İçeriğe atla

Lost (2. sezon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Lost
2. sezon
"Everything Happens for a Reason" başlıklı Lost'un 2. sezon posteri.
Ülke ABD
Bölüm sayısı24
Yayın
KanalABC
Orijinal yayın tarihi21 Eylül 2005-24 Mayıs 2006
Ev sineması yayını
DVD yayın tarihi5 Eylül 2006 (Genişekran kutu set)
Sezon kronolojisi
← Önceki
1. sezon
Sonraki →
3. sezon
Lost bölümleri

Amerikan drama televizyon dizisi Lost'un ikinci sezonu, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 21 Eylül 2005'te "Man of Science, Man of Faith" bölümüyle başladı ve 24 Mayıs 2006 tarihinde "Live Together, Die Alone" adlı bölümüyle sona erdi. Sezon boyunca, bir uçak kazasın sonucunda Güney Pasifik'teki[1] gizemli bir adada mahsur kalan bir grup kazazedenin hikâyesine, kazadan sonraki kırk dördüncü günden itibaren anlatılmaya devam edildi. Olaylar, 4 ila 27 Kasım 2004 tarihinde geçti. Dizinin yapımcıları, ilk sezonda karakterlerin tanıtıldığını, ikinci sezonda ise kazazedelerin "ambar" dedikleri istasyonlarda araştırmalar yapan 1980'lerin gizemli Dharma Girişimi ile ilgili olduğunu belirttiler.[2]

Sezon, Amerika Birleşik Devletleri'nde çarşamba akşamları saat 21.00'de ABC kanalında yayınlandı. Düzenli bir şekilde gösterilen yirmi dört bölümün yanında sezonunu prömiyerinden önce "Destination Lost", onuncu bölümünden önce "Lost: Revelation", yirminci bölümünden önce "Lost: Reckoning" adlarında üç kolaj bölüm de yayınlandı. Dizinin ikinci sezonunun DVD'si Buena Vista Home Entertainment tarafından Lost: The Complete Second Season - The Extented Experience adıyla yedi diskten oluşan DVD kutu seti olarak 5 Eylül 2006'da Birleşik Devletler'de piyasaya sunuldu.[3]

Teknik ekip[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezonun prodüksiyonu, Touchstone Television (şimdiki adıyla ABC Studios), Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarafından gerçekleştirildi ve bölümleri ABD'de ABC kanalında yayınlandı. Yardımcı yaratıcılardan olan J.J. Abrams ile Damon Lindelof'un dışında Bryan Burk, Jack Bender ve Carlton Cuse programın yürütücü yapımcıları olarak programda görev aldılar.[4] Yazar kadrosunda Lindelof, Cuse, yardımcı yönetici yapımcı Steven Maeda, supervising yapımcı Javier Grillo-Marxuach, supervising yapımcılar Edward Kitsis & Adam Horowitz, supervising yapımcı Leonard Dick, supervising yapımcı Jeph Loeb, supervising yapımcı Craig Wright, yapımcı Elizabeth Sarnoff ve Christina M. Kim görev aldılar. Jack Bender, Stephen Williams, kamera operatörü Paul Edwards ve Eric Laneuville sezon boyunca diziyi düzenli yöneten yönetmenler olarak görev aldılar. Dizinin müziği Michael Giacchino tarafından bestelendi.

Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Soldan sağa doğru: Mr. Eko, Claire, Hurley, Kate, Jin, Ana Lucia, Sayid, Jack, Sawyer, Sun, Charlie, Libby, Michael ve Locke

İkinci sezon, ilk sezondan devam eden on iki oyuncunun yanı sıra toplam on beş oyuncu ana kadroda yer aldı. Karakterler, görüntülenme ve isimlendirilme sırasına göre sıralandılar Matthew Fox, kazazedelerin lideri Jack Shephard'ı oynadı.[5] Terry O'Quinn, "kader adamı" John Locke'ı canlandırdı.[6] Jorge Garcia, Hugo "Hurley" Reyes karakterini canlandırdı.[7] Josh Holloway, düzenbaz biri olan James "Sawyer" Ford'ı canlandırırken, Evangeline Lilly ise kaçak Kate Austen karakterini oynadı. Michelle Rodriguez, kuyruk kısmındaki kazazedelerin lideri Ana-Lucia Cortez karakterini oynadı.[8] Daniel Dae Kim, İngilizce konuşamayan Jin Kwon'u oynadı.[9] Naveen Andrews, eski Irak Cumhuriyet Muhafızı Sayid Jarrah karakterini canlandırdı.[10] Dominic Monaghan, eski rock yıldızı Charlie Pace'i oynadı. Cynthia Watros, kuyruk kısmındaki kazazedelerden Libby'i canlandırdı.[11] Adewale Akinnuoye-Agbaje, Katolik papazı Mr. Eko'yu oynadı.[12] Yunjin Kim, Jin'in İngilizce konuşabilen Sun Kwon karakterini oynadı. Emilie de Ravin, yeni anne Claire Littleton'ı canlandırdı.[13] Harold Perrineau, oğlu Diğerleri tarafından kaçırılan baba Michael Dawson'ı oynadı. Maggie Grace ise Shannon Rutherford karakterini canlandırdı.

Malcolm David Kelley, Michael'ın oğlu Walt Lloyd karakteriyle sadece yer aldığı bölümlerde oyuncu listesinde adı yer aldı.[14] Eski ana oyunculardan Ian Somerhalder, bazı bölümlerde Boone Carlyle karakteriyle tekrar göründü.

İkinci sezonda, çeşitli konuk oyuncular yer aldı. Michael Emerson, Diğerleri'nden olduğu düşünülen ve kendini Henry Gale olarak tanıtan birini canlandırdı. L. Scott Caldwell, Rose Henderson karakteriyle tekrar yer alırken, Sam Anderson ise Rose'un kocası Bernard Nadler olarak görünmeye başladı. Kimberley Joseph, Cindy Chandler olarak yer aldı.[15] Henry Ian Cusick, ambdar üç yıl boyunca yaşayan Desmond Hume'u canlandırdı.[16] M.C. Gainey, Diğerleri'nden Tom'u ve Tania Raymonde ise Alex'i canlandırdı. John Terry, birçok flashbackte Jack'in babası Christian Shephard'ı canlandırdı. François Chau, DHARMA oryantasyon filmlerindeki bilgi veren profesörü oynadı.[17] Clancy Brown, Desmond ile birlikte ambarda yaşayan ve Desmond tarafından kazara öldürülen Kelvin Inman karakterini canlandırdı.

Yayın bilgileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Damon Lindelof, Emmy'e aday gösterildi.

Lost'un ikinci sezonu, Emmy Ödülleri'ne senaryo, yönetmen ve konuk oyuncu dallarında aday oldu[18] fakat herhangi bir ödül kazanamadı.[19] Drama ve başrol kadın oyuncu dallarında Altın Küre Ödülleri'ne aday gösterilen dizi, bu dallardaki hiçbir ödülü kazanamadı.[20] 2. sezonun DVD seti, piyasaya sunulduğu ilk hafta en çok satanlar listesinde ilk sıraya oturdu[21] ve ilk gün 500.000 kopya sattı.[22] Amazon'da 2006'nın en hızlı satılan DVD'leri arasında yedinci sırada yer aldı.[23] Metacritic'de yapılan altı eleştiriye bağlı olarak DVD seti 100 üzerinden 85 puan [85/100] alarak "evrensel beğeni" topladı.[24] Sezonun prömiyeri, 23.47 milyon Amerikalı tarafından izlenilerek dizileri için yüksek bir rating aldı.[25] Ayrıca sezon boyunca yayınlanan tüm bölümler ortalama 18.91 milyon Amerikalı tarafından izlenildi.[26]

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Aşağıdaki tabloda "Sıra no." sütunu, bölümün tüm dizi içindeki sırasını, "Bölüm no." sütunu ise bölümün ilgili sezon içindeki sırasını göstermektedir. "Amerikalı izleyici sayısı (milyon)" sütunu, bölümü canlı izleyen veya kaydedip yayınından sonraki yedi gün içinde izleyen Amerikalıların sayısının kaç milyon olduğunu göstermektedir. Sezon boyunca yayınlanan tüm bölümlerin toplam uzunlu 1056 dakikadır.[27]


genel

sezon
Bölüm adıYönetmenSenaristYayın tarihiABD seyircisi
(milyon)
261"Man of Science, Man of Faith"Jack BenderDamon LindelofJack21 Eylül 200523.47[28]
1.sezon finalinde Jack ve Locke ambarın kapağını patlatmışlardı. Kate, Jack ve Locke ambarı keşfederlerler ve ambarda yaşayan Desmond ile karşılaşırlar. Shannon, Walt'u ormanda görür. Jack bir silah alır ve ambara girer. Daha sonra Desmond'ın Kate ve Locke'u esir aldığını görür. Flashbacklerde Jack, daha sonra evleneceği eşini ameliyat eder ve Desmond ile tanışır.
272"Adrift"Stephen WilliamsSteven Maeda & Leonard DickMichael28 Eylül 200523.17[29]
Michael ile Sawyer, kıyıya geri dönmeye çalışlar. Karaya çıktıklarında Diğerleri'nden olduğunu düşündüğü bir gruptan kaçmaya çalışan Jin'i görürler. Ambarda ise Desmond Locke'ı, Hurley'in piyangoyu kazanmasını sağlayan sayıları bilgisayara girmesini için zorlar.Bir önceki bölümde Desmond, Kate ve Locke'u esir almıştı. Bu bölümde o olayı detaylı bir şekilde gösterir. Flashbacklerde; Michael, iki yaşında olan oğlu Walt'un vesayetini boşandığı eşine verir.
283"Orientation"Jack BenderJavier Grillo-Marxuach & Craig WrightLocke5 Ekim 200522.38[30]
Jack ve Locke, ambarın adadaki elektromanyetiği kontrol altına alması için Dharma Girişimi tarafından inşa edilmiş olduğunu öğrenirler. Michael, Sawyer ve Jin; Diğerleri'nden sandıkları grubun aslında adaya düşen aynı uçaktaki kuyruk kısmındaki kazazedeler olduğunu öğrenirler. Flashbacklerde ise Locke'un babasıyla olan sorunları ve bu sorunları çözmek için yardım aldığı Helen ile olan ilişkisi anlatılır.
294"Everybody Hates Hugo"Alan TaylorEdward Kitsis & Adam HorowitzHurley12 Ekim 200521.66[31]
Kuyruk kısmındaki kazazedeler Michael, Sawyer ve Jin'i alarak terk edilmiş Dharma istasyonuna götürürler. Hurley, ambardaki yiyecekleri bölüştürür. Flashbacklerde Hurley, piyangoyu kazandıktan sonra işinden ayrılır ve en iyi arkadaşı kendisine geri döner.
305"...And Found"Stephen WilliamsCarlton Cuse & Damon LindelofSun & Jin19 Ekim 200521.38[32]
Michael, oğlu Walt'u aramaya gider, onu takip eden Jin ve Mr. Eko ile birlikte Diğerleri'ni görürler. Kocasının hayatından endişe duyan Sun, kaybettiği nişan yüzüğünü arar ve bulur. Flashbacklerde ise Sun ile Jin'in ilk kez tanışmaları anlatılır.
316"Abandoned"Adam DavidsonElizabeth SarnoffShannon9 Kasım 200520.01[33]
Shannon, Walt'un adada olduğuna inanır ve onu aramaya başlar. Ana Lucia ve diğerleri, ölmek üzere olan Sawyer'ı uçağın gövde kısmındaki kazazedelerin bulunduğu kampa götürmeye çalışırlar. Ana Lucia, Diğerleri'nden olduğunu düşündüğü Shannon'a ateş eder ve yanlışlıkla onu öldürür. Flashbacklerde Shannon'ın babasının ölümünden sonra olanlar anlatılır.
327"The Other 48 Days"Eric LaneuvilleDamon Lindelof & Carlton CuseKuyruk kısmı kazazedeleri16 Kasım 200521.87[34]
Uçağın kaza yapmasından sonra uçağın kuyruk kısmındaki kazazedelerin adaya düştükleri ilk 48 günü anlatılır. Bazı geceler, Diğerleri'nden birileri kamplarına gelerek kazazedelerden kimilerini kaçırırlar. Bunun üzerine Ana Lucia ve Goodwin, Nathan'dan şüphelenirler ve Nathan'ı çukura atarlar. Ancak yanlış kişiden şüphelenilir. Goodwin, Nathan'ı öldürür. Bernard, Boone'un ölmeden önceki telsiz konuşmasını duyar. Ana Lucia ve 48 gündür konuşmayan Mr. Eko, Goodwin'in uçakta olmadığını anlarlar. Bu yüzden Ana Lucia, Goodwin'i öldürür.
338"Collision"Stephen WilliamsJavier Grillo-Marxuach & Leonard DickAna Lucia23 Kasım 200519.29[35]
Mr.Eko, tedavi olabilmesi için Sawyer'ı ambara getirir. Kuyruk kısmındaki kazazedeler, diğer kazazedelerle bir araya gelir. Flashbacklerde, polis memuru olan Ana Lucia'nın karnındaki bebeği öldüren adamı soğukkanlı bir şekilde öldürüşü anlatılır.
349"What Kate Did"Paul EdwardsSteven Maeda & Craig WrightKate30 Kasım 200521.54[36]
Kate, yaralı olan Sawyer'a ambarda bakarken, diğer kazazedeler Shannon'ın cenazesi için toplanmışlardır. Ana Lucia, cenazeye katılmayı reddeder. İletişim için kullanılması yasak olan ambardaki bilgisayarı kullanan Michael, oğlu Walt olduğunu düşündüğü biriyle iletişime geçer. Flashbacklerde ise Kate'in asıl suçlu olan babasını öldürmesi gösterilir.
3510"The 23rd Psalm"Matt Earl BeesleyCarlton Cuse & Damon LindelofMr. Eko11 Ocak 200620.56[37]
Charlie, Eko'yu eroinle dolu olan ve adaya çok önceden düşmüş olan bir başka uçağın bulunduğu yere götürür. Mr.Eko, uçakta kardeşinin bedenini bulur. Charlie ise içleri eroin dolu olan Meryem Ana heykelciklerinden yanına alır ve bu nedenle Claire, Charlie'ye olan güvenini kaybeder. Flashbacklerde, Mr.Eko'nun bir uyuşturucu çetesinin ele başı olduğunu ve Yemi adında papaz olan bir kardeşi olduğunu gösterir.
3611"The Hunting Party"Stephen WilliamsElizabeth Sarnoff & Christina M. KimJack18 Ocak 200619.13[38]
Michael oğlu Walt'u bulmak için kazazedelerin yanından ayrılır. Jack, Locke, Sawyer ve Kate; Michael'ı takip ederler fakat ormanda Diğerleri ile karşılaşırlar. Flashbacklerde, Jack'in eşi onu terk eder.
3712"Fire + Water"Jack BenderEdward Kitsis & Adam HorowitzCharlie25 Ocak 200619.05[39]
Charlie, rüyasında Claire'in bebeği Aaron'ın hayatının tehlikede olduğunu görür ve bebeğin bu sebeple vaftiz edilmesi gerektiğini düşünür. Claire ile Charlie arasında bu nedenle tartışma çıkar. Locke, Charlie'nin uçak enkazından getirdiği eroin dolu heykelcikleri ambardaki kilitli odaya koyar. Flashbacklerde, Charlie'nin içinde yer aldığı müzik grubu, eski şöhretli yıllarına dönmeye çalışır.
3813"The Long Con"Roxann DawsonSteven Maeda & Leonard DickSawyer8 Şubat 200618.74[40]
Sun, ormanda birileri tarafından saldırıya uğradığında, Ana Lucia, Locke, Kate ve Jack ambardaki silahlar hakkında tartışmaktadırlar. Sawyer ve Charlie, ambardaki tüm silahları Sawyer için ele geçirmişlerdir. Charlie, böylece Locke'tan intikamını alır. Flashback sahnelerinde ise Sawyer, daha sonra aşık olacağı kadını kandırmaya çalışır.
3914"One of Them"Stephen WilliamsDamon Lindelof & Carlton CuseSayid15 Şubat 200618.20[41]
Rousseau, ormanda yakaladığı ve Diğerleri'nden olduğuna inandığı bir adamı Sayid'e teslim eder. Sayid de adamın Diğerleri'nden olduğuna inanır ve kendi yöntemleriyle adı "Henry Gale" olan adamdan bilgi almaya çalışır. Flashbacklerde Sayid, ilk kez bir mahkûma işkence yapar.
4015"Maternity Leave"Jack BenderDawn Lambertsen Kelly & Matt RagghiantiClaire1 Mart 200616.43[42]
Aaron hastalanınca; Claire, Kate ve Rousseau daha önce Claire'in rehin tutulduğu Staff adındaki Dharma istasyonuna ilaç bulma umuduyla giderler. Jack ile Locke, Henry ile nasıl anlaşacakları konusunda tartışırlar. Claire, Ethan tarafından kaçırıldığından sonraki olayları ve Rousseau ile kızı Alex'in yardımıyla kaçtığını hatırlar. Flashbacklerde, bu sefer farklı olarak Ethan'ın Claire'ı kaçırdığında neler yaptığını gösterir.
4116"The Whole Truth"Karen GaviolaElizabeth Sarnoff & Christina M. KimSun22 Mart 200615.30[43]
Ana Lucia, Charlie ve Sayid; Henry'nin balonunun bulunduğu yere giderler. Sun, hamile olduğunu öğrenir. Flashbackerde Sun, Jin'in kısır olduğunu öğrenir.
4217"Lockdown"Stephen WilliamsCarlton Cuse & Damon LindelofLocke29 Mart 200616.21[44]
Ambarda, Locke aniden kilitli kalır ve Henry'den numaraları bilgisayara girmesini ister. Ana Lucia, Charlie ve Sayid geri dönerler ve Henry'nin yalan söylediğini belirtirler. Flashback sahnelerinde Helen, Locke'un evlilik teklifini kabul etmez.
4318"Dave"Jack BenderEdward Kitsis & Adam HorowitzHurley5 Nisan 200616.38[45]
Hurley, hayalî arkadaşını ormanda takip eder ve Libby ile olan ilişkisi gelişir. Locke, Henry'nin bilgisayara numaraları girmemesinin ardından hiçbir şey olmamasından sonra ambara olan inancını sorgular. Hurley akıl hastanesinde kaldığı dönemi hatırlar ve flashbacklerde Libby'nin de aynı akıl hastanesinde olduğunu görürüz.
4419"S.O.S."Eric LaneuvilleSteven Maeda & Leonard DickRose & Bernard12 Nisan 200615.68[46]
Bernard, adadan kurtulmak için S.O.S sinyali oluşturmaya çalışır fakat eşi Rose ona adada kaldıkları sürede kanseri yendiğini hissettiğini anlatır ve bu sebeple adada kalmak ister ve bu nedenle eşini sinyal oluşturmaktan vazgeçirir. Locke ise adaya olan inancını kaybeder. Flashbacklerde Rose ile Bernard çifti balayı için Avustralya'dadırlar. Kate ile Jack, Henry'yi Walt ile takas edebilmek için gittikleri yerde Michael ile karşılaşırlar.
4520"Two for the Road"Paul EdwardsElizabeth Sarnoff & Christina M. KimAna Lucia3 Mayıs 200615.56[47]
Michael, Diğerleri'nin savunmasız olduğu haberiyle geri döner. Ana Lucia, Henry'ye gerçekleri söyletmeye çalışır. Hurley, Libby'yi sahile sürpriz piknik yapmaya götürür. Ambarda Michael, Ana Lucia ile Libby'yi öldürerek Henry'yi serbest bırakır. Flashbacklerde ise Ana Lucia, Jack'in babası için korumalık yapmaktadır.
4621"?"Deran SarafianDamon Lindelof & Carlton CuseMr. Eko10 Mayıs 200616.35[48]
Eko ile Locke, diğer istasyonları kameralarla gözetleyen bir Dharma istasyonu bulurlar. Bu arada Jack ile diğerleri, vurulmuş olan Ana Lucia ve Libby ile uğraşırlar. Flashbacklerde Eko, Avustralya'da papazken bir sır öğrenir.
4722"Three Minutes"Stephen WilliamsEdward Kitsis & Adam HorowitzMichael17 Mayıs 200614.67[49]
Michael, oğlu Walt'u kurtarmak için Jack, Kate, Hurley ve Sawyer'ı ikna eder. Sayid ise Jack'e Michael'ın oğlunu kurtarmak için Diğerleri ile anlaşmış olduğundan şüphelendiğini söyler. Flashbacklerde ise Michael'ın Diğerleri tarafından yakalanır, eğer Henry'i serbest bırakırsa ve Jack, Kate, Sawyer, Hurley'i kendilerine getirirse oğlu Walt'u kendisine verecekleri söylenir. Sun, sahile doğru gelmekte olan bir botu fark eder.
48–4923–24"Live Together, Die Alone"Jack BenderCarlton Cuse & Damon LindelofDesmond24 Mayıs 200617.84[50]
Michael, yaptığı antlaşmaya uyarak Jack, Kate, Sawyer ve Hurley'i oğlunu kurtarma bahanesiyle Diğerleri'nin yanına götürür ve Diğerleri hepsini yakalar. Henry'nin Diğerleri'nin lideri olduğu anlaşılır. Hurley serbest bırakılırken Jack, Kate ve Sawyer tutsak alınır. Michael, oğluyla birlikte adadan ayrılır. Diğer taraftan adaya geri dönen Desmond ile Locke, Eko'ya rağmen sayıları girmeyerek bilgisayarın sıfırlanmasını sağlarlar. Flashbacklerde ise, kazazedelerin uçağının düşme nedeninin, Desmond'ın bilgisayara sayıları geç girmesinden kaynaklandığını öğrenilir. Ayrıca Desmond'ın adaya nasıl geldiği, ambarda Kelvin Inman adında biriyle yaşaması ve onu yanlışlıkla öldürüşü anlatılır.

DVD[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizinin ikinci sezon DVD'leri geniş ekran ve yedi diskten oluşan bir DVD kutu seti olarak ABD'de 5 Eylül 2006 tarihinde ve Büyük Britanya'da " Lost: The Complete Second Series - The Extended Experience" adıyla 2 Ekim 2006'da piyasaya çıktı. DVD'lerde ayrıca arka plan sahneleri, kesilmiş sahneler ile Lost'un karakterlerinin birbirleriyle olan bağlantılarını gösteren bir "Lost Connection" listesi ekstra olarak yer aldı.[51]

Sezonun DVD'leri Büyük Britanya'da iki set olarak satışa sunuldu. İlk set sezonun ilk 12 bölümü geniş ekran olan dört diskten meydana gelen bir kutu set olarak 17 Temmuz 2006'da piyasaya sunulurken, ikinci set kalan diğer bölümlerin yer aldığı dört disklik bir DVD kutu seti olarak 2 Ekim 2006'da satışa sunuldu. Sezonunu DVD'leri 4. bölgede 4 Ekim 2006'da piyasaya çıktı.

Lost: The Complete Second Season - The Extended Experience
Set Detayları Özel eklentiler
 • 23 Bölüm
 • 7-Disk Set
 • 1.78:1 Aspect Ratio
 • Altyazılar: İngilizce
 • İngilizce (Dolby Digital 5.1 Surround)
 • Sesli yorumlar (Dolby Digital 2.0 Stereo)
  • "Man of Science, Man of Faith" - Damon Lindelof, Carlton Cuse, Bryan Burk ve Jack Bender
  • "What Kate Did" - Paul Edwards, Michael Bonvillain ve Evangeline Lilly
  • "The 23rd Psalm" - Damon Lindelof, Carlton Cuse ve Bryan Burk
  • "The Whole Truth" - Elizabeth Sarnoff, Christina M. Kim, Yunjin Kim ve Daniel Dae Kim
  • "Dave" - Jack Bender, Jorge Garcia & Cynthia Watros
 • Aşama 1: Gözlem
  • Fire + Water: Bir Bölümünü Anatomisi
  • Lost: Mekânda
  • The World According To Sawyer
 • Aşama 2: Kayıt
  • The Lost Flashbackleri
   • Abandoned
   • Lockdown: Locke'un Babası
  • Silinmiş Sahneler
  • Lost Bloopers
 • Aşama 3: Sonuç
  • Lost: Connections - Üçüncü Sezon için İnteraktif Deneyimler
  • Gizemler, Kuramlar ve Komplolar
  • Ambarın sırları
 • gizli bonus eklentiler:
 • Evangeline Lilly ile sahilde yapılmış bir röportaj
Yayın tarihleri
 ABD
 Kanada
 Avustralya  Japonya  Birleşik Krallık
Parça 1 Parça 2 Tamamı
5 Eylül 2006 4 Ekim 2006 21 Mart 2007 17 Temmuz 2006 4 Ekim 2006

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Bazı bölgelerde sezon 24 bölüm olarak yayınlandı. Nedeni ise "Live Together, Die Alone" bölümünün, "Live Together, Die Alone: Part 1" ve "Live Together, Die Alone: Part 2" olmak üzere iki parçaya ayrılmasıdır.
 • i-tunes'larda, 2. sezon tam değildir. 12. bölüm olan "Fire + Water" mevcut değildir ve yüklenilememektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Fordis, Jeff, (22 Ocak 2007) "The Life of One of "The Others" Rests in Jack's Hands, on the Return of ABC's Lost 27 Eylül 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," ABC Medianet. 7 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 2. ^ Aurthur, Kate, (25 Mayıs 2006) "Dickens, Challah and That Mysterious Island 26 Ocak 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," The New York Times. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 3. ^ "Lost: The Complete Second Season". Amazon.com. 18 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2007. 
 4. ^ Lindelof, Damon (2006) "Lost Producers 4 Kasım 2014 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," ABC Medianet. 7 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 5. ^ Bain, Emily, (20 Ekim 2004) "Viewers Get Lost in Popular New ABC Show 17 Nisan 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," The Tufts Daily. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 6. ^ Lindelof, Damon (yazar) & Cuse, Carlton (yazar) & Bender, Jack 25 Mayıs 2005. Bölüm 25, sezon 1.
 7. ^ Garcia, Jorge (Mart 2006) "We Want Answers! 15 Şubat 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Maxim. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 8. ^ Ausiello, Michael, (3 Mayıs 2006) "Why Did Lost Kill Ana Lucia? Lindelof/Cuse Tell All! 23 Ekim 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," TV Guide. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 9. ^ Yoon, Cindy, (23 Haziran 2005) "Interview with Daniel Dae Kim 30 Haziran 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," AsiaSource. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 10. ^ Twair, Pat McDonnell, (Nisan 2005) "ABC-TV's Hit Series, Lost, Features Sayid, a Sensitive, Appealing Iraqi 26 Nisan 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Brittanica. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 11. ^ Ausiello, Michael, (10 Mayıs 2006) "Why Lost Killed Libby 13 Mayıs 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," TV Guide. 30 Ağustos 2007 tarihinde erişilmiştir.
 12. ^ Green, Graeme, (30 Ağustos 2006) "60 Seconds: Adewale Akinnuoye-Agbaje 13 Ocak 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Metro. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 13. ^ Disney (Ekim 2006) "Claire Littleton[ölü/kırık bağlantı]," ABC. 9 Eylül 2007 tarihinde erişilmiştir.
 14. ^ Keck, William, (24 Mayıs 2006) "A Father and Child Reunion? 12 Ağustos 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," USA Today. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 15. ^ Oliver, (8 Mart 2006) "Lost's Tail Spin 29 Ekim 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," News Limited. 19 Ekim2007 tarihinde erişilmiştir.
 16. ^ MacEachern, Daniel, (11 Ekim 2005) "The Petty Details of So-and-So's Life 9 Ocak 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Television Without Pity. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 17. ^ Lachonis, Jon, (Nisan 2007) "Lost's Dr. Marvin Candle, Francois Chau, Reveals All! 27 Ekim 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," BuddyTV. 19 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 18. ^ O'Brien, Conan, (6 Temmuz 2006) "The 58th Primetime Emmy Awards and Creative Arts Emmys Nominations 8 Temmuz 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Academy of Television Arts & Sciences. 5 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 19. ^ Mesger, Robin, (27 Ağustos 2006) "58th Primetime Emmy Winners 19 Mart 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Academy of Television Arts & Sciences. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 20. ^ Russell, Michael, (15 Ocak 2007) 2007 Golden Globe Awards Nominations & Winners 25 Temmuz 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Hollywood Foreign Press Association. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 21. ^ Arnold, Thomas K., (14 Eylül 2007) "Lost 2 Finds Way to Top of DVD Sales 5 Eylül 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," The Hollywood Reporter. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 22. ^ Dahl, Oscar, (14 Eylül 2007) "Lost Season 2 DVD Tops Charts 13 Kasım 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," BuddyTV. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 23. ^ "The Customers' Favorites: Top 100 DVD Bestsellers 9 Mart 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Amazon. 7 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 24. ^ Rosell, Rich & Sciullo, Maria & Gilchrist, Todd & Chaney, Jen & Raftery, Brian & Teh, Hock Guan, (Eylül 2006) "Lost (DVD Set) 2 Temmuz 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Metacritic. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 25. ^ Wilkes, Neil, (23 Eylül 2005) "US Ratings: Lost Premiere Draws 23 Million 11 Ekim 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," Digital Spy. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 26. ^ Nielsen Media Research, (26 Mayıs 2006) "2005–06 Primetime Wrap 8 Aralık 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.," The Hollywood Reporter. 6 Ekim 2007 tarihinde erişilmiştir.
 27. ^ Lost: The Complete Second Season – The Extended Experience, Buena Vista Home Entertainment. 5 Eylül 2006. Back cover 19 Şubat 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi..
 28. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 27 Eylül 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 29. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 4 Ekim 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 30. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 11 Ekim 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 31. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 18 Ekim 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 32. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 25 Ekim 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 33. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 15 Kasım 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 34. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 22 Kasım 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 35. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 29 Kasım 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 36. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 6 Aralık 2005. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 37. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 18 Ocak 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 38. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 24 Ocak 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 39. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 31 Ocak 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 40. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 14 Şubat 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 41. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 22 Şubat 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 42. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 7 Mart 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 43. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 28 Mart 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 44. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 4 Nisan 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 45. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 11 Nisan 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 46. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 18 Nisan 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 47. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 9 Mayıs 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 48. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 16 Mayıs 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 49. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 23 Mayıs 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 50. ^ "Weekly Program Rankings". ABC Medianet. 31 Mayıs 2006. 11 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2007. 
 51. ^ Castro, Adam-Troy. "Lost Season 2 DVD". Sci Fi Weekly. 29 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi.