV'da Castagnoli, Hero, Butcher, Webb ve Kingston takım olup Cage of Death'de Team ROH'a yenildiler ve feud bitti. Daha sonra Hero ve Castagnoli ikilisi ROH'da kaldılar. 16 Eylül’de ikili Roderick Strong ve Austin Aries ikilisinden ROH World Tag Team kemerlerini çaldılar. Maçın rövanşı ise 16 Eylül 2006'da Glory By Honor V Night 2'de oldu ve Kings Of Wrestling takımı kemerleri kazandı. WWE'nin Castagnoli ile ilgilendiği haberinden sonra Kings Of Wrestling, Christopher Daniels ve Matt Sydal'ı 25 Kasım 2006'da Dethroned'da yendi. Final Battle 2006’da Briscoe Brothers, ikiliyi yenerek kemeri aldılar. Maçtan sonra Castagnoli, WWE’ye gitmeyeceğini açıkladı.

Dünya Şampiyonluğu İçin Takipleri (2007–2009)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli Respect is Earned PPV'da Matt Sydal ile takım olup Briscoe Brothers'a karşı ROH Takım kemerleri için karşılaşırlar ama kaybederler. Castagnoli daha sonra Briscoe Brothers ile karşılaşmak için bir takım arkadaşı seçmek zorunda kalır. Castagnoli daha sonra eski partneri Chris Hero'yu seçer. Daha sonra Castagnoli, Race of Honor's Race to the Top Tournament'e katıldı ve sırasıyla Mike Quackenbuch, Hallowicked, Jack Evans ve finalde de El Generico'yu yendi. Daha sonralarında Takeshi Morishima ile ROH World Championship maçına çıkma hakkını kazandı. Death Before Dishonor V: Night One'da hakkını kullandı ama yenildi. Ama ilerleyen aylarda Chris Hero ile birlikte Takım kemerlerini kemeri kazandı. Daha sonra Hero, Castagnoli'yi yüzüstü bıraktı. Bu ikili intikam maçında Rising Above'da karşılaştı ve kazanan Castagnoli oldu. 28 Haziran 2008'de Castagnoli, Bryan Danielson'ı yendi. Daha sonra ROH World Championship kemeri maçında Nigel McGuinness ile karşılaştı ama bu sefer yenildi. İlerleyen zamanlarda Castagnoli, heel olarak The Embassy'e katıldı ve Brent Albright ile feuda girdi.

Kings of Wrestling Birleşiyor (2009–2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, rakibine Giant Swing hareketini uygularken.

Final Battle 2009'da Castagnoli, geri dönen Chris Hero ile Briscoe Brothers'a saldırır. İkilinin menajerliğini ise Shane Haganor ve Sara Del Rey üstlenir. 2010'un Nisan ayında The Big Bang PPV'unda ikili Briscoe'ları yenip kemeri 2.kez kazandılar. Death Before Dishonor VIII'da ikili No DQ maçta kemerlerini başarılı bir şekilde Briscoe'lara karşı korudular. Daha sonra 2010 Tag Wars'ın olacağı açıklandı ve ikili The Dark City Fight Club, The All Night Express ve Briscoe Brothers'ı yenerek turnuvayı kazandılar. Glory By Honor IX'de ikili Wrestling Greatest Tag Team'i (Charlie Hass & Shelton Benjamin) kemerin ortada olmadığı bir maçta yendi. Final Battle 2010'da ise Kings Of Wrestling ile Briscoe Brothers arasındaki rekabet altı adamlı takım maçı ile son buldu. Castagnoli, 4 Şubat 2011'de Hero ile beraber ROH'da Tag team kemerlerini elinde en çok tutan takım oldular. 9th Anniversary Show'da Castagnoli ve Hero, The All Night Express'e karşı kemerlerini korudular. 1 Nisan’da Honor Takes Center Stage'de kemerlerini Charlie Hass ve Shelton Benjamin'e karşı kaybettiler. Kemerlerini şampiyonluklarının 363. gününde kaybettiler.

Pro Wrestling Guerrilla (2005–2008, 2010–2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, 6 Ağustos 2005'te şirkete debut yaptı ve ilk maçında Joey Ryan'a yenildi. Ardından Castagnoli, 2 Eylül 2006'da Battle Of Los Angeles turnuvasında ilk turda Jack Evans'a elendi. 21 Ekim'de Horror Business'da Castagnoli yine Hero ile takım olup PWG Takım kemerini kazandı. 2007 DDT4 Turnuvasında ilk turda Briscoe Brothers'a yenildiler. Ağustos ayında Castagnoli bireysel olarak tekrar Battle of Los Angeles'a girdi. İlk turda Doug Williams'ı yense bile ikinci roundda PAC'a yenildi. 2007 sonlarında Hero, Human Tornado ile feuda girdi. Ama takım arkadaşı Eddie Kingston onu bıraktı. Human Tornado ile olan maçta Hero'ya sürpriz bir takım partneri gelecekti. Bu kişi Castagnoli oldu. Ama Hero tag vereceği sırada Castagnoli ona saldırarak heel turn yaptı ve Tornado ve Kingston’ın takımına katıldı. All Star Weekend’de Tornado, Castagnoli ve Kingston takım olup, Hero, Butcher ve Candice LeRae'yi yendiler. 21 Mart 2008'de Hero, Castagnoli'yi Grudge maçında yendi. 6 Temmuz 2008'de PWG'nin 5. yılında Life During Wartime'da son kez güreşti ve Phoenix Star'ı yendi. Castagnoli, ROH'tan sonra 2010 yılında Battle of Las Angeles turnuvasında geri döndü. Castagnoli turnuvada yarı finale kadar çıktı. Yarı finalde Ricochet'i yendikten sonra finalde Joey Ryan'a yenildi. Daha sonra Castagnoli, Joey Ryan, Brandon Gatson ve Chris Hero'nun bulunduğu bir maçı kazanarak PWG Dünya Şampiyonu oldu. Daha sonra bu dörtlünün çıktığı rövanş maçında gülen taraf yine Castagnoli oldu.

Castagnoli, Nisan 2009'da iken.

Castagnoli, daha sonra Hero ile tekrar takım olup ¡Peligro Abejas!'ı (El Generico & Paul London) kemerin ortada olmadığı maçta yendiler. İkili daha sonra 2011 DDT 4 Tournament'e katıldılar ama yarı finalde Nightmare Violence Connection'a elendiler. 9 Nisan’da Castagnoli PWG Dünya Şampiyonluğu kemerini Battle of Los Angeles galibi Joey Ryan'a karşı korudu. All Star Weekend 8'de Castagnoli kemerini takım arkadaşı Chris Hero'ya karşı başarıyla korudu. İlerleyen günlerde Castagnoli kemerini Low Ki'ye ve PWG'nin 8. yıl kutlamalarında Chris Hero'ya karşı korudu. Ama Kevin Steen'in kemer maçı teklifini kabul etti ve kemerini Impromptu maçında kaybetti. Kemeri kaybettiği gün şampiyonluğunun 287. günüydü. Bir süre sonra Hero ve Castagnoli ikilisi Battle Of Los Angeles 2011'e katıldı fakat ilk rounddan elendi ve PWG takım kemerlerine yöneldiler. Ama onda da The Young Bucks'a yenildiler.

Pro Wrestling Noah (2008–2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, 15 Şubat 2008'de debut yaptı ve Chris Hero ile takım oldu fakat Jun Akiyama ve Kentaro Shiga'ya yenildi. Şubat ayında Global Takım Liginde ikili güreştikleri tüm maçları kaybettiler. İkili bir süre ara verdikten sonra Kasım ayında 3 haftalık uzun bir tur'a katıldılar. Tur'un son gününde Takuma Sano ve Yoshihiro Takayama'yı GHC Takım maçında yenerek yeni şampiyon oldular. Castagnoli, 15 Mayıs 2011'de Almanya turunda Takashi Sugiura'ya GHC Heavyweight maçında yenilerek ayrıldı.

Diğer Federasyonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kasım 2006'da Castagnoli, Antonio Thomas ile MXW Pro Wrestling's federasyonunda karşılaştı. Nisan ayında Chikara'yı temsilen 16 adamlı Kings of Europe yarışmasına katıldı. Fakat açılış maçında eski partneri Chris Hero'ya yenilerek elendi. 2007 yılında Castagnoli, Reclaiming The Glory yarışmasına katıldı. İlk tur'da Pepper Parks'ı ikinci tur'da ise Sicodelice, Jr.'yi yenmesine rağmen yarı finalde Brent Albright'a elendi. Eylül ayında ise Castagnoli, Independent Wrestling Association Mid-Souths'un Ted Pretty Invitational 2007 turnuvasına katıldı. İlk tur'da Nigel McGuinness'i, çeyrek finalde de Davey Richards'ı yendi. Fakat yarı final'de Three-way elimination maçında ilk elenen oldu ve turnuvaya veda etti. 13 Mart 2010'da Castagnoli, Evolve Wrestling'e debut yaptı ve Bobby Fish'i yendi. 1 Mayıs'ta ise Castagnoli, Chuck Taylor'ı yendi.

WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

Florida Championship Wrestling (2011–2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

Castagnoli, Nisan 2012'de Antonio Cesaro olarak çıktığı bir WWE Dark maçında iken.

16 Eylül 2011'de Castagnoli, WWE'ye imza attı ve WWE'nin eğitim federasyonu FCW'de güreşe Antonio Cesaro ismiyle başladı. Cesaro debutunu 17 Eylül'de yaptı ama Seth Rollins'e yenildi. Televizyon dönüşünü 24 Ekim'de yaptı ve Mike Dalton'u yendi. 6 Ocak 2012'de WWE'nin Jackson, Mississippi'deki bir canlı etkinliğinde debut yaptı. Michael McGillicutty ile takım oldu ama Alex Riley ve Mason Ryan'a yenildi. 3 gün sonra Superstars'ta Cesaro, Alex Riley’i Dark maçta yendi. Mart ayında Cesaro, Richie Steamboat ile FCW Şampiyonluk kemeri için feuda girdi. Cesaro 17 Nisan'da SmackDown'da dark maçta UK Kid'i yendi.

Birleşik Devletler Şampiyonu (2012–2013)[değiştir | kaynağı değiştir]

Cesaro, 2013'te Birleşik Devletler Şampiyonu iken.

Antonio Cesaro televizyon debutunu 20 Nisan 2012'de SmackDown şovunda arka alanda Aksana'nın sevgilisi olarak yaptı. İlerleyen haftalarda Cesaro, Tyson Kidd'i yendi. 3 Temmuz tarihli Great American Bash Smackdown'da ilk yenilgisini Mixed Takım maçında The Great Khali ve Layla karşısında aldı. 27 Temmuz ve 3 Ağustos'taki SmackDown şovlarında Cesaro kemerin ortada olmadığı maçlarda Birleşik Devletler Şampiyonu Santino Marella'yı yendi. İlerleyen haftalarda Cesaro kişisel ilk yenilgisini Christian'a karşı aldı. 19 Ağustos'taki SummerSlam'de Santino Marella'yı yenerek yeni Birleşik Devletler Şampiyonu oldu ve WWE'deki ilk kemerini aldı. Cesaro kemerini 3 Eylül tarihli Raw'da Santino Marella'ya karşı başarılı bir şekilde korudu.

Cesaro'nun Night Of Champions şovunun Pre-Show mücadelesindeki Battle Royal galibi ile gecenin ilerleyen saatlerinde karşılaşacağı duyuruldu. Battle Royal'den galip çıkan isim Zack Ryder olur ve Cesaro bu maçı rahat kazanır. 21 Eylül'de ise Cesaro, Santino ile kemerin ortada olmadığı bir maçta güreşirken yenilmesine sebep olan kız arkadaşı Aksana'dan ayrılır. İlerleyen zamanlarda ise Cesaro kemerini Santino'ya karşı başarı ile korur. Cesaro 22 Ekim tarihli Raw'da ise Justin Gabriel'i yenerek kemerini korur. 6 gün sonra gerçekleşen Hell in a Cell şovunda ise Cesaro, Justin Gabriel'i bir kez daha yenerek kemerini korudu. Bu PPV'dan sonra Cesaro, R-Truth ile feuda girmeye başladı. Cesaro, Truth'un takım arkadaşı Kofi Kingston ile yaptığı maçtan sonra ona saldırınca Truth'ta Kofi'yi kurtarmak için geldi ve böylece feud temeli atıldı. 18 Kasım tarihinde gerçekleşen Survivor Series'te ise Cesaro, R-Truth'u yenerek USC kemeri serisini devam ettirdi. Cesaro, 3 Aralık tarihli Raw'da ise içinde Wade Barrett, Kofi Kingston ve R-Truth’un bulunduğu Fatal 4-Way maçında kemerini korumayı başarır. 16 Aralık tarihinde gerçekleşen TLC'de ise Cesaro bir kez daha kemerini Truth'a karşı korur. Cesaro, 31 Aralık tarihli Raw'da kemerini Sgt. Slaughter'a, 2 gün sonraki Main Event şovunda ise The Great Khali'ye karşı başarıyla korudu. Bir süre sonra The Miz ile feuda giren Cesaro, Royal Rumble'da Miz ile karşılaştı ve kemerini korudu. İlerleyen saatlerdeki Royal Rumble maçında ise Cesaro 22. sıradan girdi ama John Cena tarafından elendi. Miz ile feudu Elimination Chamber'da devam eden Cesaro, kemerini diskalifiye ile Miz'e karşı korudu. 1 Mart tarihli SmackDown'da ise Cesaro kemerini 2 Out-of-3-falls maçında yine Miz'e karşı korudu ve feudu kazanan taraf oldu. 21 Mart'ta gerçekleşen NXT Clash Of Champions uygulamasında Cesaro kemerini Adrian Neville'a karşı korudu. 15 Nisan tarihli Raw'da ise Cesaro kemerini Kofi Kingston'a kaybetti ama arkasında 240 günlük bir şampiyonluk bıraktı. Ardından rövanş maçında Main Event'te karşı karşıya gelen ikiliden galip olarak yine Kofi Kingston çıktı.

The Real Americans (2013–2014)[değiştir | kaynağı değiştir]

2013'te Cesaro, The Real Americans grubu (Zeb Colter ve Jack Swagger) ile birlikte iken.

Kemeri kaybettikten sonra Cesaro, Main Event'ta, Raw'da, Superstars'ta ve NXT'te maçlara çıkmaya devam etti. Kısa bir feud'u ise NXT'te Sami Zayn ile yaşadı. 22 Mayıs'taki şovda Zayn'e yenilen Cesaro bunun karşılığını ise 14 Haziran'da Zayn'i yenerek verdi. Cesaro, daha sonra Payback'te John Cena ve Ryback arasında geçen maçta Lumberjack üyesi olarak bulundu. Cesaro, Haziran ayında Zeb Colter'ın yanına geçti ve Jack Swagger ile takım arkadaşı oldu. "The Real Americans" olarak anılan takıma geçiş sebebini "Amerika'ya üstün insan olduğu için gelen son göçmen" olmasıyla açıklıyor ve Colter'ın sürekli dillendirdiği Amerika'nın yeni göçlerle bozulduğu tezini desteklediğini söylüyordu. İkilinin ilk işi Money In The Bank'teki çanta maçına katılmak oldu. Cesaro ve Swagger epey ilginç görüntüler verdikleri maçta başarılı olamadılar. Ertesi günkü Raw'da ilk kez takım maçına çıktılar ama The Usos'a kaybettiler. Cesaro bir yandan da NXT'de görünmeye devam ediyordu. 3 Haziran tarihli NXT'de Bo Dallas'a NXT Championship mücadelesini kaybederken 21 Ağustos'ta uzun süredir feudda olduğu Sami Zayn'i müthiş bir 2-Out-of-3-falls maçında mağlup etmeyi başardı. Real Americans ile Night of Champions'ın ön şovunda Takım Şampiyonluğuna Contenders olmak için maça çıktı. Ancak Tag Team Turmoil maçtan o dönem yükselişte olan Prime Time Players (Darren Young & Titus O'Neil) galip ayrıldı. Real Americans bundan sonra Santino Marella ve The Great Khali ile feuda girdi. Santino ilerleyen haftalarda hem Swagger'ı hem de Cesaro'yu tekli maçlarda yenince ikiliyi epey kızdırdı. Battleground'ta Real Americans, Santino Marella ve The Great Khali'yi yenerken geceye Cesaro'nun The Great Khali'ye yaptığı "Cesaro Swing" damga vurdu. Bu geceyle birlikte Cesaro da seyirciden sağlam bir olumlu reaksiyon almaya başladı. Ama bu senaryolarda ona pek katkı sağlamadı. Yeni gelen takım Los Matadores ile olan feudlarında Hell in a Cell'deki maçı kaybeden Real Americans bir Raw şovunda Takım Şampiyonları Cody Rhodes ve Goldust'ı yenmeyi başardı ancak bu maçta kemer ortada değildi.

2014 ile birlikte Cesaro seyirci desteğini arttırmayı başardı. Ancak Real Americans birçok takımla karşılaşıp büyük çoğunluğundan yenik ayrıldı. Cesaro, Royal Rumble maçına katıldı ancak Roman Reigns tarafından elendi. Büyük kalıplı isimlere yaptığı Cesaro Swing'ler ile ile büyük destek alan Cesaro en büyük süksesini Elimination Chamber'daki altı kişilik WWE Dünya Ağırsıklet Şampiyonluk maçı serüveninde yaptı. Dolph Ziggler'ı yenip maça katılma hakkı kazandı. SmackDown'da şampiyon Randy Orton'ı yenerken taraftarın da büyük desteğini aldı. Ayrıca bu maçta da ilk kez sadece "Cesaro" olarak anıldı ve ilk adı olan Antonio'yu kullanmayı bıraktı. Elimination Chamber maçına ilk sıradan giren Cesaro 30 dakika boyunca dayansa da John Cena'ya pes etti ve elendi. Cesaro, NXT'deki Sami Zayn ile olan feudunu da Şubat ayındaki NXT Arrival şovunda bitirdi. Zayn'ı o gece bir kez daha yendi ama maçtan sonra onu kucaklayarak seyircinin gönlündeki tahtını sağlamlaştırdı.

Paul Heyman Guy ve Çeşitli Hikayeler (2014–günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

WrestleMania XXX'tan 1 gün sonra gerçekleşen Raw'da Hulk Hogan, Cesaro'yu André the Giant Anısına yapılan Battle Royal maçındaki galibiyetinden dolayı kutlar iken.

Elimination Chamber gecesi Cesaro'nun takım arkadaşı Jack Swagger, Big E'ye Kıtalararası Şampiyonluk mücadelesinde kaybeder. Ertesi Raw şovunda Cesaro ve Big E maça çıkar. Cesaro tam kazanacakken Swagger dayanamayıp Big E'ye saldırır ve maçın diskalifiye ile bitmesine neden olur. Bu maçla birlikte araları açılan Cesaro ve Swagger her seferinde sinirlenirken Zeb Colter ikisinin arasını düzeltmek için çabalar. Ancak WrestleMania XXXWrestleMania 30'un ön şovunda Real Americans bir kez daha WWE Takım Şampiyonluk maçını kaybedince işler tamamen bozulur. Maçtan sonra Swagger, Cesaro'ya saldırmaya başlar fakat Cesaro kurtulur ve Swagger'a Cesaro Swing yapar. WrestleMania XXX'un ilerleyen saatlerinde Cesaro, WWE kariyerinin en büyük başarısına imza atar ve André the Giant anısına yapılan büyük Battle Royal maçından galip ayrılır. Son sırada büyük bir güçle Big Show'u kaldırıp ring dışına gönderen Cesaro'ya ödül olarak André the Giant Kupası verilir.

WrestleMania 30'dan sonraki gün gerçekleşen Raw şovunda büyük bir sürpriz vardı. Herkes Cesaro'nun Real Americans'ı arkasında bırakıp face olduğunu düşünürken Cesaro o gece "Paul Heyman Guy" olduğunu açıkladı ve heel olarak devam etti. Bu zamanda Jack Swagger ile olan mücadelesi de devam etti. Bu mücadele yüzünden Kıtalararası Şampiyonluğu contender turnuvasından elenen Cesaro, Extreme Rules'ta Jack Swagger ve Rob Van Dam ile üçlü maça çıktı. Cesaro son olarak Van Dam'i eleyerek maçı kazandı. Cesaro bundan sonra Birleşik Devletler Şampiyonluğu için şampiyon Sheamus ile feuda girdi. İkili Main Event'te oldukça iyi bir maç çıkardı. Bu maç Double count-out ile biterken Payback'teki kemer maçı da bir o kadar iyi geçer, fakat Cesaro maçı roll-up ile kaybeder. Ardından bu feud Money in the Bank'te iki ismin de 8 kişilik büyük merdiven maçına katılmasıyla devam etti. Maçı ve ana kemerleri kazanan isim John Cena oldu.

Cesaro bundan sonra tekrar Kıtalararası Şampiyonluğuna yöneldi. şampiyon Bad News Barrett sakatlanmış ve kemer boşa çıkarılmıştı. Battleground'ta şampiyonluk için yapılan Battle Royal'de Cesaro büyük favori görülmeye başladı. Ancak tuhaf bir şekilde haftalık şovlarda Kofi Kingston'a ve Big E'ye üst üste maçlar kaybetti. Battleground'taki Battle Royal maçında büyük bir şok yaşattı ve Heath Slater tarafından elendi. Battleground'dan sonra Cesaro artık bir Paul Heyman Guy olmadığını açıkladı. Cesaro heel olarak devam etti ve Heyman ile olan dostluğunu da sürdürdü. Zaten bu sadece SummerSlam döneminde Heyman'ın Brock Lesnar ile rahatça ilgilenmesi için alınan bir karardı. 28 Temmuz tarihli Raw şovunda John Cena ile müthiş bir maç çıkardı ancak kazanamadı. 2 Ağustos tarihli SmackDown'da ise eski takım arkadaşı Jack Swagger'a kaybetti. SummerSlam ön-şovunda Cesaro, Rob Van Dam'e mağlup olur fakat 1 hafta sonraki Raw'da Rob Van Dam'i yenerek Night of Champions şovunda WWE Birleşik Devletler Şampiyonluğu için şampiyon Sheamus ile maça çıkmaya hak kazanır, fakat bu sefer de kemeri kazanamaz. Cesaro, 26 Eylül tarihli SmackDown şovunda gerçekleşen Battle Royal maçını kazanır ve WWE Kıtalararası Şampiyonluğu için bir numaralı aday olur, ama gecenin ilerleyen saatlerinde şampiyon Dolph Ziggler'a yenilerek bu fırsatını da kaybeder. Ardından Tyson Kidd ile WWE Tag Team Şampiyonu olurlar. Onu da Extreme Rules 2015'te The New Day'e kaybederler.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Cesaro, Jack Swagger'a superplex Hareketini uygularken.
Castagnoli, giant swing Hareketini uygularken.
Castagnoli, Tursas ile birlikte Ragnarok Hareketini uygularken.
Kings of Wrestling, Castagnoli ve Chris Hero (sağda) ve menajerleri Sara Del Rey (ortada).
 • Menajerleri
  • Jade Chung
  • SoCal Val
  • Prince Nana
  • Shane Hagadorn
  • Sara Del Rey
  • Aksana
  • Zeb Colter
  • Paul Heyman
 • Lakapları
  • "Double C"
  • "The Most Money Making Man"
  • "The Stalwart Swiss Powerhouse"
  • "Very European"
  • "A Real American"
  • "The Swiss Sensation
  • "Paul Heyman Guy"
  • "The King of Swing"
  • "Master of the WWE Universe"
 • Giriş müzikleri

Eğittiği Güreşçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Air 2 Style
 • Andres Diamond
 • Andy Header
 • Chris Bernardi
 • Dasher Hatfield
 • Don Heavy
 • Estonian ThunderFrog
 • Frightmare
 • Green Ant
 • Hellvetic Warrior
 • Jakob Hammermeier
 • Jonathan Barber (hakem)
 • Kobald
 • Kodama
 • Little Mondo
 • Madison Eagles
 • Marc Roudin
 • Mark Angelosetti
 • Marshal T
 • Medianoche
 • Obariyon
 • Saturyne
 • Steve Allison
 • Tribun
 • Tursas
 • Vin Gerard

Şampiyonlukları ve başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Cesaro, 2013'te WWE Birleşik Devletler Şampiyonu iken.
Cesaro, Andre the Giant Anıt Kupası ile iken.
 • Chikara
  • Chikara Campeonatos de Parejas (2 kere) – ile birlikte Chris Hero (1) ve Ares (1)
  • King of Trios (2010) – ile birlikte - Ares ve Tursas
  • Tag World Grand Prix (Tag World Grand Prix 2005) – ile birlikte Arik Cannon
  • Tag World Grand Prix (Tag World Grand Prix 2006) – ile birlikte Chris Hero
  • Torneo Cibernético (2007)
 • Cleveland All-Pro Wrestling
  • CAPW Unified Heavyweight Championship (1 kere)
 • Combat Zone Wrestling
  • CZW World Tag Team Championship (2 kere) – ile birlikte Chris Hero
  • Last Team Standing (2006) – ile birlikte Chris Hero
 • German Stampede Wrestling
  • GSW Tag Team Championship (2 kere) – ile birlikte Ares
 • Juggalo Championship Wrestling
 • International Pro Wrestling: United Kingdom
  • IPW: UK Tag Team Championship (1 kere) – ile birlikte Ares
 • Independent Wrestling Association: Switzerland
  • IWA Switzerland World Heavyweight Championship (1 kere)
 • Pro Wrestling Guerrilla
  • PWG World Championship (1 kere)
 • Pro Wrestling Illustrated
  • PWI 2014'ün En İyi 500 Tekli Güreşçi Sıralamasında #13 Olması
 • Ring of Honor
  • ROH World Tag Team Championship (2 kere) – ile birlikte Chris Hero
  • Race to the Top (2007)
  • Tag Wars (2010) – ile birlikte Chris Hero
 • Swiss Wrestling Federation
  • SWF Powerhouse Championship (2 kere)
  • SWF Tag Team Championship (1 kere) – ile birlikte Ares
 • Westside Xtreme Wrestling
  • wXw World Heavyweight Championship (2 kere)
  • wXw World Tag Team Championship (1 times) – ile birlikte Ares
 • WWE
 • Wrestling Observer Newsletter
  • Most Underrated (2013)
  • Tag Team of the Year (2010) ile birlikte Chris Hero

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Claudio Castagnoli". AEW (İngilizce). 26 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]