The Economist (Lost)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"The Economist"
Lost bölümü
Bölüm no.4. sezon
3. bölüm
YönetmenJack Bender
SenaristEdward Kitsis
Adam Horowitz
Merkezî karakterSayid
Yayın tarihi14 Şubat 2008
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Confirmed Dead"
Sonraki →
"Eggtown"
Lost (4. sezon)
Lost bölümleri

The Economist, Lost dizisinin dördüncü sezonunun üçüncü, toplamda ise 75. bölümüdür. ABD'deki ABC kanalında 14 Şubat 2008'de yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

The Economist, Sayid merkezli bir bölümdür. Bölümde Sayid adaya gelenlerin gemilerine gidebilmek için onlarla bir anlaşma yapar. Sayid adaya gelenlerinin kurtarma için gelmediği konusunda Locke ile aynı fikirdedir. Anlaşmaya göre Charlotte'ı alır, karşılığında Miles'ı Locke verir. ve Desmond ile yeni gelenlerin helikopterinde gemiye doğru hareket ederler.

Bölümde ayrıca Sayid'in adadan kurtulduktan sonraki hayatı ile ilgili bilgiler de vardır. Sayid bir suikastçı görünümündedir ve birinin hesabına çalışmaktadır. Öldürecekleri arasında ekonomist olarak çalıştığı iddia edilen birisi vardır. Bölümün en büyük sürprizi Sayid'in bölüm sonunda kimin hesabına çalıştığının ortaya çıkışıdır.

Bu arada adaya kurtarma için geldiğini iddia eden gruptaki Daniel Faraday, test amaçlı gemiden adaya roket atılmasını ister. Gemiden fırlatılan roket radardan adaya ulaştığı gözükse de, bu yaklaşık bir dakika sonra gerçekleşir. Bu da adanın konumu ile ilgili soru işaretlerini arttırmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]